Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. Pepito

    Pepito

    Člen klubu


    • Body

      8

    • Počet příspěvků

      8 251


  2. Verýsek

    Verýsek

    Uživatel


    • Body

      7

    • Počet příspěvků

      1 683


  3. JaHoo

    JaHoo

    Uživatel


    • Body

      6

    • Počet příspěvků

      70


  4. Péťa

    Péťa

    Moderátor


    • Body

      6

    • Počet příspěvků

      24 450


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 9.3.2020 Ve všech sekcích

  1. Pepito

    Vtipy

    8 points
  2. elektromobilita je dnes hlavně o nadšení a tito nadšenci pak mají potřebu přesvědčovat všechny ostatní jak je to super ..to je normální u každého nového produktu..u iphonů to bylo stejné pro informaci - ad energie a obnovitelné zdroje (OZ) - již dost let provozuji malou fotovoltaickou (FVE) elektrárnu na střeše, nominální výkon má 9,6 kW - teď jsem dělal roční vyúčtování vyprodukoval jsem něco přes 6 MWh energie což zní dobře do doby než to porovnám s časovým fondem (365/7/24) pak využitelná doba výroby je 8%, pro porovnání jaderné elektrárny JETE má asi 78% a JEDU asi 83% - prostě pokud někdo prezentuje jak instalovaný výkon solárů překročil klasické elektrárny a jak to vyřeší všechny problémy tak bohužel nezná realitu - pro zajištění stejného množství energie je potřeba cca 10x větší instalovaný výkon a k tomu pak ještě mít možnost tuto energii ukládat - což moc dobře stále neumíme, přečerpávací elektrárny nemůžou být všude, tlakové úložistě jsou spíše experimentální a bateriové sice pomalu začínají ale problém je v ceně a množství bohužel dnes je to spíše politická agitace než skutečné řešení problémů - viz německo - bojovat proti CO2 a odstavovat jaderky co CO2 neprodukují a jejich výpadek nahradit spalováním fosilních paliv je prostě jako střelit se do vlastní nohy elektromobily na současné úrovni akumulátorů normálně fungují a jezdí, ale mají své vlastnosti a cenu a díky tomu mají pro většinu uživatelů horší užitné vlastnosti než současné auta - pokud se sejdou příznivé okolnosti jako bydlení, krátké cesty, potřeba parkování v centru a ještě pocit nutnosti záchrany planety tak může být BEV řešením - ale zatím většině lidí přináší víc omezení než benefitů kamarád by byl ideální adept na BEV - bydlí za Prahou v rodinném domku a každý den dojíždí do Prahy a zpátky cca 70 km celkem, nabíjet by mohl doma, dojezd by stačil - končí to na ekonomice - rozdíl pořizovací ceny je natolik velký, že než projezdí tento rozdíl na benzínu tak se to ekonomicky nevyplatí
    6 points
  3. Verýsek

    Nový Peugeot 508 už jezdí

    Tak už nám dorazili Hybridní 508 Pěkný sedačky.
    5 points
  4. skypeja

    Vtipy

    5 points
  5. Hugo Boss

    Peugeot 205 GTi GENTRY

    Original volant je hezky, ale tento je taky original dobovy doplněk. K dekoru dřeva mi to přišlo jako super a hlavně ten volant je porno
    4 points
  6. Péťa

    Za kolik tankujete?

    Někde jsem četl odhad, že 25,-- Ale jak píše @radim.1008 ... Než stihnou zlevnit, už se bude zase zdražovat
    3 points
  7. radim.1008

    Za kolik tankujete?

    To bude tak na 14 dní než se to promítne u stojanů. Jako náhodou mají a budou mít naskladněno za draho.
    3 points
  8. jak tu napsal někde espero, jde jen o změnu toho, kdo tě bude odírat. Dnes jsou to ropné společnosti a ty energetické to s*r*, protože taky chtěli. Jelikož trh ale zatím nenabízí odpovídající technickou alternativu, je potřeba protlačiti to silou. Semele se do toho ekologie (přínos minimálně sporný, ale kde kdo na to slyší), ekonomická výhodnost (neboť je momentálně politicky neprůchodné, aby si stát "uřízl" svůj spotřební díl), takže zalobují a ještě odhlasují nějaké ty společné peníze na dotacích... Myslet si, že jde o ekologii nebo soběstačnost může jen opravdu naivní trouba, jde jen o snahu vytlačit jeden byznys jiným. Protože i když si elektřinu můžeš vyrábět sám, těch kteří opravdu mohou bude tak 10% (rád bych se mezi ně zařadil, ale investice je taková, že se mi nevrátí za 50 let a obávám se, že životnost bude menší. I když - možná, že až si do elektřiny "kousne" stát, tak se třeba návratnost zkrátí na polovinu, přesto si s životností nedělám iluze), pořád tu bude 90% lidí, kteří tu možnost nemají, takže zákazníků bude dost. Přičemž to, že nebudeš tankovat fosilní paliva (jezdit autem) se můžeš svobodně rozhodnout a nikomu tedy nepřispívat, s tou elektrikou to půjde dost těžko. Jde v první řadě o peníze různých kelnerů, babišů, bakalů. My všichni, co si tu píšeme, nikoho nezajímáme, protože (jak jeden strašně rád křičí "je to zákon") platíme... A ať si Radovánek říká co chce, je vlastně úplně jedno komu.
    3 points
  9. Mirek D

    nová 2008

    Také myslím že červená je hezká barva....
    3 points
  10. Verýsek

    Řádné členství

    Tak už mám novou kartičku a fakt pecka. Je krásná. Ten Lev je boží. Skvělý nápad a děkuju Weri
    2 points
  11. Milhausekkk

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    to mi povídej, dneska jsme se přesunuli od chaty trochu jižněji o cca 1200 km na opačnou stranu do Čenai k vodě, ať si zaplaveme a je tady ještě šílenějších 38 °C ...no ale vážně, nebaví mě to tu, jsem tu samozřejmě pracovně, musím ještě týden vydržet a ta chata není moje, bohužel
    2 points
  12. Print

    Peugeot 406 1.8 16V

    A ještě jsem zapoměl že před časem dorazil balíček s gum. Koberci
    2 points
  13. Péťa

    Co jste dnes udelali...

    Vše dle předpisů, ale je to benzin a není to Peugeot. Ale na 8 let staré auto, které jen jezdí 1x ročně na servisku dobrý. Chlapovi na STK jsem se asi nelíbil, protože tak důkladnou kontrolu, jako dnes, jsem ještě nezažil. Kontroloval i ET na discích a nakonec si vzal šupléru a měřil kouli na závěsu
    2 points
  14. Rikic339

    308 SW Active 1.2 PureTech

    Tak ke stěračům také přispěji, s kamarádem jsme dva roky zpátky koupili ze zajímavosti PIAA SiTech bezramínkový stěrače, že to prostě zkusíme.. V balení je hadřík napuštěný jakousi silikonovou směsí jako tekuté stěrače.. Výsledek - po dvou letech mám pořád ty samé stěrače, jednou za čas oživím okna levným přípravkem od COMPASS a jsem maximálně spokojenej Nevěřil jsem že vydrží tak dlouho, ale fakt to pořád stírá parádně, žádný problém.. Teda až na cenu, jelikož mám 2x 700mm což se rovná 2x 690,- Dřív jsem taky kupoval každého půl roku levnější. Teď už radši koupím dražší a mám mnohem déle klid
    2 points
  15. UhlikCZE

    308 Workshop Owners Manual (here)

    [Does NOT for 2.0 petrol, 2.0 diesel, 308cc coupe models]Hojte kolegové. Rád se podělím o konkrétnější a méně dostupnější manuál, než je ten uživatelský. V zoufalé situaci mi hodně pomohl a tak si myslím, že by bylo fine se o něj podělit. Zdary vary, kolečkama dolů peugeot308.pdf
    2 points
  16. ozzy56

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    máš hezkou chatu, ale daleko
    2 points
  17. Nevydržel jsem to a sluníčko mě před obědem vytáhlo ven. Autobus umytý, vyluxovaný a zběžně zbaven i prachu.
    2 points
  18. ozzy56

    kola pežotek 106

    musely by se měnit náboje, kotouče, bubny atd.--byl by to drahý přechod na 4x108
    2 points
  19. Vendous

    nová 2008

    Strávil jsem pěkný 10 let s Renaultem Lagunou a jelikož si moje práce vyžadovala dodávku koupil sem si Boxera. Žena si udělala papíry a od loňska jezdila Lagunou, ale přišla pěkná příležitost obměnit vozovej park tak sem jí pořídil novýho mazlika
    1 point
  20. Pijerek

    Webasto - záruční oprava

    Nezávislé topení zapneš telefonem, jen když k němu máš připojený modem a v něm simku. Pak to jde ovládat buď pomocí aplikace, která generuje a posílá sms v patřičném formátu, nebo napsáním sms zas ve správném formátu a nebo pomocí zavolání z povoleného čísla.
    1 point
  21. pavelu96

    Webasto - záruční oprava

    Nové systémy nezávislých topení od Webasto se ovládají z apky přes telefon... https://www.webasto.com/cz/
    1 point
  22. MilanF1

    kola pežotek 106

    3 diry protože to vychází z jiného předchůdce... třeba citroen AX... Nejen 1.0 má 3x98, ale i některé 1.1 44 kw, sám to mám doma, takže vím. Kola se na blbě shání, 14" téměř nesehnatelne. Na druhou stranu, plechy 13" se prodávají v podstatě za cenu železa. Sám jsem pořídil jednu sadu s velmi pěknými zimními za 600 Kč.
    1 point
  23. MotoMoto

    Kdo jede letos do Chorvatska a kam?

    To já vím, jezdím tam už hodně dlouho. To byla poznámka k loňské Cerkvenici. Jinak i pevnina má krásné moře, ale ne u velkých měst. Ale otevřené moře na ostrovech je daleko krásnější.
    1 point
  24. zahajskej

    Kdo jede letos do Chorvatska a kam?

    Kvůli životu v moři musíš na ostrovy nebo na Pelješac. Pevnina moc možností nedává, kromě nějaké zapadlé zátoky, dostupné jen z vody člunem.
    1 point
  25. Davidak79

    Akva / Tera - všeobecný pokec.

    Tak p. metallica je doma je to sice miminko ale při přendavání do většího provizória jsem si málem pustil do trenek otevřel jsem krabičku vložil do boxu a ta mrcha nechtěla ven , tak jsem vzal špejli a trochu ji popostrčil , twl to byl fofr , okamžitě vyskočila směrem ven , ještě že mi asistovala žena která hbitě připlácla víko ,rychle ale citlivě protože tu mrchu přicvakla tím víkem jinak by nám zdrhla. Pak nám trvalo cca dvacet minut dostat tu krabičku ven Až jí budu dávat do nového terárka půjdu s tím ven , ven na kraj města
    1 point
  26. MotoMoto

    Kdo jede letos do Chorvatska a kam?

    Po loňské zkušenosti nedoporučuji. Už jsem pochopil když někdo řekne že v Chorvatsku je mrtvé moře. Já ho znám živé a plné barev a to tam fakt není.
    1 point
  27. Sawoy

    Co jste dnes udelali...

    Celej nebo jen ten kousek co převyšuje hřeben střechy?
    1 point
  28. Péťa

    Za kolik tankujete?

    Cena ropy:
    1 point
  29. Radek Hurvajz

    Co jste dnes udelali...

    Hele, měli to nastartovaný, nebo nedali sondu do vyfuku
    1 point
  30. Lenze radovanek si stále melie svoje,aby sme si kúpili také a také auto na dojazd, také a také panely,a sám priznal že drahšie ako do pol mega auto nekúpi aj keď na to má. Asi tak ako mnoho iných. 90% ľudí sme tie baraky kupuje na úver, a ďalších 90% ľudí nemá plat priemernej mzdy, a ďalších 90% ľudí si EV auto nekúpi, lebo naň proste nemá. A hodiť len tak zo 200 000 z vrecka na panely je už mimo limit. Kto na to má, ten už si to proste kúpil. Štátna správa je úplne posledná, ktorá bude mať elektromobily. Všetko ma svoju cenu, a na také autá proste mať nebudú. Keďže tie auta nové stoja min 2x toľko ako rovnako velke, a môže sa eú aj rozdrapit. Mnohí nemajú na potrebe veci, nie na auta. A dotácie sú zasa z vrecka všetkých, alebo len pre tých čo sú pri koryte?!!!
    1 point
  31. Print

    Peugeot 406 1.8 16V

    Další meta dosažená. A blíží se další olejový servis.
    1 point
  32. Hafity

    kola pežotek 106

    Uf....
    1 point
  33. Radek Hurvajz

    Peugeot 205 GTi GENTRY

    Proč mysliš ze tenhle neni original?
    1 point
  34. Medvěd

    Tak vypadalo kdysi Zimní klouzání

    Ne, Weri, živá zvířátka nebaštím
    1 point
  35. PaKr

    Vtipy

    1 point
  36. Hugo Boss

    Peugeot 205 GTi GENTRY

    Dnes bylo počasí tak akorát na kontrolu CTi v garáži po zimě a svezení s Gentry
    1 point
  37. Agrafik

    Reklamace / skrytá vada při koupě ojetého vozu

    Pokud to někdo 10 let neumyl, tak to zas taková hrůza není. Umýt, očistit a sledovat.
    1 point
  38. ozzy56

    Na jaké otáčky jezdíte?

    taky si myslím, že by každý měl mít možnost napsat svůj názor k danému tématu (dotazu), a pokud nenapíše vyloženou debilitu, snažím se na něj nereagovat, i když s ním osobně nesouhlasím--nakonec tazatel má pak možnost si vybrat z více názorů, resp. přiklonit se k převažujícím názorům od jisté doby neuznávám ani délku praxe--měli jsme na provozu řidiče, který jezdil celý život bez nehod a mimořádek, ale byl prostě tupý na techniku--když dal 3ku při rozjezdu auta, byl schopen se do krve hádat, že tam měl 1ku--přesto, že to slyšela a viděla celá dílna
    1 point
  39. HonzaC2

    Na jaké otáčky jezdíte?

    Oldo, já si za svým názorem stojím, ale nehodlal jsem zaplevelovat dizkusní téma nějakými osobními útoky, ke kterým jsi se uchýlil ty. Ale dobrá udělám tedy výjimku a žeknu ti na plnou hubu co si o tobě myslím, pak mi tu klidně mohou dát ban. Já měl primárné za to, že toto je dizkuní fórum a každý má právo svobodně vyjádřit názor eventuelně zkušenost. Jak je vidět, nesouhlas musí být některými tvrdě utlučen, protože oni mají prostě pravdu a přes to nejede vlak. Prostě to v tobě přeteklo a začal jsi tu plácat něco o šukání nějaké staré a když použiji tvúj žargón, tak sice nevím, jak šuká tvá stará ale ty si myslíš, že ty jsi v této katagorii opravdový boreček. Tom že jsi ošukal pár aut ku 200.000km totiž neznamená vůbec nic. Klidně si tady dej mínus, já už na tebe reagovat nebudu. A jen ještě zopakuji śvůj názor k tématu, že motory jsou bohužel díky tlaku emisních norem provozovány v nevhodných režiměch a to proto, aby splnily předepsané emisní limity. To je mimochodem důvod k tomu, že některé motory se zatím dodávají výhradně s automaty, protože tam díky nastavení ŘJ drží motor v nízkých otáčkách, aby to vyšlo v emisním testu. Když totiž dáš do stejného motoru manuál, na nutnou spotřebu pro splnění normy se nedostaneš.
    1 point
  40. RichVa

    Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

    Takto parkuje u nás před domem od pátku jedna paní ze sousedního paneláku. V chlívku stojí dobře, ale chudák guma.
    1 point
  41. Šalda

    Vtipy

    1 point
  42. Béďa

    Peugeot v ČR v únoru čtvrtý

    Značka Peugeot v České republice zakončila únorové prodeje na čtvrtém místě v žebříčku automobilek. Této vysoké pozice a pětiprocentního podílu na trhu Peugeot dosáhl i přes celkový pokles oproti loňskému roku. V únoru 2020 registroval Peugeot v České republice 746 osobních a 185 lehkých užitkových vozů. S celkovým počtem 931 vozů dosáhl podílu na trhu 4,98 %, čímž se dostal mezi první čtyři automobilky na českém trhu. Celkově za první dva měsíce letošního roku Peugeot v ČR registroval 1639 vozů a i přes pokles oproti loňskému roku si s podílem na trhu 4,19 % drží 5. místo v pořadí automobilových značek. „V následujících měsících očekáváme, že se vrátíme k rostoucímu trendu,“ říká Marco Venturini, ředitel značky Peugeot v ČR a dodává: „Naše nové modely segmentu B mají velký potenciál. Nové SUV Peugeot 2008 jsme uvedli na trh v lednu a za pouhé dva měsíce registrujeme už 947 klientských objednávek. Velmi dobře si vede také Peugeot Rifter, u kterého zájem zákazníků překračuje výrobní kapacitu. Radost nám dělá také čerstvě zvolené evropské Auto roku, Peugeot 208. Od uvedení tento model nashromáždil už 661 klientských objednávek.“ Prodejní potenciál modelu Peugeot 208 se plně projevuje na největším trhu značky Peugeot, ve Francii, kde se stal nejprodávanějším vozem na trhu a umožnil značce Peugeot zaujmout druhý měsíc po sobě vedoucí pozici v rámci osobních vozů.
    1 point
  43. Charlie 1

    Čerpadlo na deštovou vodu

    Jímka je sud 250l, bohužel komory to nemá, je to příležitostné WC v zahradním domku,takže víceméně na malou stranu,občas i velká strana....bude potřeba něco takové... https://www.garland.cz/e-obchod/bt-4877-k-kalove-cerpadlo-do-septiku-s-obeznym-kolem
    1 point
  44. dusan2

    Kdo jede letos do Chorvatska a kam?

    Ak som dobre zachytil informáciu tak koronavírusu vyhovuje skôr chladnejšie počasie tak dúfam že s blížiacou sa jarou a letom to bude lepšie zvlášť na juh od nás keďže aj tohto roku mám v pláne absolvovať s deťmi cyklo camp v Baška Voda. Termín 4 - 12. 04. Motivačné foto z minulého roku.
    1 point
  45. zzipCZ

    nová 2008

    at slouží taky máme od letoška
    1 point
  46. Franta Marine

    kola pežotek 106

    Kecy, prdy, hnidy, beďary... V dnešní době už je tolik webů s náhradníma dílama, že je z čeho vybírat a taky i s ohledem na ceny. Já např. poslední dobou dost často podobné záležitosti řeším na autodíly24_cz a nestěžuji si. Super výběr a skvělé ceny mi pomohou jak s překopáním možností, tak běžné opravy a výměny ani tolik nebolí. A že vím o čem mluvím. Mám 4-ři káry a to už je co se ohánět. Jinak já jsem si min. týden přikoupil 106-ku a je taky na 4x108. Až jí dodělám, tak sem pak nalepím fotky. Jinak ani jsem netušil, že někdy bylo něco jen na třech šroubech. Dík, už jsem zas o něco chytřejší... Čau a neboj se toho, maximálně kupuj na etapy, nejdřív předek, pak zadek a na závěr do třetice to šoupni na dílnu.
    -1 points
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...