Jump to content

RichVa

Člen klubu
 • Content Count

  1,339
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

RichVa last won the day on August 22 2019

RichVa had the most liked content!

1 Follower

About RichVa

 • ID člena
  4235
 • Rank
  Toto forum je můj domov
 • Birthday 08/30/1964

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2008

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Ing.
 • Město
  Strakonice
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  dokud nám to jezdí, tak je dobře

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  rica@post.cz
 • Google+
  richva@gmail.com

Recent Profile Visitors

8,314 profile views
 1. "Klasické" (ať už HDD nebo SSD) SATA disky (2.5" i 3.5") mají stejné konektory. Menší je datový, větší napájecí. I IDE disků je to trochu jinak. 3.5! disky mají široký IDE konektor na data a historický napájecí "MOLEX" (https://cs.wikipedia.org/wiki/MOLEX_(konektor)) V 2.5" provedení jsou napájení i data v jednom konektoru. Říkávali jsme tomu malé IDE. Do něho je přivedeno napájení z adaptéru, většinou přes redukci z MOLEXu. Pokud chceš připojit IDE 2.5" disk do klasického PC namísto 3.5", použij redukci např. https://www.alza.cz/roline-ide-2-5-3-5-d4575930.htm?kampan=adw4_prislusenstvi-pro-mt_pla_all_prislusenstvi-css_kabely-redukce-a-radice_c_1003713__MK256a1&gclid=CjwKCAjw5cL2BRASEiwAENqAPin_1W0o4CAh46tFl20kk7V6AXiKBkrnr9cp-cw-TCuxu_kw-5pFrhoC7ZAQAvD_BwE
 2. Takto vypadá univerzální adaptér co mám doma v šupleti a občas jej používám při oživování a přetahování dat ze starších kompů i notebooků (pokud jdou rozloupnout) se SATA nebo IDE disky. Sata konektor u 2,5 a 3,5 disku je stejný, IDE konektory se liší. https://www.czc.cz/premiumcord-konvertor-usb2-0-ide-sata/62214/produkt?gclid=CjwKCAjw5cL2BRASEiwAENqAPkulzBIcDiOo4E0oomTmG2PLZShe33Zuyii3V540cxoRjM-Mbc6xdBoCMI0QAvD_BwE
 3. Ahoj nejsem žádný zkušený bazénář , ale podle informací dodavatele je skimmer proti tryskám (jsou dvě na straně blíže k filtraci) aby bylo zajištěno proudění vody v celém bazénu. Trysky jsou cca 15 cm pod hladinou a jejich směr se nechá nastavit. Nahoru se dají když je hodně bordelu na hladině, směrem dolů aby se více čistila voda např. při zákalu. Filtrace je blíže tryskám, aby se minimalizovala ztráta tlaku. Ohřev zatím neřeším (až se povede dlažba, tak bude zastřešení - proto jsou mezi filtrací a bazénem 3 metry), ale z kamrlíku pro filtraci jsou připravené prostupy a tepelné čerpadlo (s ochlazováním) by stálo u zdi souseda. Teoreticky bylo možno strčit filtraci do podzemní kobky protiproudu (byla by blíž), ale bylo mi to nedoporučeno. Především kvůli teplu.
 4. Včera jsem konečně vyrobil stříšku na filtraci a podobné blbosti k bazénku a dnes jsem si hrál na dráteníka . Několikrát přišel déšť dokonce i průtrž, ale díky včera hotové stříšce se mohlo vesele pracovat. A pokud nebudou padat trakaře, tak v pondělí bazénář zprovozní zařízení a od úterka konečně filtrujeme. Pro rýpaly: K zídce přijde ještě cca 30 cm zeminy aby se trochu srovnala nahoře zahrada, pak se zkrátí folie a co zůstane vidět bude obloženo kamenem (jako druhá strana a plocha kolem vody). Pak se vytvoří boční stěny stříšky a dvířka. U filtrace to nechám "rustikální".
 5. Na svých stránkách to mají dost podrobně popsané https://motogaraz1.webnode.cz/
 6. Je to 6*3 m a aby byl pocitově delší tak protiproud na 400V. Ano stín tam je teď kolem půl šesté, v létě o něco později. Šlo jej posunout více doprava, ale byl by dál od zadní terasy a blíž k sousedovým včeličkám. Pokud budou taková horka jako loni, ta budeme za stín rádi
 7. Dnes konečně zabetonováno pod chlapské puzzle kolem bazénku (celkem 55m2). Teď ještě rychle udělat stříšku, pozapojovat elektriku a může se zprovoznit filtrace a podobné ptákoviny. A pak už bude čas na další činnosti. Letošní dovolená má jasný program a vůbec nemusím řešit kam nás vláda pustí.
 8. Krásná práce, dobře se staráš. Mám malou otázku: lízátko vpředu Ti nevadí? Nevím jak je to možné, ale po výměně předních pružin (levá praskla na rovině) mám předek nějak níž a s dalším kouskem plastu bych asi v zimně suploval práci silničářů.
 9. Nemají tašky zespoda nápis co jsou zač? Alespoň výrobce? Může to být i Bentonpress nebo Bramac v záklaních řadách.
 10. U 308 se rozbliká když při brždění navíc zatroubíš. Pak nemusíš ani gumovat.
 11. RichVa

  Víte o tom něco?

  V době odsávání oleje plnícím otvorem namísto klasického vypouštění spodem to dává smysl. Vypouštěcí šroub má magnet a při každém vypuštění se očistil -> kovové piliny šly pryč. Při odsátí zůstávají, tak proč je nepochytat do filtru, který se vyhazuje.
 12. Je to chyba videa. Na prvním obrázku je vidět lépe.
 13. @Havlicek.Lukas myslíš rezervu? Ta asi ještě milimetr dá, je špatně nasvícená
 14. Pěkná Tak ta by se mi hodila v tmavě červené - akorát že potřebuji necelé 3m2.
×
×
 • Create New...