Přejít na obsah

RichVa

Člen klubu
 • Počet příspěvků

  977
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli RichVa

 • ID člena 4235
 • Hodnost
  Kecka
 • Datum narození 30.8.1964

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2008

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Ing.
 • Město
  Strakonice
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  dokud nám to jezdí, tak je dobře

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  rica@post.cz
 • Google+
  richva@gmail.com

Návštěvy profilu

3 313 zobrazení profilu
 1. RichVa

  Nový Peugeot 508 už jezdí

  Mno mě by se nejvíce hodilo infra noční vidění s upozorněním případně i emergency brzděním co má nyní 508 - bezva na srnky, opilce a podobnou noční havěť rozbíjející předky aut. S nástupem ranních mlh a brzkého stmívání ideální do každého vozu, Jenže je to až s nejlepšími výbavami za ranec peněz.
 2. RichVa

  Registrační značky na přání

  Včera ráno na D4 vezen na podvalu nový Ford Mustang bez zadních světel 000 TV000
 3. RichVa

  Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

  Bohužel to tak nebylo - takto tam zajel pěkně "na prasáka" přes chodník. Žádné couvání do řady.
 4. RichVa

  Registrační značky na přání

  Tady je co to stojí: (od loňska) https://www.mdcr.cz/Media/Media-a-tiskove-zpravy/Stat-ma-noveho-vyrobce-registracnich-znacek,-diky
 5. RichVa

  Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

  Před sebou něco přes 2 metry, za sebou kolem 3 metrů přímo před vchodem do cizího baráku = zaberu 3 místa místním. A to si říká profesionál.
 6. RichVa

  Kamera do auta

  O víkendu jsem se dostal trochu oslavit své nedávné výročí mého narození a dcera mi darovala kamerku https://www.arecenze.cz/kamery-do-auta/xiaomi-yi-dash-camera/ Takže tím je rozhodnuto o následovníku mé bývalé kamerky. Součástí nebyla SD karta, takže nyní vybírám co do ní - asi to bude https://www.alza.cz/kingston-microsdxc-64gb-uhs-i-u3-sd-adapter-d4789047.htm
 7. RichVa

  Nový Peugeot 508 už jezdí

  ... a nakonec ho vrazil do autosalonové garáže - velké překvapení.
 8. RichVa

  Trocha nostalgie

  A tak s Novellem 3.x a pak především 4.x jsme ve dvou lidech spravovali síť úřednických 120ti počítačů s Windows 95 a 98 a podstatně větší pohoda než později jinde s Windows servery. Novell měl vymakané řízení stanic (NAL) na což přišly wokenní servery s ActiveDirectory až za mnoho let. Již tenkrát jsme lidem řídili nastavení ploch, instalovali aplikace na pozadí a měli putovní profily s aplikacemi podle kvality PC ke kterému si právě sedli. Škoda že po verzi 5 přišel Linux a dneska to hodně válcujou wokenní servery - ne že by byly lepší, ale každý si myslí, že jim rozumí. Jak si tak uvědomuji asi jsem už dost starej .... anebo mladej, ale hodně pamatuji
 9. RichVa

  Kolik mate najeto?

  Tak dnes kulatiny. Jen se na konci D4 nedalo zastavit
 10. RichVa

  Peugeot 207 SW 1.4 Active 54kW

  To naštve. Na straně 23 https://media.peugeot.cz/file/46/4/6499-851cf7.97464.pdf píšou 10 let nebo 120 tisíc km za ztížených nebo 150 tisíc km za normálních podmínek.
 11. RichVa

  Kolik mate najeto?

  Ještě 801 a budou kulatiny
 12. RichVa

  Co jste dnes udelali...

  Dnes vyměněny přední pružiny na 308mě. Předminulý týden mi levá praskla - naštěstí spodní čtvtotáčka takže se dalo jezdit. Jel jsem rovně po rovné silnici mírně z kopečka a najednou rána jako z děla. Auto se jen mírně zhouplo a v podstatě nebylo nic poznat. Vždycky jsem si myslel, že pružina praskne např. při zatáčení vlivem pnutí v nefunkčním uložení. Ale holt jsem se mýlil. Misky byly měněné loni s tlumiči. Dříve se mi nepovedlo najít s mechanikem společný čas ale teď už je vše opět v pořádku.
 13. RichVa

  Tempomat 407 SW 2,2 HDI

  Pasivní tempomat na rozdíl od adaptivního jede pořád minimálně stejně rychle (pokud to utáhne motor) bez ohledu na další faktory (zejména situaci před vozem). K vypnutí dojde vypnutím ovladačem, stiskem brzdového nebo spojkového pedálu, prokluzem hnacích kol, prokluzem spojky (alespoň toto vše mám ověřeno na mém autě) Pak je omezovač rychlosti, který funguje zcela jinak. Lze brzdit, řadit, zrychlovat a nedovolí překročit silou motoru stanovenou rychlost. K překročení dojde buďto jízdou z kopce anebo sešlápnutím plynového pedálu až "na podlahu" (to se dočasně odstaví, ale po poklesu pod stanovenou rychlost dál omezuje) Myslím, že @pavel104 měl na mysli omezovač. S popisovanou závadou jsem se ještě nesetkal. Nebude chyba někde v kontaktech páčky? (myslím v kolečku, co přepíná mezi tempomatem a omezovačem)
 14. RichVa

  Co jste dnes udelali...

  Tak v sobotu naložena sušička rajčaty z úrody a po 8mi hodinách za překládání plat s dostavil výsledek: Po vychlazení přiveden olivový olej k varu, rajčata lehce osolena, nacpána do skleniček, prosypána bazalkou, proložena česnekem. a na závěr zalita olejíčkem. A zima může přijít :-)
 15. RichVa

  renovace alu kol vč změny barvy

  Přesně tak, 21 byla "sport" verze od 20. Proto bez plechů.
×