Přejít na obsah

RichVa

Člen klubu
 • Počet příspěvků

  944
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli RichVa

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2008

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Ing.
 • Město
  Strakonice
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  dokud nám to jezdí, tak je dobře

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  rica@post.cz
 • Google+
  richva@gmail.com

Návštěvy profilu

3 219 zobrazení profilu
 1. RichVa

  Pavelu96 5008

  Mě to posledně na sídlišti sežrala, včetně elektriky, krysa nebo spíš potkan Výsledek vypadal jak od kuny.
 2. Ahoj prosím o cenu: Vodní čerpadlo ostřikovače, čistění skel VDO Objednací kód VD A2C53030301Z Děkuji
 3. RichVa

  Přední světlo

  Stalo se mi na 308 - byl vypadlý motorek dole. Ještě je druhá možnost, že je motorek v háji. Pokud se nesklápí ani jedno světlo, tak bych šel na pojistky. Pokud nejde jen jedno, tak posaď pomocníka k ovladači sklápění, zapni zapalování a nech ho "štelovat" světla. Otevři kapotu a přilož ucho ke světlu. Motorek musí být slyšet. Pokud jej uslyšíš tak je jen vypadlý z úchytu. Pokud ne tak je třeba zjistit, zda jde do konektoru elektřina případně zda není v háji motorek
 4. RichVa

  Prerábka

  počti si např zde:
 5. RichVa

  Elektrikář Praha

  @Scratch děkuji. Rozvaděč už mám poskládaný (na papíře ) ještě musím načrtnout jednotlivá vedení. Jakmile to budu mít, tak bych Ti to poslal v SZ. Ve Strakonicích mi před 5ti lety prošly zásuvky 25 cm (horní hrana) od země. Vycházelo to ze stávajícího zapojení, kdy byly zásuvky na silných lištách a v podstatě to vyhovuje. Samozřejmě, že v koupelně a kuchyni jsou ve správné výšce. Stejně bych to chtěl udělat i v Praze. Naštěstí koupelna a zeď ke kuchyňskému koutu z jakých si silikátových tvárnic, takže tam to jednak půjde snadno nadrážkovat a zcela určitě to nebud mít vliv na statiku paneláku.
 6. RichVa

  Elektrikář Praha

  @Scratch přesně jak píše @Havlicek.Lukas. Konzultace ohledně posledních "novinek" ale spíš zkušeností se zapojením. Tatík, který je starým revizákem, jak jsem psal dřív, je už trochu mimo hlavní dění. Třeba na chalupě mám jen jeden centrální proudový chránič (je na něm prakticky všechno kromě světel) což vidím, že je špatně. V bytě jsme dali jeden chránič na koupelnu plus kuchyni mimo chladničky. Ovšem musí mít vyšší vypínací proud, což prý není pro poruchu jednoho spotřebiče úplně bezpečné. Tady bych rád dal chrániče dva - na jeden kuchyň (kromě ledničky) druhý na koupelnu. Jen mi to vychází nevyváženě. Otázka, jestli to něčemu vadí. Pak zkušenosti s rozhozením zátěže na jednotlivé fáze - co s čím, aby to unesl 3x16A hlavní jistič. Vodorovné rozvody v bytě jsou v podlaze. Bohužel předseda SVJ natvrdo odmítá "drážkování" do panelů (ze statických důvodů), takže zásuvky buďto při zemi nebo vytažené na liště. To zase není hezké takže při zemi. Ale protože chce dceruška víc vypínačů ke světům než je teď a vypínač při zemi je špatně, tak mi vychází dálkově ovládané spínače. Tady je otázky, zda má zkušenost s nějakými typy. U některých se píše, že je nutný minimální odběr cca 5W - pokud by tam byly LEDky, tak by tak nemusely úplně fungovat. Nyní jsem ve fázi kdy čekám na slíbené schéma stávajícího zapojení - vedení a postupně dávám dohromady kde co bude polohově a pak lehce načrtnout jističe - jejich rozložení. Asi by stačila konzultace po počítači. Hlavně aby pak při samotné revizi nedošlo na to, že je něco hodně špatně.
 7. RichVa

  Elektrikář Praha

  Přiživím se na již založeném vlákně, sháním elektro revizáka z Prahy s opravdovým razítkem. Dcera pořídila byteček 2+KK na Ládví v paneláku ze sedmdesátých let. Elektrika je v hliníku, takže ji komplet celou předělám. V tom problém nemám (elektrikou se neživím, padesátku mám už snad 25 let propadlou, ale pořád nemám problém poskládat rozvody do 400V). Jen potřebuji na závěr někoho, kdo mi to zreviduje. Bohužel táta to už udělat nemůže - je to sice starej revizák, ale už má 82 let a před sedmi lety toho nechal. Představa je taková, že bychom se tam sešli ještě před samotným drátováním a případně by mi zkorigoval mé nápady jak to všechno provést a natahat. A až bude hotovo tak to všechno poměřil a orazítkoval. Nyní ještě čekám na plány stávajících rozvodů - znám paneláky tady ve Strakonicích, ale tento dělali soudruzi z jiné konstrukční kanceláře (a betonárky) a rád bych se chytil stávajících prostupů v panelech. Časově bych to rád dal kompletně do konce září, ale bude tam ještě hrát podstatnou roli jak se podaří doladit další řemesla (když už se do toho bude vrtat, tak byt projde kompletní rekonstrukcí).
 8. RichVa

  Registrační značky na přání

  Včera potkána ve Strakonicích na malé návsi Honda CR-V Hybrid H33 33333
 9. a já myslel, že je ve Volvu místa dost .... tak takové auto si nekoupím
 10. RichVa

  Sirena alarmu

  zde jsi četl?
 11. RichVa

  Kolik mate najeto?

  Dnes jsem všiml zajímavého čísla při vystupování ze služebního embéčka
 12. RichVa

  Co jste dnes udelali...

  Víkend stráven v Praze na Ládví. Dcerka tam koupila byt takže především obhlídka co vše bude chtít rekosntrukci a při té příležitosti sundány tapety ze všech stěn. Naštěstí to je jen 2KK Jádro naštěstí zděné ze starých silkátů - jen oloupeme dlaždice, vyhodíme stávající zařízení a můžou se tvořit nové rozvody vody s elektřinou a obkládat a dláždit. Větší mazec bude elektrika - celá v hliníku a ještě k tomu stav samotných zásuvek a některých drátů tristní. A samozřejmě umístění zásuvek prý nevyhovuje. Takže komplet celá nová. Holt sousedi budou mít velkou radost - koncert pro vrtací kladivo a rozbrusku. Myslím, že mám na prázdniny o zábavu postaráno
 13. Elektrický kundoplašič máš?
 14. RichVa

  Dneska vařim já

  dnes znovuobjevený recept na mraky nejprve placky a pak spojit a pocákat čokoládkou
 15. Na mé 308 v cca 190 000 km ze stejného důvodu výměna předních tlumičů i s horním uložením. A je klid.
×