Jump to content

RichVa

Člen klubu
 • Content count

  749
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

RichVa last won the day on September 20 2016

RichVa had the most liked content!

About RichVa

 • ID člena 4235
 • Rank
  Kecka
 • Birthday 08/30/1964

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2008

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Ing.
 • Město
  Strakonice
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  další lev v rodině

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  rica@post.cz
 • Google+
  richva@gmail.com

Recent Profile Visitors

2,133 profile views
 1. Co jste dnes udelali...

  Vánoce jsou tady - pořídil jsem červenému mazlíkovi kamaráda za záda (Agados VZ26, přední otevírací čelo, opěrné kolečko). Zatím je ještě v práci v garáži, ve středu se jde pro značky.
 2. Obrať se s důvěrou na člena @badisak Pošleš mu požadavek s VIN a dá Ti na výběr z dostupných a vhodných dílů. Má tu na to i vlastní vlákno.
 3. Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

  Zatluč tam železnou tyč - stačí jedna doprostřed "vjezdu".
 4. Šrouby na ocelové disky

  Jen pokud budeš kupovat tak doporučuji koupit stejný rozměr klíče jako máš na ALU. Já, bohužel, mám na ALI 19 na plechy 17. Takže origo klíč, který je 19 mi je v zimě na nc. Nicméně stejně vozím výsuvný velký klíč s otočnou hlavou (17 / 19)
 5. peugeot 206 bouchá, jako by kolo dřelo o podběh

  Nemáš něco vevnitř disku? Že by to dřelo o brzdič.
 6. A tak nepotřebují všichni k životu počítač či chytrý mobil. Pamatuji kdysi (tak rok + - 1997, prostě doba Windows 95) na jednu kolegyni, která mne zavolala, že jí nereaguje počítač. Řekl jsem jí, že musí nejdřív zavřít okno. Podívala se na mě tázavým pohledem, ale vstala a zavřela ho,. Holt každý nějak začíná.
 7. Tady je řešením tepelné čerpadlo - dáváš cca třetinu elektriky a dvě třetiny bereš ze vzduchu. Pak se jako dobrá myšlenka ukazuje přešvihnout velikost tělesa v nádrži. Namísto 2kW tam dát např. 6kW. V okamžiku, kdy máš hafo slunce a vracíš přebytky tak je nevracíš, ale dáváš do akumulace. Nejvíc se to projeví v zimě - vyleze sluníčko a máš přebytek řekněme 12 kW, ale jen po dobu 3 hodin. Máš-li dvě nádrže, tak to máš celé doma (36 kW). Pokud tam necháš standardní 2kW tak jsi pro sebe "zachránil" jen 12 kW a dalších 24 kW jsi pustil do sítě za nula nula nic. Ano, baterka má asi lepší účinnost, ale cenově jsme jinde a pokud vodu použiješ, tak je naopak celková účinnost s vodou lepší. Jen to auto z toho nenabiješ :-( Na chalupě naopak uvažuji o přímotopech a malinkaté elktrárničce na střeše. Aby tam nebyla brutální zima, když tam po týdnu přijedu.
 8. Tady si dovolím oponovat. V bytovém domě jsi povinen mít k tepelnému čerpadlu něco, co nahradí jeho výkon v době, kdy nefunguje. Pro nás připadá pouze elektrokotel. A to je vlastně taková velká rychlovarná konvice - takže žádný rozběh, jen čistý příkon. jakmile přestává tepelné čerpadlo stíhat (neboť mu klesá účinnost až přibližně při -12 se zcela vypne), tak se postupně přidává výkon elektrokotle. Bohužel panelák s 24 byty si při mínus teplotách, i když je na něm minimálně 15 cm polystyrenu, o nějaké to teplo řekne stejně jako domácnosti o teplou vodu. Tu samozřejmě ohříváš v bojlerech na pokrytí špiček, ale stejně se ty kilowatty musí během dne někdy najít. S fotovoltaikou na střeše paneláku mají problém hasiči. Čekám, až strakoňáci nafasují dlooooouhý žebřík a pak je prý začnou povolovat. V té chvíli přijde čas celý systém začít vážně řešit. Ale to jsem odbočil od tématu. Také by se mi líbilo nabíjet z pouličních lamp. Jen nevím, jestli bych tam ráno našel stále připojený svůj kabel. Jindy by tam měl někdo připojený svůj už dávno nabitý e-vozík a já, co přijíždím k domu kolem sedmé večerní, bych jen ráno smutně tlačil. Ano řešením je vytáhnout zásuvky z voltaiky na paneláku se zámkem pro každý byt. Ale ta bude mít co dělat s pokrytím příkonu baráku. Nicméně stejně jako @Radovanek věřím tomu, že jednou budeme jezdit s evozitky, ale u nás to ještě nějaký pátek potrvá. Nejdříve musí přijít další rozvoj voltaiky (zvýšení výkonu na metr čtvereční) a především uložení energie na později (baterie, či něco podobného). Další rozvoj autonomních vozítek by mohl přinést (až budu pěkných pár let na druhé straně) decentralizaci MHD - něco jako sdílení. Prostě si u baráku namačkám v apce (tedy v té době pomyslím) kam chci jet a přijede vozítko, co mě tam doveze, cestou do kapacity posbírá ostatní. Systém pro menší okrajová panelová sídliště, dnešní satelitní městečka - prostě do měst do pár desítek tisíc lidí. Ale teď holt každé ráno rád nastartuji svých 136 černých kobylek a honím je i kolem komína namísto toho, abych si je nechal jen na pořádný dostih na pár set km a u komína místo nich proháněl evozítko. PS: ve Strakonicích máme něco jako MHD, ale ty tři linky co jezdí mají jízdní řád jak noty na buben se pro rychlou dopravu po městě a blízkém okolí nedají použít.
 9. Přesně tak - narážíme na to, proč nelze u nás na sídlišti dát ke všem panelákům tepelná čerpadla. Pomineme-li krutý odpor města jako vlastníka teplárny tak EON není schopem pro všechny zajistit odběr pro záložní elektrokotle. Správně počítá, že elektrokotel najedou u všech společně - až bude -15. Takže i když by nám každému povolil jistič, který by ho utáhl (podle velikosti domu cca 50 - 60A), tak sám nemá dost silnou trafostatnici. A když na to pohlédnu z jeho stránky, tak pro odběr po několik dnů max. max. jednotek týdnů v roce je ekonomický nesmysl měnit trafačku. Pochopitelně, v případě prosazení vyššího pašálu podle velikosti jističe (takové aby to bylo pro EON zajímavé) by se to zase nerentovalo nám. Začarovaný kruh.
 10. jak se haže meziplyn na tatra815?

  hmm to je dnes mládež. Za nás patřilo minimálně podřazení s meziplynem k základní abecedě řidiče i na osobácích. A co teprve na vojně s "pásákem". Tam bez srovnání otáček kvalt nevlez ani nohou.
 11. strzeny zavit na zadni naprave

  Pokud máš další vybavení tak zkus např. toto https://www.vawobchod.cz/a50070zavitove-vlozky-m12x15-10ks?gclid=Cj0KCQiArYDQBRDoARIsAMR8s_SnAI37ibcWtb2bm9sAkPz8dbrzaLtzgAM4C6JL3i1GPC31b1Y10LUaAmt4EALw_wcB Pokud vybavení nemáš, tak si kup https://www.vawobchod.cz/a50058sada-na-opravu-zavitu-m12x125 Pořád levnější než nový náboj.
 12. Co dělat při takovém vyjádření o vrácení zboží?

  náhodu fotku při vybalování nemáš?
 13. strzeny zavit na zadni naprave

  zde to borec řešil jiným šroubem, ale vložka by podle mého byla lepší. Jen by neměla být z "bláta"
 14. Akumulátor

  Návod nepomůže? 189_190_3008-tc-ed02-2010.pdf
×