Jump to content

RichVa

Člen klubu
 • Content Count

  1,391
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

RichVa last won the day on September 16

RichVa had the most liked content!

1 Follower

About RichVa

 • ID člena
  4235
 • Rank
  Toto forum je můj domov
 • Birthday 08/30/1964

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2008

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Ing.
 • Město
  Strakonice
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  dokud nám to jezdí, tak je dobře

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  rica@post.cz
 • Google+
  richva@gmail.com

Recent Profile Visitors

8,942 profile views
 1. No ještě uvidíme, jak se to celé vyvine. A opravdu každý nemůže mít doma vlastní solární elektrárnu a vlastní baterky (v dostupné ceně), aby mohl kdykoli rychle nabíjet své auto (virtuální baterka kdesi u dodavatele neřeší problém popisovaný v článku) https://www.auto.cz/energeticke-spolecnosti-chteji-dalkove-odpojovat-elektromobily-z-nabijecek-proc-136107
 2. ... a až si vybereš k jízdě 406, tak abys vstával o půl hodiny dřív (než provedeš škatulata hejbejte se)
 3. Ano pokud máš silný motor tak při dovozu z DE jsou zapsány R16 i R17. U naší 207 s motorem 1.6.HDi 80kW to tak je. Naopak tam nejsou R15 - zřejmě by se nevešly třmeny u brzd vpředu.
 4. Využil jsem posledních záchvěvů léta a vzal si pár dnů dovolené. A konečně jsou zevnitř vyspárované zdi a také jsem udělal to, čeho jsem se nejvíc bál - nalepil lemovky kolem vaničky. Příští víkend přijdou také vyspárovat. No a mimo to jsem plnil hlavní cíl slova dovolená a dovolil si koupele. Voda 26 - 27 st. bez ohřevu - ohřátá jen zastřešením.
 5. To jsem dělal u dcerky v Praze předminulý rok. U panelů také vše vedeno v betonové mazanině podlahy. Sousedi určitě měli radost a já prach úplně všude. Ve stropu nám kápo místního SVJ zakázal drážkovat, takže jsem musel nechat původní kabely a krabičky pod stropem Nějací umělci, co panelák kdysi navrhovali, tahali kabely ke světlům podlahou o patro výš. Ve Strakonicích mám taženo odlehčovacími otvory v panelech, ale tady jsem je nenašel To, že Ti povolili drážkovat strop zespodu tiše závidím. Já jsem připraven až jednou přestane fungovat starý hliníkový kabel nalepit na strop sádrokarton a "nadrážkovat" to v něm. Dnes mě trochu štve, že jsem to tak neudělal hned, ale nějak na to nebyla energie, čas či co. Ale už jsi pomalu z nejhoršího venku
 6. Já jako největší problém vidím ucpané kanály. Je pravda, že na 306 to tak nezlobilo jako na 207. Tam díky podobnému parkovacímu místu luxuji tak dvakrát ročně
 7. Na takové auto potřebuješ spíš vysavač aby se Ti neucpaly kanálky odvádějící vodu zpod čelního skla než kartáče. Ale v Praze to tak hol máte, občas tak nějak podobně vypadá 207ma od dcery (když nenajde místo u paneláku bez stromů nad auty ale na parkovišti opodál) (taky parkuje v Praze )
 8. Ano roste odspoda, ale každé poškození se musí zacelit a to stojí rostlinu nějakou energii. Zacelit rovný řez je daleko méně náročné než zacelit roztřepenou ránu. Nehledě na to, že pokud na to svítí slunce, tak se tam rychleji ztrácí voda a rostlina tam musí napumpovat více než se rána zacelí a to samozřejmě na úkor růstu. Také proto po rotační sekačce jsou konce stébel téměř vždy mírně zažloutlé, po vřetenové ne. Více např. zde https://www.ceskestavby.cz/clanky/proc-vsadit-prave-na-vretenovou-sekacku-26276.html
 9. To by pak musel sekat každý druhý den, po vřetenovce roste tráva rychleji (je tam ostrý řez na rozdíl od rotační, která i s nejostřejším nožem vždy trávu roztřepí a koneček mírně zaschne než se znovu chytne k růstu)
 10. Záleží, jakou zeď tam máš teď. Zda hladkou (jakoby sádrovou) nebo klasickou štukovou. U starých baráků býval většinou štuk hrubší - tam kup venkovní i dovnitř. Kromě ocelového hladítka budeš ještě potřebovat filcové hladítko. Já natahuji štuk v jedné vrstvě (obzvlášť když jen zaděláváš šlice po elektrice) ocelovým hladítkem. Když začne na povrchu lehce bělat nastoupí filcové hladítko. Namočit, otřít o hranu kbelíku (aby z něho necrčela voda) a krouživým pohybem hladit. Je třeba tlačit s rozumem aby nevznikly prolákliny. Pokud se Ti někde podaří "probrousit" díru tak není nic ztraceno. Než štuk úplně proschne můžeš vždy doladit další trochou štuku. Pokud filc nevytahuje kamínky ale dělají se za ním stopy a pod filce "teče", tak je moc brzy a štuk je hodně vlhký - je třeba ještě počkat. Pokud štuk nejde vyhladit a hladítko jde moc lehce, je štuk přeschlý. Je třeba namočit filc a nanést s ním vodu. Po doštukování a zaschnutí vezmi košťátko a lehce smeť přebytečný píseček. Před bílením je rozumné zeď napenetrovat, zejména když jsi štukoval jen části, aby se srovnala savost podkladu a nově štukované části se "neobkreslily" Pokud jsi okolní omítku neškrábal, tak je nový štuk oproti zbytku dost hrubý. Pak beru těsně před úplným zaschnutím lehce namočenou štětku a nový štuk s ní několikrát přejedu. Vytáhne kamínky co dělají hrubost a povrch víc uhladí Tím se víc přiblíží k okolí. Další možnost je, stěnu oškrábat, šlice po elektrice zadělat omítkovou směsí nebo zasádrovat a pak přeštukovat celé stěny. Zde už Tvoje volba zda štuk klasický (jak je popsáno výše) nebo hladký - v podstatě něco jako sádrovou omítku. Ta se po natažení ocelovým hladítkem netočí filcem ale brousí se (tou jsem dělal celý byt u dcery v Praze a byl jsem jak mlynář - brrr)
 11. Tak na dalších minimálně 210 let v plné síle
 12. Dnes ve Strakonicích nádherné BMW cabrio e30 odhaduji na +-1990 spz NAT ALKA1 Bohužel jsem jel služebním embéčkem a všiml si až na poslední chvíli takže bez obrázku (a hlavně jsem se kochal namísto abych vytahoval mobil)
×
×
 • Create New...