Přejít na obsah

RichVa

Člen klubu
 • Počet příspěvků

  1 006
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli RichVa

 • ID člena 4235
 • Hodnost
  Toto forum je můj domov
 • Datum narození 30.8.1964

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2008

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Ing.
 • Město
  Strakonice
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  dokud nám to jezdí, tak je dobře

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  rica@post.cz
 • Google+
  richva@gmail.com

Návštěvy profilu

3 547 zobrazení profilu
 1. Stačí zavolat na hotline pojišťovny a oni Ti sami řeknou, na co máš nárok a případně, kolik by to stálo navíc. V těch jejich smlouvách většinou aby se prase vyznalo
 2. Nemáš v povinném ručení odtah nepojízdného auta do servisu? Pokud ano, tak to můžeš řešit touto cestou.
 3. RichVa

  307 SW HDi 135 thorr001

  Mohu porovnat 2.0 HDi 100kW v 308 SW 6ti kvalt s 1.6 HDi 80 kW 5ti kvalt v krátké 207. Ačkoli je 207 lehčí tak pocitově jede 308 lepší. Dvoulitr je zkrátka pružnější a při cca 1600 ot/s (při jízdě po městě) je klidnější. Neřekl bych, že je 1.6 špatný motor, jede to hezky, ve 207 mu nevadí plný náklad, ale 2.0 se chová líp. Je pravda, že 2.0 je spotřebou o litr výše (něco rozdílem hmotností a něco motory). Pokud bych si mohl vybrat tak za mě 2.0. (a s vozíkem nemá problém )
 4. RichVa

  Problém s GPS signálem

  Po odpojení baterie stále signál není nebo se objeví? Pokud se objeví hledal bych zdroj rušení v něčem, co je připojeno na stálé napětí. (led osvětlení apod.) Pokud signál stále nebude, zkusil bych najít někoho kdo má např. toto https://eletur.cz/detektory-rusicky/radio-frekvencni-detektor-stenic (případně i koupit z účelem vývozu - u nás to je nelegální) případně navštívit pomahače a chrániče s podezřením na trestný čin ve fázi přípravy, zda by sami nedokázali detekovat.
 5. RichVa

  Klimatizace do bytu

  Poznáš to podle chladícího výkonu (nepleť si s příkonem) a kolik potřebuješ si přibližně pro domácnost vypočteš např. zde https://www.gavri.cz/clanky-o-mobilnich-klimatizacich/vyber-klimatizace-jak-na-vypocet-chladiciho-vykonu/ Chceš-li to podrobněji, vyplň si https://www.premereni.cz/cs/dulezite-informace/kalkulacky-energie/vytapeni/vypocet-chladiciho-vykonu-klimatizace/ Doma klimu ještě nemám, v práci k všeobecné dlouholeté spokojenosti používáme http://www.klimatizace-acond.cz/
 6. RichVa

  Fap-emise

  Mno mě čekají emise za měsíc. (STK končí 9.12. ) Motor 2.0 HDi 100 kW RHR Na tachometru 202 kkm, jednou doplněno aditivum Eloys, regenerace kolem 400 km. Na dia jsem dlouho nebyl - proč tam jezdit, když auto nic nehlásí a vše jede jak má. Koncovka výfuku uvnitř černá jako bota, občas se stane, že se při studeném startu z výfuku zakouří a taky jen občas když se naloží plný kotel (pochopitelně zahřátému) tak se vzadu zadýmí. Podle km čekám, že si auto brzy řekne o nový FAP - anebo to ho předběhne STK
 7. RichVa

  Už máte přezuto na zimu

  já chápu, že chce dodržet ustanovení vyhlášky
 8. U nás jsme po dvou letech eškolení řidičů-referentů opět prosadili školení učitelem autoškoly. Je to úplně o něčem jiném a fakt se dozvíš co je nového a oživíš si staré. A souhlasím, že ostatní školení ve firmě (především BOZP) jsou o ničem.
 9. RichVa

  Jak jsme zacinali?

  Před čtyřkolkami nejprve "pařez" (Jawa 555), pak Mustang a prase (Skútr ČZ) V 18ti oficiálně domácí Moskvič 408/II, dědův Trabant 601 Combi a konečně mé první vlastní auto k promoci - Škoda 1000MB. A po ní už pežotíci z podpisu, 205 1.1 , 306 Break 1.9D a 308 2.0 HDi. 207 1.6 HDi nevím jestli mám počítat, tu jsem vybral, zaplatil z rodinného rozpočtu a šla do služby dcerce (k její promoci, historie se opakuje). Ale starost o ni je pořád na mě a občas mi ji i půjčí :-) V práci NIssan Primera Combi (minulost), Fabie II a Yeti.
 10. RichVa

  Už máte přezuto na zimu

  Tak jsem dnes zajel na chalupu a po necelé hodince (včetně umytí letních) se ocitly na autě zimní papuče na svou poslední sezonu. Maji necelých 5 mm a to se smete . Teď tam jsou Firestone Winterhawk Evo2, ale připadají mi poněkud hlučné. Na služebním mám Nokiany a jsou podstatně tišší, takže za rok tam půjdou asi tyto.
 11. je to složitější https://www.peugeot-club.com/applications/core/interface/file/attachment.php?id=104292 (z diskuze )
 12. Tipuji to na vodu tekoucí na výfuk. Např. mohla naprasknout hadička k topení. Máš dost vody? Nebo jsi projel velkou kaluží s bordelem a nemáš spodní kryt motoru.
 13. RichVa

  typ motoru na STK

  Technici na STK mají možnost nechat si po zdání typu auta zobrazit v jejich aplikaci polohy štítků na karosérii. Posledně mi to ukazoval, když jsme dali řeč o debilním umístění VIN u 308. Předpokládal bych tedy, že stejnou možnost mají i u motorů - když to mají kontrolovat. Na STK jdu na přelomu listopad - prosinec, tak uvidím jak ho bude hledat.
×