Jump to content

RichVa

Člen klubu
 • Content Count

  1,215
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

RichVa last won the day on August 22

RichVa had the most liked content!

About RichVa

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2008

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Ing.
 • Město
  Strakonice
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  dokud nám to jezdí, tak je dobře

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  rica@post.cz
 • Google+
  richva@gmail.com

Recent Profile Visitors

6,566 profile views
 1. RichVa

  Je to alarm?

  Podle mne předchozí majitel platil službu typu sherlog, která umí vyhledat ukradený vůz. Na krabičce je atest francouzského úřadu telekomunikací a pošt, něco jako u nás musí mít každé zařízení používající licencovaná pásma atest českých radiokomunikací. O tom ke celá "zelená" strana. Je tam číslo atestu a označení úřadu jej vydávajícího. MATRIX může být poskytovatel připojení (něco jako u nás O2, T-mobie apod.) - https://www.matrix.in/ takže ve výsledku to mohlo sloužit i pro sledování vozidla v rámci firemní flotily a tvorbě knihy jízd. Ale to bych vzhledem k typu auta nepředpokládal. Ostatně, nedá se to rozdělat? Mohl by tam být slot na SIM mobilu
 2. RichVa

  Nová TV

  Přesně tak, SCART je v podstatě převlečený původní CINCH, tzn. takové ty kabely s kulatými konektory, které byly navíc jednosměrné. Stejně tak se dá SCART koupit obousměrný (tzn. má v sobě 6 cinch kabelů) anebo jednosměrný (má jen tři). Nejčastější závada, kdy nehrálo DVD na televizi byl právě obráceně připojený SCART. Tou historií je dáno i maximální rozlišení, které je SCART schopen přenést. Je primárně určen pro TV v klasickém rozlišení na rozdíl od HDMI, které je primárně pro připojení monitorů tzn. násobně vyšší rozlišení.
 3. RichVa

  Nová TV

  A tak @skypeja nemusíš hned házet flintu do žita. Podle heureky jsou dostupné dva modely s modulací https://www.heureka.cz/?h[fraze]=set top box s rf a samozřejmě mají další výstupy, které pak použiješ na televizi. Ceny mi přijdou v porovnání s modely bez RF modulace srovnatelné. Být Tebou, koupil bych jeden z nich a i kdyby se Ti náhodou nepovedlo naladit 9. kanál se slušným obrazem na Tvém ntb, tak by jen počkal v krabičce na stěhování. Další možnost je objednat jej někde na shopu, zkusit a pokud by se nevedo vrátit do 14ti dnů - pak v tom budeš za poštovné. A nejlepší možnost je zkusit se domluvit na kamenné prodejně (oba mají mít Expert elektro), zda jej nemají vystavený a přijít tam s ntb a zkusit si to naživo.
 4. Také nejsem z žádného velkoměsta a přesto občas něco využiji v AK. ALE především, Peugeot jako takový mám rád, tady na klubu se vždy najde dobrá rada a, i když se to tu občas pohádá, tak jak říkávala babička "co se škádlívá, to se rádo mívá". A na jaké stránky bych se po večerech u notebooku díval. Byla by obrovská škoda o takovou komunitu přijít jen pro pár stovek navíc za rok. Mimochodem, stovka jsou dnes + - tři piva v hospodě při pokecu s přáteli. Takže berme to tak, že jsme tu v hospodě a dáme si za rok o tři pivka víc.
 5. Gratulace a ať slouží Kolega s autem po pejskařce skončil na profi mokrém čištění interiéru. Domácí čištění mu nepomohlo. V zimě dobrý, ale přišlo léto .... Ale už je to pár let a zkoušel jen nějaké přípravky z obchodu.
 6. Ono to nemusí být jen klapce na blatníku. Zároveň to může znamenat úpravu dalších karosářských dílů včetně dalšího vedení k nádržce. Zpočátku nebylo zcela jasné, zda se skutečně diesely bez AdBlue neobejdou. A s tímto sajrajtem stále vyjíždí jen část produkce. Také první argumenty zcela jistě byly, že vzhledem k dojezdu kolem 8 tisíc na nádrž, se bude jezdit doplňovat do servisu. Auta jsou velkovýroba a tam se sakra přemýšlí nad každou kravinou, která prodraží výrobu byť jen v haléřích. Až čas ukázal, že s novou normou je spotřeba větší, s novými většími facelifty, kdy se mění i karosářské díly, lze tedy provést zásadnější změny a pumpy díky nákladním vozidlům, kde se to lije po desítkách litrů, otevřely stojany s čepovaným AdBlue namísto kanystrového.
 7. Pokud s tím někdo jezdí hodně v terénu ať už jako myslivec, zemědělec nebo geodet či jen tak pro zábavu a na silnici má druhé auto proč ne. Např. https://www.nejlevnejsipneu.cz/cz/pneumatika.php?id=118129&gclid=Cj0KCQiAk7TuBRDQARIsAMRrfUZV8sItJTDWAuKcqK9F571yuwqsZamQfnz-Gs2OGUeJJNd4-oF7BM0aAmw9EALw_wcB nebo https://www.nejlevnejsipneu.cz/cz/pneumatika.php?id=125584&gclid=Cj0KCQiAk7TuBRDQARIsAMRrfUa3zvFH7E4qwj7R3MrvY5XJgVGlPysuqGAqHJxtCRDFTSp8uEivwmIaAmkxEALw_wcB Občas by se mi v práci taky hodily, ale převážně jezdíme po silnici (terén jen občas) a navíc přece jen Yeti neujede tolik jako Duster (už jsem porovnával s geodety) takže horší terény řešíme pěškobusem nebo jako spolujezdci u prováděcí firmy.
 8. Já to ve služebním embéčku řeším tak, že jsem párkrát koupil 5 l v kanystříku s čepovacím nástavcem (YETI to má hodně nešťastně v kufru dole u rezervy) za 250 Kč (takže litr za 50 kč) a nyní jezdím kanystříky doplňovat k pumpě točeným AdBlůčkem z pistole za 7 - 10 Kč/litr. U Yetiho vychází 5 litrů při mém stylu jízdy a používání na 5000 km. Čepovat přímo z pistole by šlo, pokud bych nebyl líný rozebrat u pumpy půl kufru (kde se standardně vozí různý bordel), takto to tam naleju v klidu v práci v garáži. Originál kanystry byly kupované u OMW, čepované beru u Tank Ono a rozdíl žádný nepociťuji. Smrdí (čpí) to stejně, fleky to dělá stejné a auto je stejně líné (mám tam slabší 2.0TDi - 81 kW a porovnávám to se svým 2.0HDi 100kW bez AdBlue)
 9. Jo pořádnej vercajk je základ. I když mě se posledně podařilo u dcerunky v Praze potkat železo v panelu a jak byl "bác-hamr" rozjetej, tak rozechvěl panel až začala praskat omítka ve spáře mezi panely. Naštěstí sousedi nic, tak snad to prasklo jen na jedné straně anebo tam mají tapety. Jinak já dnes trávil dopoledne venku, přebírali jsme od firmy obnovený rybníček s obtokem pro velkou vodu a dva kilometry ochranných příkopů nad jednou vesničkou. Počasí na tuto akci nic moc - mlhavo a lezavo. Yetiho jsme nechali na kraji a prošli to pěkně pěšky. Nechtěl jsem jim tam v čerstvém nadělat koleje.
 10. Vyměnit https://www.autorevue.cz/je-nutne-menit-bezpecnostni-pasy-a-airbagy_1 U nás na STK je technik vytahuje (ale ne úplně, tak půl metru), rychlým okem prohlíží a především s nimi cuká, zda zachycují. Strejda google vrátil http://www.bezpecnostni-pasy.cz/ tuto firmu, která je prý umí opravit.
 11. u nás taky. A pekelně to klouže, tak opatrně.
 12. Já používám ruční diamantové brousky (https://www.dimapa.cz/AKCE-Diamantovy-brousek-pro-ostreni-3ks-VELKY-SKLADEM-d152.htm#detail-anchor-description) a ocílku. Mám sadu "řeznických" nožů, na kterou nesmí nikdo sáhnout (4x do roka se rozebírám 2 chlazené půlky prasete a to se s tupými nebo nedržícími noži dělat nedá) a pak ostatní i pro manželku. Ta je dává i do myčky a podle toho i vypadá výdrž ostří. Moje nože do myčky samozřejmě nesmí. Do dílny mi byla pořízena bruska https://www.lidl-shop.cz/Gude-Univerzalni-ostricka-GUS-650/p100018040 , ale přijde mi, že nože moc ubývají. Na druhé straně, naostřené jsou kvalitně a rychle. Ale do kuchyně není - je dost hlučná.
 13. Dcera má na 207 Sava Intensa HP. Zdá se, že neubývají, na mokru drží, jsou směrové. Zimu jezdí na zimních SAVA Eskymo a taky dobrý V Tvém rozměru jsou i za příznivou cenu - např: https://www.pneumatiky.cz/sava-intensa-hp-195-60-r15-88-v-letni-pneumatiky-529363-t1?gclid=Cj0KCQiAno_uBRC1ARIsAB496IX5eYwhCfXhCUQNPc8piGJqAzAuuQRK66uwGR2l8ylMOI_CVN1MjDAaAp4IEALw_wcB
 14. Za mě stěrače (především Bosch, ostatní se mi moc neosvědčily) a zimní směs do ostřikovačů. Ale zase to nebude super velké množství, mám jen dvě auta co nenajezdí statisíce kilometrů.
×
×
 • Create New...