Jump to content

RichVa

Člen klubu
 • Content count

  888
 • Joined

 • Last visited

About RichVa

 • ID člena 4235
 • Rank
  Kecka
 • Birthday 08/30/1964

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2008

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Ing.
 • Město
  Strakonice
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  další lev v rodině

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  rica@post.cz
 • Google+
  richva@gmail.com

Recent Profile Visitors

3,036 profile views
 1. RichVa

  Koupě 2008 - jak dlouho

  V příručce to najdeš http://public.servicebox.peugeot.com/APddb/ na straně 199
 2. RichVa

  Jakou sekačku - elektrická/benzínová ?

  Jo to používám u garáže ve městě - na plochu cca 4x5 metrů bez elektřiny tak akorát. Ale úplně bezhlučné to není - hlukem se blíží k elektrické.
 3. RichVa

  Moje skusenosti s 3008, Vase?

  Na mé 308 se ovladač zatím nezablokoval a fungoval i po dostavení autobaterie. Hned po koupi jsem pro jistotu vymazal podle návodu všechny klíče a ty dva, co jsem dostal s autem, jsem znovu spároval. Nicméně DefendLock mám a na noc a na dovolených ho používám. Přijde mi, že mám klidnější spaní. V práci na dvoře a u Kaufu u nás na nákupech většinou ne
 4. RichVa

  je to radar?

  Také jsem dnes na trase Strakonice - České Budějovice a zpět nepotkal ani jednoho. Tedy doufám, že nepřijde nějaký pozdrav. I když na silnici bylo vidět, jak se všichni bojí. Standardně kolona jede cca 100 km/h (dle GPS), dnes tak 91 -92 km
 5. RichVa

  Moje skusenosti s 3008, Vase?

  Záleží na tom, jak moc se bojíš o své auto, kde parkuješ a zda máš (či chceš) pojistku proti odcizení. Pojišťovny podle toho dávají cenu.
 6. RichVa

  Střešní krytina

  Synovec dával https://www.satjam.cz/satjam-trend-192.html Matnou višeň https://www.satjam.cz/povrchove-upravy-a-jejich-barevnosti-126.html#efek Nevypadá to špatně, hnedle jako klasická taška.
 7. RichVa

  tempomat/spotřeba

  Tempomat vypneš každým sáhnutím na brzdu nebo spojku. Do města naprosto nevhodný. (snad s výjimkou výpadovek) Omezovač se dá dočasně vypnout pouze prudkým sešlápnutím plynu až na podlahu. Jinak si kvedláš šaltpákou jak chceš, přidávaš a ubíráš plyn, brzdíš ba i zastavuješ. Na rovném úseku, kde je před Tebou volno, zařadíš kvalt a odložíš rpravou nohu ne pedál plynu a jedeš dle nastaveného maxima.
 8. RichVa

  Peugeot 407 SW by Míza - nová pokladnička

  Začíná mi drnčet levé na 308mičce, předpokládám, že vnitřní konstrukce bude stejná. Mohl bys, prosím, dát info jak to opravuješ a s jakým výsledkem?
 9. RichVa

  Jakou sekačku - elektrická/benzínová ?

  Přesně tak. Vertikutátorem (nebo elektrohrablem) pojezdit bez koše a pak to sekačkou posbírat do koše. Toto řešení má ještě jeden bonus a to v podobě další komprimace "hrabaniny" - jen je třeba na sekačce před tím řádně nabrousit nůž - ta suchá tráva se ještě přeseká a zmenší se objem ještě víc. Samotnej vertikutátor (nebo elektrohrablo) suchou trávu vytahá ven z trávníku a hodně ji načechrá. Pak by se s košem jeden ulítal - s mým Moutfieldním o šřce cca 40cm je plnej po 12ti metrech.
 10. RichVa

  tempomat/spotřeba

  A tak není to tak hrozné, snad jen v noci na prázdné silnici. Protože můj tempomat není adptivní, tak při dnešním provozu stejně musí hlídat auta před sebou. Použití jako "ruční" plyn je boží - sedím pohodlně rozvalenej a levou rukou přidám či uberu podle provozu před autem. Jestli máš strach ze zvýšení spotřeby, že si pod kopcem sám nepřidá, tak mu přidáš Ty. Plynem se tempomat nevypne, jen se Ti rozbliká, že je rychlost vyšší. Po městě mi peněženku hlídá omezovač. Furt nastaven na 54 km/h - to je 50 - 51 km/h reálnejch (nejen podle radarů u silnice, ale při jedné BESIP akci i podle policejního). Pak si jezdíš jak chceš, zastavuješ, rozjíždíš se a nepustí Tě víc. Na rovince si odložíš nohu na pedál plynu a jsi taky v klidu. S koncovou cedulí obce vypneš omezovač a vystartuješ. U svého RHR nějak výrazně vyšší spotřebu nepozoruji - je tedy pravda, že tempomat používám dost často. A když náhodou jedu s 207 dcery tak mi chybí. Tak mne napadá, že bych ho tam mohl dodělat (a to už nemluvím o služebním embéčku - tam mi ho nedodělaj )
 11. RichVa

  Špatné kotouče

  Pokud jezdíš pořád sám, tak u lehkého auta se zadek nemá šanci obrzdit. Kotouče přijdou k dobru, když jsi naložený. Konstruktér musí počítat, že je třeba zastavit auto plně naložené. A ještě jeden postřeh - kotoučům dělají velmi nedobře spreje na čištění disků kol. Je velmi vhodné co nejdříve po takovém mytí auto projet a kotouče "obrzdit" a vysušit - a zadek ruční brzdou.
 12. RichVa

  Jakou sekačku - elektrická/benzínová ?

  Tak je to jasné - menší benzínová s pojezdem s osvědčeným motorem (žádný úplný noname) a nebudeš mít nejmenší problém, Vlastně budeš stejný jako já - podle podpisu doma samé nafťáky -> je třeba myslet s kanystříkem na benzín do sekačky a minimalizovat zimní zbytky doma
 13. RichVa

  Co jste dnes udelali...

  No nevím, na chalupě mi bydlí jedni na dvoře a další někde u hromady kamení na zahradě. A soused vedle má včely, takže za čmelín utrácet nebudu
 14. RichVa

  Jakou sekačku - elektrická/benzínová ?

  Já na celkem cca 10 arů (část před barákem, část dvůr a největší kus zahrada) benzín. Vloni (vlastně na Vánoce už předloni) jsem vyměnil tehdy více jak 15ti leté benzínové Al-ko (protože už prorezlo šasi tak, že tráva lítala ven kudy chtěla) za nové opět benzínové už se startérem. S ním může sekat i manželka - tedy jen bez koše na mulčování. Ten je velký a tedy plný i těžký. Silná benzínová sekačka nemá problém ani s hodně přerostlou travou. Nastaví se pomalejší pojezd a jen se jeden víc nalítá s košem. Nebo se otevře boční výhoz a nechá se sousedovi na seno (kupodivu to ani nestačí moc podrtit). Anebo při výšce do 20 cm ještě pomalejší pojezd, nastavit na mulčování a za pár dní přejet ještě jednou s košem a sesbírat to co se nestačilo rozložit. Údržba staré i nové sekačky - jednou za rok výměna oleje, občas vyprání molitanové punčochy na vzduchovém filtru (tu doporučuji pořídit) a vyfoukání samotného filtru kompresorem . Po více letech výměna filtru. Na staré sekačce jsem měnil svíčku jen jednou, nová má za sebou jednu sezónu takže ještě ne. Před zimou ideálně vypustit benzín a vyjet karburátor do mrtě. (odpadnou problémy s jarním startem a zanesenou svíčkou nebo vodou v karburátoru) Kabel(y) tahám jednou až dvakrát do roka k elektrohrábím-vertikutátoru a nedovedu si to představit v sezóně každý týden. Na Tvých 300m2, problémům s kabelem a nechutik vynášení koše a k benzínu bych možná uvažoval o aku s mulčováním. (např. https://sekacky.heureka.cz/al-ko-moweo-38_5-li/specifikace/#section Edit: ještě mne zaujala jedna https://sekacky.heureka.cz/hecht-5051/specifikace/#section ) Za mě ale menší benzín, určitě s pojezdem a úplně nejlépe se startérem. Prostě sekačku na klíček (pak by Ti vypadly z výběru sekačky Moutfieldu, ačkoli mají stejný motor i systém startu jako Al-ko, tak se startují tlačítkem ) - takže s elektrostartérem
 15. RichVa

  Co jste dnes udelali...

  v neděli jsem konečně na chalupě elektrohráběma vydrbal starou trávu ze dvora a zahrady a dnes tam po práci zajel s kárkou, abych to vyvez na místní ekoskládku. a když už jsem byl v tom, tak jsem i vozíku dopřál jarní očistu :-)
×