Jump to content

RichVa

Člen klubu
 • Content Count

  1,268
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

RichVa last won the day on August 22 2019

RichVa had the most liked content!

About RichVa

 • ID člena
  4235
 • Rank
  Toto forum je můj domov
 • Birthday 08/30/1964

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2008

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Ing.
 • Město
  Strakonice
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  dokud nám to jezdí, tak je dobře

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  rica@post.cz
 • Google+
  richva@gmail.com

Recent Profile Visitors

7,403 profile views
 1. RichVa

  W10 aktualizace

  Chceš-li mít v dnešní době maximální jistotu, že nedojde k úniku dat, zasažení počítače virem apod. nesmíš jej připojit k síti. Veškerou komunikaci se světem provozovat zabezpečeným flash disky. Před jakoukoli aktualizací provést zálohu anebo ještě lépe provozovat celý systém virtuálním počítači, který zálohuješ jako celek. A pak samozřejmě nadále provádět zálohy (jediná záloha, které kdy budeš litovat je ta, kterou neuděláš). A to jak na externí HDD tak i na DVD (u vide zřejmě pouze na externí HDD)
 2. RichVa

  Za kolik tankujete?

  Dnes na Tank Ono Kbelnice nafta bez biosložek a aditiv za 28,50. (K tomu samozřejmě dvě víčka zimního VIF Super Diesel aditiv )
 3. …. ano, pokud MHD jezdí v rozumných intervalech. U nás máme MHD zdarma a podle toho vypadá frekvence i trasy. Nicméně bude-li mít emobil dojezd cca 400 km (abych mohl jezdit týden po městě a blízkém okolí a na závěr jej na chalupě 12 km od paneláku nabil) a jako ojetý bude mít pořizovací náklad srovnatelný s ojetým klasickým autem, tak do něho půjdu. Jo a ještě dokáže dát s károu 120 km v kuse Pro nás, co parkujeme na sídliště před paneláky, je myslím funglovky auta škoda. Proto pořizuji vždy mírně jeté (nejlépe po skončení leasingu či tak nějak podobně, kolem 4 - 5ti let stáří)
 4. Trošku mi zde pro nás městské z paneláku harpuje počet nabíječek x počet automobilů. Neumím si představit, že prakticky všechna zaparkovaná vozidla jsou na nabíječce. Plná parkoviště drátů.
 5. Letos jsem vzal pár stromů "útokem". Takže včera práce s nůžkami a pilou, dnes už jen naložit a odvézt.
 6. to vpravo je kolejová splitka https://cs.wikipedia.org/wiki/Kolejová_splítka V jedné trase vlečka spolu se zkušební tratí https://cs.wikipedia.org/wiki/Depo_Kačerov Splítky se používají i na dráhách společných pro koleje se stejným rozchodem, avšak jiného technického systému (např. jiné geometrie kolejnic). V Praze mezi depem metra na Kačerově a železniční stanicí Praha – Krč je kolejová splítka tratě metra a železnice (obě o normálním rozchodu, ale osy kolejí jsou proti sobě o 0,5 metru posunuty, neboť napájecí kolejnice metra zasahuje do průjezdního průřezu železnice). Pak se koleje vlevo tváří jako úzké
 7. Ano, podle mapy.cz to je vlečka z nádraží Krč do depa Kačerov. Ale úzkokolejka to není, má to standardní rozchod. Na úzkokolejku je třeba vyrazit např. na jih a projet se z Obrataně (mezi Táborem a Pelhřimovem) do Jindřichova Hradce a dál pokračovat do Nové Bystřice. V Jindřichově Hradci je ještě krásná technická zajímavost - z nádraží vede trať o třech kolejnicích, která se nejprve v Dolním Skrýchově a pak ještě za silnicí J, Hradec - Jarošov nad Nežárkou rozbočí na standardní a úzkokolejnou trať. Holt naši předkové byly šetrní. A já dnes náhodou zapnul telku a tam mě hodně zaujal "propagační" pořad k 45 letům pražského metra. https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12718505776-24-hodin-prazskeho-metra/21938256757
 8. RichVa

  FAP filtr

  Je to 2.0. HDi 100 kW RHR - 308SW Euro 5 z prosince 2008 (odkaz na obrázky v podpisu) Podle příručky má vydržet 170 - 220 kkm - proto očekávám konec. Nicméně v +- 180ti došla kapalina Elloys, ta se v Peugeotu vyměnila i s pytlíkem a filtr byl velmi v pohodě. Teď zatím také nehlásí problémy a držím se hesla co funguje, nevrtej do toho. Také počítám, že až přijde čas, nebudu experimentovat a vrazím tam nový nebo repas od Peugeota. Jen mám interní problém, že mi ve městě zrušili dealerství takže bude náročnější logistika dopravy auta do servisu a pak pro něj
 9. RichVa

  FAP filtr

  Tak cenou výměny FAPu jsi mne nepotěšil . Obávám se, že ve svém 2.0 HDi 100 kW mám hodně podobný a podle nájezdu (téměř 220 kkm) se asi blíží jeho čas. I když zatím nic nehlásí (dostává naftu bez biosložky s VIF aditivem a pokud zjistím při konci jízdy, že regeneruje tak ho nechávám dokončit), ale to se může ze dne na den změnit a budu hledat servis.
 10. Takto to má vypadat peugeot-5008-2012_191.pdf
 11. Ahoj

  dcerunka může úterý nebo čtvrtek odpoledne - do tří je v práci, pak domů pro auto takže někdy kolem páté může dorazit. 
  Kam má dojet?

  PS: píšu SZ, sem to nepatří

 12. @Radek Hurvajz děkuji za přenechání @Scratch vymyslím převzetí dcerunkou nebo mnou a ozvu se Ti na SZ
 13. Jasně, počkáme. Dcerunka se nejvíce pohybuje na Praze 7 a 8 - Kobylisy. Ale jistě nemá problém popohnat 207ku někam jinam.
 14. ... invalidní průkazka na hlavu?
×
×
 • Create New...