Jump to content

RichVa

Člen klubu
 • Content Count

  1,241
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

RichVa last won the day on August 22 2019

RichVa had the most liked content!

About RichVa

 • ID člena
  4235
 • Rank
  Toto forum je můj domov
 • Birthday 08/30/1964

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2008

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Ing.
 • Město
  Strakonice
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  dokud nám to jezdí, tak je dobře

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  rica@post.cz
 • Google+
  richva@gmail.com

Recent Profile Visitors

7,053 profile views
 1. RichVa

  Dvouhmota 1.6 hdi

  Hmm asi jsi spojku ještě nemontoval. Centrovací přípravek (trn) nesouvisí s dvou nebo jednohmotou, ale s tím, aby se lamela sevřela ve správné poloze. Trn jsem používal už když jsem měnil spojku na Embéčku 1000MB i na Moskviči 408 Tenktrát jsem by ještě mladý a plný elánu a na autech jsem si dělal skoro všechno sám. Dnes s tím jezdím k mechanikovi. Pro inspiraci jukni např. na https://gazduj.etrend.sk/clanky-gazduj/vymena-spojky-bez-automechanika.html
 2. RichVa

  Nová 2008

  Třeba se dočkáme v některém z příštích ED
 3. RichVa

  Nová 2008

  Je menší, ale jen o kousek http://vybermiauto.cz/porovnavac/obsah/f9bf7b78423f0b450868fd0a47f5fa37
 4. RichVa

  "Buchanie" bŕzd 3008

  Čistě náhodou nemáš hodně orezlé kotouče na obvodu (pomalu se odlupujíc rezavé plátky) v kombinaci se sjetými kotouči? Pak je plocha na obvodě výš než samotná brzdící plocha a když se razantněji přibrzdí, tak se může rez na obvodě teplem "nadzvednout" a zavadit o nějakou pevnou část kolem brzd (podložka destičky, brzdič .... ) Zlobilo to dceru na 207mičce a po výměně kotoučů s destičkami klid. Je ale pravda, že i destičky už byly téměř sjeté.
 5. ... mě taky - to je prý s přibývajícím věkem stále častější jev Ale test bez chyb
 6. Ještě doplním jednu možnost: Pokud obec nemůže nabídnout více než např. 50Kč/m (píšeš, že to mají někde z krajského úřadu, ale to klidně může být tak, že je to částka za kterou běžně vykupují kraje pozemky pod silnicemi 3. třídy) a přitom je vůle k dohodě na vyšší částku, můžeš si zkusit nechat vyplatit zpětně nájem za poslední 3 roky z užívání Tvého pozemku. Pak se cena dostane kolem stokoruny /m. Opět to je praxe krajských správ a údržby silnic, když mají problém s některými vlastníky při výkupech. PS: i u nás na jihu nabízí správa údržba silnic 50 kč/m při výkupu pozemku pod komunikací.
 7. Dobrá volba A teď vážně: Mám 308 rok výroby 2008 2.0 HDi 100 kW RHR v provedení SW, momentálně cca 220 000 km (viz. podpis) Ráda odchází spojka, je spojená s dvouhmotou - já ji měnil ve 150 kkm. Na druhé straně nestojí to raketu - souprava se nechá se sehnat za rozumné peníze. Ovšem u krátké verze asi vydrží daleko víc - přece je nevozí tak těžké auto a já mám navíc tažné. Motor 2.0 jako takový je spolehlivý, prakticky dostává jen naftu a olej. Je rozumné měnit do 15 kkm. Mě navíc odešla hned po koupi (ve 135 kkm) klapka vzduchu - řádově za 3 kkč. Co je zde časovanou bombou, tak to je filtr pevných částic - má vydržet 180 - 220 kkm (já mám zatím originál, STK auto v létě 2019 prošlo, závady se neobjevují) - je zde o něm na fóru napsáno mnoho. Zde jen tolik: je třeba brát naftu nejlépe bez biosložky, když nastane regenerace tak ji nechat doběhnout a pokud se jezdí hodně po městě, tak čas od času auto projet někam na dálku). Po cca 180 kkm se doplňuje kapalina elloys (aditivum pro FAP), doplnění včetně nastavení počítače vyšla na 3 kkč v origo servisu. Z podvozku se občas mění tyčky stabilizátoru - otázka pár stokorun. Pak si někteří vlastníci ztěžují na rány od zadní nápravy. Je zde o tom celé vlákno. V interiéru ve výbavě polokůže odchází obšití volantu. U verzí SW odchází lišta hlídání zapnutí pásů na zadních sedačkách. Řeší se to výměnou (bohužel pouze originál), nebo pokusem o přepájení anebo jejím odpojením. Celkově se jedná o prostorné, spolehlivé a pohodlné auto a motor 2.0 HDi je za mě nejlepší volbou. Jezdí velice pěkně za rozumné peníze.
 8. Ostatní plocha - komunikace nedosahuje (až na mediální výjimky) ceny stavebních parcel v místě obvyklých. Záleží na mnoha okolnostech, na zájmu v místě stavět, na dostupnosti sítí, na územím plánu (množství volných stavebních parcel x zájem). Teď jsem použil google a našel znalecký posudek, který říká, že cena v místě obvyklá u zahrady byla v roce 2018 338 Kč/m2 ( https://www.realdrazby.cz/admin/files/catalog_documents/index.php?id=5993 ) Ovšem znalec vycházel z nabídky realitek a ne z ceny konečné, která bývá nižší - realitky si v nabídce nechávají prostor pro další licitaci o ceně. Je ale třeba vidět, že to jsou pozemky zřejmě zastavitelné (územní plán jsem nezkoumal) Můžeš se na to odvolat a napsat obci, že prodáš za 300Kč/m2. Nevěřím, že Ti to dají, ale třeba se pak dohodnete na částce někde mezi. Při rychlém prohlédnutí stránek města jsem nenašel, zda v nedávné minulosti nevykupovali podobné pozemky. Vzhledem k velikosti pozemku (103 m) a podílu je otázkou, jak moc se vyplatí jednání o ceně.
 9. Jasně, ale pokud Ti psali o rekonstrukci chodníků, tak ten dnes travnatý pás je součástí komunikace. Zřejmě bude dál pokračovat v budoucnu výstavba takže Tě tam nenechají ani stanovat
 10. Vlastnit pozemek - ostatní plocha - komunikace je za trest. Ze zákona to nesmíš zaplotit, musíš tudy nechat chodit/jezdit veřejnost. Jsi zodpovědný za stav. Tento pozemek je nezastavitelný. Možné výhody by snad byl požitek z věcných břemen sítí ukrytých pod povrchem. Zde ale narazíš na to, že břemena se většinou zřizovala za jednorázovou úplatu případně byla zřízena z jiného zákona. Další požitek by mohl být dočasného záboru (např. majitel přilehlé nemovitosti zde potřebuje postavit lešení) ovšem za částky dané obecní vyhláškou. Ale nevím, jak bys to v praxi vymáhal. Sousedům to můžeš nabídnout, ale je-li zde chodník, tak nepředpokládám, že by projevili zájem. Maximálně, že by někdo chtěl kousek na předzahrádku (pokud je za chodníkem ještě travnatý pás) případně na parkování auta. Ale to může na obecní komunikaci také a na chodníku ho stát nenechá PČR i když bude v jeho vlastnictví. Osobně bych se toho zbavil nebo je další možností směna. Vlastníš-li v katastru obce ještě někde další pozemky, tak by se dalo uvažovat, že by Ti obec pozemek směnila za něco jiného. Případně jim navrhnou směnu za ornou/trávu,, kterou budeš následně pronajímat zemědělci. Nevím jaká je cena u Vás orné, ale odhaduji to na 30Kč/m2 - takže by jsi mohl dostat cca 150 m2. A to se, pokud tam už něco nevlastníte, nevyplatí. V případě, že se nájem pozemků pohybuje kolem 4000kč/ha/rok, tak by jsi na tom ročně trhnul + - 60 Kč. A je-li Vás na to 5, tak by jsi dostával ročně 12 Kč
 11. Dnes jsem konečně vybalil vánoční dárek. Po nastavení (jeden z nožů byl "utopený") funguje jak má takže spokojenost.
 12. RichVa

  Mazel 3008

  Krásné auto. Já zatím 205 - benzin, 306 - hladká nafta, 308SW - oturbená nafta a 207 - taky nafta (ta jen když mi ji dceruška půjčí) A 3008 někdy vystřídá 308 až mě přestane bavit. Ať Ti přináší auto jen radost.
 13. RichVa

  Kolik mate najeto?

  Tak se mi na služebním embéčku (prý YETI 4x4 ale pro mě to je embéčko) podařilo hezky uzavřít rok
 14. Ti chlapci u nás na to mají servis. Ale fakt je, že na vrakovišti díly nenajdeš
×
×
 • Create New...