Přejít na obsah

RichVa

Člen klubu
 • Počet příspěvků

  1 042
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vyhraných dnů

  1

RichVa vyhrál naposled 27. prosinec 2018

RichVa měl nejlépe hodnocený obsah!

O uživateli RichVa

 • ID člena 4235
 • Hodnost
  Toto forum je můj domov
 • Datum narození 30.8.1964

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2008

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Ing.
 • Město
  Strakonice
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  dokud nám to jezdí, tak je dobře

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  rica@post.cz
 • Google+
  richva@gmail.com

Návštěvy profilu

3 668 zobrazení profilu
 1. Také jsem si myslel, že mám na 308 špatné silentbloky a nakonec to byl uvolněný hever ve schránce v rezervě. Zkus vyndat rezervu a uvidíš zda je opravdu problém v nápravě.
 2. 3. Dojeď na geometrii. Potkal jsem také pár děr a chovalo se to úplně stejně jako Tobě a navíc se začaly víc sjíždět přední gumy. Na geometrii namísto předepsané sbíhavosti byla mírná rozbíhavost. Seřídili a je klid.
 3. RichVa

  Citroen C4 1.6VTi

  Krásná práce Jen k zamyšlení: V práci používám na sledování termínů také Excel s podmíněným formátováním jen s větším množstvím barev. Pokud je termín za méně jak 4 měsíce - žlutá, když z méně jak 3 měsíce oranžová, méně jak dva hnědá, na jeden modrá a když je po tak klasická červená. U Tebe by stačilo přidat nějakou barvičku např. měsíc nebo 500km před. Byl bys varován včasněji
 4. Sanitární bílý. Udělal jsem housenku a tu roztáhl špachtlí rovnoměrně po celém řezu.
 5. Přesně tak, doma mám sklokeramiku s lemem a dcera má indukční desku obě bez lemu. Otvory jsem řezal osobně "šukalkou" a žádný problém. Když máš ostrý pilový list, místo řezu nejprve zalepíš páskou a řežeš pomalu naruby (nebo máš "obrácené" zuby kdy pilka zabírá směrem od mašinky) tak to jde v pohodě. Samozřejmě, že si před tím ostrý vrtákem navrtáš rohy. Samotný řez se má podle doporučení výrobce "zapatlat" silikonem, aby se tam nedostala případná vlhkost. Před montáží desky máš počkat na zaschnutí, aby se tam deska nezalepila. Nicméně deska stejně sedí na gumě - silikonu, aby nepodtékala. I bez zapuštění se nám zatím nepovedlo desku urazit. Naše deska s lemem se udržuje hůř - mezi sklem a lemem se drží bordel. Lem máme černý, takže není nějak moc nápadný.
 6. RichVa

  Co jste dnes udelali...

  Zajímavé, Dacia na léto a Honda na zimu? Já to mám naopak - Peugeot v zimě a Babeta v létě
 7. RichVa

  P 308 "Venom"

  Ale ten stromeček jak musel být velký Vítej na klubu
 8. Tady píšou, že mají zadní tlumič na skladě: https://www.automobilovedily24.cz/renault/11-b-c37/2023/10414/zadni-tlumic-vyfuku?sort_supplier[]=41 Ostatní prý očekávají Ale to jsi asi zkoušel
 9. Jasně, každý má jiný vkus- Osobně se mi víc líbí označení původních 308, kdy je nápis Peugeot součástí střední lišty a na plechu je jen číslo a SW než u faceliftovaných, kde se nápis ze stříbrné lišty přestěhoval vlevo na plech. Takže ano je tu ještě další možnost - majiteli se to nelíbilo
 10. Nemusí to být nutně bourané nebo měněné. Je mnoho lidí, kteří odstraněním označení zvyšují koně pod kapotou a své ego https://forum.autoforum.cz/viewtopic.php?f=16&t=3511
 11. RichVa

  rozbočení internetu

  U routeru ne nutně vždy - pokud ho bude využívat jako multimediální centrum a využívat jeho HDMI výstup přímo do TV musí ho dát k telce.
 12. RichVa

  rozbočení internetu

  Ano, to by stačit mělo.
 13. RichVa

  rozbočení internetu

  V tom případě se zamysli, zda tam někdy nebudeš dávat nějaký malý NAS či něco podobného a multimediálními výstupy. Ten by také potřeboval připojení k netu takže by nebylo od věci přidat rovnou kabely dva Jak říká poučka starých ajťáků: Když máš dnes potřebu jednoho kabelu zaveď tam dva.
 14. RichVa

  rozbočení internetu

  Pokud se spokojíš s nižší rychlostí (do 100 Mb/s), nepotřebuješ napájení po kabelu (POE) a nechceš tahat drát ani dávat další napájenou krabičku (switch) tak jsou řešením dvě rozdvojky např.https://www.lancomat.cz/21-99-3045-nestinena-rozdvojka-rj45-2xrj45-m-2xf-kat-5e-pc-pc-bila-p6704/ nebo o něco lepší https://www.lancomat.cz/21-99-3050-stinena-rozdvojka-rj45-2xrj45-m-2xf-kat-5e-pc-pc-stribrna-p9237/ Předpokladem je, že na druhé straně máš v routeru volný další port. Tzn. do routeru dáš dva krátké kabely, připojíš je do rozdvojky, do ní pomocí spojky připojíš kabel do pokoje a tam připojíš spojkou další rozdvojku a do ní TV a SAT. Budeš tedy ještě potřebovat dvě spojky na RJ 45 např. https://www.lancomat.cz/21-17-3043-spojka-rj45-rj45-1f-1f-1-1-utp-kat-6-p5432/ Rozdvojky totiž počítají s tím že kabel je v patch panelu. Pak je otázkou, zda by nebylo jednodušší a levnější tam dát zcela obyčejný switch (např. https://www.czc.cz/tenda-s105_2/178578/produkt ). Na připojení TV a SAT bude bohatě stačit a ještě si tam můžeš v budoucnu připojit nějaké další multimediální zařízení.
 15. RichVa

  Nová TV

  Dcerce jsme k Vánocům do nového bytu kupovali podle jejího přání Samsunga 43" UHD. Všechno krásné, i internet a červené tlačítko ALE: Od modelové řady 2018 Samsung nepodporuje videa ve formátu DivX - takže víc jak tři čtvrtiny stažených seriálů a filmů uložených na přenosném HDD nefunguje. Podle diskuzí na netu pánové od Samsungu tvrdí, že DivX je mrtev a oni do nových řad nebudou platit licenční poplatky. Dceři to prý nevadí - prý se nedívá na filmy z disku, vše pouze online a to většinou funguje.
×