Přejít na obsah

RichVa

Člen klubu
 • Počet příspěvků

  1 081
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vyhraných dnů

  1

Vše od uživatele RichVa

 1. RichVa

  wifi modul HP

  Ještě můžeš zkusit natvrdo v nastavit standard na pouze n nebo g případně dokonce b (to pokud zde jen prohlížíš net, jinak je už pomalý).
 2. RichVa

  Repase zadní nápravy

  Na mé 308 mám také zadní nápravu lehce mimo tolerance. Myslím si že bude hodně podobná, ne-li shodná s 307. Dvorní mechanik mi řekl v podstatě to samé, co je zde výše. Seřizovat není co,. Pokud se nesjíždí gumy a auto se nechová divně tak neřešit.
 3. RichVa

  Registrační značky na přání

  Dnes ve Strakonicích.
 4. Průměrná dosažená odchylka: 16.8 km Jsi lepší než 82.07% účastníků hry!
 5. RichVa

  Nový Peugeot 508 už jezdí

  Snaha bude, ale posledně se mi to totálně špatně trefovalo do práce. Jezdil jsem zcela jinam než zrovna byla show
 6. RichVa

  Nový Peugeot 508 už jezdí

  .. a abyste taky přijeli do Strakonic a ne jako posledně že ne
 7. Dcera má 207 1.6 HDi 80kW z roku 2006 s FAP filtrem - dovoz z dojčlandu. Při výběru jsem měl poradce - mého mechanika co dělá hlavně francouze od PSA (i když raději než P má Citroeny). Měl s sebou počítač (bazarista dovolil) - takže proběhl odečet závad včetně kontroly stavu FAP apod. Co si matně pamatuji tak dost jsme se dívali kolem turba jestli někde něco neteče a jestli není motor od nafty. Chtěl aby byl motor studený. Doporučuji podobný postup - vzít s sebou mechanika. Co mě překvapilo, tak byl docela rezavý spodek - povrchová koroze. Podle mechanika auto stávalo někde na trávě. Nechal jsem u kamaráda stříknout včetně dutin a zdá se že je pokoj. Zkušenosti s motorizací veskrze pozitivní. Jede to pěkně, dobrý zátah a i se tím nemusíš bát předjíždět. Motor se mi zdá o něco hlučnější než můj dvoulitr v 308mě. Dcera jezdí částečně po Praze ale nejvíc na trase Strakonice - Praha (cca 120 km, z toho 45km dálnice, 50 km silnice I. třídy a zbytek Praha) Co vím, tak jezdí jako ďas (na dálnici udržuje 130 podle GPS jinde něco nad limity) - průměrná spotřeba cca 4,8 (podle tankování), podle počítače 4,7. Když s tím ze začátku jezdila hlavně po Strakonicích a okolí, tak tam bylo cca 5,4. Co v autě podle mě chybí, tak je tempomat (dceruška ho tam nechce, takže se dodělávat nebude, i když to prý připraveno je) 207ma je tvrdší než moje 308 - nevím, zda to je podvozkem nebo pneu (195/55 R16), ale kolegova přítulkyě má 207 s 1.4i a ta je měkčí (myslím 207ma). Tankuji čistou naftu (neaditivovanou) a sám přidávám VIF - letní nebo zimní podle období.
 8. RichVa

  Volant tuhne?

  Možná se zeptám blbě: Má dost nafoukané přední pneu?
 9. RichVa

  Diagnostika Lexia 3

  Nebo na 64bit virtuální stroj s 32bit Win (např. https://www.virtualbox.org/ ) případně přeinstalovat na 32bit
 10. RichVa

  EGR ventil

  např. http://www.karlservice.cz/service/mdl/info/co-je-egr-ventil
 11. RichVa

  Plzeňská STK

  Takto to mají dělat: https://www.mdcr.cz/getattachment/Dokumenty/Ministerstvo/Vestniky-dopravy/Vestniky-dopravy-2018/Vestnik-dopravy-10-2018/Metodicky-postup-mereni-emisi-vozidel-2018.pdf.aspx a na straně 2 se píše: Kick-Down - nejzazší poloha pedálu akcelerace, dostupná po překonání odporu přídavné pružiny. Vyskytuje se pouze u vozidel s automatickými převodovkami.
 12. RichVa

  Prebijanie elektriny

  @pesastor děkuji za upozornění. Já žil v domnění, že je 48V stejnosměrných bezpečné a jak vidím, tak do hodně mokra jen 25V.
 13. RichVa

  Prebijanie elektriny

  Jediná elektrika, která v autě kopala, bylo vysoké napětí na svíčky z cívky u benzínových motorů. Ale to se kabelů od cívky jeden musel přímo chytit rukou a ještě muselo být alespoň trochu vlhko. Pokud byly opřené o kapotu, tak "kulhal" motor a stejně na kastli nic nemlátilo. 12V stejnosměrnejch z principu kopat nemůže. Vždyť i do mokrého prostředí se dává elektrika stejnosměrných 48Volt - aby to nikoho nepokopalo. Jasná statická elektřina.
 14. RichVa

  Co jste dnes udelali...

  Také mám stejnou zkušenost. Proto když chci něco stáhnout v plné kvalitě a ne jen do mobilu po wifi beru celou kameru.
 15. RichVa

  Co jste dnes udelali...

  Jo už to vidím, já jen koukl do podpisu, kde je se Tvoje auta tváří jako 307 Až po rozkliknutí se ukáže celá řada. Mě v prosinci auto prošlo STK s držákem kamery za zrcátkem jak jsem psal. Držák je nalepený takže nejde sundat, ale kamerku jsem před vjetím dovnitř raději sundal. Buťo to technikovi takto nevadilo nebo si nevšiml. I když sklo prohlížel.
 16. RichVa

  Co jste dnes udelali...

  Na mé 308mě (sklo a stěrače stejné jako na Tvé 307) jsem měl starou kamerku uprostřed dole - uprostřed právě kvůli stěračům a dole protože měla docela velkej držák a tak se nevešla za zrcátko. Novou mám také uprostřed ale už nahoře. Má menší držák a tak se vešla vpravo od dešťového senzoru v zákrytu za zrcátkem. Řidič ji má schovanou za zrcátkem, spolujezdec ji vidí přímo a a přitom jde sklopit jeho sluneční clona. Výhodou je, že vidí víc před auto - přece jen naše auta mají hodně sklopené sklo a zespoda nebylo tak dobře vidět.
 17. RichVa

  Čištění motoru - čím?

  Zde máš popis i s video ukázkou mytí Peugeota (pokud se nepletu tak 307cc ale nějak si nejsem jistý - je v tom 1.6HDi 16ti ventil) https://auto-mania.cz/poradna-jak-setrne-a-pritom-dobre-umyt-motor-video/ V článku je také odkaz na přípravky Sám do toho asi nepůjdu. Bojí bojím Jen vyfoukám kompresorem a plasty otřu.
 18. Upozornění se aktivuje pouze při rozepnutí pásů za jízdy. Jestliže si někdo pásy nevezme vůbec a Ty si toho nevšimneš v prvních cca 15ti vteřinách po rozjetí, tak se nehlásí nic. K tomu zde chybí čidlo zatížení sedaček. Tolik k funkci funkčního snímače. O jednodušším přístupu ke konektoru snímače nevím. Problém je, že všechny aktivní prvky na snímači jsou zalité pryskyřicí takže prakticky není možnost se k nim dostat. Celé připojení ke konektoru je realizováno pružným plošným spojem (podobně jako jsou připojovány obrazovky notebooků). Kdysi jsem to zkoušel opravit - nejprve přepájet místa na pružném připojení, která se na pohled zdála přerušená, pak jsem se zkusil dostat k napojení zalitých snímačů a zkusil ho přepájet opět v naději studeného spoje. Bohužel jsem se nedostal ke schématu vnitřního zapojení, takže těžko říct zda např neodchází nějaký kondenzátor. Na samotném experimentování bylo špatné to, že alarm se nespouštěl pravidelně, ale vždy když ho to napadlo - snad na to mělo vliv pnutí střídáním teplot. Protože nemám malé děti (nehrozí, že by se někdo za jízdy jen tak odpoutal), tak jsem problém vyřešil tím, že celý snímač šel z auta pryč. Až ho budu nutně potřebovat věnuji nějaké tisíce a koupím snímač nový.
 19. Ano tak to funguje i u mě - pokud tempomat pustím, tak se nastaví na poslední rychlost - to se použije, když např. na dálnici vypadne po přibrždění za pomalejší vozidlem a chci se dostat pět na původní rychlost. Zkus začít stiskem páčky na volbu rychlosti.
 20. Nevím, ale na mé 308SW to jde také jedním stiskem a pochybuji, že by Peugeot dával do Boxera jiný systém. Nejprve přepnu kolečko do modu tempomat (namísto omezovače), pokud v něm už není - tempomat je stále vypnutý!!! a pak zmáčknutím tlačítka na zvýšení rychlosti se tempomat aktivuje na aktuální rychlosti. Pak už si jen případně tlačítky dokoriguje rychlost. Pokud nepoužíváš omezovač, odpadá práce s kolečkem.
 21. RichVa

  motor a zavady 807?

  Syn kolegy z práce má pro 5ti člennou rodinu (děti 7, 10, 12) C4 Grand Picasso před faceliftem ( https://www.tipcars.com/magazin/odborne-recenze/recenze-ojetiny-citroen-c4-picasso-2006-2013.html ) s motorem 2,0, HDi RHR. Kupoval ojeté, má ho 2 roky a zatím absolutní spokojenost. Vybíral asi půl roku a pečlivě. Sedačky ve třetí řadě nepoužívá, podle něho jsou nic moc (ze Sharana byl zvyklý na víc místa), ale zase více než v mé 308SW
 22. Tak konečně jsem se k tomu dostal. Samotná lišta je pod koberečkem pod sedačkami. Jak jsem psal. lištu už mám vyndanou dávno, takže jsem ji tam ve finále jen tak přiložil. Pro ilustraci nejprve obrázek s pozicí lišty - aby bylo vidět, kam se vlastně chceme dostat Z nářadí stačí pouze plochá šroubovák, nejlépe široký cca 1 cm ale především musí být ostrý. Šroubovat se nebude nic, jen odjišťovat plastové pojistky. Nejdříve vyndat sedačky druhé řady. (pokud by někdo nevěděl jak, tak nejprve vzadu pozvedout plastovou páčku, sedaču sklopit dopředu, zatáhnout za červený tkalounek a přitom sedačku vytáhnout nahoru.) Pak je třeba vynadat všechny plastové úchytky samotných sedaček. Plochým šroubovákem se zezadu pozvedne zobáček a vystrčí se směrem dopředu. Vyndáme všechny úchytky a zadní plastová lišta se uvolní celá, s přední si ještě pohrajeme. Přední lišta je složená ze dvou částí - uprostřed je secvaknutá dohromady a na bocích je podstrčená pod bočními plasty. Ty lze nadzvednout a pak lištu vyndat. Nemusíme celou, stačí jen jedna polovina, pak už lze vytáhnout samotný koberec. Lišta se nachází v zadní části, drží ji tři plastové "matky" a je vzadu podsunutá v plechu. Konektor je vlevo. Stačí menším šroubovákem zatlačit na pojistku a odpojit. K tomu je dobré povolit plastový šroub na polystyrenovém krytu a trochu jej pozvednout. Lištu buďto nechat odpojenou, nebo ji jako já zcela vyjmout. Při zpětné montáži kobereček podstrčíme pod boční plasty, podsuneme přední půlený kryt a zacvakneme jej uprostřed, položíme kryt zadní části a zacvakáme zpět plastové úchytky. A na úplný konec dáme zpět sedačky. Odteď žádné varování rozepnutí pásů druhé řady za jízdy.
 23. Ano přesně tak. Odpojí se to a nikde se nic nemusí nastavovat. Kontrolky zadních pásů se rozsvítí po nastartování, pak zhasnou a je klid. Chovají se, jako když tam nikdo nesedí. Slíbil jsem, že nafotím jak se k liště leze a jak se odpojí, ale nějak jsem se k tomu za týden nedostal ... furt se vracím v noci
 24. RichVa

  Koupil jsem vraka :(

  Než se pustit do oprav, tak bych prověřil jak je to s právním stavem věci. Píše, že si auto předali na pumpě. A v papírech je napsaný jaký majitel? Známý nebo tazatel? Pokud stále ještě známý tak reálně hrozí, že tazatel auto opraví a přijde o něj, protože známému ho bude líto dát pryč. V tomto případě servis neřešit dokud se nevyjasní zápis auta Pokud je majitelem už tazatel a skutečně se jeví, že známého ke zpětnému přepisu nepřiměje, je třeba se rozhodnout co s tím. Zda řešit právní cestou navrácení anebo opravit. Zde bych viděl jako rozumné navštívit zkušeného mechanika aby auto kompletně prohlédl a reálně nacenil, co by stálo uvedení do provozuschopného stavu. Toto zjištění bude něco stát, ale opět se dá pak rozhodovat zda kvalifikovaně odhadnutou částku do toho chce tazatel dát anebo raději oželet částku za nákup auta a právně vymáhat navrácení věci včetně nákladů s tím spojených (tedy i ocenění oprav mechanikem) Oceňovat to takto na dálku je podobné věštění z koule. Auto nikdo z nás neviděl ani neslyšel chod motoru, točíme se zatím jen kolem těsnění pod hlavou, ale co další věci (rozvody, turbo, brzdy .... )
 25. RichVa

  Co jste dnes udelali...

  Dnes výlet s károu do Prahy. Dcerunka si objednala skříně do ložnice a dveře do celého bytu takže jsem dopoledne fungoval jako stěhovák. A při té příležitosti jsem konečně zadělal panelákovou stoupačku na hajzlíku. Ještě mi chybí říznout krycí lišty po stranách, protože každej panelák je křivej takže jsem je nechal až jak to vyjde, osadit ventilátor a na závěr zasilikonovat napojení na obklady. Cesta zpátky nic moc - pršelo, tma a pražáci se vraceli domů a snad každé páté auto světla nahoru.
×
×
 • Vytvořit...