Jump to content

OK406

Člen klubu
 • Posts

  15,080
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

OK406 last won the day on February 10 2020

OK406 had the most liked content!

6 Followers

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  1996

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Týn nad Vltavou
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • ICQ
  415452793
 • Webová stránka
  http://ok406.webovastranka.cz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

OK406's Achievements

Inventář Peugeot-clubu

Inventář Peugeot-clubu (6/6)

1.7k

Reputation

 1. @Jirka.budejovice doporučil bych ze zkušenosti ještě přidat dozadu ke klasické zásuvce i usb zásuvku.
 2. OK406

  obsiti volantu kuzi

  Dnes dostala klukova 106 obšití kožení volant. Obšít se nechával jako u mojí 406. Trošku podražíli, ale výsled stojí za to. A hlavně rychlost. Před týdnem dáno na Zásilkovnu a dnes dorazilo poštou na dobírku. Jiný způsob odeslání není. Chtělo by to airbec s lesklým lvem. Po namontování se volant řádně ošetřil přípravkem na kůži s včelí kašičkou.
 3. Bohužel, opět se projevil ten samý problém. Navíc jsem zjistil, že pružinka na lanovodu ruční brzdy pravého kola je přirezlá částečně k lanku, takže při zatáhnutí ruční brzdy se pohybuje s lankem. Takže se objednal pravý lanovod + bubny + komplení souprava sada čelistí i vymezovacím plechem pro kola se třemi šrouby!!! Je rozdíl mezi tří a čtyř šroubem kola. Po namontování (měnili se obě strany) brzdí ruční brzda výtečně. Dnes byl kluk s 106 na STK a dostal pochvalu, jak mu ruční brzda velmi dobře a souměrně brzdí. A taky mu technik řekl, že už se takovéto vozidla moc nevidí. A pokud se vidí, tak naftě. V benzinu málo. Když mi to kluk řekl, tak mě to potěšilo i zahřálo na srdci. Byl to prý mladý technik. Tak to mě i překvapilo. Takže Peugeot 106 1.0 37 kW , r.v. 1997 má dva roky klid. Za odměnu se mu dnes demontoval volant a odeslal na obšítí černou kůží (preforovaná/hladká) do Volanty.cz. . Mám od nich obšítí volant do 406.
 4. Povedl se, ale podle mě, by mu lépe slušel původní znak lva, než byl změnen za tento.
 5. Děkuji Radku. Tak snad se tu někdy @ModraStrelaukáže .
 6. Jak probíhá či proběhla oprava karosařiny a dalších věcí na 406?
 7. @Péťa prestižní = mám namysli samotnou osobnost Ferryho i jeho odborné vědomosti a um ohledně dané skupiny (vážnost, jakou jistě má ohledně svých vědomosti a dovednosti).
 8. Dnes cestou do Č. Budějovic za mnou jela šedá 307 break po facelitu. Nevšiml jsem žádných znaků k přísklušnosti k P-C. Ale když odbočovala 307 do pravého jízdního pruhu u křížovatky U Cara s měrem Čt. Dvory, tak za volatem na 90% seděl @mares. Dívali jsme se na sebe chvilku. Že bych konečně prolomil smůlu a potkal jsem klubáka?
 9. Fiala se Stanjurou jedou v limuzíně na inspekci po Česku. Přijdou do školy, střechou zatéká, omítka opadaná, všude zima - ředitel žádá 0,5 mil/kč na opravu - Fiala mu vysvětlí, že je krize a musí se šetřit. Druhou návštěvou je věznice - střecha perfektní, nové omítky, všude teplo, na každém pokoji televize, vyhřívaný bazén, golfové hřiště, volejbal, spousta zájmových kroužků - ptají se ředitele, zda něco nepotřebuje odpovídá že, nic, že mají vše potřebné - Fiala mu přesto dá 5 mil na vylepšení posilovny. Sednou do limuzíny a Stanjura se ptá Fialy - tak to mi vysvětli, tamta škola potřebovala zjevně peníze a nic jsi nedal a ve vězení nic nechtěli, a dal jsi jim 5 mega. Fiala se shovívavě usměje a říká: "My dva už do školy chodit nebudeme" !!!
 10. Dnes bylo u nás příjemných 26st. Celsia. Ještě dnes jsou nejen u mě následky středečního (29.6.2022) řádění deště. Ještě dnes odčerpávám vodu z kotelny (spodní voda). Opožděně přidám několik snímků z mého okolí a i města. Na prvních smímcích je vidět, co udělal voda s cestou u garáže. Kdo byl u mě na komornímě- pracovním minisrazu P-C, tak ví, jak to u mé garáže vypadalo a jaká byla cesta. Bohužel, předělávají cestu, kdy místo tankových panelů, budou dávat asfalt + vybudují chodník. Z garáže dlouho se synem nevyjedeme, jelikož co udělají, tak jim vždy následující déšť spláchne. Voda jde z polí, jelikož zasypali stoky, které odvádějí vodu. Když jsem jim to sděloval před začátkem stavby, tak se mi vysmáli, ať nemám strach, že vědí co dělají a nějaký ,,zkušenosti" starousedlíka je nezajímají. Že budu koukat, jak to bude hezké, až to udělají. Tak zatím koukám. Byl jsem proti asfaltu. Betonové tankové panely vydrží vše a jsou na věky. Jinak stav náměstí je každý rok stejný od spořitelny až k radnici vždy voda vyplavý dlažku a kočičí hlava. A to dělali novou kanalizaci z podpory dotací EU. Kde asi chybu. A pak ve zprávách na ČT1 a na Nově sdělují ,,bludy" o pohromě v Týně nad Vltavou. Škoda, že nemám Peugeot 5008, to bych využil SUV! VID_20220629_205610.mp4
 11. @MJSytic plně s tebou souhlasím ohledně 406. Jinak 408 nevypadá špatně, ale opět ta motorizace. Pouze 1.6 benzin. Zbytek bybrid. Ale taková je již doba. Myslím, že by mu 2.0 HDi slušelo, ale i klasická benzinová verze 2.0i. Snad se s ním svezeme za rok na Roadshow day Peugeot 2023.
 12. @Ferryu tebe dostavají auta náležitou péči. Peugeotu se 6-ková řada moc povedla povedla. Věřím, že si 206 uděláš k obrazu svému. Těším se na další fotky. A co 106?
 13. Ne každý má možnost mít panely na střeše, ať je to z důvodu, že bydlí v paneláku či v pronájmu a pod. Ne každý má vlastní rodínní domek. Ono mít panely na baráku, taky není žádná ,,hitparáda". Nemyslím po stránce estetické, ale i životnosti. @Radovanek stále mi nikdo nevysvětlil, jak to je se životností článků. Výrobce uvádí, že je to cca 8 let. A co pak? Budou se recyklovat? A co těžba lithia? Domnívám se, že zdroje lithia jsou mnohem menší, než zdroje ropy. Tam, kde se nachází zdroje lithia, tak se obce ,,bouří" a nechtějí těžbu! Jako je to například kousek od naá v Hostech. Též odmítli těžbu obyvatelé. Osobně si myslím, že by se měl každý rozhodnout, čím bude jezdit, jaký bude mít zdroj pohonu. Na začátku minulélo století se jednalo o koňskou sílu a spalovací motor. Nikdo nikomu nic nevnucoval a nepřikazoval jako EP!!! Zde už končí svoboda rozhodování a vlastní vůle. Hlavně mi zde nepište o ekologii. To budou na baterky i zemědělské stroje . A nebo nákladní doprava? A co lodní a letecká doprava. Jak už jsem napsal v jednom příspěvku na fóru, ať provádějí zkoušky elektrovozidel v normálních podmínkách! A ne, že budou jezdit jeden či dva. Ať se elektro vozidlo naloží jako klasický auto tjz. 4 člená rodina + kufr (např.nákup), zapne se klimatizace, rádio a vyjede se na výlet. Pochybuji, že to bude mít dojezd dle ,,papírů". Nedej bože, kdyby měl elektromobil táhnout příves či káru. Jak to, že na JETE nejsou elektromobily? Je to přímo u zdroje! Asi jsou tam zatím ,,normální" lidi. Nikdo z představenstva nemá elektrovozidlo. Jak je to možné?! Asi vědí proč. A tak je to se vším ohledně elektromobilů. Kde je to nesmyslně dotované, tak tam to prosazují, ale stejně jezdí se spalovacím motorem. Pro mě je elektromobil nevhodní a to z mnoha důvodů. Ono i v součsné době nabíjet elektrovozidlo není zrovna levné. A jak několikrát @Radovanek psal, že stačí vzít kabel a zazvonit u dveří a požádat o nabití, tak to asi nemyslel opravdu vážně. U mě by takový člověk nepochodil. Nechci se dále rozepisovat, jelikož mě docela štvě, jak začíná EP i EU vnucovat členským zemí elektromobily. Věřím, že jsou v EU rozumné země ( Madarsko a další) a nepodpoří EP. @Radovanek co kdyby jsme si dali soutěž, kdo dál dojede na plné natankování/nabití? Moje vozidlo je uvedené v popisu.
 14. OK406

  Fotky

  Záběry z dronu jsou úžasné. I jsem si poznal svoji 406. Musím se přiznat, že po příjezdu na místo srazu jsem po vystoupení z vozidla, slyšel bzučení, jako když se rojí včely. Tak se rozhlížím, zdali neuvidím roj včel a nic. Pak jsem si všiml ,,klučiny", který má v rukou ovládání dronu. Bohužel, jsem hned nepoznal, že je to @ChouLu (změnil délku vlasů od doby, kdy jsem jej viděl naposledy), kterému jsem se představil.
×
×
 • Create New...