Jump to content

Veverka

Člen klubu
 • Content Count

  3,728
 • Joined

 • Last visited

6 Followers

About Veverka

 • ID člena
  18761
 • Rank
  Inventář Peugeot-clubu
 • Birthday 12/08/1978

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307
 • Rok výroby
  2008

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Praha 8
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  Potřeboval bych Gripena, abych stíhal...

Recent Profile Visitors

7,015 profile views
 1. Asi nic moc, když je potom (vs. po tom) hlad
 2. Tak hlásím, že akvárko je poněkud v lepší kondici. Výměna vody, vyčištění a zkrácení osvitu o 3 hodiny (nyní svítím od 14 do 23 hod.) pomohly. Budu dál sledovat a kůru kdyžtak opakovat, případně světlo ještě o 1-2 hodiny zkrátím. Uvidíme. Díky za rady! Nový problém = MORČE. Není. A potřebuji, aby bylo... Ale nikde není! Prý je po nich teď v karanténě obrovský hlad. Takže hledám zdroj - mládě z dobrého odchovu. Hladkosrsté tříbarevné. Nemáte někdo kontakt či tip, kde koupit? Nejlépe Praha a dostupné okolí. Inzerát naslepo beru jako poslední možnost. Jako s autem. Aby to nebylo jen "na ND"
 3. Veverka

  Kufr po iksté

  Hmyzolap (-smažič)
 4. @h4wk3y Tak já budu taky označovat tebe, ať to má smysl, jo? Mimochodem, vůbec netuším, co to má mít společného s elektrickou Babetou, ale holt "not my deal"...
 5. Já si to nechal udělat komplet ve Scootlandu (materiál i práce) na brzdě, maximální spokojenost
 6. @Gabriel 307 Díky za tip s plovoucími rostlinami. Ty jsem chtěl už před léty, pak jsem je vyřadil z plánů a teď se budou asi hodit... Máš nějaký konkrétní tip ze zkušenosti?
 7. @Markusenka Tak malý update - dnes pročištěno, vyměněno něco málo vody a vyprány filtry... Mrknu po těch testech na vodu. A ještě ze života středověkých akvaristů, bonusová otázka za 5000 b.: "Topítko (ne že bych ho používal) zjevně kaput, že? Nebo to mám zkusit zapojit a zapnout?!"
 8. OK, ale proč právě 2 deci? Víc se už nevešlo a přeteklo, nebo jsi to někde vyčetl?
 9. Super! Jen zvědavostní dotaz - ty dvě decky oleje tam fakt chyběly (ztratily se) nebo jsi to prostě přelil, aby to neřvalo?
 10. Díky moc za názor a radu Jenom nevím, čím to, že 10 let se k tomu chovám (nehezky/macešsky) stejně a najednou lup a je to v hajzlu. Může to být iniciováno jenom tím světlem? Před lety mi ze 2 trubic odešla jedna (ono to bylo spíš paticí než trubicí samotnou), tak jsem jel přes 2 roky jen na jednu. A když i tam začal zlobit obvod, musel jsem dát komplet náhradu v LED provedeni, tzn. zase 2 trubice místo 1 a ještě s větší svítivostí... Akvárko je v nejzazším koutu (asi 6m od okna). Nebo taky moc rostlin? Před rokem mi anubias začal růst už nad hladinu, tak jsem ho rozporcoval na menší a zasadil. Všechno se chytlo, takže rostlin je tam de facto 2x tolik - že by neměly (ty správné) živiny a pro jsou okousaný a napadený řasou?
 11. @Markusenka Ano, v zásadě bezúdržbové. Stačilo 3-4x ročně vyčistit filtry, vyměnit 1/3 vody a krmit. Za posledních 5-10 let (záznamy si nevedu) to nic jiného nepotřebovalo... a teď se to přes zimu a zejm. s novým lepším LED osvětlením změnilo. Více ryb - více řas (i na skle) - vice šneků - více škod na rostlinách. Nevím, co z toho je příčina, co následek... Pokusím se zodpovědět tvoje dotazy. Sedni si, dej si panáka (radši 2 nebo 3), všechno, co se teď dočteš, bude totiž nejspíš úplně špatně: Filtr čistím podle potřeby, když čerpadlo začne ztrácet sílu, tzn. 2-4 měsíce, jak kdy. Filtr peru pod tekoucí vodou z kohoutku, jinak bych z něj to bahno nedostal. Bakterie jsem nikdy nedával. Ty maj snad bydlet v těch bílejch porézních kuličkách ve filtrační sestavě, ne? Tu šedou dělá nejspíš tenký film řas na skle (obvykle už po týdnu) nebo to bylo zrovna trochu víc rozvířené od ryb. Voda se jinak z blízka jeví čistá. Nejsem laborant, tak jsem nikdy nic neměřil (nebylo to potřeba), ale je asi pravděpodobný, že tam nějaká hniloba nějakých starých úsad může být. Před časem jsem měl u ryb pár případů plísně/rozpadu ploutví a taky křivice Žiletku beru fakt nerad... Zaléčeno a snad vyřešeno. Krmím vločkami (fakt je nepočítám), takže tak nějak okometricky, aby to ryby do 10 minut spořádaly. Přibylo mi ryb (asi maji moc dlouho tmu a dováděj, svítím asi 13 h denně), tak jsem trochu zvýšil příděly. Plus 2 vafle spiruliny pro 2 ancistrusy. Nehnojím. Hnojit mají ryby, ne? Dal jsem jen substrát na začátku, když jsem zakládal. Hnojení mi nedoporučili, že se to blbě odměřuje/hlídá a rostou pak spíš ty řasy... ...ale přesto všechno to akvárko jelo samo dlouhé roky a najednou v něčem "sama" vznikla nerovnováha. Jediný zásah poslední doby bylo to LED osvětlení. Ale tak nějak mám za to, že odstraněním příčiny se to zase musí stabilizovat. Teď jen, co přesně může být ta prvotní příčina...
 12. @Markusenka Díky za tipy. První věci, co udělám, bude postupný odlov šneků (heleny se po prvotním nadšení z prostřeného stolu asi zalekly a zmizely po anglicku v křoví, nebo se na ně ti ostatní šmejdi v přesile asi tak 6.357:8 domluvili a uslizovali je k smrti, ptž. jsem ani jednu helenu už 3 dny neviděl...), opětovné odkalení, a omezení krmiva (krmím 6x týdne jednou dávkou). Doposud jsem nic neměřil, nezkoumal neměnil, nebylo to potřeba, jelo to krásně samo "bezúdržbově"...
×
×
 • Create New...