Přejít na obsah

RichVa

Člen klubu
 • Počet příspěvků

  1 081
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vyhraných dnů

  1

RichVa vyhrál naposled 27. prosinec 2018

RichVa měl nejlépe hodnocený obsah!

O uživateli RichVa

 • Hodnost
  Toto forum je můj domov
 • Datum narození 30.8.1964

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2008

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Ing.
 • Město
  Strakonice
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  dokud nám to jezdí, tak je dobře

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  rica@post.cz
 • Google+
  richva@gmail.com

Návštěvy profilu

3 897 zobrazení profilu
 1. RichVa

  wifi modul HP

  Ještě můžeš zkusit natvrdo v nastavit standard na pouze n nebo g případně dokonce b (to pokud zde jen prohlížíš net, jinak je už pomalý).
 2. RichVa

  Repase zadní nápravy

  Na mé 308 mám také zadní nápravu lehce mimo tolerance. Myslím si že bude hodně podobná, ne-li shodná s 307. Dvorní mechanik mi řekl v podstatě to samé, co je zde výše. Seřizovat není co,. Pokud se nesjíždí gumy a auto se nechová divně tak neřešit.
 3. RichVa

  Registrační značky na přání

  Dnes ve Strakonicích.
 4. Průměrná dosažená odchylka: 16.8 km Jsi lepší než 82.07% účastníků hry!
 5. RichVa

  Nový Peugeot 508 už jezdí

  Snaha bude, ale posledně se mi to totálně špatně trefovalo do práce. Jezdil jsem zcela jinam než zrovna byla show
 6. RichVa

  Nový Peugeot 508 už jezdí

  .. a abyste taky přijeli do Strakonic a ne jako posledně že ne
 7. Dcera má 207 1.6 HDi 80kW z roku 2006 s FAP filtrem - dovoz z dojčlandu. Při výběru jsem měl poradce - mého mechanika co dělá hlavně francouze od PSA (i když raději než P má Citroeny). Měl s sebou počítač (bazarista dovolil) - takže proběhl odečet závad včetně kontroly stavu FAP apod. Co si matně pamatuji tak dost jsme se dívali kolem turba jestli někde něco neteče a jestli není motor od nafty. Chtěl aby byl motor studený. Doporučuji podobný postup - vzít s sebou mechanika. Co mě překvapilo, tak byl docela rezavý spodek - povrchová koroze. Podle mechanika auto stávalo někde na trávě. Nechal jsem u kamaráda stříknout včetně dutin a zdá se že je pokoj. Zkušenosti s motorizací veskrze pozitivní. Jede to pěkně, dobrý zátah a i se tím nemusíš bát předjíždět. Motor se mi zdá o něco hlučnější než můj dvoulitr v 308mě. Dcera jezdí částečně po Praze ale nejvíc na trase Strakonice - Praha (cca 120 km, z toho 45km dálnice, 50 km silnice I. třídy a zbytek Praha) Co vím, tak jezdí jako ďas (na dálnici udržuje 130 podle GPS jinde něco nad limity) - průměrná spotřeba cca 4,8 (podle tankování), podle počítače 4,7. Když s tím ze začátku jezdila hlavně po Strakonicích a okolí, tak tam bylo cca 5,4. Co v autě podle mě chybí, tak je tempomat (dceruška ho tam nechce, takže se dodělávat nebude, i když to prý připraveno je) 207ma je tvrdší než moje 308 - nevím, zda to je podvozkem nebo pneu (195/55 R16), ale kolegova přítulkyě má 207 s 1.4i a ta je měkčí (myslím 207ma). Tankuji čistou naftu (neaditivovanou) a sám přidávám VIF - letní nebo zimní podle období.
 8. RichVa

  Volant tuhne?

  Možná se zeptám blbě: Má dost nafoukané přední pneu?
 9. RichVa

  Diagnostika Lexia 3

  Nebo na 64bit virtuální stroj s 32bit Win (např. https://www.virtualbox.org/ ) případně přeinstalovat na 32bit
 10. RichVa

  EGR ventil

  např. http://www.karlservice.cz/service/mdl/info/co-je-egr-ventil
 11. RichVa

  Plzeňská STK

  Takto to mají dělat: https://www.mdcr.cz/getattachment/Dokumenty/Ministerstvo/Vestniky-dopravy/Vestniky-dopravy-2018/Vestnik-dopravy-10-2018/Metodicky-postup-mereni-emisi-vozidel-2018.pdf.aspx a na straně 2 se píše: Kick-Down - nejzazší poloha pedálu akcelerace, dostupná po překonání odporu přídavné pružiny. Vyskytuje se pouze u vozidel s automatickými převodovkami.
 12. RichVa

  Prebijanie elektriny

  @pesastor děkuji za upozornění. Já žil v domnění, že je 48V stejnosměrných bezpečné a jak vidím, tak do hodně mokra jen 25V.
 13. RichVa

  Prebijanie elektriny

  Jediná elektrika, která v autě kopala, bylo vysoké napětí na svíčky z cívky u benzínových motorů. Ale to se kabelů od cívky jeden musel přímo chytit rukou a ještě muselo být alespoň trochu vlhko. Pokud byly opřené o kapotu, tak "kulhal" motor a stejně na kastli nic nemlátilo. 12V stejnosměrnejch z principu kopat nemůže. Vždyť i do mokrého prostředí se dává elektrika stejnosměrných 48Volt - aby to nikoho nepokopalo. Jasná statická elektřina.
 14. RichVa

  Co jste dnes udelali...

  Také mám stejnou zkušenost. Proto když chci něco stáhnout v plné kvalitě a ne jen do mobilu po wifi beru celou kameru.
 15. RichVa

  Co jste dnes udelali...

  Jo už to vidím, já jen koukl do podpisu, kde je se Tvoje auta tváří jako 307 Až po rozkliknutí se ukáže celá řada. Mě v prosinci auto prošlo STK s držákem kamery za zrcátkem jak jsem psal. Držák je nalepený takže nejde sundat, ale kamerku jsem před vjetím dovnitř raději sundal. Buťo to technikovi takto nevadilo nebo si nevšiml. I když sklo prohlížel.
×
×
 • Vytvořit...