Jump to content

Pacho69

User
 • Content Count

  3,266
 • Joined

About Pacho69

 • ID člena
  38948
 • Rank
  Inventář Peugeot-clubu

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2012

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Praha
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pacho69

  Office pro web

  Mám 2004, aktualizovaný edge a office 2013, aktualizovaný kompletně, ale tohle tam nemám, na tiskárny se nesahá. Okno konfigurace tisku se ti objeví před nebo po tomto?
 2. Pacho69

  Ryzen 5 3400G

  hlavně v ní nemít bordel a kabel, bránící nebo nevhodně upravující proudění vzduchu. Vzorný cable management je rozhodně na místě. Já mám ještě nad procesorem ventilátor do bočnice, který ale spíná jen v největší krizi, protože jinak mi to funí hic přímo na nohy. V zimě dobrý, v létě nic moc. Jinak jsou skříně se zdrojem nahoře, princip je ale podobný, zepředu táhneš chladný, dozadu ženeš teplý. Procesorový ventilátor vzduch táhne skrz chladič nahoru, pokud je ventilátor na chladiči procesoru z boku, tak proudí vzduch směrem dozadu nebo nahoru.
 3. mám v telefonu tohle https://play.google.com/store/apps/details?id=com.motorola.fmplayer , není to žádná sláva, ale hraje to i bez sluchátek (jako bez antény). úplně bych se do těch dotykáčů nehrnul, stejně je nakonec zakážou, jak to teď bude v německu, zákaz používání dotykových obrazovek za jízdy (včetně navigací). Asi už je sr*lo řešit výmluvy řidičů, že nepoužíval telefon za jízdy a podobně...
 4. Pacho69

  Nový NTB

  V popisu je matný displej. To je jako dotykový matný displej?
 5. Pacho69

  Nový NTB

  Nevím, mám tu TN displeje a s pozorovacím úhle problém nemám žádný (oproti třeba MVA displeji jedný levný televize, tam je to děs). Akorát to TN, co mám tady má snad jen 6ti bitovou barvu a to je hodně poznat. Na kancelářskou práci je ale v pohodě. Já bych se displeje nebál.
 6. Pacho69

  Ryzen 5 3400G

  Nebude k tý grafice ten procesor trochu kulhal
 7. No těžko říct, dxgkrnl je součást grafického subsystému, NDProxy je adapterové api/tapi síťového subsystému. Marně přemýšlím o vzájemné souvislost. První může ovlivnit ovladač grafické karty, druhé třeba nějaká instalovaná VPNka. Jak výše píše MotoMoto, je možné že antivirus si drží zamčené nějaké soubory, blokuje jejich přepsání (třeba aktualizací OS, nebo aktualizací ovladačů grafiky, případně instalací/konfigurací VPN klienta). Začal bych jak píše motomoto, odinstalace AVG, reinstalace grafických driverů (podívej se, jestli nejsou nějaké novější), případně pokud ta máš nějaký VPN software (taky se podívej, jestli máš aktuální). Je možné, že vznikla nějaká nekompatibilita mezi aktualizacemi OS a ovladači. případně, že třeba aktualizace systému přehrála něco, so si tam dohrál jiný soft. Co máš v NB za grafiku? MotoMoto: Tak sem tam používám free antivirus, nemám špatné zkušenost. Defender dlouho stál za kulový, používal jsem Aviru nebo Bitdefender. S AVG jsem míval dřívějc problémy, od té doby, co patři Avastu jsem ho ale nikde neměl, tak nemohu soudit.
 8. to nemá. Elton to řešil DVD přehrávečem do toho volného kaslíku a propojením do rádia. A pak ještě někdo to tu tak dělal, ale už je to dávno, nevím. Radim to relativně nedávno, já jsem to "vyřešil" při koupi, protože to byly vyhozené peníze. Nenásilně to moc nejde, musel bys natahat spešl kabely, dát do auta druhé "rádio" tedy DVD s analogovým výstupem. propojit. Navíc kvalita těch obrazovek je vyloženě mizerná (rozlišení). Jen to druhé rádio bude dražší, než ty dva tablety .
 9. No jo, ale elton měl displej i pro řidiče jinak Lukáši máš pravdu, to řešení je opravdu a bylo out už v době, kdy to auto vyšlo, navíc tehdá za +20t, klepal jsem se na čelo, když mi to nabízeli.
 10. Pokud z diskem máš problémy dlouhodobě, asi bych primárně náhradu za jiný (značku/model), klidně to může být konstrukční problém, problém s modelem, nevím. 250GB koupíš za pár korun, lepší než řešit následky, zkusil bych předejít výměnou disku za jiný. Zvolil bych Samsung EVO (případně EVO Pro, ale to už je o dost dražší NAND MLC). Aktualizovat v dnešní době rozhodně potřebné je, spíš jsem měl na mysli nějakou kombinaci problematické aktualizace s problematickým sw/hw. Rozhodně bych aktualizace nezakazoval, spíš dbal na včasnou aktualizaci. Aktuálně třeba defenderu se daří, co se týče virové detekce, ale u MS je to jak na houpačce. S AVG jsem jednu dobu zápasil (AVG + Aktualizace Windows = BSOD, pak to AVG zpětně opravovalo, když se mi to stalo několikrát, šlo pryč). Bootlog standardně nebývá zapnutý, lze ho povolit v nastavení systému (msconfig). Z boot promtu je to pak "Enable boot logging". Log se zapisuje do ntbtlog.txt v rootu Windows (C:\Windows)
 11. Naposledy to tu řešil Radim, je tu na to vlákno. Málokterý dnešní přehrávač v rozumné velikost má dnes analogový videovýstup. DVD přehrávač se analogovám výstupem možná ještě bude. Ten systém obrazovek v 5008 byl za zenitem (úplně out) už v době nového auta. Obávám se že dvěma tablety získáš levněji lepší displeje, než to, co je v tom autě. Pokud nemáš ty origo BT sluchátka, tak už vůbec.
 12. Předpokládám, že systém je na SSD, tak nevím, co by tam měl checkdisk najít, vadný paměťový buňky by měl označit řadič SSD. Co je to za Kingston, jak je starý? Zkusil bych naklonovat systém na jiný SSD disk, nejlépe nový. Pokud máš pagefile na plotnových discích, přesunul bych ho na SSD, tam pak může být problém s diskem a chkdsk na těch plotnách může pomoct, možná i defragmentace. Prošel bych seznam proběhlých aktualizací, i v nich bývají chyby, které "nakazí" systém. Např. aktualizace intelího procesorového mikrokodu přes Windows update. Nebo něco, co se nelíbilo antiviru. Též bych uklidil (cleanmgr), včetně systému.
 13. Pacho69

  Nový NTB

  Ryzen by byl lepší Zen 2, tedy 4500U. Ale i 3500U je dobrý procesor. Možná bych se podíval po modelu s 3700U kvůli lepší grafice, tady je Vega 8 a videa v 4k budou pro ni hraniční. Pokud si chce dcera zahrát nějakou hru, pak určitě 4700U (Ryzen 7 nové generace). Baterka je 35W není žádná hitparáda. Idepad má jednu paměť na desce, druhou ve slotu, je tedy asi možné vyměnit 4GB za 8GB čip, tedy mít pak 12GB paměti. 8 GB je dnes opravdu minimum, dvanáct se dá, ale víc to neumí. Disk je NVMe, to je fajn. Je to celkem použitelný NB. Osobně bych ho dceři (15) nekoupil, čel bych do Ryzenu 4500U nebo 4600U (až bude), prostě do Zen 2 (Renoir). Tím neříkám, že to nebude vyhovovat, fakt záleží na použití. Do školy určitě v pohodě, na hraní to není. Jinak v dnešní době jsou pocesory Ryzen v NB skvělá volba, technologicky jim intel naprosto nestačí. 8 jader / 16 vláken + grafika s reálným (ne vysněným jako u intelu) TDP 15W ve verzi je dnes vždy lepší volba, než jakýkoliv intel. O poměru cena výkon (stejně výkonný nebo lepší ryzen stojí o třetinu méně než intel) se ani netřeba bavit. U desktopu budiž, tam se intel zatím se skřípěním zubů drží, ale u NB už je to jen nedávná styl reklamy Hyundai (soused z Bolky jen závidí), akorát že cena tomu neodpovídá. Intel dnes v noteboocích nemá co nabídnout.
 14. já měl u své nokie problém, že se mi asi nabíjecí konektor odtrhl z desky. Při určité poloze konektoru se rychlonabíjení chytilo, ze začátku stačilo konektor podložit, časem s muselo přitlačit a nakonec přestalo jít nabíjet jakkoliv. Musel jsem rychle koupit jinej telefon, abych z něho přenesl apky (hlavně bankovnictví) a nemusel pak do banky. V servisu mi řekli, že opravit to jde, ale do telefonu se dá dostat jen přes displej (musí ho vyndat), protože byl v rohu lehounce nalomenej, může se stát, že při vyndavání praskne nebo se štípne. Tak nevím, jestli nemáš něco podobného. zkus polohy kabelu, jestli se ti rozjede rychlonabíjení.
×
×
 • Create New...