Přejít na obsah

Pacho69

Uživatel
 • Počet příspěvků

  2 974
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Pacho69

 • ID člena 38948
 • Hodnost
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2012

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Praha
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. tak i 1.6HDi prošlo vývojem, od 16ti ventilů k osmi, úpravě chlazení turba atd... Jen ty závady nebyly tak pověst devastující jako u THP.
 2. Porovnáváš neporovnatelné. 1.6HDI má krouťák 300Nm a v podstatě mu chybí výkonová rezerva, takže na rozjezdu v pohodě, ale pro svižnou jízdu to není. Benzíny mají krouťák o třetinu nižší, navíc v rozsahu 1500-3000 otáček je z velké části dílem turba (oproti naftě rozhodně piditurba). Tedy pro takový motor je tahle váhová kategorie auta těžká práce. Přírodu neojebeš, je to vždycky něco za něco.
 3. já bych nebyl tak striktní se, podívej, s čím jezdila třeba taková Š1203. Jenže když ta šla na generálku ve 100tkm, tak to už byla zasloužilá. Opakuji se - malý turbomotor je vhodný na malé, lehké auto. 5008 má 1,5 t prázdná a přes 2t v provozním zatížení, malý turbomotor se při táhání týhle zátěže rychleji opotřebuje.
 4. Pacho69

  Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

  No jo, denně potkává bezmozky, co si dopravní značení "vyhodnocují" po svém, zákaz zastavení, zákaz vjezdu, obytná zóna nebo zóna s dopravním omezením, přednost zprava, dvojitá bílá čára... Když pak vyjedou do zahraničí, kde předpisy nejen platí, ale jejich nedodržování se postihuje, tak je to "buzerace a šikana"...
 5. Pacho69

  Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

  No my máme označený vjezd do garáží správně, zákaz zastavení i s vyznačením odkud kam plus na vozovce žluté značení a myslíš že, to někoho z těchto lidí s*r*? Značení na vozovce teď není vidět a vjet do garáže, tedy na nájezd, který sám o sobě je úzký, teď kluzký a ještě kdyže se ti tam nastaví tihle k*k*ti (píšu aby rozuměli i v zahraničí, sice v Prahééé ale poslední dva dny je to ochcávka s bratislavskou značkou). No začnem volat policajty s tím, že se nedá vjet (vyjet je pěknej adrenalin), ať ho odtáhnou. O křižovatku vedle podobní "parkovači" zarovnali kontejnery s tříděným odpadem. Takže je tam hora odpadu, kterou nikdo neodveze, protože popeláři nemají kudy dostat popelnici k autu, nejbližší možnost je tak 300m, na to se můžou... Když nasněží, stávají se h*vad ještě větší h*vada.
 6. To, že Tesla nedovede otevřít není taky problém elektromobility ale toho, že někdo navrhl auto jako Apple. Ale protože Teslu nenavrhl Jobs, tak se nad tímto ani nikdo nezamýšlel. No a s vybíjením, to je jako by ti každou noc někdo vysrkl z nádrže 5l benzínu. No, snad konečně dojde k elektrostřízlivění. Mohlo by to padnout i na elektroúchylné Norsko.
 7. Pacho69

  7 míst a STK

  Já mám zimomřivý holky, deka je první, po čem šáhnou, než to začne topit...
 8. Pacho69

  7 míst a STK

  U 5 ti míst je tam místo sedadel prosto na nářadí a "bordýlek". Vozím tam hadry, tašky, věci na upoutání nákladu a tak. Jako to má Radim, akorát to mám plný Deku vozím v autě, si nedovedu představit, že bych měl vyházet kufr, abych vytáhl deku Oldo, ta bílá opěrka je látková nebo plastová? Kdybych měl bílou látkovou opěrku v kufru, to by asi dlouho bílá nevydr...
 9. Nedělám si iluze, že dnešní 1.6 a 1.2 jsou "úplně jiné motory". Poznatky (chyby) z 1.6 se "normalizovali", ale vycházejí určitě ze stejných základů, jen ten válec chybí. Čímž se musí upravit více věcí, aby se lichoválcovej motor vyvážil. Můj názor je podobný jakou má Ondra, že na těžký auto jsou tyhle malé turbomotory nevhodné. Pokud benzín, tak klasickou atmosféru s větším objemem. Myslím si, že dohánění krouťáku v nízkých otáčkách turbem má neblahý vliv na životnost motoru, obzvláště při dnešním konstrukčním "dimenzování", navíc směřované k tomu, provozovat je při nízkých otáčkách (karbonizace). Výrobcům to vyhovuje, dlouhá životnost je pro ně samozřejmě "nevhodná". Motory se prostě brzy unaví, u velkých těžkých aut typu 5008 rychleji, než u Mini. Myslím si, že pro benzín je vhodnější hybrid nebo plug-in hybrid, kde mu nízkých otáčkách bude pomáhat elektromotor.
 10. No jo, Žamberk jsou oproti RK už "hory". A teď už jste i jinej kraj... . Já neříkám, že nebyl, jen prostě v RK vydržel týden nebo ho bylo max. 10cm, to na lyžování u Altánu moc není. 5/6 máš možná pravdu, musel bych se podívat na fotky. 2/3 si pamatuju, protože jsem mladýho učil stát na lyžích, jen jsme vyrazili na procházku s lyžema v ruce, trochu si zajezdil... Sníh na lyže se tam udržel skoro měsíc. Rok po té byl taky, ale ne tak dlouho. 10/11 si neuvědomuju, ale to jsem zase učil dcerunku, to bych si pamatoval. S ní jsem právě vždy musel do hor. No počasí zdivočelo, příroda se potřebuje zbavit parazitů (lidí). Tak snad nás nečeká něco podobného, jako měli teď ti amíci.
 11. No pamatuju, že tam co jsem vyrůstal, jsme po škole vzali lyže a šli jsme si ušlapat kopec a jezdit. 30-40cm sněhu prakticky každou zimu nebylo nic zvláštního. Prakticky celý měsíc, nebo i dva v kuse. Podotýkám, že jsem nevyrůstal úplně na horách (335m n.m.) Za poslední roky jsem toto množství sněhu zažil někdy v zimě 2002/3 nebo 2003/4. nevím přesně, pokud napadlo víc než 20cm sněhu, vydrželo to sotva pár dní. No příroda nám ukazuje, že naše statistiky jsou jen čísla směšně krátké doby, kdy je sbíráme. Pravda je taky, že teploty 35-36st v místech, kde jsem vyrůstal tedy nepamatuji nikdy. Když bylo 31, to fakt bylo výjimečné maximum. Ale sucha si pamatuju, tedy to že neprší mnoho dní a týdnů. Ale též nemám pocit, že bych měl vyprahlou zahradu, mám tam totiž stromy (nejen vjezd a bazén a metr trávníku, jak to vidím u novousedlíků) no a všechnu dešťovou vodu na ní rovnoměrně umístím. Ale vloni to žádná sláva nebyla, zima to tedy holt musí dohnat. Ale z hlediska planety je mnou monitorovaný časový úsek doslova kapkou v oceánu, takže odvážné závěry nechávám "odborníkům" (-> vykladačům statistik a teorií) a politikům (-> lhářům a podvodníkům) a nadále používám selský rozum.
 12. Jasně, prostě vývojové chyby se napravily (snad se nezanesly nové...) a pokračuje se dál...
 13. Copak o to, to je daleko menší problém, než to, že se sim tam zastavily ty "ekoelektrárny", soláry a větrníky a museli omezit běžným lidem odběry, protož primárně potřebovali elektřinu k zajištění distribuce plynu, vody a záchranných složek. Takže kdo topil elektřinou, si to docela užil... Na Kvildu by jel v tomhle elektromobilem, jen magor, ale ty amíci měli -35 normálně ve městě. Nevím jestli celsia nebo farenheita, ale myslím, že při týhle teplotě je to skoro jedno (+- pár stupňů rozdíl)
 14. no všechny ty motory jsou thp, ale protože thp je mezi příznivci synonymum pro průšvih, začal jim PSA v nových řadách říkat PureTech… Konstrukčně jsou to návazné motory, rozdíl mezi 1.2 a 1.6 je válec navíc.
 15. Pacho69

  Za kolik tankujete?

  Ilug: jj, pokud jedeme na východní pobřeží Italie, tankuju ve Villachu u OMV naproti superchargeru Tesly. Zas povětšinou proto, že si mohu zjistit, za kolik mají paliva. jinak koukam, že avanti má taky čerpačky s cenama: http://www.avanti.at/portal/01/avanti_at/avanti/avanti/schnell/schnell-tankstelle-finden/!ut/p/b1/dcxLDoIwFADAs3gA86gtIsvyCWig8qkKbEilihBFVALK6dXErdtZDGSQIqJiHS8wUSGBrBF9VYquujbiDLE8fC2b55qikxlWZrpjrGyFOjZXV56KHIpgB4lC8rhetP6rS7zR7Hk9hk9mUeRzc3hY4ci6fSC30cag5nMo6jUw93o5QPqptf-1BvxX46VflDmSx41nShFwn_Rj_Ghv9whZFEf1wI2eeUXLwmqHAj2xpRuFlBuNe4JLKqZOOZm8AaVo9Vc!/#Z7_709423029OFC20AR4HFSDU00J4
×