Jump to content

Pacho69

Uživatel
 • Content count

  2,432
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Pacho69 last won the day on September 7

Pacho69 had the most liked content!

About Pacho69

 • ID člena 38948
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2012

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Praha
 • Stát
  Česká republika
 1. Pokuta za rychlost v Německu na dálnici

  Gabriel: No a v ČR jako není? Navíc ve správním řízení přijdeš o 3 nebo 4 body. No a o 50 klidně rovnou o řidičák na 6měsíců. Akorát v tom našem Agrofertlandu jsou zákony tak vyhnojený, že se to špatně vymáhá. Jo ještě mě napadlo, že sazebník je super, všichni nadávají na to, jak je policajti buzerujou, ale když jsem jel naposledy slovač, tak při 50ti v obci by mě pomalu vytroubili, nechat přejít chodce, to už začli "předjíždět" a s tachometrovými 100 na okresce jsem byl brzda. Přičemž úsek I/51 Holíč / Senica (nebo spíš až ke Karpatům) byl a asi i je v takovém stavu, že předjet v rychlosti okolo 100km/h chce hodně odvahy, koryta a výjezdky na vozovce mají místy i víc něž deset cm... Ale většině řidičů to ani nezpomalilo.
 2. Pokuta za rychlost v Německu na dálnici

  No já pamatuju jinou příhodu, někdy z 91, kámoš tady v Praze na dokonalém náledí na Čiklovce trefil odstavenýho trabanta. Z tráboše trsátka, tedy ze zadku, on měl čumák taky pobitej a díru v chladiči. Auto tam někdo "vyhodil", dnes se to dělá na sídlištních parkovištích, byly z něho sundaný SPZtky a bylo odemčený. Bylo to asi v půl třetí ráno, nahlásil to, ale asi po hodině a půl čekání v -15, kdy nikdo nepřijel to vzdal. Druhej den, kdy se furt nic nedělo, tak svoje auto odtáhl, ale když ho nakládali, zůstala mu mezi trsátkama v tráboši jeho značka. No a za tři týdny se mu ozvala jeho pojišťovna, že má v ČR hlášenou škodu a opravu za cca 5000DM... Nevím, jak to tehdy vyřešil, ale od policie mu nikdy nic nepřišlo, jen od pojišťovny, ale suma 5tis DM za opravu tráboše bez SPZ tehdy šokovala (v roce 1991)...
 3. Pokuta za rychlost v Německu na dálnici

  Oddie: To měl, ale bylo to na nějakém odpočívadle, kde nebylo nic, a kartu nebrali, prostě si ho vychutnali, navíc jeho němčina byla velmi tristní, na rozdíl od angličtiny. Myslím, že dnes by zaplatil ještě víc. Edisson: Já neparkoval na zákazu, tam se stát smělo, jen jsem prostě zaparkoval na protější straně silnice a jednosměrka to nebyla. No dávám si pozor, kde parkuji, tohle jsem prostě nečekal. Jezdím tam poměrně často a parkování v protisměru jsem zaznamenal i tam (tady je to běžné). Vím, že je to přestupek. Raději jsem to vyřešil hned, v civilizaci se fakt nemá smysl dohadovat, pokud to není sporné. Většinou je to jen horší.
 4. Pokuta za rychlost v Německu na dálnici

  Pokud si nechceš zadělat na problémy, vyřiď to. Náš jeden bývalý pan ředitel to hodil 2x do koše (220€ za 120 na 80tce). Pak ho zastavili při kontrole a zadrželi, normálně mu odstavili auto do vyřízení kauce (2000€), které neměl. Takže mu auto odvezli na policejní parkoviště, jeho na policii. Sepsali to, teprve pak mu vrátili řidičák, ne auto ani techničkák, ten zadrželi. Po vyřízení kauce mohl odjet. Následně mu přišlo přestupkové řízení, stálo ho to pokutu, penále, odtah a nějaké poplatky, celkem necelých 1100€. To se zaplatilo z kauce, zbytek mu vrátili (na účet v Kč, takže tratil ještě na kursu ). Je to cca dva roky zpátky. Nebo vyměň značky... Ale nevím, jestli to pomůže, státy mezi sebou databázi sdílí. Říkal mi kamarád, který pracuje v MANu, že jedna jejich divize vyvíjí statistický SW pro zpracování pohybu vozidel monitorovanými body, mimo jiné je prý systém napojený na databázi přestupků a policejní oddělení dostávají vyhodnocení pohybu vozidel z databáze. Policie z toho může vyhodnotit pravidelný pohyb hříšníků a směrovat tímto směrem policejní kontroly. Prý je to směrováno hlavně na cizince (na domácí mají jiné páky), protože podobně jako u nás narůstají počty nezaplacených pokud. Některé monitorovací body (jak tomu říkají) dokonce umí policii upozornit na průjezd těchto vozidel. Toto je primárně určeno k monitorování trestné činnosti, ale kdo ví, systémy jsou drahé a jejich vývoj je třeba zaplatit . Mě přišla pokuta ze Švýcarska, raději jsem to hned vyřídil. Naprosto banální, koukal jsem jak puk 25F za parkování v protisměru. Koukal jsem jak puk, to jsem nikdy nezažil.
 5. No já k tomu perfektnímu servisu přidávám i péči o lak. mytí jen ruční (je jedno jestli někde nebo sám) a 2 ročně (ale minimálně jednou) leštění a vosk (to si dělám vždy sám). No pokud máš metlu, tak kartáče jsou na laku citelné za rok (asi nejmíň je to vidět na stříbrný, nejvíc na tmavých). Většinou se to dá rozleštit.
 6. Taky beru auto jako spotřební věc, ale to neznamená, že ho musím mýt kartáčem. Stejně, jako nenamáčím funkční oblečení do aviváže a neperu běžnými pracími prášky. Prostě když se ke spotřebním věcem chovám šetrně, zachovají si své vlastnosti déle.
 7. Topení, zimní starty

  No já už jsem spíš v situaci, že se voda na 90 nedostane vůbec, spíš 80 nebo to kolísá mezi 75-85 (max). Raději to nechám zkontrolovat/opravit, obávám se, že "podchlazování" motoru může mít neblahý vliv na činnost komponent na teplotě závislých - EGR, FAP.
 8. ozzy: Jestli myslís kartáč, tak to je něco, co mi na auto nesmí.
 9. já mám na mytí střechy schůdky No jen jestli si to nepostavil malý
 10. Radovánek: nicméně náklady na provoz "městského" auta jsi porovnával s Berlingem/Leonem. Citigo srovnávám s Ionem. To jsou porovnatelné náklady na městské auto, neporovnávám náklady na provoz ion s Berlingem ale s Citigo. Já zas nejezdím po městě autem, pokud vyloženě nemusím, což jsou vyjímky. Jezdím především mimo, dlouhé trasy. Co se Mnichova týče, nevím, proč bych zastavoval, pokud se trefím do rozumného provozu, jsem z Prahy za 3 1/2 hodiny tam. Po Mnichově zase raději jezdím městskou, parkuju u kámoše na dvorku. Nevím v jakém stavu máš auto, ale mě žádné auto, se kterým jezdím, uvnitř od motoru nevibruje ani při 180 a hluk je z 90% aerodynamický, to, v jakém stavu jsou silnice žádnej elektromotor nevyřeší. Po nákupákách nejezdím, naopak snažím se jim vyhnout, obvyklý nákup 1x za 10-14 dní většinou za hodinu odbudu. Zato bych měl problém s nabíjením, v garáži sdílená zásuvka na chodbě, která má problém utáhnout i lowendovou flexu s nevyřešeným rozběhem, navíc by mě asi spoluvlastníci neměli moc rádi... A že by mi jako zřídili přípojku? To bych si jedině musel vyběhat dotaci :! Vvitty: Já nemám to auto kde nabít. A je otázka, jestli se to nákladově vyplatí. Já bych těžko "tankoval" kW za 2,5 Kč, spíš 5kč (nebo víc, komerčně), to jsem v nákladech na dvoj až trojnásobku Radovánkových cen. A když 4 roky starej, malej benzín koupím za polovičku, návratnost investice roste do stovek tisíc km, což je u poskakovacího auta hodně dlouhá doba.
 11. Radovanek: Taky pomíjíš to, že ion není berlingo ani ibiza ale 108/C1 a že 1,20 je z toho benzínu jen výpalné. Když srovnáš ion s 2xtak velkým autem a náklady napočítáš na nejvýhodnější tarif, prostě jak se ti to hodí... Když budeš mít elektriku za 5kč/kWh, už je to za 0,60 na km, komerčně ale jsou nabíječky za 10Kč/kWh. Já jezdil s litrovým citigo po Praze za 5,2, takže jsem jezdil za 1,60 / km, jo a nemusel jsem jezdit po nákupákách a hledat zásuvku, najel bych klidně 500km denně přesně tudy, kydy potřebuju. Tedy druhý pohled - potřebuju najezdit třeba 300 km denně a nezajíždět si kilometry, abych mohl nabít... To nakonec zjistíš, že ono to s těmi náklady (a návratnosti pořizovací ceny). Když to vezmu tvým způsobem argumentace - já dám setu do Mnichova a zpátky a pokud pojedu na německý dálnici do 140km/h, nemusím přemýšlet o nějakým tankování... Zkus to s Teslou . A to si za cenu Tesly koupím ty moje auta 4. Vvitty: Ono je otázka, jestli se ti vůbec něco vrátí, pokud si elektřinu nevyrábíš sám... Radovánek předpokládá, že jezdíme od nákupáku k nákupáku...
 12. hm, ty PSA jsou hezčí, navíc jsou tedy rozřízlé bočně. Ty neřiznutý se mohou stahovat dost blbě. A třeba nemají ani horní hranu a stahovací přípravek musíš dostat až pod ně, u mích zimních disků (OXIGIN 1) absolutně nemožné, ta díra je sama o sobě malá a ještě se dolů zužuje. Ale origo Peugeot disky půjdou v pohodě.
 13. Píšeš o koupeli... No, zjistil jsem, že mi došlo 2/3 kosmetiky, zůstala jen leštěnka a vosk. Musím nakoupit. Krytky mají v peugeotu (nehorázně drahý - https://eshop-peugeot.cz/cs/srouby/410-krytka-sroubu-kola-peugeot-chromovana.html) nebo leckde na netu levněji (http://www.citroeny.eu/prislusenstvi-a-doplnky-5321/krytka-sroubu-kola-chromova-pro-vozy-citroen-a-peugeot.html). Asi se dají koupit i jiný, třeba škodovácký v ceně 10Kč/ks
 14. Hm, nechceš mi taky udělat koupel na autě? Nějak nestíhám . Jinak na krytky na kola - stáhl jsem 1,5 drát z kabelu, tak 25 cm, odizolovat z každého konce +-7cm, vprostřed ohnout napůl s poloměrem cca 2 cm, odizolované konečky ohnout natvrdo do pravého úhlu dovnitř a ucvaknout bočně, aby se vytvořil háček se zoubkem, háček tak 1-1,5mm. Toto udělátko dostanu i do zimních disků, kam se plastový "vyndavač" nedá dostat. Pro lepší manipulaci mám i háčky vyrobené jednotlivě - právě pro 16" disky, které mají v otvorech opravdu minimum místa. Do pneuservisů jezdím se sundanými krytkami, už několikrát se mi stalo, že si s krytkami (zvláště u zimních) neuměli poradit (naposledy u Bartoše ve Vamberku).
 15. to tedy hooooodně pomalu Spíš se to vydá směrem, že cena se bude držet, ale konečně to získá normální užitnou hodnotu (tím myslím, že z Prahy do Ostravy a zpět nepojedeš týden ) Zatím není nic, co by změnilo můj názor, že aktuální forma elektromobility je slepá ulička. Uvidíme, jestli větší aku jen nezvětší problém s nabíjením.
×