Pacho69

Uživatel
 • Content count

  2,252
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

About Pacho69

 • ID uživatele 38948
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2012

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Praha
 • Stát
  Česká republika
 1. Ono to chce motor, ono se to liší.
 2. Jo, jde jen o to, jak nejjednodušeji vrátit W10. Já bych šel do čistejch, ale pokud mu před tím prošel upgrade bez potíží, tak se to dá udělat i tak. I čistý jsou jednoduchý, taky to spustíš ze stejnýho odkazu, stáhneš iso i nástroj. Nic komplikovaného.
 3. No když se vrátím k počátku, jde o NB, pokud prošel servisem, i kdyby se nelicencoval kvůli opravě HW, stačí zavolat na MS a licenci dostane. V tom bych problém vůbec neviděl.
 4. k předchozímu česky https://www.microsoft.com/cs-cz/accessibility/windows10upgrade pokud tam W10 už byly, licence je převedená, lze je tedy na tom samém HW nainstalovat. Pokud se vyměnil nějaký HW z důvodů opravy a po instalaci se OS nezalicencuje, lze to vyřešit na podpoře MS. Pokud nedošlo k opravě ale k radikální výměně komponentů, je ale možné, že platnost OEM licence nebude akceptována. Je to vždy individuální. Je prostě otázka, zda upgrade HW neposoudí, že porušuje licenci OEM.
 5. Akorát je třeba vědět, jestli W10 byly verze Home nebo Pro a 32 nebo 64bit. V image je myslím i verze EDU, verze ENT takto instalovat nebo upgradovat nejde. Aby si nenainstaloval Pro a neměl licenci na Home, to by se mu pak nezalicencovalo. nejde to upgradovat, jen přeinstalovat. W 8(8.1) myslím neměly základní verzi pojmenovanou (prostě to bylo Windows 8.1), pro w10 je to verze Home (Windows 10 Home). 8.1Pro se převedlo na 10Pro. Též se změnil typ licencování - i krabicová licence W 8(.1) (tedy s možností instalace na jakémkoliv PC, bez vazby na HW) se upgradem převedla na licenci OEM (spojenou s HW). Ono by to technicky ani nešlo uhlídat, proto to MS uvedl do licenčních podmínek upgradu.
 6. osobně bych stáhnul aktuální image W10 z MS a nainstalovat to z čista, pokud tam máš čisté W8.1. Akorát budeš možná muset stáhnout ovladače pro některý HW. Licenčně je to v pořádku, tedy i přímá instalace W10 se ti zalicencuje.
 7. Myslíš, jako že skončila rovnou v bazaru?
 8. Si nemyslím, i Kia je na odpis. Náraz pohltil pažout, deformační zóny zapracovaly dobře. A Kia je stejně na odpis jako pažout, náprava je hnutá, možná ohnutá, možná prasklá, možná zaražená kamsi, sloupek je hnutý a kdo ví co ještě, to spravit je možná horší, než Pažouta...
 9. Vidíš, se doma naučila "nesvítit zbytečně"... Mě se nedávno zeptal synátor (řidičák teda ještě nemá a ještě ho ani nedělá), na co že tam ty auta to třetí brzdový světla mají... Ale už řádně vysvětleno, tak snad pochopil
 10. no mám 4/2012 a 115tkm. takže si to dovedu představit. Ale poměr cena/výbava je takový, že tam stopro bude nějaký háček. Zajímal by mne "senzor opotřebení brzdových destiček". Si asi původní majitel v germánii dodělal .
 11. já bych doplnil - s navi souhlas, přes BT pouze telefon, A2DP BT profil v rádiu je naprosto příšerný a hudba neposlouchatelná (výpadky, naprosto příšerný převodník), skončil jsem na AUX. USB hraje, ovšem systém řazení alb a skladeb jsem dodnes nepochopil a už se ani nesnažím. Základní repro je velmi tristní bohužel, především zadní - JBL určitě vhodné. V tomto okamžiku mám nějaký problém s anténou, momentálně nemám čas to řešit, místo mizerně hrajícího rádia tedy poslouchám AUX. Elektrochromatické zrcátko beru jako skvělou věc, škoda, že je jen vnitřní. "Inteligentní LED" osvětlení zvláště od germánů často nechápe, že i zrcátka (která nevidí) prostě oslňují.
 12. Já tedy mám podle servisu zadní nápravu v pořádku, gumy se sjíždí normálně, nemám si na co stěžovat. Když mi v servisu dělali geometrii, tak mi technik řekl, že na zadní nápravu není "standardní" postup jak řešit sbíhavost, pokud je vyosená náprava, tak se to v určitém rozsahu řešit dá. Takže i autorizák může vědět . Všechno je to o lidech, někdy třeba jen o tom jednom jediném člověku. Jinak jsem rád, že jsem zatím neměl potřebu tohle řešit, obvykle stačí upravit geometrii a vše je v pořádku, nájezd na letní 54tkm, na zimních mám teď 46tkm, už jsou na dojetí (pod 4mm). Což si myslím u 2t auta celkem jde. Taky jsem tedy "šťastný majitel".
 13. Na zadní nápravě moc možností není (tedy vlastně žádná), ale p607olda tu popsal svoji úpravu podložkami. Zkus mu napsat, třeba ti poradí.
 14. gratulace. No budeš s tím Radime muset pohnout, než se junior rozkouká