Jump to content

Pacho69

Uživatel
 • Content count

  2,520
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Pacho69 last won the day on September 7 2017

Pacho69 had the most liked content!

About Pacho69

 • ID člena 38948
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2012

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Praha
 • Stát
  Česká republika
 1. Hele Radovane, proč podrážděně reaguješ podrážděně na cokoliv, co říká, že elektromobilita je jen další byznys a naše problémy prostě nevyřeší. Určitě ne v aktuální konstelaci. Globální osobní elektromobilita s našimi aktuálními znalostmi a schopnostmi je reálná zhruba stejně, jako aby každý měl doma svůj jaderný reaktor. Technologie výroby a uskladnění prostě musí nejprve někam pokročit. V článku se řeší suroviny na výrobu baterií, což může vyřešit pokrok v technologiích, každopádně jsou potřeba i jiné běžné suroviny. Měď, hliník, stříbro, zlato... Ty umíme recyklovat, ale bude to stačit? Snad jen toho křemíku je zatím dost... Jinak o zdrojích ropy a plynu jinde než v současných nalezištích se vědělo už dřív, jen nebylo ekonomické ji těžit. Ani ekologické. Když nebude zbytí, prostě se zase bude kráčet metodou pokus - omyl. A jednou přijít na to, že tak, jak to je dnes to byl prostě omyl...
 2. 5008 - zkušenosti

  aha, to jsem nevysledoval. Je to možné. Já v zimě na sklo nefoukám, dokud není teplo, by mi omrzlo. Takže jedině na podzim, to mi funělo studený a děti prskali...
 3. 5008 - zkušenosti

  No to je možný, nevím jestli se to nedá vypnout tlačítkem REAR? Neuvědomuji si teď, jestli to taky zavře i pod nohama, určitě to odpojí ty boční - když není zmáčknuto.
 4. 5008 - zkušenosti

  jo myslím, že to je stejný. I mě si děti stěžovaly, když jsem na podzim zapínal ve studeným autě vzduch na čelní sklo, že tam šíleně táhne zima.
 5. Deci destilky ti nic neudělá, dlouhodobě je nebezpečná. Tím, že je úplně čistá, má tendenci se "mineralizovat" z těla. Voda bez přísad (především minerálů) dokáže rozhodit metabolizmus a ovlivnit správnou činnost orgánů. Od žaludku a střev počínaje přes tvorbu kostí atd... Pít jen destilovanou vodu tě pomalu zabije. Stále říkám, že směr elektrifikovat osobní dopravu je debilní, neboť v nabídce jsou jen hopsadla. Správný směr je v elektrifikaci veřejné a nákladní dopravy. Z provozních úspor (nebo výpalného za fosilní paliva) by jistě šlo vybudovat provozní infrastrukturu. Autobusy MHD nejezdí 14hodin v kuse, rozhodně mají dost času se dobít a i 15minut jim bude stačit na to, aby na 95% linek udělal smyčku. Vybudování infrastruktury ve městech, případně vzdálenějších obcích by se z palivových úspor jistě pokrylo. Podobně to platí u dopravy nákladní. U té kamionové to jistě řešit lze celkem uspokojivě, u té místní to může být trochu komplikovanější, ale řešit to lze. Jinak ty dojezdy jsou zase teoretické, dost záleží jakým profilem autobus pojede a jak plný bude. Teorie je teorií a realita realitou. A v neposlední řadě hraje roli i rozdíl v pořizovací ceně. Sem by měla EU napřít dotační program, ne vymýšlet hovadské normy. Jenže jak píše Radovan, v EU nikdo konkurenceschopný elektrobus nenabízí, chápu, že dotovat evropskými penězy čínský průmysl není úplně žádoucí, no jsme zase v té, všemocnými úředníky prolezlé, EU.
 6. Agrafik: Nestudoval jsem, předpokládám, že 90% se jí vypaří. A jestli zbytek vyteče, objem bude odpovídat řádově litru z celého palivového článku. Nevím, jestli se to konstrukčně nějak řeší. Určitě bych to nepil, pít destilka je životu nebezpečné. Jinak s těmi surovinami to není tak černobílé, ono i při separaci ropy vzniká spousty látek následně využitelných, nejen paliva. Při zpracování kovů je to obecně horší, tedy včetně lithia. Aktuálně používané technologie zrovna příliš šetrné nejsou. Lithium je navíc vysoce reaktivní, takže poškozená baterie může zajistit velmi zajímavý zážitek (... to neděláš dobře, Jaromíre, že strkáš ty vypálený sirky zpátky do krabičky...).
 7. Držák na nápoje

  podle výplně v tom boxu bych zkusil aliexpress...
 8. vzduchový / plynový tlumič

  To se mi zdá podivné, pružina není tlumič, pružina tam přeci je. V tlumiči by mohla maximálně plnit funkci dorazu, ale stejně mi to přijde divný. To si můžeš dát na kole. Ale na autě, kde máš na nápravě tunu, něco zkusmo "dofoukávat pumpičkou"? To teda fakt nevím. Leda pneu a u nich je tlak přesně dán, aby se zajistilo správné chování vozu na silnici.
 9. Tím myslíš co? Vodu?
 10. Radovane, ty jsi fakt nemocnej. Jé úplně jedno, o jaké suroviny půjde, vždy bude jejich hledání, těžba a zpracování původem problémů. Výsledkem bude drancování, vykořisťování, války. Je fuk, jestli jde o ropu, zkus popřemýšlet. Klidně může jít o lithium, křemík, měď, hliník, vodu... On ten elektrickej motor ti na poli nevyroste. A solární panel taky ne. Elektrobyznys je stejnej terorismus, jako každej jinej. jeho aktuální podoba je navíc cestou špatným směrem, která je úspěšná jen tam, kde ji ženou brutální dotace. Hlukovej rozdíl, mezi tvým ionem a benzínovou 108 bude reálně neměřitelný, pokud s tím nepojede magor, co si potřebuje "zařvat" motorem. Kecy, že neuslyším přijíždět elektrický auto na přechodu může mít jen nesvéprávnej jedinec. Takže ho jen neucítím. To mý auto taky ne, pevné částice ze spalování zachytí prakticky všechny (ty z brzd a pneu se týkají i elektromobilů) a NO či CO2 "nesmrdí" (o škodlivosti ale nemluvím). Elektrifikace dopravy je normální, proč ne, jenže vhodný způsob pro individuální využití zatím neexistuje. Profesor Indra porovnává reálně existující technologie. Jejím porovnáním bohužel nejde dojít k jinému vyhodnocení. Nemusíš být "senilní spalovák", stačí nebát zaslepený. Aktuální elektromobilita zatím spěje zase jen k drancování zdrojů, jen jiných, než ropy. Že si přístup k nim v Africe "zabezpečila" Čína a USA pro nás nevěští nic dobrýho, jen další exodus černejch válečníků, kterým se nechce dělat nic, natož pro Číňany nebo Amíky. Nemyslím, že Evropa zaspala, jen pitomé EU už se neumí chovat jako koloniální velmoc. Bohužel se neumí ani bránit. Výsledek bude tristní a já doufám, že už se o nedožiju.
 11. Držák na nápoje

  Já na to mám spolujezdce a když ne, tak si zastavím
 12. vzduchový / plynový tlumič

  Je otázka, jestli to něco řeší, jestli to není problém konstrukce nebo uchycení. Stavitelné (regulace průtoku plynu/kapalinu) plyno-kapalinové tlumiče se běžně používají, každopádně ta auta jsou na to v základu přizpůsobena, umožňují podobně jako hydractive měnit chování podvozku i za jízdy. Pevné plyno-kapalinové tlumiče jsou taky běžné. čistě plynový tlumič na auto je asi nesmysl. To je tak na kolo, možná motorku. Auto je příliš těžké, tlaky by byly extrémní a únik plynu by měl fatální následky. To, že si někde zastavíš a "dofoukneš" tlumič (který tě drží na silnici) je tedy hodně šílený úlet. Když ti uteče za jízdy (a žádná elektronika to nezjistí), zabiješ se.
 13. Už jen to, že servisní partner je Alza musí kupujícího spolehlivě odradit . Alza předběhla dobu... -> nenašel jsem zde mezi smajlíky ROLF
 14. Já myslím, že s bateriemi to začíná být celkem jané -> bude to podobné jako s čímkoliv jiným, výrobci prostě a jednoduše lžou. Dělají to u spalovacích motorů, tak proč ne u elektro. Ta auta jsou reálně neprodejná. Komouši z Činy nás ženou ze závislosti na šejcích z pouště do závislosti na nich a jejich produkce akumulátorů. Profesor Fritz Indra to říká docela radikálně. Ne, že bych s ním tak úplně souhlasil, ale souhlasím s ním v tom, že elektromobilita v dnešní podobě je "ekoterorismus", který nám nic nepřináší a měl by zůstat okrajovou záležitostí.
 15. To aku u tráboše zdvojnásobí hmotnost vozu, ne?
×