Jump to content

Pacho69

User
 • Content Count

  3,142
 • Joined

About Pacho69

 • ID člena
  38948
 • Rank
  Inventář Peugeot-clubu

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2012

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Praha
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No jo, když tam byl klid, tak to jsem na tom podobně jako Scratch, ***** eternitu se nezbavím Leda by sousedovi uletěla trampolína. Ale nikdo nevolal, tak uvidím v sobotu...
 2. Já mám dle VIN a serviceboxu řetěz. Servisní knížky jsou polouniverzální a údaje v nich nemusí odpovídat. Prostě se vytisknou a pak se dávají ke všem autům. Mě se stalo to, že v servisu zmatlali zápis do servisní knížky, tak mi dali jinou, do které všechny zápisy přepsali. Protože byly všechny zápisy od nich, tak mne to nijak netrápilo. Původní servisní knížku mi vrátili taky.
 3. Já tedy žiju v domnění že tam mám rozvodový řetěz, ne řemen. 240tkm je na řemen docela dost, možné novější verze motoru mají řemen a zkrácený interval. Ale jen tipuji.
 4. Třeba přijel první. Když přijedu brzy nebo v pátek, víš je těžký trefit se na prázdným parkovišti trefit se na svoje místo . A na cizím parkovat nesmím, my je máme vyhrazený... Tím tedy neomlouvám blbce, jen píšu, že na prázdným parkovišti se blbě trefuje, ael takhle bych to nechat stát nemohl, asi bych dostal sprdunk...
 5. A máš auto vyrobené po 1.11.2014?
 6. tak třeba tam stál před tím někdo, kdo strčil čumák přes lajnu...
 7. Abych ještě doplnil Honzu, ve verzi 2012 jde monitoring tlaku pneu trvale vypnout v dia. U aut vyrobených po 1.11.2014 to nesmí jít vypnout. Co jsem slyšel tak u 5008, kterých se to týká, je to "signalizování" pěkně protivné.
 8. No podle reglementu EU auta vyrobená po 1.11.2014 musí mít povinně sledování tlaku v pneu bez možnosti deaktivace. Je jedno, zda jde o systém "aktivní" (se senzorem tlaku v kole) nebo "pasivní" (vyhodnocující z ABS).
 9. minimaxa: Jo díky, já ty videohlavy moc neznám
 10. No tak běžný manfrott tak kilo a půl, lepší tak 3 kila, foťák (pokud to není opravdu jen kupa plastu) s delším sklem a víc už nic, předpokládám že s tím lehce překročíš 3 kila. To už chce slušnej stativ. Takže to není uchycený v sáňkách?
 11. no ten displej v těch sáňkách bych se bál. On sám o sobě asi těžkej není, ale v tý páce by to mohlo být fatální. Je to ale monstrum . Co je to za manfrotta, že ti unese tohle? Já tedy když vyrážím, řeším gramy a centimetry. No a s tím pak ceny (lehlé a dobře skladné = drahé).
 12. No za mě to platí pořád... taky mám dvě baterky a když mám fotící týden, tak pořád mám druhou jako rezervu. Nejvíc žere přenos fotek. Případně prohlížení nebo fíčury ovládání foťáku z mobilu (používám rád při nočním focení), přesto nabíjení baterky jednou za měsíc obvykle vystačí, pokud netočím video. Pokud to chce minimaxa na video, pak je to jedno. A ano, žádnej displej zatím nenahradí hledáček, je to prosté pomalý pomalý pomalý a v noci to hrozně šumí a je v tom prdlajs vidět. Ale fotky z toho určitě budou dobrý, měl jsem tu P1000, vyzkoušel jsem i Z6, věřím, že to spoustě lidí vyhovuje. Já měl pocit, že vlastně nevidím, co fotím. V noci nebo u rychlých dějů. prostě jsem hrnul série, protože hledáček... A prostě mi vadí furt něco nabíjet. Takže nemám bezdrátový sluchátka, protože už mi s*r* furt nabíjet mobil, tak ještě sluchátka... Ne prostě ne. A tak podobně to mám i s elektroauty. Ale každý má jiné priority, platí to u všeho. Důležitý je být spokojený, pak je vše v pořádku.
 13. No teď koukám na specifikaci, panasonic píše "Full-Frame DSLM"... Ale velikost čipu je takovej ošizenej crop, tedy takovej "olympusí". Olympus kdysi býval něco, pak se stal společností před krachem a jak je na to dnes už nesleduji. Optiky věřím, že umí, s elektronikou nevím. Ano, Z6 je někde jinde, je to ale jediný bezzrcadlo, který bych vydejchal. Mám prostě jiné priority a volil bych APS-C zrcadlo, u APS-C spíš Nikon než Canon. Měl jsi výhodu nezatíženosti vlastnictvím optik... Bezrcadlo je prostě pořád jen displej, tedy mizerný rozlišení, pomalá odezva a věčné dobíjení, je úplně jedno od koho. Ta Z6 je super v tom, že do ní dáš jakoukoliv optiku (díky Z bajonetu). Ale abych si ji koupil, natož za to co stojí, to rozhodně neplánuji. Já si sebou právě nesu "zátěž" minulosti, tedy vlastnictví slušných a docela drahých optik. Jinak jsem měl na měsíc v ruce CoolPix P1000 a tedy docela mne ten stroj překvapil. Byl jsem skeptický k tomu neskutečnému rozsahu zoomu, ale fakt jen občas vyprodukoval něco, co vypadalo vyloženě blbě. Klidně si dovedu představit, že s tím vystačím. Teda zase až na ten displej a věčné nabíjení. Ale pokud chce člověk proniknout do rozmanitosti skel, tak tohle není směr.
 14. No já kdybych řešil bezzrcadlo tak jedině Z6. Ale neřeším, protože zatím fakt nechci, krom mobilu, nabíjet furt dokola nic dalšího. Já neříkám, že optiky od Sony jsou špatný, je že tam není moc konkurence a tomu odpovídají i ceny. Přičemž samotné alfa tělo je průměrné jak v C tak ve Full Frame.
 15. Taky si myslím, že pojišťovna toto nevyžaduje. Každopádně to vyžadují při školou organizovaných zájezdech, kdy mají nějaké kolektivní pojištění. Ale jinak jsem se s tím při řešení události nesetkal a to už jsem zažil řešení mnohých (naštěstí zatím ne vlastních). Nevím o žádném případě, kdyby někdo měl problém s "certifikovaným" nastavením vázání. Jinak nastavení doma (odhadem) může být ošidné, protože nastavení je plus mínus, hodně záleží v jaké části stupnice se pohybuješ a též opotřebení vypínací pružiny může změnit vypínací síly tak, že neodpoví´dají stupnici. Proto je fajn to čas od času nechat zkontrolovat na stolici, kde se vypínací síly reálně simulují. Také jsem při nastavení obvykle skoro přesný, ale čas od času není od věci si to ověřit.
×
×
 • Create New...