Jump to content

Pacho69

Uživatel
 • Content Count

  3,054
 • Joined

 • Last visited

About Pacho69

 • ID člena
  38948
 • Rank
  Inventář Peugeot-clubu

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2012

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Praha
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Když jsem koupil auto, tak jsem přemýšlel o šroubech. Nakonec na ně nedošlo a už ani nedojde. Už mi k tomu ani nepřijde důvod. Měl jsem vybraný Sicustar a musel bych mít dvoje, na zimní i na letní. Jinak k pneuservisům (), tam kam jezdím vždy použili chlapci momenťák. Jezdím tam 15let, momentový klíč je normální výbava... Když jsem přijel s novým autem, tak se ptali na klíč (pořád mám krytky), teď už se neptají. Já si přezouvám sám, ale vždy nechávám převážit, takže sundaj, nandaj a utáhnout momenťákem. Když měním pneu, tak samozřejmě taky. Jinak nechápu, kdo by řešil bezpečnostní šroub na rezervu?
 2. zatoč si setrvačníkem a buď v klídku
 3. firma/prestiž/pozice, to vše spadá do poměru cena/výkon. David 106s16: Nejde o žádnou "optiku". Nejen u nás se 90% lidí rozhoduje pohledem cena výkon. Prostě to tak je. Do výkonu samozřejmě zahrneš potřeby včetně požadavků na reprezentaci. Pak je pár jedinců, co to neřeší. A porovnáváš hrušky s jablky. Panamera je (ošklivý) auto na normální ježdění, znám pár majitelů Ferrari a nikdo z nich s tím do práce nejezdí. Většina těch ostatních jsou ale běžně "použitelná" takže s kritériem cena/výkon, který si každý posoudí podle svých parametrů v kolonce "výkon". Já mám auta rád a byla doba, kdy jsem se jimi bavil. No poslední dobou nějak není kde, elektroauta mě nebaví a pro pobavení nemusím platit palby (6m za porche bych nedal, ani kdybych je měl, navíc za panameru - ale to je otázka osobního vkusu). Jinak jet Praha - F-M za 2 hodiny beru jako trestný čin obecného ohrožení. Pokud se tím někdo chlubí, je vidět, co má "mezi ušima". Bohužel, silnice jsou plné těchto "nemocných". Jak píšeš, ten člověk má prachy, tak pokud si chce zazávodit, má to dělat na okruhu, ne na silnici mezi Prahou a F-M.
 4. V serviceboxu jsou všechny volanty setrvačník, viz příspěvek na minulé stránce...
 5. David 106s16: Pokud bude tesla prodávat jen těmto "zákazníkům", bude to fajn, protože za chvíli nebude mít co prodávat. Píšeš kraviny. Jasně, lidi si kupujou auto z 80% podle potřeby (a samozřejmě funguje reklamní masáž). A řeší náklady a užitnou hodnotu. I když na to pan stavitel bude mít, nebude vozit nářadí nebo dělníky na stavbu třeba v F-Pace, na to má třeba tu dácii nebo (když se chce "ukázat"), tak jim koupí renault s logem mercedesu. Ale na dovolenou v tom nepojede, koupí si třeba E nebo S. A těch, co naprosto neřeší poměr cena/výkon je pár. Důvody jsou dva - je jim to jedno, protože to na financích nepoznají nebo je jim to jedno, protože maj mezi ušima vakuum (Řepku). A dokážu pochopit, že si teslu koupí podnikatel, co sídlí v Praze, má dům a pracovní akční rádius je ČR, nájezd třeba 50-60t ročně. Jako, udělat si radost teslou mi přijde jako udělat si radost telefonem od samsungu. No a to že tesla dá z nuly na sto líp než panamera? To dá, ale s panamerou budež ve FM za 2 hodiny, s Teslou těžko (je jedno jakou). A čím jedeš dál, tím hůř to vychází. A pokud si pořídíš tu panameru jako hybrid, zase pár desetinek na teslu doženeš. Ona ta panamera je sakramenstsky těžká... Takže se zkus zamyslet na tím, kolik znáš osobně lidí, který jsi tady dal jako "příklad"? Rozhodně jednou k elektromobilitě dojdem, ale aktuální způsob je nešťastný (ostatně, on úředník nic jinýho neumí). A lidi už nebaví, nechat si sr*t na hlavu, viz francouzi...
 6. Píšeš nesmysly, auto je spotřebák jako každej jinej, takže vždy řešíš náklady/návratnost. Řeší to i lidi u tesly, logicky, vědí, že za 5 let najedou dejme tomu 400tkm. Pokud by se spalovvákem za 5 let včetně pořizovacích nákladech byly o třetinu níž, tak si teslu nekoupí. Jinak tesla je vevnitř za ty peníze fakt hodně průměrná, panamera le proti tomu luxusní auto. Jako mohl bych si dovolit pořídit si luxusnější auto, ale umím si peníze užít líp. Auto ztratí polovinu hodnoty v okamžiku, kdy sis ho koupil, tím se řídím.... Při spotřebě 10l/100 na sto na tom nebudu hůř, protože ta panamera bude furt nejmíň o mega levnější a jako auto nesrovnatelná. A v hybridní verzi budeš cestovní rychlostí jezdit za 7... Každopádně v rámci "normálních" elektroaut je situace obdobná. Já mám auto proto, abych dopravil rodinu a zavazadla tam kam potřebuju- Po městě a okolí se dopravíme sami, pokud nevezeme naloženej kufr. Na ostatní existuje jediné použitelné elektroauto, kde poměr cena/výkon je spíš k smíchu (za mega auto do města). Já veřejnou dopravu využívám rád, protože pokud nic nepřevážím, nemusím řešit hovadiny, jako kde zaparkuju, zas se tam musím vrátit, bude tam to auto, až se vrátím a v jakém stavu, můžu si aktivitu plánovat podle sebe, k obědu si dát pivo, k večeři víno a nepřemýšlet, jak dostanu auto z bodu A do bodu A. Je to pohodlné a není to dražší... Ceny PHM se do spotřeby promítají jen kolísavě, navíc konkurence prostě udělá svoje, ale až elektromobilita zamává cenama elektriky, to bude síla, a to se krutě promítne hned. Možností, jak "omezit" spotřebu moc není. Každý rok spotřebovávám méně a méně energie, ale platím stejně nebo víc... Takže nákup úspornějších spotřebičů již není potřebou, ale nutností, i když uvažuji o plánované životnosti třeba jen 5 let, stejně se vyplatí. A bude hůř.
 7. No vůbec cena dvacku za kWh, při spotřebě 12-18kWh/100, to je brutus. To nedoženu, ani když budu jezdit za 10l/100. Při cenách Tesly je to jako bych jezdil za 4-6l/100, takže návratnost dvoj až trojnásobku ceny za životnost (fyzickou i morální) je nereálná.Takže jedině při dobíjení doma máš šanci (zatím) ušetřit. Ale to nebude mít dlouhé trvání. A dojedeme na to všichni, směřuje to k tomu, že auto bude jen pro bohatý (jako v době, kdy auta začínala), protože budem rádi, že vůbec zaplatíme účty za elektriku.
 8. Aneb pokřivíme trh dotacema a příspěvkama, abychom po pár letech zjistili, že na ekologii to mělo nulový vliv a že uhlíková stopa člověka zůstala více méně stejná. Přičemž 30-40% peněz zmizí v úřednickým aparátu. Fakt máte pocit, že to má smysl? Já ne.
 9. Já jezdím hodně po horách v zimě a hodně tady u nás, což je větší zatěžkávačka, než v Alpách (to už se musí čerti ženit, aby silnice byly totálně nesjízdné, zažil jsem to asi 3x). Tady je běžné, že silnice maj jazyky, kusy ledu nebo nejsou ošetřené a jsou opatřené souvislou vrstvou ujetého sněhu (případně smíchanou s ledem). Každopádně rozhodně víc prověří jízdní vlastnosti pneu, než Alpy. Kvůli tomu beru na zimu zásadně symetrický dezén, i když je ne běžné ježdění po dálnici obvykle hlučnější, než vzory asymetrické. Na sněhu je symetrický dezén jistější, ale hlavně je předvídatelný ve "skluzu". Na Nokian nedám dopustit, poprvé jsem ho měl před cca 18ti lety, byl to WR+. Ta guma se tedy hodně sjížděla, sotva 30tkm na lehkým autě, ale byla docela levná, takže ta cena kompenzovala proběh. Kde čučkaři se 4x4 nasazovali řetězy jsem v klidu vyjel, Fakt se mi nestalo, že bych něco nevyjel... Jo jednou jsem to musel otočit, metrovou návěj jsem neriskoval ani s nokianem na volvu. Na služebních jsem vystřídal kde co, ale teď už taky berem nokiany, já mám ještě nedojetý Continental, ale kolegové, co měnili vloni už mají nokiany. Jsou to Finové a zjevně vědí, co dělají, jejich gumy opravdu fungují, na sněhu a v opravdové zimě. Navíc dle informací odborníků, zapracovali na proběhu, přičemž zachovali skvělé jízdní vlastnosti (to mohu potvrdit, mám WR D4 na pažoutovi), proběh zatím mohu hodnotit jen v porovnání ostatních, kde vycházejí dobře, rozdíl mezi předchozími A4 je minimální. Ale víc řeknu, až je odepíšu, což bude chvíli trvat. No je fakt, že doba, kdy to byly fakt levné gumy je pryč. Už se cenově blíží na vrchol té v uvozovkách druhé kategorie, těsně pod "vlajkové modely" koncernů Michelin, Continental, Goodyear a Pirelli, na cenu podobnou nejlepším Asijcům Bridgestone, Yokohama nebo Toyo… Já si pamatuju, že jsem ty WR+ kupoval v rozměru 205/60 R16 za cenu cca 1800/kus, je fakt, že to bylo jen T s indexem 91.
 10. Počkej, to ti trochu ujela říká v ceně. To máš asi "doporučenu prodejní" od Continentalu. normálně je to guma určitě běžně za 3 - 3,5tKč/ks. Ty dunlopy budou tak o pětikilo levnější. V cenové relaci Dunlopu budeš mít i nokian.
 11. já měl na služebním TS850 najeto 46t, za 3 zimy (až do začátku léta, měnil jsem, až když začlo být opravdu vedro). Byla to víc než slušná guma. Klidně bych do T860 šel. Brixtr: Já letní Micheliny klidně, zimní po zkušenosti s A4 už ne. Byla to hodně průměrná guma co se jízdních vlastností týče, za vyšší cenu měla ale neskutečný proběh na zimní gumu na těžkým autě (skoro 50tkm ale z toho 10 se vzorkem pod 4mm). Prý nová A5 je výrazně lepší, ale nevím, já se vrátil k Nokianu a jsem zase spokojený s jízdními vlastnostmi, proběh zatím nedokážu říct, zatím 14tkm a pořád všechny hodně přes 6mm (nokian má měřítko v dezénu a 6 je všude dokonale čitelná).
 12. Kormoran je bejvalej polskej Stomil, dnes patří Michelinu. Takže to budou starší směsi a vzory právě Michelinu.
 13. Takže jsem pochopil, že i kdyby ta wifina byla bez hesla, stejně máš smolíka? No nejhorší na tom je, že takhle nastavená politika nejvíc znepříjemní život tobě jako uživateli, pokud bys NB ztratil, tak tohle zabezpečení je vlastně k ničemu. Má zamezit tomu, aby komunikaci nikdo neposlouchal, nicméně dá se to udělat měně "drasticky". Skoro bych tipoval na státní správu nebo nějakou "přidruženou" organizaci, nikdo se s tím moc nesr*l, ani moc nepřemýšlel a skoro nikdo si práci domů nenosí... Driver: Divil bych se, že by pří takto extrémně (až hloupě) zabezpečeném připojení neměl online šifrovaný disk, to my celé úplně postrádalo smysl. Z toho mi vyplývá, že nabotovat za flashky nemá šanci, musel by se dostat do BIOSu, což stoprocentně nemůže. A i kdyby náhodou mohl, dostat se na zašifrovaný disk? To by musel být hodně dobrej a i tak bude z lázní dřív doma, než tu šifru zlomí
 14. Podle verze androidu a pokud máš root telefonu, lze udětal tzv Wifi tethering, jsou na to apky na play. Říkal mi synátor, že některé fungují i bez rootu telefonu. Např.: https://play.google.com/store/apps/details?id=kha.prog.mikrotik Ale vyzkoušené nemám, když jsem pryč, nepracuju, navíc máme volnější policy, takže nemám důvod používat.
 15. Nemáš na mobilu dvoukanálový wifi? Mobily, které to mají umožňují WiFi sharing - z připojené Wifi ti udělají vlastní hotspot. Akorát budeš muset nechat telefon futn na nabíječce.
×
×
 • Create New...