Jump to content

Pacho69

Uživatel
 • Content Count

  3,085
 • Joined

 • Last visited

About Pacho69

 • ID člena
  38948
 • Rank
  Inventář Peugeot-clubu

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2012

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Praha
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zase ono to zemědělství je těžký, obzvlášť, když se počasí stává krutě nepředvídatelný. Dotace na naftu je zlo, nicméně v rámci programu potravinové soběstačnosti si dovedu představit podporu pěstování plodin na jídlo, místo babišsr*čky. Blbý je, že agroFET pokřivil zemědělství tak, že se z toho budeme jen těžko dostávat. I s tím mlíkem je to těžký, krávy dojit nepřestanou a když ho od nich nikdo neodebere, protože pšonek ho nadotoval tak, že ho neprodají ani hluboko pod náklady... Zemědělství je pokřivený především v Evropě, takže ti naši prostě nemaj šanci, takže se drží tý babíšsr*čky. Našim zemědělců vlastně díky tomu, jak EU svými dotacemi zmrvila celé odvětví, nic jinýho nezbývá.
 2. Jsem nesnašeč dotací. Chápu, že jsou oblasti kde mají smysl. Musí být ale cílené a řešit problém. To, co je v ČR (někdy už dojebané z EU, někdy je dobrý úmysl pokřivený zde) je jen korupce, korupce, korupce. Tím míním jak způsob přidělování tak účel. příkladem budiž celoplošná sleva pro studenty ve výši 75% nebo sleva pro důchodce, Typický úplatek voličům po kterém se všichni politici bijí do prsou - "my jsme....". Pro platícího cestujícího to znamená, že ČD se vyhnu kde to jde, tedy především na lukrativních linkách. Pro vedení ČD super, zneprůhledníme výkaz ztráty, svedem to na slevu a v klidu si vyplatíme prémie, on to stát zatáhne. Dnes je dotace = úplatek. Z 80% nic neřeší. Smysl dotace by měl být jiný.
 3. Já zas na Sharanu II. Kolega na Golfu. Já si myslím, že je to bolest obecně. I do aut s nižší výbavou dávaj většinou stejný kabelový svazek jako je u plné. Nevyplatí se jin dělat jiné. My jsme tehdy měli nějaké prodřené kabely, bylo ale nedohledatelné kde. Takže někdy se to "ukostřilo" a začalo blbnou celý světlo. Pak jsi to otevřel a zase všechno šlo... A zavřel a bylo to dobrý... To se fakt debilně hledá. No bylo tam mnoho nezapojených kabelů, tak jsme to prostě přeházeli, vyměnit kabelovej svazek u sharana by stálo už tehdy desítku. Byl v jednom kuse, proteženej tunelem, svarek stál necelý 3 tis a výměna byla den práce...
 4. Pacho69

  je to radar?

  Já ve čtvrtek tak nějak, jel jsem od Kostelce nad Labem, tak jsem to vzal přes Mstětice a k Nehvizdům. Žádná velká hitparáda to nebyla, směrem k Nehvizdům. Celkem dlouhý čekání na tom semaforu. Ale pak už dobrý, až do Hradce. Tam to zase zlepšili, objezd rozkopané 11tky kolem Sťříbrňáku rozkopli taky, fakt super. Nakonec křižovatka z okruhu ven ve čtvrtek docela ušla, ale při návratu v sobotu docela ucpáno už od pekárny, to si nedovedu představit neděli.
 5. Pacho69

  je to radar?

  No budu taky vybaven, ale budu odjíždět z jednání určitě až po páté hodině. Tak ti přeji, abych tě tam už nepotkal...
 6. Pacho69

  je to radar?

  Radime směrem do Prahy je to OK, problém je najet z R0 na D11. Z D11 směr R0 (tedy směr jižní spojka i směr D10 i sjezd na čerňák) jsou (zatím) otevřené. Já bohužel jedu dnes směr D11, takže se připravuji na nejhorší.
 7. Pacho69

  je to radar?

  k té D11, to jako fakt, že nájezd od Počernic a z Čerňáku jsou uzavřený oba a nájezd z Běchovic rozkopali? To jsou teda fakt CML na ŘSD...
 8. Tak to můžeš mít i 91 index, zase o něco větší výběr. Za mě beru značku Tomket jako nováčka na trhu, příliš relevantních recenzí ani zkušeností nebude https://www.tyretest.com/web/pages/summer-tyres/tomket Hodnocení po tisíci/dvou ujetých km.... nulová vypovídající hodnota. Teda koukám, i z bočního pohledu máš tu gumu pěkně smazanou, to už fakt raději ten Tomket
 9. 215/55 R16 je už dnes dost běžnej rozměr. Byly doby, kdy jsi o tento rozměr skoro nezavadil, dnes ho vyrábí, i levnější a levné značky. podobně je na tom i rozměr 215/50R17, taky nebýval, dnes je.Nepíšeš na jaký auto, jde i o hmotnostní/rychlostní index. Bohužel 215/55R16 používám jen v zimě, tak ti s letními neporadím.
 10. No moje zkušenost je, že tlustší struna za chvíli rozšvihá kryt
 11. To není skepse, to je realita. Jsem nezajímavý, všichni se na mě zahojí na paušálních platbách. Za minulý rok jsem měl 740kWh VT a 790kWh v NT. Ale to bylo výjimečně, protože tam byl opravdu bohatý letní provoz, takže hodně vody v létě a lednice mrazák byl "průchoďák". Běžně máme 600 ve VT a 650 v NT. Topení je plyn a pokud se topí, tak se s tím sveze i ohřev vody. Takže v zimě mi spotřebu dělá jen mrazák (360kWh/rok), protože lednici máme přírodní. Letní lednice je šílená, má 650kWh/rok, ale používá se 5 měsíců v roce, z toho ještě dva jen o některých víkendech. Přesto mi oba tyto spotřebiče udělají polovinu spotřeby.
 12. Mě se tam vešlo 30kg cukru, co jsem vezl švagrový na zavařování
 13. Vím že NT je nízký tarif, "noční" bylo míněno v uvozovkách. Mám přes týden 5:35 hodin v noci a 2:30 přes den (odpoledne), o víkendu mám 3:25 v noci, 2:35 ráno a 2:05 po obědě, abych si ohřál vodu na /po nádobí. Mě se většinou týká víkend. jistič je 3x25A. No já bych potřeboval ušetřit spíš na stálých platbách, protože deset halířů na kilowatce mi za rok udělá 120 Kč, tedy stejně, jako 10Kč na měsíční platbě. Právě že při mých spotřebách je to šetření komplikované. Změnu spotřebiče chci udělat i proto, že odchází. Sice chladí dobře, ale už netěsní, protože dveře jsou prorezlé, nesedí dobře, špatně se dovírají a těsnění jsou tam původní, takže už tvrdé a moc dobře netěsní, proto ta lednice žere jak protržená. Měřím samozřejmě reálné, měřičem, štítky jsou orientační. Nicméně v běžném režimu bych je neměl příliš překračovat, Doma se mi štítková oproti reálné liší o +*5% podle okolní teploty a provozu dovnitř/ven Tak izolaci bojleru asi měnit nebudu, přívody i odvod otopné vody mimo obytné prostory (sklep) jsou izolovaný tubexem, rozvod TUV je izolovaný většinou plstí a hliníkovou folii okolo. Já už jen upravuju, velkou investici do předělání se mi dělat nechce.
 14. Víš co, "tlačit" dodavatele elektřiny je marný, pod náklady nepůjde, cena se odvíjí burzou a regulací a prostě bude stoupat. Můžeš "tlačit" jak chceš, cena prostě bude stoupat, leda by sis ji vyráběl sám, což by se mi líbilo, nicméně pro trvale neobývaný objekt je to docela darda a nikdo ti na ni nepřispěje (navíc jsem nepřítelem dotací). Mě bohužel v ceně hodně udělá měsíční paušál, protože spotřeby jsou nízké (600kWh ve VT, 680kWh v NT - mám D25d, 8 hodin nočního tarifu na ohřev vody, který se ale používá jen v létě, v zimě ho ohřeji z UT). Při těchto odběrech mají prakticky všichni operátoři vyšší paušální platby, takže změnou operátora se dostávám k úspoře 300Kč ročně. Přičemž třetina spotřeby je duo lednice Minsk (650kWh ročně, provozovaná ale jen v létě) a mrazák Calex (145l a 350kWh ročně). Takže celkem logicky se vydám nejprve směrem snižování spotřeby. U bojleru moc možností ušetřit není, začnu tedy u lednice/mrazáku. Uvidím, jestli se kapacitně vejdu ze 140l na 100, pokud ne, spočítám si, jestli investovat, nebo dočasně třeba zapnout žravej Calex.
 15. Ne, mám dodavatele lokální, znám je, vím kde pasou dobytek, že ho nekrmí steroidy, kde pěstují zeleninu, ovoce, čím hnojí, ošetřují... Část ovoce a zeleniny si produkuji sám čí směňuji se sousedy, takže nejsem závislý na "průmyslově" zpracovaných nepoživatinách bez chuti a "zápachu", často bez výživné hodnoty normální potraviny, které se prodávají v těch krámech, co každej den zavírají v 21. Kdo nikdy nezkusil, jak to chutná, asi nepochopí. Jasně, že příroda je zničená, každopádně Aljaška je dost protože tam se toho moc nevypěstuje, moc toho tam nevyroste a jediný potravinový artikl jsou ryby (ty ze zásady nemrazím). Navíc představa, že Aljaška je čistá (když se tam už pár desítek let těží ropa) je dost naivní.
×
×
 • Create New...