Pacho69

Uživatel
 • Content count

  2,330
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

About Pacho69

 • ID uživatele 38948
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2012

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Praha
 • Stát
  Česká republika
 1. StibTova P407 sedan 2,2 120kw - po servisu

  Pe.Tr: To sis spletl, to jsou Pérmaxy. A levnější nebudou, připlácí se za zvuk
 2. Tak kočárek je jasnej. Ten já už nevozím. Ani hromadu krámů s tím spojených. U minulýho auta jsem gumu měl, ale časem jsem ji přestal vozit. Jsem zvyklý mít pod podlážkou třeba nákupní tašky, zajišťovací gumy, štvalo mě furt zvedat tu gumu. 5008 má navíc to protisměrné odklápění, což je opruz. Pavelu96: Řešilo se to tady: Olda opravoval podlážku, aby se při práci s rezervou nemusela otevírat podlážka. A přitom se tam řešilo otočení podlážky. Ale fotky tam nejsou.
 3. Vozíš něco pod podlážkou, Radime? Já jsem po zkušenosti s vanou v předchozím autě jsem ji nakonec nekoupil. Krom lyží jsem schopen ovlivnit, jak vypadá náklad, případně vozím složenou folii. Já si právě pod podlážkou vozím věci pravidelné potřeby, musel bych podlážku předělat, jako Olda, aby se zvedala opačně, tak radši jezdím bez vany. Koberečky mění vždy letní/zimní, podle pneu, letní koberce, zimní gumy. Tak ať ti slouží!
 4. Zadní náprava odskakuje

  Oldo, to vypadá, že chystáš "nápravní" zařízení
 5. 5008 - zkušenosti

  TomasARN: "míchat" budeš vždy, protože po tankování se ti přidá EOLYS. Prostě tu někdo psal, že mu někde nedoporučili přidávat VIF právě kvůli EOLYS.
 6. 5008 - zkušenosti

  Může být otázka, jestli to aditivu dokáže zohlednit obě technologie (s aditivem FAP nebo bez něj). Jestli třeba VIF není nevhodný při smíchání s EOLYS...
 7. 5008 - zkušenosti

  Dost široký prostor na dlouhé povídání. Zjednodušeně - nafta (i benzín) je ropný separát, tak jak se získá se ale dnes nepoužívá. Důvodů je mnoho, ale tím hlavním je norma. Podle té musí mít nafta určité vlastnosti, které je potřeba po separaci dodat/odebrat. takže primárně se odsiřuje, protože pro mechanické čísti motoru je síra dobrá (maže) pro jiné části ale ne (zanáší). A hlavně pro životní prostředí je to zátěž. Když se ale z nafty něco odstraní, je potřeba tam něco doplnit, abychom ten motor nezničili úplně běžným provozem moc rychle. Takže se přidají "jiné látky" aby nafta splňovala normu (některá chemickým procesem, některá se jen přimíchají). Těm látkám se říká aditiva. Takže vyrobená nafta většinou nemá potřebné vlastnosti, aby splnila normu, tomu dopomohou aditiva. Ve většině nafty na pumpě už aditiva jsou. Pak jsou ještě prémiové nafty, které obsahují aditiv víc. Všem těmto, se říká provozní aditiva - dáváš je při běžném provozu s naftou. VIF je provozní, přidává se pravidelně, mělo by pomoci redukovat úsady v palivové a spalovací části motoru, zlepšit mazivost, filtrovatelnost, snížit dopad biopříměsí, které dnes jsou v každém palivu (v benzínu vždy, v naftě je ještě pár "vran" bez) a jejichž spalování vytváří nejvíce karcinomu (neboť se hůř spalují) a také úsad v motoru. Dalo by se říct, že provozní aditivum je prevence zanášení motoru. Naproti tomu čistící aditivum je určeno k jednorázovému použití, třeba každých 15-20tkm, je koncentrované a složí k jednorázovému vyčištění motoru od těchto úsad. To je například zmiňovaný TEC. Výběr na trhu je široký, jak v provozních tak čistících aditivech. A samozřejmě existují aditiva i pro benzín, ve kterém je biosr*ček víc než v naftě. A nedělám si iluze, že by aditiva byla "neškodná" k životnímu prostředí... MJSytic: Tak víš co, co si tak představit pod pojmem "vhodnější průběh hoření" u filtru, který si aditivum právě pro snížení zápalné teploty sazí sám přidává? Je otázka, jestli to není kontraproduktivní, výrobce to raději neudá...Těžko soudit, ani chemici/technologici nejsou zajedno a věřit v dnešní době výrobci, kterému jde jen prodeje?
 8. 5008 - zkušenosti

  Můžeš. Do nafty od EO dávám sem tam (jednou za 3-5 nádrží), do nafty s biosložkou dávám vždy. Provozní (ale i čistící) aditiva střídám. Bohužel při dnešní konstrukci motoru se úsady tvoří i při použití nafty bez biosložky. Méně, ale tvoří. Je potřeba občas pročistit. Prý VIF obsahuje něco, co zkracuje životnost FAP, ale není to žádné oficiální vyjádření... Jen to "nějakej mechanik" říkal... Též mám FAP poprvé, snažím se k němu chovat ohleduplně, aby sloužil co nejdéle.
 9. 5008 - zkušenosti

  I já jsem četl, že někdo říkal, že VIF je nějak problematický. Já nic nezaznamenal. Aditiva střídám, takže neumím říct, jestli VIF "něco provedl". TEC je poměrně "akční", dává se buď přímo místo paliva nebo do skoro prázdné nádrže, kvůli vysoké koncentraci. Já bych po jeho použití vyměnil palivový filtr.
 10. Hlavice řadící páky vč. manžety

  kupoval jsi? jak je to s kvalitou, vydrží aspoň jako původní?
 11. 5008 - zkušenosti

  pokud už to "vyčistíš", třeba by stálo za to vyměnit palivovej filtr, aby to "něco" nebylo v něm, případně vzduchovej... Záleží, v jakým intervalu jsi měnil. Klidně ti tam může odcházet nějaký čidlo nebo může být zanešený. Třeba kolem EGR, v sání, tam žádný aditivum nic nezmůže, jen servis.
 12. V Praze se dá semaforům vyhnout? Hm, no tedy přemýšlel jsem o trase třeba do práce, abych se vyhnul semaforům. Asi bych "nějakou" vymyslel, ale najel bych 2x víc kiláků, takže bych neušetřil ani čas, ani palivo. Ono "objízdné" trasy se většinou ucpou stejně, jako ty hlavní, v létě je navíc rozkopané kde co a motat se v obytných zónách systémem jednosměrek navíc s předností zprava, to tak nepřidá. Jinak Praha - krom rozkopávek skoro všude, posledních cca 30 dní provoz docela na pohodu. Ale začíná se přiostřovat, doprava houstne, rozkopávek přibylo, zas přestanu jezdit autem...
 13. 5008 - zkušenosti

  když je to studený, je to horší. Myslím, že to nebude naftou. Možností je mnoho, jak jsem psal výše, zkušený servisák (což rozhodně nejsem) by měl na diagnostice něco vidět.
 14. 5008 - zkušenosti

  Verva to nevypláchne, paliva mají v sobě pouze provozní aditiva, jejich složení koncentrace má snížit tvorbu úsad a zlepšit vlastnosti nafty. Ale nic nevyčistí, spíš se snaží, aby se nic neusazovalo ("nic" je relativní pojem ). Benzina má sice problémů s kvalitou paliv minimum, ale stát se může ledacos. TEC 2000 má trochu jinej režim aplikace - do skoro prázdný nádrže nebo ještě lepší čistej TEC přímo do palivový soustavy. Ale příčina klidně může bejt jinde (FAP, příprava směsi (EGR, sání, váha vzduchu, filtry), klidně i vstřiky nebo čerpadlo, turbo), každopádně tyhle věci by se měly nějakým způsobem promítnout v diagnostice. Servis, který používáš má diagnostiku PSA?
 15. 5008 - zkušenosti

  Husky: Aditivum je lépe nalít do běžné nafty. V MaxMotion nebo Vervě je už dost provozních aditiv. Certifikaci má samozřejmě kdejaké palivo, jen o shellu konstatuji, že je to prakticky naprosto obyčejná nafta (vyhovující normě), jen za více peněz. Naproti tomu prémiová nafta od OMV neobsahuje biosložku, totéž platí o naftách EuroOil. Jinak když se uvolní úsady, bude to fajn, ty z nádrže by měly zůstat v palivovém filtru. Je zajímavé, že při nájezdu 171tkm jsi ještě nedolíval FAP aditivum. Já dávám aditiva průběžně a doufám, že úsady jsou minimální. Střídám je, jak provozní, tak čistící. Pokud tankuju u EuroOilu, dávám provozní tak každou třetí nádrž, pokud jinde, tak je dávám. U MaxMotion nedávám, tam je provozních aditiv dost. Z těch aditiv - to delphi diesel plus se hůř shání, dobře dostupné je třeba profi čistící aditivum od Liqui Moli