Přejít na obsah

Pacho69

Uživatel
 • Počet příspěvků

  2 789
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Pacho69

 • ID člena 38948
 • Hodnost
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2012

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Praha
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Vvitty: No to je fakt lepší na elektriku, jenže ono to prostě stáhnout nejde nebo je to neefektivní, k drtiči by ses musel otočit 5x, takhle to svezeš jednou nebo tu přebyvší rozdrcenku necháš jako mulč... Spíš si myslí, že radovan si moc neumí představit, jak výkonné a odolné stroje se v praxi používají, že to nářadí na baterky jsou mnoha činnostech pouze hračky. Ale jinak já jsem pro, kde to jde, tam patři elektřina (i když ne nutně s baterkou).
 2. No u té i3 jsou kvůli spotřebě takové docela galusky na obrovský loukoti. To auto je dost těžké, dá se čekat, že ty gumy prostě budou ubývat, zvlášť asi ty zimní. Když jsem s tím jel, neřešil jsem pneu, ale asi je to dost specifický rozměr, takže očekávám, že výrobce pneu asi zákazníka pěkně "podojí". Těch 100tisíc na baterku mi přijde dost málo, ale ono jsou to přibližovadla (i3 určitě), asi se běžně nečekají padesátitisícové roční nájezdy.
 3. kirkiz: neneguji, jen říkám, že mám jinou zkušenost. Třeba i takovou, co jako náhradu za baterku koupili kabel. Ale třeba u těch oken to chápu, chodí po domech, bytech, hledat dostupné zásuvky prostě může být problém a nejspíš nepoužívají nářadí s potřebou brutálního výkonu. Když nám kdysi měnili okna ještě v paneláku, tak bych třeba uvítal, že natahají kabely. Ale pamatuju si, že vlastně vyštípali původní okna, nářadí potřebují kvalitní, ale brutální asi jen výjimečně (jako třeba proříznout flexou zeď). Věřím, že jsou činnosti, kde je přínosem, ale i činnosti, kde obtěžuje. Radovan tady píše, jak to maj třeba dělat v lese. Jenže ono to reálně nejde. Často takové nářadí ani není - nedělá se, protože ho nikdo nekoupí právě pro cenu a velmi problematické použití. On třeba nechápe, že když chlapi jedou do lesa těžit, tak tak třeba spí a ani tam tu elektriku nemaj (vezou si sebou generátor, aby si mohli večer svítit) a jsou tam třeba týden, protože jen se tam dostat s potřebným vybavením trvá skoro den. A to zrovna v tý naší zemi skoro všude do civilizace blízko. Stačí jen, když kouknem k sousedům, kde jsou místa, kam se lesácí k běžné těžbě dostávají několik dní. Ale Radovan chce, aby když těží u něj za barákem, aby si na koupili elektrický pilky, protože asi ten les míň zdevastují. Je na jeho póze vidět, že o opravdu těžké práci jen četl nebo slyšel.
 4. No třeba se rád bude vracet k normálnímu nářadí. Taky mám kamarády, co dělají ledacos jako práci, od truhlařiny přes stavbu, práce s kovy až po zemědělství nebo lesnictví... Dokonce jsou to pokrokoví lidé a kupují elektrické nářadí, občas, kde to pro ně má smysl a na denní použití. Byli zvyklí na mix nářadí podle potřeb, teď je to v aku nářadí tlačí k jednomu výrobci, kdy musí koupit něco, co má konkurence o dost lepší, jenže by kupoval další aku... Což je horší než co jinýho. A takovou flexu 230mm, 2-3kW, když s tím třeba vyřezávaj futra v železobetonu, na jedny futra jednu baterku... Flexa na baterku váží 2x tolik, stojí s baterkou 3x tolik a s jednou baterkou zastane sotva polovinu práce. Totéž velká vrtací nebo bourací kladiva. Kámoš truhlář má bateriový šroubováky a nějakej multitool a pak kmitpilku… Do lesa - bratránek, ten nechal motorovku na baterky strejdovi na hraní (tedy na doma). Říká, že by se nedoplatil (a to jsou na baterky všechno jen takový šidítka, pořádný pily nikdo nedělá), navíc chlapi mají svoje, každej rád něco jinýho, někdo nedá dopustit na stilku, někdo na husku, občas se najde exot s něčím jiným. Ale málo, v profi není moc z čeho vybírat. Třeba se něco změní, ale zatím je to hodně drahý a velmi nepříjemný přechod, díky tou, že aku nemá standard.
 5. Ono je to s elektronářadím komplexně. Prostě podobné, jako s mobily a nabíječkami, dokud nezasáhlo EU a nedonutilo skoro všechny (krom vohryzlýho japka, jemuž všichni sheeples přispívají v astroceně na pokuty) dodržovat standard. U elektrického nářadí je stejný problém, aku nářadí si vybíráš podle baterky, ne podle potřeb. Proto mi běžně aku nářadí do výbavy nesmí, krom výjimky, kterou je šroubovák. Nevýhoda převažuje nad výhodami a nevím, kam radovan chodí na ty kecy, jak dnes už firmy nekupují nic jinýho. Jsou to jen marketingový bláboly, podíl prodejů nepřekračuje třetinu nového nářadí. Prostě negativa převažují nad pozitivy, kde jediné pozitivum je nezávislost na kabelu, v 90% zbytečná. Negativ je výrazně více - při částečném vybití (baterie cca 40% energie) klesá celkem výrazně výkon, což možná nevadí radovanovi v garáži, ale když makáš na stavbě, je to setsakra znát. Cena aku je často v intencích ceny nářadí a potřebuješ nejméně dvě, pro běžnou práci střídanou s nabíjením, protože aku obvykle vystačí sotva na dvě hodiny provozu. U výkonný strojů to nepřináší žádný užitek - jen náklady. Totéž platí pro práci v lese, v zemědělství... Prostě nikdo nebude používat nářadí s polovičním výkonem a dvojnásobnou cenou jen proto, že je elektrické. Ale to Radovan prostě pochopit nechce. Může zkusit přijít na stavbu a říct: Dám vám tady flexu, s jednou baterkou stojí 2x tolik, váží o kilo a půl víc a můžete s ní dělat na jedno nabití "až" 2hodiny. Tož super, řekne dělňas, a až se to vybije, "tak si to vodnes..." A to mluvím o profíkách, pro domácí potřeby je to až k vzteku, že když to potřebuješ použít (třeba jednou za rok), je baterka hyn, protože v létě bylo v garáží 40st a jí to nějak neudělalo dobře... A nová stojí jako nářadí... Prostě u věcí, který nepoužívám ob den to prostě nechci a chtít nebudu. Letos si ani moc neužila sekačka na trávu, obvykle mám kanystr na sezonu, letos je pořád plnej, nebylo co sekat. Ale aku trpí, nemám na nářadí místnost s konstantní teplotou. Kapacita klesne o třetinu a pro mne to znamená, že na aku neposekám celou zahradu ,takže buď nabíjet (opruz) nebo si koupit nové, v ceně sekačky... Po zkušenostech se šroubovákem a pravidelné výměny aku cca po 7-8ti letech prostě aku nářadí kromě šroubováku nechci.
 6. Radovan: asi nechceš chápat co píšu, ale to už jsem si zvykl. Můj názor na aktuální způsob mobility nezmění velikost aku nebo přiblblý kabel/modul za příplatek. O tom to fakt není. morepower: S CNG ti odpadá v podstatě velmi drahá logistika. Plnící stanice je prostě jen běžné koncové odběrné zařízení. S LPG krom nutnosti zásobníku jej musíš i zavážet, což je neefektivní, obzvláště, pokud infrastruktura na zemní plyn stejně existuje. Navíc CNG tím, že nemaže (lehký problém) i nezanáší (výhoda). Ale spíš si myslím, že výhody CNG převažují nad LPG a v případě krize (typicky ropné) si ho jsme schopni celkem efektivně produkovat.
 7. Scrach: Tak on z každého hned udělá fosilního dinosaura v tom lepším případě. Aktuální elektromobilita mi nedává na výběr. A hopsadlo do města si nekoupím, protože po městě chci používat veřejnou dopravu. A úlevy v parkování pro elektroauta nebo podobné "bonusy" jsou jen další zhovadilostí. Pokud chci dostat dopravu z města pryč, tak je mi úplně jedno jestli je nebo není elektrická. Jakej je rozdíl mezi zaparkovanou elektropixlou nebo spalovákem? Nic to neřeší. Jo třeba se jednou budem chodit dívat na spalovací motory do muzea a naše děti(spíš prapravnoučata) budou těžko chápat pojem "vůně benzínu" stejně jako dnes děti nechápou, co jsme dělali, když nebylo wifi… Ale to je ještě daleko a tento způsob elektromobility to jistě nezmění. Ono to je vystižené v sérii "Návrat do budoucnosti". Něco se musí změnit, nějaká technologie přijít. Jinak to nejde. Zatím to je jen vnucování v rámci byznysu. Inovace žádná.
 8. Trvale brýle nenosím, venku, když je slunce, nebo takový to difuzní slunce, prostě šetřím své zdraví. Ono problémy s očima nejsou nic moc. Ale mimo auto sebou nosím brýle jen sluneční, žádný další. Případně ochranné na práci. Je to prostě zvyk a funguje to líp. Každopádně jakmile nějaký spolujezdec prskne něco na palubku, dostane sprdunk. To pak nepomáhá ani polarizovaný skla brýlí.
 9. pesastor: já mám taky staré funkční věci rád. Ale odpady třídím. Nedělám to pro sebe ale pro děti. Když srovnám, kolik odpadu jsme vyprodukovali, když jsem byl kluk a kolik se ho vyprodukuje teď, je to šílené. Ale i to jen byznys. A tedy "soldi, maný, love, děngi, prašule, chechtáky…"
 10. Elektroauta jsou dnes ve stavu, jako byly chytré mobily v roce cca 2002/2003. Vlastně okrajová záležitost pro "průkopníky" a testery a nebo pozéry. Praktické použití bída. Na ovládání jsi potřeboval stylus, operační systém měl víc omezení než možností, když jsi ho intenzivně používal, byl hned vybitý. U elektroaut je totéž, technologie nedozrála, způsob provozu je víc než nešťastný. Takže buď pro nadšence nebo pozéry. Akorát u toho mobilu tě být nadšencem nebo pozérem stálo řádově míň peněz a nikdo ti je nevnucoval vyhrožováním, že ti zakáže používat ty obyčejný telefony... To mi na to vadí nejvíc. Ale to je dnes normální, vyvinuli jsme krám, s omezenou použitelností a protože ho nechceš používat, tak ti zakážeme používat to, co ti dobře funguje, aby sis ten krám musel koupit. Nebo nejlépe systémem předpisů pod záminkou "ochrany" lidstva zku*víme dobře fungující mechanismy tak, že ti nic jiného nezbyde... U stokorunových/tisícikorunových položek to vydýcháme. U stotisícových a milionových těžko. To je jako by mi zakazovali bydlet v domě, který není energeticky úsporný, nebo zateplený. Přičemž už dnes se třeba ukazuje, že ne všude je zateplení vhodné, že sice ušetříš za teplo, ale objekt se stane hygienicky neobyvatelný, takže se nakonec více větrá a úspora nikde... No ale když to zaplatila dotace, tak proč ne, že jo... No a stejně se divím, jak rychle vyměnili lidi výdrž telefonu (třeba 14 dní) za to, že na něm dnes mantají v jednom kuse přesto, že ho každej den a někdy i víckrát musí nabít. Prostě elektroauto je jen a jen byznys s lobbingem, marketinkem a vším kolem směřující k tomu, jak podojit ovčana. A proč to nejde tam, kde by to mělo být první - ve veřejné sféře? Veřejná a nákladní doprava na elektriku? Protože technologie je jen napůl a cena je násobná a ten kdo o tom rozhoduje (politik) nechce být nepopulární, aby ho za 5-10 let vláčeli novinama, že v roce 2018 prosadil nákup drahých elektrobusů, když za tři roky se prodávat 100x lepší za třetinovou cenu... Tak to prostě je. Nicméně u vlaků tomu otálení nerozumím,, třeba osobně nechápu, proč není elektrifikovaná trať Letohradu do Týniště včetně odbočky do Kvasin. Z automobilky se tam valí jeden vlak za druhým a minimálně do týniště nebo letohradu jedou na naftu.
 11. Oldo mě to nepobuřuje, nelíbí se mi to. Kolem výdechu na okna by to muselo být přilepené, stačí když se to posune a větrák na okna to sfoukne. Dovedu si představit, že bych to furt rovnal, přijde mi to nepraktické. Na brýle jsem zvyklý, obecně si chráním zrak jak jen to jde. Nemám žádné dioptrie ani na blízko, ani na dálku, nosit je nemusím. Používám je jako ochranu, stejně jako třeba rukavice.
 12. morepower: S CNG je to tak že je rozvedenej leckde, takže vybudovat plnící stanici je potencionálně snadné. U LPG jsi závislý na zavážení. Těž "CNG" ve formě bioplynu si třeba v zemědělství můžeš produkovat jako odpadní plyn a použít jako palivo. Pro Evropu jasná volba, protože LPG je zase ropa. Jediná nevýhoda je, že CNG a rozdíl od LPG nemaže vůbec.
 13. OK - neslouhlasí. ono to není o ekologii, ale to je ztráta času řešit. Elektrický pohon je v pořádku, ale aktuální konstelace je úchylná. Elektrická energie pro pohon nemůže být primárně dobíjecí. Ale neboj, Radovan ti to vysvětlí, máš s koupit traktor s výměnejma baterkama, nebudeš muset čekat, jen tě ten traktor bude stát 3x tolik, ale to nevadí, můžeš náklady promítnout do ceny a naúčtovat je Radovanovi. Nedávno jsem s ním mu nadnesl třeba práci v lese, fakt mi stačilo, jak vyprávěl o dokonalých pilčičkách na zahrádku, se kterýma si honí všechno na jednu baterku... On je fakt nemocnej. Maska čerta a milkuláše by byla lepší ne?
 14. Když nesvítí slunce, skoro nic se neodráží, když svítí, mám brýle. A ano, mám polarizační brýle i nezatmavené a noc žluté. V dnešní době LEDkoblbů a adaptivních paskvilů je to na delší cestování naprostá nutnost.
 15. Ten Radovanův elektrokreténismus je už opravdu otravný. Bohužel je to teď moderní a chytá se toho kdejakej polovzdělanej politickej a úřednickej mamlas s bakalářským titulem ze soukromé pseudouniversity. Takže bacha, skončí to tím, že grilovat budem jen na elektrice, krby budou jen elektrický a táborák si asi uděláme z LEDek. Jestli nenastal nejvyšší čas tyhle úchyly upálit, než nám zakážou používat oheň. Největší prdel je, že když si představím, kde Radovan bydlí, tak mi ta jeho elektrodoprava přijde fakt s smíchu, blemty o čistým vzdchu za jeho elektrohopsadlem mu za pár kiláků za hranicema vylepší stádečko pšonků, topících pod kotlem. No nic, ať si to svý elektroego honí dál.
×