Jump to content

Pacho69

User
 • Content Count

  3,176
 • Joined

Everything posted by Pacho69

 1. Pacho69

  Letní pneu

  Za mne je to prostě osobní pocit. U Continentalu mi přijde, že je Continental a vše ostatní je low end. U Michelinu/Goodyearu mi přijde, že je více značek, které mají vysokou úroveň, jsou asto brány jako "národní" a někdy konkurují i mateřské značce. Je asi fakt, že to Continental nechce (stejně jako folcfágen nechce aby mu konkurovala škodofka), tak se chová nadřazeně. Ale na Continental nemám žádných námitek. Vše na čem jsem od nich jezdil vždy splnilo mé očekávání, zklamaný jsem z žádné jejich gumy nikdy. nebyl.
 2. VPN je lepší, zase složitější, je třeba plánovat, u compu jakž taž, u mobilů se ti může stát, že to, co nabízí domácí firewall nemá v mobilu podporu, není dostupný klient. A to se pak blbě ladí.
 3. Kamarád se oleji zabývá již roky, vždy mi říkal že pro kvalitní moderní syntetické olej není 30tkm žádný problém. Problém je filtr. Ten není kostruovaný na to, aby vydržel 30tk ani ve velmi šetrném režimu. Výměnu plně syntetickýho oleje po 5tis km považuju za vyhozené peníze, po 10tkm je pro motor důležitější, že dostane novej filtr, olej je reálně úplně v pohodě, stačilo by ho přefiltrovata venku a filtr vyměnit. Takže za mne asi tak, dnešní oleje jsou v pohodě, interval 20tkm je hraniční především pro filtr. 30tkm je nesmysl, ne kvůli oleji, ale proto, že filtr už dávno nefiltruje.
 4. Pacho69

  Letní pneu

  Radim: Já bych šel z tohoto výběru asi do Sava (dezinfekce je teď in).Ale vážně, zdá se mi, že rozdíl u holdingových značek u Continentalu, je mnohem výraznější než u jiných koncernů (Michelin, GoodYear).
 5. Pacho69

  Letní pneu

  pavelu96: dej na levou stranu 5 a na pravou 3. To poznáš rozdíl rychle Já jsem "zaperlil", mám normálně sadu kol na chalupě, vždycky to tam jenom přehodím, jenže letos potřebuju přezout, to jsem dělal tak, že jsem nazul starý a nechal si je v Praze přezout, na chalupě mi to o víkendu nikdo neudělá, pneuservisáci v okolí v sobotu nepracují. Jenže letos byla zima a na letních už fakt není vzorek žádnej, tak jsem to neriskoval na nich jet, prostě kola naložil do auta, že to nechám udělat celý v Praze a zimáky pok někdy odvezu. No včera mi volá servisák, že nemůžou najít šrouby... No krabice se šroubama a středama prostě zůstala chalupě. Tak mi to tedy jen přezujou a musím si to přehodit sám. Tím jsem chtěl říct, že jsem sklerotik a tak zatím netestuju. Ale když se kouknu na póčo, tak ty zimáky vůbec nevadí.
 6. Považuji za lepší řešení zprostředkované spojení. Tam sice úplně taky nevíš, jak je služba zajištěna, ale nenecháváš otevřené vlastní porty například k DDoS útokům.
 7. No tedy je docela síla, kolik jich je "špatně nasazených". Já to reklamoval asi 2 měsíce po nákupu. Nikdo se tehdy nepozastavil, tak zjevně věděli.
 8. Radime, tohle jsem řešil na novém autě, asi jako Ondra.
 9. Pacho69

  Letní pneu

  No párkrát tam stál, o tom žádná (taky kolega patřil k posměváčkům na lva, stejně jako ještě jeden "hrdý" majitel dvou škodovek, ale zatím se směji já). Ale najezdí taky tak soukromých 20tkm za sezonu, ale pokud si pamatuju, na čtvrtou už je nedal, i když měly ještě dostatečný vzorek. Ale jak říkám, byla to jiná verze, kolega už nemá ani ten focus
 10. Pacho69

  Letní pneu

  Já vzal Nokian Powerproof , cena za 4 ks 8 956 včetně dopravy. Dnes šlo auto na servisku + stk, tak jsem si to nechal rovnou přezout. Jsem na ně zvědavý, letní Nokiany jsem ještě neměl. Ty matadory měl kolega na focusu (tedy v jiném rozměru), ale už je to dýl, tak 3 sezony zpět, nebyla to verze "3", každopádně se těšil, až je vyhodí, sjet je na "slike" si netroufl . Osobní zkušenost nemám.
 11. Tohle neberu za úplně šťastné, pak musíš mít buď vlastní firmware/software v kameře nebo stejně nevíš, kdo se dívá, případně zařízení ovládá. Vystavovat si takto dneska do netu zařízení z Číny bych nerad dělal. A jakýkoliv otevřený port se stává terčem útoků.
 12. Já má tohle: https://securia.cz/samostatne-kamery/wifi/securia-pro-smart-wifi-camera-1080p-2mp-detail Apka tedy jen na mobil, prý se to dá nějak udělat, že můžeš koukat i přes prohlížeč, ale zatím jsem neměl potřebu to studovat. apka tato: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xm.csee.debug Cloud je volitelná služba, je placený, není v Číně ale v Holandsku Kamera je FullHD, má noční vidění (přísvit infra celkem slušný, do 4-5m). K dispozici je notifikace zachyceného pohybu (s tím jsem trochu válčil, Android 10 mi spolehlivě zabíjel i procesy, který neměl, spořil energii). Kamera umožňuje kartu, tam si můžeš ukládat co chceš a kdykoliv si to přehrát. Do Google Home nebo Alexy se to integrovat nedá. Kamera má noční vidění, obraz otočí jak potřebuješ (vzhůru nohama a zrcadlo), taky ji mám přidělanou na stropě. Nastavení má hlasovým asistentem (anglicky), aktualizace firmware přes apku. Plánuji ještě dvě venkovní stacionární od stejného producenta.
 13. Tak já chápu, že fyzický distributor má náklady s provozem sítě, řešením poruch, modernizací. Je nefér, že se hojí na maloodběratelích, jakoby maloodběratelě měli náklady na provoz největší. I když třeba někde na horách na samotě to tak může být, akorát že to vlastně platí všichni. A ano, jsme trestání za to, že snižujeme spotřebu. No přesto jsem lednici se spotřebou skoro 2kW/den za A+++ pod 0,5kW/den s tím, že jsem mohl vypnout i mrazák. Ale samozřejmě u ČEZu jsou stálé měsíční platby 260Kč. Je fakt, že čez distribuce funguje dobře, opravit poruchu (pokud není kalamita) trvalo do dvou hodin i o víkendu.
 14. Scratch: Mám to na chalupě podobně, stálé měsíční platby mi dělají polovinu nákladu na elektřinu. Je to těžký výběr, teď mám VT/NT, přemýšllím, jestli přejít na jednotarifový neboť NT používám jen v létě na ohřev TUV, v zimě ohřev z ÚT. Potřebuji 3x25A jištění. No a chtěl bych smlouvu na dobu neurčitou. No uvidím, jak se to bude vyvíjet dál.
 15. Minimaxa: ta dražší má kufr. U těch aku to vypadá, že to zadával do systému nějakej brigádník
 16. Tak tohle jen přizpůsobuje provoz domu tvému zdroji energie (řekněme solár). Ten je též omezený, takže se systém snaží rozložit činnosti v čase tak, aby nemusel použít energii cizí, takže když vaříš, tak odloží zapnutí pračky, myčky... Samozřejmě je na tvé volbě udělat priority a nechat to běžet souběžně s tím, že potřebnou energii si budeš muset koupit za jiné peníze, než za kolik prodáš přebytek té své. Ale nikdo tě nenutí mít to doma, já jen, že mne to zaujalo na domácích spotřebičích.
 17. Medvěd: Myčka i pračka běžně jede když nejsme doma, ráno před odchodem do práce se naloží věci do myčky, zapne se, odchod. Než přijde někdo domů, je vše umyté. U pračky klidně taky odejdeme, manželka běžně nastavuje pračku tak, aby doprala, když přichází domů z práce. Nevidím problém, jen že zůstane puštěná voda, ale hadice mají aquastop, takže riziko je stejné, jako to, že ti rupne voda ve zdi. Na chalupě zase takto běžně spouštíme myčku/pračku v době nízkého tarifu. A samozřejmě spotřebiče nejsou úplně stupidní, takže se nespustí, pokud voda neteče. Moje letité zkušenosti mi zase říkají, že v tom není problém.
 18. Co třeba zapnout parkovací senzory vzadu? Předpokládáš, že ta obrazovka tam je na to, aby ses koukal na film místo na cestu? V originálním systému to jít ani nesmí. I tak nehod typu "z dosud nezjištěných příčiny přejel do protisměru" nebo "vyjel ze silnice na rovném přehledném úseku" stále přibývá. Na to stačí mobil, aby ses zabil, výrobce aut to podporovat nesmí, přicházejí pak o zákazníky.
 19. u nás v obchoďácích řidiči této značky obvykle parkují na postiženejch. Tak už si to asi ani neuvědomuje.
 20. rhinos: No ale ono k tomu dnes ty spotřebiče směřují. Vyměnil jsem myčku, ta nová má připojení na wifi, pro nějaký ovládání je to k prdu, konfiguraci děláš jednou za životnost a pouštět myčku z apky je fíčura úplně k ničemu (stejně tam musíš dát nejdřív nádobí a mycí prostředek, že jo. Tak jsem se pídil k čemu ta apka Home Connect vlastně je. No celá umožňuje napojit na tvůj domovní systém práce s elektřinou, který sám řeší, jaké spotřebiče spustí a kdy, takže ty jen naložíš myčku, pračku a pokud nepotřebuješ mít umyto/vypráno hned (třeba odcházíš do práce), tak prostě systém řízení energie se sám postará (podle toho jak velkou třeba máš FVE a jak svítí slunce, dokonce z nějaké místní předpovědi ví, jaké budou podmínky a kolik energie bude schopen vyrobit), zapne myčku, pračku. Takže na běžný provoz pak používáš výhradně přebytek své energie a nestaráš se. Jasně, pokud máš elektroauto a jsi s ním pryč, potřebuješ mít akumulaci doma, abys předbytky uložil a přes noc nasypal do auta. To je ovšem velmi drahá záležitost úložná kapacita 1kWh je za cenu 10 až 20 tis a je třeba počítat s 5-7% ztrát při uložení a následné "produkci" DC240V s potřebným výkonem. Ono to klidně může dojít do situace, kdy budeme mít doma druhý rozvod na spotřebiče, například AC48V, protože u hromady spotřebičů se tím vyeliminují ztráty v měničích. Ale takto řízený dům pak bude efektivní.
 21. Espero: já bych nebyl tak striktní s tím poklesem kapacity, taky ti pravděpodobně časem trochu stoupne spotřeba, 7-10%. Každá technologie se opotřebuje, ta spalovací daleko dřív. Ta elektrická technologie bude motoricky za 15 let provozu v lepší kondici, než spalovací.Je třeba reálně říct, že pro pohon je mnohem výhodnější, bohužel jsem za 170 let existence stále uspokojivě nevyřešili výrobu/přenos/ukládání "paliva". Hloupé je ale to, že i když ti poklesne kapacita baterie o 10-15%, nabíjíš ji pořád stejně dlouho.
 22. jak tu napsal někde espero, jde jen o změnu toho, kdo tě bude odírat. Dnes jsou to ropné společnosti a ty energetické to s*r*, protože taky chtěli. Jelikož trh ale zatím nenabízí odpovídající technickou alternativu, je potřeba protlačiti to silou. Semele se do toho ekologie (přínos minimálně sporný, ale kde kdo na to slyší), ekonomická výhodnost (neboť je momentálně politicky neprůchodné, aby si stát "uřízl" svůj spotřební díl), takže zalobují a ještě odhlasují nějaké ty společné peníze na dotacích... Myslet si, že jde o ekologii nebo soběstačnost může jen opravdu naivní trouba, jde jen o snahu vytlačit jeden byznys jiným. Protože i když si elektřinu můžeš vyrábět sám, těch kteří opravdu mohou bude tak 10% (rád bych se mezi ně zařadil, ale investice je taková, že se mi nevrátí za 50 let a obávám se, že životnost bude menší. I když - možná, že až si do elektřiny "kousne" stát, tak se třeba návratnost zkrátí na polovinu, přesto si s životností nedělám iluze), pořád tu bude 90% lidí, kteří tu možnost nemají, takže zákazníků bude dost. Přičemž to, že nebudeš tankovat fosilní paliva (jezdit autem) se můžeš svobodně rozhodnout a nikomu tedy nepřispívat, s tou elektrikou to půjde dost těžko. Jde v první řadě o peníze různých kelnerů, babišů, bakalů. My všichni, co si tu píšeme, nikoho nezajímáme, protože (jak jeden strašně rád křičí "je to zákon") platíme... A ať si Radovánek říká co chce, je vlastně úplně jedno komu.
 23. Tedy když se podívám na vývoj ceny elektřiny za posledních 10 let a na budoucí prognózu, tak budem rádi, že jezdíme čím jezdíme... Pokud se elektomobilita nestane výhodnou nějakou revolucí v pořizovacích nákladech, tak v provozních nákladech brzy výhodná být přestane...
 24. No já mám v TP 16, 17 i 18 (5008 MPV). Letní mám 17, zimní 16. Zimní nejsou PSA, šroub na zimních je kuželovej, na letních je to PSA. K sadě kol patří i sada šroubů. Neplete se mi to a přehazuju si to sám. Jen je nechávám převážit. Služební se přezouvá, nepořizují se 2 sady, nemá to smysl. Jednu dobu se to dělalo, pak se kola různě posouvala, když byla stejný auta. Jenže ono se to pak stávalo, že u nových aut byl jiný rozměr disku (třeba 15mm rozdíl ET) a tak se od toho upustilo. Dnes už jen pneu. O vše se stará pneuservis, včetně uložení, pokud je třeba. Když jde auto z firmy, pokud k němu je sada gum, co nejde použít jinde, tak jde s ním.
 25. Jasně. Já mám taky letní 17 a zimní 16, ten vyšší profil gumy je na zimu příjemnější, auto je pocitově méně tvrdé. Třeba Olda má zase raději dvě sady na stejných discích, že v případě nutnosti můžeš kombinovat nebo použít disk jako náhradní.
×
×
 • Create New...