Přejít na obsah

David 106s16

Uživatel
 • Počet příspěvků

  933
 • Registrace

 • Poslední návštěva

5 Sledujících

O uživateli David 106s16

 • ID člena 614
 • Hodnost
  Kecka

Věci klubové

 • Auto
  Jiné...

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Frýdek-Místek
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

1 307 zobrazení profilu
 1. David 106s16

  Peugeot 208 GTI

  V tuto chvíli je na německém ebay cca 15 Mini Cooperu S nebo dokonce i JCW, které mají zničený motor. To asi mluví samo za sebe.
 2. David 106s16

  lotus seven

  Kdysi jsem na vrakaci ocumoval Elise, tam jsou krásné tehlice. Když jsem měl podobné splašené trubky jako máš ty, tak jsem celkem přemýšlel, že bych je obslehnul. Nakonec k tomu ale nedošlo. Ale ty máš vybavení že bys to určitě zvládnul. 2kusy 7075 a s chutí do toho, půl je hotovo. https://grabcad.com/library/lotus-elise-s1-front-hub-carrier
 3. David 106s16

  1.4 KFW podmínky pro start

  Za mých mladých let se vačka objednávala podle barvy ventildeklu. Aspoň Piper to tak měl. No a pokud se do toho zasahuje, tak je dobrým zvykem před finálním smontovanim vyzkoušet nanečisto plastelínou. Měla by ti tam zůstat rezerva aspoň 0.8mm (pokud dobře pamatuju).
 4. David 106s16

  Peugeot 306 1.9 TD vada motora

  Nenajdem. A i tak by to bylo jedno, protože první normální mechanik bude mít do minuty jasno.Ale popovídat si o tom můžem. Nebo ne?
 5. David 106s16

  306 GTi-6, alebo postupný vývoj z ulice na trať

  190 na kolech je takových 230 na motoru. Takže dost dobrý oddíl. Tovární maxík mohl mít 260-280? Druhá věc je ale brzda a její přesnost....
 6. David 106s16

  Peugeot 306 1.9 TD vada motora

  Může. Otázkou ale je, co znamená slovo "bouchá". Pro mě to znamená něco jako tlouct kladivem. Na tomhle motoru když pořádně přeskočí řemen, tak to většinou zlomí vačku a kozlík a pak už tam nemá co bouchat. A když to skočí trochu, tak ventil udělá "esko",(ohne se do tvaru "S")a pak už to jen tak ťuká, pokud to vůbec jede.
 7. David 106s16

  Peugeot 306 1.9 TD vada motora

  Viděl jsem mockrát ojnici z bloku ven a byl jsem u toho, když avii vyletěla ojnice a přesto ještě na 3 válce dojela z Berlina domů. Bylo to sice před 25 lety, ale vidím to jako dneska. Ten šofér vymontoval zbytek ojnice, díru zaslepil plechem který přinýtoval ku bloku a to auto na ty 3 válce dojelo domů.Viděl jsem i tak natočit motor 1,9td v Peugeotu, jel na 3, pravda, takový kravál, že to trhalo uši.A když kolegovi ulítla ojnice na okruhu, protože se mu v zatáčce odlil olej, tak na vozík pak vyjel sám. Rozhodně není pravidlo, že se to MUSÍ seknout natvrdo. Ale samo, ty to víš nejlíp, takže užij si dnešní apríl. A teď plynule dál, ku dotazu Hafityho.Ano, z těhle motorů lítaly ojnice ven celkem často. Kdysi, když jsem měl vrakáč, tak motor 1,9TD, starý komůrkový, byl nejlepší prodejní artikl. Dával jsem je po cca 20t a prodal jsem každý prakticky ještě než se to dovezlo z Anglie domů. A ještě dál v minulosti, ještě když jsem dělal u Peugeota, tak jsme tam měli pána, kterému ta ojnice vylítla dvakrát. Poprvé dostal motor zdarma a platil jenom práci (měl krátce po záruce), podruhé už platil vše. Ten fungl nový motor mu vydržel snad jen 20-30t km. A důvod těch ojnic ven? Možná to dělaly kousky karbonu, které se uvolnily ze sání a kdo někdy viděl motor z diesela i rozebraný, tak ví, že mezi hlavou a pístem není ani milimetr. Dle slov kluků ze servisu to byl ten důvod, ale nevím. Edit:tady je videjko, kde pak pán v popisu píše, že důvod hluku byla ojnice na 3 kusy. Pravda, 8 válců, tak to ještě jelo na 7
 8. David 106s16

  Peugeot 306 1.9 TD vada motora

  Nejspíš ti ojnička vykoukla z bloku ven. Tyhle motory to dělaly velice rády. Může to být ale i něco jiného, jenom z takového popisu těžko diagnostikovat přesně
 9. David 106s16

  Ultima Edizione N.107 406 coupé 2.2hdi

  No ještě ty přední brzdy by zasloužily upgrade, ale jinak naprosto sdílím názor ostatních, nejebej do toho.
 10. Už jsem to tu psal dříve, duster a jeho veškeré užitné vlastnosti jsou na úrovni Felicie 1,6. Pružnost zrychlení, brzdy, zatáčky, vnitřní velikost, vyjde to na stejno. Felicie míň žere, duster toho o něco více projede. I s korozí to vyjde na stejno. U dustera se ale vše z těch nevýhod dá omluvit hláškou "za ty prachy, cy by jsi chtěl"
 11. David 106s16

  3,0 hdi

  No mi se to třeba líbí takhle stříbrné víc než origo černé, nemyslím si, že by to někdo tunil s vidinou nějakého nárustu výkonu či zlepšení vlastností. Nebudeme si nic nalhávat, on to stejně žádný funkční difuzor není, je to jen takový fejk báj Peugeot. Naopak to auto je krásné (na fotkách teda určitě) a není dokuňené. Vypadá elegantně, vč interiéru. A ty km, pokud bych takové auto chtěl, tak toto je fakt pěkný kus.
 12. David 106s16

  3,0 hdi

  Já myslím, že těch motorů bylo vyrobeno celkem hodně, ale nejsou v Peu/Cit. Měly je Land(Range)Rovery a Jaguary. Ale výfuk (a spousta dalších dílů) z nich pasovat nebude, to je jasné.
 13. David 106s16

  Nový Peugeot 508 už jezdí

  Ti číňani jsou zvláštní, potřebujou 10cm navíc, bezrámové dveře nee.
 14. David 106s16

  Nový Peugeot 508 už jezdí

  Dneska jsem viděl v NSR 508 kombíka. Ani nevím jestli to bude SW nebo break, tak píšu kombi. Bohužel jsem ho nestihl vyfotit, což je škoda, protože by v zaberu bylo i muzeum Porsche. Jo a byl na úplně normalnich německých značkách bez polepu atd. Asi už se to tam prodává.
 15. No my bohužel nejsme jenom výrobna aut, my jsme taky výrobna komponentů pro všechny automobilky co jich v Evropě je. Dělají se u nás i dost podstatné hitech součástky třeba na Porsche (např. karbonové brzdy pro GT3RS a GT2), díly na Ferrari, Jaguar i RollsRoyce, řídící jednotky pro John Deere se posílají letecky do USA atd atd... Jsme na tom automotive závislí až nezdravě. Na druhou stranu je tady taky zaměstnaných strašně moc cizinců, ale je otázka jestli oni přijdou o práci jako první, až bude menší odbyt.
×