Přejít na obsah

David 106s16

Uživatel
 • Počet příspěvků

  837
 • Registrace

 • Poslední návštěva

5 Sledujících

O uživateli David 106s16

 • ID člena 614
 • Hodnost
  Kecka

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 106

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Frýdek-Místek
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

512 zobrazení profilu
 1. David 106s16

  Kružítka, odpichovátka

  Pokud nastavíš správnou rozteč, můžeš píchnout i do obou očí. A prozradím fintu, pro rychlou změnu rozteče se dá stisknout obě packy kružítka k sobě a stavěcí matice se dá posunout potáhnutím přes závit. Já na to přišel až tak po 5ti letech používání, do té doby jsem točil...
 2. David 106s16

  peugeot 806 2,0 benzin

  Jedeš 100km/h na pětku-třepe to, dáš čtyřku,pořád jedeš 100km/h a přestane to třepat? Mi se kdysi u prakticky stejného auta na pětce vyštípl zub, jenže to začne vrčet, ale neškube to. Tak jako tak, kouknout na pětková kola je jednoduché a eventuelně je sundat a kouknout jestli se nepřidírají taky není problém. Já nakonec měnil celou převodovku, dal jsem z Picassa 1,8 16v, ta má ty převody skoro stejné a dala se sehnat za cca 2t.
 3. David 106s16

  Nový Peugeot 508 už jezdí

  308 s 1,6 je určitě rychlá, ale není zajímavější Focus RS II s 2,5 5ti hrníček? Za plus minus stejnou cenu ? Jako kdysi, jasně že ne teď. A to už vůbec neluvím o RS 500. Samo za sebe mluví i propad ceny, ta 308 jednou bude skoro zadarmo, focus nespadne pod 500 (pokud nebude mít obrovský nájezd). Trojkový Focus už tak oblíbený nebude, a to přidal pohon všech kol, ale ubral válec a objem. Prostě ten objem je důležitý, né že ne.
 4. David 106s16

  Nový Peugeot 508 už jezdí

  Kolik lidí si koupí větší objem......neberte to jenom podle ČR, jsou země, kde o tu naftu až tak moc nestojí. Koukněte do švýcarska, u každého paneláku stojí M3, M5, benzínových škůdek je tam taky dost, Focus RS všech generací relativně běžný stroj, Dánsko, taky hodně benzín, Anglie, taky tak a brzo to tak bude i NSR a NDR. A tam bude Peugeot v nevýhodě. A to vůbec nemluvím o USA, s tím co mají se o návrat ani nemusejí pokoušet a asi to i vědí a vzdali to. Mi ten jejich 6ti válec celkem schází a ty nafoukané koně to prostě nenahradí.
 5. Je horko, sorry :-) A přitom jsem to prakticky věděl v souvislosti s tou mojí máti, jenom mi nedošlo, žes to tak taky myslel... Mea culpa :-)
 6. Agrafik: já ti nevím, ale když se nad tím zamyslím, tak bych si vydedukoval, že pokud máš elektromobil, můžeš dostat tzv.noční proud (za poloviční cenu). Aspoň tak nějak to má moje máti, která topí elektřinou. No a jelikož kvůli elektroautu dostal noční proud za polovic a využívaá ho na spotřebičích, kde kdysi musel platit plnou cenou, tak se mu účet za elektřinu nezvýšil, ikdyž kvůli nabíjení auta spotřebuje elektřiny více. Takže z toho odvodil (a v podstatě správně), že nabíjí zadarmo. V případě nepochopení bych mohl vytvořit nějaký modelový příklad, ale snad to nebude nutné :-)
 7. "zkratka GT, je druh vysokovýkonného luxusního automobilu" VYSOKOVÝKONÝ, to je to slovo, které se mi s GTéčky pojí. Prostě prosvištět velké vzdálenosti vysokými rychlostmi pri zachování slušné úrovně luxusu.
 8. A četl jsi to? Do toho ten rifter se třema veverkama asi nezapadne. Nemluvě o tom, že od spojení Peugeot a GT (i) očekávám jiné emoce, než teď ve mně vzbuzuje nové Berlingo. Gran Turismo (anglicky Grand Touring, francouzsky Grand Tourisme), zkratka GT, je druh vysokovýkonného luxusního automobilu navrženého pro cestování vysokými rychlostmi na dlouhé vzdálenosti. Nejčastějším typem je dvoudveřové kupé s celkově dvěma či čtyřmi sedadly.
 9. David 106s16

  P407 nejde řadit

  Mám 2 transity, oba dva jsem kupoval nové,2,4tdci, 2011. Je mezi nimi cca 6 měsíců-tím myslím v datu výroby. Na tom prvním mi odešla řemenice pohonu příslušenství. Je celkem hodně gumová a prostě vypadla pod auto. Nová origo balík, cca 6t, neorigo litr. Dal jsem neorigo, po cca 50tkm začala klepat. Takže jsem koupil už tu drahou originální(lakomec dvakrát tratí). Ten druhý transit, ten novější, už má tu řemenici celokovovou. Nebylo mi to jasné proč.... Pak na tom starším tranďáku odešla dvouhmota. Takže servis-autorizovaný, a světe div se, dvouhmota jako originální díl už neexistovala, nešlo to objednat a místo ní byla pouze jednohmota. A teď proč to píšu-součástí téhle sady byla i ta řemenice pohonu příslušenství, ta celokovová. Ta gumová, celkem zánovní, mi zůstala na památku. Tím chci říct, a dostávám se k tomu dost oklikou, že dát jednohmotu místo dvouhmoty, není až tak banální jak by se mohlo zdát. Ta dvouhmota má vliv i na jiné součástky a ty by třeba mohlo být taky dobré vyměnit. Mmch, dvouhmotu má i synovo BMW 2,2 benzín, 6válců. Sametový motor i bez dvouhmoty a stejně tam je.
 10. Proč se na toho Radovánka už nevyprdnete? Skoro se mi zdá, že krmíte trolla. Zárověň tímto fanatickým přesvědčováním dělá Radovanek elektrickým autům medvědí službu. Nedávno někomu scházelo pěkné auto na elektřinu. Tak tady je další. A cena? Se mi zdá, že je na světě hodně lidí, kteří cenu řešit nemusí. Prostě si to koupí, protože se jim to líbí. https://auto.idnes.cz/jaguar-i-pace-c9t-/auto_testy.aspx?c=A180713_161416_auto_testy_Fdv
 11. Jenže ta Dacia má, alespoň podle mého názoru, jednu OBROVSKOU výhodu. Má čtyřválcovou benzínovou atmosféru. Pro mne jakožto zapřísáhlého odpůrce nafty do osobních vozů, je toto další nepoužitelné auto. Jinak je to moc pěkné, né že ne, ale schází mi tam normální motor.
 12. David 106s16

  JeanJaques 406 Koupím motor 1.8 LFY!!

  Pokud je to LFY, bude vždycky stejný, jedno z čeho je. I ze všech Citroenů do kterých se kdy dával.Tzn. ZX, Xsara (vč.Picasso), Xantia
 13. V tehle diskuzi vůbec nejde o to, jestli jsou elektroauta dobrá nebo ne. Tohle je fórum nadšenců do aut a každý z nich má auto spojeno s benzínem nebo naftou. A změně se braní a on Radovanek se svou fanatičností a urputností je všem nesympatický a dokonale se hodí k personifikaci odporu a nechuti ku elektrice. Pokud bych měl reagovat na jeho argumentaci, tak si koupim pro jistotu aspon 3 cisterny benzínu do zásoby na horší casy. Jenže je to teprve v plenkách a přijde ještě mohutný vyvoj a rozvoj. Za takovych 15 let bude tohle vlakno budit úsměv a taková 308 gti bude zadupána do země nečím elektrickým. Bohužel, chce se říct. Ale myslím si, ze se nám to bude líbit.
 14. Někde v zájezdním hostinci v roce 1905: ti moji koně, napasou se kdekoliv, vodu maji z potoka, projedou všude, jdi do háje,Daimlere, s tim tvojím verglem. Sotva to jede, pro benzin musíš do lékárny, vůz dreva to z lesa nedoveze...
×