Jump to content

David 106s16

Uživatel
 • Content Count

  1,123
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

David 106s16 last won the day on July 30

David 106s16 had the most liked content!

5 Followers

About David 106s16

 • ID člena
  614
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Jiné...

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Frýdek-Místek
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

2,350 profile views
 1. David 106s16

  Klinovy remen

  @ozzy56 no koukl jsem na schémata řemenů a auto bez klimy nemá vodící kladku a má pouze kladku mezi pumpou a altíkem. Auto s klimou má navíc vodící kladku a napínací je mezi altíkem a kompresorem. Takže si skoro myslím, že pokud vyhodí kompresor, tak bude problém ten kratší řemen vůbec napnout. EDIT: tak trochu jsem se spletl, u klimaverze je napínací kladka mezi klikou a servem, takže bez kompresoru by kratší řemen napnout měl jít.
 2. David 106s16

  Klinovy remen

  @ozzy56 no nevím, nemá auto z výroby bez klimy alernátor na jiném místě a taky jiné kladky atd? Když jenom vyhodí kompresor, asi chce zbytek nechat tak jak je a jenom dát jiný řemen. Já bych natáhl provázek tak jak to má vést a podle délky bych dopasoval řemen. Samozřejmě je třeba myslet na napínání, takže buď aretovat kladku nebo s kladkou v max poloze a pak ubrat od naměřené délky. No ale napoprvé se asi netrefí
 3. Kluci, já kdysi viděl cca 5x M3 E30 na prodej za cca 6-7t liber, v Anglii byly s volantem vlevo, jednou M3 Johny Cecotto, taky za 6t, malinko ťuklá na dveře, pár Integrale EVO, taky po cca 6t, utekla mi 190 Evo 2.... Diablo za cca 1,2M czk...jedna krásná 911 993 mě obzvlášť mrzí a u všech těhle promarněných příležitostí jsem si říkal, že cena by ještě malinko mohla jít dolů a nebo že najdu lepší. Na druhou stranu, dost takových aut jsem ale i dovezl, né že né. A u všech těch cca 10 let starých vzpomínek si říkám, že já *** neměl váhat ani minutu, natož zkoušet nechávat majitele ještě trochu "vycukat", protože se časem prostě ukázalo, že to vlastně bylo skoro zadarmo. Takže on ten dneska drahý vrak za 10let taky někdo, kdo to nekoupil, obrečí.
 4. @Hafity tím myslím délku té trubky, už jsem to tam dopsal. No možná je to míň, v takových rozměrech mám tendenci přeháňet
 5. @nervozitaTam nad poloosou je vývod z vodní pumpy, vede to toho většinou více hadic.
 6. Najdi si trubku o vnitřním průměru stejným jako průměr té poloosy, cca 15-20cm. Řízni ji podélně (aby to bylo jako okap,žlábek) a na to navař šíkmo nějakou kulatinu, tyč nebo jinou trubku. Tohle já přiložím na poloosu ku tomu ložisku, ku vnitřnímu kroužku a pak do té šikmé přivařené trubky buším kladivem. 2-3 rány a je to venku.
 7. Do te čtvercové diry das nastavec na golu (nevim jestli 3/8 nebo 1/2) a racnou nebo trhakem pak silou zatlacis (proti pružině té kladky) a napinak remen uvolni. Ta mala dirka pak slouží k zaaretovani, ale chce to co nejpřesnější průměr z dobreho matrose, ma to snahu to strihnou nebo ohnout a pak se to celkem blbe povoluje-vytahuje. Ja tu aretaci vetsinou nepouzivam a držím si to na trháku.
 8. Mě tam u toho popisu té věci celkem vadí jedna věc. Jak to dokáže vyhodnotit kvalitu vody? Co oni vlastně myslí tou kvalitou? Protože to, co se s časem ve vodě zhoršuje, je obsah odpadních látek. Jenže to nijak jednoduše měřit nejde, já mám na měření NO3 ve vodě měřák s Ion selektivní elektrodou a ta sranda stojí cca 10t. Takže tohle nevěřím, že by zakomponovali do takového levného udělku. Další hodnotou je redox (redukčně oxidační potenciál), ten se dá měřit o něco levněji, ale musí se to často kalibrovat a to tady rozhodně taky nebude.Jediné co se dá levně měřit, je vodivost, chihiros navíc pracuje s hodnotou TDS, na kterou pro přepočet z vodivosti každý výrobce používá jiný koeficient, ale hlavně, TDS absolutně nic nevypovídá o kvalitě vody. Takže abych pravdu řekl, ta úplně první verze, která byla poměrně jednoduchá, mi přijde teda lepší než tenhlo medernější rádoby chytřejší přístroj.
 9. No jedna třetina jednou týdně je taková jistota, obecně doporučovaná. To s tou rybou, to znám. Když dělám selekci třeba u skalárů, tak jich musím vyřadit třeba 10% a jejich jediná chyba je třeba jen to, že nemají úplné pruhy. Ale bohužel, pokud člověk nechce pouštět do světa ryby, za které by se musel stydět, tak to jinak nejde.
 10. @Klemoň není to nějaká kryptokoryna? Ty mívají tzv. kryptokorynovou nemoc, začnou se jim rozpadat listy. Většinou když se začnou hromadit odpadní látky-amoniak/amonium (podle pH buď to nebo ono), dusitany a dusičnany. Pokud by to bylo takto, byla by to i příčina té bakterky u toho čichavce. Možná by to chtělo více měnit vodu :-)
 11. @Klemoň no moc bych nad tím nepřemýšlel a dal tu rybu co nejdříve pryč. Dost možná je to jenom nějaká baktérka a šlo by to pořešit baktopurem, ale u tak obyčejné ryby to nemá smysl. V horším případě je to tuberkuloza a to už taková sranda není. Ona teda je latentně přítomna tak ve 3/4 všech akvárii a propukne až když je ta ryba nějak oslabená, ale je zde (celkem malé) riziko přenosu na člověka. Mám známého a ten se z toho léčil skoro rok. Tak jako tak, na nic bych nečekal a hod o zem či mrazák. Hmm, když to po sobě čtu, tak to vypadá na šíření poplašné zprávy, ta pravděpodobnost přenosu je malá, menší než šance vyhrát ve sportce. Ale občas někdo vyhraje.
 12. Já nevím co a jak se dá dneska nastavovat na Chihirosu, ale ano, začal bych s nějakou malou dávkou, tzn. krátkým časem spuštění a pak eventuelně velice opatrně přidával. Edit: ale úplně nejlepší je akvárko vést tak, aby se řasy nedělaly vůbec a chihiros nebyl potřeba. Ale chce to trpělivost, vyladit živiny, CO2, intenzitu a délku svícení, počet ryb a krmení....
 13. @minimaxa není to žádný zazrak, obyčejná elektrolýza. Rozkládá to vodu na kyslík O2 ale taky u toho vzniká v menším množství kyslík 03- ozón. No a ten je poměrně "jedovatý". To je to, co likviduje řasy, jenže ve větším množství i vše živé. No a pokud je voda slaná, tak se uvolňuje tou elektrolýzou i chlor.
 14. @Espero Hned na první fotce nad tím Laurin Klementem nahoře na tom mezipatře je nejvzácnější auto, které tam mají- Bugatti Royale. Kdyby bylo nějaké na prodej, bylo by to nejspíše i nejdražší auto na světě. No mi ta sbírka aut přišla jako taková chaotická, prostě kupovali co bylo na prodej a na co budou chtít lidi koukat, nedávala mi nějak tématicky smysl.
 15. No nevim, ale převodovka z BMW ven mi přijde jako prace za odměnu, oddechovka. Snad jen horní šrouby musíš vědět co tam je, protože se to děla po hmatu. Ale jinak klídek, ani těžká ta špajzka není, protože je bez diferáku.
×
×
 • Create New...