Jump to content

David 106s16

Uživatel
 • Content Count

  1,006
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

David 106s16 last won the day on March 21

David 106s16 had the most liked content!

5 Followers

About David 106s16

 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Jiné...

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Frýdek-Místek
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

2,042 profile views
 1. Hodně tvarůžků?? Moravská Třebová je nedaleko a tam trénuje Šonka, ale asi ne tak vysoko aby to bylo vidět přes kopce....
 2. To byla taková poměrně "vzácná" socka verze 406ky. Stejný motor jako 66kw, ale bez intercooleru, menší brzdy a 14ky kola. Se mi tak nějak vybavuje, že to bylo jen pro francouze.
 3. Přesně jak píšeš, hlava je absolutně rovná plocha, broušením se komprese nemění , maximálně pokud už je broušená moc, se musí zapustit sedla. Hlavní spalovací prostor je v pístu a píst jde snad až na pár desetin ku hlavě. Tloušťku těsnění vždy určuje přeběh pístu přes blok.
 4. Když praskne řemen, tak už nikam nejedeš, natožpak 30km. Taky pak ten starter točí motorem tak 5x rychleji než je běžné. Edit:pokud řemen jenom skočí o zub, tak to pojede, ale hůř a pokud by pak znovu skočil o další zuby, tak už se ohnou ventily a pak opět starter točí motorem jako divý
 5. Nejspíš ten dratek píchnout do stekru ku zapalovaci civce,po vyzkoušení to pak pripajet do svazku co z toho vede. Ale nebude to jako čtyřválec, ten otackomer počítá s impulsem z rozdelovace a ten je co 180°, ale ta cívka na tvém autě pálí pro 2 válce najednou, takže u čtyřválce co 360°. A takhle pálí dvouvalec.
 6. K té sahaře(ventilátory)-po odpojení čidla se musí rozběhnout obě vrtule naplno, je to celkem hukot. Odvzdušňovák na topení je jenom cepička jako na ventilek, na tom tělese termostatu to je většinou imbus s mosaznou podložkou a na chladiči takové ryhované kolečko, takže tak jak jsi to zakroužkoval. Ty disky , nejsou z Forda? Má stejnou rozteč, ale jiný průměr díry a jiné ET. To světlo co ti nejde seřídit. Když to zkusíš tím ovladačem na seřizování sklonu světel, chodí to nahoru i dolů? Tam co serizuješ to světlo sroubovakem je právě motorek na ten sklon světel a on někdy může být špatně nasazený do paraboly. Na konci toho motůrku je taková kulička, ta se ráda láme, tak opatrně s tím, pokud ten motorek budeš vytahovat.
 7. Vůbec netvrdím, že je to tím. Ale když už se vyzkoušelo téměř vše, tak tohle bych taky zkusil.
 8. A tlak paliva? Pokud je někde dírka (já měl přelomený ten husí krk mezi čerpadlem a košem=víkem), tak čerpadlo bzučí, benzín stříká, ale tím že je malý tlak, tak po studenu a při přidání plynu to nestačí. Za tepla je pak vše v pohodě. No a na plyn mi to jelo úplně normálně. Možná to mohli odhalit i těmi odměrnými válci, pokud měřili čas a objem paliva a věděli kolik toho musí být, ale jednodušší mi přijde na rampu našroubovat budíček a předepsaný tlak najdeš v každém lepším manuálu.
 9. A tlak paliva? U aut na LPG ty čerpadla trpí, zvláště když je v nádrží málo benzínu.
 10. Chladič stojí do 1000kč nový (dá se i za cca 700), výměna jde celkem dobře, pokud je to auto bez klimy, jde vyloženě jednoduše. Odvzdušnění taky není problém. Pokud by něco bylo špatně s termostatem (nebo třeba s těsněním pod hlavu), na tu STK by jsi asi ani nedojel. Možná čidlo nebo relé. Ventilátor by se měl spustit po odpojení čidla u termostatu. Pokud ne, bude problém v tom relé nebo drátech. A ty závady, dej do blinkrů nové žárovky, ta "vážná" závada je sloupaný oranžový lak na žárovce. Ta závada se sklonem světla, stačí to sroubovakem seřídit. Kdysi to technik na stk udělal sám, dneska to napíše do vážných závad. Edit:tím těsněním na víčku začni, do přepadu to jde až když tlak vody přetlačí pružinu.
 11. Tak jak píše ozzy, tohle je auto, které je jednoduché a dá se na něm téměř vše udělat svépomocí i na zemi před garáží. I dily jsou levné a ještě se dají sehnat.
 12. Ty jsi jako sehnal jinou hlavu a ani sis ji nenechal otlakovat natož líznout? Sorry, ale takhle se platí za blbost. Edit:A celkově se mi to nějak nezdá. Pokud byla prasklá a nebylo to ani vidět, tak tlaky by tam být měly, mělo by to jet a až s teplotou by přišly problémy
 13. StibTo ti to napsal ještě velice slušně, já se dneska ráno po zadání tvého dotazu zacyklil na tom, kdo jako ty data na 206 vyrábí. A než mi došlo, jak to myslíš, tak už dávno proběhl klik na šipku vlevo nahoře.
 14. To nevím, já to na 306 nikdy neřešil, jenom na 106 a teď na 206cc. Ale Partner měl nápravu ze 405, nevím jestli by to pasoval do 306. Možná 306 kombi mohla mít silnější torzky a nebo pak určitě s16/gti/rally
 15. Aby to bylo tvrdší, musel by si dát torzky o větším průměru. Když jdou ty torzky dobře vyrazit, tak je to práce na hodinku,vč. zkoušení. Když ale nejdou, nebo když je náprava před smrtí(nebo po ní), tak je z toho ojeb na celý den.
×
×
 • Create New...