Jump to content

David 106s16

User
 • Content Count

  1,187
 • Joined

 • Days Won

  2

David 106s16 last won the day on July 30 2019

David 106s16 had the most liked content!

5 Followers

About David 106s16

 • ID člena
  614
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Jiné...

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Frýdek-Místek
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

2,621 profile views
 1. On to není stejný motor jako Peugeot, ten co je s PSA stejný/podobný byl v Mini. Tady u toho motoru navíc ještě vznikl zmatek, kdy BMW 116 nebyla už 1,6, nýbrž podladěná 2,0. Ale v kterém roce se to změnilo, to už nevím, tak 07 bych si tipl. Tak jestli ten technik tam pořád necpal tu 1,6 a přitom to byl dvoulitr. No ale snad si ve velkým TP našel objem.
 2. Ano, to máš pravdu, bez pochyb. Je to prakticky to, co celou dobu říkám, když říkám, že vim co je světlo a co je zvuk. Ale bylo by možno, tak jak je ta otázka položena, se pokusit tvrdit opak. A v pripadě virů bych já odpověděl jinak než jak chce test a byl bych si jistý, ze pravdu mám já. Ale to celé považuju za srandičku ve smyslu, že to nestojí ani za pořádnou hádku. Tímto ale nijak nechci znevažovat výsledky těch, kdo to zkusili, ačkoliv to tak mohlo vyznít.
 3. @MotoMoto nezlob se, ale který že to argument jsem neuznal? Ale ano, máš pravdu, tohle dohadování nemá další smysl. Mmch, přečti si to tvoje motto, než se takto, skoro až uraženě, stáhneš z diskuze.
 4. @MotoMoto nedělal jsem ten test, jak jsem napsal, je to většinou špatně napsané a je možná dvojí odpověď, byť v testu je uznána jen jedna a proto se toho neúčastním. A taky je to pak slovíčkaření a do toho se teď pouštíme i my dva. Zde z diskuze jsem pochopil otázku na antibiotika a prostě mi v hlavě uvízlo, že některá antibiotika likvidují některé viry. Takže na jasně položenou otázku bez možností doplnění je možno odpovědět ANO ( a doplnění by muselo být "byť ve velmi omezené míře"). Test však nejspíše tuto možnost neuzná. Btw. a abych se přiznal, já ten článek na oslu určitě nečetl celý, přečetl jsem tenkrát asi jen nadpis a kousek, až tak moc mě tento obor nezajímá Ad světlo a zvuk: najdeš spoustu naprosto odlišných věcí (např tebou zmíněné vakuum), ale také dost společných věcí. Je to vlnění, má to frekvenci, vytváří tlak, asi by se toho našlo víc. V této otázce by asi málokdo odpověděl, že světlo je na podobné/ stejné bázi jako zvuk, či jak ta otázka stála, ale i opačnou odpověď by bylo možné pokusit se obhajovat. A proto znovu opakuji, tyhle testy nemají žádnou výpovědní hodnotu, je to jen taková srandička a je třeba to tak brát. Úplně stejně jako testy např na IQ bůhví kde v jakém časopise atd. EDIT:další článek antibiotika vs. vir. Doslova píšou, že se stará pravda mění. Nejspíše popisujou stejný objev jako na oslu, ale o cca půl roku dříve https://cosmosmagazine.com/biology/antibiotics-do-work-on-viruses
 5. @MotoMoto asi si to ještě pamatuju celkem přesně, co je zvuk a co svetlo. A jak říkám, jde o slovíčka, ty otazky jsou obcas blbě položené. No a protože obcas čtu osla, nemohl mi utéct tento článek a ten fakt mi uviznul v paměti. Jenže autor testu tento článek nezaznamenal. http://www.osel.cz/10063-antibiotikem-se-virove-onemocneni-lecit-neda-a-nebo-da.html
 6. Tyhle testy jsou takove chytáky a nemám je rád. Některá antibiotika zabijou i viry. Svetlo je vlnění a zvuk taky. Má to tedy stejný základ? Naštěstí je to jen taková srandička a o nic nejde.
 7. Nedávno tady někdo dával pěknou udrřovanou 406 turbo s LPG zadarmo (byla vysypaná spojka) a nikdo to nechtěl, tak to nakonec odvezl na ekolikvidaci. Teď je tady totální hrůzinec za 25 a celkem to budí zájem...
 8. A není to gufero v převodovce a ten komínek ho jenom "kryje"?
 9. No ale hlavně, tou lehkou změnou komprese si nijak nepomůžeš . Bez dalších úprav to nemá žáden smysl, ničemu to nepomůže. Kdysi jsem s tím hodně laboroval na závodní motorce a při měření na brzdě to bylo bez efektu, někdy i do mínusu. Více se to hřálo a výkon šel dolů.Aby to mělo nějaký efekt, něměla by se ta komprese měnit líznutím hlavy, ale změnou tvaru spalovacího prostoru. Při velkém zbroušení hlavy se navíc rozhazuje časování ventilů, takže pak seřizovatelné kolo na vačku..... Tohle prostě jsou takové povídačky, asi už z dob ladění pionýrů, kdy to prostě bylo to nejjednodušší co se dalo udělat, tak to každý na soustruhu nebo na fréze líznul. No a pak se zdálo, že to jede líp, ale nejelo, akorát to dříve umřelo.
 10. Mám 2 transity, kupoval jsem je nové v r. 2011. Oba dva stejný motor, 2,4. Jeden je o pár měsíců vyrobený dříve a má(měl) dvouhmotu, ten novější už dvouhmoťák nemá. Na tom s dvouhmoťákem ta dvouhmota v cca 500tkm odešla a ejhle, FORD už dvouhmotu neprodával, byla nahrazena "konverzní" sadou s jednohmotou. Součástí toho byla i pevná řemenice na pohon příslušenství, nahrazovala gumou odpruženou řemenici. Takže ta dvouhmota není až tak nutná, ale je otázka, jestli je to jenom o výměně setrvačníku.
 11. Tak blekoty stačilo 50s a více jsem nezvládl. Nejlepší na tom jeho pokusu je ta prdel s nálepkou. Tomu by se měl věnovat víc, mluvení mu nejde a jeho pohupování je zoufalé.
 12. @Pe.Tr No nemáš úplně pravdu. Veyron stál cca 1m euro, Chiron už ale stojí 2,4M. Rovněž Enzo stálo cca 800t euro, ale LaFerrari už o hodně víc. I základní Ferrari je o dost dražší než kdysi a pěkně zdráhly i Porsche. Ale i třeba Mercedes G se mi zdá podstatně dražší než kdysi, AMG teda určitě. Ale tohle je dáno spíš omezeným počtem kusů a nulovou nutností hledat majitele, prakticky všechny exkluzivitky mají pořadník. Ale jinak máš samozřejmě pravdu, známá si teď koupila Clio za cca 220t a ono to Clio nevypadá na první pohled vůbec špatně, aj klimu to má (v kontextu tohoto si nejsem jistý cenovou politikou u 208). A to ji ještě odečetli 20t za staré nepojízdné auto.
 13. Kdysi to někdo prodával jako odlitek ku dopracování. Většinou to stačilo trochu zaškrábnout a dalo se to použít. Teď jsem to našel na ebay https://www.ebay.co.uk/itm/New-Camshaft-Holders-Set-3-Pcs-Citroen-Peugeot-1-8-D-1-9-D-1-9-TD-0801E8-/321831779939
 14. Tady se sráží několik různých přístupů k vlastnictví a užívání auta. Někdo má auto jako objekt své lásky, leští si to, nanáší různé ochrany a když si podře kolo tak má z toho trauma. Takových lidí moc není, ale jsou a jejich přístup je legit, nemám s tím problém. Na staré kolena se chystám k takovému přístupu ku motocyklům, něco už tady i mám a čekají až budu mít náladu. Ale teď ještě ne. No a někdo na opačném konci spektra má auto jen a pouze na užívání a eventuelně plnění jeho tužeb po zážitcích. Takže když chcou adrenalin, tak to fakt neleští, ale jezdí a ždímou z toho co to jde. Občas nějaký škrábanec zamrzí, ale neposerou se z toho. Nicméně "přijet někde na sraz a otevřít kapotu", tak to je něco co jsem nikdy nepochopil. Jako to se chlubíte těma autama, že jste si je pořídili i s motorem? Pochopím, když si to někdo vylepšuje a ladí třeba i sám, takže až Milan+ dodělá Kaipana, tak to budu očumovat i já, pokud to někde potkám. Ale 306 GTi fakt není žáden zázrak, ten motor už vůbec není žáden výkvět techniky a je to spíše průměr (i na svou dobu) a pod otevřenou kapotu seriového auta bych se kouknout nešel. Snad jen na to LPG, jestli to tam zmastil nebo naopak namontoval pěkně.
 15. @StibTo já ti celkem rozumím, ale když si můžu dopřát opici a nemusím jí dávat drahé banány, ale naučím ji na mrkev, tak proč ne? Jezdil jsem kdysi s Imprezou GT turbo na LPG a užil jsem si to o dost víc, když jsem neřešil co to žere. Ale třeba do Ferrari bych to nedal, do RAMa nebo Camara naprosto klidně. U M3 bych váhal PS:ono to zplynování není nevratný proces, dát to do původního stavu není až tak velký problém
×
×
 • Create New...