Jump to content

David 106s16

Uživatel
 • Content Count

  1,062
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

David 106s16 last won the day on March 21

David 106s16 had the most liked content!

5 Followers

About David 106s16

 • ID člena
  614
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Jiné...

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Frýdek-Místek
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

2,256 profile views
 1. Dají se ty spínače nějak vyměnit/opravit nebo jedině celý nový svazek. Mé nejdražší to taky po rozjezdu píská dokud neotevře a nezavře kufr, čerpadlo samo taky nikdy nepřestane.
 2. Nijak nerozporuji předchozí posty, pouze jsem si dovolila malá poznámečka k tématu. Ad UK: začal jsem tam jezdit před 20ti lety, tenkrát to byla země, která se mi fakt hodně líbila. Kam jsem přijel, tam byli hodní, ochotní, hned vařili kafe, ptali se jak to dneska u nás vypadá atd. , všichni znali beer a Havel. Dneska je to tam fakt divné, čech je v jednom pytli s polákem a černoch je pro ně víc, za náma už jsou jen "paki" (pákistánci). Už tam není o co stát a angličana aby člověk pohledal. Anglie se změnila a my z východu jsme si tam tu pověst taky pěkně doje.... No dost už, trochu jsem odbočil.
 3. Nemám to nijak ověřeno, ale myslím si, že pokud by nějaký zahraniční policajt někdy nějakou technickou záležitost řešil, tak mu techničák v zemi původu bude u prdele. Podle VINka si najde homologační údaje (něco jako u nás mají na STK údaje ZTP) a ty ho budou zajímat. A naopak pokud budu mít v ruce nějaký certifikát o tom, že tohle křídlo, brzdy, kola, výfuk atd. homologovala nějaká zkušebna v EU pro provoz na daném autě, tak je jedno, že to nemám v TP. Ono třeba například v UK nemají v techničáku vůbec nic, ani výkon motoru, ani rozměr kol, prostě nic. A taky například vehikly v UK ani nemusí mít světla, dostanou pak tzv. daylight MOT, STK pouze pro provoz za nesnížené viditelnosti. No a že nemusí mít na nápravě stejné pneumatiky, tak to už jsem vůbec nechápal. Nebyla vůbec vyjímka auto se čtyřma různýma gumama.
 4. Předpokládám ale, že se bavíte o autech do výroby. Na skladovky to vyjednávání asi vypadá jinak nebo ne?
 5. A co výfuk? Pasuje a netluče? Já na Jumpyho musel to tažné dost předělat, kus uřezat a pak to pořádně vyztužit jinde, prostě ten benzínový výfuk byl malinko jinak.
 6. Zkus to utahovackou. Vetsinou to jde i bez drzeni pistnice, pokud ne, chytni sikovkama přímo pistnici, nekde nahoře, v miste ktere uz do tlumice nezajizdi.
 7. Já do ZPA celkem často jezdím, tohle Silver Spur nemá dlouho, před tím měl Continental a ten v areálu dál stává, tak to asi dal nějakému podřízenímu. Možná sekretářce?
 8. Kolego, a jak se tak pozná zaslepený EGR? Na každém autě co mám a provozuju-myslím tím dodávky na autodopravu-jsem EGR zaslepil prakticky na nových autech ihned po koupi. Ty auta absolvovaly kontroly BAGounama v NDR a NSR, VOSA v Anglii, mnohokrát normální policajti po celé evropě a jestli je něco absolutně nikdy nezajímalo, tak to byly nějaké zaslepené egry. Ano, pneumatiky, na to kouknou vždy, ale spíše na stav než na rozměr, ale jinak jsme nikdy za ty statisíce kilometrů nezažili nějakou buzeraci za technický stav. Jednou se anglánům z VOSA zdálo, že na vozíku už gumy nejsou OK, nebyly sjeté, byly rozpraskané z boku, napsali mi papír, že můžu dojet na přístav a příště ty gumy musí být nové-jinak pokuta, ale nestálo mě to ani korunu. Tak nevím, ale tisícovky eur....
 9. Naprosto bez obav. Akorát tu díru na podtlak v sání musíš zaslepit, mohlo by to dělat neplechu.
 10. To uz mely 205 a 309. Po studenu to nebere studený vzduch zvenku, ale vzduch ohraty od vyfukoveho potrubi. Naprosta zbytecnost...
 11. To budeš i sám seřizovat? Protože to ti přece utáhne ten, kdo to seřizuje.
 12. Tohle občas dělal špatný vstřikovač s "ocáskem". Jedna z trysek má na sobě snímač polohy jehly/čepu nebo jak se tomu říká. No a v tomhle snímači byl občas problém.
 13. No ve Vysokém Mýtě tankuju raději na samoobslužné Benzině. Včera nafta na ONO za 28.90-, na Benzině 29.50-. Tak nějak raději vezmu z Benziny než z ONO, ikdyž ani proti tomu nemůžu říct nic špatného.
 14. EGR. Prostě to tou trubkou pouští plyny z výfuku znovu do sání. Saze se ti znovu proženou motorem. Na tvém motoru bez turba to není až taková trága, ale třeba turbodiesely na tohle trpěly hodně, mohlo to skončit až vylítlou ojnicí.
×
×
 • Create New...