Jump to content

David 106s16

Uživatel
 • Content Count

  1,096
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by David 106s16

 1. @Hafity tak určitě, 205 je legenda, kterou to u frantíků začalo a tím jak byla zákeřná, tak si získala respekt a pověst. Ale bylo jich moc, fakt hodně moc. Když jsem kdysi byl poprvé ve Švýcarsku pro auta, rok cca 96, tak tam byly mraky 205tek, všechno GTi nebo CTi. I pětidvířka většinou měly 1,9. Ale tenhle motor z Miíčka ve 309, to jsem doopravdy viděl jen párkrát. A to jsou věci které určují cenu. Pěkná 205 GTi se dneská dá za 100t sehnat. Nebude to 1+ stav, ale nebude to vergl. Tu 309 ale za ty peníze nemáš šanci sehnat, ne v pěkném stavu.
 2. Myslím si, že 309 Gti16 bude dražší/cennější než 205 GTi. Možná 205 Rally s 1,3 na weberech by mohla mít zhruba stejnou cenu.
 3. Dneska se v Polsku objevila na prodej 309 Gti se šestnáctiventilem. Je to sice taková chudinka, žádná voňavka, ale když vidím jak lidi renovujou 106 1,1, tak si myslím, že by z toho někdo mohl ještě udělat pěkné auto. Navíc to je motorizace, u které to má smysl. A není to úplně daleko. https://www.olx.pl/oferta/peugeot-309-gti16-CID5-IDB6Rkg.html#0047548558 Edit: no tak není to tak blízko jak jsem myslel, pletu si Zelenou horu s Jelení horou. Ale i tak to není konec světa.
 4. @StibTo o náhradu různých škod se můžeš přihlásit do 3 let. Pokud ti to do te doby zrezne a prokážeš, ze to bylo opravou po nehodě a servis to nemohl technologicky zvladnout líp, tak by pojišťovna musela plnit. Ale to je jen hypotetická možnost, tohle by fakt za to nestálo. Co se týče opravy, servis na to urcitě musí držet běžnou záruku, je to pořád jen normální oprava a je jedno kdo to platil.
 5. @StibTo podle občanského zákoníku, pokud ti vznikne újma cizím zaviněním, máš nárok na uvedení všeho do stavu před vznikem újmy a ev. na kompenzaci, pokud původního stavu tak nějak nejde dosáhnout. Taky by neměla klesnout "kvalita" tvého života než se nápravy dosáhne. S pojišťovnama se to má tak, že oni moc dobře ví, na co máš nárok, ale říkat ti to nebudou. Když se o to přihlásíš a zduvodníš to, dostaneš zaplaceno. Nekdo to má tak, že to neřeší, protože mu to je jedno nebo je to pod jeho úroveň, což naprosto chápu. Já si s pojišťovnama chci udržet vyrovnanou bilanci, takže vzhledem ku různým pokutám a šíleným nedoplatkům do priblblého fondu za auta, která za celý rok vyjedou treba jen jednou, ty pojišťovny dřu, co jen to jde a nenechám jim ani korunku. PS: já ti nic nedoporučuju, jen jsem se zmínil, na co máš nárok
 6. @StibTo s tím autem jsem to myslel tak, že na tom nemusí vydělat autorizovaný servis (podivoval jsi se ceně 24t), ale mohl je dostat nějaký tvůj kámoš nebo někdo z rodiny, kdo by ti půjčil auto, které nepotřebuje. Taky jsi nemusel dostat žádné auto, udělat "jako" zápujčku a dostat peníze. To je ale to, co píšu, že nemusí mít každý zapotřebí. S tou hodnotou auta: Sup nebourany má hodnotu 250t, úplně stejný Sup, který ale už byl havarovaný, má hodnotu 230t. Těch 20t je škoda která ti vznikla a pojišťovna ti ji proplatí. Čísla uvedená jsou náhodné tipy, nevím kolik to je přesně. Nicméně existují na to tabulky(program), kde je to definováno naprosto přesně. Pojišťovna ti sama nic nedá, to ty se o to musíš přihlásit. Jak jsem psal, i na právníka, který tě třeba bude zastupovat od okamžiku nehody až po převzetí auta, máš nárok. @Davidak79 nejlepší je podle mého totálka, většinou
 7. Tu Octavii sis pujcovat nemusel, mohl sis půjčit auto např.od známého a pak si těch 24t nechat proplatit. Taky bych teď ještě zkusil pojišťovnu o ztrátu hodnoty auta. Nebourany Sup měl větší hodnotu než to co je po bouračce. A pokud by se cukali, máš nárok i na právní zastoupení. Na druhou stranu je to vždycky o tom, jestli to máš zapotřebí.
 8. @Milan+ nebo ti to lepení může zachránit drahocený čas, kdy mašina nemusí stát a čekat na origo díl. A origo se dá v sobotu v noci. Tyhle věci jsou o situaci a není špatné být připraven situaci třeba provizorně vyřešit. Zvláště třeba, když rozkaz zní jasně a zpátky ni krok.
 9. @Milan+ tak to máš pravdu, o tom žádná. Ale slepit kroužek ku zbytečnému ventilu u kompresoru...no ani by mě nehlo to někde shánět, vezmu první kroužek a sekunďák a je to.
 10. https://www.gumex.cz/blog/lepeni-o-krouzku-sekundovym-lepidlem-71
 11. Divím se, že to tu ještě nezaznělo, ale O-kroužky se běžně lepí. Vezmeš jiný o-kroužek, nakrátíš na potřebný rozměr a slepíš. Já na to mám nějaký Loctite, ale v nouzi to jde i úplně obyčejným sekunďákem. U toho Loctite výrobce uvádí stejnou pevnost a vlastnosti jako u kroužku z jednoho kusu. Ale třeba kroužky z VITONU se tak lepit nedají, tam pak opravdu často nezbyde než drahý originál. Třeba taková KTM má na dvoutaktech spalovák a i "hlavu" těsněnou právě takovým o-kroužkem navíc v tak atypickém rozměru, že i já, šetřílek, musel pro originál. Což zamrzelo, protože jsem míval spotřebu cca 5 kusů za víkend. Mmch, běžně se lepí i klíňáky, když je daný rozměr nějaký atyp nebo ho nejde jednoduše vyměnit, např. u soustruhu.
 12. @pesastor takže ne, nevíš o tom nic. Kdyby jsi ten egr zaslepil,hned když sis to pořídil, tak aby to ty zplodiny nepustilo do sání, tak by jsi měl pokoj, ten egr by se nepokazil a clio by jsi měl dodnes. Řídící jednotka si myslí, že egr pracuje (pokud tam je egr se snímačem polohy), protože on opravdu pracuje, ale zaslepenou trubkou nic nejde a nic se nezajebává bordelem a nic se nepokazí. Ona totiž kombinace výfukových zplodin a mastného vzduchu za turbem je výborná. Pěkně se to všude usazuje a škodí. Ale jasně, tobě vadí kouřící ochcáfky, takže to hodíš do jednoho pytle. Dokonce jsme si kdysi v jednom servise Peugeot, kde jsem cca 4roky pracoval, vytvořili a snad i ověřili hypotézu, že egr ventil u motoru 1,9TD (HDX a HDY) byl příčinou ojnic vylítavajících ven z bloku. On se ten karbon usazoval v sání a když už toho byla slušná vrstva, tak se začaly uloupávat takové šupinky karbonu, které prostě nemohl píst stlačit. Respektive stlačil, ale s následky na ojnici, která se pak přetrhla. Jeden člověk dostal na záruku nový motor, protože mu vylítla ojnice. No a za necelých 20tkm vylítla i z toho nového motoru. Takže ku třetímu motoru dostal i nové sání, zaslepil se egr a auto jezdilo ještě hodně dlouho.
 13. @pesastor o5 jsi neodpověděl na otázku. Ale že "odstraňovačům" EGR zvoní hrana, to víš jistě. Ani nemáš ponětí, co ten égrventil dělá.
 14. @pesastor už jsem se tě ptal jednou, bez odpovědi, ptám se znovu. Jak chceš poznat nefunkční EGR ventil? Kupoval jsem 2 nové transity, na obou jsem ihned zaslepil trubku přivádějící spaliny do sání. Kromě toho, že sání po těch cca 500 a 800tkm zůstalo krásně čisté, tak to nepozná ani diagnostika a ani měření emisí. Tak prosím, řekni, jak se to pozná? Všude tady šíříš poplašné zprávy, jak tě v Rakousku málem až zavřou, všem tady píšeš, že musí mít na banány, ale moc reálný základ to nemá. I bez FAPu se dají emise zvládnout, ale je fakt, že to už je jen taková nepříjemná nutnost pro někoho, kdo už to kdysi dávno vykuchal. Dneska už to asi smysl moc nedává a je lepší to vyměnit.
 15. Kdysi mi u Forda na záruku měnili vstřik a automaticky dali nové i všechny trubky. Prý se to může dotáhnout jen jednou.
 16. Já nevím za kolik se to prodá, ale myslel bych si, že taková rychlá cena za 18let starou krátkou 307 bude 25, max 30t. Ten, kdo to koupí se závadou, bude chtít aspoň 10 vydělat, příjezd, odjezd, přepis,oprava dalších minimálně 5t, rezerva na další věci co nevíš/nevidíš taky je třeba si nechat aspoň 5. Takže pokud bych to měl koupit třeba já (ale já to nechcu), tak bych 10 dal, pokud to auto je jinak slušné. Je to takový můj odhad situace z pohledu kupce, neber to tak, že tě chcu někam srazit. Já na tvém místě bych to nechal opravit a prodal jako celé bezchybné, pokud tedy je ti líto za to dostat směšných pár drobných. Ony ty díly mají cenu, jenže je musíš vymontovat, uskladnit, inzerovat a prodávat. Pak musíš zlikvidovat zbytek. V dnešní době je tohle taky celkem těžké, pokud nemáš stodolu kde to mužeš třeba rok mít.
 17. Nejspíš uštíplý ventil. Už jsem to na takovém motoru 2krát dělal. V nízkých otáčkách se třepe, hádá, ale přes cca 2t otáček jede celkem normálně. Tohle je oprava za cca 2t v dílech a práce, pro někoho, kdo to umí, je to na jeden den. Ale 20 za 307 s poruchou není málo.
 18. @FlipBlack 1,6 16v sháněj v Polsku, tady většinou neví co za to chtít. Saxo nebo 106 se tam občas podaří najít kolem 40t. Němci (jako ti z Fryštáku) jsou fakt dobří, dělají hodně lidem z celé ČR. A nejen rámy, ale vyrábí např. i ojnice. No a taky závodí, jeden z nich dokonce jen s jednou rukou. https://www.olx.pl/oferta/citroen-saxo-vts-1-6-16v-CID5-IDAv72A.html#273817cc64 Jo a úplně jsem zapoměl, nejdříve zainvestuj do pořádných gum. Jedna dobrá Avona je tak za 10 koní na motoru. A když dáš 4....nezdá se to, ale to nedělá desetiny, nybrž přímo sekundy. Akorát ta cena. Jenže tohle je absolutní nutnost, bez toho budeš vždycky jenom smutně koukat na ostatní a poslouchat, jak jedou u Jeptišek na šestku na plný plyn a ty tam musíš brzdit a podřazovat.
 19. Závodní auto nemá mega ukrutně vypadat, ono musí dobře mega ukrutně jet. Takže bych se sháněl po dobrém a funkčním (výkonném) výfuku, hmotnost je taky důležitá. A vzhled, ten bych měl víš kde, zvláště pak když pak stejně chceš jít na 1,6 a tam ten výfuk bude malinko jiný. No a rám, ten se neshání, to se vezme vystrojená kastle a zaveze někomu, kdo to udělá podle přílohy FIA. Já bych jel k p. Němcovi do Fryštáku, rámy dělá ale více lidí/firem. Každopádně vevařit, žádný šroubovaný tuningový.
 20. David 106s16

  prahy

  Neco takoveho myslis?https://allegro.pl/oferta/peugeot-807-prog-slupek-prawy-7592984839 https://allegro.pl/oferta/prog-prawy-807-c8-ulysse-slupek-poszycie-5113931029
 21. No jistota je kulomet, takže než si zkazit celý dojem z Paříže něčím takovým, tak bych to preventivně vynechal a hotovo. A pokud to nejdražší polovička nutně musí vidět, tak v Lednici v parku je aspoň minaret. V Paříži je toho na měsíc, než to uvidíš všechno aspoň zvenku, našel bych si něco jiného. No a za sebe můžu doporučit takový říční autobus, takové loďky, moderní a prosklené, které jako autobus jezdí po Seině a co kousek zastavují, většinou u památek. Vyskočíš, zkoukneš a vyfotíš a další loďkou jedeš dál. Za jedny prachy celý den. Už to mám, batobus se to jmenuje http://www.batobus.com/
 22. A tak tahle mešita je turistická atrakce, tam ani těch slimáků moc nebude a není se čeho bát. Snad jen, že já osobně bych tam nevlezl spíše z přesvědčení, nevím, co bych tam měl obdivovat. Ve francii jsou jiná místa, kam se nesmí, myslím, že i existuje seznam "no-go area" kam se ani policajti neodváží. Ale to jsou periferie, nicméně, pokud tam člověk vjede, tak nezastavovat ani na červenou a rychle pryč.
 23. A to bych tam ještě měl napsat s moderním turbem. Starých turbo dvoulitrů jsem si vyzkoušel dost a to pod 10 nešleo ani jízdou na "klobouka" s platem vajec pod oknem. Myslím takové ty STi, EVO II-VII, cosworthy atd...
 24. Ony to jsou jednoduché počty jen do prvních problémů. Pokud má člověk auto proto, aby s ním jezdil a ne jen aby to fotil, tak si to zažije. Možná s turbem při hodně opatrné jízdě ušetříš litr oproti atmosféře, ale jakmile se to začne sypat, tak jdeš s těma nákladama nahoru. Taky do toho vstupují servisní náklady, turbo potřebuje lepší olej a častěji atd. Samozřejmě výrobci tvrdí, že 3 litry oleje v motoru klidně vydrží 30tkm, nastavují si ty čísla tak, aby to fleetovým zákazníků, kteří tuto údržbu při nákupech zohledňují, vycházelo. Ale kdo někdy viděl i motor zevnitř ví, že ten olej to tak dlouho nedá. A to už vůbec nemluvím o dieselu, s tím jsem si něco užil, než jsem zjistil, že benzín 2,0 vychází nejlíp. Včechny ty turba, dvojhmoťáky, vstřiky, čerpadla a filtry, vyšší opotřebení přední nápravy skrze vyšší hmotnost, drahý naftový filtr dost často, naproti tomu benzíňák nemá často žáden filtr paliva, 2x dražší rozvody atd. A pak vyjde že než diesel za 6,5l na 100km je lepší benzín za 10l. Natožpak pokud dojde na zplynování.
 25. Super, pořád jsou tu lidi co to poznají ! 205 turbo 16 skupina B
×
×
 • Create New...