Přejít na obsah

David 106s16

Uživatel
 • Počet příspěvků

  979
 • Registrace

 • Poslední návštěva

Vše od uživatele David 106s16

 1. David 106s16

  motor a zavady 807?

  Cyrďák, Radim : bohužel to tak není, už když ty auta byly nové, tak se aspoň 1x týdně vyjiždělo ku autu, které třeba nešlo nastartovat, mělo vybitou baterku samo od sebe atd. Prakticky furt se přehrával software a k ničemu to nebylo. A to byly funglovky. Pak se k tomu začaly přidávat i mechanické problémy a sype se to i lidem, co se o to starají. Toto auto se prostě nepovedlo, kombinace ital francouz prostě nezafungovala. Jsou naproti tomu auta i mnohem starší, najeto statisíce a neserou se. Třeba multivan T4. Jenže za jednoho multivana je 5 osmsetsedmicek...A přitom ta t4 úplně krasavice není a buhvijak dobré svezení to taky není. Jenže to jede i na fritovaci olej a nic se nesype.
 2. David 106s16

  motor a zavady 807?

  Pokud mohu poradit, a vím že za to budu kamenován a zostouzen, zapomeň na to, že vůbec P 807 existuje. Je to asi nejhorší auto na světě, ať je v něm motor jaký chce. Ano, je pěkné, je velice praktické, ale je taky ukrutně problémové. No ale asi i proto je tak levné.
 3. Tys neměl kolíbku?
 4. Bylo to vyrobeno z ruského plechu, rusáci tim plati za továrnu a licenci na žigulíky. V anglii snad museli ty alfasudy i vykupovat zpátky od zákazníků, to auto shnilo v jejich podnebí do roka.
 5. David 106s16

  zkušenosti s odtahem

  Je to jenom domněnka. Byl jsem kdysi na návštěvě a nějak se to protáhlo přes noc. Ráno jdu k autu, rozbité okno, rádio a cédéčka fuč a u auta sedí v autě 2 nasraní policajti. Někdo je v noci zavolal, že se tam krade, podle SPZ zjistili mou adresu, jiná hlídka mě na té adrese nezastihla a oni tam seděli až do rána a čekali na mě. Hned jsme to jeli sepsat a říkali, že tam museli zůstat a čekat na mě. Tak nevím, přišlo by mi normální, kdyby po bouračce , když sanitka odvezla řidiče, nějak ošéfovali auto či motorku. Třeba tím, že to sami nechají odtáhnout. Nebo to "pomáhat a chránit " nemá člověk brát až tak doslova? Edit: zkusím se pár znamých poptat jak je to doopravdy. Ale když jsem jen rak rychle nakoukl na webovky policie, tak mi nepřijde jako blbost aby policie hlídala soukromý majetek: "......... Jejím úkolem je chránit bezpečnost osob a majetku, chránit veřejný pořádek a předcházet trestné činnosti. ......." Tak si myslím, že když někde leží motorka, jezdec je ve vrtulníku, asi by mohli chránit a předcházet. je to odsud: https://www.policie.cz/clanek/o-nas-policie-ceske-republiky-policie-ceske-republiky.aspx
 6. David 106s16

  zkušenosti s odtahem

  Scratch: no ale to ti měli přece pohlídat policajti nebo ne? Mi kdysi vykradli auto, ukradli rádio. Někdo si toho rozbitého okna všiml a zavolal policajty. A ti tam u toho seděli do rána dokud jsem nedošel. A nedávno jsem viděl před HK v poli auto přes střechu, tam co je ta reklama na safari. No a v lesíku pak byli poliši pěkně s výhledem na auto. Nejsem si tím jistý, ale asi to musí zajistit proti další škodě.
 7. David 106s16

  Webasto - záruční oprava

  Tohle není "nezávislé " topení, to je prakticky jen příhřev motorů. Ony ty moderní diesely neprodukujou až tak moc odpadniho tepla, takže moc netopí a vytopit velké auto v zimě pak trvá hodně dlouho. Mělo to už Galaxy/Sharan už někdy v r.98. Dá se z toho ale relativně jednoduše dovyrobit nezávislé topení třeba i vč. ovládání mobilem.
 8. Jj, naopak se točil, ten motor byl vyvíjený pro nějaké jiné auto a protože to pak neladilo s převodovkou, tak změnili smysl otáčení. Tak mě napadá, ona tady vlastně už tenkrát byla Fiat Mototechna na Ruské.
 9. Určitě tu bylo i pár X1/9, pamatuju tady ve městě 124 coupe, občas se něco vyskytlo. Se mi nějak zdá, že se tady na ostravsko ojeté Fiaty vozily oficiálně, jakože pro horníky. My měli 850, celkem na to vzpomínám s láskou, padal kliňák,když se dlouho točila trojka a pak tam byly takové unašeče na poloosy, ty se celkem vyje****ly a asi nešly sehnat, tatík to pořád nějak bastlil. Ale ať si rozumíme, v žádném případě nijak nepohrdám ani tím "tre porte", jen říkám, že to nebylo úplně nejpěknější auto na světě. Edit:A jeden fotříkův známý měl Matru, 3 sedačky vedle sebe. Asi Bagheera to byla, Murena asi ne, už si to moc nepamatuju.
 10. David 106s16

  Co jste dnes udelali...

  Tohle je ale české specifikum. V chorvatsku jsem pichnul kolo, zničil jsem hever. Zastavil chorvat, takový dědulka co vezl ovoce a zeleninu na trh, pomohl. Před tím projelo snad 100 čechů a jen blbě čuměli,proč jako mávám. A to jsem měl zánovní auto, rozhodně jsem nevypadal jako cikán, co prodává zlato. Když jsem byl v anglii poprvé, jsem měl adresu Adwick le street, Doncaster. Pořád jsem si myslel, že to je ulice v Doncasteru. Nějaký pán se mi to snažil vysvětlit, když viděl že to nepochopím, řekl "folow me", sedl do auta a jel přede mnou až přímo ku té firmě, bylo to cca 5km, protože Adwick le street není ulice,ale vesnice. Tam mi ukázal a odfičel. U nás nemyslitelné. Češi jsou na sebe zlí, asi málo hulej.
 11. Kámoš chvilku měl 128 3p, taky 4 světla, ale ani s nima to nebylo pěkné auto
 12. David 106s16

  Peugeot 5008 1,2 puretech - 1,6 puretech

  To je ta soutěž, jak to pořád vyhrával 1.0 EcoBoost od Forda? Tak to bych se těch výsledků trochu bál, protože Ford má z těch malých EcoBoostů celkem noční můry.
 13. David 106s16

  Peugeot 605 2.5 td

  406 naftová měla už takový plastový hrnek přímo na motoru, u hlavy. S papírovou vložkou. Matně se mi vzpomíná, že něco takového by mohl mít první Boxer.
 14. Ony ty auta mají ještě jednu obrovskou nevýhodu, kromě spotřeby . Jsou velké a špatně se s nima jezdí a parkuje, přece jen ty dimenze jsou v evropě trochu menší než v emeričce. Ta spotřeba nebude ten hlavní problém, aut s podobnou spotřebou jezdí i tady dost.
 15. I do samotné ČR se jich dostane více než jakýchkoliv Peugeotů do celých USA
 16. David 106s16

  Peugeot 5008 1,2 puretech - 1,6 puretech

  Já to musel napsat, mi to přišlo fakt celkem zábavné vzhledem ku včerejší diskuzi. On ten uchcavající vstřik, co mu propalil list, asi musel být slyšet nějakou dobu před tím než se to stalo. Měl to řešit dřív, tohle se stává na všech commonrailech, jedno od koho.Ale prostě to sedlo do té procentní statistiky.
 17. David 106s16

  Peugeot 5008 1,2 puretech - 1,6 puretech

  Hele, asi se ti v sekci Servis právě ozval jeden nešťastník z těch 0.00001%. Hledá experta na motory 1.6HDi, propálil pist, dal druhý motor, ale není to ono.... Hele, ať vás ani nenapadne že s tím mám něco společného Včera jste mě skoro přesvědčili, že je to dobrý motor a dneska tohle. Ale náhody
 18. David 106s16

  Peugeot 5008 1,2 puretech - 1,6 puretech

  Ten jumpy je osobak, 8 míst. Musel být osobní, abych nemusel na trajekt s kamiónama a mohl jet mezi osobaky. Rozdíl v ceně trajektu cca 5t. Ale vím jak to myslíš a ano, je to spíš náklaďák, byť to vychází z 806ky. No před tím jsem to zkoušel s Galaxy 1.9 PD a nevydržel ani 100t km. Praskl pist. Tak v domnění, že to byl páteční kus, jsem koupil další Galaxy, tam pro změnu praskla trubka k turbu a než ten šulda dojel na odpočívadlo, tak se to vylagrovalo komplet . Takže padla volba na benzín a oplatilo se. Jo, 2.0hdi by to zvládli taky, ale třeba 2.2hdi v boxeru ani omylem. PS:A když jsme načli ty dodávky, v USA se prodává i Ford Transit, vzhledově stejný jako evropský. Ale motory, to je úplně jiná liga. Standard je benzin 3.7 bez turba, cca 280ps, pak lze i 3.5 turbo, kolem 350ps se mi tak zdá no a taky jeden naftak, 5valec, 3.2tdci. Ten jediny se dal koupit kdysi i tady, teď už ale ne. Asi mají víc kopců.
 19. David 106s16

  Peugeot 5008 1,2 puretech - 1,6 puretech

  Ne, nebylo to na chatu Už jsem to kdysi psal, vozil jsem motorky z UK, měl jsem takový obchůdek. Měl jsem na to Jumpyho, 2.0 16v, LPG, rv 04. Tam jelo to auto s vozíkem 250kg a cca 800-1000kg nákladu(palety) a zpátky 3-5motocyklů, většinou H-D, takže cca 1000-1500kg nákladu. Takto v průměru 3x za měsíc, každá jízda 4-5tkm. Dneska má ten Jumpy najeto 800.000km, ale už 5 let se takto nejezdí, a celé to odjezdilo bez zásadních poruch. Pouze 2x jsem nedojel a pokaždé mojí blbostí. Jezdil s tím většinou zaměstnanec, já osobně jel tak 10x do roka. Uznávám, že ten motor jel v optimálním režimu, prakticky se ohřál v neděli večer a vystydl až v pátek. Olej jsem měnil co 2 týdny, olejový filtr co 2 oleje. Takže 3x častěji než předepisovat tachometr. Na druhou stranu vezlo vždy dost těžký náklad. Kupovat si nové auto co 2 roky by nedavalo smysl, hlavně nebyl důvod. No a jestli by tohle dneska zvládl třeba ten PureTech 1.6? No nevím, možná jo. A pro koho jsou auta s najezdem 500tkm? Obávám se, že půlka aut v ČR má ten nájezd, jen to ti majitelé ani nevědí.
 20. David 106s16

  Peugeot 5008 1,2 puretech - 1,6 puretech

  Ale jo, já to pochopil jako nadsázku. Toto je prostě relativní, tobě se to zdá naprosto v pohodě, já už pár těchto motorů zničených viděl. Ale jak už tady psal někdo výše, ono ta spolehlivost motorů pro většinu lidí není to podstatné. V nejhorším do toho jednou za čas pár desítek tisíc vrazí a tak nějak s tím počítají a nevadí jim to. Mám dokonce známého, ten má octavii s nějakým TSI, nejdřív mu 2x dělali rozvody, pak mu i vyměnili motor a on to přesto má za dobré a spolehlivé auto, protože domů dojel vždy. Já zatím měl auto vždy na to aby jezdilo velké dálky a proto spolehlivost vnímám poněkud jinak.
 21. David 106s16

  Peugeot 5008 1,2 puretech - 1,6 puretech

  Pokud budeš na stejném serveru hledat tdi od škodovky, tak jich tam bude 10. Ze všech tdi, ne jenom 1.6. Z toho tvého procentního výpočtu mi vyplynulo že je zde 60 milionů majitelů tohoto zázraku, kteří navíc mají najeto přes 150tkm. No podle mě ses netrefil tak zhruba 100tisic krát. Nevadí, zjevně nejde o fakta,ale o dojmy. Tak já mám dojem, že 1.6hdi není to nejlepší co kdy PSA vytvořilo. To je celé.
 22. David 106s16

  Peugeot 5008 1,2 puretech - 1,6 puretech

  No mi už 6 takových aut hned teď přijde jako dost.Ale samozřejmě, je to relativní. 1.6 16v atmosféra (TU5JP4), tak těch je tam ještě víc a to by se reklo, ze to musí být držák.Ale třeba 2.0 16v, jedno jestli XU nebo EW, to s motorem v poruše nenajdeš. Za mě osobně 1.6hdi není ten typ motoru, který by byl na furt. Ale možná ve srovnání s ostatními není nejhorší.
 23. David 106s16

  Peugeot 5008 1,2 puretech - 1,6 puretech

  Tak já viděl pár motorů zničených po cca 150tkm. No a najeto 200t, to přece nic není, to mi kdysi najelo auto za rok a půl a pak co? Zase nové auto? Aspoň půl milionu bez zásadních poruch, pak to bude dobrý motor. Edit: jen tak letmo jsem nakoukl na Německou nabídku HDi s porouchaným motorem a je jich celkem dost. A nemají ani těch 200t najeto https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeigen/deutschland/1.6hdi-motorschaden/c0-l0
 24. David 106s16

  Peugeot 5008 1,2 puretech - 1,6 puretech

  Myslíš to 1,6HDi, kde si musíš proklepat vanu aby šlo vůbec vypustit olej? To s tou vanou je asi největší amatéřina s jakou jsem se za poslední roky setkal. Pak tam po výměně zůstával ten nejhorší bordel, který navíc blbě odizolovaný výfuk připíkal až to ucpalo sitko na psacím koši. Odneslo to turbo, občas klika... Už kdysi dávno, když jsem byl na týdenní exkurzi po fabrikach Peugeot, nám nějaký manažer povídal, že největší problém jsou normy,které se pořád mění. Než ten motor vychytaji, tak už vyvíjí další variantu. Od té doby se to jen zhoršilo, ty normy se mění snad co 2 roky.
 25. David 106s16

  Peugeot Partner 1.9D hučí pri brzdení motorom

  Není vyfuk někde moc blízko ku karosérii? On se zahřátím natáhne o nějaký centimetr a když se v záběru navíc našpanuje motor, tak se může začít opírat o karosérii. Po studenu na zvedáku to nemusí být poznat.
×