Jump to content

David 106s16

Uživatel
 • Content Count

  1,008
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by David 106s16

 1. Hele, a dá se to reálně v té naftě vůbec koupit? V PL je cca 150 skladových funglovek s benzínem, ale ani jedna jediná nafta.
 2. Dave_k: tak to máš absolutní pravdu. Kdysi dávno, když jsem pracoval u Peu, jsme pánovi propláceli nové kalhoty, propálila mu je sedačka v jeho cca měsíc starém 406 coupe. Popáleninu na těle nechtěl ukázat ani šéfové, tak za tu nedostal nic. Celkově to asi nebyl příjemný zážitek, když ti začne hořet auto pod zadkem. Pak na to byla i svolávačka, měnil se takový ten vyhřívací rošt. EDIT: a byl to třílitr, šestiválec, žádná upocená tesla....
 3. Hodně tvarůžků?? Moravská Třebová je nedaleko a tam trénuje Šonka, ale asi ne tak vysoko aby to bylo vidět přes kopce....
 4. To byla taková poměrně "vzácná" socka verze 406ky. Stejný motor jako 66kw, ale bez intercooleru, menší brzdy a 14ky kola. Se mi tak nějak vybavuje, že to bylo jen pro francouze.
 5. Přesně jak píšeš, hlava je absolutně rovná plocha, broušením se komprese nemění , maximálně pokud už je broušená moc, se musí zapustit sedla. Hlavní spalovací prostor je v pístu a píst jde snad až na pár desetin ku hlavě. Tloušťku těsnění vždy určuje přeběh pístu přes blok.
 6. Když praskne řemen, tak už nikam nejedeš, natožpak 30km. Taky pak ten starter točí motorem tak 5x rychleji než je běžné. Edit:pokud řemen jenom skočí o zub, tak to pojede, ale hůř a pokud by pak znovu skočil o další zuby, tak už se ohnou ventily a pak opět starter točí motorem jako divý
 7. Nejspíš ten dratek píchnout do stekru ku zapalovaci civce,po vyzkoušení to pak pripajet do svazku co z toho vede. Ale nebude to jako čtyřválec, ten otackomer počítá s impulsem z rozdelovace a ten je co 180°, ale ta cívka na tvém autě pálí pro 2 válce najednou, takže u čtyřválce co 360°. A takhle pálí dvouvalec.
 8. K té sahaře(ventilátory)-po odpojení čidla se musí rozběhnout obě vrtule naplno, je to celkem hukot. Odvzdušňovák na topení je jenom cepička jako na ventilek, na tom tělese termostatu to je většinou imbus s mosaznou podložkou a na chladiči takové ryhované kolečko, takže tak jak jsi to zakroužkoval. Ty disky , nejsou z Forda? Má stejnou rozteč, ale jiný průměr díry a jiné ET. To světlo co ti nejde seřídit. Když to zkusíš tím ovladačem na seřizování sklonu světel, chodí to nahoru i dolů? Tam co serizuješ to světlo sroubovakem je právě motorek na ten sklon světel a on někdy může být špatně nasazený do paraboly. Na konci toho motůrku je taková kulička, ta se ráda láme, tak opatrně s tím, pokud ten motorek budeš vytahovat.
 9. Vůbec netvrdím, že je to tím. Ale když už se vyzkoušelo téměř vše, tak tohle bych taky zkusil.
 10. A tlak paliva? Pokud je někde dírka (já měl přelomený ten husí krk mezi čerpadlem a košem=víkem), tak čerpadlo bzučí, benzín stříká, ale tím že je malý tlak, tak po studenu a při přidání plynu to nestačí. Za tepla je pak vše v pohodě. No a na plyn mi to jelo úplně normálně. Možná to mohli odhalit i těmi odměrnými válci, pokud měřili čas a objem paliva a věděli kolik toho musí být, ale jednodušší mi přijde na rampu našroubovat budíček a předepsaný tlak najdeš v každém lepším manuálu.
 11. A tlak paliva? U aut na LPG ty čerpadla trpí, zvláště když je v nádrží málo benzínu.
 12. Chladič stojí do 1000kč nový (dá se i za cca 700), výměna jde celkem dobře, pokud je to auto bez klimy, jde vyloženě jednoduše. Odvzdušnění taky není problém. Pokud by něco bylo špatně s termostatem (nebo třeba s těsněním pod hlavu), na tu STK by jsi asi ani nedojel. Možná čidlo nebo relé. Ventilátor by se měl spustit po odpojení čidla u termostatu. Pokud ne, bude problém v tom relé nebo drátech. A ty závady, dej do blinkrů nové žárovky, ta "vážná" závada je sloupaný oranžový lak na žárovce. Ta závada se sklonem světla, stačí to sroubovakem seřídit. Kdysi to technik na stk udělal sám, dneska to napíše do vážných závad. Edit:tím těsněním na víčku začni, do přepadu to jde až když tlak vody přetlačí pružinu.
 13. Tak jak píše ozzy, tohle je auto, které je jednoduché a dá se na něm téměř vše udělat svépomocí i na zemi před garáží. I dily jsou levné a ještě se dají sehnat.
 14. Ty jsi jako sehnal jinou hlavu a ani sis ji nenechal otlakovat natož líznout? Sorry, ale takhle se platí za blbost. Edit:A celkově se mi to nějak nezdá. Pokud byla prasklá a nebylo to ani vidět, tak tlaky by tam být měly, mělo by to jet a až s teplotou by přišly problémy
 15. StibTo ti to napsal ještě velice slušně, já se dneska ráno po zadání tvého dotazu zacyklil na tom, kdo jako ty data na 206 vyrábí. A než mi došlo, jak to myslíš, tak už dávno proběhl klik na šipku vlevo nahoře.
 16. To nevím, já to na 306 nikdy neřešil, jenom na 106 a teď na 206cc. Ale Partner měl nápravu ze 405, nevím jestli by to pasoval do 306. Možná 306 kombi mohla mít silnější torzky a nebo pak určitě s16/gti/rally
 17. Aby to bylo tvrdší, musel by si dát torzky o větším průměru. Když jdou ty torzky dobře vyrazit, tak je to práce na hodinku,vč. zkoušení. Když ale nejdou, nebo když je náprava před smrtí(nebo po ní), tak je z toho ojeb na celý den.
 18. Jsou tak zhruba 3 hodnoty, ktere mají vliv na výkon 1.tlak ve válci při "vybuchu". Ten je závislý na množství směsí vzduch/benzín. To tam musíš nějak dostat, k tomu je jiná vacka, větší ventily, pro dobrý výkon je nutno mít 4ventily na valec,průchodnejsi sání, výfuk a svody, aby se spaliny dostaly lépe ven. Pak i třeba lepší benzín, který může být navíc "okysliceny", tady je ale cena cca 200kc/litr. Toto jsou vše věci, které ti pomohou tam dostat více kyslíku. Dostat tam benzín je jednoduché, prostě se prodlouží čas otevření vstrikovace, vstřiky origo většinou stačí. Komprese pak samozřejmě má svůj vliv, ale ne tak zásadní jak si každý myslí. 2.další hodnotou, která má vliv na výkon, jsou otáčky motoru. Prakticky jde o to, kolikrát se ten pracovní výbuch za danou dobu uskuteční. Samozřejmě že čím víc, tím líp. Na hodně otáček je třeba snížit hmotnost všech pohyblivých součástí. Takže lepší pisty ("kované "), lepší ojnice, taky kované nebo titanove(ty ale mají menší životnost, mám je ve své 916 sps a raději na tom ani nejezdím, předpis je co 1000km kontrola rozteče ok), pokud se nestíhaji vracet ventily, tak se dávají tvrdší pružiny a jiné nadzvihatka. 3.vnitřní tření a vibrace-to se upravuje nejhůř, na stěny válců se dává kluzké vrstva, nejčastěji nikasil. Pisty taky na těch "křídlech " mohou něco mít, nějaký teflon nebo tak něco. Vibrace-vznikají z nevyváženosti , proto je naprosto nutné vše pečlivě vyvazovat. Vibrace ubírají na výkonu mnohem více, než by se mohlo zdát. Jak vidíš, NEEXISTUJE žádná jednoduchá možnost, jak na tvém motoru znatelně zvýšit výkon. Vyhodit katalyzátor a dát k&n filtr neudělá dohromady nic. Pěkná 306 s dvoulitrem určitě půjde najít do 50t (možná i levněji) a budeš mít rovnou 130 koní. Ten 1.6 motor je poměrně archaický osmiventil, na těch 130 koní ho za 50t asi sotva dostaneš.
 19. Aha, ty o tom nevíš vůbec,ale fakt vůbec nic. Problém atmosferickych motoru-a to je i ten tvůj-není jak tam dostat více paliva. Problém je,jak tam dostat více vzduchu.Proto se dávají větší ventily, jiné vačky, jiné svody, u sani se počítá se setrvačnosti vzduchu (delka sání) atd.
 20. Hm, zkus p.Mücka, Studenka.Dovezes mu motor a řídící jednotku, on ti preprofiluje vacku, něco s tou hlavou taky udělá a většinou uměl udělat i čip. Tak to s nim kdysi fungovalo, nevím jestli bude umět i tenhle motor. Ale na civilním autě je to fakt celkem blbost, ztráta času a vyhozené peníze. Žádná raketa z toho nebude.
 21. No tenhle výkon to auto nemuselo mít ani nové. Ten Kate, tým jezdící supersporty a superstocky(motocykly), prakticky tovární tým Hondy a svého času vitezicí tým, dostane před sezónou cca 100 seriovych motocyklů a z nich si pár nejvýkonnějších vybere. Údajně je mezi nima rozdíl až 10%.Vše úplně stejné funglovky. Ony totiž nejsou povoleny moc velké úpravy a hodně na tom záleží, jaký to má výkon už v sérii.
 22. Tohle nemá rozumné řešení . Každý koník tě vyjde že začátku na cca 1000kč, ti poslední koníci pak už mnohem víc. A k ničemu to v podstatě nebude. Vacka 10t, svody s vyfukem 25t, laditelná jednotka cca 20t, úprava hlavy 1-15, záleží co s ní budeš dělat atd...K tomu hodiny ladění na brzdě a výsledkem bude 120, možná 130PS. Můžeš dát i pisty,ojnice, tvrdé pružiny a titanove nadzdvihátka a nechat to točit někam ku 9t. Pak budeš mít snad 160ps. No a až uděláš tohle, tak to nepobere převodovka, taky to bude chtít LSD... Prostě u tohohle motoru to celé nedává smysl. Ty koně se dají koupit mnohem levněji s jiným autem. PS:Ty ceny jsou orientační z dob před 15ti lety, kdy jsem se necim takovým bavil i já
 23. Tak kdybys ho založil, tak bych tam uměl hodně přispět. Kdysi jsem jezdil do chorvatska kdykoliv mě napadlo, klidně 6-10x za sezonu. Prostě nás napadlo, že pojedeme a za hodinu už jsme byli v autě a jeli. Na 2,3, někdy 4 dny. Tenkrát kam jsem přijel, tam se předháněli ať se u nich ubytujem. Po opulentni večeři nás třeba ještě hodinu napájeli zdarma, hlavně ať zítra zase dojdeme. V posledních letech se to ale začalo zhoršovat, na 3 nedejbože 2 noci už ubytování nenajdu a když mi v hospodě donesli účet hned jak odnesli talíře, protože na moje místo už čekají jiní, tak jsem se zařekl a už tak cca 3roky tam nejedu ani omylem. Chorvatsko je nádherné, krásné moře, jen ti chorvati kdyby tam nebyli. Zlatí Italové, Francouzi, Španělé.
 24. Měl jsem dva fungl nové Fordy a u obou se mi po cca 30-40tkm snížila spotřeba o cca litr. Celkově když jsem si prvního Transita vyzvedával na salónu, tak první cesta domů bylo velké zklamání. Bylo to slabé, nešlo řadit a na palubáku svítila spotřeba jakou jsem nechtěl. I jsem do Forda volal známému co mě na to přesvědčil a ten se jen smál. Cca po 2 měsících jsem s tím jel do Anglie, mezitím s tím zaměstnanec najezdil 30t a bylo to najednou úplně jiné auto. Takže bych si troufl tvrdit, že si ta spotřeba ještě sedne. No a oproti srovnatelném Peugeot mi ten Ford vychází minimálně o 100.000Kč levnější. Na druhou stranu, když jsem se o takového Forda zajímal, tak do toho neexistoval automat, dneska už možná jo.
×
×
 • Create New...