Jump to content

Akoc

User
 • Content Count

  162
 • Joined

 • Last visited

About Akoc

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 2008
 • Rok výroby
  2020

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Bratislava
 • Stát
  Slovenská republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Teraz je už aj tá prvá fotka, ako má byť. Pepitovi sa skutočne čapuje AstraZeneca.
 2. ... alebo mrkni na dojazdové kolesá sem.
 3. Už to zase zmenili. Pred rokmi, v prípade 2008ky bol GP v balíčku s celoročnými pneu. V auguste 2020, keď som kupoval 2008 SUV, tak bol GP s letnými, bez rezervy. Dojazdovú rezervu som si doplatil. Teraz 2008 SUV zase s celoročnými, bez rezervy. Za mňa, škoda, že nová 3008 ešte nemá wifi konektivitu, teda, mobil sa nedá prepojiť s infotainmentom auta bezdrôtovo. Dokonca neviem, či to má aj nová 308ka.
 4. @vigk66Čo sa týka grip control pozri, napríklad debatu tu na fóre.
 5. V tom Spritmonitore musíš ale všetky údaje vkladať ručne, že? To by ale nebolo veľmi praktické. V MyPeugeot mám spotrebu pre každú jazdu, občas exportujem dáta do excelu, kde mi vyratúva priemernú spotrebu za celé obdobie, ako aj priemerné 1/4-ročné spotreby, ktoré sa vynášajú do grafu (viď obrázok s priemermi za prvé 3 štvrťroky čo mám auto). Objem natankovaných PH, jednotkovú cenu a typ paliva zapíšem do riadku v príslušný deň jazdy. Takto viem vyrátať aj skutočnú priemernú spotrebu, keďže v exceli je v každom riadku aj stav tachometra. Problém je ale neskutočná nespoľahlivosť aplikácie MyPe
 6. Tak túto verziu som už nezažil. Našťastie všetky dáta mám exportované do excelu, takže mám prehľad o dlhodobej spotrebe, atď. Len v appke mypeugeot budem zase začínať od nuly. Asi neexistuje nejaký konvertor z .csv do .myp.
 7. Exportovaný file je .csv. Príponu .myp som ešte nevidel. Vždy bol export vo formáte .csv. Aha, až teraz som si všimol, že bolo treba zvoliť ten druhý export. Tak to je sila, skutočne mohlo tam byť zdôraznené, že .csv nie je možné importovať.
 8. @Stano36Žiaľ po reinštalácii hlási chybu pri importovaní exportovaného .csv.
 9. @Stano36Predpokladám, že musím appku vymazať a nahrať novú, a tým prídem o dáta. Dá sa nejako downdatovať aplikácia, aby som o ne neprišiel? Tiež nechápem, čo robia tí vývojári s tými verziami, že aktualizácia na novšie je lotéria.
 10. Má už niekto tento konkurenčný wifi adaptér, resp. bližšie informácie o ňom? Je síce o čosi drahší ako AAWireless od Indiegogo, možno aj o trochu väčší, ale aj tak je vypredaný. Asi tiež pre nedostatok čipov.
 11. Ide, neobjaví sa síce tá hláška, ale trvá min. 1/2 min, kým sa otvorí. Je to nešťastná aplikácia. Mne išla bez problémov s verziou 1.27 (dáta sa stiahli do mobilu okamžite po vypnutí motora). Blbec, pokračoval som v aktualizáciách až na terajšiu 1.29, ktorá si robí čo chce.
 12. @MJSyticVyzerá to, že minimálne u 2008 II dobíjacie napätie pri brzdení motorom nestúpa a, ako píšeš, alternátor sa už neodpája. Napätie z alternátora je prakticky rovnaké, takže vo fáze intenzívnejšieho dobíjania (decelerácia) musí byť vyšší dobíjací prúd. Podobne, ako to funguje u bežných inteligentných nabíjačiek, keď prúd klesá so stupňom nabitia batérie. Ale ako sa už písalo inde, brzdenie motorom, okrem šetrenia brzdových doštičiek, je vhodnou technikou jazdy na udržiavanie batérie v nabitejšom stave.
 13. Asi to bude chcieť ešte overiť, ale zdá sa, že chytrý alternátor v pežotoch pri brzdení motorom skutočne dobíja batériu intenzívnejšie. Išlo o 90m klesanie na úseku 750 m a takmer celý čas som brzdil motorom. Napätie na svorkách stúplo za ten krátky čas z 12,7 V na 12,8 V. Pri bežnej jazde sa tak nedeje, pričom ja som navyknutý podraďovať, ak mám spomaliť.
 14. Na ilustráciu k vyššie uvedenému príspevku včerajší 24h záznam (z battery monitoru) napätia na svorkách EFB batérie. Auto ako mám v podpise.
 15. Pokiaľ nie je batéria s tekutým elektrolytom príliš sulfatovaná, mne pomohlo moju 7-mesačnú EFB "preliečiť" pripojením na inteligentnú nabíjačku v pulznom móde. Moja lacná čínska nabíjačka posielala pulzy pri napätí okolo 15,3 V. Ten pulzný režim trvá hodne dlho, dokonca viac než 24 h. Ja som to zastavil asi po 15 h (nemal som viac času). Stav batérie sa evidentne zlepšil. Predtým mala po bežných jazdách (10 až 60 km) 12,4 V, po 2-3 dňoch bez jazdy napätie kleslo až na 12,0 V. Bol som batériu dokonca reklamovať v servise. Iba ju dobili a to bolo všetko. Teraz po tom pulznom nabíjaní po bežných
×
×
 • Create New...