Jump to content

Akoc

Rookie
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

About Akoc

 • ID člena
  84738
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 2008
 • Rok výroby
  2020

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Bratislava
 • Stát
  Slovenská republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Potvrdzujem vyššie uvedené. Auto (2008 SUV) počas celej dnešnej 40km jazdy ukazovalo vonkajšiu teplotu -1 až -2. Start-stop sa pri naštartovaní sám prepol na OFF. Keď som sa ho pokúšal počas jazdy prepnúť na ON, objavil sa ERROR (po pár sekundách hláška zmizla). Na digitálnom prístrojovom paneli napísalo, že start-stop je vypnutý, lebo "nevhodná teplota".
 2. Upresnenie: V prípade novej 2008 sa S&S vypne, ak vonkajšia teplota je mimo rozsahu 0 až 35 stupňov. Podobné by to mohlo byť aj u 5008.
 3. Presne tak. Keď je vonkajšia teplota nižšia ako, myslím, 4 stupne a vyššia ako 35, tak sa S&S vypína. Jedným z ďalších kritérií je nízke napätie batérie, ako aj zvýšený odber energie, napr. vyhrievanie sedačiek.
 4. Akoc

  Kamera do auta

  Ja som si na Vianoce doprial čínsku DDPai Dash Cam Mini 5. S nejakými zľavami za cca 90 €. Zatiaľ veľká spokojnosť. Je dosť nenápadná (bez obrazovky), má GPS, gyroskopický senzor, 4K Ultra HD rozlíšenie, skutočne ostrý obraz, či už videí alebo fotografií, evidenčné značky čitateľné aj z 20 m. Síce mierne zrnitý, ale stále kvalitný obraz aj za šera, resp. pri pouličnom osvetlení. Namiesto SD karty má spoľahlivejšiu vstavanú pamäť eMMC (64 GB), ktorá sa po zaplnení automaticky prepisuje, okrem záznamov spustených po otrasoch (napr. nehoda). Ovládanie cez smartfón, s podobným dialógom ako je uved
 5. Ďakujem za info. Takže po vyššej záťaži dochladzovať pri nízkych otáčkach/voľnobehu 1/2-1 min, že?
 6. Vie niekto fundovane povedať, ako je to u PureTech motorov 1.2 rady EB2DT s chladením a dochladzovaním ložisk turbodúchadla (mňa konkrétne zaujíma motor EB2ADTS/E63 v 2008 SUV)? Niekde som čítal, že chladenie vodou má, teda je zaradené do okruhu chladenia motora. Ale má aj dochladzovanie po vypnutí motora pomocným elektrickým čerpadlom?
 7. Niekde som čítal, že komusi pomohlo, keď USB kľúč naformátoval na FAT32 plným formátovaním (nie rýchlym).
 8. @Vlado81 Pokiaľ by tie hodnoty napätia po nabíjaní nabíjačkou a záťaži, čo uvádzaš, boli správne, tak kapacita batérie je už značne znížená. Aj keď má iba 1,5 r. Ak by za znížením kapacity bola sulfatácia elektród (začína, keď má batéria <12 V), môže kapacitu batérie čiastočne oživiť pulzné nabíjanie, ktoré trvá aj viac než 24 h. Inteligentné nabíjačky túto funkciu majú. Užitočné informácie v tejto téme.
 9. @HanysRTých 7,2 na diaľnici s ťažším autom a zrejme pri 130-ke je, si tiež myslím, zodpovedajúce.
 10. Zatiaľ som to na tomto fóre nenašiel. Zaujímavá informácia o novej navigačnej službe a ďalších novinkách je na nepovolená reklama . Ak máte konto v peugeote a v appke MyPeugeot ste uviedli VIN vozidla, tak po otvorení stránky, prihlásení do konta, a kliknutí na "objaviť" vám oznámi, či je vozidlo kompatibilné pre novú službu.
 11. Nakopla ma tá TV relácia Černé ovce. Peugeot uvádza, že už od 8/2018 u nových vozidiel meria spotrebu len metodikou WLTP, ktorá oproti staršej NEDC vykazuje reálnejšiu, t. zn. vyššiu spotrebu. Spotreba novej 2008-ky s 130k motorom je na stránke peugeot.sk (túto stránku záujemci o kúpu zrejme pozerajú ako prvú) ešte stále uvádzaná podľa NEDC, teda tá nižšia. Na tej webstránke sa dá nájsť, že táto NEDC spotreba je prepočítaná z nameranej WLTP spotreby. Táto nižšia NEDC spotreba je uvedená aj v TP mojej 2008-ky kúpenej 8/2020, konkrétne 5,3 (mesto), 4,0 (mimo mesta), 4,5 (kombinovaná) L/100km. V
 12. Akoc

  GPF filter

  S automatickou prevodovkou nemám skúsenosti. Dá sa ňou účinne brzdiť motorom? Alebo sa musí prepnúť na M a podraďovať ručne.
 13. Predpokladám, že je to ABS plast. Dobré skúsenosti sú s lepením po naleptaní rozpúšťadlom tetrahydrofurán (dá sa kúpiť), ale aj zváraním horkovzdušnou pištolou (https://www.idnes.cz/hobby/dilna/horkovzdusnou-pistoli-opravite-i-praskly-naraznik-na-aute.A110811_175825_hobby-dilna_bma).
 14. Akoc

  GPF filter

  Dokonca pri brzdení motorom by sa mala intenzívne dobíjať batéria v prípade, že má vozidlo inteligentný alternátor.
 15. Vidím, že prvé dodania budú až v marci 2021. Zatiaľ sa to zrejme vyvíja a potrebujú predplatiteľov. Takže kúpiť to teraz je tak trochu kúpa "mačky vo vreci" alebo "kočky v měchu".
×
×
 • Create New...