Přejít na obsah

karelski

Uživatel
 • Počet příspěvků

  38
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli karelski

 • ID člena 49743
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 1.1.1960

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2012

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Přerov
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

604 zobrazení profilu
 1. karelski

  poruchy 5008

  Vracím se k chybě P0488. Po výměně dávkovače vzduchu 0345G7 v servisu chyba odstraněna. Cena včetně práce 6700 Kč.
 2. karelski

  poruchy 5008

  Ahoj. Tyden pred dovolenou se mi rozsvitila kontrolka motoru (P5008 2.0 hdi 110kW) a z pocatku se mi zdalo, ze turbo nespina. Na displeji engine faulty, repair needed. Na dia chyba P0488 (rizeni smesovaci klapky recirkulace spalin mimo rozsah). V Peugeotu Ol. objednali vcera novou klapku. Dnes neprisla, snad zitra nebo v utery. Centralni sklad je pry ted na Slovensku (drive v Rakousku), tak pry dodavky vaznou. Mate nejakou zkusenost s chybou P0488 ? Muzu s tim jezdit?
 3. Ahoj, nechci zakládat nové téma. Nefungují mi parkovací senzory. Hláška na displeji Parking assistance system faulty... Projevovalo se to tak, že nejdřív čas od času systém fungoval a občas ne. Teď už delší dobu nic. Podle dia vadný přední pravý senzor. V Peugeotu mi tvrdili, že je vadný ten úplně vpravo na boku. Koupil jsem si přes net z Německa přesně stejný senzor (označení 9666737177), ale výměna nepomohla. Přední senzory jsou podle katalogu dvojí - ty dva boční (vpravo a vlevo) mají označení 9666737177, ty čtyři vpředu 9677783280 (pro úplnost zadní jsou 9677782980). Pokud se dá věřit dia, tak jsem buď koupil vadný boční senzor nebo je vadný nějaký z těch dalších dvou senzorů vpravo vpředu nebo je někde (vpředu vpravo)přerušený spoj. Máte s tím někdo nějakou zkušenost? Boční senzor šel vyměnit přes podběh kola, přední senzory asi jen sundáním nárazníku :-( Než ho nechám sundat, tak sháním info... Mohl bych nahradit ten přední senzor bočním? (když mám teď jeden navíc)
 4. karelski

  Porucha motoru 2.0HDi

  Ahoj, v úterý se mi při jízdě rozsvítila kontrolka motoru (na displeji Engine faulty, repair needed). Současně s kontrolkou motoru občas svítí i oranžový trojůhelník. Peugeot 5008, 2.0 HDI 110kW, 4/2012. V neděli jsme chtěli jet na dovolenou do Francie. Tak jsem jel hned na dia do Peugeotu. Zjistili zaplněný FAP (najeto přes 250tis. km). Cena za nový cca 22tis. Kč. Problém byl ten, že výměna možná až v týdnu po svátcích, dodání dílů se prý protáhne a taky nejsou lidi. Jel jsem včera do firmy v Přerově, kde dělají čištění FAP. Tam zjistili na jejich dia údajně jiné chyby než v Peugeotu a čištění proto prý neudělali. Zpět do Peugeotu, tam mi jejich pracovník řekl, že když nevěřím dia Peugeotu a věřím nějaké dia BrainBee, tak se se mnou nebude bavit. Pak naštěstí přišel rozumnější člověk a porovnával obě dia. Došel k tomu, že i jim vyskočily stejné závady, které byly údajně ale jen "přerušované" a "trvalá" závada byla prý plný FAP. Tak jsem zaplatil zálohu za FAP a 12.7. jsem objednaný na výměnu. Na dovolenou pojedeme raději někam blíž... Auto jede normálně, zatím žádný nouzový režim. Dokonce kontrolka se jeden den ani nerozsvítila, ale další den už zase ano. Dá se očekávat, že výměna FAP pomůže nebo vyvstanou další problémy jako turbo, apod. ? Kódy závad podle servisu Peugeot: P2562 turbo s proměnnou geometrií. Nesprávná poloha vzhledem k požadavku, nedostatečné přeplňování. Stav přerušovaná. Původ místní P0487 Dávkovač vzduchu. Nesprávná poloha. Příliš otevřená. Stav přerušovaná. Původ místní. P1499 Dávkovač vzduchu. Nesprávná poloha. Příliš otevřená. Stav přerušovaná. (Servis) Původ místní. P1497 turbo s proměnnou geometrií. Nesprávná poloha vzhledem k požadavku, nedostatečné přeplňování. Stav přerušovaná. Původ místní P1445 Aditivace. Množství aditiva vstříknutého do paliva a usazeného ve filtru pevných částic překročilo maximální mez Filtr pev. částic musí být vyměněn. Stav trvalá závada. Původ místní. Průměrná vzdálenost mezi 10 posledními regeneracemi filtru 265km. Normálně je to prý 800km. Servis s BrainBee v Přerově zjistil podle protokolu stejné kódy závad. Nejdou prý vymazat. Vyjádřil se, že závada není ve FAP a že je nutno odstranit ostatní závady a že si mám zajet do servisu Peugeot. Tak jsem z toho trochu jelen, ale nový FAP jsem teda objednal.
 5. karelski

  Zimní pneu na 5008

  Pacho69: ne to opravdu ne, neočekávám po reakci Myšuta raději už žádné reakce :-) Jen jsem si povzdechl, že je stále co řešit... :-)
 6. karelski

  Zimní pneu na 5008

  Dekuji za vsechny reakce a omlouvam se za zbytecne vlakno. Resim ted svitici kontrolku motoru. Na dia chyby P0487, P1499, P2562, P1497. Pry klapka sani na turbu.
 7. karelski

  Zimní pneu na 5008

  Ahoj, čeká mne koupě nových zimních pneu 215/50 R17. Chci spíš nějaké levnější, ale ne zas úplné šmejdy :-) Ročně najedu přes 50tis., v zimě jezdíme hodně lyžovat do Rakouska. Předvybrané mám Barum Polaris 3 (cca 2000 Kč/ks), Nokian WR A3 (cca 2500 Kč) , Sava Eskimo HP (cca 2200 Kč), Kormoran Snowpro (cca 1400 Kč). Měl jsem Dunlopy, ty jsem ale koupil za výhodnou cenu, nové za 2tis./ks. Máte nějaký tip?
 8. karelski

  Uchycení parkovacího čidla?

  Spider: dekuji za radu!! Nasel jsem to tlacitko vlevo pod volantem. Prestanou fungovat predni i zadni cidla.
 9. karelski

  Uchycení parkovacího čidla?

  Do minuleho tydne jsem mel uvolnene predni parkovaci cidlo prilepene zepredu pruhlednou lepici paskou a fungovalo to ok. Nyni mi to zacalo zas blbnout. Cidlo hlasi trvale prekazku, coz je neprijemne zvukove i pri sledovani navigace ve meste, kdy tam neustale skace obrazek s prekazkou. Lze cidla nejak odpojit, nez budu mit cas se tomu venovat?
 10. karelski

  Uchycení parkovacího čidla?

  Dík za reakci. Dával jsi tam nějaký obrázek čidla jpg? Nedaří se mi ho otevřít :-( Mám problém právě s tím čidlem vedle krytky na tažné oko. Když oddělám tu krytku, tak se k čidlu trošku propracuji prstama, ale jde to jen hodně těžko´:-(
 11. Ahoj, když jsem byl včera v práci, tak mi na parkovišti na ulici nějaký dobrák odřel přední nárazník (žádný kontakt na sebe nenechal...) a přitom se zamáčknul parkovací senzor vedle SPZ dovnitř nárazníku, takže mi senzor hlásil stále překážku. Podařilo se mi ho nějak dostat zpět do otvoru v nárazníku a přelepil jsem ho zepředu přes nárazník průhlednou izolepou, takže zatím funguje ok. Je otázka času, že se izolepa unaví a čidlo zapadne zase dovnitř. Byl jsem u svého mechanika na zvedáku, ale k čidlu se asi nedá rozumně dostat bez demontáže nárazníku. Není jasné, zda je tam něco ulomeného nebo je jen vyskočené z nějakého uchycení. Nevíte někdo, jak to čidlo vypadá a jak v nárazníku vlastně drží?? Zepředu je vidět jen kolečko a co je vzadu není jasné. Prstama se tam dá dostat jen velmi těžko. Kdybych ale věděl, že se má třeba čidlo nasadit a pootočit např. o 90st., tak bych to ještě zkoušel. Nárazník dostal asi ránu a na pravém boku je dost odřený. Byly tam vyskočené plasty, ty jsem narazil ručně zpět. Lak asi zatím řešit nebudu, mám na havarijní pojistce spoluúčast 5tis. Kč.
 12. karelski

  Chyba airbagu/pasov

  Úsporný režim se mi spouští taky velmi brzo a hodně mne to rozčiluje :-( Nejde pak bez opětovného nastartování zapnout rádio nebo třeba stáhnout okna. Dělá mi to celou dobu, co auto mám. Slabou baterkou to asi nebude, jinak funguje vše ok. S kontrolkou airbagu ale žádný problém nemám (zatím) :-)
 13. karelski

  Spotřeba 5008

  Ahoj, mám v 5008 namontované horkovzdušné topení Eberspacher. Palivo pro topení je odebíráno z hadičky, která vede od nádrže pod autem do motoru. Je tam rozbočka téčkem. Topení sice moc nafty nežere, ale napadlo mne, jaký vliv to bude mít na měření spotřeby paliva. Na palubním počítači se to asi neprojeví? Ten asi bere údaje přímo z motoru, kde se nafta spaluje? Ručička stavu paliva a rozsvícení kontrolky v případě nedostatku paliva se ale řídí, předpokládám, skutečným stavem paliva v nádrži? Čím se řídí údaj na palubním počítači o kilometrech, které ještě mohu ujet, než se spotřebuje veškeré palivo? Porovnává se asi skutečný stav paliva v nádrži s průměrnou spotřebou za posledních x kilometrů podle nějakého výrobcem nastaveného algoritmu. Domnívám se tak správně?
 14. karelski

  5008 2.0 HDI r.2012 nejede

  Nedalo mi to a byl jsem dnes u soukromého servisáka, kterého mi doporučil známý. Měl pc se sw na všechny značky a modely vozidel. Po nalezení připojovacího konektoru (vlevo pod volantem, se oddělá plastový kryt s držákem mincí, jsou tam i pojistky) se připojil a zjistil chybu "předehřívací relé". Podle něj tato chyba tam byla už dávno a nesouvisí s mou chybou brzd a následnou hláškou o chybě na motoru. V každém případě chybu smazal a pokud tam vznikne nějaká nová chyba, tak budu mít jistotu, že to není něco tři roky starého. Doufám, že se v tomto vlákně už dlouho neozvu :-)
 15. karelski

  5008 2.0 HDI r.2012 nejede

  Ano, Honda byla 1.6l benzin. Borce v Peugeotu se musím zastat v tom, že ochotný byl hodně. Jen mne překvapilo, že si podle něho řídící jednotka nebude pamatovat chyby, které nastaly v minulosti a že to nezjistí. A taky že neevidují to propíchnuté víčko jako náhradní díl, když to tak píšou v návodu. Někde něco nehraje...
×