Jump to content

VojtouNerCZ

Člen klubu
 • Content Count

  819
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About VojtouNerCZ

 • ID člena
  70576
 • Rank
  Kecka
 • Birthday 04/26/1998

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307
 • Rok výroby
  2002

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Starý Kolín
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

4,023 profile views
 1. Hip hip hurá. Rozjel jsem diagnostiku. A povedlo se mi zprovoznit dešťový senzor aniž bych měnil okno Obrovské díky @jarokare za poskytnutí schéma zapojení a rady. Kulatý senzor jsem narafičil namísto hranatého (který mé auto neumí). A světe div se, vše funguje jak má. No a konečně mi nefunguje sahara (poslední půl rok mi to hlásí někde zkrat, ale doteď vše fungovalo-a nyní nefunguje první rychlost). Díly na to už mám. No a pak nefunguje čerpadlo na studený výfuk, ale ty mám doma asi 4 ve sklepě, takže až bude čas, vyměním a zjistím, kde je chyba.
 2. Proto kupují jen na ověřených e shopech... Stánky typu mroauto, autodoc atd, s tím mám špatné zkušenosti.
 3. Krásně zaparkoval xD Sloupy kaput, dráty na zemi. Třeba někdo pozná kde to je.
 4. Zrovna jedno NFU řídím, tak tady máš. Takový zelený čepeček, dost blbě přístupný oproti RFN. Je to za hadici air boxu nalevo od baterky.
 5. Konečně se mi podařilo rozjet diagnostiku ve virtual boxu. Takže dotaz k chybám. Kódy nemám, chyby nešly rozkliknout. Když mi proadíte jak na to, zkusím. 307 NFU 2002 Sdružený přístroj-vzdálená přechodná závada-neprobíhá komunikace s inteligentní jednotkou (na budíkách nesvítí kontrolka motoru - přelepená není, možná je toto důvod?) Počítač motoru- trvalá závada škrtící klapka s motorkem (budu ji měnit, je to ta plastová, houpe volnoběh ) Počítač automatické převodovky-Trvalá závada:signál vstupních otáček převodovky. Absence signálu Dále dotaz ohledně nastavení výbavy-potřebuji deaktivovat automatickí stěrače (senzor tam už není, byl tam ten kulatý). Kde bych toto našel? A jakou verzi diagboxu mám používat? Nyní mám 7.02, má cenu aktualizovat, když to budu používat pouze na 2x 307, obě VAN?
 6. Mezi motorem a stěnou kabiny vedou dovnitř 2 hadice. Na jedné z nich je ventilek. Tak tím.
 7. Proč ti vlastně vadí, že máš ve velkém TP uvedené Euro 3? Mně třeba při přepisu z Německa namísto 4 napsali 3 (mám to RFN s E4), nijak mě to tedy netrápí, kdyby náhodou něco, na emisích mám rezervu xD Nicméně dokážu snadno sehnat zelenou euro 4 emisní plaketu, takže do Německa atd můžu bez omezení.
 8. U před face mělo EGR z řad benzínu pouze některé 2.0i RFN. Ty pak měly Euro4.
 9. I na 307 jsou na ali kryty. Ale ze zkušenosti, nejdou rozlepit. Už jsem 5 světel zmrvil. To lepidlo prostě nezměkne.
 10. Jako vem si, že už je mezi něma rozdíl jen asi 1500 celkem když vezmeš obě. To mi přijde rozumný kdybych řešil origo vs Čína.
 11. S Opelem Vivaro 1.6 CDTI BiTurbo jezdím za 8/100 (50:50 dálnice 140km/h tempomat a okresky ). Klimu zapínám když je vedro, není tam automatická a mě pak z toho zebou nohy a mám rýmu xD Na mou obranu - vozím materiál na servisní opravy + mám prodlouženou verzi a 6 míst k sezení, takže když jedu v plným osazení, dostávám se blízko k hranici 3.5 tuny.
 12. Hele, u 307 sw je třeba tuším isofix v základu, ale u hatche byl myslím za příplatek Asi se počítalo, že SW je spíš pro rodiny, a pokud chce někdo isofix v kupé/hatchi (v případě 307), tak si připlať.
 13. Ze zvědavosti, jak nastavíš tu rychlost? Ne že bych to někdy využil, ale na 307 to mám povolený a po tom, co se dostanu do kolonky programming jak máš ty mi páčka reaguje pouze na quit.
 14. Hele, tuším u facelift 307 když ti klekne žárovička osvětlení SPZ, tak na stejné straně chcípne i celý světlomet (nebo aspoň u CC jsem to s kámošem řešil). Jinak musíš vyndat rádio (nebo kastlík pod ním, záleží, co tam máš), tam jsou 2x torx tuším 20, vycvaknout manžetu řadící páky, vyndat popelníček (opět 2x ten samý torx). A vyjmeš celý spodní plast. Žárovička je tam v patici zvlášť. Typ ti teď přesně nepovím, ale má tuším 1.2W... Vzal jsem ji prostě na benzinku a asi na druhé ji měli.
 15. Dnes mě 307 podruhé v životě vypekla (a ani tak ne její chybou). Auto teď dost stojí a baterka z roku 2011 už má nejlepší léta za sebou, tak dostane novou Naštěstí pomoc parkuje hned vedle.
×
×
 • Create New...