Jump to content

Agrafik

Uživatel
 • Content count

  2,397
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About Agrafik

 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 607

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Severní Morava
 • Stát
  Česká republika
 1. letni pneu - jelikoz se blizi jaro

  Mám je taky B3 akorát 225/50/17 98Y .
 2. ??? Battery pack 22kWh. Přípojka k packu 3x25A. Na každou fázi , aby toho bylo více pověsíme jeden pack . To je 5,7kW. Pokud budu dobíjet tímto výkonem, tak za cca 4hod bude pack nabitý na 100%. Mám 3ks, tudíž obsloužím 3 auta. Ale jak dlouho, pokud budou stále přijíždět vybitá. A to je trvalé připojení, co až když to bude dobíjet jen solár? Dobíjení ze zásuvky na sloupu veřejného osvětlení. Ano ta fáze tam trvale je, ale... Jaká to má být zásuvka? Kolik zásuvek jde dát na jeden jeden okruh? Jak to bude udělané? Po zadání kodu a přiložení karty se zásuvka zapne? A to zásadní, pokud se rozhlédnu po městě, tak sloupů u kterých jde zaparkovat auto a připojit na zásuvku bych spočítal na prstech jedné ruky. Nehledě na to, jak je to vlastně legislativně, když ti někdo poškodí nabíjecí kabel a nedejbože se mu něco stane. Zásuvku máš v každé domě. To jistě ano. A každý tě na ní pustí se připojit a ještě k tomu zadarmo. Většina lidí ti dneska ani neotevře dveře. Na ulici nepomůže... A jak dlouho to vydrží nabíjet na benzínce zdarma? Do té doby, než dostane obsluha k zaplacení fakturu za elektřinu, protože se majiteli nezdála zvýšená spotřeba za EE. (Jinak jako kšeft super. Nabiju za 50kč, a koupím na oplátku bagetu za 40.) Může nějaký subjekt bez licence prodávat elektřinu jen tak ze "zásuvky?".
 3. Battery pack 22kWh? To částečně nabije jedno auto a na druhé už nezbyde? A bude čekat, než ho nějaký zdroj pomalu nabije?
 4. Taifův Peugeot 3008 GT Line, 2.0 blueHDi 110 kW

  Pěkné. Ani bych se nedivil, že jednou budou klasické budíky za příplatek mezi všemi těmi displeji.
 5. Farebný display mrzne

  Možná tady, ale nečetl jsem to, tak musíš sám. http://www.andre-citroen-club.de/forums/topic/19242-citroen-c5-2001-farb-navi-software/?page=2
 6. Ahoj, potřebuji poradit, vysvětlit. Při jízdě mi vyskočila hláška závada emisního systému bez vlivu na výkon apod. Před tím občasné škubnutí při ustálené jízdě, nebo po ubrání plynu. Na diagnostice závada Nízká hodnota nasávaného vzduchu přední řada válců. Na DIA ukazují zadní / přední chvíli +- stejné hodnoty 517/533 , ale občas ulítnou např. na 752/12 , 577/651 ,382/55 , jsou to hodnoty při volnoběhu i ve vyšších otáčkách. Průtokoměry jsem mezi sebou přehodil a hodnoty pořád stejné. Taky jsem prohodil zapojení průtokoměrů do ŘJ. A taky beze změn, akorát se hodnoty na DIA prohodily. Průtokoměry jsou podle mě OK a vodiče do ECU taky. (Měl jsem v motoru na návštěvě kuny ). Jediné co mě napadá je vliv něčeho od průtokoměru dál. Může mít na takové velké rozdíly v hodnotách něco s EGR? Případně co dalšího?
 7. Automatická převodovka AM6 - olej

  To by měli, zeptej se při jaké teplotě se kontroluje hladina, ... Jinak to nezjistíš, pokud to udělají špatně. Vlastně jo, po čase špatné řazení, přehřívání apod.
 8. Automatická převodovka AM6 - olej

  4l a hlavně dodržet předepsaný postup.
 9. Automatická převodovka AM6 - olej

  Nic s tím určitě nezkazíš. Hlavně nalít ten správný.
 10. Radovanek: Doufám, že se nenecháš odradit, protože nadšenců do eko-elektro věcí tu moc není. Bez osvěty se to neobejde, ale pořád, pokud se to ekonomicky nevyplatí, tak to bude pro, fandy. Někdo s tím začít musí. Cena na pořízení FV klesá, ale výsledná výrobní cena za kWh žádná sláva. Výrobní cena je v tvém případě pořád +- 13kč/kWh. Dotace to bohužel křiví a vidím to bohužel i na faktuře za ee. Když tuto cenu promítnu do nabití 30kWh baterky, vychází mi při dojezdu 150km 2.6kč/km. Když vezmu výkup 0.50kč/kWh, tak je to ztráta 12.5kč/kWh.
 11. Díky . Zeptám se ještě jinak. Kolik byla investice do solární el. a kolik kWh vyrobila? Ionem jsem jel. Fandím tomu, ale zatím mě argumenty nepřesvědčily. Ale jako koníček a životní styl je to výborné a lepší než to třeba prokouřit.
 12. Prosím upřesnit. To klidně můžeš provozovat ostrovní provoz 24/7 ? Pak beru, že to máš "zdarma". Kolik by tebe stála kwh? Skupina lidí, co dáva 3fáz zásuvky zdarma? Jak to řeší ti, kteří to nabízí na lukrativním místě, kde se nabíjí počád oproti tomu, co má na nabíječce auto za týden. Nabíjení zdarma v obchodních centrech. To může fungovat do doby, dokud účty a náklady nepřeváží pozitiva. Zadarmo to nikdo dělat nebude. Konkurence - ta je i u PHM a jak to tam funguje můžeme vidět. Nevěřím, že si stát v budoucnu po rozšíření elektomobilů nebude chtít vylepšit příjmy zdaněním EE. Jaká je vůbec návratnost nabíjecího stojanu včetně vybudování infrastruktury pro připojení. Souhlas s Pacho69: Proč by měly obce dávat volné přípojky pro nabíjení. To by rovnou ti co jezdí na kole a pěšky mohli požadovat od obcí občerstvení a svačinu zdarma - to by mělo asi větší ekologický efekt včetně motivace . Za postřehy s provozem Iona dávám palec nahoru.
 13. Peugeot 208 senzory tlaku

  5 let je trochu málo. Moje mají 11 a pořád jedou.
 14. Pár dotazů . Jak se řeší situace ,kdy stojí elektroauto v létě v několikakilometrové koloně a běží klimatizace? To samé v zimě. Za stejné situace jako dnes, chci komfort a ne to vypnout, aby mi bylo horko/zima. Jaký je příkon topení, abych měl v teplotách pod nulou 22st jako dnes. Topné těleso / TČ.? V budoucnu přijedu poslední na nabíjecí stanici s 10 stojany, kde čeká o sezóně 40 aut na nabití a další přijíždějí. Za jak dlouho odjedu? Jaký je plán do budoucna, když bude jezdit 30% elektromobilů? Co se týká domácího nabíjení někde na sídlišti, tak si nedovedu představit vyřešení domácího nabíjení, pokud není k dispozivi garáž. Spoléhat se na to , že to nabiju jinde v nabíječce v blízkosti zaměstnání a modlit se, aby druhého majitele elektroauta napadlo to samé.
 15. RT4 bez znamok zivota

  Zeptej se tady http://www.stbservis.cz/opravy/18-znacka-Peugeot (25)/32-vyrobce-Magneti Marelli (17)/0-zarizeni-vyberte druh zařízení
×