Jump to content

mmartinkovic

Člen klubu
 • Content count

  2,666
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

mmartinkovic last won the day on November 24 2016

mmartinkovic had the most liked content!

1 Follower

About mmartinkovic

 • Rank
  Toto forum je můj domov
 • Birthday 06/04/1983

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 605
 • Rok výroby
  1999

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Malý Čepčín
 • Stát
  Slovenská republika

Kontakty

 • Facebook
  Martinkovič Marián

Recent Profile Visitors

1,862 profile views
 1. nefunguje i funguje centrální zamykaní....

  To vyzera na jablotron, alenajdeto podla krabicky.
 2. Nejde vyndat alternator 406 1.8 16v 81kw rok 1998

  Ten spodný srob sa nevyberá, len sa vykruti, a v alternatore je drazka, a tahas hore aby sa dostal z ulozenia. Musis dať nabok servo, aby sa sa dostal k srobom.
 3. Peugeot 806 2.1TD

  Mal som takto motor v 605, a opravoval to jeden pán v Hradci pri Prievidze, ktorý sa celý život zaoberal čerpadlami a motormi do nákladných a osobných áut. Cez SS ti mozem poslať kontakt a spytas sa priamo jeho.
 4. A ty si myslíš,ze keby milión domácnosti a stotisíc bytoviek chceli dotaciu na FVE koľko by dostali??? Rádovo v tisíckach korún. Neverím že dotácia na kúpu je neobmedzená počtom, možno 5000 domácnosti na rok a dosť. Aspoň v SR. A v bytovkach nie je ani dostatok parkovacích miest, myslim ze všade, lebo pri starých bytových komplexoch sa s takou automobilovou nerátalo, a pri nových 1 byť - 1 miesto, ale keď máš 2 a viac aut, na úkor čoho vybudujes elektro parkovacie miesto? Proste tam nie sme. Pár lastovičiek nie je leto. Aj LPG trvalo 20 rokov, kým je dostatočne hustá sieť CS, parkovanie v podzemných park domoch zakázaná, EK každý rok, životnosť nadrze cca 10 rokov. Proste ešte to chce čas. A ani s Ionom nie si sebestačný, nakoľko by si na trase cesty nabíjal na externých nabíjackach, ktoré sú niekde pripojene, pokiaľ sa vyberieš mimo dom. Ako vravím držím palce aby sa to rozmohlo, ale prvých 10 rokov si v strate značne, a tie peniaze sa ti nevrátia. V dnešnej dobe , myslim ze nikdy za dobu životnosti zariadenia.
 5. Peugeot 605 2,5 td

  Ahojte, tak Pepe dnes isiek novému majiteľovi. Prosím zamknúť.
 6. P 605 2.5 TD

  Drzim palce, ja som dnes predal svoju.
 7. Ale na to proste nie sú peniaze. A dotácie sú na malý počet. Ak zratas koľko je obytných domov, koľko áut, a koľko parkovisk a zratas, si 200% v mínuse a o vyrobe elektriky sa baviť ďalej nemusí 99% obyvateľstva. Proste to je nereálne. Infraštruktúra a parkoviská nie sú na to pripravené a dlho nebudú. Rátali sme teraz dotáciu na FV na dom, investícia 5000€, do 60% uspora na elektrike. Čiže keď odložím 5000€ na elektriku, 10 rokov mám pokoj, a nie s investíciou, ktorá sa po 10 rokoch nevráti. A stále musím platiť elektriku, lebo niečo to aj tak potrebuje. Keby sa niečo stalo, a elektricka sieť by sa vypla, koľko by si vydržal v dome s elektrinou čo si vyrobiť? 2 dni? Aj to len cez deň? Môj názor, že ešte je to veľmi ďaleko.
 8. Myslim ze aj Cng aj Lpg je stále časť ropy, čiže nejaký posun nenastal, akurát je lacnejší. Čo sa týka tých lodí, cena lode je rádovo v desiatkach miliónov €, a zarobia desiatky milionov €, čiže či má alebo nemá elektromotory je pre nich nepodstatné. Len prieplav cez Panamu stojí veľkú loď takmer 1/2 milióna €, a možno ešte viac, čiže u nich nejaká elektrika nehrá rolu. Ale by sme to len neskatulkovali, nateraz sú to zbytocne vyhodene peniaze, ktoré sa dajú užiť inac a pre 70% obyvateľstva to tak aj ostane. Beriem to ako drahy koníček, do ktorého človek nalieva prachy , má z toho dobrý pocit , ale ide stále do mínusu.
 9. Nefunkčné otváranie okien

  Aj keď si písal že káble sú ok, priklanam sa na 90% chybu v nich. Pri určitom pohybe sa spoja, potom rozpoja, a raz ti to ide, raz nie. Ak si skúšal motorceky v inom aute vyskúšaj aj ovládač.
 10. Pre bežného smrteľníka to nevidím reálne najbližších 10 rokov. Bodaj by som sa mýlil. Väčšina ľudí či v Cr, alebo Sr býva v meste, kde je asi bez šance nabíjať auto doma, resp na parkovisku pred barakom, čiže nič čo by v extra počte bolo využiteľné. A ľudia z dediny idú do čisto praktickych veci, auto, čo odvezie, či ľudí, alebo náklad, prives a tak. a teda dake extra nákupy elektromobilov nehrozia. keby aj sa preslo na elektromobily, to čo by si si nepreviezom, zavolas niekto s dodávkou, a teda spaľovaci motor, a platíš "navyše". Takže kým nebudú náklady na nákup aspoň polovičné alebo o niečo vyššie ako bežné auta dnes, masový rozmach nehrozí.
 11. Co jste dnes udelali...

  Ja ako, včera a aj dni predtým, trávim na dovolenke v Tuniskom Sousse :-))
 12. Peugeot 206 5dv - zapojenie zadných repro

  Od tých stĺpikov to musíš natiahnuť k repraku, čiže protikus fastonu a kábel cez husaci krk do dverí a je to. Je aj vlákno o tlmenim, ja som tlmil tymi bitumenovymi pásmi. Staci zadať do vyhľadávača.
 13. Barum Quartaris

  Manželka má na VW Pole zimne celý rok, keďže je u nás zima 8 mesiacov v roku, a najazdí tak do 4000 km, a nikdy si nesťažovala. Teraz som kúpil aj letné s diskami za dobrú cenu, obe sady Barum.
 14. Peugeot 206 5dv - zapojenie zadných repro

  Keď si vymenil autorádio, koľko vodičov bolo na reproduktory? Tam by si mal vidieť či 4, či 8, a určiť kam vedú.ak nie sú, tak natahat od rádia kam potrebujes.
 15. K moři a zpět na jednu nádrž

  To je ťažko, každý má na to iný pohľad, ani dve na vlas rovnaké auta nebudú mať rovnakú spotrebu, lebo šofér je ten článok, čo tu spotrebu robí. Urcite by niekto silou mocou nešiel na spotrebu, hlavne keď takmer celú cestu do Chorvatska má diaľnicu, plno veci v kufri a čím skôr to chce mať za sebou. Ani v chorvátsku nie je cena benzínu a nafty nie je enormne rozdielna, aby sa to nedalo natankovať hoc kde, čiže nejaký spotrebný efekt nemá vplyv.
×