Jump to content

mmartinkovic

Člen klubu
 • Content Count

  3,412
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About mmartinkovic

 • ID člena
  2641
 • Rank
  Inventář Peugeot-clubu
 • Birthday 06/04/1983

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2017

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Malý Čepčín
 • Stát
  Slovenská republika

Kontakty

 • Facebook
  Martinkovič Marián

Recent Profile Visitors

4,058 profile views
 1. Asi to nie je vo všetkých, keď autor vlákna to tam nemá. Príprava v kabelazi je síce dobré mať, ale automobilka to robila univerzálne, aby nemali toľko rozdielnych zväzkov, podobne ako vyhrievané či ovládané sedačky, PP, zadné okná, či iné veci.
 2. Na to majú EČV, keby tam stál potrebák, tak povedia že ich nemajú radi lebo vozia mŕtvoly? Tie úrady každého neznášajú, pokiaľ ho nepotrebujú, potom sú ako med.
 3. Musíš mať aj vývod z brzdových platničiek, ináč ti je to na 2 veci.
 4. Origo modul sa dá kúpiť od 10€, v krabičke, s návodom, niekde tu bol návod, asi v "Urob si sám", relé má spínanie kontakty, kde sa nápoja svetlá a ovládanie cievky relé sa napoji na spínane napájanie po štarte. Ch e to sa trošku pohrabat v elektrike pod volantom, alebo vedieť, ktoré drôty to sú.
 5. Aktivované? Dorabane? Prvý majiteľ? Nebolo to povinné, tak to výrobca nespustal, niektoré krajiny, napr severské už mohli vyžadovať svietenie, kôli malu slnečných dní, ale to už boli odlišnosti trhov. Ale od výroby podľa môjho názoru to nebolo. Mal som 605 z 99, ale to bol v 95, a automatické rozsvietene svetiel to nemalo, aj keď to bola najvyššia výbava, dovoz Nemecko, po 1 majiteľovi. A nechýbalo mi to a ani som to nechcel, proste som chcel vrcat bez toho aby som svietil na pol ulice, a aby ktokoľvek vedel, že auto je naštartované.
 6. Prečo by to tak malo byť? Vo vyhláške sa píše, že počas jazdy musia byť rozsvietene svetla alebo Dlr, alebo ekvivalent. Jednoduché moduly majú časovač, ktorý je napr na 20s po naštartovaní, resp privedeni napätia. To že niektoré autá svietia už po otocení kľúčom považujem za zjednodusenie programu v RJ, a osobne mi to pripadá na zbytočne plytvanie energiou pred štartom. Autá pred 99 nemali vôbec automatické rozsvietene svetiel,
 7. mmartinkovic

  Alternátor

  Môže znicoho nič odísť, ale alternátor to už ťahá z posledného teda.
 8. Písal si konkrétne 2 veci, na ktoré sme ti odpovedali. Ostatné pozadie nám nie je známe, tak nemáme ako vedieť čo všetko máš zlé, a na akého mechanika si natrafil. Ak sa tomu rozumieš, môžeš si to porobiť sám, ak si trufas. Ja sa sám sebe na brzdy nechytám, lebo sa mám rád na to, aby som sa zabil. Radšej to dám niekomu kto tomu rozumie a spraví to tak ako má.
 9. V 2017 už bol ďalší FL nová maska, 1,5 HDI, mám z 4/2017 a má ešte starý typ mriežky, Led denné svietenie v hlavných svetlách, 1,6 HDI, predchádzajúca verzia mala LED denné svietenie samostatne mimo svetiel. Ale to je mimo.....
 10. Knižku náhodou nemáš? Tam to bude zobrazené, alebo si stiahni na nete návod.
 11. Mne sa tiež zdá ta teplota OK. Nie je to nič hrozne.
 12. Vyzerá to že kľúč má byť uložený ako otočené L, mám novší model, a mam to uložené na rezerve.
 13. To nabehalo riadne, 50 000 ročne, to lietalo ako šíp pokial to bolo servisovane, malo by byť po výmene rozvodov, 2 bŕzd, zistí stav opotrebenia, v 2015 tuším prebehol FL, tak môže to byť starší model.
 14. Klinovu oceľ na kliny pre hriadele na motoroch, prípadne zabrusit, ako písali, ale..... Mám tak spravený na olej z kosačky, zabrusene, dopasovane, a slúži už 10 rok
 15. Tak som zle počul, do ČR som auto nedovazal. Niečo ako Kontrola originality, žiadosť na dopravný úrad o jednotlivo dovezené auto nie je? Preklad do CJ netreba, ale všetko ostatné áno. STK, Ek, poistka, Na SK z Nemecka ma to vyšlo cca 500€. To by som pri cene áut v CR za taký typ auta nedal. Mnohí ani auto z ČR na Sk nepredpisuje, a ak to majú na nejakého známeho tak sa dohodnú tak, poistku zaplatiť musí tak či tak, STK Ek tiež.
×
×
 • Create New...