Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 11.6.2020 Ve všech sekcích
-
Co jste dnes udelali...
Klemoň a 9 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele jarokare za téma
Dnes slavím takový malý výročí - už je to rok , co nekouřím a zítra zase svoje druhý narozeniny - rok od operace nádoru v ledvině , která se tak trochu zvrtla v boj o život , ale díky skvělým doktorům to dobře dopadlo , takže jedeme dál ...10 points -
Fotím, Fotíš, Fotíme
Goldinka a 7 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
Tak dnes mě máti vyrušila od práce v dílně a prej vem si foťák a budeš mít fotky jaký má málokdo předesílám že nejsem žádnej fotograf ani amatér a že foťák je nastaven tvrdě na vše automaticky ale myslím si že asi takové fotky tady nikdo ještě nedal. : Podle máti je to stará s mláďaty a fotil jsem to dnes dopoledne ale na ty mláďata jsem se nemohl lepší dostat ty byli hodně vysoko v bříze a ještě byli otočený ode mně.8 points -
Fotím, Fotíš, Fotíme
ozzy56 a 6 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
Prej prase, na tom rámu vepředu by viselo jak plyšovej přívěsek7 points -
Co jste dnes udelali...
trucker1245 a 6 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Fruktis za téma
Dneska cesta do prahy...a zpět..lidi jsou uz zase jak pomateny...udělá se ulicka pro sanitku a nejakej blbstajn ve 407 se tam musel narvat vedle uhnutyho autobusu...aby nahodou nestal o dva metry vzadu... Pak dve hodiny na JIRPu ve všeobecný fakultni pozorovat ten malej uzlicek...uz sam aspon dycha jen se zajistenim vzduchu..ale hned si do tohodle sveta prinesl infekci a zloutenku... Je to jak dejavu...tak snad ho brzy budou moci prelozit nebo aspon přijmout k němu maminu...aby tam nebyl sam...7 points -
6 points
-
4 points
-
3 points
-
Fotím, Fotíš, Fotíme
skypeja a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Hafity za téma
U nás na ořechu před pár lety némlich to samý! Starou jsem neviděl, ale napočítal 7 mladejch.... A některý u nás na zahradě zůstali, soudě dle trusu....3 points -
Fotím, Fotíš, Fotíme
ozzy56 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
3 points -
5008 1.2 PureTech 130 S&S EAT8
kuldam1 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele mishera za téma
Mám 5008 Allure 1.2 PureTech EAT 8 přesně rok, tak mohu napsat vlastní zkušenosti. Motor jsem chtěl benzín s automatem a už se mi nechtělo připlácet dalších 40 tisíc za výkonnější verzi 1.6. Jezdím krátké vzdálenosti domov, školka, škola, domov. Pak se spotřeba pohybuje kolem 8 litrů na sto km. Pokud do toho přidám výlet po okresce někam dál, pak spadne spotřeba k nějakým 6 litrům. Výkon je na tak velké auto překvapující. Většina lidí, když je s tím svezu, nechápe, kde se v tam malém tříhrnku bere taková dynamika. Asi hodně dělá i ten automat, který dokáže při kickdownu podřadit o několik stupňů a nebojí se motor opravdu vytočit. Výkon je stabilní, kopec nekopec a nemá na to vliv jestli jedu sám nebo nás jede 7. Importér vozil auta, která neměla možnost své vlastní sim karty a připojení na internet. Takže připojení musím řešit sdílením wifi přes svůj mobilní telefon. Naštvalo mě, když jsem zjistil, že české zastoupení nemá dohodnutou podporu Tom Tomu a oficiálně neumožňuje aktivaci live trafficu (online data o provozu a nehodách). Takže jsem zjistil, že jsem si připlatil 24 tisíc za hloupou navigaci. Tohle vám samozřejmě žádný prodejce neřekne, protože to neví nebo nepovažuje za důležité. Ale bylo to před rokem, třeba se to teď už změnilo. Každopádně se to dá obejít registrací vozu v jiné zemi. Já to udělal na stránkách peugetu v UK. A podle příspěvků výše se to dá asi udělat i přes Slovensko. Jinak android auto i apple car play fungují přes kabel výborně. Bohužel tedy nedokáží zrcadlit navigaci do displeje před řidičem. DAB jsem si přikoupil, i když v místě, kde bydlím, se zatím dá digitálně naladit akorát multiplex ČRo. Každopádně mám raději digitální příjem, protože ten buď je nebo není a narozdíl od analogu prostě nechrčí. Ale auto má funkci, že když ztratí DAB, tak se přepne na tu samou stanici na FM. A myslím, že si toho ani nevšimnu. Nad hlubším smyslem elektrického víka kufru jsem moc nepřemýšlel, ale dal jsem si ho, protože jak tu někdo psal u auta za třičtvrtě mega prostě chcete aby to mělo nějaký wow efekt. Každopádně jeho velká výhoda je, že se dá otevřít a zavřít z místa řidiče. Takže pokud máte děti, tak ty nedokážou klasický kufr u takového auta zavřít, protože už na něj prostě nedosáhnou. Já zastavím před školou a aniž bych vystoupil, tak kufr otevřu a pak zase zavřu a odjedu. Pokud máte garáž, tak se dá u elektrických dveří nastavit jejich maximální výška otevření. Nestane se vám tedy, že v garáži otevřete kufr a praštíte s ním o strop (nebo dveře garáže). Full LED světlomety jsou naprostá paráda. Zaprvé dálková i normální světla opravdu výborně svítí. Automatické přepínání dálkových světel funguje na okrskách spolehlivě. Na dálnici je to trochu horší, protože se světla protijedoucích vozidel často schovají za středová svodidla a pak to elektronika prostě zapne. Naštěstí se tohle dá rychle vypnout klasicky páčkou na spuštění/vypnutí dálkových světel. Dálková světla se automaticky spustí při překročení rychlosti 28Km/h. Zadruhé to auto vypadá s full LED světly naprosto jinak než s klasickými halogeny. Je tam jiná, agresivnější maska chladiče. Plus mají i LED dynamické přední blinkry. Opět u auta za tyhle peníze je to velmi pěkná věc. Co mě štve je schování tlačítka Start/Stop systém do menu. Na levé straně od volantu je několik prázdných tlačítek, kde původně tlačítko na Start/Stop bylo (podle manuálu). Ale teď je to bohužel jen v menu. Pokud se střídáte často s manželkou, tak můžete zapřemýšlet nad elektricky ovládanými sedadly, které mají u řidiče dvě paměťová tlačítka. Takže já mám sedadlo v poloze 1 a manželka v poloze 2. Ale je to jen o nastavení sedačky. Volant a zrcátka jsou nastavena pořád stejně. Ale s tím naštěstí nemusíme hýbat. Uprostřed auta jsou tři samostatná sedadla s isofixem, ale pokud byste tam chtěl vozit tři dětské autosedačky, tak musíte prostřední sedadlo výrazně posunout. Dětské autosedačky jsou do tvaru V a 3 se vedle sebe opravdu nevejdou, protože v horní části významně zasahují do prostoru prostřední sedačky. Ani dospělý člověk si mezi ty sedačky nesedne, protože nemá prostor na ramena. Je vždy lepší využít sedadla ve třetí řadě. Automatické držení v pruhu se snaží stále korigovat volant. Mě to otravné nepřijde, zvykl jsem si na to. Hlavně neupozorňuje na každé přejetí čáry nějakým otravným zvukem, ale pouze zabliká kontrolka na displeji. Zvuk s varováním se ozve pouze v případě, že opravdu významně přejedete plnou čáru třeba o metr. Adaptivní tempomat je asi potřeba si zkusit. Různé automobilky ho mají různě nastavený a netuším, jestli by vám zrovna tohle nastavení vyhovovalo. Já nemám zkušenosti z jiných aut, tak nemůžu porovnávat, takže vám nedokážu napsat, jestli funguje skvěle. Výborná věc je přední a zadní kamera. S takhle velkým autem se mi parkuje dobře i ve městě. Parkovací asistenty nepoužívám, protože si myslím, že dokážu zaparkovat rychleji. Nějak jsem je pořádně nikdy nezkusil. Bezklíčový přístup je fajn, ale funguje pouze na zmačknutí klik u předních dveří. Osobně bych byl raději, kdyby se auto odemykalo a zamykalo s přiblížením nebo oddálením od auta bez jakékoliv interakce s klikou. Přeji vám šťastnou ruku při výběru nového vozu! Pozn.: Editováno 17.6.2020 - opraveny hrubky3 points -
3 points
-
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Milan+ a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
pokud ele208čka bude stát tolik, že si za ty peníze koupím 2 se spalovacím motorem, tak výsledek je 0 celá nic2 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
ONDER138 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
Jako když k těm elektrikám. Pozorně jsem přečet ten článek o E-travelleru. Nezlobte se na mě ale když vidím ten dojezd a pak ten čas který to auto musí trávit na nabíječce pokud není v té nejlepší konfiguraci pro nabíjení a ve finále vítězoslavně napíšou že hmotnost přívěsu zůstala na 1 tuně když se spalovákem v automatu má vlek 2tuny a s manuálem 2,2 tuny tak to mi jako vůbec nehraje auto se spalovákem má dojezd cca 1000 km utáhne 2,2t na vleku a elektrika dojezd 330km a utáhne 1 tunu z mého pohledu to není ani omezení užitných vlastností ale to je degradace podstaty toho auta. Pokud bych byl podnikatel a provozoval bych transferovou přepravu z hotelu na letiště tak bych si takový auta do autoparku prostě nepustil i kdybych zčásti uvažoval " zeleně " tak ekonomicky to nedává smysl v takovým byznysu jsou na autě dva šoféři který se střídají denní noční a to auto za 24 hodin odpracuje (odjede) třeba 18 hodin za tu dobu po tom městě vycamrá i kdyby jednu nádrž ale natankování tý jedný nádrže je otázka když moc dlouho 15 minut ale aby to auto v elektrice najelo těch cca 1000 km tak i v té nejlepší konfiguraci pro nabíjení musí na nabíječku minimálně 3x a celkově tam stráví hodně přes hodinu a navíc je to ve své podstatě práce navíc buď pro řidiče nebo pro dispečera protože při sestavování plánu jízd tam musí počítat s tím časem kdy bude mimo provoz protože bude " tankovat" A zákazníka nezajímá že auto musí tak často " tankovat" protože zákazník potřebuje aby mu hosti jezdili tak jak lítají letadla. To samé je to ale i v jakémkoliv jiném přepravním byznysu i když třeba jinde auto nepojede na dvě směny ale když bude rozvážet autodíly a auta budou v provozu od 8 do 18 hodin tak budou minimálně jednou za směnu potřebovat " čuchnout" z kabelu a večer se mi vrátí x auťáků na dvůr všichni to plácnou na nabíječku a zhasne celá čtvrť protože se nabíjí xx aut v jedné firmě a v druhé x aut. Jako dokud nebude infrastruktura která by tohle všechno zvládla a dokud ty auta nebudou mít reálný dojezd hodně přes 500 km tak se podle mého s takovými auty v byznysu nedá počítat. A podle toho článku je E traveller koncipovaný z větší části pro byznysové zákazníky.2 points -
Vtipy
FrantaCV a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Hafity za téma
Ty kráso.... Tenhle jsem poprvé slyšel tak caca 40 let tamů nazád....2 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
Vena garážmistr a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele rhinos za téma
ono je to trosku na truc Kdyz ono se nam serviruje ze nabijeni je vlastne strasne jednoduche a dostupne na kazdem rohu tak to pak jednomu neda aby si nerypl Bylo by dobre si rict ty pro a proti ,ale realne. Za me cena je dost mimo. Ale priznam se ze si nikdy nekupuju auto nove. Nabijeni jsem tu zminil...ja bych mohl ,ale mam dost pochybnosti o vseobecne dostupnosti nabijecek. Ja to tu uz psal...me by se to dokonce i libilo pro odvoz deti do skoly a kratke cesty do a z mesta. Ale opet mi to nedava smysl aby "druhe" auto bylo drazsi nez to "hlavni" auto. No a nakonec ten dojezd...ja vim uz se to tu resilo xkrat. Jo 300km by melo stacit...na druhou stranu kdyz to neni problem tak proc je ve spalovacich tak "zbytecne" velka nadrz.Nestacilo by taky na 200-300km?2 points -
Benzín, Nafta, Akumulátory? Nebo vlastní pohon? Toť otázka :D
radim.1008 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
To by mělo být ale jasné každému. Kdo nemá možnost nabíjet doma nebo nějak jinak rozumně, tak o elektromobilitě by neměl uvažovat. Ale taky by neměl mít ty blbý kecy, že je elektro k ničemu. A abych byl fér, taky by neměli politici všechny tlačit do elektromobility, když nemají kde nabíjet.2 points -
Co jste dnes udelali...
Hafity a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Davidak79 za téma
Cesta do Ústí pro úspěšnou maturantku !!!!!! kurňa to je radosti2 points -
2 points
-
Přistřešek kolem kmenu stromu pro dřevo
Vena garážmistr zvýšil/snížil popularitu uživatele ozzy56 za téma
uděláš čtverec nebo šestiúhelník kolem stromu s mezerou, aby mohl strom růst a od toho natáhneš krovy do stran k nohám, trochu zavětruješ, aby to drželo, pobiješ střechu a na podlahu dáš palety, pak už skládáš paliv. dřevo1 point -
Tak to ať se daří a nenamahej tělo.1 point
-
Přistřešek kolem kmenu stromu pro dřevo
Charlie 1 zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
Není jednodušší postavit někde v rohu pozemku klasickou boudu na dřevo? Místo stěny dát kari síť, aby to mohlo pěkně větrat a schnout?1 point -
Co jste dnes udelali...
trucker1245 zvýšil/snížil popularitu uživatele Davidak79 za téma
@Fruktis tvé pocity znám , máme za sebou něco podobného , i žloutenku , poté skvělej pocit když přijde doktor a řekne máte vyhráno ( v tu dobu ten náš malej uzlik v inkubátoru ukázal pravého nefalšovaného fakáče )1 point -
Tam nepotřebuješ chladit , bo je tam kosa jak sviňa1 point
-
Fotím, Fotíš, Fotíme
Radek Hurvajz zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
Na to moje domácí žvejkání to stačí. Když se tehdy bejvalka dozvěděla kolik jsem za ten foťák dal tak se mnou asi týden nemluvila.1 point -
Fotím, Fotíš, Fotíme
Vena garážmistr zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
Tak ten foták není uplně špatnej, ale jak pišeš pokud nemáš vlohy se to naučit tak to nebude ono, každej foták potřebuje jistý kompromisy v nastavení. Tenhle ultrazoom bude dělat pěkný fotky s nižší citlivostí ISO tak počitam do 400, ale to jen hádám, jinak kvuli malemu snimači ho bude trapit šum. Optická kvalita bude asi dobrá, diky tak dlouhému zoomu nemuže být výborná, ale zase je to takový univerzální no. Když jsem měl Panasonic DMC FZ30 bylo to podobný.1 point -
Fotím, Fotíš, Fotíme
Pepito zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
No minimaxa nebo Radek Hurvajz by ty obrázky měli o dost lepší já s foťákem neumím a ani nemám vlohy se to naučit. Ale o to co to neumím mě to víc baví. Foťák mám FUJIFILM FinePix S9200 což je oproti tomu co používají kluci ještě míň než amaterské nářadí ale tak na to moje neumětelství to stačí a jak píšu i tohle je na mě dost složité. Ale je fakt že na nějakej úplně kompakt bych takový obrázky asi neudělal.1 point -
Fotím, Fotíš, Fotíme
Vena garážmistr zvýšil/snížil popularitu uživatele Pepito za téma
Tak to je parádní úlovek.1 point -
Nemyslím si, že by něco analyzovalo druh motorového oleje a tím řídilo FAP, ale Low SAP motorový olej podporuje menší tvorbu sazí, tím se filtr pomaleji plní, nedochází tak často k regeneraci a tím se prodlužuje jeho životnost (odpočítávání konce životnosti jde pomaleji). Nic jiného v tom nevidím.1 point
-
Ambientní osvětlení
Pagvelius zvýšil/snížil popularitu uživatele Vpeugeot za téma
1 point -
Vtipný inzerát
enikybeniky zvýšil/snížil popularitu uživatele brixtr za téma
1 point -
1 point
-
@Vena garážmistr: Líp bych to nenapsal.... Nicméně já bych byl ideální cílová skupina (jak jsem už jednou zmínil).... Nabíjet by bylo kde, jedno auto caca do 20km denně, druhé caca do 100km denně.... Líbila by se mi menší údržba (typu "rozvody").... Zbytek zatím nedokážu ohodnotit.... Jelikož ale mám svým způsobem rád tu starou dobrou spalovací techniku, tak na to "vrtánísevněčem" mám tu stařičkou Hondu.... Jenže poměr užitné hodnoty k ceně je u elektromobilu někde zcela mimo mističku....1 point
-
1 point
-
Dodací lhůta Rifter
petrkaspi zvýšil/snížil popularitu uživatele Venca BERLINGO III za téma
Po malé velké katastrofě mi byl poslán mail...auto dorazilo. Objednáno 21.1.2020 předpokládaný termín výroby 18.5.2020. Corona necorona termín dodržen. Objednáno v Německu. Až budu mít napíšu nafotim1 point -
Dneska vařim já
Péťa zvýšil/snížil popularitu uživatele vendelinek za téma
1 point -
Tak jako Hybrid to musí být zase úplně jinak Už jenom těch baterek kolik tam je1 point
-
Jaké je u vás počasí aneb počasí v ČR a SR
regius zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
No pravdu máš že všici tvrdí jaký je sucho a tady u nás za poslední dva tejdny nejni den kdy by aspoň nepřeháňkovalo. A co se týče zimy tak nepamatuju si za celou dobu co mám barák že bych ještě poslední tejden v květnu regulérně topil tak jakože 3 nebo 4 dny v kuse. Jo že je někdy potřeba zatopit i v srpnu protože dva tři dny je vylejvák a už máš všechno mokré ale tak to zatopíš dopoledne a večer už nepřikládáš aby jsi trochu v tom baráku změnil klima.1 point -
Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....
Goldinka zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
1 point -
Aplikace kecá, auto ukazuje více realitě spotřebu. Alespoň mi to tak vycházelo, když jsem si to počítal.1 point
-
Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....
trucker1245 zvýšil/snížil popularitu uživatele Medvěd za téma
I LINCOLN lze odtáhnout Prý bránil rekonstrukci ulice a údajně se při odtahu nepoškodil víc, než už byl1 point -
Vtipy
vendelinek zvýšil/snížil popularitu uživatele Havlicek.Lukas za téma
@Pepito to by mel Šalda radost - ten je na ty velky kozy ma 4 a dalsi si tam klidne i nahrabes1 point -
5008 1.2 PureTech 130 S&S EAT8
btl.a zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
No snad se pánové neurazíte ale na co je dobrý elektricky otvíraný kufr? Jako když něco nesu tak že to nemusím pokládat a zvedat podruhé ? Nebo na co? Neuražte se ale v dobách kdy tato vymoženost byla jen na hrstce aut jsem s oblibou říkal že to je dobré pro úchyláky když chytnou chlapečka a chtějí ho hodit do kufru tak jim neuteče . Ale i dnes kdy tuto vymoženost má spousta aut mi její smysl uniká. Jediná pro mě trochu smysluplná věc na tom je že nikdo nemůže s tím deklem mlátit jak hluchej s vratama.1 point -
tak až se ti to zdupe a budeš bečet, že servis chce 10 tisíc, tak tu nepiš1 point
-
Ešte možno k tej navigácii - moj názor je že sú to vyhodené peniaze. V dnenej dobe keď v mobile sú navigácie prakticky “live” a obrazovka v aute od výbavy allure dokáže mobil zrkadliť nevidím dôvod investovať do navi v aute, jedine ak by bola za nejakých 100€ tak ok ale nie za tie pálky, ktoré za ňu pýtajú. Elektrický kufor - ten je fajn pre dôchodcov alebo pre ľudí s istými obmedzeniami, pre ľudí, ktorí chcú niečo vybrať z kufra, zatvoriť ho a ísť preč je to zlý sen, za mňa nebrať. Investovať treba určite do LED svetiel, v dnešnej dobe má už veľa áut xenony/led a okrem jednoznačne lepšej viditeľnosti v noci sa aj zníži oslnenie protiidúcimi vozidlami (tým že tie svetlá viac svietia tak napriek oslneniu stále vidieť na vozovku pred vami)1 point