Jump to content

inoxing

User
 • Content Count

  1,043
 • Joined

About inoxing

 • ID člena
  57408
 • Rank
  Toto forum je můj domov
 • Birthday 01/01/1990

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Brno
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Rozdělat spínač okna a vyčistit. Tím bych začal.
 2. To je jedno, jestli po nebo proti směru.
 3. 100kW verze má dotahovací schema 1-5-3-7-2-6-4-8 -1.etapa: dotáhnou v pořádí na 20Nm (2 daNm) -2.etapa v pořadí přetáhnou o úhel 26° plusminus 3° Šrouby si musíš označit 1 až 8 a pak dodržuješ schema dotahování viz výše. Šrouby a díry musí být čisté, odmaštěné (možná můžeš dát kapku lepidla na závity- mají se dávat nové šrouby a ty budou mít na sobě lepidlo).
 4. Píše ti to špatnou spodní lambda sondu (to je ta pod katalyzátorem).
 5. inoxing

  Záměna motoru

  Mělo by být. Musí sedět kód motoru, což sedí.
 6. Ty zlodějky bych tam moc nedával a předělal to rovnou na normální faston. Tohle se dá použít tak na 3.brzdový světlo s ledkama, kde je proud nula-nula ampér. Tady bych se tomu vyhnul.
 7. Třeba tu 408 jsem viděl jednou i tady v CZ, byl to předfacelift, někdo to tady parkoval, ani nevím, jestli to mělo cizí značky. Ten Hoggar nikdy. Ale myslím si, že je to daný i kontinentem, kde ta 408 se snad vyrábí v Rusku a Hoggar asi jenom v Jižní Americe. Těžko říct, proč se to neprodává i tady. Něco bude průzkum trhu (kdysi jsem četl, že sedany a pickupy tady nikdo moc nechce) a něco budou asi požadavky emisní a bezpečnostní. Tím myslím třeba to, že existují modely, které se tady v EU prodávaly jen s určitými motory a jinde (China, Rusko, Jižní Amerika) se prodávali i se staršími řadami motorů, které tady už nemohli splňovat vyšší "euro normy" na emise, aspoň tak se to prezentovalo. Dál třeba nemusí mít jednotlivé tyto trhy airbagy, takovou bezpečnost a makovou atd. Proto se třeba v Iráku mohl dodnes vyrábět Peugeot 405, donedávna i výroba jugoslávské Zastavy 1100 (alias Zastava Skala 101), dodnes Lada Niva / Buchanka v Rusku atd. Protože tam nikoho žádný katalyzátory a sledování mrtvýho úhlu s TPMS zajímat asi nebudou. Resp. tady by to nikoho taky nezajímalo, kdyby neexistovaly kontroly a STK/ME...
 8. Takových Peugeotů je vícero, který se v EU neprodávaly. Možná trochu škoda. Např. Peugeot 408, pickup Hoggar atd.
 9. Nebudu zakládat nové téma. Nedávno jsem měnil toto těsnění v přírubě u 307 faceliftu (u předfaceliftu nevím, minimálně upevnění je trochu jiné). V přírubě to lehce prolínalo. Kdyby to někdo chtěl měnit, tak je to 2x okroužek rozměru 20 x 2,5mm, materiál EPDM (tvrdost 70Sh, ale tohle není podstatné). Můžete použít i materiál FPM/Viton (většinou jsou zelené barvy). Cena okroužku je kolem 5Kč/ks. Okroužek nejde koupit samostatně originál, ani jsem nenašel druhovýrobu a ani jeho rozměr, existuje jen komplet s přírubou za litr, tak snad to někomu pomůže pro příště. Výměna je celkem jednoduchá, z motoru nic nemontujte, jen z interiéru. Akorád buďte připraveni, že vyteče asi 2l kapaliny, takže uřízlou PETkou chytat a postupně vypustit (vypuštění komplet chladící kapaliny z motoru tenhle problém neodstraní, zůstává dál v radiátoru a v sklonu potrubí). Povolí se příruba a radiátor se vycvakne z celku topení. Spoj se pak "zlomením" směrem k pedálům v přírubě postupně rozdělí (potrubí od radiátoru). Myslete na to, aby nebyla horká chladící kapalina, jinak se spálíte. Taky počítejte s tím, že pocákáte všechno poblíž, takže koberec zakryjte neděravým igelitem a buďte připraveni s dostatečným množstvím savých hader. Petka nepobere všechnu kapalinu, takže minimálně jednou/dvakrát budete muset odlít kapalinu do připraveného kbelíku. Když už bude radiátor venku, tak se hodí ho propláchnout a vydezinfikovat- třeba savem, ale pak důkladně umýt.
 10. Ucpaný sítko na solenoidu/skočený rozvody.
 11. https://auto.bazos.cz/inzerat/121534315/trabant-se-zajimavou-historii.php Tak kdo má zájem o veterána s "pestrou" minulostí?
 12. Měření emisí je ošidný. Někdy tenhle rozdíl udělá jenom to, že auto trochu zchladne při čekání na emisích a pak jde na emise nezahřátý (jak KAT, tak motor). A když jsou emise hraniční, tak většinou stačí pořádně prohnat po dálnici a je to dobrý To, co popisuje Ferry se stalo třeba mě, když auto zchladlo na 60°C a pak šlo hned na emise (výsledek byly špatný úhlovodíky). Pak se motor a KAT zahřál na provozní teplotu a vše hodnoty jak u novýho auta. Ty vůle na ventilech by tohle klidně dělat mohly, kdyby byly malé a ventil by podfukoval díky tomu.
 13. Original býval Sagem. S Valeo chybu neuděláš. Kupoval jsem kdysi Marelli a bez problemu. Oni by meli byt vsechny znacky bez problemu.
 14. Jasně, ten screen je z katalogu Totalu.
 15. Těžko říct, třeba spoléhali na to, že měrku nikdo vytahovat běžně nebude, když mělo každý auto té doby už lineární snímač hladiny oleje.
×
×
 • Create New...