Jump to content

inoxing

Uživatel
 • Content Count

  408
 • Joined

 • Last visited

About inoxing

 • ID člena
  57408
 • Rank
  Pozorovatel
 • Birthday 01/01/1900

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Brno
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jo, to byl ten případ, tak to hučelo/kňučelo. Stejnej zvuk jak hydraulickej hever na auta... lis na jabka nebo štípačka na dřevo. Taky jsem si myslel, že je to její konečná, ale neteklo, tak jsem tomu dal ještě šanci a servo snad jede do dneška. Nebyly vůle v uložení a jediná vada byly lehce přidřené lamely a škrábance na statoru. Věděl jsem, že není nový, ale když jsem ho pak opravil a vyměnil servo olej, tak jsem neměl obavy, že by mě na cestě někde nechalo/zadřelo se. Vrčelo, ale mělo to tendenci po pár tisících slábnout jak se trochu zajely broušené plochy.
 2. Hele to záleží na stupni opotřebení. V podstatě jde opravit téměř cokoliv, záleží za jakou cenu/čas. Nějaký roky zpět jsem měl rozebranou hydraulickou pumpu ze Sharana, tam vlastně pod deklem je rotor s lamelama a vnitřní stator je vložka. Ložiska jsem neměnil, byly dobrý, ale dokázalo šelestit, tak jak popisuješ. Lamely byly trochu přidřený na vrcholech a ve statoru lehke drážky. Lamely stačilo lehce přebrousit (musí být dodržená geometrie, rovinnost) a stator stačilo vzít fortunou s jemným smirkovým válečkem. Pak sice nějaký šelest zůstal, ale byl výrazně slabší. Především šlo o to zjistit, v jakém stavu je čerpadlo uvnitř a že drobný šelest není problém.
 3. JJ, po každým odpojení baterky je potřeba načíst dojezdy na el. oknech. Zmáčke se a podrží tlačítko pro stažení okna až dojede dolů- pak na 3s znovu zmáčknu tlačítko pro stažení. Poté podržím tlačítko k vytažení okna až se okno zatáhne a znovu 3s podržím tlačítko zatažení. Tím se načtou dojezdy oken. Pak by to mělo fungovat i s dálkou (u PSA jen zatahování oken, ne otevírání jak je zvykem u VW).
 4. Nevím jestli ti někdo na dálku pomůže. Snímače- konektory k snímačům musís změřit, aby šlo vyloučit špatné napájení. V zásadě každý snímač je napájený 5V z ŘJ, takže tam bych začal. Většinou se dá podle čísla snímače dohledat schema zapojení na google obrázkách, u prodejců dílů atd. (např. tlakový snímač má 4piny- napájení, kostra, signal out tlaku a signal out teploty). Napájení je samozřejmě po zapnutí zapalování. Když najdeš napájení na konektoru, musí ti tam někdo podržet měřící hroty a pak hýbeš svazkem, jestli je někde drát přerušený- jestli se přerušuje napájení. Pokud napájení 5V bude konstantně stejné, dá se hledat problém jinde... Atd.
 5. Ještě se podívej, jestli nemáš seklý navíječe pásů vepředu- ty většinou taky střelej.
 6. Číňani obejdou všechno. Otázka času a peněz.
 7. Je víc druhů, třeba ti to pomůže (Ducelier, Magneti Marelli, Bosch).
 8. Taky zdravím, u obou rozdělovačů nefunguje vakuová regulace? V knížka "Jak na to?" k Peugeotu 106 nic podrobmějšího není?
 9. Buď snímač nebo kulisa, ale i ta kulisa půjde opravit. Jestli máš možnost diagnostiky, tak v měřených hodnotách bych se na to podíval- jestli odpovídají stavy na kulise i brzdového pedálu při různých režimech- na kulise N-D-R atd. a různě hýbat a dívat se do PC. S brzdový vypínačem taky, několikrát šlapat, zkoušet, jak to vidí jednotka. Přinejhorším mě můžeš kulisu poslat a můžu ji zkusit opravit.
 10. Tak mě napadá, co třeba problém se spínačem brzdy?
 11. Dáš klíček do spínací skříňky, zmáčkneš a držíš tlačítko zamčení a otočíš přitom do kontrolek. Pak nastartuješ a mělo by to být ok.
 12. Teď je to potřeba dotáhnout do konce s ohledem na trvanlivost a ochranu proti zkratu. V GME můžeš koupit vhodnou krabici a součástky pak do ní zaliješ silikonem (třeba transparentním silikonem stačí). V krabici vyvrtáš 3 díry na jedné straně, 1 díru na druhé- tudy pak protáhneš dráty ven. Napájíš na ně součástky a zaliješ silikonem. Mezi krabičkou a vodičema k ovládání cívek budou dvě pojistky. Vodič k odporu zapoj na napájení cívek (po zapnutí klíčku do kontrolek je tady 12V). Všechny 3 vodiče budeš tedy připojovat k vodičům na cívkách, kromě výstupního RPM, který jde k otáčkoměru. Krabici pak vyvážeš k nějkému svazku stahovacíma páskama, aby se to neklepalo a máš hotovo. Pojistky F1,F2 (1A, 6,3x32mm) 2x pojistkový držák: https://www.gme.cz/pojistkove-pouzdro-na-kabel-kh726 2x pojistka 1A 6,3x32mm: https://www.gme.cz/pojistka-trubickova-f-1a-6-3x32 krabice: https://www.gme.cz/krabicka-plastova-km1-abs-black-st
 13. Je to tak, do série se sčítá odpor. Nemusí být přesně 1000 ohm. Vyzkoušej klidně tu žárovku, třeba tu 5W, co ti říkal Krtek. Na vyzkoušení to stačí, ty odpory za sebou dávat nemusíš, schov si je na něco jiného.
×
×
 • Create New...