Přejít na obsah

inoxing

Uživatel
 • Počet příspěvků

  113
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli inoxing

 • ID člena 57408
 • Hodnost
  Pozorovatel
 • Datum narození 1.1.1970

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307
 • Rok výroby
  2002

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Brno
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. inoxing

  Nový Peugeot 508 už jezdí

  Prodloužená varianta P508L pro čínský trh: https://auto-mania.cz/peugeot-predstavuje-na-autosalonu-v-cine-peugeot-508l-a-novy-podpis-znacky/
 2. Oldo, ty myslíš napětí na svíčkách? Jasně, napětí na svíčkách nemá cenu měřit. Je tam kolem 20KV, které vás nezabije, maximálně pokope, ale multimetr to odpálí. Modul měřit pouze ohmicky, odpojený od auta! Primár se měřit dá, sekundár ne (to je ten výstup na svíčky), alespoň co se týče běžných multimetrů. Ještě upozorňuju, že cívku nezkoušejte ''prskat'' bez ukostřených svíček, jinak cívku můžete odpálit, jelikož naindukovaná energie se probije někde uvnitř cívky, což je nežádoucí.
 3. Cívka pálí současně 1,4 a 2,3, je to klasická dvouvývodová cívka. Pálí vždy současně 1 s 4 (jedna cívka) a pak pálí 2 s 3 (to je druhá cívka). Dohromady jsou tam 2 cívky. Zapojení na konektoru 1x plus napájení, 2x spínací mínus na každou cívku a signál zpětná vazba. Když jsou cívky starý, začnou dělat bordel a ikdyž je oměříš na vše možné, projeví se to stejně až v pracovním cyklu, kdy je ve válci tlak a na jiskřištích svíčky je potřeba dodat víc energie, než když je cívka venku a bez tlaku. Takhle ti bude klidně cívka krásně fungovat položená na stole, svíčky budou krásně házet jiskru, ohmicky bude vše v pořádku, ale v ostrým provozu to nepojede správně. To je ten stav, kdy není cívka úplně KO- ani diagnostika nevyhodí trvalou závadu mnohdy. Multimetrem můžeš měřit mezi válcema 1,4 je 15K ohm (zhruba), mezi válcema 2,3 totéž. Pak přepneš na nejvysší možný rozsah na multimetru (20M ohm...) a žádný výstup na svíčku nesmí ukazovat jakoukoliv hodnotu proti kostře, musí tam být nekonečný odpor (ležatá 8 na displeji), kostrou zde myslím trafoplechy na boku cívky. To je sekundár. Pak je primár, to je ze strany konektorů a tam musí být snad jenom 1ohm mezi plus a jedním spínacím mínusem, to stejný plus a druhý spínací mínus. Už si to přesně nepamatuju. Přes jednotku motoru si můžeš jednotlivé cívky zapínat pomocí diagnostiky. Ale jak říkám, tato napůl KO cívka bude pravděpodobně krásně chodit položená na motoru, ale nebude chodit v záběru (nutno mít zastrčený svíčky v modulu cívek a svíčky všechny ukostřit- stačí drát kolem závitu a na motor). Stejnou záležitost jsem řešil na svým autě, původní cívka Sagem, podobný projev. Nedoporučuje se kupovat údajně NGK moduly a ani NGK svíčky. Schema zapojení konektoru níže.
 4. inoxing

  Výměna řídící jednotky motoru

  Pokud to tak funguje, tak jestli zná charwy98 kód k původní jednotce, tak by mělo stačit opravit komunikaci klávesnice--ecu, zadat kód a odpojit klávesnici. Tím immo odstavit. Jestli neháže cívka jiskru, tak asi není problém s immo, ale jinde (napájení, signály, pojistky). Zatím jsem se nesetkal s tím, že by immo odstavilo zapalování, ale odstaví čerpadlo nebo/a startér.
 5. inoxing

  Motor houpe

  Otázka jaká diagnostika. Musíš na to jít peugeoťáckou. Diagnostika ukáže dost věcí, akorád nestačí jen hledat chyby, ale i měřená data (aktuální). A vědět, na co se dívat. Sycení cívek v ms, natočení škrtící klapky, map... musí dotyčný vědět, co se tam má zhruba ukazovat, podle toho se dá řídit. Výpis závad je na nic, pokud závada není nadlimitního charakteru a jednotka sama řekne- tento snímač vysoká mez překročena, tato hodnota neodpovídá požadavku atd... Když se pohybuje závad "v normě", nic ve chybách nemusí být (lehká odchylka).
 6. Může to být klidně cívka (modul cívky). Může se to klidně chovat tak, jak popisuješ. Kdy u studeného motoru to je problém a u zahrátého bez problému. Pro tohle zjištění stačí vlést do ecu motoru a kouknout na chyby (jakákoliv chyba spojená s modulem zapalování- svíčky/modul) a pak kouknout na měřené data. Potebuješ k tomu origo diagnostiku PP2000. S elmem a podobnýma hračkama nevyčteš nic moc. To je tak na hraní do telefonu.
 7. inoxing

  Výměna řídící jednotky motoru

  Úplně mi není jasný pojem, jak někdo vyřadil immo a to znovu ožilo. Buď to někdo vyřadí přeprogramováním ecu nebo se klíček s immo omotával zevnitř palubky blízko snímacímu kroužku( tedy byl aktivní, ale nezáleželo dál na klíčku uživatele). Tady je ta klávesnice, ok. Jak je to řešený zde? Signály z klávesnice jdou přímo do ecu motoru nebo z klávesnice to jde do řídící jednotky immo a ta už jen spíná čerpadlo benzínu? Tedy žádná další zpětná vazba pro ecu motoru... Popiš, možná ti poradím. Jinak, jseš si jistý, že jednotka druhá nemá aktivní immo?
 8. inoxing

  Kouřivost motoru

  Spotřeba 0,5l/1K km je v norme u tohoto motoru. Muzou to byt krouzky i turbo-už je to 9 let starý auto, může pouštět olej. Gufera na velntilech pochybuju, stačí ale sundat dekl od vaček a podívat se. Pokud je tam centimetrová vrstva karbonu, je to na zvážení. Kdyz delas auta 40, tak urcite znas par neinvazivnich zpusobu, jak zkontrolovat zhrubs stav turbiny (olej v sacim traktu/vystup/ic), tlak ve valcich, barvu svicek atd. Timhle bych zacal. Smazavat profil si nemusis, hodne lidi bude rado, kdyz po vyreseni problemu reknes, kde byl problem. Mimochodem, i Volvo a Ford pouzivalo PSA motory.
 9. Nic ve zlém, ale pokud se tahle ptáš, tak se do toho radši nepouštěj. Opravdu. Není to taková sranda s common railem. Jestli chceš stacionární diesel motor ať už na cokoliv, sežeň si starý D motory, který nepotřebujou vůbec nic, možná tak +12V na start/stop solenoid a máš po startostech (i bez zapojeného solenoidu předvstřiku, 3. vsřiku apod. to pojede v případě přítomnosti), zkrátka se starým rotačním/pístovým čerpadlem, ovládání plynu přímo na něm přes lanko (ne elektronický plyn- Tdi apod...). Čím starší motor, tím lepší, na vrakáčích se toho válí tuny (ze starých VW 1U 1.5D, 1,9D, peugeotů 1,7D, 1,9D, Ford endura 1.8D/TD...) za cenu šrotu, za odvoz. Není to odpověď na tvojí otázku, ale uvědom si, že jestli seženeš kabeláž a jednotky z jiného auta, tak k tomu musí být i klíče a budíky (ikdyž možná něco vynechat lze). Ale potřebuješ pak alespoň vlést přes diagnostiku do jednotek, abys kdyžtak mohl přizpůsobit/nakódovat vstřiky (?) a v případě marného startování zjistit proč. Úplná utopie. Jestli je 1.4Hdi funkční, tak někomu určitě poslouží do auta a ty si můžeš za utržené peníze koupit takový starý dehty 3 kusy.
 10. inoxing

  206, po vymene baterie nestartuje

  Stačí si sehnat nejlevnější multimetr nebo si vzít jednoduchou žárovku na 12V a dva dráty, pokud nevíš, jak je na tom baterie. Co tady zaznělo od kolegů je směrodatné. Malou baterku vybiješ i za 4h (jen cca 150W jsou světla). Když připočtu ještě drobnosti (čerpadlo atd..) zaokrouhleme na 200W, tedy 16,66A. 16,66A x 4h je 66,66Ah. Běžná malá baterie má 56Ah, takže by tato baterie byla vypráskaná za cca 3,5h. To odpovídá. Takže ti patrně nedobíjí alternátor, takhle od stolu. Stará baterie asi nebude na vyhození. Obě baterky nech dobít (protože takhle vybité jdou rychle do *neumím psát slušně*ek) a oprav si dobíjení.
 11. inoxing

  Jakou vybrat autobaterii?

  Yuasa for start-stop (YBX 7000...).
 12. Možná snímač natočení, měřená data a zkontrolovat. Oxidace na konektorech servočerpadla, chyba komunikace canbus...
 13. inoxing

  Vadná baterie ? Potřebuji poradit

  To si nejsem jistý, spíš to počítá dobu nebo ujetou vzdálenost bez odezvy alternátoru z kontrolní svorky DF (možná i napětí v síti). Jezdil jsem tak den a na baterce určitě nebylo pod 11V, několikrát jsem vypínal motor a zase jel (couračky po městě) a vždycky se kontrolka s chybou objevili po zhruba stejném čase. Mimo to, pod 10V už začíná rozsvěcet stromeček kontrolek a nadává ABS, ESP, Airbag... spolu s dalšíma hláškama. Fakt si připadáš jak ve filmu, jak to na tebe v rychlým sledu začne rožínat postupně a do toho ty hlášky na palubáku se zvukovým umíračkem (passenger airbag deactivated--airbags fault--esp failure---abs failure---STOP--STOP a konec). Economy mode se zapíná psychopaticky nahodile v různých intervalech (zapnutý rádio?, zapnuté světla?, otevření dveří během odpočtu?, otočeno do kontrolek?), stav baterie na to má vliv asi takový, že pokud je opravdu napětí baterie pod nějakou prahovou hodnotou (11V?,10,5?), tak to zapne economy mode, to máš pravdu. Ale taky se vyvolá economy mode nezávisle na stavu napětí, ikdyž je baterie plně nabitá a uplyne kolem 20-30minut po vypnutí motoru. Taková trochu nepochopitelná funkce, že si ani nezatáhneš okna, pokud nenastartuješ v economy modu.
 14. inoxing

  Flek mezi zadními koly

  To by mě taky taky nepotěšilo. Odkud auto je? Kolik to má nalítáno, pokud se tomu dá věřit?
 15. inoxing

  Akcelerace

  Zkontroluj si Vanos, tohle je KFU motor ne? Vanos na sací vačce, s tím bývají problémy (např. zakarbonované sítko solenoidu pro Vanos). Tohle ti identifikuje i diagnostika...
×