Jump to content

inoxing

User
 • Content Count

  752
 • Joined

About inoxing

 • ID člena
  57408
 • Rank
  Kecka
 • Birthday 01/01/1990

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Brno
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Starej kat, nic vyjímečný. Lambdy nemá cenu měnit.
 2. Zalepený vstřiky nebo zdrbaná elektrika ke vstřikům. Ikdyž plyn odpojíš od napájení, pořád jdou vstřikovače přes jednotku plynu.
 3. Ten plyn ti tam dělá bordel. Špatně seřízenej. Většina chyb z výpisu je kvůli tomu.
 4. Tak u starých koncepcí TU motorů to zas takovej zázrak nebyl, že nežrali olej. I mezi EW, co máš ty, se najdou kusy, který olej neberou. Ale zase nutno říct, že ne všechny starý koncepce (bavíme se o 90.letech) nebyli všechny ok. Třeba Opel/GM žral snad každej, ale je fakt, že je zase nic moc jinýho netrápilo, než občas dolít. Ten benzín v oleji si neumím moc představit u mpi atmo, při teplotě oleje 100-130°C se nějaké minimální množství dokáže bezproblému vypařit odvětráním. U nafty naopak tento jev není ničím vyjímečným (resp. u dieselu s DPF nebo u PD).
 5. Nepřeháníte to s tou výměnou? Předepsaný je po 30K, předepsaný ve ztížených podmínkách (asi někde v kamenolomu) je 20K (to je pro ty Totaly zrovna, jak ses ptal)... No a 15K km/ rok je normální interval starostlivého majitele vozidla, který ho používá na běžný provoz. Čím dřív, tím líp, ale zase bych to nepřeháněl, pokud tam teda neliješ Mogul GX-FE za 79Kč/l. Třeba teď má nový Kango 1.5dCi longlife interval na 40K km a vy si děláte vrásky kvůli 10K km. S barvou oleje si nedělej starosti, olej bude černej vždycky. Co si pamauju, tak naposled měl čistej olej při výměně SSSR DT75 diesel atmosféra, ale pásákem dneska nikdo nechce moc jezdit...
 6. Hele, já to jdu zkontrolovat a napíšu, kolik ubylo od poslední výměny před rokem. Mám zapamatovaný, že oleje bylo 7 rysek od maxima (někde nad půlkou), protože jsem koupil 3l místo 3,25l, co tam má být (podle staré databáze byly 3l) a takhle to vyšlo. Tak schválně, kolik tam bude po roce, po cca 12K km. Minulej týden jsem to kontroloval na cestách, protože na mě řval palubák, ať zkontroluju hladinu (nevim, nějakej bug, protože oleje je tam na rozdávání, asi kvůli mrazům se zbláznilo čidlo). No a odpočítával jsem rysky a bylo tam to stejný, tak mě to vysvětli, jak je to možný... EDIT: Ok, něco drobnýho ubylo, místo 7 rysek, je to na 9.rysce od maxu (těsně pod půlkou). To bude něco okolo deci, takže 0,1l oleje na 12K km. Něco málo prolíná přes dekly a gufera vaček. Motor 1.6 benál NFU, nájezd okolo 225K km, euro 4.
 7. To je normální do určité meze, záleží kolik toho je. Bere se to z odvzdušnění motoru, něco i prosákne turbínou.
 8. @VojtouNerCZ Tenhle tam patří (Quartz 9000), ale můžeš tam nalít i jiný, dle specifikací ACEA... Jasně, data jsou z doby výroby 307, ale normy značení se nezměnily za tu dobu. Takže 10W40 je pořád 10W40, stejně tak ACEA A3/B4 bude to jisté.
 9. Komu se to bude hodit, tak to má v příloze (PDF a ofocené části ze servisní knihy). Jen dodávám, že základ informací vychází z dohodnutých norem, podle kterých se řídí všechny oleje, nejedná se o nějaký reklamní žvásty. Ale snad pochopíte, že pokud si PSA nechává vyrábět oleje u Totalu, podle svých požadavků, tak tam je značka Total a ne Mogul. Sám nejezdím na Total, ale když se teď dívám na ceny, tak jezdím na dražší olej, než kolik ten Total vlastně stojí. Konkrétně, léta jezdím na Q8 Formula Excel 5W-40 (cena 129Kč/l), a to, co předepisuje výrobce je Total Total Quartz Energy 9000 5W-40 (119Kč). Takže asi tak. Vše údaje z jednoho nejmenovaného e-shopu, kvůli porovnání. Oleje PSA.pdf
 10. @vagi Ty oleje se tak značí- jako low saps, obecně, ikdyž se do nich zahrnujou i ty, o kterých píšeš. Jakože označení pro skupinu olejů se sníženým obsahem popílků/síry (aspoň když začínaly tyhle oleje pro FAP/DPF) Můžu ti poslat prospekty od Peugetu, kde je velkej nadpis LOW SAPS oleje a pod tím kategorie rozdělení 1,2,3 (high,mid,low).Ten motor překousne i motorový olej "No low saps", to není problém, jde o FAP, který to víc zanáší. Takže když tam naliješ high saps, mid saps nebo low saps, tak to bude ovlivňovat jenom životnost FAPu. A obecně do dieselů nejde dávat mid saps nebo low saps, liší se to dle emisní normy, technologie atd. prostě co předepisuje výrobce. EURO 4 a EURO 6d je rozdíl. A mimochodem, ACEA A3 je označení pro benzínový motory, ne diesely. Takže když naliješ ACEA A3/B1 do CR s turbínou, tak to bude velký špatný. U dieselů se řídíš normou ACEA B1/2/3 (bez FAP) nebo C1/2/3 (s FAP), ne normou ACEA A. Samozřejmě, mimo jiné, protože je nutno se řídit hlavně podle norem výrobce (PSA B71 xxxx, VW 50501...). Přemýšlím, že jsem postu prospekty z Peugeotu, kde je o olejích krásně psáno, dobře vysvětleno (co je 5W40, co značí normy SAE, API ACEA atd...).
 11. inoxing

  Peugeot 307-Turbo

  Musíš napsat VIN. Nicméně 79kw a 100kW 2.0HDI měla každá FAP.
 12. inoxing

  Servo expert 2007

  10A pojistka na servo? Tam tečou mnohem větší proudy...
 13. @Shrek Tohle dělá stará verze DB. Když aktualizuješ na novější, třeba 7.83, tak to bude fungovat. Ale bez záruky tohle info, protože je tolik modifikací a klonů, že tohle ti negarantuje ani "výrobce". Tohle konkrétní dělá ale stará verze DB, stejnou chybu třeba vyhazuje zapnuti vstupu AUXu atd. Sám jsem to řešil- vybereš funkci, potvrdíš a při potvrzení kódování tohle hází. Tuhle konkrétní chybu. A jestli někdo něco za tu dobu vím, tak 100% není u těhle věcí nic. Jednak SW, jednak HW klonů je nevyzpytatelné a u jednoho to funguje a u druhého ne. Stejně tak nějaké FULL CHIP/NO FULL CHIP, úplná utopie, nic to neznamená.
 14. Máš starou verzi DB, proto to nejde.
×
×
 • Create New...