Jump to content

P607Olda

Člen klubu
 • Content Count

  15,003
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

P607Olda last won the day on February 24 2019

P607Olda had the most liked content!

About P607Olda

 • ID člena
  2001
 • Rank
  Inventář Peugeot-clubu

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2019

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Šumperk
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kup Long. Málo místa neukecáš. 1,5 HDi a EAT 8 mám v 5008, spokojenost. Asistenty jsou nanic, tam ušetři. Rovněž vestavěná navigace nanic. I to nejlevnější rádio umí přehrávat z telefonu přes Bluetooth. Moje (r.v.2019) umí i USB. Digitální rádio mi přijde zbytečné (neznám ho).
 2. Nerozumím, co máš na mysli. Nenavrhuju nic rozpojovat ani škrtat. Jen měřit odběr celého auta z baterie. Prvotní dotaz byl na funkčnost žhavicích svíček. Proč je hned vyndavat? Navrhuji změřit jejich odběr bez demontáže.
 3. Žhavičky se kontrolují bez demontáže, stejnosměrným klešťovým ampérmetrem. Stačí se nacvaknout na kabel od baterky. Po zapnutí zapalování musí být asi 80 A. Pokud se dostaneš i mezi žhavičky, tak za každou musí být o 20 A míň. (3 = 60 A, 2 = 40 A). Ss ampérmetr by měli mít v každé autodílně, stačí tam zastavit a měření (celého odběru) trvá ani ne minutu. Běžný elektrikářský ampérmetr nestačí, bývá obvykle jen na střídavý proud. Pokud rozumíš elektrice, lze to i milivoltmetrem: připojíš milivoltmetr podél kabelu mezi minus a kostru. Zapneš světla, spočítáš si odběr, změříš milivolty a tím určíš odpor bočníku. Pak zapneš žhavení, změříš milivolty a vypočítáš proud.
 4. Na stránkách je sdělení, stejně tak Citroen Spacetourer. Nevíte někdo důvod?
 5. Asi že už neměnili lisovací nástroj na plechy a koberec. Často se to stává ve výrobě u přechodných sérií, v okamžiku výrovy komponentů není známo, zda už bude použit nový způsob.
 6. Povol víčko, aby to netlakovalo, pak poteče míň. A opravuj jedině u svého ověřeného servisu, nikdy u cizích. Raději si na tu cestu půjč jiné auto.
 7. Tato má moc km? https://www.kopecky.cz/detail/2287/peugeot/5008 Základní dotaz by byl, zda byla u nich prodaná jako nová, případně sdělit VIN. Já jsem moji prodával (přenechával) ve 207 t. km a byla zachovalá...
 8. V prodejně barev mají kameru s analyzátorem. Anebo svazek barev - vzorník. Není jisté, že tvoje oranžová je z Peugeotu, může být z jiného vzorníku.
 9. Jak jsem psal, vybírej v autorizovaném, https://skladovevozy.peugeot.cz/ojete-vozy/vysledky-hledani/peugeot/5008?price_from=129000&price_to=309000&year_from=2010&year_to=2020&kilometers_from=0&kilometers_to=302605 případně si tam udělej známost u prodejce nových vozů - ty opravdu dobré vozy se do inzerátů nedostanou, prodávají se po známosti (stejně jako reality). S dovozem nemám dobré zkušenosti - pokaždé tam něco nesedělo. Lepší vyhlídnout si auto tady, u seriozního prodejce, podumat nad tím v klidu a pak koupit. Zkus oslovit zdejší členy, kteří mají kontakty v autorizáku, kdy tam přije někdo kupovat nové auto a svoji 5008 dá na protiúčet. Na "objednaném" dovozu je nejhorší to, že musíš dát zálohu, a když se ti pak auto nelíbí, nemůžeš couvnout. Taky jsem se tak nechal napálit - nakonec mi "dovozce" vnutil jiné auto, s jinými km, a já jsem byl rád, že jsem nepřišel o zálohu. Jindy jsem dovoz dělal sám, jel jsem vlakem až na švýc. hranice, taxík, hotel, papírování a pak cesta domů. Doma se ukázalo, že Ducato mělo 3,5 t jen podle německých papírů (byla tam žádost o úpravu), ale naši to neuznali a napsali mi jen původních 3,3 t. Takže auto jezdí, ale úplně spokojen jsem nebyl.
 10. TYP LAKU LAK MATNÝ BARVA KAROSERIE EXY - LAK ČERNÝ ONYX
 11. Až se svezete v nové 1,5 HDi, tak zjistíte, kam se dostal vývoj. Jede jak z praku, kam se hrabou starší 2,0 Hdi. Mám jich dost ve firmě, projíždím je střídavě všechny. 1,6 HDi taky jede dobře- a taky záleží, ze kterého roku. Dlouho jsem váhal, ale napíšu sem pro všechny ty, kdo kritizují auta, která nemají, případně kterými pravidelně nejezdí: Je to jako říct "Tvoje stará špatně šuká. Víš, nezkusil jsem to, ale myslím si to". Krom toho, současní "rychlojezdci" v silných autech jsou spíše pro smích - obvykle předjedou a pak brzdí provoz, při odbočování, na kruháči, v jiné "technické" situaci, která vyžaduje přehled a rychlou reakci.
 12. Hlavně hledej seriozního prodejce, nebo autorizivaného. Ne z inzerátů, ale zajdi tam a hoď udičku osobně (flašku). A čekej.
 13. U 307 to bývá i konektor u LZ nebo PZ čidla. V každém případě by bylo dobré začít diagnostikou, které kolo to je, a pak se vrhnout na hledání závady.
×
×
 • Create New...