Jump to content

P607Olda

Člen klubu
 • Content count

  13,814
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

P607Olda last won the day on September 27 2016

P607Olda had the most liked content!

About P607Olda

 • ID člena 2001
 • Rank
  Inventář Peugeot-clubu

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Šumperk
 • Stát
  Česká republika
 1. Koupím lanko kufru na P206cc

  Při společné obhlídce jsme zjistili, že se to utrhlo proto, že výrobce nedříve roztemoval samotné ocelové lanko - vytvořil tam takovou "růžičku" - a potom ho zalil hliníkem, tedy odlil komplet oko. Ovšem v místě růžičky je na obvodu hliník natolik ztenčený - po obvodu pouze desetiny mm, že se to utrhlo. Na fotce je na lomové plošce oka vidět otisk "růžičky". Budeme řešit dál, případně si to Pepito vyrobí sám, nakonec dáme vědět, jak.
 2. P5008 pro rodinu<

  Do 5008 určitě motor 1,6 HDi, nikoli benzín. 7-místná verze je fajn, děcko si sedne dozadu (nevzpomínám, zda jsou tam ISO-FIXy, ale asi ano. Akorát v tom případě už uvezeš málo batožiny, určitě ne kočárek. Větší je C4 Grand Picasso. Citroeny jsou obecně levnější, než Peugeoty, z toho můžeš mít výhodu při koupi. Koukni taky na Expert (Jumpy), krátký, tam bys dal dost lidí i batožiny. Koupili jsme 2,0 HDi r.v. 12 a má docela slušnou nízkou spotřebu.
 3. Peugeot 607 - Problem s DO

  Taky je to jediné, co mě napadá. Je taky rozdíl, zda je klíč studený nebo teplý, baterka se zahřátím oživí. Jinak nevím.
 4. Peugeot 307 kombi 2,0 HDi

  Prodám Peugeot 307 kombi, 2,0 HDi, r.v. 2003, najeto 132 000 km. Druhý majitel, koupeno v CZ (Bludov), zaručené kilometry, dobrý stav. Aut. klima, dešťový senzor, tažné na 1500 kg, tempomat, stmívací zrcátko. VIN VF33ERHYB83063068, kód poslední STK 16-03-0908, STK do konce března 2018. Rozvody měněny při 101 000. Sada letních kol, vzorek 2 ks 5mm, 2 ks 3mm. Oděrka na PP blatníku (je plastový, takže není nutno řešit), malá skvrna pod výdechem. Před STK bude třeba výměna 2 ks čepu řízení - zatím se to neprojevuje. Na stav se můžete informovat v servise Zábřeh. Cena 79 000, sleva možná. Na přání mohu kola zdarma vyměnit za litá, nepoškozená, viz poslední foto - nyní jsou na jiném autě - zimní za zimní. Tabulka km při STK Datum prohlídky Druh prohlídky Stav km Poznámka 16.06.2016 Evidencní kontrola 101 629 30.03.2016 Pravidelná 99 604 22.04.2014 Opakovaná 87 341 27.03.2014 Pravidelná 87 341 12.04.2012 Pravidelná 76 547 08.03.2010 Pravidelná 55 508
 5. Koupím lanko kufru na P206cc

  Vypdá to jako brzdové lanko z bicyklu. Když tak změř průměr lanka a jeho odhadovanou délku a změř rozměry toho oka. Vnitřní průměr, vnější průměr a tloušťku. Anebo oko sundej (pozor neztrať segrovku) a dej do obálky a pošli. Na výrobu oka, nebo něčeho takového potřebuju dost času. Pak bys přijel a nainstalujeme to.
 6. Koupím lanko kufru na P206cc

  Si to zhotov. V sekce 307 je vlákno Naviják, tam popisuju, jak zakončit lanka. Snadné je např. provrtat kulatinku nebo i hranolek, dvě díry těsně u sebe a lanko provléct tam a zpět - ostrý ohyb lanka ho zajistí proti vyvlečení. A lze to opakovaně rozebírat. Anebo provrtám kulatinku po délce, vložím lanko a zalisuju. Kolik by to stálo origo? Už jsi dal dotaz Nečasovi? Pokud neuspěješ, tak ti ho vyrobím (zdarma).
 7. peugeot 106

  Co tomu autu vlastně je? Chodíš ke schopnému servisákovi (ten by si poradil bez nás), anebo to opravujete doma? Takže jednotlivé otázky: 1. vaří? tzn hadice jsou tvrdé, ozývá se bublání, po otevření nádobky (neradím, jen se ptám) dostaneš dávku vařící vody na ruku? 2. kontrolovali jste nezávislým teploměrem, (infrapistolka), jaká je teplota hlavy válců, tedy horní část motoru, ale ne svrchní kryt, ale ta část pod ním. 3. že jde sahara (sahara = ventilátor(y) před chladičem) i když nemá, je zřejmě elektrická závada, nesouvisí s "vařením" - navíc vznikla po montáži, takže pravděpodobně je to zaviněno nesprávnou montáží něčeho - nejspíše konektor čidla. Sahara má jít na menší rychlost když má auto klimu a když tu klimu zapneš tlačítkem, i při studeném motoru, po zapnutí zapalování. 4. má to fungovat v tomto pořadí: 4.1 po nastartování studeného a stání na místě na volnoběh, (vypni ventilátor topení!) nejspíše jde voda do topení (neustále), takže ty slabší trubky, co jdou do kabiny, se pomalu zahřívají, 4.2 pak při asi 80 stupních otevře termostat a voda jde do chladiče nejdříve horní hadicí (u některých aut nejprve dolní) a pak se ohřívá ta druhá 4.3 po asi 20 minutách na volnoběh (někdy i déle) se rozběhne sahara na první stupeň (při např. 87), což už motor na volnoběh uchladí, takže v současné teplotě kolem 0 se na druhý stupeň sahara ani neroztočí. 5. je taky možné, že ukazuje nesprávně ukazatel, tedy teploměr na přístrojovce, proto je třeba používat nezávislý teploměr, aspoň pro první ověření palubního, ale taky pro možnost kontroly teploty jednotlivých hadic a chladiče. 6. prasklá hlava - krom rychlého přehřátí by hadice tlakovaly ještě před varem. 7. nefunkční vodní pumpa - voda by neproudila, tzn. hlava válců brzy horká a všechny hadice ne-horké (ony studené nebudou, trocha vody bude proudit, ale málo) Doporučuju vyhledat schopného servisáka. Anebo se tomu věnuj soustavněji, po dvacátém autě už budeš vědět vše...
 8. Jaké topidlo na chatu?

  Přímotop - prach smrdí jen první půlhodinu, pak už ne. Podle toho, zda se během nepoužívání stihne usadit (týden, přes léto?). Případně při nepoužívání uklidit do skříně nebo bedny. Přímotop infra mám v kanceláři i v dílně, topí okamžitě, což např. olejový radiátor ne.
 9. Jaké topidlo na chatu?

  Elektrika má výhodu v dobré regulaci, jak časově, tak teplotně, takže v důsledku vyjde ekonomicky stejně dobře. El. fukar šumí, infrazářidlo je tiché. Obojí si můžeš nasměrovat kam chceš, to je taky výhoda. El. olejový radiátor je taky fajn, ten se nedá směrovat, ale je tichý a stabilní. Osobně mám zkušenost se všemi uvedenými. Použij to, které máš zdarma (někde v rodině leží) a vyzkoušej. Časovač - ten nejlevnější mechanický by stačil, ale v případě výpadku el. se zastaví. Časovač s displejem má v sobě záložní baterku.
 10. spotřeba Experta

  Po koupi ojetého Jumpy (160000) jsem ho převážel Praha - Zábřeh. Včetně semaforů v Praze a pak v HK. Motor XCAHZ (nevím), 94 kW, r.v. 2012. Zkoušel jsem ekono-rallye, tzn. co nejmíň se dá udělat, nespěchal jsem, spolu s kamiony. Spotřeba při 90 km/h za kamionem 2,8 až 3,8. Vesnice klidná jízda pod 5. Praha - HK za 4,9, Praha - Vys. Mýto 5,1, pak nastaly kopce, takže Praha - Zábřeh (přes Mohelnici) 5,5. Podle PP, ale asi pravdivě, neubylo ani čtvrt nádrže. Jednou jsem se rozhodl předjet, tak v 80 km/h jsem na to šlápl - a auto vyrazilo, málem jsem kontaktoval předjížděného. Jsem z toho docela v šoku, na dálnici jsem nevěřil svým očím, tento ročník a motor (6-kvalt) doporučuju. Máme taky Experta r.v. 11 (motor XDRHR) a ten má o litr větší spotřebu.
 11. Vysoká spotřeba

  Určitě si ještě prohoďte auta. Už jsem několika řidičům předvedl o litr nižší spotřebu, než oni sami, Oktávka, Partner. Je to v řidiči. Jak bylo výše uvedeno v jednom příspěvku - pisatel jel "na spotřebu" a přitom "několikrát plyn na podlahu"
 12. Disky Fiat-středová krytka Peugeot

  Jj, opatrný jsem myslel tak, zda předchozí majitel respektoval např. šířku a ET podle TP - a hlavně aby to pasovalo podle tvého TP.
 13. Automatická klimatizace

  Má pravdu předsedo, taky to mám nastavené jednou provždy, léto - zima pořád stejně. Pokud je tam čidlo sluncesvitu, tak při oslunění sníží požadovanou teplotu asi o 2 stupně. Čidlo může být na přístrojovce, nebo taky v čidle deště.
 14. Jj, po zapnutí klíčku je slyšet jemné vrčení.
×