Přejít na obsah

P607Olda

Člen klubu
 • Počet příspěvků

  14 202
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli P607Olda

 • ID člena 2001
 • Hodnost
  Inventář Peugeot-clubu

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Šumperk
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. P607Olda

  Střešní box

  Jasně. Měl jsem starý FUNBOX asi 15 let, pak mi ho rozbil známý, kterému jsem ho půjčil. Tak jsem na Bazoši koupil stejný, starý, za 1400. A slouží dál. Hlavně je dost velký, na lyže i lyž. boty. Tady je jeden https://auto.bazos.cz/inzerat/91800663/Stresni-box-na-lyze.php V inzerátu uvedené rozměry nepasují, je na výšku určitě vyšší, než 0,2 m, snad 0,4 m
 2. Tak jen pro info, zkoušel jsem na své 5008, 1,6 HDi 2-tronic (robot), r.v. 2010. Na tempomatu se dá nastavit 40 km/h a zařadit dvojka a funguje. Je fakt, že dvojka při 40 točí asi 2500 ot. Ještě jsem se díval na návod k 308, tam se píše: U vozidla s mechanickou převodovkou musí být zařazen minimálně třetí nebo čtvrtý převodový stupeň (podle typu motoru).
 3. Vzpomínám, že snad ještě existovala druhá fotka, bez auta, Nebo že tam bylo více osob (anděl, Mikuláš?)
 4. Jj, díky. Asi toto vlákno
 5. P607Olda

  prodám peugeot 406 td break

  Kolik se platí eko? Anebo napiš kód z TP.
 6. Nejhezčí fotka byla Netopýrka v čertí masce. Při změnách fora se fotka ztratila. Nemáte někdo schovanou? Netopýrka byla předsedkyně.
 7. P607Olda

  Nevím co to je

  Stupeň ucpání FAP se měří pomocí diferenciálního čidla tlaku. Tzn čidlo porovnává rozdíl tlaku před- a za filtrem. Možné situace: - ucpaný FAP (hláška vyskočí při velkém zatížení) - vadné čidlo - ale i upadená nebo děravá hadička tlaku - vakl konektoru na čidle Obvykle motor padne do nouzového režimu, tzn. jede tak napůl. Nevím, proč u tebe ne, možná to není zásadní závada. Pomůže dobrý servisák. Sem na Moravu nemáš cestu?
 8. pavelblaha: jsi si jist, že na trojku nefunguje?
 9. P607Olda

  Geometrie náprav P208

  Pneuservisy to dělají špatně. Sbíhavost zadní nápravy u 607 i 406 se při propérování mění, proto se musí nastavovat v dané výšce (u 607 dokonce nastavení ve dvou výškách různými prvky a kontrola ve třetí výšce) . U jiných aut (208) to bude tak, že pevná zadní náprava má určitou tuhost, tzn. při zatížení se prohýbá, a je to otázkou konstrukce, aby se při prohnutí změnila sbíhavost tím správným směrem. I ty hodnoty, dodané výrobcem auta anebo výrobcem laserové geometrie jsou docela nesmyslné. Zařiď se podle toho, jak ti sjíždí gumy, případně zda ti auto (zadek) odskakuje.
 10. P607Olda

  Peugeot (změna) 307 -> 5008

  Rezerva je otázka náhody a statistiky. Silniční auta mají defekt málokdy, pokud zajíždějí na polní cesty a do trávy, tak často. I proražení pneumatiky se vyskytne... I defekt od ostrého kamínku při zimním posypu. Pokud jezdíš kolem komína, a někdo by ti dovezl rezervu... S tou lepicí sadou moc nepočítám, navíc prý to není navždy, jen na dojezd a pak koupit novou pneu... Na dovolenou vézt rezervu v kufru... Asi nejlepší by bylo opravdu koupit naviják, rezervu i ten kastlík i hever a mít rezervu pořád sebou.
 11. P607Olda

  Větráček fouká teplý vzduch

  Dělalo mi to na 607 taky, a nyní na 5008 taky - prostě musím mít zapnutou klimu a je to OK.
 12. P607Olda

  Svetla 307 hdi

  Žárovka v popelníku?
 13. P607Olda

  Narovnání karoserie P306

  V Novém Malíně někdo rovná odborně. Pokud chceš, ozvi se mi, dám ti kontakt a pojedeš se domluvit. Možná ti rovnou řekne, že to nemá cenu. Navíc odborné rovnání je dost drahé - ta mašina asi stála dost peněz.
 14. Čidlo bude asi přerušené nebo zkrat. Zkus na vrakáči půjčit. Některé ty žárovky jsou nevyndavací a jsou dost drabé.
 15. P607Olda

  Peugeot 206 SW , r.v. 2006 , 55 kW

  Asi jsi dal nějaké tuhé. Anebo mezitím zarezla náprava. U SW jsou i ty šikmé vzpěry, ale podrobnosti nevím.
×