Jump to content

P607Olda

Člen klubu
 • Content Count

  14,832
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

P607Olda last won the day on February 24

P607Olda had the most liked content!

About P607Olda

 • ID člena
  2001
 • Rank
  Inventář Peugeot-clubu

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Šumperk
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Chjo, pište si co chete. Mně už to handrkování nebaví. brutall v tomto vlákně nedal žádný příspěvek technického rázu.
 2. Aha, takže jedna paní povídala. Když už se pouštíš do pře, tak si něco nastuduj, najdi si technické podklady, kde je označeno jako jed, nebezpečí atd. Pak tvůj argument uznám. U toho aditiva, které uvádí Dutý Měch, otevřel sis návod? Není tam ani slovo o škodlivosti. Pokud bude na obalu uvedeno, že je to jed, tak je třeba s tím zacházet jako s jedem, podrobná instrukce bývá uvedena. Což rozumný člověk respektuje - rukavice, brýle, umytí atd. Já jsem navrhoval dočasné řešení, aby nejezdil s ucpaným filtrem, a případně to neroztrhlo potrubí, anebo diagnostika zastaví motor. Na netu se taky píše, že akrylamid je karcinogenní. Vyskytuje se např. v zapečených těstovinách, ve všech pečených výrobcích z mouky (buchty, rohlíky), a v grilovaném mase. Tak buď rád, že tě to ještě nezkolilo, grilovačka je cesta do pekel!!! https://www.bezpecnostpotravin.cz/UserFiles/EFSA/Akrylamid.pdf
 3. No, asi o tom něco víš, když to tvrdíš... Na obalu je varování, nebo jsi to "někde četl"?
 4. Pokud chceš být naštvaný, tak klidně, ať to řeší oni. Oni budou v pohodě a ty budeš mít závady.
 5. Na autorizák nespoléhej. Nic moc. Mohl bys to vyzkoušet i na zvedáku, dokonce i na heveru. Zvednout kolo, točit rukou dozadu, případně dát volant do rejdu (krajní polohy), aby se změnily úhly a síly v ložisku a tím nastane jiné tření. Ale kdybys točil volantem, tak ne na zvedáku, to by mohlo spadnout! Když tak podložit práh trámkem, anebo snížit zvedák, otočit volantem a zase zvednout. A postupně obě strany. Píšu to proto, že jako obvykle, musíš se spolehnout sám na sebe, anebo na bratra, syna, tátu. V autorizáku budou rychle hotoví, hlavně když u toho nesmíš být: závada se neprojevila, vše OK....
 6. Pojišťovna ti to fakt neopraví. Vezmi lepicí pásku a zalepuj mezery, až to najdeš. Až budeš vědět, která mezera to dělá, pak budeš řešit, jak to udělat definitivně, případně čím se to vlastně liší od opačné strany.
 7. Vypadá to na brzdy. Takže zkontrolovat obložení a hlavně, jestli jsou pohyblivá vodítka, jestli dobře kloužou. Plovoucí třmen má váleček jen z jedné strany, ale celek se pohybuje na vodítkách, takže tím se středí. Může to být i nešťastná kombinace materiálu kotouče a desky, v souvislosti s výšeuvedeným. Rozhodně navštiv ověřený servis nebo mechanika a nechej to zkontrolovat. Když se zanedbá to klouzání vodítek, tak se nevrací na střed, jednu desku to sežere brzo a pak zničí kotouč. (mám praktické zkušenosti) Pískání je kupodivu jen estetická záležitost, na funkci to nemá vliv. Je způsobeno tím, že kotouč už má vyjetou dráhu a tedy hranky a na té šikmině deska píská. Strč tam prst, hranka kotouče na výměnu je 1,2 mm, zatímco 1,5 mm je už nejvyšší čas na okamžitou výměnu. A ať tě to neuspokojí, jestli je míň, z druhé strany, kam nedosáhneš, může být situace kritická. Autorizovaný servis je často neschopný, navštiv šikovného mechanika, aspoň na nalezení závady, případně i na opravu.
 8. matvejson tomu moc nevěří, tak jsem napsal, co může zkusit hned a zadarmo, aby se přesvědčil. A pak už si vybere ze široké nabídky...
 9. Jednoduše tam přivaž ke kostře auta kousek drátu. Za jízdy ho vzduch nadzvedne, jakmile zastavíš, dotkne se země. V 70. letech to měl skoro každý. Příčinou je, že suché pneumatiky moc izolují, záleží na výrobci
 10. Vrzá gumové těsnění, nebo něco uvnitř? Pokud těsnění, tak: - zkontrolovat, přitáhnout zámek (protikus na rámu), aby dveře víc zapadly - vyměnit protikus na ràmu (aspoň ze zadních dveří) -těsnění mazat silikonem, glycerínem nebo tekutým mýdlem - vyměnit zámek (drahé řešení)
 11. Jj, anebo na výstupky nasadit normální torx šroub a točit jím.
 12. No jo, @happycrown nás procvičil a pak se sem ani nepodíval. Momentálně je jeho poslední návštěva shodná se zadáním dotazu.
 13. A tohle jsi kontroloval? jarokare se vyzná, a tato poznámka je natolik neočekávaná, že by to mohla být pravda...
 14. natrénuj na vrakáči
 15. Dnes jsem se na to ptal v servise. 407 coupé tam s touto závadou neměli, ale ujistili mě, že u všech Peugeotů, když sundáš ten plastový kryt kolem zámku, tak šrouby jsou přístupné. Jak se tak dívám na tvoji fotku, není tam přístup zespodu, od toho černého plastového krytu?
×
×
 • Create New...