P607Olda

Člen klubu
 • Content count

  13,621
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

About P607Olda

 • ID uživatele 2001
 • Rank
  Inventář Peugeot-clubu

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Šumperk
 • Stát
  Česká republika
 1. Ještě k té prvotní otázce, a odpovědi ozzyho: jakmile jsem zapnul klimu, tak fungovala naprosto správně, chladila perfektně (tzn. míchání asi v pořádku). V servise jsem se na to ptal, on diagnostikou zahýbal klapkou a konstatoval, že chodí do koncových poloh. Peugeot 508SW: Dát klimu do pořádku znamená aby fungovala - tedy nevím, jak bych to vysvětlil. Neznamená to vyčistit, ale doplnit a mít vše OK, aby to fungovalo.
 2. Buďto čidlo teploty v kabině, hlásí pořád horko, anebo klapka teploty vzduchu. Když přepneš do manuálního řízení a měníš teplotu, tak se teplota vzduchu mění? Pokud ano, je vadné čidlo, pokud ne, je vadný motorek klapky.
 3. Musím přiznat, že volantech.cz je dokonalejší, mám ho asi 100 t. (5 let) a vypadá čím dál líp. On se jakoby promastil od rukou, takže kůže je hladká, lesklá. I provedení, včetně sloupků, je prakticky stejné nebo lepší, než origo kůže. Cena asi 1600, oni zdražují.
 4. Jj, 10 let a nemusí se přitom měnit kladky, jen řemen. Ale zda bych měnil vodní pumpu? asi ano, tam jde o stárnutí gufera. Tzn. je otázka, zda při minulých rozvodech měnili pumpu. Teď po 4 letech to neřeš, počkej do těch 10 let. Ta pumpa není kritická, kdyby začala téct, tak bude téct pomalu, do cíle dojedeš.
 5. No právě. Podobně vypadá i Dezent M, tak se nespleť ale tvoje je opravdu Dezent F. V každém provedení je spousta typů, tedy - počet děr a rozteč - průměr otvoru uprostřed - ET Takže koukni na svoje ostatní zevnitř, abys definoval, co vlastně přesně sháníš (a zda na ostatních máš středicí kruh nebo dokonce podložky). PS sháněl jsem Dezent M v rozměru pro Peugeot 4007, bez šance.
 6. Dej tam jedině takové, co máš v TP. Dopsat jiné se ti stejně nepodaří. Je to vyhazování peněz, on to nikdo neocení. Dej tam hezká hliníková kola, co tam patří, uděláš nejlíp - ti designéři věděli, co k těm tvarům karoserie nejlíp pasuje. Anebo plecháče s hezkými poklicemi. Koukni do TP, jestli máš povolené 14, 15, 16 a v jaké šířce a ET. Koukni i do poznámek na druhé straně dole.
 7. Taky mi to dělalo, a i když jsem se nad tím zamýšlel, nevyluštil jsem. Dej klimu do pořádku a bude OK. Když bylo venku 18 a já jsem chtěl jet s vypnutou klimo, tak pořád hřála.
 8. 1,6 HDi ukáže 0 při brzdění motorem nad 1300 otáček.
 9. Ještě jsem našel jiná videa na podobné téma. Rozdíly: Namočit: Mária Cavallo (MC) radí nejprve namočit - asi správně, ve videu to dělají nasucho MC je více napnutý, i díky namočení líp drží Obě videa doporučují obcházet sloupek zepředu, slepými stehy, aby nebyly prázdné dírky, (MC zezadu) Druhé video doporučuje (stejně jako MC) před- i po sloupku udělat steh "na místě" dvakrát do těch samých dírek. Na závěr uzlík a konce zatáhnout pod stehy. Moje zkušenost - nemusíte si obalovat prsty ani si je ničit, když k utahování použijete háček nebo zahnutou pinzetu. Utahovat stačí po 10 navlečených dírkách. Obejití sloupku: po zkušenosti bych si počet vynechaných dírek vyznačil předem, např. barevnou nitkou, protože zezadu se počet vynechaných dírek velice špatně počítá. Anebo si připravit zrcátko a případně světlo. Na jiném videu jsem viděl ještě dokončení: stehy uhladit a zatlačit, zarovnat pomocí válečku, např. malá láhev nebo rukojeť šroubováku. https://www.youtube.com/watch?v=8eErvuUeD7k
 10. Normální. Benzín ukáže 0 při brzdění motorem až při více než 1500 nebo 1800 otáčkách.
 11. Kdysi mi ledničkář připasoval měděnou, oni už vědí, jak na to, i ty konce jsou možná unifikované. Byl to ledničkář, který dělal i mrazicí vitríny atd, takže uměl improvizovat.
 12. nebo napínací kladka řemene příslušenství - její tlumič kmitání
 13. Taky záleží, jak vysoké máš příčníky. A kolik ty dovolíš, aby to čouhalo dopředu, nad sklo. Když je nutnost, tak ať čouhá hodně dopředu a jeď pomaleji. Se 4 bicykly na střeše jsem jel do Francie 110, a taky to šlo. Mám box, kde jsem na každé auto musel přizpůsobit - dovrtat upevňovací otvory, podle podélné vzdálenosti příčníků (sedan měl pevně dané uchycovací body). To samozřejmě nelze, když má box zespodu vybrání pro příčníky - já mám starý s plochým dnem. Můj starý dlouhý box čouhal dopředu nad celé sklo až skoro nad kapotu. Fotka zde https://www.peugeot-club.com/topic/109419-jaky-stresni-box/ PS: proč máš toto vlákno v sekci 307?
 14. Tož přijeď. Zavolej Zábřeh, tel. 583 411 572. Zjistí, jak to opravdu je a dají to do pořádku, případně i jiné věci.
 15. Podle fotky je to stejné, jako na 307. Odvrtat vruty není vhodné, když hlavičky pokapeš čímkoli (olej, WD, Kontaktol) a pečlivě vyčistíš jehlou, tak jdou povolit vždy. Odvrtáním můžeš poškodit obaly (krabici), pak už to nepůjde opravit.