Přejít na obsah

P607Olda

Člen klubu
 • Počet příspěvků

  14 372
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli P607Olda

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Šumperk
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. P607Olda

  Peugeot 307 cc klíče v kufru

  Objednat nový klíč podle VIN. Bude to trvat několik dní. Pak otevřeš auto, zapneš zapalování a otevřeš kufr. A nakonec pojedeš do servisu a tam diagnostikou naučí dálkáč a immo. Případnè můžeš objednat levnější klíč bez dálkáče, jen s immobilizérem.
 2. A prý má řadicí jednotka vlastní tlakové olejové hospodářství, tedy čerpadlo, dolití oleje.
 3. P607Olda

  Odvzdušnění brzd + ruční brzda

  Byl jsem přítomen odvzdušnění v servise kterému věřím. Prý se jednalo o odvzdušnění i ABS a snad ESP. Dva lidi a auto na zvedáku. Za volantem jeden z nich, rozjetou diagnostiku. Diagnostika velí, co se má udělat (případně sama dává povely snad čerpadlu, snad nějakým ventilům). Takže podle pokynů diagnostiky: ... teď šlápnu na brzdu, teď povol XY odvzdušňovák... Půl hodiny to dělali. Pak se jeli přesvědčit, že je to OK. Tak držím palce. Prý když bublina dojde někam k tomu ABS, tak tam už jsou prostůrky (nad pístem nebo v trubičkách), ze kterých se vzduch těžko vyhání. (a možná měli do nádobky tlak, takže to teklo samo...)
 4. P607Olda

  406 - brzdová záhada

  ozzy56: odpovídáš na jiný dotaz. Se někdo ptal, že se mu nedaří dobře odvzdušnit. Počkej, najdu to. Tak se na mne nezlob... Tento dotaz
 5. P607Olda

  406 - brzdová záhada

  Ještě k tomu propadání pedálu, bez chodu motoru. Dělalo mi to na několika předchozích autech taky, ale vzhledem k tomu, že brzdily normálně, tak jsem to neřešil = OK.
 6. P607Olda

  406 - brzdová záhada

  Když dávali nové destičky, vyčistili vodítka?
 7. P607Olda

  406 - brzdová záhada

  Vyčištění brzd ja tak na 2,5 hodiny předek i zadek. Pokud by to bylo něco jiného, tak by sis domluvil jiný termín. Pokud tak hodně jezdíš, tak nějakých 100 km ti snad nevadí. Hlavní trať vede přes Uhersko, takže vlak k vám taky dobrý.
 8. Prodáno. Pro vaši informaci, dáno do bazaru s cenovkou 49, paní žádala slevu na 46, tzn. vyplaceno 42. Bazar to prodal své známé, během 4 dnů bylo auto prodané. Obrázky jsem umazal, abych šetřil místo.
 9. P607Olda

  406 - brzdová záhada

  Neřeš, nechej to opravit. Když jsme (2003) koupili fungl novou 406 kombi, po roce se zakously přední brzdy (na novém autě). Prý když se tam nachytá prach, tak se přihřeje, nabobtná, a lavinovitou reakcí se kousne. Po vychladnutí jsme opatrně dojeli do servisu, vyčištěno. Ale čím to vysvětlit, se raději neptám. Na nové Okt II nám skočil kamínek do přední brzdy, a nešel vyndat ani po sundání kola, že musel brzdič dolů. Už máš někde zamluvený termín? Neodkládej to, s brzdami nejsou žerty. Když se nevrací, tak brzy sjedeš na kov a pak se fakt špatně brzdí. (Dnes mi volal řidič, že mu na 307 chrastí zadní. Termín jsem zamluvil ihned.)
 10. P607Olda

  2 rychlost topení či chlazení

  No a kudy jsi se tam dosta? Od motoru, nebo přes tu klapku?
 11. P607Olda

  2 rychlost topení či chlazení

  Pokud máš tušení, kde to je popsané, tak mu to najdi. Píše jasně 4 rychlosti, takže klima manuální.
 12. P607Olda

  P306 prosim o radu, klepe se motor

  Díky za nasměrování k tematu. Specifikuj víc, co se klepe. Kdyby se klepal na volnoběh, tak jede na tři válce. Ale (ozzy díky) - když se klepe při uvedených rychlostech a hlavně při přidání plynu, je to poloosa. Obvykle pravá, ale může i levá. Vnitřní konec, který je v převodovce. Dotaz: když ubereš plyn, klepání zmizí? Klepe se (vibruje) celé auto, jakoby pod nohama spolujezdce (vyzkoušej se spolujezdcem)?
 13. P607Olda

  2 rychlost topení či chlazení

  Z chytré knihy, viz obr. Tzn. odpojit tyč volantu, vyjmout motor a vzniklým otvorem demontovat odpory. Možná to jde i jinak, já jen uvádím informace z knihy. Zřejmě to bude vypálený konektor. Je fakt, že tam tečou proudy a odpory se zahřívají, takže při opravě vezmi do úvahy. Asi bych to proklemoval, pomocí zamačkávacích svorek, a případně pro jistotu prolil cínem. Faston samice, jak se jednou vyhřeje, ztratí pružnost a musíš ji nahradit. Samce stačí vyčistit.
 14. P607Olda

  406 - brzdová záhada

  Myslím, že toto je jasné. Podobně se to bude chovat, když na místě zatáhneš ručku, tzn. vymezíš vůli paken. No, uvidíš, jak to dopadne. Když tak vyměñ mechanika, když toto nepoznal. Právě proto radím tu divnou věc, jet tak daleko, kde to poznají. V podstatě ani nehledej, které je to kolo - ta informace je ti k ničemu. Nechej udělat generálku všech 4 brzd, a to důkladně. Tzn. včetně vyčištění samostavů atd. Jinak se to objeví zase a byly by to vyhozené peníze.
×