Přejít na obsah

P607Olda

Člen klubu
 • Počet příspěvků

  14 745
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli P607Olda

 • ID člena 2001
 • Hodnost
  Inventář Peugeot-clubu

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Šumperk
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. P607Olda

  peugeot 406 strešní tapacír

  Kdysi jsem na Š105 nabral chemoprén do injekce. Drželo to dobře, ale chemoprén stekl a udělal fleky. Kdyby bylo lepidlo trochu hustší, anebo ho tam stříknout maličké množství na mnoho míst... Na 406 mi tam dávali lepidlo, zboku, nad dveřmi si odklonili tapacír a vzniklou štěrbinou dali lepidlo. Nebo kvalitní oboustrannou pásku.
 2. P607Olda

  Autochladnička

  Taky bych volil termotašku a do ní ráno vložit ochlazené pití a k tomu flašku zmražené vody z mražáku. Anebo ten klimatizovaný box v autě (součást auta, Peugeoty ho většinou mají), ten je bez starostí. Všechny uvedené ledničky ti přinesou dost starostí. Já jsem (nejvíce v 90. letech) ujel statisíce, kolu jsem pil teplou. Bylo to OK, tehdy mě ani nenapadlo, že je něco v nepořádku, prostě je horko, tak mi pití zteplalo, to je snad normální. Salám lovecký, v teple vydržel, chleba k tomu. Jablka OK, akorát čokoláda byla měkká. (To na vysvětlení, proč my staří nechápeme nynější svět...)
 3. Při parkování na slunci, nechte pár cm otevřená okna, a samozřejmě odstranit gumové koberce. Za pár dní koberce vyschnou.
 4. Vypálené budou i proti-kontakty (v parabole), takže vyměnit objímku nestačí. Výše jsem psal, opravit kablíkem, pájením, je to navždy.
 5. Rosení s filtrem nesouvisí. Možná: - teče ti radiátor, vlhkost smrdí sladce po chladicí kapalině - máš přepnutý vnitřní okruh, nebo nepřepíná klapka - máš nasáklé koberce od sněhu a pomalu schnou, když je v autě teplo - za běžných podmínek, čtyři osoby v autě, vlhké oblečení, zavřená okna, taky může zarosit okna
 6. No, kdybychom připustili "hardwarovou" závadu, tak na 307 zlobívá ukostření uvnitř volantu. Případně, když mačkáš silně a směrem dolů, tak zatroubí.
 7. Zkus odpojit baterii na hodinu. Po připojení chvilku počkej, až potom startuj. Jinou radu nevím. Počet km na olej se nastavuje tak že stiskneš tlačítko u tachometru a pak zapneš klíček a držíš, až po nulu. Myslím, že tak nelze zničit jednotku.
 8. P607Olda

  Páčky v P307

  Např. tady, v Zábřehu, viz inzerát v mém podpise. Máte to daleko, snad někdy po cestě. Anebo rozebrat a poslat. Ale lepší je přijet, nemusí sám rozebírat volant a COM a odstavit auto, než páčka poštou přijde. Nevnucuju, ať se rozhodne sám. Já to mám jako placenou inzerci. Ještě pozn.: kdybys mu posílal odkaz, tak nepřihlášený návštěvník podpisy nevidí - nevím proč. Hodně to zmenšuje účinnost placené inzerce.
 9. Nevím, jak jsi zdatný. Zkusím celou škálu, od laika počínaje: - zkus jinou novou žárovku - pojistky nekontroluj "všechny", ale podle návodu zjisti, která je pro toto světlo, tu pro zkoušku nahraď nebo kontroluj ohmmetrem - vezmi multimetr, zkontroluj žárovku ohmmetrem. Potom žárovku vlož do patice zapni světla i klíč a kontroluj napětí na obou vývodech žárovky PROTI KOSTŘE karoserie - na jednom máš naměřit +12V a na druhém 0V. Pro elektrikáře je to každodenní maličkost, pro laika složitý příběh...
 10. P607Olda

  Peugeot 207 - problém se startováním

  Zkoušela jsi to startování s plným plynem? Pomohlo? Pak napiš, čím to bylo.
 11. Já se omlouvám, že tady pořád zmiňuji ten jeden servis u nás. Takže vyzývám všechny, komu to vadí, napište tady dobré servisy na Peugeot, za které můžete ručit a doporučit, v okruhu 150 km kolem Kutné Hory.
 12. Známí servisují porůznu, i doma, s různými výsledky. Anebo jedou tady do Zábřeha, přes 150 km (s dobrými výsledky). Zkus @Vena garážmistr
 13. P607Olda

  zkušenosti s odtahem

  Aha, tak já jsem zatím vše řešil vlastními silami. Až naposled, 308 nová v záruce - odtah zdarma do nejbližšího autorizovaného.
 14. No tak zrovna na odtah zdarma bych nesázel. "při poruše, zdarma odtáhnou do nejbližšího autorizovaného servisu" - je to tak, či jinak? Takže na evidenčku ani ke známému servisákovi nee. Před evidenčkou nemusíš mít pojištěno na sebe (zelenou kartu máš od prodávajícího). Při přepisu pak musíš mít pojištěno na sebe.
×