Jump to content

P607Olda

Člen klubu
 • Posts

  15,518
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

P607Olda last won the day on April 7

P607Olda had the most liked content!

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2019

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Šumperk
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

P607Olda's Achievements

Inventář Peugeot-clubu

Inventář Peugeot-clubu (6/6)

1.2k

Reputation

 1. Nabídka není, kdo ho má, neprodá. Nechceš raději opravit to původní? V čem je největší problém? Motor, nebo rez?
 2. Takhle mi to vysvětlili ve FAST Šumperk, případný nesouhlas adresuj těmto odborníkům. Když nahříváš matku, tyčka zůstane studená... aha, tak je to u tebe. Anebo sis to dosud neuvědomil? Oni mi to pak na displeji ukazovali, jak to chládne a hodnota se mění. Ještě doplním: tobě, ozzy, to nepřišlo divné, když mu naměřili 4 mm?
 3. Když se nahřeje tyčka tak se prodlouží a sbíhavost se v té chvíli silně ovlivní. Počkal, až tyčka schládne? Při sbíhavosti 4 mm bys měl hodné sjeté gumy z jedné strany.
 4. Výborně. V poslední několika letech je to výborný servis.
 5. Tak další bych radil 308, nebo pak už 2008 atd. Ale je to pro ni horší, to jí vzkaž. Vystřídal jsem auta (pro mne) vzácná, i auta za hubičku, a nejraději vzpomínám na Favorit, o který jsem se nemusel obávat. Ani např. otázka krádeže. Pokud to teda stojí tak, že aby se nemusela stydět (chápu), tak ať si vybere sama, co se jí líbí. A případně jí rozmluvit jen úplné nesmysly. Moje manželka např. stále ráda jezdí 1007, protože je to něco nezvyklé.
 6. Tak už prozraď, u kterého prodejce bylo prodáno a u kterého servisováno?
 7. Koupil bych 307 benzín, za nějakých 40 t. (Anebo dokonce Feldu). Mladá řidička potřebuje hlavně klid, nemít pořád strach, že kdyby to odřela, tak je velká škoda a zodpovědnost. Za ušetřené peníze, raději, ať denně jezdí, aby získala klid a návyky, bez obav a nervozity.
 8. Naprostá pravda, jiskra si "někudy" cestu najde. A další zkušenost: nesnažte se změřit, ani na stole, se sníženým napájením, napětí cívky multimetrem (zda reaguje?). Odejde multimetr. Totéž platí o VN cívce mikrovlnné trouby.
 9. Klidně je vyměň sám. Akorát neodpojuj svíčky při nastartovaném.
 10. Kontrolka zhasne po 5 nebo 10 startech. Chyba byla v obsluze, dělala co neměla. Příště už budeš chytřejší - dokud to jede bez závad, nešťourat. Pouze dělej údržbu podle plánu. Svíčky se mění po 30, 40 nebo 60. Jaké svíčky tam byly dosud a jak dlouho? To je ta otázka.
 11. Promyj to v autě. Z podlahy pak dostaneš vodu houbou nebo hadrem. (V zimě, ze sněhu tam bývá mnohem víc mokro) Anebo se na to vykašli, jezdí tak mnoho aut, kde někdy tekl radiátor.
 12. Taky bych to nevytahoval. Podložit do vzduchu, pustit fén, za pár hodin bude dobře. A kdyby bylo pěkné počasí, otevřít okna. Záleží, aby ses domluvil odstavit ho někde otevřené.
 13. Pryč je zřejmě auto od Nečasů, jj nabízeli někdy v únoru. Auto ze bazaru: evidenční znamená, že změnilo majitele. No, pokud máš zájem, není jiná cesta, než volat (zjistit, kam chodilo do servisu) anebo zajet. A v autorizáku (kterémkoli) zjistit, po zadání VIN, zda na autě nebyly nějaké velké opravy - havárie anebo reklamace něčeho na motoru. U prodejce by ses i dozvěděl, zda majitel byl starý, anebo proč je tak málo najeto (4500 za rok). Chce to vyvinout aktivitu, ať už za pomoci lahví Bohemky, anebo jen za úsměv. Investice 250 t. stojí za námahu. Tady jsou ještě dva, autorizovaný prodejce https://skladovevozy.peugeot.cz/ojete-vozy/vysledky-hledani/peugeot/301?car_state=O&price_from=159900&price_to=326500&year_from=2015&year_to=2019&kilometers_from=20370&kilometers_to=66809
 14. Zavolej do Zábřeha do servisu Nečas 583 411 572 a zeptej se: - zda toto auto znají - zda ten motor je vhodné kupovat Asi ano, my jsme koupili taky v roce 17, s motorem NFP 85 kW a je to prý starý osvědčený motor. Jede dobře, od nízkých otáček a s malou spotřebou. O bazaru nepíšu, nemám zkušenosti kladné ani záporné. Zeptej se v bazaru, ve kterém autorizovaném servise bylo servisováno, a tam se zeptej, zda je to pravda. Najeto nemá kilometry, tak jenom výměny oleje po roce. V servise nedávno prodávali takové auto z rodiny, zeptej se, zda už je pryč.
 15. Oživím: pořád máme 1007 a pořád moc spokojeni. Vozíme vnoučata, i velké nákupy. Bude problém, čím 1007 nahradit. Auta jsou nyní zbytečně delší (2008 SUV délka 4300-3731= 569 mm - místo v garáži se hodí), nejsou už tak vysoká a hlavně - nevyrábí se ve světlezelené barvě. Máme r.v.2005, koupeno 2009, takže nám slouží už 13 let. Závady: oba aktuátory dveří (3000?), oba aktuátory B-sloupku (5000?) a obě přední pružiny a horní uložení (už nepamatuju, jestli jsme dali nové tlumiče). Námi najeto asi 45000, celkem 95000 PS: průměrná délka jízdy do obchodu atd. je asi 1 km. Takže kolikrát se dveře musely otevřít a zavřít (2x na jedno zastavení).
×
×
 • Create New...