P607Olda

Člen klubu
 • Content count

  13,672
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

About P607Olda

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Šumperk
 • Stát
  Česká republika
 1. Iwosko: návod máš ve svém manuálu, případně manuály jsou zde.http://public.servicebox.peugeot.com/ddb/ přepni si na češtinu. Liší se to hodně podle roku výroby, proto hledej pro svůj rok a měsíc výroby. Neodešla ti baterka? Zkus rezervní klíč, pokud máš s dálkáčem.
 2. Máš na mysli, jak jezdí moje žena, 1007, 1,4 benzín? Za den asi 10 jízd po asi 1 km? To funguje normálně, vyzkoušeno už mnoho let. (asi 23 let, předtím měla 205, 1,1 a pak 306 1,8 benzín). Několik obchodů, babička, k doktorovi a zpět atd. Přečti si znovu tento příspěvek vyšlo mi odhadem, že energie, potřebná na teplý start se dobije asi za 30 sekund. A co pošťáci, ti jezdí celý den kousky po městě.
 3. Taky děkuji za ocenění.
 4. Že by r.v.2012 už měl vady odstraněny? Taky důležitá informace.
 5. Obvykle čidlo věčného plamínku je špatně umístěno, plamen ho nedostatečně ohřívá. Buďto malý plamínek, nebo špatná poloha.
 6. miravr: pravděpodobně půjde extom: pravděpodobně nepůjde
 7. LZ má mít mezi +1,1 až + 2,0, ve skutečnosti má asi - 0,5 (před) až - 0,7 (po). Píšeš, že geometrie byla dělána po výměně zadní nápravy, tzn. uvedené hodnoty před- a po- neznamenají starou a novou nápravu, ale jsou to totožné hodnoty na nové nápravě, odchylka je chyba měření.
 8. Je to v pořádku, anebo jsou pružiny moc dlouhé? Byl tady případ, kdy pružiny objednané podle VIN byly moc dlouhé, dávaly se tam zpět původní.
 9. U starších modelů (406) šlo snadno demontovat ventilátor. U 207 vyměň filtr, vydesinfikuj klimu a koukni pod auto, zda vytéká (není ucpaný) kondenzát (voda). Vyndání výparníku je opravdu velký zásah.
 10. Zetor nebo Boeing? Mohl by sis domyslet, že nelze odhadnout, o jakém stroji mluvíš.
 11. Neměnil bych zadní, ale vyměň horní ložiska nad tlumiči. To je příčina, proč praskla pružina.
 12. Zašel jsi na STK a identifikoval, které kolo třese? Změřil jsi házivost disku a náboje úchylkoměrem? "Blbé" otázky, ale zřejmě jsi vyměnil díly zbytečně.
 13. Právěže z volantechu je opravdová kůže, příjemná na dotek. Musí se zvolit (nyní) příplatková hladká nappy, ta levnější nasca není tak příjemná. Těch 300 příplatek už stojí za to.
 14. Na youtube je spousta videí renovace kůže, používají smirek, soupravy včetně PUR tmele a pak lak. Souprava taky něco stojí, a výsledek je nejistý (aby to opravdu nebylo vidět, když už do toho dám 500 za soupravu). Fakticky by se měl celý volant nalakovat komplet, jinak bude přechod vidět (a to by mě štvalo nejvíc). Asi bych volil - vydržet stávající stav, anebo dát těch 1800 za volantech.
 15. Pružina istotne existovala, inak by to nešilo. Zvnútra dolieha nejaká páka, ktorá uvoľní niť, keď sa zdvihne pätka.