Přejít na obsah

P607Olda

Člen klubu
 • Počet příspěvků

  14 573
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli P607Olda

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Šumperk
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. P607Olda

  Kola z 308my, budou pasovat?

  V zaměstnání (povolání) máte hodně znalostí, informací, díky kterým jste placeni. Výroba, zboží, zákazníci. Technik STK má celý obor znalostí zaměřený právě na toto: které doplňky jsou na autě povolené, které ne. Denně mu projde rukama desítka aut, a jeho hlavní náplň spočívá právě v tom, aby už od pohledu viděl, zda jsou věci OK. Takže rozhodně bych ho nepodceňoval. Jiná otázka je, zda nechce vidět.
 2. P607Olda

  206 1.4 hdi přestane jet a chcipne

  1,4 HDi měly moc hustý filtr nafty. Odhaduju na kombinaci letní nafty (kdy jsi čerpal plnou?) a mrazu.
 3. P607Olda

  Řazení jde v mrazu ztuha

  Konstatuji, že tentokrát Péťa opět rozvířil diskusi, která už byla uklidněná a promazaná. Proč? Péťo, tvůj příspěvek je naprosto , byl jsem poučen, že takováto sdělení se mají vyřizovat zásadně soukromou zprávou!!! Takže mi to, prosím, raději napiš do SZ, aby tě některý moderátor nesmazal za nedodržení pravidel fóra. Brixtr mi to napsal do SZ, domluvili jsme se a vše bylo OK. Tak co jsi zase promazával? Byly tady příspěvky, o kterých nevím? Klidně mi dejte ban. Mě už nebaví vám vysvětlovat jednoduchou věc, takže si promazejte, fórum a hlavně bowdeny, i když je to nesmysl. Mně už se nechce hledat, zda jsi smazal právě ten můj příspěvek, kde jsem podrobně technicky napsal, jak je bowden řazení zhotovený. Lidi, kteří tady píšou o mazání, jen dávají najevo, že tento bowden neviděli. PS: mám pocit, že mažete moje příspěvky, když už nedovedete odpovědět.
 4. P607Olda

  Hmlovky

  To máš origo mlhovky, nebo dodělávané?
 5. P607Olda

  Řazení jde v mrazu ztuha

  píšu dál, není to odpověď na předešlé Vyměnit olej v převodovce je určitě užitečné, měním po 60 až 80 t. km. Nicméně, Peugeoty nejsou moc náchylné na únik oleje z převodovky, a to by se poznalo, že kape, anebo chrstá na zadní kufr.
 6. P607Olda

  Řazení jde v mrazu ztuha

  Tak až budeš "mazat" ŘAZENÍ na 207, tak se ozvi. Zatím argumentace trochu mimo. Budu vám to muset vyfotit, abyste pochopili, že je to opravdu důkladně utěsněno, na koncích jsou důkladné příruby, uvnitř kterých lanko přechází v tyčku, která pak trčí ven. Z výroby bowden funguje nasucho. (tyčka je mazaná) Jedna vrstva teflonu je uvnitř bowdenu a druhá vrstva teflonu tvoří obal lanka, takže klouže teflon/teflon. Časem se teflon mechanicky prodře. Kdo z vás měl to lano (řazení!) rozříznuté? Všimli jste si, že bowden není zkroucená spirálka, ale mnoho ocelových (?) drátků, vinutých do mírné spirály, podélně, v úhlu asi 15 stupňů? Tedy proto, aby přenášela i tlak, protože běžná spirálka by se natahovala, když se na lanko tlačí.
 7. P607Olda

  Řazení jde v mrazu ztuha

  Na jakém autě, z kterého roku, a jak dlouho to vydrželo? Pokud se jedná o to, nakapat tam olej a čekat, tak to snad není složité. Viděl jsi bowdeny řazení (ne brzdy) např. z 207 nebo jiných moderních aut po r. 2010? Případně jsi je zkusil rozebrat?
 8. P607Olda

  Řazení jde v mrazu ztuha

  ozzy: píšeš o ručce na Škodě 105 z roku 80? Tady se bavíme o bowdenu řazení (přenáší nejen tah, ale i tlačení), z roku asi 10. Fakt něco jiného... V první tvojí odpovědi píšeš o tyčkách. Fakt jsou tam tyčky a ne bowdeny?
 9. P607Olda

  Řazení jde v mrazu ztuha

  Tak popiš, jak to má slatored namazat. Případně co jiného má udělat, aby mu šlo řazení lehko.
 10. P607Olda

  Řazení jde v mrazu ztuha

  Teď jsem chtěl požít bowdeny z řazení pro naviják na 5008. Tak vědecké bowdeny jsem ještě neviděl - dvě vrstvy teflonu (nebo čeho) - konce jsou opatřené zalisovanými přechodkami, takže ven už leze tyčka se zakončením - nejsou tam maznice, bowden je co nejlépe utěsněn proti vniknutí prachu a vody - chodí to nasucho, a opotřebení spočívá v tom, že teflon se prodře a chodí železo na železo
 11. Změř si rozměry, větší se dají snadno dopilovat. Všimni si, při pilování a nasazování, že činná plocha není kolmo ale šikmo, a ještě je zaoblená - dutá. Hlavně, že jsou to uhlíky do auta na ventilátor, protože např. do mixéru mají jinou tvrdost.
 12. P607Olda

  Řazení jde v mrazu ztuha

  Zřejmě jsou tam bowdeny a ne táhla. Bowdeny jdou ztuha. Nelze mazat, jedině vyměnit. Olej v převodovce zřejmě nechybí, to by sis všiml kapky pod autem a na zadní části auta. Ozzy, omlouvám se, že mám jiný názor.
 13. Tak, nevím, já jsem jen teoretik. 807 parkovačky jsem ani neviděl, ale z obrázku vidím, že tam něco svítí, asi parkovačky. To s tím nadproudem mě napadlo, protože jedině tak si dovolili nedat pojistku na každý okruh (aby byla zajištěna bezpečnost, že při zkratu jedné strany svítí aspoň druhá). Jsem původním povoláním konstruktér takových spínacích obvodů... A teď to funguje, anebo to píšeš ironicky?
 14. Je jich mnoho typů dej aspoň fotku a rozměr. Na vrakáči seženeš.
 15. Logické vysvětlení je to, že napájení denních světel někde chytlo zkrat na kostru a odpálilo to spínací tranzistor. Odpoj denní světla, možná budeš mít štěstí a zregeneruje se to (omezilo to nadproud). Pokud nebudeš mít štěstí, tak vyměnit tranzistor nebo řídící jednotku. Až to vyřešíš, napiš, zda se montáž denních světel vyplatila.
×