Jump to content

P607Olda

Člen klubu
 • Content count

  13,923
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

P607Olda last won the day on September 27 2016

P607Olda had the most liked content!

About P607Olda

 • ID člena 2001
 • Rank
  Inventář Peugeot-clubu

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Šumperk
 • Stát
  Česká republika
 1. Dodělání couvací kamery na 308SW r.2008

  Kukajz: také prosím podrobný popis, hlavně typ kamery, případně cena, a na čem to zobrazuješ.
 2. Expert Tepee 2010 topení zadní části

  Zkus repasovat ten ventil. Co mu vlastně chybí? Nevyskytuje se i na jiných autech?
 3. Pokus

 4. Zosilovac k reproduktorom

  to je švanda: když napíšu znaky "em" "i" mezera "pět" tak se nezobrazí nic... nějaký tajuplný filtr...
 5. Ostřikovač skel

  Zkoušel jsem v zoufalství i provrtat trysku. Není to špatné řešení, vrták 1,0 mm, ale musíte dát pozor na přesný úhel, tedy dostatečně shora a raději trochu zprava. Ovšem špona asi zůstala uvnitř, stříkalo to pokaždé jinam, takže jsem si objednal nové trysky (asi 550+DPH). Nicméně, i s novými, levý stříká nízko. Řešení je hodno Kolumbova vejce: zvenku pod černý plast vložit podložku - plast asi 5 mm silný, a už to stříká na horní část skla.
 6. Zosilovac k reproduktorom

  tak slovy ... s těmi padesáti Watty... Edit: "těmi" to nebere, "těma" to vzalo. Takže už opraveno.
 7. Zosilovac k reproduktorom

  ... jak je to s tě 0 W z rádia... nejde mi to upravit, pořád tam skáče chybný text
 8. Zosilovac k reproduktorom

  Díky. Možná by bylo zajímavé ověřit, jak je to s těma 50W z rádia. Ideální by byl zdroj sinusového signálu, ale asi by postačil i táhlý zvuk varhanního (organ) koncertu. Na dvojici kabelů k jednomu repráku bys měl naměřit 14,14 V (efektivní hodnota). Tzn. proud 3,5 A a součin uvedených dá těch 50 W. Fakticky by taková hlučnost v autě už měla překročit práh bolestivosti. (přepočet na dB i s ohledem na účinnost repráků)
 9. vzduchový / plynový tlumič

  Klepání - nikdo nezaručí, že ať to změníš jakkoli, tak něco může klepat i v novém řešení. Ony ty původní tlumiče taky neměly klepat (a po výměně neklepou!). Beru to tak, že kdybych si byl koupil např. auto nějaké drahé značky, tak rovnou zaplatím o několik set tisíc více - takto to mám jen za několik tisíc. Pokud bys nutně chtěl předělávat, tak existují Citroen 4 GP s pneumatickým pérováním vzadu, to by mohlo být i rozměrově podobné, takže by asi pasovalo. Jestli máš přebytečných 10 až 20 tisíc. Obecně řešení z Citroenů pracuje trochu jinak: - pružným elementem je dusík (50 atmosfér) uzavřený v zelené kouli a oddělený gumovou membránou. Plní se v dílně z tlakové nádoby. - tlak se vyvozuje čerpadlem (nikoli kompresorem) do kapaliny a ta tlakem působí na písty, které nesou auto v dané výšce - je tam i regulátor výšky - tlumení kmitání je realizováno tak, že kapalina prochází tryskou a tím se vyvozuje odpor proti pohybu - trysky bývají kombinované, tzn. v každém směru jiný hydraulický odpor (jednosměrné ventily), případně přepínání různých trysek pro různé režimy. Zkušenost z mládí: klidně si auto vylepšuj, ale bereš tím na sebe i zodpovědnost za spolehlivost auta. A jakmile tě jednou vlastnoruční úprava vyšplouchne někde v noci v polích, s manželkou a dětmi, tak tě chuť na veškeré úpravy navždy opustí.
 10. Zosilovac k reproduktorom

  Proč zesilovač? Výkon rádia 4 x 50W je k uvedeným reproduktorům přiměřený - když dáš silnější, tak si reproduktory poškodíš. Pokud tedy rádio s nápisem 4 x 50W má opravdu 4 x 50W a reproduktory jsou na tom nějak podobně. Byly časy, kdy v autě stačily 4 W, ale tehdy to byly opravdové 4 Watty a ne nějaká asijská přeháněčka. Šetři si peníze na nutnější věci, až auto bude potřebovat něco životně důležité. PS: než rozvineme další diskusi, prosím o sdělení, jaký odpor (impedanci) mají ty repráky?
 11. vzduchový / plynový tlumič

  Myslím, že tomu rozumím asi jako ty, tedy málo Pružina (kovová) slouží k tomu, aby držela auto v nějaké výšce Tlumič slouží k tomu, by se po zhupu nehoupalo dlouho, ale jen jednou. To, co píšeš, tedy "tlumič nafouknutý" je nějaká divná kombinace uvedených - vznikají otázky, zda bys odstranil kovovou pružinu, a co by tlumilo to houpání? Krom toho - v běžné plynové vzpěře, např. u dveří kufru, jsou desítky atmosfér, to by kompresor nedal.
 12. Kontrolka dobíjení

  Už jsi změřil to nabíjení?
 13. Televizor Samsung LE40C550J1W nefunkční

  Jičín je OK, zítra se zeptám ve firmě, kdo tam kdy pojede. Jezdíš někdy do HK?
 14. Dám uvedený televizor, případně domluvíme dopravu. Závada = nefunguje. Napájecí napětí pro standby režim (3,6 V) je přítomno, ale nesvítí ani síťová kontrolka standby. Podle vyjádření opravářů je vada v procesorové desce, podle mne v desce dotykového ovládání. Deska zdroje je zřejmě v pořádku. Opravářům se do toho moc nechtělo, zřejmě si nebyli jisti, zda je to opravdu tou procesorovou deskou a zda ji mají objednat, kdyby to bylo něco jiného. Obrazovka je v pořádku, je k němu ovládač i stojan. Budu nabízet asi dva týdny, pak půjde do sběru.
 15. Jaký FAP filtr

  Ne, jako když ucpeš nějaký odchod, z nějaké nádrže, nebo výfuk, tak co to asi udělá? Stoupne tlak a pak to buchne. FAP se bude plnit postupně, ale více, než je zdrávo a saze se tam zatemují jako špunt, takže jeho případné vyčištění (2500 Kč) bude problematické.
×