Jump to content

P607Olda

Člen klubu
 • Content Count

  14,897
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

P607Olda last won the day on February 24

P607Olda had the most liked content!

About P607Olda

 • ID člena
  2001
 • Rank
  Inventář Peugeot-clubu

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2019

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Šumperk
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Malé = 5008 nebo C4GP Velké = Expert. Přidám text, který jsem psal dětem (oba mají Experta/Jumpy), na co se zaměřit při výběru: - vepředu (kteréhokoli) mohou být 2 nebo 3 sedadla. 3 mají výhodu, že uvezeš lidi, 2 mají výhodu, že pravé je pohodlnější a že prostředkem se dá projít dozadu, když parkuješ natěsno, tak můžeš vystoupit zadními. Např. syn má dětské sedačky v druhé řadě vlevo i vpravo, tzn. na prostřední sedadlo se nedá nastoupit, a snacha nastupuje na přední sedadlo a přejde si prostředkem na druhou řadu. Sedadlo spolujezdce lze dodatečně vyměnit za jiné provedení. - prodloužená verze (5143) nebo krátká (4813)? - šoupačky i vlevo? - zadní dveře výklopné nebo křídlové? Výklopné jsou lepší do deště i do slunka, ale při otevírání musíš zvedat ruku vysoko, a v garáži potřebuješ více místa na otevření. - klima automatická nebo ruční nebo žádná? - tempomat? Dá se dodělat. - tažné není podmínkou, dá se dodělat, aspoň motor není utahaný - motor 1,6 HDi stačí bez přívěsu, nebo 2,0 HDi a toho je několik výkonových variant. - po r.v. 12 motor RH02 (2,0 HDi) má docela nízkou spotřebu.
 2. Kliknul jsem na nick a hle, vyskočily staré příspěvky. " 5008 r.v. 2015 , 1560cm3 ". Tím neomlouvám to, že pisatel to měl uvést zde, anebo si to dát do podpisu. Pro upřesnění, tady je řeč o původní 5008, před faceliftem. Řešení (krom toho, že tlumiče mají malou životnost, ale ty nedělají odskakování, ale klepání) jsem popsal zde:
 3. Zkoušel jsi, zda žhaví a zda nepadá nafta? Taky se má kontrolovat vůle ventilů.
 4. Není snadnější koupit origo nástavec? 6717 50, cena 392 vč. DPH. Osmihran je ze slitiny, takže namlácení by nepřežil, ulomil by se. Krom toho, naviják by se musel demontovat a je nýtovaný - musí se odvrtat a pak nahradit šrouby s nízkou hlavou. Možná odlít protikus z epoxidu. Nicméně, věc, která musí posádku zachránit i v noci a vánici, musí být 100% spolehlivá.
 5. @Weri 605Dej typ té lednice. K čemu to vlastně je? Je to ochrana proti přehřátí, anebo je to pro start pomocné fáze - bývalo u starých lednic - zpoždění asi 1 sekunda pro start. Pokud je to jenom ochrana, tak by lednice fungovala i bez, případně by pomohla ochrana jiného provedení se stejnou funkcí.
 6. P607Olda

  kurenie

  Čidlo lze vyndat a očistit, jednodušší je bez demontáže profouknout stlačeným vzduchem. U čidla je motorek, ten stále šumí - pokud se netočí, tak špatně reguluje. Na některých typech aut (605) se bohužel ohřál celý panel kolem čidla a pak to špatně regulovalo.
 7. Měl jsem různé a je to fuk. Každý má jiný názor, kolika lidí se zeptáš. Původnímu tazateli doporučuji získat vlastní zkušenosti - koupit, používat, zapisovat. Z takových 40 let budeš mít vlastní zkušenosti. Do firmy kupuju Barum, letní i zimní, je to dobrá kvalita za rozumnou cenu.
 8. ludek72: předpis jasně říká - 1,6 mm. 5 let není tak moc. Jezdi a nepřemýšlej. Mmch, na dálnici nám bouchla půl roku stará Polaris5. Vyrobena v létě, bouchla v březnu, reklamaci pochopitelně neuznali. Barumky jsou OK.
 9. Ještě dodám známý způsob, jak si dělit majetek: jeden rozdělí majetek na dva soubory majetku a druhý si vybere "ten lepší". To byste měli určitě probrat dříve, než půjdete k notáři.
 10. Na benzinových motorech často zlobí zapalovací rampa = sdružené zapalovací cívky. Pokud tě (STK) vezmu za slovo "obsah benzinu", tak by to mohlo být, že špatně zapaluje. Koukni v noci na nastartovaný motor, zda uvidíš jiskry (sundat krycí dekl). Jinak, jak píše inoxing.
 11. Tento druh se mi nepodarilo rozebrat bez zniceni. Zoubky jsou smerovany uvnitr packy smerem k pate. Jedine mit dlouhou ( 20 cm) trubicku presneho prumeru (vnitřkem 5,5 mm?) a zmacknout zoubky k sobe. Za tím účelem musíš rozdělat patu páčky (bez problémů). Netahej to násilím, ulomíš zoubky. Až se ti to nepodaří rozebrat, pak pochopíš, jak jsi to měl dělat. Tento druh páčky seženeš snadno na vrakáči. inoxing popisuje rozborku toho druhého druhu páčky, není to tvůj případ. Počkej dám fotku a změřím, jaká trubička je potřebná. Edit: nevyfotím, nemám už žádnou tohoto druhu.
 12. Pokud mluví o 5008 tak tam je šílený mnohohran - hvězda. A je utopený daleko, ten prodlužovací hřídel je opravdu potřebný. 5008 se točí opačně, než 307. 5008 povoluje se ve směru hod. ruček.
 13. Možná by bylo řešení dát tam světelnou závoru. Existují infra, takže nejsou vidět, a jsou dělány tak, že vysílač i přijímač jsou sdružené a naproti je odrazka. Ale k tomu ještě čidlo světla, aby to nesvítilo ve dne. Světelná závora bohužel reaguje i na déšť a sněžení. Anebo zpět k běžnému čidlu: oddělit ho od světla a umístit jinam, aby např. bralo dveře, ale nebralo ulici.
 14. Na vrakáči. Tady máme 2 vrakáče, v Praze jich musí být mnoho. Anebo nějaký starý opravář bude mít doma - i to tady na vesnici funguje. Napiš typ lednice, případně fotku.
×
×
 • Create New...