Jump to content

HonzaZ

Člen klubu
 • Content count

  9,134
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

HonzaZ last won the day on October 7 2014

HonzaZ had the most liked content!

About HonzaZ

 • ID člena 22393
 • Rank
  Inventář Peugeot-clubu

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 508
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Praha 6
 • Stát
  Česká republika
 1. Svítí kontrolka ABS a ESP nejde tempomat

  Takže jedině diagnostika a uvidí se co dál. Dia samozřejmě origo.
 2. servisní knížka a intervaly údržby

  Změna intervalu jedině diagnostikou. Ovšem ne vždy jde nastavit požadovaný interval. Někdy jsou tam přednastavené možnosti.
 3. Svítí kontrolka ABS a ESP nejde tempomat

  Po vyjmutí bych to neměřil. U těchto spínačů je důležité správné mechanické usazení. Pokud je špatné tak špatně spíná. Měřit jenom v zamontovaném stavu. Jeden pár kontaktů je spínací a druhý rozpínací.
 4. Svítí kontrolka ABS a ESP nejde tempomat

  Prvně bych zkontroloval brzdový spínač.
 5. P407 nejede, závada v elektrice (asi)

  Pokud nebude v BSI zateklá voda, tak na ní nic nepoznáš. Vypadá to, že se vymazala BSI. Ale u 407 se to nestává. To byla bolest starších 307. Ale i kdyby se vymazala BSI, tak by měl točit aspoň startér. Není náhodou zaseklý startér?
 6. RD4 z C4 do 307

  No, něco bych snad našel, ale potřebuji VIN auta. Bude to ale až zítra večer nejdříve.
 7. RD4 z C4 do 307

  Aha, takže vlastně nevíš kde je datová sběrnice do rádia. To neorigo rádio sběrnici nepotřebovalo, ale origo bez ní nefunguje.
 8. RD4 z C4 do 307

  No pozor, nemáš problém se zapojením na repro? Podle toho co píšeš to vypadá na zkrat na výstupu pro repro. Pochybuji, že ten Kenwood má konektor MOST, který je pro origo RD4 radio. Pravděpodobně jsi tam měl nějakou redukci.
 9. 206 1,4Hdi sklbnutie motora

  Tempomat povolíš v BSI, v řídící jednotce motoru a pokud nemáš zapojenou páčku tak to samozřejmě nefunguje, ale je to nastaveno. Nemůžeš to ale ověřit. Já mám z toho důvodu páčku pro tempo pouze pro účely povolení. Nakonfiguruji tempo, vyzkoušíme, páčku si zase vezmu zpátky. Majitel auta si ji pak obstará, cvakne a jezdí s tempo. Co se týká tvojí 3008, tak myslím, že nemusíš vůbec nic dodělávat. Stačí povolit, dát páčku a mělo by to fungovat. Samozřejmě pokud řídící jednotka motoru tempomat podporuje, ale u tohoto auta by měla.
 10. RD4 z C4 do 307

  Takže facelift. Tam by radio RD4 mělo fungovat, ale mělo by v cca 3 sekundovém intervalu pípat. Pípání se odstraní zadáním VIN auta do radia přes origo diagnostiku. Měl jsi v autě původně origo rádio? Pokud ne, tak může být v konfiguraci nastavena nepřítomnost radia a proto nefunguje.
 11. RD4 z C4 do 307

  Jaký máš rok výroby auta?
 12. P407 nejede, závada v elektrice (asi)

  Takže startér netočí? Zkontroluj, nebo radši vyměň pojistku F1 v palubce vlevo pod volantem. Je to pojistka úplně vpravo dole 15A. Napájí spínací skříňku a diagnostickou zásuvku.
 13. Některé 307 mají brzdové kotouče samostatné a některé s ložiskem. Nechá se to zjistit podle VIN.
 14. 206 1,4Hdi sklbnutie motora

  Obávám se, že u 1.4 HDI tempomat nepůjde povolit. Měl jsem na dia dvě auta s tímto motorem a ani u jednoho se tempo povolit nepodařilo. Jinak tempomat jde povolit i bez páčky, pokud se jedné o auto s COMem a ve správné konfiguraci. Do COMu se páčka zacvakne. Páčka je pouze spínač, nemá žádnou elektroniku.
×