Jump to content

dýzl

Uživatel
 • Content Count

  841
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About dýzl

 • Rank
  Kecka

Věci klubové

 • Auto
  Jiné...
 • Rok výroby
  1999

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Jindřichův Hradec
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  xantiakmira@seznam.cz

Recent Profile Visitors

1,385 profile views
 1. NE toto se běžně nemění,jen při závadě!
 2. Při výměně ložiska na 106 mi kamarád smrkl elektrodou uprostřed toho zbytku ložiska v těhlici a pak dvě tři šumivky kladivem a kroužek byl venku. Šumivka na trubku téměř stejného průměru jako je vnitřek ložiska,proto ten smrkanec.Dělal jsem to u něj ,doma před panelákem by to nešlo!(na 106 musí ven u tlumič s pružinou celé ven z kastle ,o to složitější než na jiných autech kde se sundá jen těhlice)
 3. Já tedy nevím ale ještě jsem se s odlišným značením motorů citroen a peugeot ještě nesetkal.Zřejmě tam někdo dal jiný ,motor.Co na to říká service box?
 4. dýzl

  stahovačka okna.

  Nevypadá že je něco s lankem spíše něco mezi osou kliky okna a tím lankem ,on se mi před chvíli syn přiznal,že nešlo dolů a jak zabral tak to někde povolilo-bylo asi přimrzlé! jinak dle svc je oem 9221 81 .Ale asi to bude stejné na všechny 5d bez ohledu na motorizaci .
 5. Pánové nevíte jak má fungovat stahovačka-jestli to bez obac mohu pokusit rozebrat víc než jen sundat tapec?Dnes jsem měl dole tapec,klička s osou se točí ale nic víc,tak jsem do toho (dokud drží okno zavřené ) nešťoural.Je blbé že je to zrovna u řidiče,druhá strana by mne netankovala.Navíc jsem hledal celý nový díl tak dle oem z svc mi to ukazovalo na 2 portálech s ND jen eletrickou stahovačku.
 6. Hmm já raději dojedu s kolama v kufru,nechám přezout.kola hodím do kufru a pak si doma přehodím celá kola sám.
 7. Sice ne bezpečnostní z Pugu ale z citroenu BX, po asi 2. výměně pneu šli někam do dílničky i s bezp klíčem a bezp.črouby pokliček a jezdil jesem bez tothoto,byť kola s pokličkamiu vypadají lépe.Místo bezp. šroubů jsem je doplnil 4 šrouby co mi zůstali z poláka (F1225p) sice mají krapet jiný tvar ale náběh je stejný,závit také jen jsoum krapet víc jakoby utopené do disku.
 8. Motory jsou na pohled stejné ale typ motoru je jiný-pokud je ještě nýtovaný štítek tak jde přenýtovat a je to OK i evidenčně-jinak smolík-motor lze měnit jak kdo chce ale VŽDY za STEJNÝ typ .Ale syn má HDY a vyrobeno 18.5.1996 a nemá štítek,je to vyraženo na bloku!!
 9. Pesastor -děkuji za radu ale sorry ,položil jsem konkrétní dotaz a tvoje odpo mi velmi moc pomohla ptal jsem se abych se dopředu připravil na opravu. Jinak jak víš že s tím jezdím-e? Po zjištění závady se jelo jen 2x a už víc jak měsíc nejezdí a je rozebraný předek-poloosy,ložiska a brzdy.pak jde na paškál zadek.Navíc se s ním jezdí více méně v noci kde auta nejezdí,takže podívání se do kufru druhému je téměř nemožné
 10. Jo mám připravené díly a že by neměla téci je jasné jako facka.Jde mi spíše zda-li to protékaní brzdovky způsobuje změknutí pedálu a že je nutné je našlapat.Nebo jestli se připravit na výměnu brzdiválce či jiných dílů.
 11. Když jsme u brzd-na zadku na levé straně teče prasátko, brzdy se musí "našlapat" je příčinou tekoucí prasátko (nebo kde to teče-nejsem si tím 100% jistý kde jen tím levým zadkem,jiný únik jsem nezjistil!)Jinak při brzdění jde "prdel" piškotíka k zemi,jak provozní tak ručkou-takže soudím že zadek brzdí dobře.
 12. dýzl

  rozměr šroubu

  Děkuji!! to jsem potřeboval sice jsem zkusil i "gůglit" ale toto nenašel takže ještě jednou díkes!! Aspoň vím jaké šrouby pořídit,mám totiž obavy, že i zbývající tři KO.Zkusím to ještě den předem prostříknout něčím. WD-čkem ,nebo LHM či brzdovkou.
 13. dýzl

  rozměr šroubu

  Na Peu 106 na držáku stabilizátoru na ramení je dle svcboxu šroub značen jako DIAM 8x125-55.Ona čísla znamenaji: 8=průměr šroubu v mm, 125 je stoupání závitu a 55mm je délka šroubu?Je to tak správně ? A další dotaz to stoupání pkd je to těch 125 je normální závit?Nejsem ani mechanik ani strojař !
 14. Nevím jak na tvoje,na HDY (1,1-40kW; NM) je OEM dle svc boxu přední 4428 13 a zadní 4428-44.6el po zadání tvého mi to vyhodilo chybu ve vinku,
 15. Co takhle zapalovací rampa ,teplotní čidla....Jaké máš svíce?
×
×
 • Create New...