Jump to content

P607Olda

Člen klubu
 • Posts

  15,490
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by P607Olda

 1. Napiš pak za rok recenzi, zda používáte, jak chutná. Moje odpověď má co do činění s friťákem, bohužel negativně. Za skoro 40 let od svatby jsme hlavně zpočátku zkoušeli nové technické přístroje, ale neosvědčily se. Ještě tam máme raclet, fondue, toastery - párkrát jsme dělali, leží to v kredenci, i další přístroje.
 2. Koukám na inzerát a to grilované kuře, a vzpomněl jsem si, že manželka vždycky říká, že na pekáč k tomu kuřeti nedává tuk, že si to pustí tuk samo... musím se ráno zeptat, až se vzbudí...
 3. Tak, když mínus, tak odpovím obšírněji: Zdravou výživu už na nás zkoušela babička, do bramborového vánočního salátu místo tatarky jogurt, občas nějaké kopřivy a tak. Děcka dodnes vzpomínají, že to nemastné bylo horší. A přístrojů do kuchyně jsme už taky vyzkoušeli mnoho, pečení chleba, kávovar atd. Krom toho i fén, který se otáčí... Pak skončily ve sklepě, anebo někomu darovali. Málokterý je užitečný, snad jenom starý robot ETA na rybízový džem. Že výrobce potřebuje prodat, ještě neznamená, že to bude dobré. No jsi ještě mladý, vyzkoušej a pak napiš. Dodám: donedávna byl cholesterol strašný strašák. Hlavní na tom bylo, že se léky prodávaly ve stovkových baleních, za stovky korun, s nadějí, že je každý bude brát denně dosmrti. (stejně jako ředění krve proti srážlivosti - jaká množství léků do sebe narvali děda a babi...) Dobrý kšeft, že? Pak se zjistilo, že cholesterol vlastně zajišťuje pružnost cév. Takže vajíčka klidně ano... a za mne i trochu sádla.
 4. Chleba se sádlem, posolit a trošku česneku k tomu. Ani se nemusí umývat nádobí.
 5. Autorizovaný má tu nevýhodu, že "všechno ví nejlíp", nemůžeš být u opravy a radit jim. A stojí moc peněz. Asi se zeptej v hospodě, kde v okolí 30 km je šikovný mechanik - garážista, který by to opravil podle tvých rad. Pro jistotu před výměnou změř házivost i na levé straně, aspoň uvidíš, zda je rozdíl a kde. Pro měření házivosti stačí zvednout auto (snad by stačil hever), sundat kolo a měřit házivost na dosedací ploše kola, a když je tam házivost, tak sundat brzdový kotouč a měřit házivost náboje, zase na dosedací ploše. Pokud by sis někde půjčil úchylkoměr, tak zvednout a sundat kolo můžeš sám na ulici. Aspoň budeš "na stopě". Faktem je, že po nalezení a odstranění vady (ložisko) mi namontovali nové kotouče a obložení. Platil jsem kotouče asi 3x, než se to našlo.
 6. Do toho servisu už nechoď, škoda peněz a času, když nevědí. Najdi jiného servisáka.
 7. Díky, to je vysvětlení. Je zřejmě ohnutý náboj, anebo se pohnula poloha ložiska. Nejjednodušší a nejdražší by bylo vyměnit těhlici i s ložiskem a nábojem. Já jsem jen uživatel, nejsem servisák, tak se v pondělí v servise zeptám na tvůj problém. Měl jsem podobný, ale mě vibroval volant jen při brzdění. Anebo ať odpoví někdo z zdejších odborníků, kdo ví, jak je to sestaveno. Zda vyměnit jen ložisko (pro jistotu, zda není nějak pokřivené) a náboj. Prostě, některá otáčející část je nepatrně ohnutá, nekruhová. U mě to tenkrát měřili tím úchylkoměrem, a zjistili, že hází nejen kotouč, ale i náboj. Ložisko bylo špatně usazené, nakřivo.
 8. Kdysi jsem měl problém, že ložisko v náboji bylo křivě nalisované. Odhalilo to měření házivosti náboje, mikrometrem (hodinky). Kdy to začalo zlobit? Při nějakém servisním zásahu? anebo přejetí díry? Kolik má auto najeto?
 9. Jestli vibruje volant, tak vyvážit kola, Nebo zkusit zaměnit. Může být spadené bláto (led) které způsobí nevývahu kol. Když je vadná poloosa (častěji pravá), tak se to projevuje při přidání plynu, už od 60 km/h, a při ubrání plynu vibrace ustane. Vibruje celý předek auta, podlaha, ale nevibruje volant. Škoda, že to servis neví, a zřejmě jsi to musel zaplatit.
 10. To je výborné, že se někdo snaží to ověřit, a taky že koupí nabízenou věc. Při hodnocení pak nezapomeň uvést, kolik roků má tvoje baterie a zda jsi mezitím s autem jezdil. Současné alterátory dají (krom světel) klidně např. 50 A, takže 15-minutová jízda dá 12,5Ah a v pohodě dobije baterii, kterou vyčerpal start i samovybíjení. Pokud celou zimu (měsíce) autem nepohneš, tak budeš mít problémy s jinými mechanismy, krom startování. V praxi, prosím, změř, kolik to opravdu dá.
 11. No, to fakt k zamyšlení. Obvykle se to tam píše proto, aby se někdo nesoudil při jakékoli situaci, poškození. Myslím, že technický důvod není. Ale klidně odpojuj, co je psáno, to se má dodržet.
 12. 100 mA je výkonná? Přitom 100 mA to dá jen při ideálních podmínkách, t.j. přímý sluneční svit. Kolik má vlastní spotřebu (v noci) se raději nepíše. Další otázka je, zda je zásuvka zapalovače pod napětím při vypnutém klíčku? Psal jsem už dávno, celému autu (brzdy atd) nejvíce prospívá aspoň jednou za týden projet. Poškození nabíječky při startu nehrozí, nabíječka obvykle může i do zkratu. Jiná otázka by byla, že moderní auta mají zásuvku odpojovanou, a to pomocí BSI, tzn. je tam výstupní tranzistor a nikoli relé. Jak se ten tranzistor zachová, když dostane napájení "odzadu", to se neví.
 13. Myslím, že tyhle jsou nejlevnější a zároveň asi i pneu na ně jsou nejlevnější. Zkus vrakáč, dej si pozor na označení, bývá těžko čitelné a kontroluj každý ráfek jednotlivě. Pokud bys chtěl koupit nové, uvedu příklad: ráfek https://www.akcnipneu.cz/detail-ocelovy-disk.php?id=6457&ean=9008070240754 pneu https://www.akcnipneu.cz/detail-osobni-pneu.php?id=2323531&ean=4024063001169 Ráfky bych koupil na inzerát, pneu bych koupil nové. Tady inzerát prodává sadu (?) za 300, jsou to 14-ky. EK projdeš asi i s těmito pneu, ale na zimu mají asi malý vzorek (4mm?). https://auto.bazos.cz/inzerat/144164852/zimni-kola.php Proto pneu bych k nim koupil nové, stojí taky asi 1000 https://www.akcnipneu.cz/detail-osobni-pneu.php?id=2323534&ean=4024063001176 Jestli chceš hooodně ušetřit, tak si kola někde půjč. Ale jezdit s nesprávnými není dobře, kdybys měl nehodu, tak tě pojišťovna nezaplatí. Pokud jsi auto koupil nedávno, docela bych to reklamoval prodávajícímu, že auto není způsobilé provozu, nelze projít EK.
 14. Další vývoj: - do Bludova jsme zavezli 18.10. Domluvena cena 69, provize 9. V případě odstoupení uhradíme manipulační poplatek 1000. To jsem měl radost, že to mám z krku. - zhruba za týden se objevil zájemce, po známosti (taková auta s jistou historií se prodávají známým) - Bludov nás upozornil, že pro zdárný průběh STK a také z kulantnosti ke kupujícímu by bylo vhodné zkontrolovat zadní brzdy, zda nejsou zatuhlá prasátka, a opravit výfuk, je dost rezavý a v budoucnu hrozí zlomení. Odhad opravy max 7000, možná 4500. Pak bude ještě STK 1800. Výsledkem prodávající dostane 51200 na ruku, anebo více, pokud brzdy nebudou vyžadovat velkou opravu. - v pondělí 1.11. si maminka prodávající zlomila nohu, takže kvůli vození k doktorovi si auto nechat, neprodávat. - v úterý rozhodnutí přece prodat, když už je kupec. Navrhoval jsem také, z uvedených 51000 si koupit Feldu (kterou kdekdo opraví) a spousta peněz zůstane - ve středu rozhodnutí neprodat. Prodejce z toho byl trošku na prášky. - ve čtvrtek 4.11. jsem v Bludově auto vyzvedl, odevzdal flašky šampaňského, abych zmírnil jejich smutek a abych s nimi mohl nadále vycházet po dobrém. Zároveň jsem zaplatil manipulační poplatek i měření emisí, které si prodávající nechala pro jistotu udělat. - auto jsem převezl k Nečasům, s požadavkem na brzdy, výfuk, denní svícení, dálkáč, naleštit reflektory a projít STK. Termín je nejistý, protože mají taky nemocného mechanika, a čekačka je asi 3 týdny. Mám podruhé radost, že to mám z krku. Protože já jsem fakticky garantoval i zdárný prodej. - pak si majitelka auto vyzvedne. - budu informovat.
 15. Měl jsem tuto závadu na 307, byl to mikroskopický lom na desce COM pod volantem. Oprava výměna byla drahá, ale účinná. Vím, že kapaliny je škoda, asi by do přívodu k čerpadlu šla dát dioda, protože čerpadlo spíná přehozením polarity přední/zadní. A stěrač odpojit.
 16. 777233702 je servis, kterému to přistálo na dvoře, a po zjištění stavu to majitel nechce opravovat. Servis ti dá kontakt na majitele. Víc nevím, jaký ročník, stav, motor. Možnosti: nechat zde opravit, nebo sehnat motor z vrakáče, např. Křelov, nebo z Prahy. Vzhledem k tomu, že jsi z Prahy, je to dost z ruky, a oprava vyjde v desítkách tisíc. Myslím, že hlavní otázka zde je, v jakém stavu je zbytek auta.
 17. Tady v Libině stojí jedna 807 potkaná, tzn. byla by za symbolickou cenu. Pokud byste měli zájem, dám tel. do SZ. O všech autech: redaktoři a jiní pisálkové (mluvčí autobazarů) píšou obvykle strašné nesmysly, co někde slyšeli, nebo (redaktoři) se s autem jednou svezli. Až budeš kupovat, všímej si hlavně prodávajícího, zda se o auto (a barák) staral, zda ho měl dlouho a zda není úplně chudý tzn. zanedbával pravidelnou i běžnou údržbu. Tady v servise považují 807 za nešťastné auto, já nevím proč. Případně se rozhlídni i po jiných typech, Partner, Expert, 5008.
 18. Jj, jednání se servisama (servisy) je denní chleba. S dobrýma lidma (technicky i lidsky dobrýma) se dá vycházet. A vyhýbat se těm opačným. Např. jinde jsme od revoluce koupili asi 30 nebo 40 Peugeotů. Ale nějak se to pokazilo. Něco bylo technicky nedotažené, něco finančně, někdy to bylo vodění za nos, uvádění jiných důvodu. I v malých servisech se najdou lidi, se kterými se nedá vycházet. Takové křivé jednání... Však to znáte sami. Do Bludova to mám nejblíž a doufám, že jejich perfektní kvalita vydrží. Dnes jsme objednali dalšího Partnera.
 19. Teď už prý stojí u cesty. Objednával jsem Partnera, tak jsem se zeptal.
 20. Jak je to vlastně? Když máš dětskou sedačku, tak může být i na předním sedadle?
 21. V autorizovaném servise Peugeot Bludov vzali auto do komisního prodeje. Umyjí, nafotí, pak dám odkaz.
×
×
 • Create New...