Jump to content

Leo

Člen klubu
 • Content count

  1,126
 • Joined

 • Last visited

About Leo

 • ID člena 4325
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2007

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Olomouc
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Webová stránka
  www.peugeot-club.com?clen=4353
 1. Kamera - kam ji umístit ?

  A není tam 2100mAh? To s nabíjecím proudem moc nesouvisí. Prostě ty levné adaptéry 12V/5V víc nedávají, i když tam Číňan napíše cokoliv (tedy některé to dávají, ale chce to vybírat a taky je potom jiná cena). No a to nabíjení 2,6A mi taky nepřijde moc optimální pokud je to na zařízení, které se ze sítě normálně dobíjelo 0,6A. Starší zařízení na rychlejší nabíjení nebyly dělány. Mám podezření, že ta supernabíječka uměle zvyšuje napětí, aby tam ten proud dostala a může to zkrátit životnost baterie.
 2. Kamera - kam ji umístit ?

  Asi to bude mít stejně jako většina, tedy natažené od zapalovače. Vždyť tam jsou pojistky 20-30A což dělá 240-360W a to v žádném případě nabíjením mobilů a tabletů, které berou při 5V max. 1-2A (5-10W) nemůžete ohrozit, ani kdyby jich tam bylo deset. Problém spíš bývá v těch převodnících z 12V na 5V, které jsou většinou z Číny a při nabíjení nedodají deklarovaný proud a proto to nestíhá.
 3. Kamera - kam ji umístit ?

  Ne, myslím tím tlačítko na otevírání pravých zadních posuvných dveří (podsvícení). Nejsem si jist, jestli náhodou podsvícení tlačítka na centrální zamykání není zapojeno jinak než podsvícení sousedních tlačítek pro otevírání dveří. Prostě při odemknutí se vždy rozsvítí a svítí i po nastartování a vypnutí motoru (pokud není vypnut dlouho) a zhasnou až chvíli po zamčení auta. Udělal jsem to tak proto, protože zapalovač i napájení zrcátka se při startování odpojí a když jsem hned po zapnutí zapalování klíčkem začal startovat, tak kamera z toho krátkého napájení, výpadku a následného napájení začala blbnout.
 4. Kamera - kam ji umístit ?

  Já to mám za zrcátkem. Z pohledu řidiče není vůbec vidět, snímá přes setřenou plochu stěrači a napojenou ji mám na napájení osvětlení horního tlačítka pro otevření dveří (při odemknutí auta se kamera zapne a po zamčení auta se kamera vypne). Když jsem zkoušel telefon (navigace + kamerový záznam), tak se dost zahříval a nestíhal se nabíjet. Ten mám jen pro navigaci umístěn vlevo dole. Vše je vidět na fotce.
 5. Akumulator

  Já mám tu Exide Premium čtvrtou zimu a zatím OK. Tu druhou neznám. O Exide Premium se tu píše často a asi bych šel do ní.
 6. Ovládání nezávislého topení

  Proč by ne, ale zdá se mi to zbytečně velké a drahé (kladivo na komára). Jde o to, jak moc využiješ funkce toho přepínače.
 7. pružina

  Tak už i u mne je na řadě výměna tlumiče a horního uložení než praskne pružina. Při přejezdu nerovnosti to občas v předu trochu bouchlo no a včera to tedy bouchalo hodně. Ramena, tyčky a čepy jsou OK a tak půjdu do těch tlumičů s uložením, protože jsem je už stejně chtěl na jaře měnit (při točení volantem se však nahoře točí plynule a bez zvuků). Tlumiče koupím KYB Excel-G , ale nevím jaké kvalitní horní uložení koupit, aby to něco vydrželo? Moc na výběr toho není a vše stojí kolem 1000Kč. Mohu koupit stejnou značku jako tlumiče (KYB Suspension Mounting Kit) nebo TRW či SNR.
 8. Kamera do auta

  Jsem rád, že ji někdo odzkoušel a podělil se s námi o své zkušenosti. Popravdě jsem předpokládal, že bezpečnostní systém ADAS bude spíš jenom taková hračka v praxi nepoužitelná. Zajímalo by mne, jestli to hlídání jízdních pruhů a vzdálenosti u některé kamery opravdu dobře funguje?
 9. Problém s riadením

  On ten čep se zase tak moc neotáčí a jsou tam docela velké páky, takže se mi to zdá nepravděpodobné (to by spíš byl pravděpodobnější čep v rameni, ale ani na ten bych nevsázel). V nejhorším případě se dá ten čep vytáhnout aniž by se musel povolovat na ose řízení a vyzkoušet naprázdno (geometrie se nezmění). Ještě bych zkusil točit volantem bez posilovače (s vypnutým motorem) jednak s koly na zemi (bylo by dobré pod ně dát něco na čem by se dobře otáčely jako mají v servisech a nebo na ledu) a potom s koly ve vzduchu (čepy i tlumiče jsou v jiné poloze, ale hřeben je stejný a tak se to může a nebo nemusí projevit). Bez posilovače by to mohlo jít lépe poznat a pokud se to projeví, tak by mohlo jít zjistit i místo.
 10. Problém s riadením

  Na ty čepy bych to taky neviděl, poškozené mají spíš vůli než by se sekaly. Horní uložení tlumičů se mi taky nezdá, ale šlo by to vyzkoušet tak, že jeden točí volantem a druhý pozoruje jestli je chod horního uložení plynulý a nepřeskakuje. V prvé chvíli mne napadl taky ten hřeben. Nevím, jestli není účinek posilovače řízení závislý na rychlosti automobilu což by ukazovalo na projevení ve vyšší rychlosti. Že to udělá pouze na začátku by mohlo způsobovat zahřátí motoru, které díl prohřeje a potom to už jde dobře. Nešlo to náhodou v létě lépe než nyní v zimě?
 11. Diagnostika Lexia 3

  Takže u stejného počítače jeden interface jede a druhý ne? Máš v nich stejnou verzi firmware?
 12. Spojka ? Smrad ? problém ?

  O nevracení spojkového pedálu se tu už párkrát psalo. Nejspíš jak nebyla spojka plně přitlačená, tak proklouzla a zasmrděla. Myslím si, že odtah je zbytečný a jezdil bych dál. Po Vánocích asi výměna spojky.
 13. Kamera do auta

  Jako dárek bude Ttruecam dobrá volba. Je to známá značka a ostudu s tím neuděláš. Kdyby mi přestala fungovat současná kamera, tak bych pro sebe vzal Xiaomi, protože jsem technický typ, rád prozkoumávám nové věci a v případě, že by byly s její funkcí nějaké problémy, tak ji mohu vrátit.
 14. Kamera do auta

  Schválně jsem použil zdrobnělinu "světýlka", protože je také považuji za zbytečnost. Nechápu jak s tím může někdo jezdit, protože jednou se mi to v noci omylem zapnulo a dost mi vadilo, že mi něco svítí u zrcátka na sklo. Byl jsem rád, když se mi to podařilo vypnout. Jinak podle výrobců je to pro osvětlení snímaného objektu z blízka, takže ne za jízdy za sklem, ale z blízka v ruce. To však některým jezdcům se svítícím sklem nevysvětlíte.
 15. Kamera do auta

  Mne docela zaujala kamera Xiaomi Yi Dash Camera AMI245. Řek bych, že za poloviční cenu na tom bude podobně (něco nemá a něco má zase navíc - třeba nemá světýlka, ale má připojení na mobil přes WiFi). https://cerne-skrinky.heureka.cz/xiaomi-yi-dash-camera-ami245
×