Jump to content

Leo

Člen klubu
 • Content Count

  1,249
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Leo last won the day on May 23 2020

Leo had the most liked content!

About Leo

 • ID člena
  4325
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2007

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Olomouc
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Webová stránka
  www.peugeot-club.com?clen=4353

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pomalu dospívám k názoru, že to tak na volnoběh má kmitat, právě kvůli absenci volnoběžky na alternátoru, která to eliminuje (je to cena za systém start-stop). Při zvýšení otáček se to uklidní a už to tak nekmitá (při jízdě je to tedy v klidu). Zítra ještě zajedu do servisu, abych si to potvrdil. Asi by to chtělo u původního tazatele zjisti, jak se mu chová napínací kladka při zvýšení otáček motoru (jestli se taky uklidní nebo ne).
 2. Podařilo se Ti nějak vyřešit problém kmitající kladky? Mám podobný problém a po založení tématu v "Servise" (https://www.peugeot-club.com/topic/123623-kmitajici-drazkovy-remen) jem byl na toto vlákno upozorněn.
 3. Děkuji za nasměrování na to téma. Podobný motor a stejný problém.
 4. V rámci záruky mi v Citroënu vyměnili dvě kladky drážkového řemene + nový řemen, který jsem si zaplatil. Když jsem se na to díval, tak se mi zdá, že se ta napínací kladka nějak moc třepe (viz. video). Je to normální nebo tam může být ještě nějaký další problém (pokud v Citroënu problém nepojmenuji a neukážu na něj, tak to prohlásí za normální chování)? 2021-02-23.mp4
 5. Pokud si pamatuji, tak u mne byly žhavičky špatné, ale kontrolka normálně svítila. Špatnými žhavičkami to tedy asi nebude. Spíš ta pojistka nebo něco co to žhavení spouští (pokud není problém v kontrolce).
 6. Při třetím sešlápnutí je pedál trochu tvrdší (tak do poloviny), ale úplně tvrdý není. Řeknu v servisu, ať to zkontrolují. Děkuji.
 7. Ahoj Xantiku, už jsme se tu dlouho nepotkali. Tak už mám taky citrón v tvých barvách . Já teď řeším závady před koncem záruky a tak jim to řeknu, ať se na to podívají (třeba to uznají). Nevím, čím to je, ale nějak se to teď ke konci záruky všechno sešlo. Tento týden jsem zjistil, že mám prázdnou nádržku chladící kapaliny což mne docela vyděsilo a ani nevím jak dlouho jsem s tím jezdil (teplota motoru ukazovala vše v normálu a topení taky topilo). Prý prasklý kryt termostatu. Objednali ho v autorizovaném servisu, ale nedovedou ho do týdne sehnat (což mne dost udivilo, když v AutoKell
 8. Můžete mne prosím navést, co je u mého motoru nad termostatem to stříbrné na fotce v kolečku? Nějak se mi zdá, že to odtamtud po zahřátí motoru moc rachotí (je to jako šicí stroj a silnější než zvuk motoru). 2021-01-21_11-01-53.mp4
 9. Konečně jsem se dostal k natočení lepšího videa s tím "divným řazením". Je to natočeno při rozjezdu na rovině (moc jsem na to nešlapal) a ten pokles otáček při zařazené dvojce je tam vidět dokonce dvakrát, než to přeřadí na trojku. Je to ten řízený skluz (neznamenal by skluz spíše zvýšení otáček)? 01 Prevodovka - Razeni bez omezovace.mp4
 10. Zatím nijak. V říjnu jsem byl v Citroënu, kde koukli do počítače a řekli, že při studeném motoru je větší vytáčení motoru při dvojce a trojce v pořádku. Dalším sledováním jsem zjistil, že to normálně dělá opravdu jen při studeném motoru jenže, když zapnu omezovač rychlosti na 55km/h (používám pro jízdu ve městě), tak to dělá vždy i při teplém motoru, což podle mne není správě. Objednal jsem se tedy na servis, ten mi kvůli koronaviru zrušili a teď jsem objednán znovu na začátek ledna. Snad to taky nezruší a uvidím, s čím přijdou.
 11. Mám ještě jeden postřeh a to, že pokud jedu do nějakého většího kopce (třeba na dvojku nebo na trojku) a zrychluji jenom pomalu, tak v otáčkách kolem 2000 to jakoby chce zařadit (otáčky trochu klesnou), ale nechá tam stejný převodový stupeň (dvojku nebo trojku). Je pro toto chování taky nějaké vysvětlení? Přikládám video z jízdy do kopce se zatáčkami na dvojku, pořád jsem zrychloval, ale v jednu chvíli otáčky mírně poklesnou jakoby „zmáčknutí a zase uvolnění spojky“ (omlouvám se za roztřesenost, ale lépe se to nepovedlo). 01.3gp
 12. U Citroënu jsou to celkem 4 prohlídky za 12 let (po čtyřech letech a potom po dvou). Jedna stojí 800Kč, takže dohromady 3200Kč což není zas tak moc. Problém může nastat, pokud najdou nějaké vnější poškození karoserie a budou vyžadovat jeho opravu u nich v autorizovaném servisu nebo pokud se karoserie někde poškodí, tak musí být oprava také u nich (nevím jak moc to jsou pojišťovny ochotny proplácet). To by tu záruku mohlo prodražit.
 13. To @Medvěd: Tak to jsem měl na 406 asi štěstí. Po dvanácti letech byla karoserie včetně prahů bez koroze. Problém trochu dělaly akorát páté dveře v místě, kde byl promáčklé a fušersky před prodejem opravené. Však ty jsi měl taky jednu, pokud si pamatuji. To už se asi vyplatí si držet záruku na prorezavění karoserie, ale to se musí chodit na pravidelné kontroly (majitel předemnou se na to vykašlal - poplatek 800 Kč a tak mi záruka na karoserii unikla i u mého nového 4,5 roku starého auta).
 14. To mne u 807 taky hodně překvapilo, že začaly prahy korodovat (a to jsem měl starší auto a daleko méně koroze - jenom počínající náznak koroze pod barvou). Proto jsem před lety přešel k Peugeotu (406), protože měli pozinkovanou karoserii, nerezly a nechtěl jsem to už nikdy řešit. Jenže ta doba je už asi pryč.
×
×
 • Create New...