Jump to content

Leo

Člen klubu
 • Content Count

  1,187
 • Joined

 • Last visited

About Leo

 • ID člena
  4325
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2007

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Olomouc
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Webová stránka
  www.peugeot-club.com?clen=4353

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No ja nevim, ale s klimoskou bych radeji zajel nekam, kde delaji klimatizace (ja teda do Peugeotu nejezdim radeji s nicim). V cene od 600 do 1200 Ti to udelaji skoro vsude.
 2. U mne to zas občas houklo, když byla poloprázdná. Tak si vyber. Vysátí chladiva, čištění a vakuování dělali?
 3. @pavelu96 Toho bych se nebal. Je to z tlusteho medeneho dratu. Ten hak se jen tak neohne, aby tablet spadnul a jeste to drzi za obal. Pri nejakem extremu by se to cele mozna mohlo ohnout, ale za 1,5 roku co to mame se to nikdy ani nehlo.
 4. Při montáži jsem oddělal světlo a drát zahnul za tapec (drát je napevno, tablet sundávám). Vidí na to hezky všechny tři děti a hlavičky mají opřené v hlavových opěrkách (když měly tablet v ruce nebo na stolku, tak se předkláněly). Každé dítě má svá drátová sluchátka napojená přes roztrojku. Ještě mám v plánu vyzkoušet bezdrátový gamepad a budou moci v autě pařit i hry (ty, u kterých moc nekřičí).
 5. Já tam mám u lampy na tlustém drátu pověšený tablet a taky to plní svoji funkci (akorát to nejde zavřít, ale musí se to sundat).
 6. Jestli myslíš ten malý ventilátor u levé nohy řidiče (ne ten velký hlavní), tak k tomu se docela dostat dá (po oddělání plastů). Kdysi jsem se to pískání snažil taky odstranit, ale bez úspěchu. Musel jsem si na to zvyknout a po pěti letech se mi to docela podařilo .
 7. Leo

  Kamera do auta

  Já kupoval tento https://www.aliexpress.com/item/32702720703.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.54b43aacpZCv66 a nic mi to neruší. Nevím však zda to nebude také umístěním (mám to nahoře nad zrcátkem). V případě rušení bych doporučil dát to dál od rádia a jeho drátů (prodloužit dráty není problém) nebo upravit nějakou redukci do zapalovače (12V/5V USB), u které máte ověřeno, že neruší.
 8. Leo

  Seznamuji se s 807

  Tak oprava, je tam jen jeden spínač na spojce a jeden na brzdě (dva byly u 406ky). Takže tam nic dělat nemusíš.
 9. Leo

  Seznamuji se s 807

  - Chyba v diag: Vicefunkcni displej: Nepritomnost trvaleho plus polu pro udrzovani hodin.: To se mi občas zobrazí taky od doby co jsem auto koupil. Nijak to neřeším a ničemu to asi nevadí. - Tempomat: Je tam tuším jeden spínač u spojky a dva u brzdy. U té brzdu už určitě jeden budeš mít (je na světla) a tak hledej něco podobného vedle. Konektor může být zamotán do svazku. - Chybi mi rezerva: Nejde už v dnešní době mít místo rezervy sprej na opravu pneu? Ohledně benzínu Ti neporadím, mám naftu.
 10. A je opravdu vymačkaný vnitřek klíče, nebo ta guma, která je součástí obalu?
 11. Zrovna jedny prodávám, ale jsou spíš na dojetí. https://auto.bazos.cz/inzerat/104697072/Dunlop-Sport-BluResponse-21560-R16-99H.php
 12. Leo

  Čelní sklo

  Škoda byla uhrazena z povinného ručení viníka (myslel jsem, že je to z textu zřejmé). U dopravní policie akorát zaevidovali dopravní nehodu (rozbití skla) a záběry z kamery použili jako důkaz pro to, aby mohli do protokolu napsat druhého účastníka nehody. Dál to neřešili, protože to nebylo úmyslné zavinění (možná by ta návštěva policie ani nebyla nutná, ale jistota je jistota). Záběry z kamery posloužily jako důkaz hlavně u pojišťovny. Jaká byla účast druhé strany v komunikaci s pojišťovnou nevím. Podle mne se lze těžko vykroutit z viny, pokud vás někdo natočil jak od vašeho auta odlétne kámen a rozbije někomu přední sklo. Na to přeci povinné ručení je, aby zaplatilo něčí neúmyslnou škodu.
 13. Leo

  Čelní sklo

  Pojišťovna se sama neozvala ani nic neposlala. Musel jsem tam dvakrát volat. Prý čekali až jim pošlu fakturu, aby to zaplatili (pro ně asi standardní postup, pro mne co to vyřizuje poprvé moc ne). Před samotnou opravou jsem si ještě vyžádal potvrzení, že škodu skutečně uhradí. Likvidátor mailem napsal, že škodná událost byla zřetelně prokázána. To byla jejich veškerá komunikace.
 14. Leo

  Čelní sklo

  Na jaře při jízdě po dálnici odlétl od předjíždějícího auta kamínek a naťukl mi přední sklo. Hledal jsem na fóru jak to vyřešit a našel jsem i toto vlákno. Napíši sem tedy svoji zkušenost a třeba to někomu pomůže: Protože ťukanec byl dost malý (ony byly ve skutečnosti dva nad sebou), tak jsem tomu zprvu nevěnoval pozornost a rozsah škody jsem zjistil až doma. Dva ťukance s malou prasklinkou v délce do 5mm. Jako první jsem šel do auta stáhnout záznam z kamery, jestli tam bude něco vidět. Kameru mám obyčejnou (tři roky starou za 600 Kč z číny), ale SPZ předjíždějícího auta byla krásně vidět a dokonce i samotné ťuknutí kamínku včetně jeho fotky odchycené při zpomaleném záběru. To mi dodalo naději, že bych nemusel opravu hradit ze svého (mám pouze havarijní pojištění se spoluúčastí min. 5000 Kč). Podle SPZ jsem zjistil pojišťovnu vozidla, zašel jsem na dopravní policii nahlásit nehodu (sepsali protokol a vyfotili si sklo) a ještě ten den jsem to přes internet poslal pojišťovně viníka. Potom jsem zjišťoval, zda by to nešlo opravit (měnit celé sklo se mi nechtělo a navíc jsem nevěděl, zda mi to někdo zaplatí). V jedné opravně mi řekli, že za 1000 Kč za jednu prasklinu to opraví s nejistým výsledkem a že kdyby mi výměnu skla zaplatila pojišťovna viníka z jeho povinného ručení, tak bych byl první, komu by se to povedlo. To mne tedy moc neuspokojilo a tak jsem šel ještě do jednoho servisu, kde jsem před patnácti lety měnil sklo na Škodu Forman. Tam mi rovnou řekli, že při lepení by sklo prasklo, protože jsou ťukance jsou moc blízko sebe a navíc na skle s atermickou fólií zůstává po opravě tmavý flek. Domluvili jsme se tedy na výměně. Ráno jsem tam auto zavezl, po obědě jsem si auto mohl vyzvednout. Sklo a jeho výměnu servis nafotil a já za vše zaplatil 14050 Kč (dali stejné sklo, jaké tam bylo - AGC). Fakturu, fotky a doklady jsem poslal mailem na pojišťovnu, druhý den mi přišel z pojišťovny mailem výplatní dopis a třetí den mi přišla celá částka za opravu na účet. Nemožné se podařilo a jsem rád, že jsem to nemusel platit ze svého. Za odměnu asi autu pořídím lepší kameru, protože ta stará si na sebe už vydělala a je to už druhý případ, kdy se záběry z kamery hodily.
 15. Zkus ho najít. Buď sondou, která změří napětí na drátu při zařazení zpátečky a nebo ho tenkou jehlou napíchni a změř (tak jsem to dělal já a asi na potřetí jsem se trefil).
×
×
 • Create New...