Jump to content

Leo

Člen klubu
 • Content Count

  1,173
 • Joined

 • Last visited

About Leo

 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2007

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Olomouc
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Webová stránka
  www.peugeot-club.com?clen=4353

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zkus ho najít. Buď sondou, která změří napětí na drátu při zařazení zpátečky a nebo ho tenkou jehlou napíchni a změř (tak jsem to dělal já a asi na potřetí jsem se trefil).
 2. Leo

  Kamera do auta

  Už se tu o tom někde psalo. Funguje to jako všechny kamery (kvalita záznamu podle použitých vnitřností). Větší zrcátko zabere trochu výhledu a proto jsem od této varianty upustil. Někomu větší zrcátko nevadí.
 3. Jak jsem psal dříve, tak jsem to vedl pravou průchodkou. Myslím, že dráty vedou kolem pátých dveří sloupkem dolů a pod obložením jsem někde našel ten správný od couvacího světla.
 4. Leo

  pružina

  Při výměně zimních kol za letní jsem zjistil, že na pravé straně mám prasklý poslední závit pružiny (kdo ví, kdy to v zimě prasklo a jak dlouho jsem s tím jezdil). Trochu jsem hledal po internetu a dočetl se, že ty konce pružin by mohly praskat kvůli nečistotám v kterých na tlumiči leží a prý po 150000km by se měly preventivně měnit všechny pružiny - já mám najeto 200000km (https://motofocus.cz/technika/3599,odpruzeni-vozu-tak-jak-jste-ho-jeste-nevideli). Jako nové jsem zvolil pružiny Sachs, k tomu preventivně i tlumiče Sachs a horní uložení Febi (bylo za dobrou cenu v sadě na obě strany). Po výměně jsem zjistil, že jsem se s novými tlumiči a s horním uložením možná trochu unáhlil, protože na mém vozu už byly tlumiče měněny (původně jsem myslel, že jsou tam původní) a ložisko se točilo hladce stejně jako nové (i technik říkal, že to asi bylo zbytečné). Pokud by tedy někdo chtěl za drobný peníz tlumiče Sachs a horní uložení na dojetí, tak je k dispozici.
 5. Leo

  pružina

  Jaké pružiny kupujete? Díval jsem se na mé auto podle čísla Peugeot 1440167180 mají všichni výrobci jen jednu pružinu, ale značka LESJÖFORS nabízí pro stejná čísla dílů tři pružiny (4066772, 4015656 a 4026193). Na internetu jsem se dočetl, že LESJÖFORS je v pružinách na špici a tak jsem chtěl koupit tuhle značku akorát nevím, jaký je v nich rozdíl. Prodejce mi napsal, že podle VIN tam patří 4026193, která stojí jen 575 Kč a já tam původně chtěl dát tu nejdražší 4066772 za 947 Kč. Ta cena 575 Kč mne trochu odrazuje a tak nevím, zda tedy raději nezvolit SACHS 993 206 za 876 Kč, který nemá více variant?
 6. Začalo to před rokem, kdy se občas nešlo pomalu ani rozjet, jak se auto při rozjezdu rozvibrovalo, že jsem musel vymáčknout spojku a opatrně se rozjet nanovo (někdy to bylo lepší a někdy horší). Někde jsem tu našel radu pořádně protočit spojku pod zátěží (že prý se vypálí setrvačník či co) a opravdu to pomohlo cukání se zmírnilo až úplně vymizelo. Tak jsem najel 10000 km bez náznaku problému a na podzim se objevil problém nanovo, občas to při rozjezdu na jedničku zacukalo. Pozorováním jsem zjistil, že to dělá spíše při rozjezdu na nižší otáčky, spíše po nějaké době ježdění (teplý motor) a hlavně to dělá, když delší dobu (pár dnů) jezdím po městě. Když vyjedu někam za město, kde jedu déle konstantní rychlostí, tak po příjezdu do města je auto naprosto bez problému. Když to cuká hodně, tak zase trochu protáhnu spojku pod zátěží a ono se to na čas uklidní. Mám podezření na dvouhmotový setrvačník, ale raději se zeptám zkušenějších, zda výše popsané příznaky tomu opravdu odpovídají (jinak žádné zvukové doprovody závada nemá). Při výměně spojky a setrvačníku se prý musí sundat celá náprava a tak se mi do toho moc nechce. Jenže teď musím akutně měnit oba přední tlumiče a tak zvažuji udělat to v jednom (když už to bude sundané). Akorát jako na potvoru se nyní auto rozjíždí naprosto bez problému a ani náznak cuknutí. V servise by tedy udělali pouze to, co bych si "vymyslel", ale bez příznaku závady. Trochu mám strach, aby to potom necukalo dále a já nevyhodil 20000Kč za novou spojku. Děkuji za Vaše názory.
 7. Pokud máš elektrické dveře, tak by Ti ty levé při otevřeném víčku nádrže neměly jít otevřít.
 8. Vzduch může, ale nemusí, teoreticky vadit těm ventilům v balonku, že se neuzavřou a tak se vzduch zase pošle zpět. To mne napadlo po zkušenostech s jinými "hydraulickými" systémy, které nasucho nechtěly nic natáhnout a začaly fungovat až po zalití.
 9. @jarokare: Taky jsem netušil, že může být balónek i na zpátečce. Potom to zalití filtru naftou po jeho výměně je asi nutnost, protože pokud je tam někde víc vzduchu, tak by to nemuselo nic nasát.
 10. Pokud má auto balónek (nebo čerpadlo v nádrži), tak se suchý palivový filtr nemusí zalévat naftou, ale stačí dočerpat. Ten balónek se nemusí mačkat stokrát. Po pár zmáčknutí by měl ztvrdnout a je hotovo. Pokud ne, tak je něco špatně.
 11. Když už jsme u toho chladiče nafty, je nějak upevněn v kovovém rámu? Díval jsem se, že tam jsou naproti sobě díry (rám - chladič) a zdá se mi, že tam něco chybí. Když s ním zahýbu, tak se mi zdá, že se volně hýbe a drží jen na těch trubkách (na druhém obrázku je detail díry na rámu a na chladiči).
 12. Jo a taky muze byt problem, ze nejsou spinace ve stejne vysce a spinaji se se zpozdenim.
 13. Bez kouknuti do katalogu nepovim urcite zda jsou rozdilne, ale neco si vybavuji, ze jeden by mel pri seslapnuti spinat a druhy rozpinat. Njlepe oba spinace vyndat a zmerit. Pokud nebude funkcni, tak by mel jit rozdelat a zkusit opravit (potom radeji koupit novy).
 14. Zjednodusene jeden zadni brzdove svetlo a druhy tempomat.
 15. To co popisuješ mi pořád ukazuje na hřeben řízení. Jak reagují kola při jemném točení (cukání) volantem sem a tam na místě? Obě přední kola by se měly jemně pohybovat stejně jako volant bez velké prodlevy.
×
×
 • Create New...