Přejít na obsah

Leo

Člen klubu
 • Počet příspěvků

  1 148
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Leo

 • ID člena 4325
 • Hodnost
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2007

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Olomouc
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Webová stránka
  www.peugeot-club.com?clen=4353

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Kapalina tam bude od začátku, takže 11 let (200000 km). "Pěnění", to bude to správné klíčové slovo pro pojmenování problému (už jsem si pročetl pár vláken na toto téma, díky za navedení). Podívám se, jak složité by bylo vypuštění oleje pod vozem a při nejhorším ho odsaji a naliji nový + odvzdušnění otáčením volantu s koly ve vzduchu. Nejspíš mám elektrický posilovač a Total píše náplně Fluide LDS a Fluide DA. Nevíte, která z nich je tam z výroby, abych to zbytečně nemíchal s něčím jiným (Peugeot 807 2.0HDI 100kW r.v.2007 motor RHR)?
 2. Před měsícem jsem si všiml, že mám nějak mokré víčko u nádržky k posilovači řízení. Tak jsem to utřel, ale dnes jsem si všiml. že je na něm opět kapalina z nádržky (je jen ve vnitřní části, přes víčko nepřetéká - viz. foto). Hladinu kapaliny mám u spodní rysky už několik let. Nějak si neumím představit, jak se kapalina dostala navrch víčka, snad jen kdyby vařila. Značí to nějaký blížící se problém? Řízení jde zatím normálně. Děkuji za Vaše zkušenosti.
 3. Leo

  Diagnostika Lexia 3

  @Kerimek26CZ: Možná to nebude Tvůj případ, ale když jsem to kdysi instaloval, tak mi to taky nekomunikovalo s nějakými jednotkami (ale spíše náhodně), až jsem někde něco povolil a rozjelo se to (začátek problému popisuji na straně 98 a končím na straně 100 tohoto vlákna).
 4. No já to taky nejdříve považoval za překlep, než jsem si přečetl, že i tyto vozy mají třetí řadu .
 5. No já nevím, jestli ten, kdo čte sekci 807 bude mít sedačky pro 307 nebo 308 .
 6. Důležité je, že jsi dojel domů ve svém. Původně jsem si myslel, že jsi si dělal kontrolu diagnostikou sám, když jsi se kdysi na diagnostiku ptal, nyní si spíš myslím, že servisu diagnostika hned oznámila chybu snímače otáček (nebo možná jinou identifikovatelnou závadu), trochu zahráli divadýlko a potom to v servise lehce opravili a naúčtovali si vstřikovací čerpadlo. Pokud jsi někde cizinec, tak jsi v nevýhodě a nebylo by to nic nového. Hlavně, aby to opravili kvalitně a auto dál dobře sloužilo.
 7. Leo

  oprava ruční brzda

  Třmeny dorazily a byly namontovány. Jak psal @ozzy56, tak v krabici TRW přišly třmeny Lucas, takže to stejné co tam bylo . Při montáži byl problém akorát s tím, že na brzdovém potrubí byla zarezlá převlečná matice a tím pádem s ní nešlo volně otáčet. Demontáž a montáž jsem tedy musel provést točením třmenu a ne točením matice. Naštěstí pro přesné nastavení pozice potrubí s tím šlo před utažením trochu pohnout. Kdyby se to ještě někdy sundávalo, tak by to asi chtělo koupit i nové koncové části brzdového potrubí. Ve třmenech byla napuštěna brzdová kapalina již z výroby, takže po montáži jen vypuštění vzduchu, co se tam dostal při montáži (když už jsem to dělal, tak jsem vyměnil komplet brzdovou kapalinu v brzdovém okruhu - v jednolitrové bandasce mi ještě trochu zbylo). Dnes jsem byl na STK vyzkoušet brzdy, vše OK a zadní brzdí dokonce líp než přední (co se souměrnosti týče). Ručka taky v pohodě. Snad už to tedy nebudu muset znovu řešit (doma mi zůstaly dva staré třmeny i s opravnou sadou, kterou jsem k nim před lety koupil, ale nikdy se do repasu nepustil).
 8. Leo

  Relé palivového čerpadla

  Nebude pod autem nějaká kabeláž, která by se dala rozpojit? Další možnost je přivést napětí rovnou u toho relé, ale to chce vědět přesně kam. Možná bude nejjednodušší koupit to relé a pokud to nepomůže, tak pokračovat dál. I kdyby to staré relé bylo v pořádku, tak Ti po čase může odejít a ušetříš si tím další starosti.
 9. Leo

  Relé palivového čerpadla

  U 406 jsem mi odešlo čerpadlo a po čase i relé, takže jsem rád, že to v současném autě nemám (obě závady auto znehybní a bez dobrých rad by tam stálo dodnes :-). Nevím jaký máš přístup k čerpadlu, ale po odklopení zadních sedaček by tam měl být kryt, přes který se dostaneš aspoň ke kontaktům (je však možné, že přístup k čerpadlu bude jen po demontáži nádrže). Po zapnutí zapalování musí být čerpadlo slyšet a nebo aspoň brní, když se na něj dá ruka. Změřením napětí na čerpadle po zapnutí zapalování (pozor na úsporný režim, který ho může odpojit) zjistíš jestli je v háji čerpadlo nebo relé. 1. Pokud tam napětí jde, tak to bude asi čerpadlem (ojeté uhlíky nebo komutátor). Nouzově se dá zprovoznit poboucháním do nádrže, kdy se trochu posune a chytí se. 2. Pokud tam napětí nejde, tak to bude nejspíš to relé. Já ho měl v motoru u řídící jednotky. Přístup docela dobrý a ani moc nestálo (vyměnil jsem to za pět minut před servisem. Tato závada se dá nouzově opravit tak, že odpojíš konektor čerpadla a přivedeš na něj napětí dráty třeba ze zapalovače (chce to však tomu trochu rozumět).
 10. Leo

  oprava ruční brzda

  Tak nové třmeny jsou objednány, i když jsem tu páčku o víkendu docela rychle rozchodil (vracela se sama i bez té originální pružiny), ale další zatuhnutí riskovat nechci, protože to přehřátí určitě nedělá dobře kotoučům ani ložisku. U výměny třmenů stačí pouze nový třmen namontovat a klasicky odvzdušnit, nebo se to musí pro ruční brzdu ještě nějak nastavovat (brzdové lanko ruční brzdy samozřejmě nastavím podle potřeby)?
 11. Leo

  oprava ruční brzda

  Teves (ATE) jsem zatim nasel nejlevnesi za 2300Kc, ale za 1500Kc jsem nasel TRW coz by jako znacka myslim slo. Koupim to na obe strany.
 12. Leo

  oprava ruční brzda

  Tak se mi přestala vracet páčka na levém zadním třmenu. Zkoušel jsem to prostříknout a rozhýbat, což pomohlo na dva měsíce a potom to zase zatuhlo. Nevíte prosím jak složité je rozebrání a případný repas doma v garáži (náhradní gumky mám)? Jestli to někdo dělal, tak třeba jestli nemá fotky? Taky jsem začal uvažovat o koupi nových zadních třmenů. Akorát nevím jakou značku (Maxgear nebo Esen se dá sehnat za 1350Kč, akorát jsem o těch výrobcích nikdy neslyšel a navíc jim asi budu muset poslat staré třmeny zpět, tak aby to nebyl taky nějaký repas).
 13. Nevíte prosím někdo, jak diagnostikou zjistit, kolik mi ještě zbývá aditiva pro FAP? Diagnostika zobrazuje: Celkové množství aditiva vstříknutého do nádrže pro filtr pevných částic - 93.687 Celkové množství aditiva - 92.37 Obě čísla se pořád zvedají (zhruba o 10 jednotek za 20000km), ale nevím kolik je maximum.
 14. Leo

  Diagnostika Lexia 3

  Podle mne není PP2000 součástí DiagBoxu, akorát se z rozhraní DiagBoxu spustí, ale je to samostatný program (alespoň dříve to tak bylo).
 15. Leo

  Kamera do auta

  Podle mne by se ta kamera měla normálně po zapojení nabíjení zapnout a po odpojení vypnout. Problém může být ve špatném nastavení kamery (to jsi však předpokládám prošel) a nebo pravděpodobněji nebudeš mít ten správný kabel. Ony totiž některé kabely nejsou plně zapojeny (mají méně drátů) a tak to pouze nabíjí a s jinými to nabíjí i nahrává (řešil jsem to kdysi dávno u své kamery a nestačí přivést do kamery pouze + a -, ale - musí být ještě na kostře a nebo na nějaký jiný pin, už si to pořádně nepamatuji).
×