Jump to content

Leo

Člen klubu
 • Content count

  1,111
 • Joined

 • Last visited

About Leo

 • ID člena 4325
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2007

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Olomouc
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Webová stránka
  www.peugeot-club.com?clen=4353
 1. Relé opětovného napájení (power latch)

  Myslím si, že tou chybou to nebude. Mám stejný motor a tato chyba se mi tam taky pořád zobrazuje (mám jí plný deník závad v opakování každých 5 - 50km), ale problémy se startováním naštěstí nemám. Po dopsání jsem si všiml, že jsem to tu už psal před třemi roky , tak musím jen potvrdit, že stále OK.
 2. zadní tlumiče

  Však to ano, určitě tenčí stranou dolů, ale stejně je ta tenčí strana natočena do protisměru a proud vzduchu jde pod kryt tlumiče. Nevím jak mají náklon zadního tlumiče řešeny jiná auta, ale třeba u přívěsu mám tenčí stranu nasměrovánu dozadu.
 3. zadní tlumiče

  Tak mám vyměněno. Jediný zádrhel byl, že trochu zarezl na pravé straně horní šroub v průchodce tlumiče a tak nechtěl ven (celé to pružilo). Naštěstí pomohlo prostříknutí a vyšroubování ve dvou, kdy jeden tlačil na šroub pákou zevnitř a druhý šrouboval. Při montáži jsem dal rezavý šroub dolů, aby mu šlo příště "domluvit" kladivem + potření vazelínou. Jen mne při montáži napadla taková otázka zda jsou tlumiče KYB Excel-G 343321 a jim podobné (bez gumové prachovky) svojí konstrukcí vhodné pro naše zadní nápravy, když se montují v protisměru a všechna voda a špína půjde tlakem vzduchu pod kryt tlumiče?
 4. Když je pod 0 špatně startuje 2.0 hdi

  Pokud jsem to správně pochopil, tak před nastartováním (po otočení klíčku) by se topení vyplo a po nastartování hned zaplo. Nevím jaké tam jsou intervaly pro vypnutí a zapnutí, ale já bych to zbytečně takto rychle za sebou nevypínal a nezapínal. Úplně by ti mělo stačit, že pokud nastartuješ, tak se podrží ruční zapnutí Webasta dokud nevypneš motor, protože podle mne to na automatiku funguje stejně - pokud je zima, tak se to po startu zapne po celou dobu jízdy a příhřev se sám vypíná pokud je teplota vody vyšší než tuším 70C, po ochlazení vody se příhřev zase zapne. Čerpadýlko uvniř webasta jede pořád.
 5. Intenzita podsvícení budíků

  No já nevím, ale mě to svítí docela dost (pokud nejsou zapnuty světla). Potom jestli tam nemáš prasklou nějakou žárovku.
 6. zadní tlumiče

  Je lepší při demontáži sundat kolo a dělat to z boku nebo najet na rampu a dělat to zespodu? Díval jsem se na tu horní matici a je tam docela špatný přístup.
 7. Když je pod 0 špatně startuje 2.0 hdi

  To ok2vuv: Nejsem si jist, jestli Ti bude fungovat přepnutí z ručního zapnutí topení na automatické přihřívání, protože u mne pokud mám zapnuto topení a nastartuji, tak už automatika nefunguje dokud motor nevypnu (asi řídící jednotka zjistí, že topení na její pokyny nereaguje a tak ho přestane ovládat).
 8. zadní tlumiče

  Včera jsem byl na měření tlumičů a zadní tlumiče vyšly špatně (trochu jsem u toho měření rostl, protože borec měřil předek i zadek natřikrát, u toho mu to několikrát chcíplo a nakonec byl problém s tiskem výsledku, takže jsem přemýšlel, jestli jsem na to měl vůbec chodit). Nicméně výměna zadních tlumičů doma by neměl být problém (pokud půjdou povolit šrouby), takže jdu do toho. Jaké tlumiče jsou na naše autobusy nejlepší (plynové, kapalinové nebo kombinace)? Prozatím jsem si vyhlídl KYB Excel-G, které by měly být kombinací plynu a kapaliny. Stejně mi je v létě likviduje připojený karavan . Kupujete na výměnu i nové šrouby nebo by ty původní deset let staré měly jít použít?
 9. Přidávám pár fotek ze srazu a po srazu (nemám rád Rajče ).
 10. Nový člen 807

  Podle mne by tam netěsnost být neměla (podle velikosti netěsnosti to může snižovat i výkon). Domnívám se, že utěsnění hadice je to nejmenší, ale moc bych na to nespoléhal. Asi bych to očistil benzínem a zkusil vysledovat odkud se ten olej bere.
 11. Nový člen 807

  Asi to chce zjistit odkud ten olej přesně jde. Pokud z intercooleru, tak bude potřeba jeho výměna.
 12. U nás to vypadalo v pátek podvečer, že se srazu ani nezúčastníme. Když jsem zapojil karavan k autu, tak se nerozsvítilo ani jedno zadní světlo a i když to máme do Mohelnice jen 30km, tak bez světel přece nepojedu. Čenichal jsem kolem toho dvě hodiny, vše proměřoval a když jsem už oznámil, že se dnes nikam nejede, protože nemáme zajištěno ubytování, tak jsem nakonec našel vyžhavené pouzdro od pojistky k elektropřípojce pro tažné zařízení. Nouzově jsem to zprovoznil a za tmy, ale osvětleni, jsme do kempu dorazili. Potom už vše probíhalo hladce až na ty natěšené cyklisty, kteří nás při odjezdu z kempu kolem vrátnice předjížděli zleva zprava nehledě na to jaký blinkr zrovna blikal a nebo kde bylo kolik místa. Velké poděkování ještě jednou Pepitovi a jeho rodince za přípravu a organizaci srazu .
 13. Obecný pokec

  Pepito, posli mi prosim na sebe do SZ telefon. Nemohu prijet (resim to u garaze asi 2 hodiny).
 14. Obecný pokec

  V neděli tam startuje Mohelnický 1/2 maraton (MTB), takže na odjezd bude asi trochu rušno.
 15. Obecný pokec

  Trochu mimo téma, ale někoho by mohlo zajímat, že zrovna tento týden probíhají v Olomouci Dny evropského dědictví. Znamená to hlavně, že v sobotu a neděli jsou otevřeny a zdarma zpřístupněny některé kostely, muzea, galerie a jiné kulturní památky, které jsou často jindy nepřístupné. Více informací zde: http://ded.olomouc.eu/#pamatky. Kdo tedy nepoleze na skály může se při zpáteční cestě stavit za nějakou památkou v Olomouci (seznam památek zde: http://ded.olomouc.eu/wp-content/uploads/2017/09/zpristupnene-pamatky-ded-2017b.pdf).
×