Jump to content

ONDER138

User
 • Content Count

  37
 • Joined

About ONDER138

 • ID člena
  66818
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Birthday 07/18/1990

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 206
 • Rok výroby
  2000

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Ostrava, Radvanice
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

524 profile views
 1. Super, děkuju.
 2. Davis 106s16 a jak je to teda s těma papírama ? Dá mi to co on dostal v Německu a frčím a u nás v pohodě přihlásím. Nebo se u nás na úřadě budou kroutit, že nemám kupní smlouvu s Němcem nebo něco podobného ?!
 3. Jak je to s koupi auta v Polsku. Přesněji jde o Polský bazar, který to auto dotáhnul z Německa, ale na Polských značkách přihlášené není. Je to tak, že polákovi zaplatím, on mi dá neměcké papíry a tím vynecháme Polskou byrokracii a v Čr v pohodě přihlásím ? Nebo je tam trochu jiný postup ?
 4. Moje drahá polovička je těhotná a zatím se neví co ten virus dělá a jestli může poškodit plod, vrozené vady apod. Taky to nemusí dělat nic. Ale dokud není situace vyřešena, tak bych těmto rádoby frajerům co tam dobrovolně lezou utrhl hlavu ! Lidi by měli aspoň trošku myslet i na ostatní a ne jenom na sebe.
 5. Dohodnutí ceny je věštění z koule. Dneska jsem předával Mercedesa, který byl dokonalý příklad. Zákazník chtěl vyměnit těsnění pod hlavou. Auto přijelo na laně. Shodil jsem hlavu a těsnění bylo propálené na třech válcích (byl to 2.0 čtyřválec). Voda doslova valila do oleje a motor byl jedno velké bahno. Motor musel být fest uvařený a nejspíš to ještě jezdilo než to došlo do této fáze. Vana dolů, čištění a při jednom i písty ven a kouknout na kroužky. Kroužky zapečené a na jedne ojnici ojniční ložiska v hajzlu. Takže volám a předávám informace a potom i posílám fotky na Email (vždycky mám telefon v náprsní kapse a fotím průběh opravy) a výsledek je, že cena je absolutně někde jinde. A k cenám autorizovaných servisu, ale i neautorizovaných. Dokud si lidi neuvědomí jaká extrémní je vstupní cena do této branže a to se bavíme jenom o prostoru a sním spojených věcí, pak vybavení mechanická, karosářská, lakýrnická,pneu. Zaměstnanci platy, odvody, BOZP, lékařské prohlídky, oblečení atd. a dalších milion věcí a jako třešnička na dortu je, že EU nařizuje i jak a kde budou záchody pro zákazníky. A pak přijde nějaký Pepik a chce si přinést vlastní díly, ale starý vyjetý olej a sjeté gumy si odnést nechce.
 6. Vůbec nic se nestane. Ničeho se neboj a nalij to tam.
 7. To GT by mělo mít stejný nebo hodně podobný motor jako RC že ? 206 je fajné auto, mám ho fest rád. Jenom škoda, že v něm je utrpení cestovat někam daleko po dálnici. Pokud člověk jede mimo dálnice a jede jenom po okreskách, tak je to dokonalé.
 8. Má tady někdo zkušenost s Peugeot 207 RC ? ať už jako majitel, servisák nebo někdo, kdo to řídil. Jak je to s 207 RC, není to už těžký mastodont bez agility ? Měl by být zhruba o 200Kg těžší než 206 S16. Hodně o něm uvažuju, že bych někdy kolem Prosince vyměnil 206 za 207.
 9. Pokud setrvačník nevibruje ani nerachotí, tak ho není potřeba měnit.
 10. Souhlasím s Hafity. Spojkový váleček nebo spojkové lanko (podle typu auta). Řadit nahoru, dolu i vyřadit jde bez spojky. Pokud jde spojka sešlápnout těžce, tak přítlačák.
 11. Proč do něj někteří ryjí ?! Chce závodit mezi amatéry a řekl bych, že v kategorii N (sériové vozy). Pro ty co neví, tak tam není moc možnosti úprav. Koukněte na technické předpisy třeba pro okruhové závody Carbonia Cup. To hned každý musí závodit v kategorii A a ještě jako profík ?? Kde musí mít na daný rok platné homologované oblečení, helmu, pásy, licenci, auto atd.
 12. Já byl naposled v pneuservise 2 roky zpět, někdy v srpnu. Chtěl jsem nazout nové pneu na alu. Mechoš co to dělal, tak nejspíš rázovým utahovákem strhl jeden šroub a aby se na to nepřišlo, tak na závit dal nějaké silikonové lepidlo. Šroub prcnul zpět a já na to přišel, až když jsem přezouval na zimní kola.
 13. Ok, myslel jsem si to. Nazuju origo 16" pro jistotu. Stejně to je směšné. Zajímalo by mě co je, tak nebezpečného na autě co má o palec větší kola. A nebo někdo kdo si nasadí KW podvozek za 40 papíru.
 14. Koncem léta chci jet do Itálie starým BMW E34 a tady právě vzniká moje otázka. Auto je v technickém stavu 1A. Mám ho téměř celé udělané samozřejmě do originálu až na jednu věc a to jsou kola. Mám na něm 18" a na E34 se dávali max. 17" je to velký průšvih ? Jinak žádný laděný výfuk a podobné blbosti auto je tak, jak vyjelo z linky až na kola. Je velká šance, že mě třeba v Rakousku nebo třeba v Itálii budou dusit policajti ? Nebo spíše jdou po naftových autech bez filtru pevných částic ? Jo a prosím, ať odpoví pouze lidi co ví o čem mluví a ne někdo, kdo si přečetl nějaké bláboly na novinkách apod.
 15. Mě by jenom zajímalo jak to, že to dělalo ten zvuk i potom co si sundal drážkový řemen.
×
×
 • Create New...