Jump to content

Vena garážmistr

Vedení
 • Posts

  4,860
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  15

Vena garážmistr last won the day on October 20

Vena garážmistr had the most liked content!

About Vena garážmistr

 • Birthday 03/24/1978

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2006

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Horoušany
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  No tak dobře už bylo. Ale zase bude jen zatím nevím kdy to lepší období nastane.

Recent Profile Visitors

11,778 profile views

Vena garážmistr's Achievements

Inventář Peugeot-clubu

Inventář Peugeot-clubu (6/6)

3.8k

Reputation

 1. Ale Vlastiku dobře vedený učedník kolikrát překonává kvalitou svého mistra a doufám že u Pepína tomu tak bude. A jasně že i když píšu že dvě kola dal jen s dohledem tak jsem nad ním stál aby něco nepokazil.
 2. No když na to máš místo to skladovat a máš to takhle nastavené tak proč ne. A co jsem dneska dělal no dopoledne jedno přezutí po obědě s máti na nákupy po návratu z nákupů jsme s Pepínem vyvezli shrabané listí na sběrný dvůr. A pak jsme trochu uklidili v dílně a zastrčili tam stříbrnou 306 abych se na to mohl ráno vrhnout a nebylo to mokré jak dnes ráno. A pak Pepíno že by chtěl něco dělat ale že nechce pořád uklízet a čistit nářadí a že by se chtěl naučit něco nového : a musím konstatovat že pokud by měl k sobě správné HOKR ( hovado k ruce) tak by byl schopný přezout auto kompletně protože mu chybí pár kilo a pár centimetrů aby dokázal přetáhnout montpáku a aby dosáhnul nohou na pedál odrážečky a zárověň navedl rukou lopatu odrážečky ale jinak když jsem mu ukázal jak pneu nazout aby se nenadřel tak dal dvě kola včetně nasazení nového ventilu jen s dohledem.
 3. 1) když to vezmeš globálně tak dostupnost ND je dnes horší díky nabouraným logistickovýrobním procesům napříč značkama ale když vezmu dobu před covidem tak bych neřekl že by dostupnost byla nějak dramaticky jiná než na jiné běžné značky. 2) sedačky mají isofix všechny protože ve druhé a třetí řadě jsou záměnné. Jen prostřední z druhé řady by se měla do třetí řady dávat jen na jedno místo pokud ji chceš použít se vestavěným pásem pokud použiješ pás ze sloupku auta tak je to jedno ale to najdeš v návodu. 3) oba mají své příznivce a odpůrce každý má svá specifika. 4) no to nevím jestli jsou jiné nebo totožné až tak jsem to nezkoumal. 5) asi jako každej Francouz je na elektriku a elektroniku trochu specifičtější a občas si to žije svým životem 6) no servis je taky řekněme specifičtější a není moc mechaniků který by si servis těch aut užívali nebo se na něj přímo těšili ale jsou mechoši který s tím umí poradit. 7) no lavice do třetí řady těch moc nebylo osobně vím asi o jednom autě kde je co se týče velikosti kufru když tam nahrneš všechny sedačky tak toho místa v kufru moc nezbývá životnost hele záleží jak se o auto staral předchozí majitel nebo majitelé. Pokud auto dostalo jen tu základní péči tak bude potřebovat třeba do začátku trochu více péče ale asi bych se toho úplně nebál já jsem svoji kupoval asi ve 140 000 teď mám něco k 210 000 a za celou dobu spojka, rozvody a brzdy což jsou ale věci které musíš dělat na každém autě a věř tomu že u mě auto nemá lehkou službu běžně tahá okolo tuny materiálu na nebržděném vleku nebo přes dvě tuny na bržděném v dobách kdy jsem jezdil doprovody nadměrky tak to taky bývalo pořád krokem a pak najednou kalup a podobně jako jo asi tak 3 měsíce zpátky pozoruju že tam asi tak polovina poníků chcípla ale už to mám zdiagnostikované a dokonce ten díl mám koupený jen musím najít čas a náladu abych to vyměnil ale pořád tu mám zákaznická auta nebo řeším něco jiného.
 4. No za mě klidně ten buřtooběd. Myslím si že na nějaké sezení kvečeru nebo večer to asi díky počasí moc nebude.
 5. A jseš si jistej že to budeš někdy potřebovat? Teď máš svoje auto v cajku a tyhle krámy se ti budou válet v garáži x let a pak to stejně vyhodíš protože to začne překážet. No dneska jeden den kdy jsem si mohl přispat protože první zákazník je až na 10 no a v 7 mě vzbudil telefon a saniťák hele potřebuju se u tebe zastavit něco je s VRZem nehouká to a já a to potřebuješ teď hned a on ne kolem oběda až budu končit. Nepraštili by jste ho?
 6. Co povídáš Vendo? jsem tu aspoň dvě hoďky ale teď zkusím ještě usnout.
 7. zas mě nechytej za slovo protože 508 vs. 3008 jsou každé jiné auto a věkový rozdíl mezi první 508 a 3008 bude kolik 8-10 roků?. A jako nezlob se na mě ale pokud uživatel neumí najít v návodu k obsluze odstavec jak auto odbrzdit při nějaké poruše tak takový člověk se nemá v brzdách co hrabat.
 8. Tak jedno po druhém. Zatahování parkovací brzdy v zimě. Dávno skončila doba stodvacítek žigulíků a podobných vehyklů kde se doporučovalo v zimě nezatahovat ruční brzdu. Pokud je auto vybavené kotoučovou brzdou na ZN a parkovací brzda působí na kotouč přes destičky tak je přímo nutné pro správnou funkci celého brzdového systému ZN aby se ruční(parkovací) brzda zatahovala pravidelně a to i v zimě. Výměna zadních destiček je úkon pro servis protože pokud je auto vybaveno elektrickou parkovací brzdou tak je nezbytné před výměnou nastavit brzdu do servisního modu a po výměně destiček provést kalibraci těchto destiček což nejde jinak než diagnostickým přístrojem takže ANO výměnu destiček je nutné svěřit servisu. A v návodu k obsluze je určitě napsáno jak vozidlo nouzově odbrzdit při poruše systému parkovací brzdy nebo při výpadku napájení.
 9. No průser jsou tam ty dveře ty jsou zmačknutý dovnitř a tam to bude asi tak tři polívkový lžíce tmelu aby se nemuseli dávat jiný a celkově je to pod tím blatníkem dobitý jak samice takže tam bude muset Honza asi trochu zapojit fantazii aby to vysochal aby to fungovalo.
 10. No tak dneska zase na plný plyn budíček 2,25 hod. od 4,20 jsem drandil po asi 4 letech s kloubákem na dvoustovce před 13 jsem z toho slez. Malinko před 14 jsem byl doma honem jsem do sebe nahrnul oběd a letěl jsem dál vyzvednul jsem klempíře a byli jsme obhlídnout tu 308 no je to horší než na fotkách ale asi to půjde zachránit no a teď jsem si sednul ještě musím chvilku vydržet při životě protože mám volat ještě jedné zákaznici kdy se může dát auto a pak zalehnu protože ráno je budíček opět brzký.
 11. No tak jinak když píšu že technologie je jinde tak ano jsou firmy které umí perfektní protektory používají špičkové kostry ale je to o tom že takový protektor stojí třeba jen o 2-3 tisíce méně než nová pneu. A ty protektory vyráběné klasickou technologií a motané na kostry různé kvality nebo na kostry které jsou už podruhé nebo i potřetí v oběhu stojí polovinu nebo ještě méně z ceny nové pneu. Tak to jsou ty co vidíš po silnicích. Další věcí je že dneska málokterý šofér udělá aspoň dvakrát týdně před výjezdovou kontrolu aby aspoň tu soupravu obešel a oklepal gumy jak jsou nafoukané. Pak se jezdí na podfouknutejch který se víc hřejou a pak se ten běhoun holt odpaří a guma řachne.
 12. U DP to bylo jeden čas taky že na předek nová pneu a na zadek klidně protektor nebo zavařená pneu. Pak začali brát říkali tomu studené protektory říkali o nich taky že to je guma z patka do patky a ty začali dávat i na předky. Nevím jak je to teď protože spousta autobusů je ještě v záruce a je obutá do prvních gum z fabriky. Ale osobně si myslím že u těch protektorů strašně záleží na zpracování a taky na kvalitě té kostry na kterou se to dává pokud je kostra bez defektu tak s tím nemám problém hlavně dneska už je ta technologie výroby protektorů jinde než bývala před 10-15-20 lety.
 13. Si koupíš kus čoklbuřta a upečeš si to na ohníčku ne. Však by to byla trochu změna. Já jsem klidně i pro.
 14. Na vojně jsem viděl baterkáře připojoval baterky do vejtřasky a upadnul mu fajfkovej klíč 19-22 na baterku na kolíky a jak to tím klíčem šlusnul tak ten klíč přehořel.
×
×
 • Create New...