Vena garážmistr

Uživatel
 • Content count

  1,351
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

About Vena garážmistr

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2006

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Horoušany
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

1,971 profile views
 1. Je to hodně mimo. A asi mi to ani nepřísluší přesto budu reagovat na tvůj poslední příspěvek. Slušně řečeno nevím proč ve vlákně které s tím nesouvisí napadáš jiného člena který je troufnu si napsat že většinou zdejšího osazenstva uznávám jako odborník ve svém oboru. straki007 je podle mého poznání dost zaměstnanej člověk a nemá tolik času aby pořád vysedával u PC a řešil SZ, v podpisu má telefonní číslo a také tam má jasně formulováno co nemá cenu mu do SZ posílat. A co se týče ostatního obsahu tohoto vlákna tak si dovolím neznalé seznámit s tím že všichni členové vedení práci pro klub dělají zadarmo a na úkor svého volného času tudíž si myslím že by každý kdo se na kohokoliv z vedení obrací s jakoukoliv žádostí měl být shovívaví k času který je potřeba k vyřízení žádosti.
 2. no ono ani r. 2008 nebude žádný výkřik moderny ale bude to posun o dost dopředu. Pamatuju si jak jsi mi to vysvětloval když jsi tu byl s tím pomerančem že ty auťáky strašlivě trpí v nákladovém prostoru na korozi takže i když by to byl rok 2015 tak za chvilku bude stát za prd jako ta dvacetiletá ludra.
 3. To máš zase jinej pelech? Však ty vaše herky jsou jedna horší než druhá a vy je navíc ještě takhle tuníte. Myslím si že by se lidstvu prokázala služba když by se ty herky se kterýma jezdíte nechali eko zlikvidovat.
 4. Dnes jsem byl hlídací strejda. Ten větší synovec minulí týden skončil ve školce protože ho tento týden čeká nějaký lékařský zákrok ségra měla dnes nějaké úřední pochůzky máti také no a děda vezl dopoledne ségru do prahy a máti z prahy domů já mám dovču tak jsem hlídal Pepína byli jsme se trochu projet autem v Úvalech jsme zkontrolovali kamaráda jak mu to jde v krámě pak jsme objeli asi tři hřišťata kde Pepíno provedl kontrolu herních prvků pak jsme se podívali tady u nás ve vsi na koníky a nakonec jsme před obědem byli u rybníka mrknout na káči . Po obědě ho chvilku hlídal děda s tím že by měl spát no usnul děda a mladej ho prásknul a pak se sebral a prohlásil že dnes bude poslouchat jenom strejdu tak jsme byli chvilku v garáži a kolem 16 jsem říkal musím jít vyřídit nějaké meily jdi za dědou no to prej ne že jde se mnou a usnul tady na sedačce asi za hoďku když jsem to dodělal se probral a začal zase řádit. Před chvílí jsem ho vrazil dědovy aby ho uložil ke spaní.
 5. U většiny aut se váha přívěsu liší podle výbavy a podle motorizace. Ale většina TZ na ten který typ vozu je konstrukčně shodná nebo hodně podobná. Tudíž v typovém listě je max. váha přívěsu pro tu nejvyšší variantu ale rozdíl bude v tom kolik může táhnout auto s dvoulitrovým nafťákem a kolik může táhnout s jednačtyřkou benzínem. Malinko se liší i váha přívěsu pokud auto je/ není vybaveno ABS
 6. Palivoměr málokdy ukazuje přesně to bych asi ani moc neřešil. Zrcadlo Ti neporadím a s tím ESP/ABS nejlíp na diagnostiku. Bez ní budeš vařit z vody a budeš měnit čidla systémem pokus omyl.
 7. Ve čtvrtek u nás na dvoře (DPP) nafta 25,89 Kč/l. Venku na silnici je okolo 29 Kč/l. A k tomu tankování za pár set korun, myslím si že to je fakt divočina pokud auto jezdí každej den tak to nemá smysl a o mrtvý váze ve voze no tak to už je fakt úlet. Auto je konstruované na to aby sneslo tu zátěž jak je napsáno v techničáku. Ano je pravda že když jsem nedávno něco stěhoval a pak jsem jezdil asi tři týdny bez zadních sedaček a bez věcí které běžně tahám sebou tak byla spotřeba příznivější cca o 0,3-0,4 L/100 km ale to je v běžném způsobu používání auta téměř irelevantní údaj. Možná dokážu pochopit když někdo parkuje na místě kde to z bezpečností není nejlepší a nejezdí každý den ale spíš jen na víkend tak že auto do auta natankuje v pátek před odjezdem o trochu víc než má v plánu vyjet a pak to v neděli zase odstaví skoro suché ale i to je vcelku extrém.
 8. Však , já Ti neberu z Tvého pohledu zajímavou a z Tvého pohledu funkční úpravu světel. Ale já to beru ze svého pohledu hele prakticky celý dosavadní profesní život jsem strávil na silnici pár let jako cestář, chvíli jsem jezdil odtahy nehod a pak asi tři roky s kamionem po ČR a posledních víc jak 12 let za volantem busu u DPP. A vím že je spousta okamžiků kdy záleží na tom aby osvětlení fungovalo tak jak bylo navrženo ve fabrice kolikrát rozhoduje setina vteřiny od toho že se někdo za Tebou zamyslí a řekne si hm takový světla tolik neruší svým vzhledem a jakpak to asi svítí no a než to domyslí je potřeba zalehnout na brzdu a on zabrán do myšlenky hele ono to je i vidět si neuvědomí že mu předvádíš brzdové světlo a nešlápne ten svůj pedál a nandá Ti jí zezadu. Ale je to Tvoje auto Tvůj svět a na to jak se chovat k některým úpravám si musíš dojít sám. Já se budu opakovat ale líbí se mi že ty světla řemeslně vypadají dobře i když to není můj šálek čaje.
 9. No asi jako většina zdejších nejsem velkým zastáncem tak razantních úprav vozu jaké provádíš ale dokážu pochopit že mladej kluk potřebuje zábavu a pamatuju si že hned na začátku jsi psal že tohle auto má být spíš než na běžné ježdění auto na parádu. Takže dokážu pochopit tu " obludnou" aparaturu myslím tím rozměrově dokážu pochopit to že auto máš vevnitř nasvícené což se mi moc líbí ale co se mi nelíbí jsou jakékoliv zásahy do předepsaného osvětlení vozu. Ale ze svého pohledu musím ocenit že i přes velkou porci kritiky jsi se dokázal hecnout a celý interiér rozhodit podruhé a předělat ho. Od mladého kluka bych čekal že se kousne a zůstane u té první varianty s tím že komu se to nelíbí ať si pr... políbí. Když jsem já takhle experimentoval se Š120 a máti říkala co to je zase za bejkárnu tak děda a to byl moudrej chlap ji vždy " umravnil " buď ráda že se netahá s děvkama , nechlastá a nehraje on na to přijde že jsou i důležitější věci ale teď je tohle jeho svět tak mu ho nehaň. Fakt je že jsem z toho trochu " vyrost " a jsem teď spíš na praktično u aut ale pěkně řemeslně odvedenou práci na úpravě vozu dokážu pochválit i když to není můj vkus.
 10. Dnes jsem se opět přesvědčil že aktivní blb je horší než třídní nepřítel a také jsem se utvrdil že dávno neplatí že s poctivostí nejdál dojdeš. Měl jsem zálohu no samozřejmě že jsem musel vyjet protože šejdrista si k obědu dal pivinko a už nemohl tahat. Tak jsem si řekl že když je ten bus z té plochy tak rozpálený že ho pomaloučku protáhnu myčkou a že se aspoň trochu zchladí. Jenže SORka má zpětný zrcadla vysoko a nemá je na otočném uložení takže před myčkou se musí sundat minimálně pravé, a protože jsou vysoko tak jsou před myčkou takové schůdky domácí výroby no tak jsem vylezl na schůdky sundal zrcadlo z držáku a když jsem lezl dolů tak jsem s ním klepnul o zábradlí na těch schůdkách a popraskalo sklo do výjezdu už moc času nezbývalo tak jsem to protáhnul myčkou zrcadlo tam buchnul zpět s tím že až se večer vrátím že to pořeším s garážmistrem. Tam se mi vysmál že prej jak seš starej tak seš blbej proč s to tak neodstavil ráno by nikdo nic neřešil a vyměnili by ho teď budeš muset psát hlášení jak se to stalo a proč se to stalo no protáhnul jsem kvůli tomu šichtu o 30 minut. No jo holt jsem asi stará škola a raději se přiznám.
 11. Také se přidám do zástupu gratulantů. A přeji jmenovci jen to nejlepší co ho může potkat. Jasně že s jedním mimčem se dokáže jezdit i sedanem. Však mi jsme byli 4 děti a jezdívali jsme Š 120. Ale dnes je trochu jiná doba a je to o tom že pokud jsou podmínky a je dobrá konstelace tak proč nejezdit větším a prostornějším vozem.
 12. Myslím že tam ani omalovánky nebudou. Myslím že to fotili rovnou bez malování. Malování se dělá většinou když se pospíchá aby se mohlo jezdit co nejrychleji s co nejmenším omezením. Ale tady se to muselo všechno dokumentovat dokonale.
 13. na novinkách psali že z neznámých příčin vyjel do protisměru přímo pod kamion.
 14. Ale zase bude mít zásluhu na oddálení smrti jednoho peugeota a ušetří si Rapida. Když by to neudělal tak by musel časem shánět jinou paštiku na dojetí i když tady už o paštice nemůže být slov neb Komár si to zelený miniauto vzal za své.
 15. Tak to je parádní výsledek věřím že bylo moc těžké vybrat z té spousty doporučených fotek ty nej... .