Přejít na obsah

Vena garážmistr

Člen klubu
 • Počet příspěvků

  2 222
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vyhraných dnů

  4

Vena garážmistr vyhrál naposled 27. červenec

Vena garážmistr měl nejlépe hodnocený obsah!

O uživateli Vena garážmistr

 • ID člena 46567
 • Hodnost
  Toto forum je můj domov
 • Datum narození 24.3.1978

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2006

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Horoušany
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  Změna nastala nápad to byl dobrý. Jen ty podmínky byli špatné takže ve změnách budeme pokračovat.

Návštěvy profilu

5 195 zobrazení profilu
 1. Vena garážmistr

  Problémy a chyby nového fóra

  Mrkněte se prosím jestli náhodou neřádí nějaký šotek. Vše mi funguje jen v " pokecu - Co jste dnes udělali " mi to načte poslední stránku a hází tu hlášku Program Internet Explorer přestal pracovat a to jede pořád dokola jiné vlákna mi fungují z toho usuzuji že u mě problém nebude. Dík.
 2. Vena garážmistr

  7 dní poprvé pro všechny

  Ano chápu nářky lidí který živý prodej aut, že každý chce slevu na auto apod. chápu že některé akce jsou spíše marketingovým tahem jak nalákat lidi do showroomu aby se podívali a koupili. Ve finále koupí i jiné než v té akci protože zrovna tohle se na filiálce " válí " dlouho a pan majitel se toho chce zbavit tak na to dovolí " udělat cenu" no a človíček na sleva nebo uděláme cenu slyší. Všeobecný návod jak získat slevu nebo něco navíc je velmi jednoduchý a řídí se starým příslovím líná huba holý neštěstí nebo taky voják se stará voják má. A s ohledem na to že nové auto si normální člověk kupuje jednou max. třikrát za život tak se vyplatí tomu věnovat dostatek času. V dnešní době není problém nakonfigurovat si auto jaký chci a pak s tou konfigurací obejít nebo obtelefonovat prodejce jakou že oni by mi na tu konfiguraci udělali nabídku. V okamžiku kdy se všechny nabídky sejdou vyberu tu nejvýhodnější a s tou zkusím znovu oslovit ostatní prodejce jestli s tím umí ještě něco udělat když konkurence to umí takhle. Ono někdo tomu řekne že to je škemrání o slevu ale podle mě je to jen normální obchodní soutěž. Protože pokud " erár " vyhlásí poptávku po xx kusech vozidel tak to dělá úplně stejně někdo to nakonfiguruje do zadávacích podmínek a " erár" má v podstatě jedno jediný kritérium a tím je cena kdo dokáže za nejvýhodnější ( nejmenší) cenu dodat v požadované konfiguraci vyhrává.
 3. Vena garážmistr

  Plastove drzaky na tapec

  Napiš sem kluci umí objednávat i podle VIN kódu a většinou jsou i levnější než AK
 4. Vena garážmistr

  Topení

  Zlomený klapky v topení nebo vysypané převody které od motorku nesou sílu na klapky. Jakou máš klimačku?
 5. Vena garážmistr

  Co jste dnes udelali...

  Včera jsem nechal 807 stát u kámoše na dílně bude měnit manžetu na kloubu u kola a bude dělat celkovou kontrolu. Protože ač si na autě dělám většinu věcí sám tak jednou za rok to dávám k němu aby to prohlídnul buď jestli jsem někde něco nepřehlídnul nebo něco nepodcenil. Něco v tom smyslu jako že by doktor neměl léčit svoji rodinu. Ad ČP + ČD jako ambasády pekla. Musím říct že ČD patrně udělali pokrok v kvalitě poskytovaných služeb a dost jim k tomu pomohla konkurence což se u ČP říct nedá. Pravda pravidelným zákazníkem ČD jsem býval před řádkou let a teď už jsem pravidelným vlakem nejel možná 15 let. Ale mám zkušenost z druhé strany protože u DP jsme ČD zajišťovali náhradní dopravu (ND) při výlukách a to plánované i ty operativní. A v tomto směru musím konstatovat že je to u ČD velký pokrok protože dříve se operativnost spuštění ND pohybovala v řádu hodin takže kolikrát to nemělo smysl dnes alespoň v rámci provozu vlaků v PID se dá počítat i v řádu minut kdy jsou vydávány příkazy a řádu půlhodin bývají přistaveny první autobusy pokud to samozřejmě provozní situace dovoluje. Nejednou se mi stalo že přišel příkaz k přejezdu na ND a než jsem se tam dostal tak byla ND ukončena protože ČD situaci vyřešila takže ND se rozjíždí víceméně automaticky. A co se týče plánovaných ND tak to bývá většinou taky zvládnuté víc než dobře. Takže za mě je tou ambasádou pekla ČP protože to co oni předvádějí je do nebe volající.
 6. Vena garážmistr

  Kamera do auta

  Kameru používám OA již řadu let jak je psáno výše. Také se rozhlížím po něčem novém. Ale protože jsem jaksi od přírody člověk který nemá rád slídění a dohlížení tak mi přijde zbytečné cpát do auta další krám který se umí lokalizovat sám o sobě. K čemu je dobrý modul GPS na kameře kromě toho že záznam je lokalizovaný a když se budu chtít ukájet na svým řidičským uměním tak že se záznam dokáže v počítači v příslušné aplikaci "namalovat do mapy". Párkrát už jsem byl požádán o poskytnutí záběrů a nikdo neřešil jestli tam je " razítko se souřadnicemi" . To aby na mě kamera " křičela " to taky nepotřebuju pokud chci / potřebuju jet " kudlu " a kvůli tomu si hlídám radary tak na to mám v WAZE.
 7. Vena garážmistr

  První servis - v kolika km ?

  Přesně tak logiku v počítadle km do servisu nehledej. Na mojí 807 v pondělí ráno 12000 do servisu a v úterý večer to hlásilo 3000 do servisu. Nutno podotknout že mezi tím jsem najel cca 650 km a z toho asi 100 km po silničkách III třídy na 1°max 2°rychlostní stupeň a zbytek byl po lepší silnici ale rychlost nebyla nijak závratná . Dělal jsem doprovod nadměrnému nákladu. Takže auto i hodně jen běželo ve volnoběhu. A při ježdění běžným způsobem tam ty 3000 do servisu drželi možná čtrnáct dní.
 8. to jo většinou se to poděkování k řidiči dostane ALE má to ten háček jeho jméno se objevilo víckrát než bylo nutné proto dostane bonusem kontrolu. Já tvrdím jedno pokud chceš tomu šoférovi poděkovat a tak stačí když dojdeš dopředu a s úsměvem mu pokyneš. To je lepší rychlejší a je to takový no víc to zahřeje. Protože já jako šofér vím že jsem tom človíčkovi stál za to že i když třeba pospíchal nebo chtěl jít za autobus tak že si dal tu práci a došel k tomu " čumáku" a tu packu zvednul. Já vím že většina z nás se tváří strašně a že na nás nemusí být pokaždý pěkný pokoukání ale berte to tak že ono to za tou kulatou lopatou je kolikrát hodně o nervy a ty " ksichty " to je většinou taková ta skořápka nebo maska před tím vším co se na silnici a ve městě děje kterou když skončíš nebo vystřídáš necháš v busu a s ní tam necháš ty stresy a starosti za celou tu šichtu alespoň já to tak mám a vcelku to funguje. Dělal jsem to tak když jsem jezdil jako kmenovej řidič a dělám to i teď jako řidič brigádník.
 9. Neboj i za pochvalu bude po zásluze potrestán. Ono je totiž úplně jedno jestli na řidiče někdo pošle stížnost nebo pochvalu. Protože obojí je impulzem pro oddělení provozní kontrola aby se danému řidiči vykonala skrytá kontrola výkonu služby. Pravdou je že cca dva roky zpět tam vedoucí zavedl dost pevná pravidla co kontrolor hodnotí a na kontrolu stylu jízdy musí chodit instruktor z naší autoškoly a dá se říct že tyhle pravidla se ctí. A taky tím jak nejsou hejbači volantem natož řidiči tak jsou kontroloři drženi na hodně krátkém vodítku a pokud řidič nemá hrubé závady ve výkonu tak se mu nic nevytýká. Protože dnes u DP jezdí velká skupina hejbačů volantem a o dost menší skupina řidičů tak podle toho to taky vypadá. Nechci se nikoho dotknout a myslím že jsme to zde taky už rozebíraly ale pro vysvětlení hejbači volantem jsou většinou tzv. rychlokvašky neboli z " Béčka " přeautoškolovaný na " Déčko" jsou to lidi který jdou jezdit busem z různých důvodů ale málokterý z nich má k volantu ( kulaté lopatě) jiný vztah než to že tím hejbe a má za to gáži kterou by ve svém oboru neměl. Řidiči to je ta skupina těch " dříve narozených" nebo těch kteří se kulatou lopatou chtěli živit od mala a udělali proto co bylo potřeba ať začali jezdit na vojně nebo si prošli tím šoférským životem od začátku tzn. od starýho náklaďáku po autobus a na autobus přišli s tím že to je pro některé z nás jeto ten pomyslný vrchol kariéry na němž se dá vydržet pokud to zdraví a okolnosti dovolí do důchodu.
 10. Vena garážmistr

  Boxer - problém se spojkou

  No nejsem si jist. Ale není tam náhodou dvouhmotový setrvák? Vím že je to každého věc co si na svém autě vymění ale já bych teda když měnit spojku a pokud tam je dvouhmota vyměnil při jednom půlení i tu dvouhmotu. Ono totiž diagnostikovat špatnou funkci dvouhmotého setrvačníku bez zkušeností a přípravků je vcelku složité a na rozebraném autě se to tváří jakože v celkem dobrý to musí ještě vydržet ale když to poskládáš tak se problém kvůli kterému jsi tu výměnu dělal objeví znova. Druhá věc je jseš si opravdu jistý že jsi to poskládal správně a že jsi použil všechny ND které pasují podle VIN a fyzicky jsi je také zkontroloval s tím co jsi z vozu vytahal občas se stane že někdo před Tebou tam dal jiný díl a jemu to fungovalo a ty dáš správný a nefunguje to . Touhle otázkou samozřejmě nechci nijak pochybovat o tvých zkušenostech a kvalitách jakožto mechanika.
 11. Vena garážmistr

  LEMFÖRDER, MEYLE, TRW nebo febi?

  Když nejde povolit jeden protože se protáčí tak stačí pokud jde povolit druhý vykroutit tyčku do nesmyslné polohy aby jsi ten protáčející se kloubek přidržel. Pokud to nejde povolit ani na jedné straně tak tyčku přeřízni flexou a pak vyvrať z kloubu a kloub podrž hasákem pak to povolit jde. Z osobní zkušenosti je úplně jedno jaké tyčky dáš druhovýrobové vydrží co mám já zkušenost 30- 45 tis. km ale spíš tak okolo 20 tis. km. Dost velký žrout tyček bylo berlingo kde jsem je měnil max. po 15 000 km a vůbec jsem neřešil to že by se měli měnit obě naráz měnil jsem jen tu která mlátila.
 12. Vena garážmistr

  Co jste dnes udelali...

  V sobotu jsme se skorobráškama dodělali vrata u Standy na garáži. Čímž máme na Vysočině pro letošek nejspíš hotovo. Tatík se ségrou včera shrabali listí a dnes jsem to s tatíkem odvez na sběrný dvůr. Včera jsem se se ségrou předběžně domluvil na dalších plánech. A mám o čem přemýšlet.
 13. O tom že je problém s hašením těchto nových technologií se tady psalo už řadu stránek zpět. A to že někdo prohlašuje že ho nezajímá jestli hasiči umí to nebo ono udělat mi přijde minimálně hloupé. Musíme si uvědomit že ty chlapy každým dnem dokazují co jsou schopni zvládnout. A dokazují to víc než dobře. Na druhou stranu ty samý chlapy mají svoje rodiny svoje životy a nikdo po nich nemůže chtít aby sami sebe vystavovali extrémnímu nebezpečí újmy na svém zdravý nebo životě jen proto že tady momentálně existují technologie u kterých je problematické až nemožné zvládnutí situací kdy dojde k zahoření apod. ono obávám se že i " jen " vyproštění zraněných z takového vozu po nehodě si bude žádat trochu jiné postupy než vyproštění z konvenčních aut.
 14. Hoši když sebou povoz ( nechci psát auto) velikosti jaké jsou ve zdejších vodách prezentovány jako vhodné. Potáhne v kufru elektrocentrálu a dvacítkovej kanistr tak za ním pojede ještě konvenční auto které poveze veškerou bagáž elektricky cestující rodince protože do maximální váhy bude povoz doložen náhradním zdrojem a prostor v kufru mu taky nezbyde.
 15. Vena garážmistr

  Kamera do auta

  Mám v 807 kameru už řadu let. Musel bych se podívat co to je zač. Ale v době kdy jsem ji kupoval tak v dané cenové kategorii to bylo to lepší co šlo koupit. Mám ji na okně že si ji málokdo dokáže zvenčí všimnout a zevnitř se jí spolujezdec všimne maximálně když mu řeknu aby se podíval jestli " hraje ". Napájení mám natažený ze zásuvky pod obložením sloupku a zastřčený pod tapecem když zapnu klíček tak se zapne po vypnutí klíčku se sama vypne. Jednou už byla v servisu oprava vyšla na cca 500 Kč. Občas se stane že nenaběhne tak ji restartnu vytažením kablíku napájení. Čímž chci napsat že není potřeba nějaké složité instalace aby nebyl vidět kablík napájení apod. Pomalu začínám uvažovat o nějaké náhradě. Něco takového s displejem v zrcátku by se mi líbilo ale nechci přijít o ztmavování zrcátka. Po pravdě ten displej v zrcátku bych využil asi spíše k zobrazování z couvací kamery kterou bych taky chtěl namontovat. Takže mám o čem přemýšlet za dlouhých zimních večerů.
×