Jump to content

Vena garážmistr

Člen klubu
 • Content count

  1,706
 • Joined

 • Last visited

About Vena garážmistr

 • ID člena 46567
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2006

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Horoušany
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

3,316 profile views
 1. Co jste dnes udelali...

  No hezký autí, budu dávat pozor až bych ho mohl potkat.
 2. Jaké je u vás počasí aneb počasí v ČR a SR

  No strašně se na to těším. Tady je teď ve stínu -0,5°C a na slunku cca 2°C trochu pofukuje takže zima do těch Ladovskejch obrázků chybí jen ty kopy sněhu.
 3. trable s 807

  Peetan ano je to tak jak píšeš. Ale bohužel dnešní doba je taková. Auto, motorka ale i jiné věci spousta lidí považuje za spotřební zboží a tak k tomu chovají. Ne že bych bejvalej režim nějak vychvaloval to chraňbůh ale auto, motorka, televize to bylo všechno zboží které se nakupovalo plánovitě a podle toho taky vypadal vztah lidí k těmto věcem. Já si pamatuju když naši koupili škodovku stodvácu pro tatíka to bylo druhý auto který si pořídil v nějakých 40 letech a moc dobře věděl že to bude na hodně dlouho taky poslední auto který si pořídil a podle toho taky vypadala péče o to auto. Mě ještě 40 nebylo a rukama mi prošlo sedm nebo osm auťáků. Přiznám se že žádné moje auto když bylo ve službě u mě nepoznalo značkový servis vždy se vše dělalo u kamaráda nebo svépomocí ale auta dostávali tu maximální možnou péči kterou jsem si v daný okamžik mohl dovolit. A je pravda že jedno auto šlo ode mě do šrotu po nehodě ale ostatní jsem prodal a byli provozovaný dál a myslím si že majitelé těžili z toho že auta měli péči takovou jakou ji měli. Taky jsem měl období kdy jsem měl na krku hypotéku přítulku na mateřský a dvě auta v provozu to bylo takové období trochu horší péče ale spíš v tom smyslu že jsem dělal až " hořící "věci a když to šlo tak jsem používal levnější ND. Ale nikdy nebyl problém na STK stran brzd případně stavu náprav atd.
 4. Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

  Myslím si že zde to není až tak moc potřeba protože alespoň z reakcí zde uvedených se zdá že místní uživatelé jsou v otázce parkování svých čtyřkol vcelku uvědomělí. Ale na druhou stranu velká většina zdejších příspěvků naznačuje že osvěty není nikdy dost takže pár minut k zamyšlení nikoho nezabije :
 5. Asi v lyžování když o zkušenostech mluví otec. Pokud by o zkušenostech mluvil někdo jiný tak by se to dalo vykládat i jinak.
 6. Kamera - kam ji umístit ?

  No vyděl bych to na to dvojitý USB brácha si taky pořád stěžoval že se mu v octě telefon sotva udrží při životě. Pak jsem mu půjčil klasickou nabíječku a fungovalo to. Myslím si že ten " špunt " se dvěma USB zdířkama je kvůli své velikosti hodně háklivý na zacházení a stačí mu i jen mírné klepnutí a upadne tam nějaký spoj a pak už to nepracuje na 100%
 7. Kamera - kam ji umístit ?

  OK budu s Tebou počítat.
 8. Kamera - kam ji umístit ?

  Po, Út, St od 13-17 .
 9. Kamera - kam ji umístit ?

  Až bude 807 na dílně a bude se tu motat elektrikář tak mu zkusím říct aby se opatrně podíval jestli to najde odkud to je vzatý.
 10. Kamera - kam ji umístit ?

  Nevím Lukáši a neřeším to důležitý je že to funguje.
 11. Kamera - kam ji umístit ?

  To abych se přiznal nevím odkud to je natažený. Využil jsem k napájení zásuvku kterou tam nechal předchozí majitel pod palubkou on tím napájel nějakou navigaci já odtud krmím kameru, a tu trojzásuvku a z ní běžně běží tablet, telefon občas ještě radiostanice a maják naráz a v pohodě to funguje. A vím že je až po klíčku. Jsou tam dvě USBčka a tři díry pro zapalovač.
 12. Kamera - kam ji umístit ?

  Tablet krmím z tý zásuvky co mám na palubce. Krmím z toho i telefon a jiný věci co potřebuju. Na STK byl ten držák na founa na tom trojuhelníku bez problému.
 13. Nový Peugeot Rifter

  Jako jo vypadá to z těch trojčat nejlíp. Ale nevím podle mě tam je jedna vada na všech ten hrozitánskej tunel mezi předníma sedačkama. Možná že jsem zhýčkanej tím že v 807 není nic takového a v předešlém berlingu byl tunel tak nějak cudnější. Však při mej kulatosti bůh ví jestli bych se tam vešel a když bych s tím náhodou vezl nějakou štabajznu tak přes ten tunel bych ani nedošáhnul na její nohu abych jí mohl otlapkávat.
 14. Partner a přední náprava

  Já to tvrdím již drahně let zpátky. Kvalita všech autorizovaných servisů ( nemusí jít nutně o auta) šla rapidně dolů před cca 10-12 lety. A taky tvrdím že každý servis je jen tak dobrý jak má dobrý mančaft protože pokud nebudou schopní mechanici tak se přejimací technici můžou rozkrájet a nebude to fungovat zrovna tak pokud budou přejímací technici k ničemu tak se bude těžko dělat sebelepším mechanikům. A co se týče dodávek ND v autorizovaných servisech to je kapitola sama pro sebe.
 15. peugeot 406 couvaní

  No žádnej osobák nesvítí při couvání tak aby měl za sebou " denní světlo " na většině osobních aut jsou couvací světla spíš o tom že tam musí být aby signalizovali že couváš pro ostatní účastníky provozu. Někdo si pomáhá bliknutím brzdovým světlem někdo si přisvítí mlhovkou. Ale už jsem viděl že pod nárazníkem měli na autě namontované pomocné světlo na couvání. Občas stačí i jen otevřít okno a vystrčit hlavu z okna. Nebo otevřít dveře a vyklonit se ze dveří ale pozor na to aby jsi nezavadil o něco těma dveřma.
×