Jump to content

Vena garážmistr

Uživatel
 • Content count

  1,514
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Vena garážmistr last won the day on September 24 2016

Vena garážmistr had the most liked content!

About Vena garážmistr

 • ID člena 46567
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2006

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Horoušany
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

2,917 profile views
 1. Vysoká spotřeba

  Asi takhle při vší úctě k mechanikům/diagnostikům ve značkových servisech. Nejsem přesvědčen že většina z těch maníků rozumí tomu co jim z diagnostiky vyleze natolik aby byli schopni určit 100% co autu je a co se s ním děje. On je rozdíl napíchnout auto na diagnostiku pustit celkový test a pak vyčíst z reportu hodnoty a ty porovnat s nějakou tabulkou a říct vše je v normě a vše je v pořádku. A pak je napíchnout auto diagnostikou pustit celkový test z něj přečíst hodnoty porovnat je s tou samou tabulkou zjistit že sice to je v normě ale jsou tam odchylky a kvůli nim pak pokračovat v důkladnějším zkoumání diagnostikou jednotlivých parametrů které jdou diagnostikou zkoumat. A hlavně ten človíček musí dobře ovládat umění diagnostiky a také musí mít dost dobré znalosti o tom jak co v autě funguje. A takových diagnostiků je jako šafránu a podle mých zkušeností většinou ve značkových servisech nepracují protože řekněme mají natolik odlišný styl práce že se jich šéfové " bojí ". Protože tyhle lidi dokážou chyby řešit jinak než jen tupým vyměňováním různých komponent motoru. A to co tady popisuješ že jim diagnostika trvala půlhodiny by odpovídalo tomu klasickému diagnostikování ve značkovém servisu. To ať se na mě nikdo nezlobí ale takovouhle diagnostiku dokáže provést 12 letá holka která ví kde najde v autě zásuvku a spustí diagnostický program v počítači a pak na konci konstatuje že na monitoru to všude píše bez chyb. Píšeš že auto jsi pořídil ženě ale nikde nepíšeš jestli je rozdíl ve spotřebě když s tím jezdíš ty nebo ona. Mám osobní zkušenost s předešlým vozem Berlingo 2 Hdi 66kw a já jsem jezdil cca 6L/100 km tehdejší přítelkyně tak dokázala jezdit i o 0,7 L/100 km levněji a nepřišlo mi že by jezdila zase tak " jinak " než já.
 2. Co jste dnes udelali...

  @Sawoy kafe nepiju od dob ZVS kdy mě po něm zlobil žaludek. A na dorty už mám téměř smůlu ty průmyslový patlaniny co se prodávají to nesnesu, pořádný dorty dělávala sestřenice bohužel je na tom zdravotně dost bledě takže se té pořádné cukrařině nevěnuje. Občas nějaký domácí spáchá máti což o to neošidí to ale není jak od cukrářky. Jinak dnes teda vcelku plodný den ráno v Lidlu pak jsem se trochu věnoval kotli doplnění a odvzdušnění systému atd. Pak jsem byl u našich naši předělávají náš dětský pokoj pro synovce tak jsem tatíkovi pomohl vrátit skříňky na místo a pak jsem jako hodnej strejda taky trochu přiložil ruku k dílu a naistaloval jsem na stěnu za postel takovou tu rohož proti odírání zdi a máti ještě chtěla abych tam nalepil na stěny polystyrenový podhledový desky aby si měl do čeho špendlíkama chytat plakáty. No a po večeři jsem jako že ještě hodnější strejda spravoval traktor s vlekem. U traktoru ten malej ničitel utrhnul závěs a při té samé příležitosti nalomil oj od vleku. Takže jsem to nějak vyztužil a zalepil tavnou pistolí ( u nás řečenou americkej autogen) a jako odměnu mě řekl že je rád že mě má ale že ten pokojík je jeho a že už tam nikdo kromě dědy a něj nesmí chodit. Babička tam může jít jen když tam bude uklízet. No smradi mrňavý co od nich může člověk čekat.
 3. Co jste dnes udelali...

  Tak to co jsem chtěl jsem pořídil. Lyžnické věci nepotřebuju neb jsem sportovně neobdařen a nejlepší sport je gaučink. Aneb jak říkám já nepopoběhnu ani za autobusem i kdyby to měl být můj a ujížděl by mi.
 4. Lidl - uzitecne veci pro motoristy

  Oldo ten s kolečky mají v e-shopu ale dá se sehnat za lepší peníz jinde.
 5. Lidl - uzitecne veci pro motoristy

  Dnes se rozjela akce s novou várkou užitečností možná pro motoristy. A protože po Vašich předešlých zkušenostech nechci pokoušet štěstí že by na mě nezbylo v e-shopu nebo že bych musel čekat bůhví jak dlouho a ještě platit dopravu, tak jsem ráno když mám to volno vstal a šel zabojovat na frontovou linii s důchodci. 25 min. po otevření už byli vyprodané ty startovací zdroje s power bankou 8000 MAh a nenašel jsem směs do ostřikovačů asi ji voly vypily . Já jsem koupil 3x výstražné LED světlo vloni jsem s nimi podaroval k vánocům motoristickou část rodiny a měli vcelku úspěch ale nedostalo se na všechny tak to můžu napravit. Osobně mám také jedno v 807 a osvědčilo se už několikrát při různých příležitostech. Naposledy jsem s ním označil auto kamarádky při tažení na tyči protože ji zkolabovala elektrika.
 6. Co jste dnes udelali...

  Hm ale ten mrtvej brigádník tam zasmrádne . Byl jsem zabojovat na frontové linii v Lidlu .
 7. Co jste dnes udelali...

  Tak u " firemních flotil " je to asi normální že jsou kola uskladněný u partnerských servisů. Nevím nějak si nedovedu představit kolik místa je potřeba na uskladnění kol třeba flotily z AŠ kde působí Weri 605 . Jeden čas jsem skladoval 4 sady kol a v garáži to zabralo paletové místo a to byli kola naskládané dvě sady na sobě. Problém je v tom že u gumařů je to s prací mizerné resp. nápor je cca týden v kalendářním časem přezouvání a pak třeba týden když přijde opravdu zimní počasí, jarní přezouvání většinou nebývá tak náročné no a velké většině pneuservisů se nevyplatí držet x zaměstnanců celý rok takže to řeší brigošema na které ale většinou není spolehnutí páč brigošové se řídí heslem odkroutit šichtu zkasírovat prachy a víc mě nezajímá. Já měl dnes poslední ranní z turnusu zítra volno a od Pá do Po odpolední. Byl jsem si vyzvednout naviják se vzduchovou hadicí do dílny. Protože mě tuhle jak jsem bráchovy přezouval ochechul naštvala ta tvrdá hadice se kterou se nedá normálně dělat.
 8. Co jste dnes udelali...

  Člověče Subaru tam v hale z tunningama nebylo. Hlavně tam byly koncernovky VW jedna C4 nějaký báwo. Ono celkově tam moc aut nebylo protože v Letňanech na PVA byla taky nějaká taková akce tak bylo hodně lidí asi spíš tam.
 9. Co jste dnes udelali...

  Včera jsem si vzal zdravotní volno , no nechtělo se mi do háku. A opět jsem opravoval kotel. Teď už to snad bude fungovat. Dnes jsem byl ráno u kámoše na prodejně objednat něco do dílny. A pak jsme byli s partou kamarádů v Lysé nad Labem na výstavě Kola 2017 je to spíš taková menší akce ale pár zajímavých aut tam k vidění bylo. Odpoledne jsem tak jakože relaxoval protože venku bylo nicmoc počasí a do dílny se mi nechtělo.
 10. Pe.Trovo Hjondééé alias korejská amerika

  Tak rozdíl v tom je, akorát teda jako kvůli houkačce rozebírat půl auta to by se mi nechtělo.
 11. Gumy na nase autobusy

  Těch Vraníků bych se fakt vůbec nebál . Já jsem je jezdil na Berlingu 3 sezóny + potřetí zůstali na autě do pozdního léta a pak je ještě po mě dojížděl někdo odtud z PC bydlel/ bydlí tuším někde v Pražských Holešovicích. Měl jsem ty bez GD a super gumy jednou jsem s nima byl na horách kolega s Galaxií obouval řetězy já pořád jel a když už bývalo mělo dojít na řetězy tak jsem zkusil starý trik z feldy a auto jsem otočil a ten poslední kus cca 600 m jsem odcouval. Pravda trošinku hlučnější ale jinak super guma a co se týče spotřeby tak ta mi vycházela cca o 0,5max 0,6 L/100km navíc oproti letním což je asi normální . Teď mám nějaký Kormorány ( prý polský Michellin) nejsou špatné za 3 sezony slabých 19tkm a ještě mají cca 6 mm vzorku. Teď na 4 sezonu začali být hlučnější ale jinak zatím stále dobré vlastnosti myslím si že 4 sezonu ujedou úplně bez problému a po 5 je asi nebudu zouvat a dohobluju je přes léto pokud budu mít ještě 807.
 12. Panstvo nechci se Vám tady do toho moc míchat, sice už tady nějakou dobu účinkuju možná že i někdo z mých rad a nápadů načerpal nějakou inspiraci a že to někomu pomohlo. Na to abych spočítal lidičky které odtud znám osobně by mi stačili prsty jedné ruky. Dosud se mi nepovedlo se zúčastnit jakékoliv akce zde pořádané ať už z pracovních nebo rodinných důvodů. A popravdě po přečtení těchto několika stránek mě i tak trochu přechází chuť na to abych se chtěl nějaké akce zúčastnit. Myslím si že nejsem zas tak starý abych mohl nebo chtěl moralizovat ale na druhou stranu jsem asi oproti jiným ze staré školy. Ale to co tady Lukáš předvádí mi vcelku opravdu připadá jako chování rozmazleného fakana kterému chůva nechce vyhovět. A to že je členem vedení tohoto spolku ještě umocňuje nehezký dojem z jeho chování. A jakousi míru arogance vůči ostatním diskutujícím kteří podle mě používají víc než věcné argumenty. Nikomu z vedení neupírám to že práce pro tento spolek jim bere spousty času který by jinak mohli trávit s rodinou dětmi nebo v práci nikomu neupírám to že vše dělá zadarmo nebo jen nějakou symbolickou odměnu. Ale zároveň si myslím že pokud jsou tady nějakým způsobem dlouhodobě nastavena pravidla tak by je měli všichni bez rozdílu ctít ať jsou členy vedení , platícími členy nebo neplatícími .
 13. Plasti dip

  Pro příklad třeba 307 pětidvířko což je asi tak auto které si každý dovede představit tak tam by to mohlo být těch cca 15 tis za folii k tomu připočteš nějaký spotřební materiál odmašťovadlo, čepelky do nožů na řezání, špachtle kterýma se folie vyhlazuje na každý auto jich potřebuješ několik a na tom jednom autě jich taky několik opotřebuješ že jsou na vyhození tak za ten spotřební materiál si přidej cca 2000-2500 no a práce minimálně na tři směny( 9-10 hod) pro tři lidi každý cca 400 Kč/ hod a to je levná práce a jsi někde okolo 30 tis. A to se bavím o bílé nebo černé barvě max. o taxikářské žluté pokud chceš něco extrovního měňavku carbon nebo třpitku nebo kamufláž tak tam se můžeme bavit i o násobcích v ceně materiálu. A bavím se o kvalitní folii KMPF se kterou se dělá dobře a má výdrž ale nemá tolik možností jako 3M ale tam jsme zase jinde s cenou. Viděl jsem střelce který si za polep střechy u MINIho řekl skoro 15 000 pravda i s materiálem ale jen za střechu na kterou hodil anglickou vlajku a lepil to na vodu a ani to nevycházelo od hrany do hrany.
 14. Peugeot vs. tram

  Však když jsem byl malej kluk, a jel jsem do Prahy tak mi děda říkával vem si pár kostek cukru do kapsy. Prej pro tramvaje aby mě nepokopaly. Tak holt ten venkovskej si nevzal cukr a tramvaj ho kopla.
 15. Couvací kamera ze dvou mobilů Nokia C5-03?

  Však jo, jsem psal že rozumím tomu že chceš využít materiál který se doma povaluje. A tohle byl jen příklad rychle najitej . Třeba by se podobný systém na ebay nebo někde jinde dal sehnat za rozumnější peníz.
×