Jump to content

Vena garážmistr

Člen klubu
 • Content Count

  2,712
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Vena garážmistr last won the day on February 1

Vena garážmistr had the most liked content!

2 Followers

About Vena garážmistr

 • ID člena
  46567
 • Rank
  Toto forum je můj domov
 • Birthday 03/24/1978

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2006

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Horoušany
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  Chvilkama si připadám že jsem zapřaženej jako kůň.

Recent Profile Visitors

6,580 profile views
 1. Aha špatně jsem to napsal myslel jsem že je to otázka v řádu desetikorun.
 2. Jako beru že někdo je šetrnej a raději věci opraví než by koupil novou ale však ten ventil je otázka desetikorun. To než bych se s prominutím s.al s psaním takových elaborátů a čekal až mi od výrobce odpovědí tak to bych možná do nějakýho to hobby marketu došel pěšky a byl bych na cestě domů s jiným kouskem.
 3. Včera jsem dokopal základy k fundamentum na stroje do druhé dílny. Chvilku jsem hlídal Pepína když se učil jezdit na kole a pak jsem vytuhnul. Dneska dopoledne jsme s Pepínem sesbíraly všechno železo co jsme našly okolo baráků a odvezli jsme to na šroťárnu. Něco kolem 500 Kč jsme utržily. Odpoledne jsem opravoval výpusť z nádrže na dešťovku do které jsem minulí týden svedl okapy z garáže a od pátku do neděle se tam nachytalo skoro 700 L vody.
 4. No krmit atmosféru plnotučným benzínem nemá velký smysl podle mě. A holt malá atmosféra je malá atmosféra. Tady platí ono milionkrát řečené objem nenahradíš. Já mám ve své C2 1,4 55 kw a jezdím přes 7L/100km. A když přesednu z 807 která má 100 kw tak si myslím že jedu ve šlapacím autíčku. Ale je fakt že pokud ji dám napít tak se dokáže hejbat v jakémkoliv rozpětí rychlosti ale musí dostat a pak je to znát na spotřebě.
 5. Pokud to pomůže a nebude pak bolet hlava tak i takové bylinné řešení může být lék. Já osobně teda nebudu nejlepší rádce, protože já jsem si svůj rybník skoro vychlastal do 25 takže teď si to trochu co mi tam zůstala šetřím třeba na důchod abych pak měl nějakou radost.
 6. ulomit by se to mohlo tak v tom držáku. TZ musí vydržet nesmysl však si viděl jakej to je materiál. Dnes jsem rozbalil věci do druhé dílny a trochu jsem zkoumal jak to tam všechno nacpat myslím tím všechno co jsem si chtěl do té dílny dát. Teď mám pořízené to základní co budu potřebovat zouvačku a vyvažovačku. V plánu ještě bylo že bych tam nasoukal regály tak na 10 - 12 sad kol na uskladnění zákazníkům dál jsem tam chtěl nějakou menší stojanovou vrtačku a ponk na takovou tu hrubší práci se kterou si nechci až tak moc dělat bordel v dílně a stůl na úřadování . No a když to vidím kolik místa sežerou ty dvě mašiny tak budu rád když tam dám nějaký ten úřadovací stůl regál na 3 - 4 sady kol a možná tu vrtačku časem. No a ještě mě přemlouvá brácha že by tam chtěl parkovat motorku. A to když tam bude motorka tak už tam ten regál nedostanu.
 7. Dnes dojelo vybavení do druhé dílny. Poslal jsem žádost o zrušení povinného ručení na Punťu. A jinak vcelku nic protože venku se to honí chvilku poprchává chvilku svítí slunko no nanic počasí. Mám takovou malou sobotu.
 8. Hele z mého pohledu ano dotace nejsou zrovna košér. Ale když jsem potřeboval kotel tak jsem se rozhodoval jestli dát opět " obyčejný " Dakon s ručním přikládáním za cca 20tis. Kč nebo zkusit automat na dotaci. Kotel jsem měnil protože mi můj začal po nějakých deseti letech provozu začal téct takovým způsobem že oprava i byť provizorní na jednu sezónu abych dal dohromady prachy na automat o kterém jsem uvažoval byla nereálná. Tak jsem skočil po dotovaném automatu. Zkrátím to ve finále automat vyšel díky dotaci na cca 20 tis. Kč ale než se všechno spapírovalo a než jsem měl jistotu že mi to proplatí tak jsem v tom měl 150 tis. půjčených od našich. Dneska už bych se na to vy..al, ale před těma třema lety to bylo řešení. Navíc kotlíkové dotace nemusíme řešit páč letos byli poslední a byli rozrebraný za pár vteřin po otevření příjmu žádostí.
 9. No čuměl jsem na to jako vejr. Myslel jsem si že něco takového nemůže napadnout ani nejblonďatější slepici pod sluncem a ono nejen že to někoho napadlo ale i to zkusil realizovat.
 10. Díky pánové jsem věděl že tady se dozvím všechno.
 11. Ráno jsem se vypravil do Staré Boleslavy na evidenci zrušit Punťu byl jsem tam 15 min. před otvíračkou a z pořadníku mi to vyhodilo číslo 14. Takže jsem tam strávil asi hodinu a půl. Pak jsem byl na poště v Nehvizdech tam je teda ta pomocná pošta no ale je to stejné velvyslanectví pekla jako normální pošta. Po obědě jsem byl v Hočo Počo u kolegyně od ségry z práce která se potřebovala zbavit kusu makrolonu tak jsem to byl vyzvednout. Zítra to rozměřím a uvidím jestli to vyjde použít na průhledy pod střechu u druhé dílny. Apropo zeptám se zkušenějších čím ten makrolon nejlépe řezat?
 12. Tak dnes jsem vypravil Punťu na jeho poslední cestu. Poslední dva měsíce jezdil ve službě u sousedky která měla svého Golfa v servisu. Dnes mu skončilo povinné ručení a STK by mu skončilo na konci roku odešla baterka a stahovačka u řidiče takže nebylo moc nad čím přemýšlet. Samozřejmě že když odešla baterka tak jsem ji zkusil nabít a ona se tvářila jako že nebude pracovat a když jsem to dnes dopoledne zkoušel tak to nastartovalo a když si pro to přijel člověk s odtahovkou tak to tam vyjelo svojí silou. No možná že by do konce roku ještě něco najezdil ale nějak se mi nechtělo držet tři auta. Odpoledne jsme s tatíkem dotvořili plášť dveří na druhé dílně zítra doděláme zarážku k zámku a bude to zavřený.
 13. Toho bych se taky trochu bál aby to " nezasmrádlo" protože všechny kompostéry co jsem viděl měli nějaké " větrací otvory. Pohledově to je teda stokrát lepší řešení než nějakej plastovej bazmek. Ale když to nebude větrat tak se možná z toho hezkýho na pohled stane hnus na čuchnutí. Ale řešení to si myslím má sehnat hranolky stačilo by i 1x1 cm z nich udělat rošty podle stěn aby se materiál neopíral přímo o stěnu ale o ten rošt a tím by to mohlo odvětrávat dostatečně a možná bych na dno hodil paletu.
 14. No tak tím když by jsi začal, že jdeš ve čtvrtek na diagnostiku a že by jsi se chtěl zeptat na co se při diagnostice zkusit zaměřit tak by to byla dobře položená otázka a nikdo by si nedovolil takové rýpavé odpovědi jako já. Nikdo tady nemá potřebu stírat nováčky za kdejakou maličkost ale tak nějak se předpokládá že člověk který vlastní ŘP a auto tak to má nějak v hlavě poskládané a dokáže položit rozumný dotaz a taky že si poté co ten dotaz položí to po sobě přečte a text případně upraví aby to dávalo smysl. Beru že někteří zde fungují na mobilních zařízeních kde to není tak jednoduché jak na noťasu nebo stolním PC ale snažte se trochu já jsem ten první dotaz přečetl asi 4x než jsem to dokázal rozklíčovat.
 15. diagnostika přece pracuje přes počítač takže když se zeptá tady tak je to podobné jako by to nechal napíchnout na diagnostiku. Však je to tady pořád dokola, každej si myslí že mi mechanici se diagnostikou oháníme jen aby jsme ze zákazníků tahali víc peněz než musíme protože si myslí že ty auta jsou pořád tak jednoduchý jako byli stodvacítky nebo ještě první favority. Ale ono to tak není, netvrdím že 307 je super složité auto nadupané čidly ale na druhou stranu je tam těch čidel tolik že pouhým okem, poslechem nebo zkušenostma NELZE na takovém autě diagnostikovat možnou závadu stoprocentně. To LZE pouze s diagnostikou a to ještě za předpokladu že s ní mechanik umí pracovat.
×
×
 • Create New...