Jump to content

Vena garážmistr

Člen klubu
 • Content Count

  2,809
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Vena garážmistr last won the day on August 29

Vena garážmistr had the most liked content!

2 Followers

About Vena garážmistr

 • ID člena
  46567
 • Rank
  Toto forum je můj domov
 • Birthday 03/24/1978

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2006

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Horoušany
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  Chvilkama si připadám že jsem zapřaženej jako kůň.

Recent Profile Visitors

6,858 profile views
 1. No asi by to šlo ale určitě tam bude zádrhel v legálnosti takové montáže. A to že by si při to PČR při kontrole zjistila jestli můžeš nebo nemůžeš vézt víc než 5 lidí tak tomu věř a pokuta nebude levná a možná že bych se bál i o noty. A zatím se bavíme v rovině úvah bez nastalých problémů jako např. nehoda tam bych to viděl jistojistě že plnění od jakékoliv pojištovny bude nulové resp. klidně to za tebe zatáhnou ale pak tě svlíknou z kůže až to z tebe budou páčit.
 2. Tak s těch mašin co jsem si koupil jako " mladej" mám zatím všechny vrtačku, fričku a vibrační brusku. Přímočarka mě opustila teď. Vrtačka je Narex ta mě asi přežije. Fričku mám B&D nebo Bosch teď honem nevím ta teda ještě funguje ale už jsou na odchodu ložiska u vřetena protože dělá vcelku bordel při rozběhu no a vibrační bruska tak ta toho u mě moc nenamaká tu jsem koupil tenkrát kvůli bráchoj když jsme mu tvořili skříňky do kuchyně. Ale je pravda že víceméně celou dobu fungovali spíš v režimu hobby než že by museli nějak usilovně dokazovat co zvládnou.
 3. To je dobrá rada ale čas jsou peníze. Takže když budu obcházet/objíždět sběrné dvory dvě odpoledne nebo déle tak za tu dobu udělám prachy na jinou pilku. A nevěřím že bych měl štěstí a na první pokus bych našel. Ptal jsem se tady jen jestli náhodou by někdo neměl doma pod stolem vhodného dárce kterého by jsme pežotí poštou dokázali dostat ke mě. A dával jsem tomu čas přes víkend. Jinak našel jsem na lidl-shopu za lidových 899,- bateriovku bez baterky která patří do stejné party jako už jsem na jaře pořizoval flexu a ocasku takže baterky mám dvě a na to moje sem tam přiříznutí nějaké poličky nebo podobné blbosti musí tak akučka stačit.
 4. No asi to nechceš slyšet nebo číst. Ale pokud už to máš rozkuchané a výš sám jak jsi se s tím namordoval tak bych velmi vážně o výměně toho setrváku uvažoval, protože to jak odešla ta spojka může být i důsledek toho v jakém stavu je setrvák. Je jedno jestli tam dáš dvouhmotu nebo tam nacpeš alternativní jednohmotu. Osobně bych se a to se dá říct že mám dílnu vcelku dost dobře vybavenou do spojky nehrnul ale když už bych se s tím takhle drbal tak bych to udělal kompletně abych se s tím nemusel za rok nebo i dřív drbat opětovně. Jasně jsou to prachy navíc možná že to auto ani takovou hodnotu nemá ale spočítej si kolik času Tě to stálo. Opravdu by se Ti chtělo tolik času se zase válet pod jedním a tím samým pekáčem tím spíš kvůli stejné věci. Jasně podruhé už Ti to půjde trochu líp protože budeš vědět co a jak ale stejně na tom toho času tolik neušetříš.
 5. jako chápu že objednat auto složit zálohu a pak na něj čekat 3-4 měsíce je opruz. Tím spíš pokud se snažím to auto objednat tak abych vyměnil současný povoz za nový v nejideálnější době tj. před dovolenou nebo jinou očekávanou událostí nebo pokud jako někdo zde zmiňoval že auto potřebuje kvůli invalidním dětem. To pak chápu že v okamžiku kdy člověk čeká dva měsíce a dozvídá se z různých zdrojů že čekání bude spíše delší než kratší tak že v něm začne ten červík hlodat a snaží se získat informace od nejpovolanějšího tedy od dealera. Na druhou stranu zase dokážu pochopit myšlenkový pochody toho kdo zvedá ty telefony těch zvědavců u dealera že může mít nervi na pochodu protože mu tam někteří jsou schopni volat v pravidelných periodách se stejnou otázkou. Jako není to jednoduchý a to čekání Vám nezávidím já se s největší pravděpodobností do takové situace nedostanu protože auto na dluh u mě nepřipadá v úvahu a dát dohromady sedm nebo osm set tisíc na novýho Travellera je taky z říše sci- fi .
 6. @Milhausekkk pokud to vše funguje tak se v tom nehrab. Řekl bych že do té výměny jsi tam měl termostat který otevíral dřív nebo byl pootevřený pořád a proto jsi na budíku nic nepozoroval. @L.U.K.A.S.S.S jestli myslíš tu žlutou tak to by opravdu měla být kontrolka deaktivace předního airbagu.
 7. No nechci Ti kazit radost. Ale o to jde těm evropským panákům nejvíc. Oni tlačí fabriku k tomu aby auto/auta měla co nejmenší nějakou tu stopu "smradu " za sebou jinak musí fabrika platit odpustky. A fabrika aby ty odpustky nemusela platit a hlavně aby nemusela platit pro jeden typ svojeho auta x homologačních procesů tak auto homologuje s jedním jediným rozměrem kol. To že dříve byli taky v techničáku napsaný jedny kola ale když jsi koupil kola s typovým listem tak se dali dopsat do techničáku tak to už u tady těch aut nepůjde protože homologace a podstatě když by Ti ty kola dopsali tak by se dostali do sporu s tou homologací a mohlo by je to stát velký peníze takže to asi těžko půjde. Nevím no ale asi i výrobci alternativních kol se budou muset přizpůsobit a dělat kola v rozměrech který budou použitelný na tady těch vozech. A samozřejmě že tohle všechno se v odborném světě ví takže ty problémy které se řeší teď jsou si myslím jen začátkem toho co přijde později. Protože až se masově začnou užívat auta s homologací jednoho rozměru kol tak bude jednoduché pro policajta jen mrknout a dostat Tě za jiný než schválený kola to samý bude pro pojišťovnu sranda otočit na tom že auto nesplňovalo podmínky provozu a tudíž zkrátit nebo odmítnout plnění v případě nehody jen proto že jsi si na auto dal kola který nejsou uniformní jako mají všichni ostatní. A ty problémy s jinýma kolama ty už reálně existujou osobně vím o třech vozech který při změně majitele neprošli EK na STK jen proto že na autě byli širší pneu než jsou schválený pro daný auto a protože se to fotí a v rámci EK je předepsaná i kontrola správnosti rozměru kol tak se pod to nikdo z techniků nepodepíše. Ale co se týče té homologace tak ta se samozřejmě netýká jen kol. Ale ty jsou teď takové jakože nejviditelnější. Ale to se týká i celkových výbav vozů však si vem že kolem r. 2000 se dalo sehnat např. Berlingo v x konfiguracích jedny šoupačky a vzadu dvoukřídlý dveře, jedny šoupačky a vzadu nahoru výklopný dveře a to samý i s tím že byli šoupačky na obou stranách nebo nemělo šoupačky žádné u každé té varianty byli rozdílné hmotnosti dnes by to museli každé homologovat extra. Nebo jak to dělají třeba u mercedesu protože se k té homologaci počítá váha " plně nastrojeného " vozu a z té se pak ty stopy" smradu " vypočítávají tak do modelů kam se vejde 80 litrová nádrž dají jen 42 litrů protože je to ušetřených xx kg z váhy vozu. A Ty pak máš auto které žere 8 litrů a u pumpy s tím stojíš každý den protože to má malou nádrž. Obávám se že nám kteří se nespokojí s autem tak jak vyjede z fabriky a chceme ho trochu odlišit od těch co maj auta jen pro dopravu z bodu " A " do bodu " B " nezbyde než své mnohdy letité plechové miláčky držet při životě dokud to půjde. I když si nedělám iluze o tom že evropský panák časem nevymyslí směrnici že se budou smět používat auta jen do určitého věku všude a ne jen ve vybraných a histerií poznamenaných městech a státech.
 8. Co chceš se podívej do kalendáře. Řekl bych že je eště zlatý počasí. Taky už by jsme se mohli brodit blátem a v chalupách pomalu topit.
 9. Ono parkování na ulici i když v obytné zóně jako takové pokud se zachová dostatečná průjezdní šířka není problém. Ony debilní zpomalováky jak píšeš pokud jsou i zvedlé nad vozovku nemusí být problém. Myslím si že vše je o vzájemné ohleduplnosti.
 10. Vím že tohle už jsme zde probíraly dokonce jsem k tomu postoval snad i video. Ale nějak jsem to nedokázal najít a protože opakování je matka moudrosti tak si dovolím založit vlákno znovu i když vím že do debaty se zde zapojí jen pár jedinců ale i tak pokud by na to narazil i jen jeden neználek a pak se choval tak aby průjezd vozidel IZS díky němu samotnému byl hladší tak to má smysl. https://www.pozary.cz/clanek/217752-tri-metry-k-zivotu-pristupnost-sidlist-ve-velkych-mestech-je-kvuli-zaparkovanym-autum-velky-problem/
 11. @krtek 2 díky za nabídku. Ale pošta ze Slovenska by vyšla asi dost podobně jako když koupím nějakou noname v akci. No právě proto že je to ještě poctivá mašina tak se mi s ní nechce rozloučit a navíc má pro mě i tak trochu sentimentální hodnotu koupil jsem si jí za první výplatu když jsem začal jezdit s kamionem a kupoval jsem si jí protože jsem s její pomocí vyráběl stolek za okno do tahače.
 12. Panstvo protože vím že je zde spousta lidiček vládnoucí spoustě řemesel a majících ve svých dílnách spoustu pokladů tak se zeptám než svoji přímočarku pošlu do šmelce. nemá někdo doma podobnou s vyhořelým motorkem nebo jinak poškozenou která má v pořádku upínku na plátek? Ta moje přestala plátek držet a když jsem tu upínku poptal ve značkovém servisu tak se mi vysmáli že vzhledem k stáří přístroje se na to již ND nedodávají. Přikládám fotku štítku. Pilka nemá naběháno tolik abych bez lítosti vyhodil.
 13. Myslím si že cenu můžou upravit až k " výročí " smlouvy. Tudíž pokud platíš čtvrtletně tak až od první splátky po " výročí " smlouvy.
 14. V návodu k autu musí být " scénář " nouzového odbrždění pro případ odtahu nebo tak něco. Jinak bych šel tvrdě po elektrice jestli není slabá baterie atd.
 15. hele jako kdysi dávno ještě když jsem jezdil s kamionem tak jsme měli DAFy 85 a tam byl motorový olej předepsaný po 60 000 km. A myslím si že ten motor v náklaďáku dostával mnohem větší záhul než motor v osobáku/dodávce. Samozřejmě jako mechanika mě přístup těch rozumnějších uživatelů kteří se rozhodnou měnit olej na polovině proběhu potěší jasně že tomu motoru to nemůže ublížit. Ale jak píše Pe.Tr když inženýři ve fabrice motor postaví ať už s pevným intervalem nebo s proměnlivým(auto si řekne) tak ví co dělají a ten motor to vydrží. Jednomu zákazníkovy jsem dělal výměnu s proplachem na starém hádéíčku (RHY) prostě koupil si to auto a chtěl mu dát nadstandartní péči takže jsme vypustili olej a dvakrát po sobě jsme vyměnili olej po cca 50km a hodině a kousek provozu při druhém vypouštění už byl ten olej jakžtakž. Po asi měsíci se tady pán objevil znova a říkal že po cca 200 km které najel a kontroloval olej měrkou už byl zase černej jak bota. Ono dřív se olej ani nemusel měnit protože starší motory ho dokázali polykat takovým stylem že od výměny do výměny se dolila skoro celá náplň.
×
×
 • Create New...