Jump to content

Vena garážmistr

Člen klubu
 • Content Count

  3,004
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Vena garážmistr last won the day on August 29

Vena garážmistr had the most liked content!

2 Followers

About Vena garážmistr

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2006

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Horoušany
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  Chvilkama si připadám že jsem zapřaženej jako kůň.

Recent Profile Visitors

7,158 profile views
 1. Tak jsem PF obdržel 3x a rozhodně z toho nedělám žádnou vědu. Jestli si budu něco objednávat z eshopu tak to zkusím taky třikrát uplatnit tu slevu A navíc jsem se i jen tak mimoděk dozvěděl proč mi avíza na SZ ze včerejšího večera došli až během dneška. Samozřejmě že i já se připojím s přáním Krásných svátků Vánočních a Hezkého Nového roku. A skládám velký dík celému vedení za to co pro tenhle spolek věčně brblajících dělá a specielně @Weri 605
 2. Milane musíš Lexii / Diagbox nebo nějakou kterou mají webasťáci . Možná že by to uměla Delphina ale jistý si nejsem. Ale co vím tak bufík patří do komfortních jednotek a do těch se většina univerzálek nedostane.
 3. Myslím že webasto jako takové má nějaký pojistný mechanizmus v sobě. Ale asi by to chtělo prohlídnout diagnostikou a zkusit webasto rozjet diagnostikou nuceně. Pamatuju si že jsem jednou někomu řešil podobný problém na Picassu s webastem zaparkoval v závěji sněhu a ucpal si výfuk u webasta a pak se mu už nechtělo rozjet a když jsem ho protáhnul diagnostikou tak nevykazovalo chybu tak jsem ho spustil diagnostikou a od té doby funguje.
 4. U většiny aut to je něco mezi + - 0,75 L. Myslím ten rozdíl mezi horní a dolní ryskou na měrce.
 5. Slunko svítí ostošet takže na zítřek bude samec jak má být. Venku to ukazuje asi -4°C a šedivák je řádnej. Ochlazení přišlo z pohledu technologií vytápění dost prudce a v noci to ukazovalo asi o kus větší mráz protože kolem 1 v noci vypadla elektrika a nahodili to až kolem 5 a na stránkách ČEZu psaly výpadek přetížení trafostanice. Takže si myslím že všichni s těma elektrickýma topeníma naráz přidali na výkonu čímž se zvedla potřeba vyššího příkonu a trafo to nepřeneslo.
 6. To nejde pokud jsem jediný nebo první bus v zastávkovém prostoru musím zastavit čelem vozu vedle zastávkového sloupku. Pouze pokud si všimnu že tam stojí slepec tak jemu by se měli nastavit první dveře " do cesty" . Zrovna tak pokud dokáže zastávku díky dlouhé nástupní hraně obsloužit jako třetí a další tak musí znovu ještě zastavit u sloupku.
 7. Včera v práci. Bába asi tak o pár let mladší než hnědý uhlí výrazně kredenciózního tvaru a nastupovala někde v Čimicích do Crosweje který má dvoje dveře bez schodů a široké a jedny úzké se schodama. No musela se cpát těma nejužšíma dveřma do vozu vysápala se po těch čtyřech schodech na to podium za sebou vlíkla prázdnou RVHP tašku( tašku na kolečkách) a když se vysápala nahoru a já se rozjel tak se rozhodla že se jí tam nelíbí a že půjde dopředu tak slezla ty tři schody a stála u prostředních dveří. No jako to bejvá normální že takhle blbnou ale když jsem se za kolo vracel tak už měla tu RVHP tašku narvanou že kolečka byli vyvrácené jak u přeložené Tatry a u Globusu se zase rvala těma nejužšíma dveřma do vozu akorát že tam vzadu seděla omladina a ty jí dali najevo že s těma rozměrama kterýma oplívá a s tou těžkou taškou že do těch schodů nevyleze tak se rozkutálela podle vozu k prostředním dveřím div neporazila jiné kaštany čekající na jiný spoj jen aby se nacpala do vozu. Jako musel jsem se smát jak může někdo během dvou hodin udělat stejnou kravinu dvakrát po sobě.
 8. Jenže pokud se nemýlím tak ty máš ještě " starou" a jen čtyřkvaltovou skříň. A ta se chová jinak než ty dnešní více kvaltové skříně.
 9. Včera a dneska jsme byl jezdit moje oblíbená 202 alias tour de sámoška. Protože to začíná u Alberta druhá zastávka je taky u Alberta asi čtvrtá u Penny pak další u Lidlu pak je chvilku klid a nakonec vrchol globus Čakovice. Navíc po cestě PN Bohnice a důchoďák asi dvě nebo tři základky jo a jedna konečná je Poliklinika Mazurská takže si dovedete představit skladbu cestujících. Ráno mraky harantů do školy pak maminy s kočárama a miminama na kontrolu na polikliniku a celej den průběžně "dorostenky" s holema nebo taškama na kolečkách který obráží všechny ty sámošky po cestě okolo poledního "dorostenci " který zůstali samy nebo jim báby nevaří s trojkombinacema do důchoďáku na oběd a pro večeři. Včera jsem měl Crosweje kterej jezdíval jen třístovky a je to tzv. Low Entry takže to je nízkopodlažní od předu k prostředním dveřím od prostředních dveří je podlaha klasicky jako v busu takže jsou tam tři schody a v posledních dveří jsou schody čtyři a poslední dveře jsou nejužší ty dvoje zbývající jsou naopak širší než bývají na vozech který jezdí město a navíc se otvírají podél karoserie ven takže ty " dorostenky " neví jak do toho lézt páč tam není zábradlí po kterým by s těma narvanejma taškama šplhali. Takže každá zastávka zdržení než nalezli a vylezli včera celou šichtu 5-8 minut opožděně oproti jízdnímu řádu. Dneska klasický City bus pro změnu ale pořadí které mají oblíbené vozíčkáři takže jsem dnes asi 8x vyklápěl plošinu aby mohli do nebo z busu. Takže toho za ty dva dny mám jak švestek. Navíc dneska to bylo dost konfliktní asi dvakrát jsem se dohadoval kvůli vozejčkáři a dvakrát s matkama s kočárkama který nedokážou pochopit že bus není nafukovací a že když mi předpisy dovolují vézt 1+1 nebo 0+2 ( vozík +kočárek)tak všechno navíc je moje riziko a že ne pokaždé mám náladu takové riziko podstoupit nebo že ne pokaždé je v tom voze prostor abych vzal víc i přes to riziko. Navíc s některým vozíkem se tam prostě vejde jen jeden kočárek tím spíš když je to klasický kočárek s korbou.
 10. No díky těm ekoteroristům jsou všechny převodovky od nějakého roku výroby stavěné tak aby motor s ní spřažený se držel v co nejnižších hodnotách emisí a to znamená že ty převodovky budou řadit ve spektru otáček který normálnímu člověku přijdou zcestný a že se motor podtáčí ale takhle to fabričtí inženýři nastavili tak to tak funguje. A aby to tak mohlo fungovat tj. motor točil co nejmenší otáčky tak je nejlepší montovat převodovky s hodně kvaltama. Však donedávna velké většině běžných automatických převodovek stačili čtyři kvalty a taky to s tím jezdilo ale kolik ty motory točili otáček a kolik žrali a s tím souviseli i emise takže dnes se nacpe k jedenapůllitrovýmu motoru osmikvaltová skříň protože to bude jezdit v běžném provozu do 1700 otáček za minutu a bude to žrát o tři možná pět litrů méně než když by to mělo jen čtyřkvaltovou skříň která by se okolo 1700 otáček teprve probouzela k životu.
 11. Péťo jenže to je to co nikdo nechce pochopit. Já netvrdím že Kelly je nejlevnější to chraň bůh ale zase v optice toho jaké nabízí možnosti ty ceny nejsou přemrštěné. Když vezmu kolik peněz musí mít jen ve skladových dílech který jsou na pobočkách a že z centrály jede rozvoz na každou pobočku minimálně jednou denně a že pobočky zaváží svoje zákazníky až pětkrát denně tak to se musí někde projevit a musí to být znát na cenách pro koncového zákazníka. Další věcí je že spousta i servisů si u nich díly půjčuje. Přijde auto na dílnu s problémem který se diagnostikuje že něco je špatně tak se podle zkušeností objednají ND a teprve při rozborce se zjistí že to je něco jiného tak se objednají ty správné díly a ty špatně vybrané se vrátí. Nebo se přivezou díly na kompletní generálku brzd na zadní nápravě a při rozborce se zjistí že ta generálka nemusí být kompletní tak se to poskládá aby to fungovalo a opět přebytečné díly se vrátí. Tohle si nikdo pokud by nakupoval díly u eshopu nedovolí protože vrácení dílů do eshopu je o dost složitější než ty díly hodit do auta as fakturou když jedu na nákup je vrátit. Samozřejmě že oni obslouží každého kdo přijde z ulice a nakupí i jen za pár stokorun ale takový zákazník pro ně není nejdůležitější protože ten i když by se vracel pravidelně tak udělá za rok útratu do pár tisícikorun. Pro ně jsou důležití jako zákazníci servisy které točí týdně zboží za tisíce a měsíčně jim to dává desetitisíce a tito zákazníci mají slevy díky obratu který dělají. Příklad z minulého týdne volá zákazník a ptá se kolik by stála výměna lanovodů ruční brzdy na trojkovém golfu tak mu říkám že z hlavy nevím ale že až budu u počítače tak že se podívám a zavolám mu cenu a případně že domluvíme termín. A odpověď to koukat nemusíte já jsem volal do AK a tam mi řekli že cena těch lanovodů je XXXX Kč tak kolik mi na ně dáte slevu? Tak jsem mu řekl že z AK díly beru jen výjimečně že mám jiného dodavatele a že se musím podívat za kolik bych to byl schopný udělat. A on mi řekl hm tak to mi určitě žádnou slevu nedáte tak já si zavolám jinam. V nasrání jsem se podíval ke svému dodavateli a když jsem to spočítal tak jsem vešel do té ceny AK i s prací ale on chtěl slevu z ceny AK tak ať si to někde nechá udělat se slevou na materiál od AK ale celkově dražší než ode mně.
 12. Lopatu jsem měl svojí a ji bedýnku ale rozsypal jsem si to do kufru takže ho budu muset vyluxovat.
 13. Dnes jsem se zatím jen exhumoval po včerejším časově náročném dni. A chystám se že se budu věnovat 807. Včera jsem byl jezdit na BUSu protože ve středu navečer mi volal směnovej výpravčí že jsou v prd.li že nemůže postavit služby tak jsem souhlasil že vezmu ranní no a vstával jsem ve 2.20 hod ráno do 12.44 jsem jezdil pak jsem se přesunul na garáže pro auto, cestou domů jsem přibrzdil koupit v globusu TV protože tatíkovi ta co měl začala po přechodu na DVBT2 trochu stávkovat tak dostane novou pod stromek. Pak 14.40 jsem dojel domů najedl jsem se trochu si odfrknul a v 17.15 jsem vyrazil na Pražský minisrazík cestou jsem naložil Klemoňe a po srazíku jsem ho cestou domů zase vyložil a zastavil jsem se v Nehvizdech na rozestavěné zastávce půjčit si pár lopat křemičitého písku na dosypání spár v zámkovce a domů jsem definitivně dorazil přesně dvacet hodin potom co jsem vstával.
 14. Já si pamatuju za mých dětských let když nás chodili čerti strašit tak stačil čertovy umouněnej nebo začerněnej ksicht k tomu kudrnatá paruka a kudrnatej kabát místo opasku řetěz aby trochu chrastil a pytel na zlobivý haranty. A můžu říct že některý rok se to povedlo tak že z nich měli respekt i dospěláci a pamatuju si dvakrát že k nám přišli, čert rozhodnul že mi haranti jsme vyplašený dost tak že básničku řekne tatík. A taky si pamatuju že na celou vesnici šla jedna parta která zvládla od cca 17 do 20 oběhnout celej rajon a pak se dva dny účastníci zájezdu léčili. Protože v každým baráku dostali po panáčku nějakýho moku a pár deseti korun gáže. Loni chtěli ve vsi operovat 4 družiny návštěva se objednávala telefonicky a za návštěvu chtěli všichni jen hotovost a počítali od 400 do 700 Kč a max. 15 min. Takže se jako nedivím tomu když některý ty biomatky a podobný individua mikulášskou družinu domů nepustí (neobjednají) a radši jdou s harantama opruzovat někam do hospody jako to bylo včera. A dveře začali zavírat pořádně až po mém důrazném upozornění. Pravdou je že když jsem upozornění vyřkl tak se otočila půlka hospody včetně personálu.
 15. Hele smyslů zbavený, to se může zdát tobě jako pasažérovy. Jasně spousta z nás kolikrát poslední kus před konečnou jede hodně ostře ale většinou za tím není snaha dojet jízdní řád pro mě je jízdní řád jen kus papíru který mi říká v kolik mám být v práci kdy mám svačinu a kdy mám končit všechny ty časy mezi tím jsou pro mě jen orientační a vždycky si dokážu zdůvodnit proč jsem v ten který moment ten čas nedodržel. Ale důvod toho razantnějšího stylu jízdy na konci linky zvláště těch delších bývá dost prozaický i my jsme lidi a potřebujeme si odskočit a většina chce aby i to odskočení bylo aspoň trochu na úrovni a na to potřebuješ na konečný trochu času. Jasně že když není zbytí tak jsi rád když se v obratišti vykutálíš od volantu k některýmu kolu na kolegově busu( protože správný kočí na cizí kolo močí) a pustíš to tam ale to je opravdu v nouzi a navíc dnes je spousta obratišť kde se nedá schovat a je tam odevšad vidět a dříve se nejednou stalo že takhle rychlí přistání a ještě nebylo dílo dokonáno a ve voze už zvonila radiostanice že si někdo z okolí stěžuje že tam řidič znečišťuje plac. A pokud někdo honí časy z jízdního řádu tak to jsou většinou " mladý " vyplašený jedinci. Dokonce i v našich předpisech je jasně zakotveno že je nepřípustné dohánět čas jízdního řádu překračováním max. povolené rychlosti nebo za cenu spáchání přestupku proti zákonu o provozu na pozemní komunikaci. Většina z nás občas uletí a někde to zkouší dojet ale časy jsou tak našponované že v tom dnešním provozu pokud v první třetině spoje ztratíš 2-3 minuty tak jsi rád když to udržíš do konce většinou k tomu ještě nějaká ta minutka přiskočí no a co do výkazu napíšu reálný čas příjezdu do poznámek dám zpoždění z důvodu SIAD víc neřeším. SIAD-- silná individuální automobilová doprava
×
×
 • Create New...