Jump to content

Charlie 607

Člen klubu
 • Content Count

  1,081
 • Joined

 • Last visited

About Charlie 607

 • ID člena
  28110
 • Rank
  Toto forum je můj domov
 • Birthday 05/15/1987

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 607
 • Rok výroby
  2004

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Cerhovice
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • ICQ
  695274571

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na Lipně: BMW X6 s RZ 111 PRAHA a Mercedes S s RZ SAL VAT0R
 2. My v sobotu odjeli na Lipno - parking na centrálním parkovišti Lipno nad Vltavou a koupačka, na půjčených kajacích na králičí ostrov. V neděli na parkoviště P2 a odtud pěšo stezka v korunách stromů a království lesa. Taky jsme se svezli oběma přívozy přes Lipno. V pondělí na parkoviště Uhliště a procházka na Vítkův hrádek, to už bohužel nepřálo počasí. Takže na úterý návrat domů a ve středu vyjíždíme znovu. Středa odpoledne Pohádková stezka aneb putování človíčete (Panenská u Jemnice) a večer přejezd na parkoviště pod rozhlednou U Jakuba. Čtvrtek projitá celá naučná stezka U Jakuba s rozhlednou a Ďáblova prdel. Odpoledne přejezd na Veselské pískovny. Zítra asi zřícenina hradu Choustník a malé skalní město a Houbový Park Roseč. No a na víkend zas někam k vodě. Zatím se touláme jen tak bez kempů a pohodička.
 3. Dnes proběhla výměna spojky, tak mám novou lamelu, přítlačák, dvouhmotu a hydraulické vypínací ložisko. Cena 16500kč (hlavní válec i kapalina se měnila nedavno, takže spojka komplet nová). Převodovku jsem se rozhodl zatím nerepasovat, to je dalších 35-40tis a do toho se mi zatím nechtělo. Jel sem kvůli tomu 90km do Draženova u Domažlic - a kdyby někdo řešil servis Boxer/Jumper/Ducato tak mohu vřele doporučit www.dodavky-duchek.cz Výměna defakto na počkání (5hodin od přistavení po převzetí), objednával jsem se v pátek odpoledne a jelikož se mi hodila středa tak nebyl žádný problém s termínem a vše má skladem. Za mě super přístup. Jinak ještě zjištěn hučící alternátor, ložiska už toho budou mít dost, tak to budu muset ještě pořešit.
 4. Takže další trampoty s řazením. Dnes opět stejná závada, takže spojkovým válcem ani kapalinou to nebylo - na což mě tedy lehce připravil mechanik co to měnil. Dnes objednán servis a ve středu se bude měnit spojková sada. Je to prý rozpadající se lamelou.
 5. Na celkové hmotnosti nezáleží, pro spojitelnost vozidel do jízdních souprav se bere okamžitá hmotnost - ta nesmí přesáhnout těch 1150kg. Celkové hmotnosti jsou rozhodující pro skupinu řidičáku.
 6. Pro letošek jsem vestavbičku doplnil o 13litrový kanystr na pitnou vodu s kohoutkem a 16litrový kanystr na odpadní vodu - oba s velkým hrdlem DIN96. Lehce jsem upravil moskytiéry do zadních vrat i šoupaček i když jsou stále provizorní - fungují ale perfektně. Pod postel jsem našrouboval očka a protáhl po stranách gumolano, aby tam drželi sbalené spacáky a další věci. Doteď tam byla protažená jen kurta což nevypadalo úplně nejlépe.
 7. Bus tam jezdil jen "přízemní" před lety jsem to ale projel taky patrákem. Lepší než bus je AfrikaTruck ten jezdí i ke lvům, bus ne. Ale v 11hod bylo vyprodáno na celý den. Co jsme viděli, tak autem si klidně zastavíš kde je širší cesta, podíváš se, projedeš si to i víckrát. O mě ani tak nejde, jsou to zážitky hlavně pro děti.
 8. My vyrazili v pátek přes Prahu, Mladou Boleslav k Jíčínu - omrknout Rumcajsovu jeskyni u osady Brada. Pak jsme se přemístili k přehradě Les Království kde jsme našli místo na zaparkování a přespali. Ráno přeparkovali na parkoviště kde bylo večer plno a po snídani šli na procházku naučnou stezkou na Hájemství - celkem 8km. Večer jsme zlehka oslavili s manželkou 10leté výročí. V neděli ráno přejezd na Safari Dvůr Králové nad Labem, měli jsme vsupné od Skylinku, připaliti jsme si Safaribus (bohužel AfricaTruck byl beznadějně vyprodán, příště bych ale dal safari autem) a odpoledne jsme zajeli do autocampu Rozkoš v České Skalici a dnes dopoledne návrat domů. Celou dobu jsem se potýkal s bolestí zad v kříži a jelikož se to zhoršovalo, tak jsme to ukončili. Měli jsme pokračovat ještě dál do Krkonoš a Jizerek. I tak ale parádní výjezd, děti si to užili.
 9. Dnes vyměněn hlavní spojkový válec a i kapalina ve spojce - tekla z toho černá kaše což mohlo taky způsobovat problémy s řazením, respektive občasným špatným vypínání spojky. Doufám že to bylo tím a že už bude klid.
 10. Já to mám třeba tak, že proč si pronajímat pokoj, když si ho vezu sebou, zastavím si kde chci, kdy chci a nejsem vázaný na jedno místo. A když se mi někde cestou zalíbí, tak se tam zdržím. Za 10dní máme dovolenou a pořád ještě nevím kam pojedem, prostě vyrazíme a uvidíme kam nás cesty zavedou.
 11. To není pravda platí následující: A platí to v celé EU. Jen bacha na rychlost, každý stát má různé povolené rychlosti s vlekem.
 12. Pokud je celková hmotnost auta + celková hmotnost karavanu do 3,5t tak stačí Bčko
 13. Začal bych dávat co nejdřív, podmínky nepodmínky. Já když u 607 nechával dělat vysokotlaké čerpadlo, tak mi pak pán ukazoval co bylo špatně a ukazoval mi tam úsady z bio složky. Od té doby jsem začal poctivě používat VIF a tankovat pokud možno jen bez bio. Spotřebu neřeším, jestli si to vezme o nějakou decku víc, nebo míň je mi celkem fuk. Víc ušetřím na dálnici když jedu v klidu 100vkou, než když povolím uzdu.
 14. Vif dávám pravidelně a navíc beru naftu výhradně bez bio pokud je v rozumném dosahu. Na převodovku jsem právě našel interval výměny 60tis km tak ho budu dodržovat, jen teď ten další zkrátím, protože nevím jak dlouho tam ten olej byl, tak aby se skříň vyčistila. Jestli teda dřív nepřijde na řadu repas převodovky, uvidíme. Co se týče oleje v motoru, já mám interval 45tis, ale bylo mi důrazně doporučeno ho zkrátit max na 20tis. Já si tohle auto chci nechat hodně dlouho, respektivě ho pokud možno už nevyměnit, tak mu ten olej rád dopřeju - vyměněné to mám zachvilku a cenově to také není zas taková tragédie. Jinak mi teď zas pozlobilo řazení, takže jsem na příští týden objednán na výměnu hlavního spojkového válce, doufám že to bude tím.
 15. Včera konečně výměna oleje v převodovce. Vypustil jsem cca 2,2 litru hnědočerné břečky, otřel špony z magnetu na výpušťáku a nalil 3 litry červeného oleje Tutela Transmission Matryx 75W-85. Docela mi překvapilo že chybí tolik oleje. Znovu ho vyměním spolu s motorovým olejem po 20ti tis. a pak budu měnit po 60ti tis km. Naléval jsem hadičkou přes otvor po vyndaném spínači zpátečky. Šlo to v pohodě i když pomalu - vejde se tam hadička s max. vnějším průměrem 10mm. Jinak je potřeba trubkový klíč 22mm na spímač zpátečky a Imbus 8 na výpušťák. Atomium (100ml) naleju snad do konce týdne - má přijít do ohřátého oleje a po nalití min. 20minut jízdy.
×
×
 • Create New...