Jump to content

Vena garážmistr

Člen klubu
 • Content Count

  2,674
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by Vena garážmistr

 1. Dnes dopoledne montáž TZ na autobus @Sawoy, pak už jen hra na schovávanou s tím neskutečným vedrem.
 2. Domluvili jsme se že to potřebuješ do prázdnin tak jsme to do prázdnin sfoukli. Je pravda že co dělám auta tak jsem ještě neměl montérky propocené i na vrchním dílu kapsy. Ale dali jsme to.
 3. Dnes v práci na dvoře nafta za lidovku 28,71 Kč/L . Minulí týden byla ještě o padesátník levnější ale neprodávalo se protože nefungoval samoobslužnej sloupek pro platbu.
 4. Hele mě na pár dekách váhy navíc nezáleží. Když bych si spočítal kolik kg zbytečností tahám v 807 tak tohle už nic neřeší. V C2 jo tam netahám téměř vůbec nic navíc nebo dobře všechno co je tam navíc by se vešlo do malé zelinářské přepravky. V 807 se obávám že masňácká přepravka by nestačila.
 5. Milane+ tohle umí i ty co jsem nabízel. Je to PL ale solidní a na 807 vycházela tuším kolem litru.
 6. Vendelíne musíš koupit pořádnou vanu do kufru která je opravdu gumová a ne to co vydávají za přesné gumové vany do kufru některé eshopy. To je plastové a na středu to má takovou imitaci neklouzacího koberce ty kloužou jako čert a hlavně se s tím blbě manipuluje. Já používám toto https://www.autohotarek.cz/gumova-vana-do-kufru-universal-150x112cm-rezaw ale přesnou na typ vozu a jsem nadmíru spokojený mám od toho výrobce všechny koberce v autě se stejným vzorem takže to vcelku i na gumáky hezky vypadá je fakt když to koupíš musíš to nechat vyvětrat dost to po tý gumě smrdí ale funguje to. Ale jinak jo dobrý řešení jako lítal po kufru ten hasičák nemůže a i když budeš mít zarovnanej kufr tak tu bedýnku dokážeš vyrvat ven. S tou páskou přes pojistku je to takové dvojsečné asi chápu proč si ji tam dal originál je to zajištěné jak psal klemoň ale ten kolíček tý pojistky v tý rukojeti drnčí a jsou lidi který to nesnesou já mám danou pásku přes tu rukojeť tak aby ji to přimáčklo k tomu jisticímu kolíku a tím to nedrnčí a když bych potřeboval tak kolík vytrhnu normálně a rukojeť zmáčknu a ta páska spadne dolů. Jinak dnes vyladěny některé detaily na střeše na druhé dílně, poklizeno na zahradě co jsem měl všude roztahaný materiál a trochu toho odpočinku taky bylo.
 7. Tak dnes zdárně dokončena střecha na druhé dílně zítra se na střeše doladí nějaké detaily a pokračujeme dál. Ale myslím že to nejhorší je za náma.
 8. Mrkni po " ořechu " na povolování volnoběžky alternátoru tam by mohl být takový rozměr.
 9. Musela ale otázkou je jak to vyhodnotila. Tak ale nemusel to být nutně pneuservis. Třeba ji někdo tajně miluje a tohle je způsob jak jí to dát najevo. Vzpomeňte si na svoje školkové lásky většinou to je tak že když se holčička chlapečkovy líbí tak ten ji všemožně ubližuje dokud si ho nevšimne a někteří rádoby chlapy to tak mají i v dospělosti.
 10. Tak já u vrtačky nedám dopustit na Narexu mám ji no dobrých moře let ( 20 - 22 ) . Jinak mám nářadí takovou různorodou směs něco od B&D něco od BOSCHe ale minulí týden jsem si udělal radost a koupil jsem od Parkside pilu ocasku a rozbrušovačku jsou z jedné party na jeden typ baterky, ocaska se vcelku osvědčuje teď při stavbě druhé dílny.
 11. Však většina tam jezdíme autem. A to nealko od Bernarda mě teda točený chutná víc jak Birell kdežto na lahvový nealko nedám na Birella dopustit.
 12. Ten Maxim je zajímavej, parkování tam je pro těch našich 5 - 8 povozů myslím v pohodě. A socka tam taky zajíždí. U Blekotů je to líp u MHD ale o to hůř s parkováním ale tak zase když nejhůř tak by se asi dalo parkovat pod Fénixem tam jsou tuším první 3 hoďky zadarmo.
 13. Pe.Tr jestli myslíš ty co byli kousek vedle téhle restaurace přes tu hasičárnu tak tam je to zrušený už minimálně půlroku a ta hala je tak dva měsíce zbouraná. Weri605 no já nejsem asi zrovna ten správnej člověk kterej by měl valit nápady. Všechno tam znám jen zpoza volantu busu. Jako je tam spousta podniků ale velká část z nich je tak jako že bez parkoviště. Ségra se mi podívá až půjdou s Pepínem ze školky na to parkoviště co jsem zmiňoval.
 14. jako je fakt že když vidíš jakým způsobem některé firmy sekají trávu ve městech že to rvou až na hlínu a že dva i tři týdny po sečení jsou všude ještě vydřená místa tak to je pro ostudu. Ale na druhou stranu pokud to posekají na 5-8 cm a pořádně to zmulčují tak aby se ta řezanka rozprostřela po celé ploše tak ten trávník opravdu tak rychle nevysychá a když neprší delší dobu tak zůstane zelenej. No nic panstvo to by jsme sem museli tahat i politiku aby se to dalo řešit a to nikdo z nás nechce takže to holt musíme nechat tak jak to je.
 15. No hele vím kde to je. Ale obávám se že s parkováním je to tam ještě horší než v tej Březiněvsi. Sice tam jsou parkoviště pro ty paneláky ale ty bejvaj kolem 17 beznadějně plný. To v tý Březiněvsi se s potížema ale dá zaparkovat na " dohled" že se dají přehlídnout všechny auta tady by jsme museli asi parkovat každej jinde kde by se urvalo místo. I když tam naproti když si dáš satelitní mapu tak je tam budova místního národního výboru. Tam sídlí i pošta PČR a MP možná že by šlo parkovat tam na to zadním parkovišti pokud není vyhrazený. Zítra zkusím zavolat ségře jestli by se podívala jestli tam není nějaký omezení na tom parkovišti.
 16. Vono hlavně je to místama i dost o držku metrová tráva kolem silnice a když hrneš na křižovatku tak se v tej džungli dokáže ztratit i náklaďák. Já si pamatuju když jsem jezdil pro SÚS tak se během sezóny sekalo kam se dalo dostat sekačkou ze silnice a když sedláci sklidili z polí tak se sekalo i to co bylo k poli aby to vypadalo. No myslím si že bejvalej cestmistr se musí v hrobě votáčet jak to teď vedou ty fešáci.
 17. dnes 2.20 budíček 3.50 nástup na linku u DP 12.20 střídání před 13 jsem nakládal skorobráškovo přítelkyni u metra v Letňanech a 14.20 jsem ji vyložil doma a pokračoval jsem do HB za kirkiz na dílnu tam jsem přistál asi v 15 něco po 16 jsem odjížděl zastavil jsem se u skorobrášky a po 17 jsem odstartoval směr základna a na základně jsem přistál po 18.15 a urvanej jsem jako kotě. A musím konstatovat že nejhorší údržbu silnic máme tady u nás ve Středočeském kraji. Vysočina kvalitně opravené i trojkové silničky v nebezpečných místech namalovaná krajnice i na trojkách a hlavně posekané příkopy v celém profilu. Tady u nás je posekaný jeden maximálně dva profily a to už je stejně zase zarostlí.
 18. Tak dnes jsem plánovaně potkal @kirkiz vyzvedl jsem si u něj materiál na práci. Chvilku jsme pokecali a určitě jsme se neviděli naposled.
 19. No myslím si že výměna všeho co jsi vyjmenoval( ozzy56) by cenově překonala cenu vozu což není zrovna ekonomicky zajímavé. Začal bych výměnou chlad. kapaliny dal bych tam vodu čistou nebo líp přes punčochu scezenou dešťovku je měkká a punčocha zachytí mechanické nečistoty. Možná že bych rovnou vyměnil termostat aby jsi to nemusel vypouštět dvakrát. Před zimou odpustit a doplnit nemrzkou na potřebnou hustotu.Při napouštění řádně odvzdušnit a musí to fungovat pokud ne tak hledat dál ale obával bych se použití nějakého toho chemického zázraku na vyčištění aby to pak neteklo jak kropicí auto.
 20. No když Tě všichni hbitě upozorňují že je to součást ramene tak tím nejspíš chtějí taktně sdělit že se to jako samostatný díl nedodává. Nevím nezkoumal jsem to jestli je v nabídce samostatná prachovka, ale z logiky věci vyplívá že pokud je špatná prachovka tak je načatý i čep který má chránit a tudíž by si to zasloužilo kompletní výměnu. Prosím a netvrď že čep je 100% v pořádku protože jsi vadu na prachovce objevil včas. To nejde. Jedině pokud by jsi prachovku poškodil při montáži tak máš jistotu že se do krytého prostoru nedostane nic nežádoucího. Co by šlo zkusit ale nejsem si jist výsledkem je změřit tu prachovku a čep a pak se vydat někam do autodílů a tam zakoupit kompletní čep podobných rozměrů a doma z něj prachovku amputovat a pak ji transplantovat na auto. Ale když půjdeš shánět ten čep tak se tímto postupem nechlub protože Tě budou mít za blázna.
 21. Čověče to ne on je jeden z mála " harantů " který mekáče nemusí. Je fakt když byl menší a jezdíval se svým tátou kamionem tak to byl na mekáči živej ale teď má období že mekáče nevyžaduje. Když jsme u toho jídla tak dnes babička uvařila meruňkový knedlíky ale milostpán to nejí takže to byli dělový koule on to měl posypaný mletým mákem( střelným prachem) a zblajznul to jako suchej rohlík. Ráno za chládku jsme ukotvili dva panely na střechu dílny. děda dirigoval a Pepíno sám na střeše vrtal a šrouboval vruty. No protože strejda je pořád ještě trochu pochroumanej z toho minulého čtvrtku jak mu podjel žebřík a on se potácel k zemi ze čtvrtýho šprušle.
 22. Od neděle je u našich zase Pepino. V sobotu když se grilovalo tak nějak se ségrou probírali že pojedou na podzim do lázní protože děda nechce. A děda se kasal že chod kuchyně zajistí a začal vyjmenovávat co by uvařil a když došel k obligátním knedlíkům s vajíčkem tak mladý pán ohrnul držku že to nejí a ségra se přidala že jí je doma nejí. A když se dnes babička ptala co bude k večeři tak jsem řek že eskymácký knedlíky. Takže jsem si dobrovolně řekl o to že uklohním večeři . No byli vytuněné knedlíky s vajíčkem, jen pojmenované jinak byli to " Eskymácké knedlíky " skládající se z bramborových a kynutých knedlíků trochy salámu vysočina a vajíček. Oni totiž haranti dokážou spolknout návnadu i s navijákem jen se jim to musí správně podat.
 23. Takhle konkrétní podmínky se nedají pojmenovat. V okamžiku kdy FAP vyžaduje regeneraci tak ji zahájí a buď je dokončena nebo se ukončí vynuceně zastavením motoru. Pokud auto jezdí převážně po městě tak je dobré jak píšeš jednou za čas min. 1x za měsíc vzít někam tzv. vyhnat pavouky a nemusí to být nutně dálnice a jet na rychlostním limitu. Stačí je když to auto tzv. vezmeš u držky a kus cesty v okamžiku kdy je vše provozem zahřáté na provozní teploty tzn. že v místech kde normálně jezdíš na volný 6° pojedeš na vytočený 5° nebo tam kde jedeš 5° na 4° zkrátka aby jsi motor dostal taky do jiného spektra otáček než běhá v normálním provozu.
 24. Rezerva dostává takovou péči jakou si zaslouží tudíž dvakrát do roka při přezouvání je sundána na sucho ometena košťátkem a dofouknuta na max. povolený tlak. To je vše. Neb stejně pokud by byla nutnost ji použít tak bude použita na nejnutnější dobu i za cenu toho že doma hodím na příslušnou nápravu zimní kola a rezerva se vrací na svoje místo. No dnes bude asi debordelizace v domě. Venku se nedá přežít sice jsme s tatíkem jakože začali že budeme tvořit střechu na dílně ale než jsem to pořádně připravil tak jsem nemohl z toho hicu dýchat a splavenej sem byl jako kůň. Tak jsem i přes tatíkovo odpor a i přes to že vím že nám ty dva nebo tři dny budou chybět ale před tatíkem tvrdím že se to o těch pár dní nepos..e vyhlásil bojkot venkovním aktivitám. Možná že zítra vstaneme ráno brzo a za chládku něco vytvoříme.
×
×
 • Create New...