Přejít na obsah

loque

Uživatel
 • Počet příspěvků

  568
 • Registrace

 • Poslední návštěva

1 Sledující

O uživateli loque

 • ID člena 6869
 • Hodnost
  Kecka
 • Datum narození 4.9.1983

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 508
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Šurany
 • Stát
  Slovenská republika

Návštěvy profilu

1 419 zobrazení profilu
 1. loque

  Loqueho 3008 II

  Ospravedlňujem sa že odpovedám až tak neskoro ale som dosť pracovne vyťažený... Takže správna odpoveď je: CERVENA METALIZA/METALLIC RED - to je presne ctrl+c / ctrl+v z elektronického výpisu TP, na kartičke mám iba ČERVENÁ METALÍZA
 2. V prvom rade skús dobiť baterku, prípadne si z iného auta zapožičaj baterku a skús s ňou. Mne keď odchádzala baterka, tak to hlásilo chybu natáčania a skutočne nefungovalo to natáčanie, takže v prvom rade to najjednoduchšie je skúsiť nabiť/vymeniť baterku.
 3. loque

  proforova 508SW

  Parádna práca, ešte keby bolo možné zdokumentovať tie svetlá zvnútra, ako sú tam tie LED umiestnené a prípadne aj to, ako podľa možnosti bez zničenia svetlo rozobrať (rozlepiť) - určite by sa to niekomu v budúcnosti hodilo, nie každý je ochotný dať 1500€ za nový svetlomet, pokiaľ by došlo k vypáleniu nejakého LED segmentu.
 4. loque

  Loqueho 3008 II

  Prídávam ďalšie postrehy: Po 4 mesiacoch používania sa počítadlo blíži k 7000 km, zatiaľ všetko funguje tak ako má. Priemerná spotreba sa začala znižovať, z pôvodných 7,0l/100km na momentálnych cca 6,5l/100km a pri jazdách mimo mesta klesá ešte viac (a to je stále prevádzka v zime), čo je celkovo nad moje očakávania, predsa len pri benzíne v takom veľkom aute nemožno očakávať, že bude jazdiť pod 6l. Dnes ráno som vyskúšal vyhnať pavúky z výfuku a skúsil som, kedy zakročí obmedzovač otáčok a podarilo sa mi dostať až na cca 6300ot/min, nemá to ale žiadny zmysel točiť takto vysoko, od 5500 to ide hore už iba zotrvačnosťou. Subjektívne najlepší prejav má ten motor od tých 3500 do 5500ot/min.
 5. Pokial má ostrekovače svetiel, tak to bude mať aj monitorovanie úrovne kvapaliny. Na 508 mám na xenonoch ostrekovače a hlási to hodne dlho dopredu že je málo kvapaliny. Na novej 3008 síce máme led svetlá ale ostrekovače na ne už nedávajú (predpokladám že preto, lebo fyzicky sú v každom reflektore 2 zdroje svetla a teda jediný zdroj svetla neprekračuje maximálnu svetelnú intenzitu 2000lm a teda netreba ostrekovače riadne s tým vychcali...) a teda tá 3008 ani nemá monitorovanie hladiny kvapaliny. Navyše kapacita nádobky je maličká (cca 2L) a tak ma v sychravom počasí na ceste na letisko nepríjemne zaskočila prázdna nádobka
 6. loque

  Turbo

  A možno by aj pomohlo lepšie popísať to hučanie, prípadne nahrať video, hodiť na youtube a sem link. Lebo to že motor "hučí" je aj prejav toho že je v chode.
 7. loque

  Dotyková obrazovka-funkce

  Tiež jeden z dôvodov, prečo mám radšej iphone ako android. V požičovni som si požičal c3 aircross, pripojil káblom telefón, jeden krát som odsúhlasil na mobile komunikáciu a carplay normálne fungoval odvtedy.
 8. Ľudia, ja nechcem byť zlý, ale všetko čo sa tu diskutuje sú iba čisté dohady bez podložených faktov. Nič, iba dohady. Tie motory sú tu ešte veľmi krátko, takže nemožno o nich nič 100% tvrdiť. Možno máte pravdu a naozaj budú po 150.000 na odpis a možno nie a vydržia oveľa viac. Nechajme sa prekvapiť, v každom prípade doba pokročila, presnosť výroby a materiály sú uplne niekde inde ako pred 30 rokmi.
 9. loque

  MY PEUGEOT APP

  Tí, ktorým aplikácia nefunguje tak skúste počkať, až sa oteplí Pokiaľ je teplota pod 0 tak stop/štart sa deaktivuje a záhadne prestane aj aplikácia prijímať data. Po aktivácii stop/start všetko prenesie, aspoň u mňa to takto funguje spolahlivo vždy.
 10. Pokiaľ viem, tak 1,2 a 1,6 sú uplne iné motory, zďaleka nieje rozdiel iba v 1 valci. 1,6 nemá zrovna dobré meno čo sa týka životnosti, práve preto ho psa premenovalo na puretech, nakoľko puretech 1,2 ZATIAĽ nemá pokazené meno. Charlie 1: To že by motor 1,6 mohol jazdiť za menej ako 1,2 je iba mokrý sen ich majiteľov. Možno krátkodobo pri jazde do kopca na plný plyn ale v reálnej prevádzke je 1,2 o cca 1L úspornejšia, samozrejme dynamika je lepšia u 1,6 o tom niet pochýb.
 11. loque

  Start Stop vypnutie

  To je síce fajn ale 3008 II nemá tlačítko start/stop, má to cez dotykovú obrazovku (myslím že výnimka je základná výbava access, ktorá nemá dotykovú obrazovku)
 12. loque

  Connect Nav - Tomtom 3D

  To je síce všetko fajn ale dát mam v mobile 12GB mesačne, minúť je to problém. Na hudbu mám spotify a pokiaľ si zrátam, že za samotnú navi by som musel doplácať 800€ a ešte platiť nejaký ročný poplatok, tak to mi jednoducho nejde dokopy, pri tej cene navi mali byť tieto služby online zdarma, lebo toto je okrádanie zákazníka. Navyše jedna dosť podstatná vec: pri zrkadlení telefónu mám istotu, že si výrobca po 3r nepovie, že navi je po životnosti a a viac k nej nevydá nové mapy.
 13. loque

  Connect Nav - Tomtom 3D

  Trochu možno dotaz mimo, ale za čo by som mal platiť 100€ ročne??? V čom je tá navi lepšia ako waze cez zrkadlenie mobilu na obrazovke? Myslím že lepšiu databázu ako waze nemá nikto a je to free... Používam aj v zahraničí a nemožem na waze povedať jediné zlé slovo.
 14. loque

  Jarinova nová 3008

  Pokial po tej praskline nezostane pavučina na skle, tak jamku ide opraviť tak že to potom takmer nieje vidieť. Mne takto opravili na 406tke a to bola na povrchu malá jamka ale prasklo sa sklo medzi vrstvami nejako, neveril som moc tomu že to opravia ale urobili to tak, že to miesto treba hladať aby si tam človek niečo všimol. Hlavne to treba vždy riešiť čím skôr, niektoré poisťovne pribalujú k poistke aj takú samolepku na prekrytie toho poškodeného miesta, aby sa tam nedostali nečistoty, lebo ak je to špinavé tak je problém to opraviť tak aby to nebolo viditeľné.
 15. loque

  Dotyková obrazovka-funkce

  Auta niesú počítače, že pripojím dačo do usb a to sa mi objaví... samozrejme že aktivácia mechaniky bude nutná, veľmi by som sa čudoval, ak by sa sama ta mechanika objavila pri prepínaní vstupov.
×