Jump to content

loque

Uživatel
 • Content Count

  577
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About loque

 • Rank
  Kecka
 • Birthday 09/04/1983

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 508
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Šurany
 • Stát
  Slovenská republika

Recent Profile Visitors

1,466 profile views
 1. loque

  Skok z 806 na 5008

  A neviem ako v 5008 ale pre 3008 platí pre PureTech 1.2 BVM6 maximálne hmotnosti vozíka nebrzdený 690 a brzdený 1400 čo mi príde dostatočné. Pokial by som chcel pravidelne alebo na dlhú vzdialenosť ťahať nejaký náklad na vozíku, tak by bolo nutné ísť do 2.0 HDi
 2. loque

  Skok z 806 na 5008

  Tak ono to bude jedno z tých vyzdvihovaných “simply clever” riešení, tiež by to mohli spomenúť v recenziách tak ako škrabku kdesi pri palivovej zátke a gumený bažant na nalievanie vody do ostrekovačov
 3. loque

  Jarinova nová 3008

  Tak na tie chromové prvky by zaujímalo aj mňa že čo použiť, pretože po kvalitnom zimnom solení sa na chromových prvkoch objavili drobné fľaky, neskúšal som to ešte nejako preleštiť, tak dúfam že to po pol roku nezačne hniť
 4. Myslím že popisovaný jav je uplne normálny, presne tak isto sa chová u mňa automat v 508, prvých pár minút nezamyká hydromenič a dosť preklzuje, preto aj tie vyššie otáčky a pri pustení plynu padnú otáčky k voľnobežným. Pokiaľ si doteraz jazdil iba s dvojspojkovými prevodovkami bez hydromeniča tak si sa s tým stretnúť asi ani nemohol.
 5. loque

  MY PEUGEOT APP

  To som sám komu tá apka fu gune normálne? Teda s výnimkou deaktivovaného stop/start, vtedy neprenesie data ale inak prenáša a tiež spotreba viacmenej sedí s tým čo ukazuje palubný pc
 6. Určite že zimné pneu budú na zimu vhodnejšie, len ma hnevá že peugeot musí vždy použiť nejaký exotický rozmer pneu, ako v tomto prípade 225/55 r18, kde je na výber pár druhov pneu a všetko s cenami okolo 160€/ks a viac čo je choré.
 7. To je síce pravda, ale u nás je zatiaľ v tomto smere legislatíva voľnejšia a stačí aj samotný nápis M+S. Na mieste kde pracujem je veľa 3008 aj 5008 a prakticky som si tam nevšimol ani jednu so zimnými pneu, takže sa tu síce polemizuje, ale prakticky 95% uživateľov neprezúva pôvodné pneu M+S a jazdia.
 8. Odpovedám priamo na dotaz: Nie, neprezúval som, nechal som pôvodné M+S. Bol som s nimi aj vo Vysokých Tatrách, trochu som síce mal najskor obavy, ale dostal som sa všade kde som potreboval a keď som si prezrel na štrbskom plese všetky odparkované 3008/5008, všetky bez výnimky mali origo M+S pneu. Samozrejme že ich vlastnosti na snehu a ľade niesu také dobré ako kvalitné zimné pneu ale mne zatiaľ vyhovujú.
 9. Za mňa puretech, ten motor ma celkom baví, oproti 2.0hdi v 508, ktorý je síce výkonnejší ale nudný, tak 3008 ma baví s benzinom šoferovať.
 10. loque

  Loqueho 3008 II

  Ospravedlňujem sa že odpovedám až tak neskoro ale som dosť pracovne vyťažený... Takže správna odpoveď je: CERVENA METALIZA/METALLIC RED - to je presne ctrl+c / ctrl+v z elektronického výpisu TP, na kartičke mám iba ČERVENÁ METALÍZA
 11. V prvom rade skús dobiť baterku, prípadne si z iného auta zapožičaj baterku a skús s ňou. Mne keď odchádzala baterka, tak to hlásilo chybu natáčania a skutočne nefungovalo to natáčanie, takže v prvom rade to najjednoduchšie je skúsiť nabiť/vymeniť baterku.
 12. loque

  proforova 508SW

  Parádna práca, ešte keby bolo možné zdokumentovať tie svetlá zvnútra, ako sú tam tie LED umiestnené a prípadne aj to, ako podľa možnosti bez zničenia svetlo rozobrať (rozlepiť) - určite by sa to niekomu v budúcnosti hodilo, nie každý je ochotný dať 1500€ za nový svetlomet, pokiaľ by došlo k vypáleniu nejakého LED segmentu.
 13. loque

  Loqueho 3008 II

  Prídávam ďalšie postrehy: Po 4 mesiacoch používania sa počítadlo blíži k 7000 km, zatiaľ všetko funguje tak ako má. Priemerná spotreba sa začala znižovať, z pôvodných 7,0l/100km na momentálnych cca 6,5l/100km a pri jazdách mimo mesta klesá ešte viac (a to je stále prevádzka v zime), čo je celkovo nad moje očakávania, predsa len pri benzíne v takom veľkom aute nemožno očakávať, že bude jazdiť pod 6l. Dnes ráno som vyskúšal vyhnať pavúky z výfuku a skúsil som, kedy zakročí obmedzovač otáčok a podarilo sa mi dostať až na cca 6300ot/min, nemá to ale žiadny zmysel točiť takto vysoko, od 5500 to ide hore už iba zotrvačnosťou. Subjektívne najlepší prejav má ten motor od tých 3500 do 5500ot/min.
 14. Pokial má ostrekovače svetiel, tak to bude mať aj monitorovanie úrovne kvapaliny. Na 508 mám na xenonoch ostrekovače a hlási to hodne dlho dopredu že je málo kvapaliny. Na novej 3008 síce máme led svetlá ale ostrekovače na ne už nedávajú (predpokladám že preto, lebo fyzicky sú v každom reflektore 2 zdroje svetla a teda jediný zdroj svetla neprekračuje maximálnu svetelnú intenzitu 2000lm a teda netreba ostrekovače riadne s tým vychcali...) a teda tá 3008 ani nemá monitorovanie hladiny kvapaliny. Navyše kapacita nádobky je maličká (cca 2L) a tak ma v sychravom počasí na ceste na letisko nepríjemne zaskočila prázdna nádobka
 15. loque

  Turbo

  A možno by aj pomohlo lepšie popísať to hučanie, prípadne nahrať video, hodiť na youtube a sem link. Lebo to že motor "hučí" je aj prejav toho že je v chode.
×
×
 • Create New...