Jump to content

loque

Uživatel
 • Content Count

  649
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About loque

 • ID člena
  6869
 • Rank
  Kecka
 • Birthday 09/04/1983

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 508
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Šurany
 • Stát
  Slovenská republika

Recent Profile Visitors

1,595 profile views
 1. loque

  Jarinova nová 3008

  Tak tá cena oleja je dosť brutal Nejde o to, že by na to človek nemal, ale zamrzí, keď v jednom obchode ho majú za polovicu a ja ho “musím” kúpiť v inom, kde je 2x tak drahý. Nebudem môcť vymýšlať, nakoľko sa chystám reklamovať jeden problém s motorom a síce kolísanie otáčok, ktoré sa najviac prejavuje pri pohybe nízkou rýchlosťou, napr. na 2-ke to zvykne tak skackať občas že musím vytlačiť spojku a vyzerám ako keby som mal čerstvý vodičák Som zvedavý , ako sa k tomu servis postaví, je to nezávislé od paliva, skúšal som aj 100-oktánový a jediný rozdiel bol nárast spotreby o cca 0,8L/100km, inak tankujem bežnú 95-ku a dávam vif.
 2. Tak bolo by fajn vyskúšať to dať do neutrálu aj bez naštartovaného motora, lebo naozaj v prípade poruchy motora sa z auta stane nehnuteľnosť
 3. Ano, už sa to podarilo aj mne, ale musel som zrušiť párovanie v aute, reštartovať telefón a spárovať, bez reštartu telefónu to nešlo.
 4. V testo bývajú ohľadne spotreby písané z pravidla čisté bludy. Keď niekto tvrdil že 1.6 Hdi bude jazdiť za rovnakú spotrebu ako 2.0 tak to je nezmysel. Jediné recenzie, kde vedia uviesť teálnu spotrebu sú od Rasťa Chválu pri tom ich testovacom okruhu, tie testy ale nerobia moc dlho. Štandardní novinári tlačia pedál plynu viac k podlahe ako je bežné.
 5. V tom postupe nieje písané nič o naštartovaní auta, iba zapnúť zapaľovanie, tzn. zatlačiť štart bez brzdy. Podobne to funguje aj na ostatných peugeotoch napr. s elektrickou brzdou, po vypnutí motora sa auto zabrzdí, pre odbrzdenie treba zapnúť zapalovanie tlačidlom bez brzdy alebo kľúčom do 1. polohy a odbrzdiť tlačidlom pri zatlačenej brzde, inak sa s autom nedá pohnúť (napr. v servise pri prezúvaní)
 6. Tak ja som po aktualizácii zistil jednu novú vec a síce problém: BT spojenie s iphone síce funguje ale iba na telefonovanie. Aplikácia my peugeot sa cez BT neodsynchronizuje nikdy a takisto stream audia nefunguje (v nastaveniach BT v aute je zapnuté aj streamovanie audio aj telefonovanie) ale rádio jednoducho nemá možnosť prepnúť na zdroj zvuku BT, aj keď je prehrávanie v mobile aktívne. Po kábli všetko funguje ako má...
 7. Je tu vlákno, kde som aj ja popisoval celkom pekne tú výmenu sťahovačky, minulý rok som menil obidve zadné, tento rok pred cca 2 mesiacmi rupla pravá predná, tak som objednal rovno obidve predné. Tento týždeň sa zlomila ľavá predná, išiel som ju meniť a ten plastový bežec, ktorý som mal kúpený sa mi kdesi stratil, toľko nadávok a hromženia musel som objednať znovu a teraz môžem týždeň čakať na doručenie... Pokiaľ sa vám ulomila jedna sťahovačka, môžete očakávať v blízkej dobe že pôjdu všetky ostatné tiež.
 8. A ešte odpoveď k tej poslednej otázke: na druhej foto v poradi, to čo zostalo dnu, tak to je katalyzátor.
 9. Pri diesloch sa meria práve dymivosť a práve sadze zadržiava fap filter. S najväčšou pravdepodobnosťou na emisiach už neprejdeš, minimálne na SK hodne pritvrdlil pri testoch emisií a veľa áut má teraz problém... Ak bude filter na výmenu a auto chceš ďalej používať, tak ho treba vymeniť.
 10. Ano, radil som na c3 aircrosss s 1.2 puretech 110 a 5-rýchlostnou prevodovkou do prudkého kopca a ostrej pravotočivej zákruty (cca 120stupňová zákruta a stúpanie miestami až 14%) 1.stupeň - bolo to v španielsku, u nás som sa s ničím podobným nestretol. Tá prevodovka mala extrémne dlhé sprevodovanie, v obci maximálne na 3-stupeň, na 4-ku sa dalo radiť najskôr pri cca 70-tke...
 11. Tak k tomuto mám viac poznámok: 1. Pokiaľ sa jedná o atmosférický puretech, tak ak z neho chceme dostať výkon, tak ho treba vytočiť, max. krútiaci moment je síce pekná vec ale na predbehnutie auta treba výkon a ten stúpa s otáčkami. Neviem akú prevodovku majú tieto 2008 s atmosferou, ale pokiaľ tam je tak dlhá 5-stupňová ako som jazdil v C3 aircross, tak tam do prudkého kopca som radil 1-tku a to bol turbomotor. Samozrejme pri bežnej jazde netreba motor tak vytáčať, spotreba potom rastie do nebies. Čo sa týka klimatizácie, pokles výkonu je istotne cítiť, pamätám si na to pri Peugeot bipper 1.4 benzín, pri zapnutí klímy bolo cítiť pokles výkonu, ale určite nie 25% 2. Servisáka, ktorý odporúča jazdiť bez klímy by som nakopal rovno do zadnej časti tela a veľmi rýchlo by som celý servis upozornil, že ak nechcú prísť o zákazníka, nech prestanú tieto bláboly používať. Taktiež pri spotrebe 11/100 tvrdiť že si to “sadne” by mu asi sadla facka akurát tak, na to sa nedá inak reagovať. Pokiaľ ale pri kúpe bol ten motor živší a teraz cítiť pokles výkonu, tak treba trvať na odstránení problému, pokiaľ to odmietajú riešiť, tak im pekne poďakovať, že sa teda vidíte naposledy a ísť do iného servisu.
 12. loque

  Divný zvuk

  Tak na tej nahrávke vo vnútri je ten zvuk myslím o dosť agresívnejší ako u mňa. V každom prípade pri servisnej prehliadke budem ten zvuk reklamovať aj ja, ale to bude až v septembri alebo októbri. Je škoda že sa k tomu problému peugeot stavia chrbtom. Minimálne mali po zistení závady okamžite problém riešiť vo výrobe a zamedziť produkcii ďalších kusov s touto vadou a následne opraviť vadné autá. To sa potom môžu vyhovárať aj pokiaľ bude hučať ložisko na kolese alebo búchať podvozok, že to je vlastnosť
 13. Poznať to tak, že po pustení plynu by otáčky klesli na voľnobežné. Ale ako vravím, ja by som to nevidel v prevodovke ale skor v motore... Ja budem mať tiež dosť ťažkú úlohu prinútiť servis aby sa mojim motorom zaoberal, nakoľko tie problémy niesu vždy, voľnobeh je ok ale pri nízkej rýchlosti sa ten motor nechová moc dobre.
 14. Ja by som to zase tak čierno nevidel, treba sa posadiť do áut iných značiek v podobnej cenovej kategórii a mysím si, že 95% konkurencie je čo sa týka interiéru čistá bieda. Také suzuki, škodovka renault a pod. to škoda hovoriť, vrzgá všetko na čo človek zatlačí + lacno vyzerajúce materiály, všeobecne napr. japonci čo sa týka opracovania karosérie tak to je doslova bieda keď človek trochu vidí do procesu výroby (samé viditeľné zvary, nezafalcované plechy na dverách....). Myslím si že v danej cenovej kategórii je na tom peugeot čo sa týka kvality materiálov nadpriemerne. Horšie je to potom vo výbere mechanických komponentov (napr. klimakompresory do niektorých motorizácií sú made in china) - hlučné kompresory, pazvuky z prevodoviek a podobné veci, na ktoré keby si dali fakt pozor pri schvaľovaní komponentov, mohli by byť kvalitou ešte o ďalší stupeň vyššie.
 15. Problém nebude v prevodovke, toto robí motor. Mám 3008 s týmto motorom a manuálnou prevodovkou a mám od začiatku podobné symptómy. Pri nízkej rychlosti občas kolíšu otáčky, hlavne býva problém v kolónach alebo pri plynulom pohybe nízkou rýchlosťou. Ale nerobí to vždy. Zatiaľ sa snažím tento jav čo najviac odpozorovať a pri ročnej servisnej prehliadke na to upozorním a budem žiadať opravu, aj keď kdesi v hĺbke duše už počujem odpoveď typu “závada sa neprejavila” resp. “Jedná sa o vlastnosť daného motora” a potom ma asi zažijú nahnevaného...
×
×
 • Create New...