Jump to content

loque

User
 • Content Count

  708
 • Joined

1 Follower

About loque

 • ID člena
  6869
 • Rank
  Kecka
 • Birthday 09/04/1983

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 508
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Šurany
 • Stát
  Slovenská republika

Recent Profile Visitors

2,140 profile views
 1. Ten 1.5hdi je taký nemastný/neslaný. Na spotrebu sa niekto sťažoval, že to žerie viac ako 1.2 puretech (asi vada kusu) a dynamicky to asi nebude nič moc. Skúsenosti mám so staršou 1.6hdi a to je motor bez charakteru. Osobne mám v 3008 1.2 puretech a pokial nie je auto velmi naložené, tak ten motor je celkom zábavný a svižný. S plným autom sa jazdí tiež dobre a tu platí myslím zlaté pravidlo, že pokiaľ so sebou beriem ďalšie osoby, obzvlášť rodinu, tak jazdím hlavne opatrne. Ak by som ja rozmýšľal medzi 1.5hdi a 1.6 puretech, tak benzín je jasná voľba (aj za cenu vyššej spotreby)
 2. Tak k tomuto mám iba jedno doporučenie - takýto servis už nikdy viac nenavštíviť a radšej si zájsť niekam inam, aj keď to bude možno od ruky. Tiež budem pri najbližšej garančnej prehliadke (tak za mesiac) riešiť jednu anomáliu s motorom (3008 a motor 1.2 130k) - občas kolísajú otáčky, je to citeľné hlavne pri pomalej jazde na 1. alebo 2. rýchlostnom stupni ale robí to sporadicky a nenašiel som žiadny súvis, tak som veľmi zvedavý na reakciu servisu u nás (Nitra). Inak to doplnenie kvapaliny do ostrekovačov je chrapúnstvo, tiež som si pred servisom dolial do plna a skontroloval som potom faktúru, ak by zaúčtovali čo i len 0,5L tak by zrejme mali na krku obchodnú inšpekciu. Ktovie, koľko ďalších vecí účtujú a reálne sa toho ani nechytia
 3. Ešte možno malá poznámka - výbojky na nemenia jednotlivo ale obidve naraz. Ak vymeníš jednu tak fungovať to samozrejme bude ale budeš svietiť dvojfarebno a nová bude mať s vysokou pravdepodobnosťou tiež vyšší svit ako tá druhá, stará. Nebude to vyzerať dobre.
 4. Ja som kupoval tieto whispbar: https://www.stresnenosice-boxy.sk/p/8294/whispbar-nosice-prec2a0peugeot-3008-5dr-suv-16-c2a0k1000-presahove (v poplse majul že sú to thule ale to je blbosť) a sú výborné, ľahko sa montujú, sú aerodynamické a do T-drážky sa napr. strešný box montuje mimoriadne jednoducho.
 5. loque

  Nejde waze

  A čo skúsiť iný mobil? Waze v samotnom mobile funguje normálne?
 6. Tiež sa mi raz stalo na dovolenke, naštartoval som, pohol som sa pár m, potom som musel čakať na rodinu, tak som vypol motor. Po pár minútach som naštartoval, rozsvietila sa chyba automatic transmission failure, vypol som, nanovo naštartoval a chyba pretrvávala a bola trvale zaradená iba 3-ka. Prešiel som pár km, znovu som vypol motor, po pár minútach som naštartoval a stále to isté. Po krátkej jazde a odstavení vozidla a následnom štarte už chyba prevodovky zmizla a radila v poriadku, stále ale svietila chyba motora. Tá následne asi po 3 štartoch zmizla tiež. Predpokladám, že to bola nejaká komunikačná chyba, lebo odvtedy našťastie prevodovka funguje ako má (v súčasnosti má 228.000km)
 7. Len ono prečo nevymyslieť nejakú hlúposť, za ktorú si ľudia radi doplatia €€€ navyše. Ja sa stále držím svojho názoru, že celkovo elektrický kufor je nezmysel, je to jednoducho pomalé. Vždy keď vidím niekoho otvárať el. kufor tak sa v duchu teším z mojho klasického, rukou ovládaného rýchlozatvárania
 8. Zdravím, tak som sa cca mesiac do zadu odhodlal na opravu výhrevu spolujazdcovej sedačky. Pre lepší prístup k riadiacej jednotke a konektoru doporučujem odskrutkovať samotnú sedačku (4 skrutky). Následne po odpojení RJ bolo jasne viditeľné ohorenie konektora na jednom pine. Nejaké čistenie tam moc nemá zmysel, nepomôže to. Samotná RJ ide ľahko rozobrať, do vnútra som naspájkoval vodič a prevliekol ho krytom presne v mieste spájkovania. Následne som použil samozarezávací konektor, ktorým som sa napojil na existujúci vodič pred konektorom a tým pádom vlastne obchádzam poškodený pin v konektore. Výsledkom je opäť funkčný ohrev sedačky prikladám nejaké obrázky pre ľahšiu predstavu (bordel pod sedačkou si prosím nevšímajte, ten som pri tejto príležitosti aspoň riadne povysával):
 9. Postup je viacmenej zhodný ako vo videu v predošlom príspevku. Takisto upozorňujem, že nedávajte dole to čierne plastové madlo, je to zbytočné. Biele tesnenie pod tapacírom netreba dávať celé dole, stači odlepiť spodnú časť (potom nezabudnúť prilepiť naspäť)
 10. No keďže sa jedná o špecifický problém, ktorý ide riešiť jedine origo diagnostikou (a pokiaľ viem tak tiež nie v domácich podmienkach čínskym klonom) tak samozrejme som to riešil v autorizovanom servise - Rival Car, Nové Zámky. Treba k nim zavolať, určite to vedia riešiť. Cenovo to bolo myslím cca 30 minút diagnostiky podľa cenníka.
 11. Páni ja som si v rádiu aktualizoval FW sám, ak to nejde z USB kľúča tak treba skúsiť CD ale iba ak vám dobe číta (nová mechanika z číny tuším okolo 20€). Ja som to aktualizoval právez CD ak sa dobre pamätám. Opravu echa som dal následne urobiť v Nových Zámkoch, kde to urobili bez problémov. Výhrev sedačiek sa dá opraviť veľmi jednoducho za pár eur, pokiaľ je problém v ohorenom konektore v riadiacej jednotke pod sedačkou, mám to nafotené, keď tu nájdem to správne vlákno (príp. sem dajte link, lebo viem že sa to tu riešilo) tak tam dám môj postup, ako som to opravil na sedadle spolujazdca.
 12. Nie, motor 1.2 puretech 80 a 96kw sú rovnaké, ten 114kw je ale úplne iný, vychádza z neho práve tá závodná verzia. V tejto recenzii 2008 sa to spomína:
 13. Ešte možno k tej navigácii - moj názor je že sú to vyhodené peniaze. V dnenej dobe keď v mobile sú navigácie prakticky “live” a obrazovka v aute od výbavy allure dokáže mobil zrkadliť nevidím dôvod investovať do navi v aute, jedine ak by bola za nejakých 100€ tak ok ale nie za tie pálky, ktoré za ňu pýtajú. Elektrický kufor - ten je fajn pre dôchodcov alebo pre ľudí s istými obmedzeniami, pre ľudí, ktorí chcú niečo vybrať z kufra, zatvoriť ho a ísť preč je to zlý sen, za mňa nebrať. Investovať treba určite do LED svetiel, v dnešnej dobe má už veľa áut xenony/led a okrem jednoznačne lepšej viditeľnosti v noci sa aj zníži oslnenie protiidúcimi vozidlami (tým že tie svetlá viac svietia tak napriek oslneniu stále vidieť na vozovku pred vami)
 14. loque

  Divný zvuk

  Ja to neriešim, pretože síce to počuť, ale mne to nepríde nejako zvlášť rušivé. Je ale pravda, že som nemal možnosť sa previesť v inom aute, tam je možné že ten zvuk je silnejší a to by mi už prekážalo. Ono aj nahrať niečo mobilom nieje moc smerodatné, najlepšie je si to vypočuť osobne.
 15. Tie autá sú prakticky rovnaké, mimo predĺženej zadnej časti a mierne modifikovaného interiéru od 2.radu sedadiel, takže tá kamera tam určite pojde dorobiť.
×
×
 • Create New...