Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. ozzy56

    ozzy56

    Uživatel


    • Body

      13

    • Počet příspěvků

      35 913


  2. MilanF1

    MilanF1

    Uživatel


    • Body

      11

    • Počet příspěvků

      17 042


  3. Vena garážmistr

    • Body

      8

    • Počet příspěvků

      6 620


  4. RichVa

    RichVa

    Člen klubu


    • Body

      7

    • Počet příspěvků

      2 279


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 24.5.2020 v kategorii Příspěvky

  1. Vena garážmistr

    Navara nebo Hilux ?

    Chlapy uvědomte si že ať Navara/Hilux nebo jakékoliv jiné auto z této kategorie myslím PickUp 4x4 ať už s double nebo single kabinou jsou vozy úplně jiné kategorie než se kterýma jsme zvyklí jezdit běžně pokud se bavím tady o nás co jezdíme Peugeoty. Ty velký krávy jsou těžce pracovní vozidla kde se při vývoji kouká na to aby to fungovalo tam kde to má jezdit a tam kde to jezdit nebude tak aby to aspoň pracovalo. Je jasný že to nejsou auta do města nebo na to aby 100% času a km odjezdili po dálnicích to jsou auta který mají makat na farmách v rozvodných závodech na stavbách ,v lese, pro armádu a záchranný složky apod. A tam se zas tolik nekouká na to jak moc je auto hlučný kolik je v interiéru pohodlí apod. Samozřejmě že to auto je hlučnější než osobák protože má dvě hnané nápravy má převodovku která je dvakrát tak větší než je v osobáku(má dvakrát tolik kvaltů) většinou to má dvě kardanky v přední nápravě volnoběžku. Má to pneumatiky do terénu vezměte si rozdíl v hlučnosti mezi zimní a letní pneu na OA a ten vynásobte xx krát aby jste se dostali na hladinu hluku od normální pneu na 4x4 tím spíš pokud tam budou nějaké opravdu terénní gumy. Většina je ještě klasické koncepce rám a na něj teprve montovaná karoserie přičemž to spojení není pevné ale pružné tak aby se to nelámalo ale v těch spojeních je další zdroj zvuků které zvyšují hlučnost. Žere to jasně však je to jednou spíš dvakrát tak těžký než normální OA v převodech to tahá daleko víc železa který se musí roztočit aby to jelo. Do terénu je to dlouhý ano ale s tím mají problém většinou verze s double cab ty s normální kabinou jsou kratší a obratnější že je v kabině málo místa to je úmysl pro jízdu v terénu protože posádka se v té kabině dokáže lépe " zašprajcovat" když je těsná než když bude tak vzdušná jako je třeba 807 místo vzadu v double cab pro děti a ještě nic extra pohodlného jasně však je to těžce kompromisní řešení mezi nějakou nouzově sklápěcí pryčnou od stěny kabiny na převoz dělníků za prací trvajícím v řádu minut a sedačkama k normální jízdě nacpaný do rozměrů auta aby to auto ještě bylo schopný fungovat při tom k čemu je určený. Co se týče té spolehlivosti tak bych řekl jen to podívejte se na záběry z těch zemí kde se pořád kvůli něčemu perou s čím jezdí ty nepravidelný vojenský oddíly většinou mají Toyoty ať už klasické nebo pick upové takže bych řekl že ty auta na tom se spolehlivostí a výdrží nebudou tak špatně a Nissany na tom budou podobně. Chápu @ozzy56 že jeho domovskou stránkou ve světě internetů je náš PC ale obávám se že tady se v této otázce moc rozumných odpovědí nedočkáš hledej na stránkách klubů zmíněných značek protože tam určitě najdeš lidi který jsou do těch aut zapálený stejně jako někteří tady u nás do Peugeotů a budou schopný ti poradit o jaký typ ročník a motorizaci se zajímat pro tvůj účel používání. Protože stejně tak jako v Peugeotech jsou auta který v určité motorizaci jsou průšvih ale tak to má každá automobilka a jen lidi který s těma autama jezdí to dokážou říct který to jsou.
    6 points
  2. MilanF1

    new 2008 2019

    Víkend se blíží ke konci, udělám shrnutí od člověka, který si myslí, že auta mají být placatý a SUV není jeho šálek kávy (Možná za 20 let je budu kupovat) Nejprve musím poděkovat dealerstvi Auto Marek Mladá Boleslav za zapůjčení vozu, které mělo cca 200 km... Ja za víkend dám 700 km... ale dost jsem se krotil, 1000 km by nebyl problém. Design neřeším, to je věci názoru každého soudruha. Můj vůz ve výbavě Allure, 1.2 96 kw s MAN6. Ideální kombinace. Výkon motoru bohatě stačí, na projevu není poznat 3 válec. 3D kokpit bomba. Nejprve jsem si rikal zbytečnost, ale fakt bych si přidal 50 000 Kč za Allure jenom kvůli těm budíkům. Prostorově uvnitř super, středový tunel není vysoký, nejsem obestaven plasty. Sedačky. Chce to vyzkoušet jiné (jiny stupeň vybavy). Nejprve jsem dlouho hledal posaz. Musel jsem mít sedačku výše (U SUV to dává smysl), ale pořád to není ono. Bolí mě záda. Je tam, alespoň pro mě, příliš tvrdý opěrák. Sedak je naprosto OK. Nevýrazné boční vedeni, trochu v tě sedacce pluju (nebavim se o sportovní jízdě), a to jsem zkusil různé kalhoty, takže tím to není. Pravým kolenem se lehce opiram o středový tunel, není tam taková volnost jako v 306, ale právě tím kolenem se asi posouvam v té sedacce doleva... taky proto, že levé koleno se o výplň dveří neopírá, ano vlevo je dost místa, řekl bych tak akorát. Když jsem kdysi seděl ve staré 2008, právě vlevo jsem měl koleno opřené nepříjemné o výplň dveří. Tajze novou 2008 chválím za vnitřní prostor. Na moje pohodlí hraje určitě vliv, že tu není bederní opěrka. Jinak bych bolavá záda určitě neřešil... když jsem pak sednul do 306, kde sedačky mají bederku a najezdili 482 000 km, to bylo pohodlí, výraznější boční vedení... ale to jsou asi jediné klady 306tky. Jízda? Auto nové, přišlo mi, že musím rozhýbat olej v tlumičích, jak to skákalo prvních 30 km. Při brzdění auto plavalo = mastné brzdy. Nyní naprosto v pořádku. Podvozek filtruje mnoho nerovností, ale je to slyšet. Bodejť ne, když v kabině je za jízdy ticho. Jediné co neumí jsou příčné nerovnosti a hodně záplatované české silnice. Jinak je to plavný Francouz. Kdyby tu byly hydraulicke dorazy, byl by podle mě problém vyřešen. Ale ty Peugeot nikam nedává... krom mého GTi. Super svezení. Auto svítí lépe než 308 GTi, na sportovní jízdu to není, ale auto k tomu ani nevybizi, je super na klidnou svižnější jízdu. Převodovka dost dlouhá, 90 na šestku ani ne 2000 otáček. Takže auto ve finále úsporné. Já jezdil okrsky, takže šestka tam skoro nepadla. To je dálniční rychlost. Spotřeba do 6 litrů (myslím, že tam je 5,7), takže pohoda. Svezte se s autem, stojí to za to. Ale ne chvilku, já chtěl po půl hodině utéct z auta, uskakany podvozek a bolest zad. Změnil jsem nastavení sedačky a bylo to lepší. Bohužel to je asi jediné zklamání z toho auta, pro mě. Na výbavu Allure. Z auta jsem vylezl před 12 hodinami a stále cítím bolest zad. Ja si tohle auto kupovat nebudu. Půjčoval jsem si to kvůli kamarádce a rodičům. Všichni byli nadšení a už pokukovali do peněženky, zda na něj mají. Já jsem tedy asi zvláštní a příliš náročný. Mohl bych se rozepsat mnohem více, ohledně kufru, vnitřního osvětlení, barvicek kokpitu, animací, jízdních asistentů, navigace atd. Ale kdo by to z vás četl? Poznámka na závěr: 2 koncovky výfuku, jasně fejk... ale kde že! Chromove koncovky jsou okrasa na nárazníku, ano. Ale opravdu do každé vede vyfuk! Poslední tlumič se rozdvojuje. Palec nahoru.
    6 points
  3. RichVa

    Co jste dnes udelali...

    Včera jsem konečně vyrobil stříšku na filtraci a podobné blbosti k bazénku a dnes jsem si hrál na dráteníka . Několikrát přišel déšť dokonce i průtrž, ale díky včera hotové stříšce se mohlo vesele pracovat. A pokud nebudou padat trakaře, tak v pondělí bazénář zprovozní zařízení a od úterka konečně filtrujeme. Pro rýpaly: K zídce přijde ještě cca 30 cm zeminy aby se trochu srovnala nahoře zahrada, pak se zkrátí folie a co zůstane vidět bude obloženo kamenem (jako druhá strana a plocha kolem vody). Pak se vytvoří boční stěny stříšky a dvířka. U filtrace to nechám "rustikální".
    6 points
  4. MilanF1

    new 2008 2019

    Z mého odborného hlediska je tam jedna vada. Na barvě Artense jsou příliš tmavé nárazníky. A vzadu ta lakovaná část nárazníku nemá vůči kufrovym dveřím stejnou sparu. Chválím plastovou část kufru, kde je otevírání, kamera a lampicky. Nebude to reznout. Jen ten plast je volnější a působí fórově. Plus samozřejmě najdu místa, kde by mohlo být více lakovacího materiálu... odtokovy kanalek podél pátých dveří nebo vnitřky dveří u sloupků (pantů). Ale pokud to nemá vliv na korozi, pak je to ve finále jedno.
    5 points
  5. Radek Hurvajz

    Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

    už tu stojí asi 20 minut, nikdo nikde. Ja mam Supa a kdo je víc, prostě to sem odhodím a zmizím, a vy si třeba lítejte nade mnou.
    4 points
  6. ozzy56

    Navara nebo Hilux ?

    @Vena garážmistr, koukám i na spec. fora obou značek, jen jsem chtěl znát i názory zdejších lidí...,mám tu jednoho, co Navaru má a je to jeho miláček, pomalu auto víc než rodina..., takže jeho názory beru s velkou rezervou, jinak máš pravdu--v telce se s těma ušmudlanýma vousatýma debilama s kalašnikovem vyskytuje hned vedle Nissan, Toytota, nebo Mitsubishi , takže když si člověk uvědomí jejich intelekt, musejí to být velmi odolná auta jinak, že tam jsou ztráty v převodech, spotřeba deset litrů atd. beru jako normální věc, že je tam příhradový rám a na něm navěšený zbytek beru jako výhodu, samozřejmě pokud takové auto přetěžuješ, praskne rám za kabinou...,jsou prostě některé věci, které neodrbeš..., s dálnicí moc nepočítám, v poslední době na dovolenou letíme (letos nee), taky toho moc nenajedu a rád bych si něco takového zkusil, navíc prý pohřební rubáš nemá kapsy, takže asi tak kujva, co to píšu za cypo.viny, mám 64, nikam nahoru (nebo dolů??) se zatím nechystám
    4 points
  7. pavelu96

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    Před průtrží...
    3 points
  8. Milan+

    Co jste dnes udelali...

    Včera se natahoval balkón a dnes jsem se pustil do nových výplní, ale déšť to přerušil. Takže už veget.
    3 points
  9. Laďa

    Vtipy

    Dobrý, ale původně tento vtip vznikl právě na Kalouska
    3 points
  10. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    @Lihous trčí nám tady do cesty větev stromu, asi tak dva roky--když o tom nevíš (nebo v noci) narazíš do ní pravou stranou kapoty, světlem..., hlavně když budeš uhýbat kamionu s vlekem, co tady lítají s kulatinou-dřevem), samozřejmě po té cestě v lese jezdí i myslivci, policie, hasiči (mám pokračovat??), ale nikdo NIC, včera jsem vzal pilu a větev uřezal, zrovna jel kolem maník z Lesů ČR a něco cypoval, tak sem mu řek ať zmizne, nebo mu uřežu hlavu , jak jsem byl v tom fofru nas.raný, že s tím nikdo nic nedělá, ač všichni vědí... napsal si číslo a odjel do prd.ele, uvidíme, co bude dál, možná pak napíšu z kriminálu
    3 points
  11. sharpers

    Sharpersův Peugeot 407 2.2i

    DNeska tedy rozebráno, sundal jsem tyčky stabilizátoru, řídící čepy, spodní silentblok motoru a spustil nápravnici o cca 10cm. Přístup k řízení byl perfektní, vyndáno za pár minut, opraveno, nasazeno zpátky a složeno. Jedna tyčka stabilizátoru se musela odřezat protože to nešlo povolit, tak už jsou objednané nové Ve čtvrtek až se vrátím ze školení dodám tyčky, celé do zkompletuju a hurá znova na geometrii
    2 points
  12. dejf94

    .

    .
    2 points
  13. Klemoň

    Co jste dnes udelali...

    Ty stařečku
    2 points
  14. jarokare

    Vtipy

    @Laďa proto jsem to sem dal , je to tam i napsaný - pijan křičí ,,Chyťte pijana!"
    2 points
  15. ozzy56

    new 2008 2019

    to šetření barvou jsem zjistil už u 207 v roce 2011, na mé 2008 starý model z roku 2019 je to to samé, člověk prostě nechápe, že u auta za 400 plus chybí někde vrstva laku, a o tom, že se už přestaly lakovat u některých značek třeba kapoty zespoda ani nemluvím, je tam jen základní vrstva
    2 points
  16. KoudaK

    Vtipy

    2 points
  17. MJSytic

    pokec k obecným informacím

    Nemáš zač Již uskutečněné srazy Srazy, které se konaly v minulosti (nebo se nakonec nekonaly nikdy).
    2 points
  18. Davidak79

    Davidakova 508 GT

    Tak hotovo , využil jsem chvíle kdy přestalo pršet a povedlo se ,respektive počasí vydrželo. Tek 2000 na čištění palivového systému jsem napojil přímo bez filtru . Jelikož jsem měnil i palivový filtr , mohl jsem z něho odřezat výstupní a přívodní příruby , ty jsem pak použil jako spojky na hadice s vnitřní, průměrem 8 a 10 mm a následné napojení na originál spojky palivových hadic . Ještě jsem pro jistotu omotal spoj el . páskou ale nebylo to potřeba. Na přívodní hadičku jsem dal malý filtr kdyby se tam náhodou něco dostalo. Poté následoval start , kdy motor po několika vteřinách chcípnul na nedostatek paliva , prostě to nestačilo natáhnout Tec ( příště budu chytřejší a pořídím ještě balonek k natažení Tecu ) Následovaly asi tři pokusy o start kdy to nebylo schopné natáhnout Tec , zalil jsem filltr a hadice ručně a hubou trochu foukl do hadice , pak už proběhl start, chvilku to vrčelo trochu hádavě ( viz video ) pak se to ustálilo a vydrželo cca 30 minut kdy v plechovce nezbylo téměř nic . Následoval nový filtr , jeho zalití pomocí balonku , nacvaknutí spojek opět balonek a start na 1* Poté zbytek servisu , proplach motoru , filtry , olej a přísada od Tecu. Mám na chvilku klid Edit: přípravky a postup provedení je pro mou vlastní potřebu, v případě že by se to někomu nepodařilo a vznikla nějaká škoda , nemám s tím nic společného 20200523_115827.mp4
    2 points
  19. Šalda

    Akva / Tera - všeobecný pokec.

    Teď jsme si dovezli od kamarádky novej přírůstek
    1 point
  20. ChouLu

    Rifter vs. kolegové z PSA

    Dokud se auta dělala pro lidi, tak nebylo nic problém po roce 2005 a dál se začali auta dělat podle EU a je to bohužel všude znát. Například nemožnost zapnout vyhřívání sedaček po prvních xx kilometrech, aby náhodou emise nešli nahoru. O krátkých trasách a např vstřikách v RHH bych mohl psát slohy... pokud auto nejezdí více než 10 tisíc ročně, tak jsou co druhou STK minimálně na vyčištění, spíše ale většinou na výměnu
    1 point
  21. P607Olda

    Navara nebo Hilux ?

    Peníze se dají utrácet různě, a pokud právě tato velikost auta je tvůj sen... Koukni, kolik stojí pneu... Auto je to mohutné, ne až tak obratné. Mělo by si na sebe vydělat, svými schopnostmi (přívěs i v terénu)... Jiný známý má Jimny a chválí si, hlavně obratnost a průchodnost, hlavně mezi větvemi, křovím. On tedy tahá dřevo jen pro sebe (kládu pod dvoukolím) a ne tunu na prodej, jako ten známý s Navarou. Zhotovil si něco takové Roli hraje taky stav laku - pokud se budeš bát poškrábání... Záleží taky na postoji - existují i zajímavá ruská auta. Takže je otázka, jaký je cíl tohoto - zda jezdit lesem, nebo občas svézt známé. A taky, jak máš povolení vjíždět do lesa a jezdit tam - zda to stojí za to. Jak jsem psal nahoře, v tom Nissanu byl nějaký zřídkavý a problémový motor. Takže snad tu Toyotu.
    1 point
  22. RichVa

    Co jste dnes udelali...

    Ahoj nejsem žádný zkušený bazénář , ale podle informací dodavatele je skimmer proti tryskám (jsou dvě na straně blíže k filtraci) aby bylo zajištěno proudění vody v celém bazénu. Trysky jsou cca 15 cm pod hladinou a jejich směr se nechá nastavit. Nahoru se dají když je hodně bordelu na hladině, směrem dolů aby se více čistila voda např. při zákalu. Filtrace je blíže tryskám, aby se minimalizovala ztráta tlaku. Ohřev zatím neřeším (až se povede dlažba, tak bude zastřešení - proto jsou mezi filtrací a bazénem 3 metry), ale z kamrlíku pro filtraci jsou připravené prostupy a tepelné čerpadlo (s ochlazováním) by stálo u zdi souseda. Teoreticky bylo možno strčit filtraci do podzemní kobky protiproudu (byla by blíž), ale bylo mi to nedoporučeno. Především kvůli teplu.
    1 point
  23. ozzy56

    Rifter vs. kolegové z PSA

    pokud s autem jezdíš jen do superhyper, nebo do kostela a zpátky, je problém..., a to nejen s baterií, jenže dost lidí hlavně starších to furt nechápe a myslí si, že je to jako za dob škody 120..., a počkej si na akci Opel, mají slušné slevy jo, a zkus opravit nadpis linku
    1 point
  24. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    nahoru to je OK, horší je to pak dolů
    1 point
  25. TommyC4

    otačení volantem

    Presne takyto problem som riesil na mojom GT. Hladina oleja na minime a osraty cely kryt pod motorom. Tieklo riadenie z ovladacieho ventilu, vymena riadenia sposob opravy
    1 point
  26. radim.1008

    Týdenní akce Autokelly + speciální akční ceny pro PC

    asi 25.5. - 31.5.2020 https://us12.campaign-archive.com/?u=fb4106388073072d79a5e66ad&id=c2577093d7 Koupit motorové oleje a získat dárek Mobilní olejová jímka 65 l Běžná cena: 4 230 Kč Akční cena: 3 250 Kč Koupit olejovou jímku 65 l Mobilní olejová jímka s odsáváním 65 l Běžná cena: 7 073Kč Akční cena: 5 800 Kč Koupit olejovou jímku s odsáváním Mobilní olejová jímka s nastavitelnou miskou 78 l Běžná cena: 10 057 Kč Akční cena: 8 090 Kč Koupit olejovou jímku 78 l Další produkty v akci zde
    1 point
  27. Fruktis

    Co jste dnes udelali...

    Koupil jsem si 7 metrovy zebrik a jal se lezt na strechu...v pulce jsem si ale uvedomil ze uz nejsem tak mladej a lezeni do vysek uz neni nic moc pro me...ale nakonec jsem kolena uklidnil a na strechu vylezl...abych zjistil ze me ceka druha vymena prostupovy tasky...
    1 point
  28. krtek 2

    Peugeot 307 - problémy se startováním

    moze to byt aj cievka startera, prechodak na silovom kontakte alebo loziska v starteri, opiera sa rotor o staror a tym sa to brzdi ,prejav je ako pri slabej baterii starter toci biedne a vsetko elektricke pohasina
    1 point
  29. Lihous

    Co jste dnes udelali...

    @ozzy56 No ono tech veci je vice - kdyz se nacnul vyhled ANO i na te jedne krizovatce prekazi strom o kus dal u Benzinky tez - mozna to ma "mit" preventivni ucel - ZPOMALIT neb neni vyhled "ALE" ale a zase "ALE" Asi jsem na tyto veci pitomej ale dnes cestou do Brna a zase zpatky taky nekolik otocenych znacek - mozna jsem ze stare skoly a cucim kolem abych neco neprehledl ..... Ale na druhou stranu musim pochvalit v Brne ridice vidi "tele" tak jsou takove predvidavejsi a pohodovejsi - odmenou jim bylo bliknuti varovakem a nebo mavnuti - na jednom ze sidlist v tech jednosmerkach a s navigaci "GUGL i WEIS" katastrofa. "GUGL" po nejake aktualizaci zase ukazoval smer jizdy dolu tedy naprosto k nicemu !!! A "WEIS" pro zmenu nevidel v Letovicich kus zavrene cesty .... Jooo matlaci veci jsou vcetne otevreneho systemu "Androjd" k - PIIIIIIP ! Mimochodem tuhle jsem si nechal udealt aktualizaci z mobilnich dat - 18 aktualizaci = 320Mb - proc se musi min 2x i vice krat aktualizovat kdyz malo kdo ma 10 -20 - 30Gb mobilnich dat ? Jasne je to recnicka otazka ale pro me je Mobil a jen na mobilni data ne zadna WIFI Jinak jsem prezil a ziju
    1 point
  30. Havlicek.Lukas

    Diagnostika Lexia

    mnozstvi ne - ale tlak v systemu by se tam melo ukazat
    1 point
  31. Hafity

    Navara nebo Hilux ?

    Dobrej poznatek Taky na co, že....
    1 point
  32. ozzy56

    Akva / Tera - všeobecný pokec.

    nee, není to vtip, ale návod na rybí polévku...
    1 point
  33. radim.1008

    Co jste dnes udelali...

    Proto přemýšlíš o Pickupu, aby jsi mohl řezat větve kolem silnic?
    1 point
  34. jarokare

    Vtipy

    VID-20200521-WA0004.mp4
    1 point
  35. jarokare

    Prasklá vahadla výfukových ventilů

    Jestli jde motor nastartovat a normálně běží , tak to vidím na vydřený futra ve startéru , rotor se pak lepí ke statoru a nemá sílu otočit motorem .
    1 point
  36. Vena garážmistr

    Co jste dnes udelali...

    Všechny tady ty věci jsou tzv. závady ve sjízdnosti (nebo tak podobně to bylo když jsem před 20 cestářoval). Mělo by stačit to nahlásit správci komunikací což je kraj nebo ŘSD. Pokud je chceš hlásit ale nehledat kontakt na správce komunikace tak by mělo stačit na 158 (PČR) ty by to měli předat správci komunikace. Já jsem dnes asistoval kámošovy klempířovy který prováděl plastiku na C2 na pravé straně totiž na podzim při přezouvání projel zvedák prahem dovnitř tak to na zimu jen provizorně zakryl aby to nebudilo pohoršení a na dnešek bylo naplánován velký operační zákrok. Ale asi jsme se na to měli vykašlat protože naplánovali jsme to že ráno na 9 začneme a kolem 15 že budeme mít hotovo i s finalizací. Výsledek je že jsme skončili v 19 a hotová je jen klempířina tmelení a barvení zůstává na dny příští a dnešní pracovní boj nepřežila flexa, nýtovací kleště, a jedna " píšťala" na svářečce takže nevím jestli vůbec to mělo nějaký ekonomický efekt ta oprava když u toho umřelo tolik nářadí.
    1 point
  37. Klemoň

    Bezpečnostní šrouby

    Mám celý set , tedy : Bezpečnostní šrouby 4 kusy + ořech. Samozřejmě použité . A vyměním za čokoládu zn. Studentská pečeť Koukám, že Péťa dal lajk, tak ještě doplním : Hádej proč je mám k dispozici ??? Protože už jim nevěřím . . . . Ale za čokošku, proč ne
    1 point
  38. brixtr

    Díly Peugeot

    Nejde o to jak velký to je přestupek, stát se to může každému, ale kdyby si to lidi po sobě nepřečetli tak by tady za chvíli nedaval skoro žádný text smysl. V tvém případě si byl jen ukázka toho jak to dopadne když si to člověk nepřečte. jinak k tvému dotazu: buď vrakoviště nebo nějaký garáž mistr by tím nepohrdl
    1 point
  39. VojtouNerCZ

    307 sw - konečná

    Dnes při nájezdu 198004 km vyměněna zapalovací rampa za fungl novou SKV germany. A zdá se mi, že motor úplně ztichl a velice se zklidnil. V podstatě to probíhalo takto. Minulý rok problémy se studeným startem. Koupil jsem od kámoše starší lištu a problémy zmizely. Asi půl roku poté začaly klepat ony "hydroštely", souvislost mě opravdu nenapadla, auto startovalo a jezdilo jinak dobře. Nedávno u @Havlicek.Lukas diagnostika a zjistili jsme, problém na druhém válci viz. foto vejš. Vrazil jsem tam tedy původní lištu a ejhle, motor přestal klapat. Hned na to jsem tedy objednal úplně novou a lup, motor je ještě tišší. Takže za mě spokojenost Až na ten déšt, kurde, musí začít chcát zrovna když se vtom jdu vrtat.
    1 point
  40. Pepito

    Peugeot 306 cabrio 2.0 16v

    @Dawe605, @Tomasino Ti asi neodpoví, už tady na fóru nebyl tři roky.
    1 point
  41. Davidak79

    Davidakova 508 GT

    Příprava na sobotu
    1 point
  42. Péťa

    Vtipy

    Když na dovolenou, tak jedině s polskou cestovkou...
    1 point
  43. Volant Peugeot: od jednoduchých řidítek po multifunkční volant Na první pohled je volant mechanický prvek, který se od vzniku automobilů vyvinul z hlediska tvaru a funkcí jen minimálně. Nikdy se však nepřestal měnit a ani se nikdy nepokusil zbavit svého kruhového tvaru. Původně velmi jednoduchý a určený výhradně na ovládání řízení, postupně ale začal být komplexnější. S tím, jak postupně pojímal více vedlejších funkcí, rostl i jeho objem. Šlo o klakson, ovládání rádia, tempomatu nebo omezovače rychlosti. Na volantu našlo místo řazení pomocí systému páček a do středu byl umístěn airbag. Výrazně se změnil i materiál volantu. Jeho původně dřevěný rám se změnil v ocelový, pak hliníkový, a nakonec se přešlo na materiály s obsahem hořčíku. V roce 2012 představil Peugeot 208 významnou novinku – uspořádání místa řidiče nazvané Peugeot i-Cockpit®. Volant, který je vedle dotykového displeje a vyvýšeného přístrojového panelu jedním z jeho základních tří nosných prvků, se stal mnohem kompaktnější. Byl přepracován tak, aby zajistil lepší polohu při řízení a současně poskytl řidiči ještě větší zorné pole a více prostoru pro nohy. Samotný Peugeot i-Cockpit®, který se rozšířil do všech modelů v nabídce značky Peugeot, se neustále vyvíjí. K dnešnímu dni využívá toto revoluční pojetí místa řidiče, které zůstává v automobilovém světě ojedinělé, už šest milionů zákazníků. Nahlédnutí do historie Úplně první automobilový volant se objevil v červenci 1894 u vozu Panhard 4 HP, který v závodě z Paříže do Rouenu řídil Alfred Vacheron. Závod organizoval Pierre Giffard, novinář pařížského deníku Le Petit Journal, který vycházel v letech 1863– 1944. Nešlo ani tak o závod, jako o skvělou reklamu na nedávný vynález: automobil. Na zhruba stokilometrové vzdálenosti z Paříže do Rouenu musela vozidla poháněná spalovacím motorem prokázat svou odolnost. Závodu se zúčastnila více než stovka vozů s různými typy motorů (pára, ropa, benzín, elektřina, stlačený vzduch,...) a také s různým ovládáním řízení. Alfredu Vacheronovi ve voze Panhard 4 HP vybaveným volantem, jakožto skutečnou technologickou inovací, se sice nepodařilo závod vyhrát a umístil se až na 4. místě, zatímco shodně zvítězily vozy výrobců Panhard et Levassor a Les fils de Peugeot frères vybavené řídicí tyčí, nicméně přesto se volant začal v rozvíjejícím se automobilovém průmyslu rychle prosazovat. Technologicky se vůz osvobodil od podobnosti s kočárem taženým koňmi, ze které se výrobci automobilů dlouho a usilovně snažili vymanit. V tomto trendu šel i model Peugeot Type 36, který se v roce 1901 značně odlišil od předchozích modelů značky postavených na základě motorových fiakrů. Byl vybaven dvěma hlavními inovacemi: přední kapotou motoru a volantem místo řídicí páky. Volant, nositel inovací značky Peugeot Volant, jakožto mechanická část určená k řízení kol vozidla, získal svůj tvar, když si průkopníci automobilu uvědomili,že pro řidiče bude snazší řídit auto pomocí kruhového volantu než pomocí páky nebo řídítek. Kruhový tvar usnadňuje držení volantu při otáčení, ale také lépe využívá úsilí nutné k otáčení kol automobilu. Volant může být také spojen při nízkých otáčkách s posilovačem řízení, aby se usnadnilo otáčení volantu během manévrování. Volant sice zůstává architektonickým prvkem, jehož design podléhá požadavkům na viditelnost přístrojové desky, čitelnost piktogramů vytištěných na ovladačích pod volantem, na dobré proudění vzduchu procházejícího ventilátory a ergonomické potřeby, ale stal se také nositelem inovací. Na začátku 90. let se rozšířilo používání airbagů a následně i posilovače řízení, což mělo za následek transformaci volantu. Ze směrového nástroje se stal multifunkčním a postupně do něj byly začleněny různé prvky výbavy, konkrétně pasivní bezpečnosti, které již nebyly přímo spojeny s jeho primární funkcí, tedy řízení kol. Tyto inovace se projevují také ve vývoji materiálů používaných při výrobě volantu. Techniky využívající měkčené materiály, zdrsněnou kůži a různé potahy povrchu jsou výraznými indikátory vzestupu kvality vozů Peugeot. Volant z polyuretanové pěny je nadále vyhrazen pro modely základní úrovně, zatímco výsadou nejvyšších verzí výbavy se stala plnohodnotná perforovaná kůže. Volant nabízí ve své různorodosti i další prvky, jež vůz posouvají do kategorie luxusnějších automobilů. Dosahuje toho svým tvarem, který zahrnuje opěrky prstů nebo ploché části, perforací kůže pro větší citlivost na dotek, nebo barevným prošitím určeným volantům sportovních verzí, či páčkami pro řazení převzatými z motoristického sportu. Motosport je ostatně často průkopníkem technologických inovací. Volanty sériových modelů převzaly principy závodního speciálu Peugeot 908, který má všechny ovládací prvky na volantu. V závislosti na úrovni výbavy jsou na ramenech volantu umístěny ovladače rádia, tempomatu či telefonu. Peugeot šel v inovacích ještě dále a v roce 2012 nabídl u modelu Peugeot 208 (první generace) zcela revoluční pojetí kabiny, Peugeot i-CockpitÒ. Pro něj je typický kompaktní, tedy menší volant, dotykový displej a vyvýšená přístrojová deska. Volant menších rozměrů a specifického tvaru je centrálním prvkem usnadňujícím manévrování a umocňujícím pocity z řízení. Tím, že má řidič paže blíž u sebe, stačí mu menší rozsah pohybu a řízení je živější a vyžaduje menší úsilí. Řidič může současně při řízení zaujmout mnohem uvolněnější pozici. Peugeot CockpitÒ se neustále vyvíjí a je v nabídce celé modelové řady (v současnosti Peugeot 208, 2008, 308, 3008, 5008, 508, Rifter a Partner). Například v roce 2016 se s uvedením modelu SUV Peugeot 3008 volant ještě zmenšil. Získal nový tvar se dvěma ploškami pro lepší uchopení. Díky jeho kompaktnímu tvaru se zvětšilo zorné pole řidiče a uvolnilo se místo pro nohy. Do dnešního dne si toto revoluční a jedinečné pojetí místa řidiče pořídilo téměř 6 milionů zákazníků. Značka Peugeot dál pokračuje v inovačním úsilí a v roce 2019 představila i-Cockpit® 3D, který se objevil u nových modelů Peugeot 208 a 2008. Peugeot i-CockpitÒ a jeho kultovní kompaktní volant se tak staly pilířem DNA značky. Ukončí autonomní vozy éru volantu? V roce 2014 se objevil „Google-Car“, který odstartoval trend 100% autonomního vozu, jehož charakteristickou vlastností je, že nemá volant ani pedály. Vůz se zastavuje jednoduchým tlačítkem na palubní desce. Skupina PSA spustila v červenci 2015 program AVA „Autonomous Vehicle for All“ (Autonomní vůz pro všechny) a stala se prvním výrobcem, který ve Francii otestoval vůz se samočinným řízením na běžných silnicích. Tento jednoduchý a intuitivní program zahrnuje širokou škálu funkcí, které, pokud si to řidič bude přát, povedou postupně k tomu, že nejprve částečně a poté úplně přenechá řidič řízení vozu automatickým systémům. Stupně automatizace řízení se dle OICA (Mezinárodní organizace výrobců automobilů) dělí do pěti úrovní: Úroveň 1 „Hands on“ (asistence řidiče): řidič musí nechávat ruce na volantu; Úroveň 2 „Hands off“ (částečná automatizace): řidič se může věnovat jiným činnostem než řízení, ale musí neustále sledovat provoz, aby mohl okamžitě znovu získat kontrolu nad vozem; Úroveň 3 „Eyes off“ (podmíněná automatizace): řidič se již nemusí věnovat řízení, ale musí být schopen řízení převzít; Úroveň 4 „Mind Off“ (vysoká automatizace): řidič již do řízení nezasahuje; Úroveň 5 „Driverless“ (volitelné řízení): 100% autonomní řízení bez řidiče. Dnes jsou již u některých modelů řady Peugeot k dispozici asistenční systémy řízení úrovně 1 a 2 vzešlé z programu AVA. Patří sem například: Aktivní systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, který postupně působí v opačném směru na řízení, aby se vůz udržel v původním zvoleném pruhu; Full Park Assist, který u vozu nový Peugeot 208 zajišťuje aktivní pomoc při parkování, kdy automaticky ovládá řízení, zrychlení i brzdění a umožní autu vjet i vyjet z parkovacího místa; Systém sledování pozornosti řidiče, který vyhodnocuje stav pozornosti řidiče pomocí srovnávání dráhy vozu a podélného značení na silnici a zjišťuje přítomnost rukou na volantu. V roce 2018 představil Peugeot na autosalonu v Paříži koncepční vůz e-Legend, technologický archetyp potěšení z jízdy a zážitků na palubě autonomního vozidla. Technologicky vyspělý, inteligentní a atraktivní Peugeot e-Legend nabízí nový „Responsive i-Cockpit“. Tvoří ho především vyvýšený přístrojový panel se 3 budíky a mimořádně kompaktní volant, který se zatáhne pod zvukový panel a uvolní tak prostor pro velký 49palcový displej. Posádka se pak může věnovat své oblíbené zábavě: zahrát si zabudovanou videohru nebo sledovat film. Samočinné řízení přinese změnu v používání automobilu. Dnes je sice představitelné mít volant, který na žádost řidiče zmizí v palubní desce, aby měl řidič větší prostor. Jednou ale zřejmě přijde 5. úroveň, která je ovšem zatím daleko, a pak bude možné se bez volantu úplně obejít. Podobně jako v případě milovníků hudby, kteří zbožňují vinylové desky, budou v budoucnu existovat motorističtí nadšenci s vozem vybaveným volantem. Budou to noví „hrdinové moderní doby“. Jako Michaël Knight, který řídí auto KITT v televizním seriálu Knight Rider.
    1 point
  44. Vena garážmistr

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    Taky jedna zvířecí letošní úroda dva kocouři. Oba prej zůstanou doma o tom rozhodnul náš kočičí princ Pepíno:
    1 point
  45. Ale furt je to nejhezčí modrá , jakou kdy Peugeot měl a ta druhá fotka je fakt o hodně lepší
    1 point
  46. vendelinek

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    Asi bylo Míšovi na sluníčku teplo a usnul
    1 point
  47. Dnes jsem opláchl ten pyl z borovic. :D Neměl jsem to dělat. Teď to budu muset nějak zalátat než seženu jiný dveře. Ale po umytí, z dálky a ze správného úhlu to ještě není nejhorší.
    1 point
  48. Béďa

    306GTi-6 by Béďa

    Budu jezdit jen po dvou kolech! Poloviční spotřeba, poloviční opotřebení pneu, samé výhody! Jen jsem se nemohl rozhodnout kterou stranu zvolit, nakonec to bude kvůli lepšímu předjíždění ta levá
    1 point
  49. Háček

    Starej mazlík 405

    Svítá naděje, v patek se přijede mrknout kamarád klempíř, ja pomohl jemu a on možná podle stavu pomůže mě, oficiálně prohlašuji že naděje ještě nevyhasla a do konce období povinného ručení nějaký čas zbývá Přiznám se že jsem v autě seděl o vikendu a fakt mi ten starej pekáč chybí a chci ho zase slyšet chrochtat a jezdit s nim
    1 point
  50. Verýsek

    Nová 2008

    Byla jsem fotit západ slunce a pak si hrála s fotkami
    1 point
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...