Jump to content

MilanF1

User
 • Posts

  16,922
 • Joined

 • Days Won

  20

Everything posted by MilanF1

 1. Ten hever je krátký. Zvedá se to za prahy. Gumové podložky pod zvedací body. Lepší fotku nemám.
 2. Kluci od Ferdusu dneska namontovali hever.
 3. Ustájení pro cabrio se konečně dočká nové podlahy. Aktuálně je z něj první návštěvník dílny.
 4. Použil jsem protiskluzovou přísadu. Tak bych se klouzat neměl. V práci máme podobný nátěr a nekloužeme se... Ale taky to je možná tím, že za 13 let už je obroušený každodenním provozem.
 5. Mám cca 60m2 a koupil jsem 60 kg + 12 litrů ředidla. Tmel na spoj hrany betonu a omítky, valecky, štětce, protiskluzova prisada. A vyšlo to na 26 000 Kč. Zbylo mi 10 kg materiálu a 4 litry redidla. Ale ještě mě čeká dalších asi 45 metrů nátěru, někdy na podzim. Je pod tím nový beton, od firmy, zavlhla směs, 10 až 12 cm + kari + vlákno. Betonaz byla 22.4. Celkem mě podlaha vyšla na 1000 až 1200 Kč za m2. Přesně to nemám spočítáno. Ale cca 500 Kč za m2 betonu, 400 Kč za m2 epoxidu. + kari, ztracené bedneni, štěrkový podklad... A spousta chutě do práce. Já jsem použil Epoxiban, píšou pro extrémní zatížení. Je to dvouslozkovy epoxid. Lze koupit určitě něco levnějšího.
 6. Epoxidova podlaha. A @Pe.Tr pokračuje jak?
 7. Snad PSE vydrží do Mladé Boleslavi. Dneska jsem na Zličíně vzal za vděk jinými hybridy. A lépe se mi jelo s 308 225 koní než s 3008 300 koní. Ale ani jedno neucarovalo. A ten design, to je ale věc názoru.
 8. Já tam měl mít GTi, jenže info, kdy navest auto mi neposlali. Když jsem to začal řešit, už jsem nestihl auto dovést. Navíc, co vím, tak snad ani francouzky auta tam nebyly (žádná francouzská sekce). Myslím, že ta akce za to moc nestojí. By mě zajímalo, jak vypadá Goodwood festival od Speed v UK. A dress code, viz níže.
 9. O víkendu bylo větrání GTicka v Rakousku. Krásné počasí. A po příjezdu jsem čuměl jak puk na spotřebu. Užívejte si taky se svými auty.
 10. Neprodávám Já, ale dneska jsem viděl další zajímavé auto. Možná jste si ho někdo všimnul na Facebooku. Za mě pěkné auto, bez koroze. Nejspíše nelakovane, dlouho stojí, ale brzdí dobře. Krom katu to chce vyměnit ještě chladič vody. A auto projde STK. Pro mě je tam více problémů. Hluky od podvozku, načatý kloub poloosy, slyším i ložisko. A autu pomalu padají otáčky a po sundani nohy z plynu cuká... Možná jen lanko vyměnit. Ale motorove dobrý, jde za plynem, je tichý. Pokud někdo chce kontakt, ať napíše SZ, majitel nechce zveřejnit své telefonní číslo. Předám kontakt případnému zájemci. Zdravím, Prodává se tento vůz, Peugeot 406 SW Kombi. Benzín N95, motor 2.0, najeto 130.550 km, rok výroby 1997, velmi dlouho garážovaný, hodně to stálo. Pojízdné, dá se s tím normálně jet. Má to platnou STK do července. Vysypaný katalyzátor, baterie bude chtít v dohledné době výměnu. Má to klima, rezervu, tažné zařízení. Před pár lety měněna spojka, celý výfuk. Auto stojí v Poděbradech, Středočeský kraj, Představa cena je tak 17-18 tisíc, domluva možná. Prodává se pouze jako celek, i když spousta náhradních dílů je použitelná. Odhlášení nebo přepis pochopitelně nutný! Odkaz na majitele na FB: https://www.facebook.com/pavel.nemecek.712
 11. Dneska nafta na EO Benátky za 45.50. Včera byla 44.70 a předevčírem 43.70. Dneska jsem tam nalil za 2000 Kč. Jezdit se musí.
 12. Bývalá loni sháněla něco do 150, malé, spolehlivé a mladé. Takže stejné zadání. Já chtěl pro ni 207, ale tam je to samé VTi... nakonec se postestila 206+ s 1.4 55 kw, tedy klasika motor. Rok 2010, nebourane (odrene z provozu) a najeto 90 000 km. Cenovka 49 000 Kč. Na servisu to spolklo asi 15 000 Kč (disky + nové zimní, rozvody, vyfuk a další blbosti). Pro začínajícího řidiče takové auto asi Ideál. Rozhodující nebyla cena, ale malé spolehlivé auto. Bohužel Peugeota po roce 2010 raději ne, to už i ta Fabia vypadá lépe. Tu opraví každý druhý mechanik.
 13. Tohle je technologicky problém a náročné. Nalakovat, vysoustruzit a pak zase lak. Proto ta cena. Jedny jsem "zachraňoval", ale způsobem dvoubarevného lakování. Málem zůstaly jen stříbrné... To bylo o nervy. A stejně jsem nebyl spokojen s výsledkem.
 14. Pe.Tr ale maká... tahá elektriku, tu bych měl taky začít v novém baráku, ale teďka se věnoval čas dílně.
 15. Já ten hever použiju jednou za měsíc, chtěl jsem ho mít mimo průjezd. Když se přijede v zimě, jen parkovat, ať se nestojí na heveru.
 16. Já ho chtěl mít rovně, aby se vedle něj vešlo další auto. Říkám, že tam je málo místa. 7,7 x 7,7 m. Ale ten prostor zvětšit nešlo. Díky bohu alespoň za tohle. Plus k tomu je malá dílna s ponkem a pak sklad. Rok stará fotka, teď je to plné nářadí.
 17. Kluci mohou přijet betonovat. První věc, kterou nebudu dělat já.
 18. MilanF1

  FILMový koutek

  Dneska jsem v předpremiéře viděl francouzský film Notre-Dame v plamenech. Doporučuji zhlédnout. Pro mě to byl emocionální zážitek. Více se napsat nedá, musí se to vidět. Takže šup, šup do kin.
 19. 8. dubna 2022 byl datum k oslavě, toto auto je mezi námi již 30 let. V mém vlastnictví 8 let. Letos mám v plánu dokončit ustájení pro cabrio, včetně dekorací. Takže dárečky budou.
 20. Jsem rád, že návod i po letech slouží svému účelu... Já jen u sebe doufám, že mi cidlo funguje dobře, dlouho jsem ho neměnil.
 21. U mě poměr cena výkon vyhrál epoxid. Hlavně si to za den udělám sám.
 22. @Pe.Tr co ty budeš mít na podlaze?
 23. K tomuto prostoru budou ještě 2 garáže. Jedna 20m2 a druhá 25m2
×
×
 • Create New...