Přejít na obsah

MilanF1

Uživatel
 • Počet příspěvků

  16 245
 • Registrace

 • Poslední návštěva

 • Vyhraných dnů

  13

Vše od uživatele MilanF1

 1. MilanF1

  Test autošamponu

  Ano, je tam efekt vosku ... odpuzuje vodu ... otázka je, jak dlouho to tam vydrží.
 2. Keramickou ochranu s běžnými prostředky na lakovne nejsem schopen bezpečně odstranit. Aneb je problém daný díl obrousit, aby mohlo dojít k jeho prelakovani v případě opravy. Aneb ta ochrana je hodně tvrdá. Dále jsem nezjistoval. Nevím, jak je to s prodloužením životnosti u keramiky. Meguiars má prodloužení ochrany uživatelsky jednoduchý, v rozprasovaci roztok, který se aplikuje po umytí a ususeni. Netřeba znovu lestit. Roztok za méně než 1000 Kč je na opravdu hodně aplikací. Odhadem tak 20 (na 20 měsíců). Teoreticky lze do nekonečna udržovat ochranu laku a hydrofobitu.
 3. Ano, 11 hodin práce s tím, že Tomáš pomáhal. Měli jsme jen krátkou pauzu na oběd, jinak jsme se nezastavili. Nicméně měli jsme docela dobrý čas, proto jsem ještě vyleštil okna a aplikoval tekuté stěrače. Na auto nepřišel klasický vosk (carnauba), ale od Meguirs nejvyšší řada ochrany na bázi polymerů s vysokým stupněm hydrofobity (odpudivost vody). Cenově úplně jinde než vosk. Nejedná se o keramickou ochranu, proti ní mám své výhrady.
 4. MilanF1

  Kolik mate najeto?

 5. MilanF1

  Nový Peugeot 508 už jezdí

  508 bude hlavně o pohodlí, nečekám od toho sportak... možná jestli bude 400 konova verze...
 6. MilanF1

  Nový Peugeot 508 už jezdí

  Já našel 1495 ... i tak to je o 290 kg více než 308. Plynule snad řadí dnes každý automat. Neboj, já na 508 najdu mouchy.
 7. MilanF1

  Nový Peugeot 508 už jezdí

  Na ten motor 225 s EAT8 jsem zvědav. Jdu hledat, kolik to auto váží, to bude dost podstatné... Já raději manuál, ale pokud bude pěkně odstupnovane a řadici jak to mám rád, proč ne automat.
 8. MilanF1

  Nový Peugeot 508 už jezdí

  GTi to nebylo. S tím jsem loni nejel, jelikož bylo stejné jako mám doma, tedy krom předního nárazníku a infotainmentu. Jel jsem s 208 81 kw, 308 (Ta mi přišla uskakanejsi jak GTi) a to třetí auto si nepamatuji... Já mám za to, že adhezi na kruhaci jsem zkoušel s 208... A 308 GTi nebude? Tak to si musím zajet jinam vyzkoušet motor 260...
 9. MilanF1

  Nový Peugeot 508 už jezdí

  To bylo s 208, že? Ále s GTi to bude lepší... rychlejší.
 10. MilanF1

  Nový Peugeot 508 už jezdí

  To ne, prý se se mnou vůbec nebál, že tam měl jiné borce. Byl v klidu i při rychlosti x40 ... pamatoval si mě hlavně díky mým komentářem k nedokonalému lakování. A taky mým specifickým požadavkům na komfort na palubě. Když mě loni po roce uviděl, tak hlásil: Já vás znám... a když jsem mu ukázal na moje GTi, bylo mu to hned jasný. Nicméně loni se mi věnovala Verča, kterou jsem taky svými komentáři nepotěšil, aneb 1.2 81 kw nejede a vrza madlo dveří (208)
 11. MilanF1

  Nový Peugeot 508 už jezdí

  To já nejvíce budu těšit na Vercu. Pokud mě nebude chtít, tak se svezu s Karlem, ten si mě velmi dobře pamatuje.
 12. MilanF1

  Nový Peugeot 508 už jezdí

  Aby se Roadshow dožila
 13. MilanF1

  Peugeot 405 T16

  Přesně tak, vím o jenom T, co majitele stalo podobný penize, ale nejezdí...
 14. MilanF1

  Potkal jsem klubáka...

  No tak napíšu mezi Stratovem a Ostrou ... to jsem si všiml Opela, jak jede od Šnepova. Ale ten frajer v Audi byl pěkně vypatlaný. Já se přiznám, že jsem byl zamyšlený, normálně jsem zastavil na stopce a čekal. Až když jsem si všiml, že se s autem vlníš po silnici při usilovném brzdění, nějak jsem si uvědomil, že kdybys ho nabral, tak Audi hodíš na mě.
 15. MilanF1

  Stříkání dutin

  Tohle má smysl dělat právě u mladých aut, kde ta koroze ještě není. Tím pádem vytvoříme prostředí, že se koroze nebude tvořit. U těch starých je to spíše o zpomalení procesu. Ale dneska je konzumní společnost, kdo si koupí mladé auto, tak ho většinou za pár let posílá dál a nějaká koroze ho netrápí, aneb pod auto není vidět. Dutiny na novém autě dělám každý rok, stačí mi dva spreje. Ono je důležité to udělat alespoň jednou, zvláště když Francouzi mají vnitřky prahů suché.
 16. MilanF1

  Potkal jsem klubáka...

  Si tak budu všímat nějakého Opela.
 17. Absolutně bez koroze, to bych si rád prohlidnul přední podbehy a další místa. Pokud je fakt bez koroze a s Hardtopem, je to dobrá nabídka. Jen to chce péči o lak.
 18. MilanF1

  renovace alu kol vč změny barvy

  Sakra, to máš pravdu. S tímhle na mě nechoď. Obecně já malé díly nemám rád. A určitě nechci zalepovat okýnka na tom náklaďáku... to fakt ne. Tohle moje vicebarevne lakování, je naprostá pohoda. Čistého času jsem na tom lvi strávil tak 1 hodinu....
 19. MilanF1

  renovace alu kol vč změny barvy

  Ja jsem si chtěl pohrát s barvickami a do podobných jako na autě, včetně neznatelneho přechodu. Aneb zajímavá dekorace na stůl. Pokud někdo chce udělat nějaké podobné kravoviny, není problém. Případně pokud by někdo chtěl něčeho s Peugeoti tématikou zbavit, rád koupím a přebarvim si, dekorací není nikdy dost.
 20. MilanF1

  Oficiální sraz(y) Peugeot Club 2019

  Doba se posunula, na srazy jezdí staré ksichty (nováčků určitě moc nepřibývá), jenže ty staré ksichty už většinou mají rodiny. Už jim není 20 a musí mermomocí ukazovat plechového miláčka. Nyní už řeší místo auta děti a priority jsou jinde. Ti mladí zase raději budou sedět u obrazovky nebo u mobilu, než aby někam vyrazili na víkend osobně. Když se tu házely kempy, třeba tohle: http://www.pensionkneznice.cz/ To je snad 5 let, co jsem tam pořádal sraz... ten by myslím vyhovoval i rodinám s dětmi (penzion s vlastní sociálkou). Je to jenom nástřel, nemám čas něco organizovat...
 21. MilanF1

  Oficiální sraz(y) Peugeot Club 2019

  Dlouho nepamatuji sraz na začátku května, prodlouzeny už vůbec ne. Ale myšlenka prodlouženého srazu je krásná, ale já ji nestihl realizovat. Doufám, že najdete organizátora a kemp, abyste ve srazech mohli pokračovat.
 22. Ani ti nevím, jak se ke mně před lety dostal... několik let byl na dešti venku. Tak jsem mu udělal novou fasádu. Tady stav včera ráno.
 23. MilanF1

  renovace alu kol vč změny barvy

  Hotovo, už může na stůl.
 24. MilanF1

  renovace alu kol vč změny barvy

  Dobře. Je tam. A k tomu ještě další tuning.
×
×
 • Vytvořit...