Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 11.2.2020 Ve všech sekcích
-
Co jste dnes udelali...
Pe.Tr a 4 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele RichVa za téma
to vpravo je kolejová splitka https://cs.wikipedia.org/wiki/Kolejová_splítka V jedné trase vlečka spolu se zkušební tratí https://cs.wikipedia.org/wiki/Depo_Kačerov Splítky se používají i na dráhách společných pro koleje se stejným rozchodem, avšak jiného technického systému (např. jiné geometrie kolejnic). V Praze mezi depem metra na Kačerově a železniční stanicí Praha – Krč je kolejová splítka tratě metra a železnice (obě o normálním rozchodu, ale osy kolejí jsou proti sobě o 0,5 metru posunuty, neboť napájecí kolejnice metra zasahuje do průjezdního průřezu železnice). Pak se koleje vlevo tváří jako úzké5 points -
Auto je spravený FAP je nový a dal jsem i nové rozvody.. Cena za FAP je 28tis. + práce 4800kč Na závěr bych řekl, že u tohoto auta 3008 2.0 Hybrid bohužel nemá cenu dělat vyčistění filtru a žádné pokusy s rádoby zaručenými výrobky na vyčištění. A hlavně u FAPu to i s konstrukčního hlediska to nejde. Jediné co můžete změnit je rychlost zanesení FAPu a to kvalitní naftou bez Biosložek. Na 308 1.6hdi to budu mít za pár tis/km to stejné tady je filtr levnější a teď vím že je lepší je rovnou vyměnit za nový, než se s tím takhle babrat.3 points
-
Diagnostika Lexia
inoxing a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele baffy za téma
A tak na druhú stranu ,vydržal si dosť dlho3 points -
renovace alu kol vč změny barvy
jirka307 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele MilanF1 za téma
3 points -
Natáčení s auty
radim.1008 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele D.Benny za téma
Čau kluciiii:-), kamera se hlásí a to někdy během března. Tentokrát se jedná o součastnost a je jedno jaká to budou auta. Musí tam být vše jediné co zůstává pořád stejný je že nesmí být barvy černá,červená, bílá. Budou Marocké SPZ na autech :-). Tak kdo má nové tak posílejte fota s vašimi nacionále na mejl daniel.benes.acer@centrum.cz. Spoustu z Vás už mám tak doufám že se zase uvidíme. Honorář je stejný a to sice 000 Kč jako vždy po natáčení. Budu se na Vás stálé těšit2 points -
Co jste dnes udelali...
jarokare a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele pavelu96 za téma
Nesmíš to prezentovat na majoru Zemanovi...2 points -
VAN 2 CAN převodník
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
Tak mi nějaký desky pošle Jediný co tak kdyby někdo z nás cokoli vylepšil, chtěl by o tom vědět aby se mohla případně vydat další verze desky + dávám odkaz na toto fórum a toto vlákno. Zbytek ještě domluvíme.2 points -
OTVOR POD SEDADLEM ŘIDIČE
Laďa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele RichVa za téma
Takto to má vypadat peugeot-5008-2012_191.pdf2 points -
Diagnostika Lexia
Mikis a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Andy22 za téma
Baffy, ty jsi moje spása! Děkuji moc za radu, kterou teda bohužel čtu až dnes Od roku 2016 mi nefunguje diagnostika, tak ještě že jsem ji nevyhodil! Hned jak jsem četl, jak to někomu normálně fungovalo a pak najednou žádná komunikace, tak jsem si říkal, že je to jak s tou mojí. Normálně jsem diagnostikoval a pak jestli jsem nějak pohnul kabelem a najednou hláška, že neprobíhá komunikace. Myslel jsem, že odešla někde nějaká pojistka, ale tohle mě vážně nenapadlo hledat. Vše jsem i několikrát přeinstaloval a nic. Už jsem i ty 3 litry oželel a najednou mi svitla naděje. Diagnostiku jsem rozdělal a ejhle, zas*anej číňan zku*ví kde co může. Opravdu úplně stejně naprasenej konektor! Kdyby to bylo propájený přes otvory durch, ale jen takhle položeny na desce a ten tvrdej svazek káblů co to vyloženě vylamuje . Tak jsem to taky proletoval, nechal schválně trochu jakoby vylomený, aby ty dráty to tak neodtlačovaly a diagnostika funguje!!! Super, moc děkuju.2 points -
new 2008 2019
Charlie 1 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Milan+ za téma
No vidíš a naši kluci z práce, cyklistika trošku jiná kategorie, řikaj, že kolo na kouli nee, nejvíce se tam práší a ten prach zaleze všude. Ale je fakt, že nemaj kola za méně jak2 points -
2 points
-
Vtipy
Pepito a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele OK406 za téma
Babička koupila dědečkovi papuče, prodávající jí je dal jen tak do sáčku. Cestou na autobus našla takovou pěknou krabici a papuče do ní vložila. V autobusu si k ní přisedl mladík a se zaujetím si čte nápis na krabici Primeros 100 kusů. S podivem se ptá babičky ,,To ve vašem věku ještě potřebujete? "Babička odpoví ,,Já ne, ale děda." ,,To má do konce života, ne?" ,,Ale ne" odpovídá babička ,,jemu vydrží sotva dva měsíce."2 points -
Co jste dnes udelali...
OK406 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Sawoy za téma
Tady před chvílí lítaly kočky ... koukám z okna jak se na zahradě pod smrčkem krčí straka ... vedle u souseda na třešni si brousí drápy kočka jak malej pes ... tak si to vypočítala, skočila .... a zrovna fouklo, v nárazech to tady ukazuje i 105. Bylo to jak v animáku - fláklo to s ní o prkennej plot těsně pod horní hranu, ale to byla pumelice !! Chvilku tam jakoby zůstala přilepená a pak totálně out sjela rozmázlá po těch prknech, jen jsem čekal jestli se začnou loupat hobliny od drápů No ležela tam snad minutu než se odpotácela ... Dneska to je výzva pro dronaře, ne? A Labe nám teče opačně ... VID_20200210_132335.mp42 points -
Peugeot 5008 1.6HDi 82kW z Ria de Žambéra - Na zimních Sava Eskimo HP2, po STK, rozvodech a oleji
OK406 zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
Kamarádi, kamarádky, přátelé, známí i neznámí, dovolte mi Vám představit náš nový rodinný dostavník. Jedná se o Peugeot 5008 1.6HDi 82kW ve výbavě Premium (Allure). Auto spatřilo světlo světa v září roku 2011. Narodilo se v šedé barvě Thorium a v pěti místné variantě. Z výbavy vyjmenuji navigaci WIP RNEG, head up displej, panoramu, lyžiny, Video Pack, přední a zadní parkovací senzory. Auto jezdilo v Belgii a mělo zaplacený Optiway servis. Tudíž veškeré opravy jsou zaznamenány v databázi. Ke včerejšímu dni najelo 114 483km. Zakoupil jsem ho u Auto Wozar Lednice, prodejce vozů značky Peugeot z programu Peugeot vyzkoušené vozy Confort. Na vůz se vztahuje roční záruka. 5008 má nějaké kosmetické vady, lehce promáčknutý lem nad zadním levým kolem a trochu podřený nárazník od nakládání věcí do kufru. Taky lehce odrbaný dva disky od obrudníků. V minulosti byly nejspíše stříkány řidičovi dveře. Ale to není nic, kvůli čemu bych se neměl radovat z této koupě. Proběhl předprodejní servis, který spočíval ve výměně oleje, filtrů, autobaterie, výměny nějakého plastu pod nárazníkem, předního pravého podběhu, mechanizmu sklápění obou zrcátek, výměny tepelného štítu nad výfukem a výměny nějakých žárovek. To bratru za 22tis.Kč. Rozvody jsou měněné cca v 80tis.km na svolávačku. V dohledné době nás čeká doufám, že zatím pouze nákup druhé sady kol se zimními pneumatikami. Nákup vany do kufru, gumových koberečků, i když v autě jsou originál koberce a aktualizace map. V budoucnu přemýšlím nad doplněním přehrávače pro Video Pack a sehnání dobrovolníka na počeštění našeho dostavníku. Auto je vybaveno pouze kompresorem na opravu pneumatiky. Přemýšlím o doplnění rezervy a heveru. V originálu to celé údajně přijde na nějakých sedm tisíc. 07/17 - 114 483km - Nákup auta, výměna oleje a filtrů, autobaterie 08/17 - 115 100km - Koupeny gumové koberečky a vana do kufru 08/17 - 115 500km - Koupeny 16"liťáky na zimu 09/17 - 115 920km - Výměna kondenzátoru klimatizace + náplň 10/17 - 117 200km - Koupě Sava Eskimo HP2, přezuto 04/18 - 120 790km - Vyváženo, přezuto na letní 04/18 - 120 800km - Výměna zadní mlhovky 10/18 - 126 820km - Přezuto na zimní 12/18 - 127 680km - Koupena autokamera 01/19 - 128 480km - Diagnostika a nucená regenerace filtru pevných částic 04/19 - 129 360km - Výměna oleje, vzduchového a kabinového filtru 04/19 - 129 390km - Přezuto na letní 07/19 - 132 430km - STK, výměna tyčky stabilizátoru 10/19 - 135 780km - Vyváženo a přezuto na zimní 04/20 - 138 360km - Přezuto a vyváženo na nové letní Savy UHP2 215/50R17 95Y 05/20 - 138 700km - Vyměněn vstřik na prvním válci 05/20 - 138 850km - Vyměněny zbývající tři vstřiky, přehrání softwaru, výměna klimakompresoru, naplnění klimatizace 06/20 - 139 080km - Vyměněna hluková izolace nad motorem za starší neroztrhanou 06/20 - 139 300km - Výměna FAPu a aditiv Eolys 07/20 - 139 890km - Dotažení tekoucí trubky k prvnímu vstřiku 11/20 - 142 800km - Výměna předních stěračů, vyváženo a přezuto na zimní 01/21 - 143 350km - Nový klíč 04/21 - 144 000km - Vyměněn olej, filtry a těsnění řidičových dveří 05/21 - 144 400km - Přezuto na letní 06/21 - 145 100km - Rozleštěno, vytepováno, navoskováno 07/21 - 146 050km - STK, vydezinfikovaná klima 07/21 - 146 100km - Zalepena píchlá levá zadní letní pneumatika 09/21 - 149 330km - Výměna ramínka zadního stěrače 10/21 - 150 090km - Přezuto na zimní 11/21 - 150 680km - Výměna předních kotoučů, desek a zadních destiček 03/22 - 151 980km - Výměna nádržky aditiv Eolys 04/22 - 153 095km - Vyváženo a přezuto na letní 05/22 - 153 190km - Stříkané páté dveře a zadní nárazník 05/22 - 153 250km - Nalepena ochranná lišta zadního nárazníku 07/22 - 154 285km - Vyměněn olej a filtry 08/22 - 154 416km - Vyměněny přední stěrače 09/22 - 157 286km - Vyměněny stabilizační tyčky, oba spodní čepy a čtyři silentbloky na přední nápravě 09/22 - 157 587km - Výměna žárovek denního svícení 11/22 - 157 730km - Vyváženo a přezuto na zimní 05/23 - 162 520km - Vyváženo a přezuto na letní 06/23 - 162 970km - Výměna zadních brzd, kotouče a desky 07/23 - 163 320km - Výměna hlavice řadící páky 07/23 - 163 510km - STK 07/23 - 163 675km - Výměna levé žárovky denního svícení 10/23 - 166 590km - Výměna oleje a všech filtrů i s palivovým 11/23 - 166 790km - Přezuto na zimní pneu 01/24 - 167 940km - Výměna levé potkávací H7 žárovky 04/24 - 169 695km - Přezuto na letní 04/24 - 170 090km - Výměna pravé žárovky denního svícení 05/24 - 170 360km - Zalepena píchlá levá zadní letní pneumatika 07/24 - 170 815km - Čištění klimatizace ozónem + doplnění 11/24 - 174 820km - Vyvážení a přezutí na zimní pneu 06/25 - 177 990km - Vyváženo a přezuto na letní pneu 07/25 - 178 440km - STK, výměna rozvodů, vodní pumpy, plochého řemene příslušenství, oleje s filtry, čištění klimatizace 10/25 - 181 430km - Přezuto na zimní 12/25 - 182 570km - Výměna žárovky levé parkovačky Pár fotek, zatím hlavně od prodejce.1 point -
Tak po 7mi letech věrného sloužení červené Partnerky, nadešel její čas a dal jsem ji manželce na rok nebo dva ať se naučí jezdit, a koupil novějšího parťáka. Vcelku jsem ani nepřemýšlel nad tím co koupit, snad trochu 5008, ale je pro mě malá, a jako hodinovej manžel po práci byla volba jasná. Řešil jsem jen motor a měl jsem základní parametry co auto musí mít, zadní vyklápěcí dveře, oboje boční dveře, střešní hagusy, digiklima a zadní dělený sedačky. Na výběr toho tolik nebylo, ale nakonec se našel, po měsíci hledání. Je to 2009, 1,6hdi 80kw, najeto 183tkm, mělo by to více méně sedět, ověřeno v Peugeotu, ale člověk nikdy neví, že jo. Z výbavy to má navíc 8 airbagu, tempomat, roletky na bočních dveřích, vyhřívání zadku, el. sklopná zrcátka, parkovací asistent vzadu, středový box mezi sedačkama vpředu, vyklápěcí zadní okno, klasiku jako ESP a podobně asi zmiňovat nemusim. Zatím jsem nepřišel na nic že by tomu něco bylo, všechno funguje jak má. Prvně pořeším olej a filtry, rozvody a pak se uvidí. Ještě se musím podívat jaká tam je povinná výbava a podobně, koupit smeták na sníh, škrabku atd. Zatím pár foto, koupeno včera, přivezeno za tmy, takže až dneska pro cestě z práce pár fotek.1 point
-
1 point
-
Napsal jsem to blbě , myslel jsem tu pravou část Teď už aspoň vím , co je kolejová splítka díky1 point
-
Nejen na jih: http://osoblazsko.cz/encyklopedie/objekty1.phtml?id=820861 point
-
Ano, podle mapy.cz to je vlečka z nádraží Krč do depa Kačerov. Ale úzkokolejka to není, má to standardní rozchod. Na úzkokolejku je třeba vyrazit např. na jih a projet se z Obrataně (mezi Táborem a Pelhřimovem) do Jindřichova Hradce a dál pokračovat do Nové Bystřice. V Jindřichově Hradci je ještě krásná technická zajímavost - z nádraží vede trať o třech kolejnicích, která se nejprve v Dolním Skrýchově a pak ještě za silnicí J, Hradec - Jarošov nad Nežárkou rozbočí na standardní a úzkokolejnou trať. Holt naši předkové byly šetrní. A já dnes náhodou zapnul telku a tam mě hodně zaujal "propagační" pořad k 45 letům pražského metra. https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/12718505776-24-hodin-prazskeho-metra/219382567571 point
-
Tak uz je auti v koline dle planu melo byt 14 ale vcera v 19:15 nekdo odklik parkynk v cr takze uz jen docourat k prodejci coz nikdo nevi a nevidi prej kdy bude ale snad do tydne1 point
-
Tak jsem trochu pátral na netu, manuály k vozidlům jsou rozděleny na tři různé vydání, podle data výroby vozidla takto: 01/04/2017 - 19/11/2017 20/11/2017 - 30/11/2019 01/12/2019 - ∞ První dva modely mají v hlasovém ovládání uvedeno pouze 12 jazyků a čeština mezi nimi není. Poslední manuál, který by se měl týkat i mého auta už uvádí 17 jazyků včetně češtiny. Bohužel tomu tak ale není. Zjistil jsem, že některé jiné Peugeoty, např. Traveller a nová 208 česky umí. Musí být ovšem v autě instalován nový hardware wave3. Já a doposud zjištěná auta co neumí česky mají starší hardware wave2. Možná by to šlo opravit pouze aktualizací firmware (když teď to umí polsky tak nic nebrání tomu, aby umělo česky ne?). Napsal jsem přímo importérovi Peugeotu, zatím jsem ale nedostal žádnou odpověď. Dle mého názoru už mají češtinu připravenou, dostane se ale do aut pouze až začnou montovat jednotky wave3. Mé auto bylo bohužel vybaveno starší jednotkou wave2. Tak pozor při objednávání auta, kdo by chtěl mluvit s autem česky, ať si zkusí tuto informaci ověřit. I když nevím jak, když prodejce není ani schopen zjistit, jestli bude mít auto vypínatelné sklápění zrcátek při zamykání. Tato funkce je velice užitečná při zadávání adres do navigace, nebo při hledání a následnému volání kontaktu z mobilního telefonu. Anglicky se s ním nejsem schopen domluvit, nenajde česká jména a ulice. Taky by uměl číst SMS zprávy česky... Možná si myslíte že to moc řeším, ale u auta za skoro 1000000 Kč a v roce 2020 si myslím, že by to měl být standart.1 point
-
Fruktisova 307 1,6HDi
Vena garážmistr zvýšil/snížil popularitu uživatele Fruktis za téma
Tak pískání vyřešeno výměnou kotoučů a desek ...děkuji @Vena garážmistr a byl si prozíravý...ta matička u toho sterace nebyla... Ale stačilo mi vyměnit sterac a žárovku u spz a jsem zmrzlej jak psi lejno.. Zitra v 715 stk tak jsem zvědavej... PS: Veno kola utazeny:)1 point -
VAN 2 CAN převodník
Péťa zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
Takže desky jsou vyřešeny. Pošle mi 4x v1.1 a 4x v1.4. Deska vyjde na 37 Kč a pošta na 74, celkem asi 340Kč (takže deska vyjde na asi 42Kč). Takže mi kdyžtak dejte vědět kdo by chtěl desku a jakou, podle toho objednám i odpovídající počet součástek (odpory a kondíky jsou v pohodě, ty jsou po 100 kusech, jen čipy a nějaký specialitky se shání po jednom-budu to brát v Číně, u nás by to vyšlo strašně draho). Jinak tady nějaký text ohledně toho, co si tu přečetl, nějaký odpovědi I read your forum and and here are some answers to the questions you were discussing: I saw that you guys were wondering why I chose the ESP32 and not another board (like nano, or pro mini). The answer is that the ESP32 has a very useful peripheral named RMT which makes it relatively easy to read the VAN bus. And also it is a very powerful chip with a high clock speed and two cores. Also it has a CAN bus peripheral built in so it requires only a few components to operate. Actually the 1.1 version only contains 7 parts: 2 resistors, 2 CAN transceivers (one for VAN and one for CAN), 2 capacitors and the voltage regulator. So if I would've used a chip other that the ESP32 it would be more complicated. Also because of the RMT peripheral if the ESP32 would not exists most probably the project wouldn't exist also. Reading the VAN bus is a pretty complicated stuff without proper hardware. That is one of the reasons why there is not much info on it on the internet. The other reason is that it is an old proprietary protocol which haven't been used in the last 10 or so years. So it is not as popular as the CAN bus. Another question was that why there is no code in the ino file. Well... because of reasons There is a good explanation about it here: http://www.gammon.com.au/forum/?id=12625 As probably you can see the whole project is huge compared to most of the Arduino sketches. Well.. this is because the the whole VAN-CAN translation is not that straightforward. I wanted to have a modular approach, which is relatively easy to maintain and to extend (at least for me). That brings the empty ino file with itself. But I admit that it is also good for copy protection against those who are not software developers I used Visual Studio and VisualMicro to develop the software, but the Arduino IDE also can compile it. Just download the zip, and open the empty ino file. It is just the logic is in another file but it is not that a big deal. You can still compile it in the usual Arduino way (just make sure you installed the required libraries into the Arduino IDE) Also regarding the telecoding of the RD4x units. My software doesn't support PP2000, but it is not mandatory. It is possible to read the VIN coded to the head unit with CAN messages. In my project it is possible to set what VIN to send to the radio. So the VIN number coded to the radio does not have to match with the VIN number of the vehicle. So you can get away without using PP2000 on the head unit. I can put together a small sketch to read the VIN number from the RD4x. A sketch can be made to only convert the codes from the remote stalk to CAN bus. That way those chinese head units which only support CAN bus can be also used in cars with VAN bus. And that way it is not needed to have the whole VAN-CAN bridge software installed. It would be like 30-40 lines of code. If you guys need it I can put that together for you. And of course, if any of you have questions regarding the code, feel free to ask, I am happy to answer.1 point -
1 point
-
Ne , ABS fungovalo , protože má jinou pojistku1 point
-
vcera jsem jezdil po praze jako neridic asi po stoletech a tak jsem koukal okolo sebe vic nez kdykoliv jindy, asi nejvic mne zaujala uzkokolejka pod jizni spojkou v urovni krče. @Vena garážmistr by mohl vedet co to je presneji a odkud kam to vede. celkem me to zajima1 point
-
Co jste dnes udelali...
skypeja zvýšil/snížil popularitu uživatele Havlicek.Lukas za téma
1 point -
mno, v klidu až do nějaké nehody, pak si pojišťovna umí uplatňovat dodržování předpisů...1 point
-
Hezký auto (mám tmavě modrou metalízu 1.6HDI 88KW Euro 4 max spokojenost spotřeba okolo 5L, aditiva měněné při 160tis/km FAP zanesen na 61% rozvody a spojka nové najeto 176tis/km.) Tak ten FAP bude skoro stejná cena. FAP jsem začal řešit až když se ozval sám jinak jsem do toho taky nerýpal jen při výměně oleje jsem dal nucenou regeneraci (12-13tis/km). Jezdím krátké trasy, abych profouknul saze. V novém FAPu máte i těsnění a šrouby které u repasu nejsou. Po výměně musíte přes diagnostiku nastavit FAP, nová instalace pak Vás to vyzve ke kratší regeneraci a vše se uloží, mně to psalo 0-1%. Když budou čidla OK a nenahlásí to chybu tak máte hotovo. Tady se pozná v jakém stavu máte celkově motor....1 point
-
1 point
-
Tak jsem sehnal dalsi servo. Po namontovani vubec neslo. Proud sel/nesel. Nakonec vypatrali nejakou pojistku, ktera byla na jedne strane jemne zacmoudena. Ocistili kontakty a servo funguje. Stejna pojistka je udajne i na ABS a to normalne fungovalo.1 point
-
OTVOR POD SEDADLEM ŘIDIČE
Laďa zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
Snad je v kufru. Musím se podívat.1 point -
OTVOR POD SEDADLEM ŘIDIČE
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele Laďa za téma
Klíčem co máš v kufru auta.1 point -
1 point
-
Jde to udělat, ale kdo by to dělal a proč. Spíš někdo dobastlil ISO anebo na svým originálním rádiu z jinýho auta nemá nakódovanej vin.1 point
-
Zdravím. Měl jsem podobný problém, jako tady někdo uváděl. Pravé světlo mi nenastavovalo automaticky výšku, pořád svítilo dolů, občas se chytlo. Když jsem odpojil motorek naklápění, chvilku to fungovalo normálně a pak zase nic. Zkontroval jsem čidla polohy, všechno v pořádku. Nakonec jsem mírně prihnul kontakty na motorku a od té doby vše funguje, jak má. Přitom kontakty vůbec nejevili známky oxidace, nebo špíny... Takže jestliže funduje jednomu světlu naklápění, druhé musí jít také. Hledejte chybu v motorku. Třeba to někomu pomůže.1 point
-
U nás byly v ulici závody dragsterů nebo pinball (záleží na úhlu pohledu) a pak přetlačovaná zakončená "karambolem" tj. - Nejdřív se hnali ulicí dva plastové kontejnery na odpad (čerstvě vysypané a ten popelářský vymaštěnec je nezabrzdil - asi byl zpruzelej, že moc fouká) Bylo to trochu jak Pinball / Flipper - trasu si drželi odrážením od zaparkovaných aut . . . - No a pak vyrazil na cestu ten poslední. Nějak se mu podařilo vyjet z toho výklenku a uháněl za těmi prvními co mi zmizeli z dohledu. Naproti mu jelo auto. Zapíchnul to, kopnul tam zpátečku a couval předtím kontejnerem. Nedal to, asi má problém rychle a rovně couvat. Ve finále ten kontejner odstrčil autem opatrně na stranu a rychle projel kolem něj. Doplněno: Na jízdu kontejnerů ulicí nemusí foukat 80 km/h. Stačí i méně, už se u nás závody konťasů párkrát konaly. Asi je opravdu problém je zabrzdit !1 point
-
Mě typový list prodejce zapomněl dát a taky jim přišel velký TP se špatným rozměrem kol, na autě byly z výroby 18" a v TP 19". Tak jsem je na to upozornil a prodejce vše za mě na úřadech vyřídil. Zapsání tažného i všechny rozměry kol. Teď tam mám 17", 18" i 19"...1 point
-
1 point
-
Po dlouhé době nějaký update také zde na fóru. Na autě se pár věcí změnilo... Jako první v řádě se na auto dodala rozpěrná tyč v zlaté barvě. Poté se na auto koupil magnaflow koncový leštění tlumič a rezonator Náhle se objevil problém s dobíjením takže výměna alternátoru Menší úprava saní a jeho vedení Přes vánoční volno jsem se pustil do rozleštění předních světel do čiré optiky To je zatím vše.. Teď příprava na STK která se blíží.1 point
-
@Shrek já jsem teď dělal přes NodeMCU dělal detektor kouře k druhé babičce, protože málem vyhořela, když si dělala vajíčko na tvrdo a zapomněla že ho vaří a šla si lehnout. Ve spojitosti s tím, když jsem chtěl mít upozornění na více mailů a i přímo na telefon, jsem narazil na aplikaci Blynk, snadno se to programuje a sama ta aplikace umí dost věcí, bohužel tam máš určitý počet "kreditů" za které si tam dáváš funkce (tlačítka, grafy, ukazatele, složitější vazby) a když ti dojdou, musíš dokoupit, ale to už nevím, kolik stojí.1 point
-
myslim, ze vela spekulujes, prepni to na D, otackomer neries, kedze ta drazdi v hladani problemu tam kde nieje. Mam od 2008 roku aj bmw x6 3.5d od nova, je to sice tank, ale v 3008 radi automat lepsie a jazdi sa s nim pohodlnejsie, runflat je vyklepavac a hlavne sa vsade aj s 3008 zmestim. Mam to iste auto ako ty zazil som s nim podobne situacie a ziaden problem som nezaregistroval. Presmikovanie prevodovky je vysvetleny a prevadzku umna nijak nezatazuje a ani to nevnimam. Mimochodom na diskoch los angels sa mi zacinaju robit korozne flaky teraz maju tak pol centimetra, do troch rokov mozno sa zosupe aj lak, super, prva zima este neskoncila. Tie brusene disky su mor.1 point
-
Hluboce mýlím? Tak jo A nebo třeba chápu souvislosti... Ten, kdo má u nového auta víc, jak jeden rozměr ve VTP, tak má neuvěřitelnou kliku. Automobilka musí kvůli nařízení EU homologovat každý model-výbavu-rozměr kol zvlášť a to stojí peníze. Takže, aby ušetřili, s určitou výbavou dostaneš jen jeden rozměr kol. Protože s jiným rozměrem kol a s touto výbavou nikdo homologaci neudělal. A proč to EU nařídila?1 point