Jump to content

Mikis

User
 • Content Count

  177
 • Joined

About Mikis

 • ID člena
  51505
 • Rank
  Pozorovatel
 • Birthday 02/01/1970

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2008

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  LA
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

1,894 profile views
 1. A je nějak spojený ten tlumič spojený s tou torzní tyčí co je v nápravě?
 2. Tak to mechanik prošel a prý to asi dělá ten tlumič vybrací na obr. č.10, nechtěl ho zatím odmontovat má trochu zarezlé uchycení a ani na to neměl čas a chtěl ještě kolem toho něco zjistit. Tak se tu taky chci zeptat jestli je tento tlumič vybrací nějak spojený s tím skrutným stabilizátorem, jak tento tlumič funguje a jestli se může poškodit tak, že bude bouchat a případně když by se tam nedal co by to způsobilo na P308 totiž tento tlumič vůbec není? Díky
 3. Hezké na auto za takové peníze
 4. No já to hlavně myslel tak, že se to dělá na jedné lince a určitě by bylo výhodnější dělat jen tři stejné výbavy než dělat těch výbav třeba 10. Jinak nevím jak kde, ale Coca Cola u nás a v Rakousku má stejné složení, alespoň dle etikety, místo cukru nějaký sirup
 5. A co přesně myslíš tou prachovkou ten díl na obrázku s tlumičem č. 5?
 6. Nějak jsem nikdy nepochopil proč se úrovně výbavy liší od země kde se vůz prodává a taky proč vždy u nás musí být něco nepovolené jako třeba teď ten prodej přes Peugeot store.
 7. Tak rezervu to nemá místo toho je v tom místě elektrická ruční brzba, prachovky a tlumiče právě chci aby zítra pořádně zkouknul mechanik a to tím, že je i demontuje, aby se dali lépe prohlédnout, uvidím co řekne a když nebude jasné co klepe tak asi zkusím vyměnit tlumiče zase taková paleta to není jen je trochu problém, že jsem nikde nenašel tlumiče včetně toho horního uchycení, a uvidím taky jestli na něco nenarazí na té torzní tyči.
 8. Bouchá te většinou když se auto na nerovnosti zkříží tak se to bouchnutí ozve od zadního kola za řidičem a zjištěno tak, že jsem vyndal vše co bylo v kufru, sklopil sedačky a vlezl dozadu a na nerovnostech poslouchal odkud to bouchnutí vychází. Kontrolovali to dva lidi a oba se shodly, že to jde zezadu s největší pravděpodobností ze strany za řidičem. Jinak to nemusí být ani nějaká díra, stačí i jen přejet třeba zlom na vozovce ale zešikma. Všechny možné kryty se kontrolovaly a drží a na tu tyč se takhle pěkně nepodívám tu prostřední část zakrývá právě ten tlumič vybrací a to je vidět tak je OK.
 9. No nápravu se mi zatím měnit nechce protože to není ta stará, ale tady jak jsem zatím zjistil je ta tyč uvnitř toho nosníku a na koncích by měla být přivařená do nosníku, takže by bouchat neměla. V pátek to má jít zase k mechanikovi a nechám tam sundat ty tlumiče ať zkontroluje pořádně to uložení. Jinak zvuk je to taková rána kovu na kov.
 10. Jen nevím jestli to má cenu když tam nebude nic poškozené a skrutný stabilizátor nebude prasklý
 11. Ano tohle je ta náprava a mě zajímá jestli je skrutný stabilizátor nějak dělený nebo je v celku jedna tyč přivařená na koncích k nápravnice, bez jakékoliv možnosti výměny a taky na co je a s čím je spojený ten tlumič vybrací na schématu pod číslem 11. Jinak problém je ten, že tam něco bouchá a nemůžeme přijít na to co, ale to jsem tu řešil v jiném tématu a mechanik vše zkontroloval a říkal, že tlumiče, uchycní nápravy přes silentblokyčíslo 3 je v pořádku a tak jsme vyměnili jen horní a dolní misky číslo 10 a 9, protože na jedné straně byla náprava ošoupaná od pružiny, ale bouchání nepřestalo, takže to asi nebylo tím a teď zkoumám dál čím by to mohlo být a tak chci vědět k čemu tam tyto díly jsou a jak jsou na tom s možností výměny. Nalezl jsem někde, že se provádějí repase nápravy, ale to byly nápravy na jiné Citroeny.
 12. Zdravím, měl bych pár otázek k zadní nápravě u Citroen C4 rok výroby 2011, který má shodnou nápravu jako starší verze P308. Jak je zde uchycený skrutný stabilizátor, který je umístěný uvnitř příčky zadní nápravy, jak se případně pozná, že je nějak poškozený a jestli je možné ho nějak vyměnit? K čemu na této nápravě slouží tlumič vybrací? Díky za info
 13. Nejvíc se mi líbí jak servis když neví kudy kam tak řekne, že je to takhle v pořádku, že je to vlastnost. jenou jsou to mapy, jednou je to hučící převodovka, jednou vrzání podvozku za chvíli to řeknou i u nepojízdného auta, že je to vlastnost, že to nejede.
 14. Představení celkem pěkné jen nevím když je to zřejmě slovák tak proč to má popis v angličtině a když už porovnává dvě výbavy tak by to měli být základní výbavy a ne s příplatkovými věcmi, ale pokoukání pěkné.
 15. Mikis

  Nová 2008

  Tak už tu jsou ty slevy 20 000kč na skladové vozy no nekup to.
×
×
 • Create New...