Jump to content

Mikis

Uživatel
 • Content Count

  111
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Mikis

 1. Mikis

  koupě 308

  Tak zajímavé já když před 8 lety kupoval nové auto tak mě právě u prodejce odrazovali od nafty, že na krátké cesty není dobrá že mám vzít raději benzín a teď tu čtu, že je to jedno.
 2. Pane bože tam všude ještě dají ten mizerný plast, kdyby alespoň byl takový, že se nebude po čase kroutit.
 3. Mikis

  Diagnostika Lexia 3

  Tak to jste mě moc nepotěšili začínal jsem uvažovat o koupi diagnostiky, ale s výhledem, že když si koupím novou 308 nebo 3008 tak si ji taky budu moci diagnostikovat a nastavovat.
 4. Jak se mi dostane domů tak ten stykač zkouknu. To se nedá říct, že točí, protože start vypadá jako kdyby jsi točil klikou, prostě to jde strašně ztuha a otočí motorem jen párkrát a je jen štěstí, že motor zatím vždy naskočí i když někdy až na několikátý pokus.
 5. Díky za rady zkusím sekouknout na ty silové přívody, ale ložiska by měla být OK protože byt startér posílaný na repas, ale vrátili ho, že je OK a není co repasovat.
 6. Mikis

  Diagnostika Lexia 3

  A až bude dostupný nový soft tak to půjde i bez připojení na server?
 7. Zdravím, sice to není Peugeot, ale Seat Leon s motorem 1.9 TDi, ale už jsem prohledal na netu kde co a nic kloudného jsem nenašel jak odstranit problém se startováním. Při startu po nočním stání není startér schopný pořádně otočit motorem (startování je to jako při -20 a s velmi starou baterií) i když se počká až zhasne kontrolka žhavení, baterie je nová 74Ah 680A, venku není žádný mráz ani zima. Motor sice naskočí někdy až třeba na druhý pokus, ale rád bych radu čím může být to, že startér pořádně neotočí motorem? Díky moc za pomoc.
 8. Mikis

  Diagnostika Lexia 3

  Chceš tím říct, že nová auta teď vyrobená jako třeba 308, 3008 atd. tak už nebudou s diagnostikou spolupracovat i když budeš mít nejnovější soft?
 9. Jo naše slavná EU a její Eko teroristi, ještě chvíli a budeme na auta muset kupovat i pneu stejné vzorkem i výrobcem jako když jsme auto koupili a když už nebudou k mání tak si budeme muset koupit nové auto, aby se učinilo ekologii za dost.
 10. Se mi líbí to, že udělají něco špatně na zadní nápravě, že vrže jak vrata od chléva a pak řeknou "bez podpory" no potěž.
 11. Určitě máš, ale na mysli před diagnostiku že?
 12. Tak jsem našel pár obrázků jak to vypadá a taky odkaz na jedno video kde je daleko víc nastavení v RT6 než tam mám já. Třeba tu položku palubní počítač tam vůbec nemám. Jak je to tedy možné a jak se tam to nastavení dá dostat? Zde je odkaz na video co vše tam má v nastavení: https://www.youtube.com/watch?v=b_nQ0JRZ4_U
 13. Vypadá to dobře jsem jen zvědavý jestli bude mít palubovku jako 3008.
 14. Já se ptal, ale on v tom servise taky o tom nic nevěděl. Jestli někde najdu nějaké ty fotky tak je sem hodím.
 15. Tak bylo auto konečně v servisu a čeština je povolena a plně funkční. Takže velké díky všem co mi tu pomohli, aby se to zdárně dotáhlo do konce. Jen mám ještě takovou malou otázku někde jsem viděl obrázky z RT6 na kterých je na velké obrazovce zobrazené okno kde jsou informace z palubního počítače a chtěl bych se zeptat zda to jde nějak povolit i u tohoto Citroenu C4 když má dva displeje a toto info se zobrazuje na displeji mezi budíkama? Díky za info
 16. Takže díky moc všem co mi pomohli aktualizaci mám hotovou teď tam mám verzi RNEG 2.86.B.1, ve které by měla být čeština, ale nějak nemůžu najít kde ji nastavit, na středovém budíku, kde se nastavuje jazyk tak není zobrazená. Co s tím pomůžete ještě jak ji nastavit musí se do servisu nebo to jde i nějak přes ty scripty? Díky moc všem
 17. Do Mělníka je to fakt dost daleko. Zatím se chystám na domácí aktualizaci tak snad to klapne. Jinak LA je Lanžhot to je takové naše místní označení
 18. Aktualizoval to z flashky, alespoň co mi ukazoval a říkal, že zkoušel dvakrát ten poslední (jestli teda je poslední verzi 2.86). Postupný upgrade asi nedělal. Je nějaká možnost někde získat ty FW nejlépe ověřené co fungují na 100%, že bych aktualizaci vyzkoušel sám doma určitě to není nějak složité a kdyby byli i nějaké tři mezi verze než bych tam dal tu poslední verzi tak by to bylo super. Díky moc
 19. Měli by jít aktualizovat přes USB, žádný slot na SD kartu rádio nemá, alespoň co je vidět.
 20. Tak jsem byl v autorizáku Citroen a celkem problém. K češtině se vůbec nedostal, protože mu do toho auta nešel nahrát ani aktuální FW verze2.86, zkoušel to dvakrát a ani jednou to auto nevzalo, mluvil něco o tom, že to vyhazovalo, že není co aktualizovat, že je tam nejnovější, ale v autě to ukazuje RNEG 2.07.A.3. Auto je z roku 2011 a co jsem se díval tak i mapy má z toho roku takže si myslím, že i FW bude taky stále původní z výroby. Tak nevím co s tím můžete mi někdo poradit třeba i jak na to podomácku, nebo alespoň zda jde a jak počeštit, alespoň rádio nebo navigaci, aby mluvila a psala česky prý to nějak jde s aktualizací map, kde to třeba získat nebo jestli může někdo poskytnout, můžete i do PM když to bude zde nelegální? Díky moc za každou pomoc.
 21. MJSytic jako kolovrátek ne, ale když máš rozdílné informace z různých stran tak tě to trochu nahlodává. Kontaktoval jsem i několik autorizovaných servisů Citroen a v některých psaly, že to jako autorizovaný servis nedělají a jinde mi zase napsali, že můžou zkusit aktualizaci a nastavit češtinu, ale na 100% to nemají ověřené a tak jsem z toho trochu zmatený. Tak jsem si to nakonec objednal v nejbližším autorizáku i když bez 100% záruky, že to půjde tak uvidím dám sem pak info jak to dopadlo.
 22. Ještě mám takový dotaz možná hloupý, ale FW v nových vozech s RT6 jako je Peugeot 308 nebo Citroen C4 je plně české menu včetně navigace a hlasu v navigaci?
 23. Když se pak aktivuje CZ tak bude menu rádia a všechno nastavování a hlášky systému v češtině, nemyslím tím jen navigaci, ale i vše ostatní?
 24. Takže konečně jsem se dostal k autu a vyjela mi verze SW RNEG 2.07.A.3. Takže co s tím dál? Byly by někde k mání mapy nejlépe zdarma a návod jak je tam dostat? Taky bych se chtěl zeptat jestli přehrátím firmware řídící jednotky a rádia v autorizáku českou verzí firmware, kdy teď je v němčině, bude pak vše v češtině? Díky za info
 25. Zkusím se nějak dostat na to jaká je tam verze a pohledat na jakých stránkách?
×
×
 • Create New...