Přejít na obsah

Nemesis

Uživatel
 • Počet příspěvků

  149
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Nemesis

 • ID člena 49660
 • Hodnost
  Pozorovatel
 • Datum narození 27.3.1990

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2015

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Peugeotovo
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

1 005 zobrazení profilu
 1. Nemesis

  Peugeot 308SW 1.2 130k Style

  Máme za sebou 50 000km. S autom som stále spokojný, nedávno sa objavila závada motoru stále niekoľko minút po studenom štarte, servis nakoniec vymenil čidlo, ktoré meria uhol pootočenia vačky alebo niečo podobné. Tankujem už minulého marca len N98 a občasné škubnutie pri akcelerácii sa úplne vytratilo. Keďže auto zažíva už svoju tretiu zimu, musím povedať že čelné sklo je strašne mäkké. Má na sebe už milión mikroškrabancov a aj slušný počet väčších škrabancov. Bočné sklo u spolujazdca mi zas skrášľuje dlhý šrám, kde sa asi medzi škrabku a sklo dostalo zrnko špiny pri škrabaní minulú zimu. Najradšej by som ich obe vymenil ale za tie prachy mi to nestojí. Záruku som kupoval 4r/100 000km a vo štvrtom roku budem určite dokupovať ďalšie rozšírenie na ďalšie 2-3 roky. Predsa len, je to Peugeot. Pred zimou začal vypadávať PP basový reproduktor, servis ma uistil že kabeláž je v poriadku, lebo elektrika ide najprv do basového a z neho do výškača a výškač hrá v pohode. Hádajte čo, po pár mesiacoch začína vypadávať zas.
 2. Nemesis

  308 SW Active 1.2 PureTech

  tak schválne, čo našiel servis ohľadne tej závady motoru? pretože mne sa stalo to isté cca pred mesiacom opakovalo sa to viac krát, nakoniec servis vymenil nejaké čidlo ktoré sníma polohu otáčky vačky či čo, nie som odborník vymenili to a kľud.
 3. Nemesis

  LED svetla v zime

  To je asi jediný model, ktorý to umožňuje kúpiť za príplatok. neviem, prečo sa na to vysrali pri 308/3008/5008. Bolo by fajn, keby sa tu stavil nejaký majiteľ novej 3008/5008 s LEDkami, ako to funguje v zime.
 4. Nemesis

  LED svetla v zime

  V akcii proti bežnej špine som to videl, ale ako si to poradí s mrznúcou vodou / ľadom, to ešte nevidel, každopádne žiadny peugeot s LED svetlami ostreky nemá, preto ma to zaujíma
 5. Nemesis

  LED svetla v zime

  ostrekovače sú z dôvodu, že ak bodový zdroj svetla vydáva viac ako 2000 lumenov, zo zákona musia byť ostrekovače, lebo potom sa svetzelný tok láme na špine a oslepuje protiidúce autá. V zime ostreknutie možno trošku pomôže zmyť sneh ale neverím že to roztopí namŕzajúci sneh / dážď. To nehovorím o tom že 308 / 3008 / 5008 ostreky ani nemajú. Ako teda fungujete v zime, tí čo to máte? Zaujíma ma práve, ak je auto pokryté námrazou či krustou z ľadu + jazda za sneženia / mrznúceho dažďa. Olda keď sa teplo z LED odvádza dozadu za svetlomet a vnútorný priestor svetlometu je tým pádom studený, tak to nič nerozmrazí ani nezabráni námraze. Po druhé a naposledy. Pokud chceš něco doplnit, použij tlč. "UPRAVIT".
 6. Nemesis

  LED svetla v zime

  No P308 nemá ostrekovače ani zapríplatok...ani 3008 ani 5008. Zastavovať hoci aj každých 15km je strašne otravné. Zaujímali ma hlavne skúsenosti majiteľov novej 3008/5008 ale v tej podsekcii ste mi tému zmazali. Ťažko to tu uvidia ak sledujú iba sekciu o svojom modeli.
 7. Nemesis

  LED svetla v zime

  Ahojte, Nakoľko sú modely a verzie dnešných áut s LED prednými svetlami čoraz viac dostupné a rozšírené, zaujíma ma, ako je to s LED svetlami v zime. LEDky totiž toľko nekúria, aby mohli roztopiť padajúci sneh/mrznúci dážď. Stretol som sa s pár reakciami ľudí, ktorí na tom boli rovnako, ale s xenónmi - stačí pár kilometrov v metelici a svetlo je celé zalepené snehom. Predpokladám že vyhrievané svetlá sú málokde, celkom ma zaujíma aj ako to má vyriešené nový seat leon, ktorý má tiež predné svetlá LED. Takisto, ako to riešite povedzme keď na auto nasneží / namrzne a potrebujete s autom odísť a na LED svetlách je námraza / ľad. Škrabať svetlomet by bola vražda a svetlo pokryté námrazou nesvieti takmer vôbec. Duplicitní vlákno odstraněno, vkládej jedno téma do jedné sekce. Díky, Béďa
 8. Nemesis

  Peugeot 308SW 1.2 130k Style

  Nesúhlasím. Ja s tým autom nejazdím na spotrebu a nikdy nenechávam otáčky klesnúť pod 2000, tam sa už ten trojvalec necíti dobre. Po meste 55km/h len na 3. stupni to je tak ľahko nad 2000. Okresky 100km/h na 5. stupni, na 6. stupni už má zas príliš málo otáčok. Minimálne párkrát do týždňa správne zohriaty motor vytočím niekoľkokrát do obmedzovača na 2. a 3. a priemernú mám 6.6, pričom veľa jazdím v meste. Trasy mimo mesta za 5.5 - 5.8 za hore uvedeného štýlu jazdy.
 9. Nemesis

  Peugeot 308SW 1.2 130k Style

  Máme za sebou 44 000km, dnes bolo autíčko konečne po dlhšej dobe komplet umyté.
 10. Nemesis

  Peugeot 308SW 1.2 130k Style

  mne menili sviečky pri 2. garančke.
 11. Nemesis

  Peugeot 308SW 1.2 130k Style

  Rieši to technik, ktorý o tom dosť veľa vie a v podstate jediné riešenie, čo peugeot ponúka je prehratie špecializovaného SW pre LSPI. Okrem toho odporúčajú už len tankovať N98 a vyššie. Od prehratia som už nejaké tie KM najazdil,, no tento rok sa mi to prejavilo menej ako 10x takže neviem posúdiť, či to problém vyriešilo, od prehratia SW to nepozorujem vôbec. Tankujem už však viac ako pol roka len N98.
 12. na SR je na to zvolávacia akcia, predpokladám že bude aj v ČR, určite požaduj záručnú opravu. Ide tam taká pena, ktorú nastriekajú niekde do nápravy.
 13. Nemesis

  308 SW Active 1.2 PureTech

  Zaujímavé. U mňa to po zásahu nevŕzga takisto. Ten FL má už celý nový typ MM systému, oveľa rýchlejší a výkonnejší, preto je dizajn mierne zmenený - taký istý systém je v novej P3008 a 5008. Nech auto slúži.
 14. Nemesis

  Peugeot 308SW 1.2 130k Style

  zatiaľ som vrzgot nepostrehol ale veľa sme nejazdili ešte.
 15. Nemesis

  Peugeot 308SW 1.2 130k Style

  Na to som naozaj zvedavý, možno to je dočasné riešenie, dokedy neprídu s niečím trvalým. Každopádne, mám záruku predĺženú na 4 roky, takže akonáhle sa to vŕzganie ozve znova, okamžite im to dávam naspäť. Nevieš náhodou, čo je tá skúšobná verzia? Či nový diel alebo pena resp. iná verzia peny než bola aplikovaná v kóree? Ani by ma neprekvapovalo, keby na slovenský trh tlačili práve to najlacnejšie a najodfláknutejšie riešenie.
×