Jump to content

t0m@s

User
 • Posts

  241
 • Joined

About t0m@s

 • Birthday 08/01/1993

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2001

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Rimavská Sobota/Budapest
 • Stát
  Slovenská republika
 • Nálada
  Better to drive my own old 406, than my parents new Passat... Especially when it is a V6 ;)

Kontakty

 • Facebook
  https://fb.com/ttoth93
 • Webová stránka
  https://fb.com/hunter406

Recent Profile Visitors

1,190 profile views

t0m@s's Achievements

Pozorovatel

Pozorovatel (3/6)

84

Reputation

 1. Ahoj ahoj, minulý víkend prebehla spomínaná výmena zámkov, takže som došiel aj sem, aby som sa pochválil a zožal aj kritiku (na niektorých fórach ma už napádali, či som bol schopný obetovať do takéhoto zákroku svoj vlastný čas podľa svojho vlastného uváženia ) Prikladám video: https://youtu.be/0XDzGLP8x54 Snáď sa tento víkend konečne dokopem aj ku výmene BSI jednotky za novšiu, aby som mal aj automatické uzamykanie po rozjazde - zaujímavo - pri dosiahnutí rýchlosti 12 km/h.
 2. Speedline ak dobre viem. Edit: klamal som, 98 je už po fl, tam už teda Cyclone.
 3. t0m@s

  martasova406

  nemalo by byť kompatibilné ani jedno. Ventilátor je riešený inak (káblovačka, konektory) a zámky budu síce rovnaké čo sa týka tvaru, no 2001 by mala mať už novší konektor.
 4. Aháá, fakt, Printová bývalka. teraz už vidím. V práci som nevidel tému To auto bolo v peknom stave, potrebuje to fakt takú renováciu?
 5. Snáď namiesto 407 si zohnal 406 v6 ? Predpokladám v kombíku, aby sa zmestil aj kočík
 6. Ja som práve nič nevidel ani v boxe, práve preto už roky tvrdím že to v 306 nebolo
 7. Diky. Láska no to auto sa aj tak poďakuje keď sa o to človek stará, 406-tky sú v tomto dobré. A začína to byť aj trošku fakt rarita v takejto kombinácií. Tá farba je pekná, ale červená Lucifer z predošlej V6-tky mi chýba, tá sa mi zdala krajšia
 8. Ahoj Ďalšie updaty a zmeny: - STK & EK v pohode zvládnutá - nakúpili sa veci ako predpríprava na výmenu karosárskych dielov. Origo zadný znak + 2x origo V6 nálepky na blatníky lakovanie a výmena: - dvierka veka nádrže (auto kúpené z čiernou fóliou a smrtkou na dvierkach, fólia zlepená, dvierka strieborné ) - pravý predný blatník. Ten na aute bol preliačený. Lakoval sa originálny použitý blatník v peknom stave. Počas výmeny sa opatrila malá korózia pod blatníkom. - po výmene blatníka, lepenie originálneho V6 loga na obe strany - mal som ešte k dispozícií kufrové dvere s originálnym krídlom, no v červenej farbe. Prelakovali sa ako dvere tak aj krídlo, takže konečne mám aj na tomto aute origo spoiler, za mňa naj, čo sa môže na 406 dať - samozrejme kufor sa nahadzoval s novým logom. Je dobre vidieť rozdiel čínsky VS origo, originálny má "3D" efekt tým, že polka leva má tmavší odtieň - ramienka stieračov boli klasicky zhrdzavené a olúpané. Kamarát rozoberal 406 na diely, ktorá bola tiež MUX, avšak po určitom dátume výroby montovali iné ramienko stierača na stranu spolujazdca (všimnú si len úplne zainteresovaný ). Nalakovali sa teda tie z rozoberaného auta, a momentálne to vyzerá o dosť lepšie - a tento týždeň sme oslávili "štvrťmelóna" Snáď narýchlo všetko, čo ma napadne. Mám už pripravenú novšiu BSI jednotku do auta, ešte som sa nedokopal ku tomu, aby som do nej naklonoval tú z auta. Bude vedieť o pár viditeľných drobností viac. Ďalej by som ešte neskôr rád vymenil všetky štyri mechanizmy zámkov, rozdiel bol, tak isto, ako pri ramienkach stieračov, od určitého dátumu výroby. Nakoľko mám veľmi skorý MUX, zámky sú v podstate totožné so semiMUX-om, a sú pri otváraní/zatváraní o dosť hlučnejšie, ako tie z novších MUX-ov. Je to podstatne elegantnejší zvuk. Čo sa týka technickej stránky veci - myslím že auto je v dobrej kondícií, zostáva ešte vymeniť napínak klinového remeňa, momentálny je trošku pridrhnutý. Karoséria si vyžaduje ešte dva zákroky - pravý zadný blatník je oškretý od brány predchádzajúceho majiteľa, a z ľavého prahu sa odlupuje farba, aj keď prah je ešte v dobrom stave, chcem to zachrániť ešte pred tým, ako bude potrebná výmena prahu. Riešia sa popri tom aj iné drobnosti, ako čas pustí, projektuje sa implementácia C displeja z 206MUX (kde sa LCDčka nerozpúšťali)-tu prebieha 3D dizajnovanie krytu, nakoľko displej z 206 je trošku iný, respektíve dumám nad riešením automatického príklopu spätných, či už po uzamknutí alebo po vypnutí zapaľovania (na MUX-e to nie je také jednoduché, ako na semiMUX-e, nakoľko tu nie je osobitná jednotka na riadenie príklopu). Takisto som sa ešte nedokopal ku nainštalovaniu modulu automatického vyťahovania okien po uzavretí, ktorý som mal aj v predchádzajúcom aute. Každopádne sa budem hlásiť s ďalšími novinkami aktuálny stav na polahodenie očka:
 9. Do 306 sa nedával vôbec, ak dobre viem
 10. Napíš mi do správy posledných 8 znakov VIN a dám Ti OEM číslo ak potrebuješ.
 11. t0m@s

  Com2000

  Chybná páčka prepínania osvetlenia, koniec je veľmi rozheganý od prepínania, kontakty nie sú správne, a preto to hlási chybu. COM sa inak nekóduje.
 12. Podľa OEM čísla áno, podľa VIN tam máš 4402 90 vľavo a 4402 91 vpravo.
 13. Nešpekuluj, riadne 607, a konfigurácia displeja samotného.
 14. Skúsil by som vymazať autoadaptačné hodnoty v ECU diagnostikou. Ono by sa to pri takýchto výmenách malo robiť.
 15. Keď máš zobrazený text Programming, musíš tlačidlo na páčke podržať (ako keď resetuješ palubák). Nedostaneš žiadne potvrdenie, ani nič. Len keď prekročíš rýchlosť: Neviem však ako s aktiváciou na 307. Pri 406 treba v BSI aktivovať funkciu takisto (a nie je to funkcia pri prekročení rýchlosti, tá zjape z reflexu nad 120-to je pre arabské krajiny), ale voliteľné upozornenie pri prekročení.
×
×
 • Create New...