Jump to content

307rg

User
 • Posts

  1,323
 • Joined

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307
 • Rok výroby
  2002

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Bardejov
 • Stát
  Slovenská republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

307rg's Achievements

Toto forum je můj domov

Toto forum je můj domov (5/6)

147

Reputation

 1. Podľa mňa áno, break je stavaný viac úžitkovo, pre väčšiu záťaž, SW zase mierne komfortnejšie. Prakticky ale pokiaľ kupuješ náhrady z druhovýroby to bude asi jedno, ak si pozrieš niektorého výrobcu tak obyčajne zistíš, že jeden a ten istý tlmič sa dáva na takmer všetky modely...
 2. Nemusí sa to nutne meniť, dokonca niekde tu na fóre sa riešila aj oprava. Ale kto by sa s tým babral, pri tejto cene sa to naozaj neoplatí pracne opravovať, jednoducho kúpiť nové a vymeniť.
 3. Uvoľnená hadička, upchatá tryska, plus je tu ešte jedna možnosť, to čerpadlo. Ono to má v sebe piestik, ktorý sa podľa smeru otáčania motorčeku posúva k jednému alebo druhému výstupu. No a práve ten sa vinou zväčšenia objemu tesnenia (od nevhodných saponátov v kvapline) veľmi rád zasekne. Potom je najjednoduchšie vymeniť celé čerpadlo.
 4. Neviem ako na tvojom motore, ale na termostate, respektíve na skrini termostatu, (niekde v jeho blízkosti) zvykne byť umiestnený šrubok (nie odvzdušňovací ventil, či čiapka ako na topení) a ten keď povolíš, tak sa to tiež tam dá odvzdušniť. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že ak v systéme uviazne málo vzduchu, tak spravidla sa to dokáže odvzdušniť samé, ak je ho viac, tak mu treba pomôcť. A u každého motoru je to rôzne. Konkrétnu skúsenosť s tvojim agregátom zatiaľ nemám.
 5. Expanzná nádobka je logicky vždy na najvyššom mieste okruhu. To ale neznamená, že sa to odvzdušní samo, aj keď sú niektoré motorizácie výnimkami. Nato sú tam predsa tie odvzdušňováky. Všetko potrebné tu už bolo napísané, normálne naštartuješ motor a otváraš (opakovane) odvzdušňovaky kým nezačne tiecť chladiaca kvapalina. Celé to treba niekoľkokrát zopakovať, a hlavne vyčkať až kým začne termostat otvárať a prepustí kvapalinu aj do chladiča a expanzky. A samozrejme sledovať hladinu v expanzke a podľa potreby dolievať. Ako už písal Ozzy56, pomerne veľa kvapaliny pri vypúšťaní aj tak v systéme ostáva, preto ak potrebujem vymeniť starú kvapalinu úplne celú je ideálne sytém prepláchnuť vodou, treba ale potom s tým počítať pri výpočte pomeru koncentrátu a vody, lebo ak budeš prepláchnutý systém napĺňať už nariedenou kvapalinou, tak potom by vo výsledku by bol systém zriedený práve tou vodou.
 6. Kolísanie otáčok voľnobehu je u francúzov skôr vlastnosť, je to žiaľ celkom bežný prejav, ktorý väčšinou ani nie je potrebné riešiť, pravda pokiaľ sa to nezačne zhoršovať, vtedy obyčajne pomôže vyčistenie škrtiacej klapky. Druhá vec je to cukanie studeného motoru, u 1,6 som sa s tým zatiaľ ani nikdy nestretol, skôr u tej 1,4 KFU, čo je vlastne už iný motor, aj keď vychádza z rovnakého základu. Olej pokiaľ viem výrobca odporúča aj 5W40, aj 10W40 (Total qwartz 9000), takže vzhľadom na naše klimatické podmienky nevidím dôvod tam dávať 10w40, dávam radšej 5w40.
 7. Nastevenie času a dátumu resetuje vtedy, keď odpojíš baterku. Si si istý, že tá baterka je OK? Chcelo by to poriadny záťažový test, dobrý predajca batérií by ho mal mať.
 8. Prečítaj si toto vlákno a postupne všetko vyskúšaj. Inak už potom iba výmena čerpadla alebo serva. Takže kontrola (doliatie) správneho oleja, kontrola (prečistenie) konektorov, plus dôkladná kontrola MAXI poistky č.8. Predpokladám že tam máš elektrické čerpadlo, ale bolo by fajn keď sa už pýtaš, aby si nám to napísal aký typ čerpadla tam máš.
 9. Trocha pogugli, originály už asi zoženieš ťažko, ale videl som na nete rôzne náhrady, kovové ale aj z 3D tlačiarní. napr. https://allegro.pl/oferta/prowadnica-peugeot-307-sw-blokada-roleta-komplet-9717062612
 10. Nejako mi nie je jasné prečo nadávaš na žabožrútov, keď to, čo s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobuje problém, je technológiou BMW, čiže západonemeckých súdruhov, samozrejme podporené tiež nesprávnou údržbou motora jeho majiteľa.
 11. Ale veď číslo dielu je priamo v tom linku napísané: Levé-Spojení podélné ORIGINÁL - PSA 7212JC, 7212 JC ...a dobre ti radia kolegovia, daj to spraviť niekomu, kto vie robiť karosérie, inakšie prerobíš.
 12. A ten podtlakový snímač nasávania si vymenil? Spolu s výmenou odporúčam zároveň vyčistiť škrtiacu klapku, kým sa problém nevyrieši, vždy bude mať tendenciu sa skôr zanášať.
 13. Pridávam sa. Nebolo by rozumnejšie napísať to v originále? A potom kľudne k tomu aj gogle preklad? Gogle je v tomto smere výberne skôr nato, aby ťa poplietlo.
 14. Veď stačilo aj v inej reči, len nech to bude, konečne. Aj typ motora z technického preukazu bude užitočný (alebo aspoň VIN), lebo takto stále nie je čo riešiť.
 15. Na začiatok by bolo dobre vedieť, čo presne mu to vypisuje. To je hádanie zase... Čo sme jasnovidci?
×
×
 • Create New...