Přejít na obsah

307rg

Uživatel
 • Počet příspěvků

  1 018
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli 307rg

 • ID člena 16886
 • Hodnost
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307
 • Rok výroby
  2002

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Bardejov
 • Stát
  Slovenská republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. V prvom rade by si mohol napísať, či máš manuálnu alebo automatickú klímu, sú tam úplne iné ventilátory, nikto tu nie je jasnovidec. V takých mrazoch nie je nič neobvyklé keď niečo odrazu prestane fungovať na staršom aute.
 2. 307rg

  vymena motoru...

  Btw, naozaj majú tie dva motory rovnaké kódové označenie? Základ je sice ten istý ale príslušenstvo úplne iné.
 3. 307rg

  Bezpečností pásy po nehodě

  V manuáloch je skutočne uvedená doba výmeny airbagov 10 rokov, ale niekde som čítal, že výrobca túto dobu predlžoval. V opačnom prípade predpokladám, že by následovalo minimálne upozornenie pre registrovaných užívateľov v značkových servisoch. Samozrejme čím novší, tým lepšie.
 4. Treba si do toho sadnúť a poriadne vyskúšať. Iný spôsob ako to spoľahlivo zistiť neexistuje, len sa tu budeme hádať. Môj názor na 1,4 som už písal vyžšie, podľa mňa na tak ťažké auto je to málo, lenže pre niekoho to nemusí byť problém.
 5. 307rg

  vyhřívaní sedaček

  Vlastne som to chcel napísať hneď na začiatku: To je fakt až taký problém tu baterku odpojiť? Nastavenie rádia ostáva bez zmeny, jediné čo si potom budeš musieť nastaviť po pripojení baterky je čas a dátum na displeji.
 6. 307rg

  Topení

  Vlastne tam v bowdene nie je lanko ale drôt, presnú príčinu zistíš jedine tak, že sa na to pozrieš, no nemal by to byť veľký problém opraviť.
 7. 307rg

  Topení

  Takže ventilátor a rýchlosti fungujú správne? Keď som ťa dobre pochopil tak asi máš ulomené alebo uvoľnené lanko ovládania klapky topenia, skontrolovať ukončenie bowdenov na topení aj na ovládači. Nepíšeš aký druh topenia máš, predpokladám že manuálny keď to nastavuješ knoflíkom.
 8. Najrozumnejšie by asi bolo poriadne si to auto vyskúšať skúšobnou jazdou, (tým nemyslím 2km okruh) aby si vedel do čoho ideš, presne ako píše pesator, u jazdeného auta môže byť tiež problém už v údržbe a aj technika jazdy robí veľa, maximum dostaneš z neho podraďovaním a vytočením do otáčok (je na to stavaný, hlavne by mal byť zahriatý, nie studený, pokiaľ ide o vytáčanie). U mňa je jednoznačný víťaz 1,6 16V, ale ani 1,4 65kW a 2,0 by som neodvrhol, jedine reálna jazda ti napovie, či ti bude stačiť.
 9. Presne tak, keď je to podľa výrobcu v norme, tak načo tú spotrebu riešiť? Dolievať olej určite vyjde lacnejšie ako oprava agregátu, navyše, u niektorých agregátov asi zbytočná, niektoré olej žerú, iné naopak vôbec, napr. 1,6 16V v benzíne je absolútne bez dolievania medzi výmenami. Samozrejme, keby som mal dôvod na opravu, tak už to spojím aj s výmenou gufér atď., ale pokiaľ je to v norme a u danného typu motora bežné(do 1l na 1000km) tak načo sa v tom hrabať.
 10. 307rg

  Kontrolky u P406

  Tá 406 z 97.roku má totálne ináč riešenú elektriku, tam je to ešte klasika, ktorá nemá nič spoločné s 307čkou. Len píšem, že si to dal do úplne nesprávnej rubriky, nenapadá ma čím to môže byť, ale napríklad ani nepíšeš, či si kontroloval alebo menil snímač tlaku, čo je podstatná info. A hlavne to treba dať do rubriky model 406.
 11. 307rg

  307čka v benzínu

  Pokiaľ ide o toho lenivca, tak tam je problém hmotnosť 307čky, ktorá ale zároveň je aj zárukou bezpečnosti. Na skutočne rýchle zrýchlenie niekedy treba podradiť a motor trošku vytočiť, potom z neho dostaneš všetky koníky a je v pohode. Najúžasnejšia vlastnosť tohto motoru, ktorú si ja osobne najviac cením, je prakticky bezúdržbová prevádzka (okrem bežnej údržby samozrejme), čím má poriadne navrch oproti dieslom, do ktorých musíš časom investovať, a nie práve málo. V žiadnom prípade by som ho nechcel keby som s ním jazdil veľa po dialnici, tam má určite navrch diesel.
 12. 307rg

  Rychle blikající blinkr

  Poriadne zbaviť oxidu a prestriekať Kontoxom, skontrolovať aj piny v konektore a v prípade potreby vymeniť za nový, ináč sa to bude stále zhoršovať, poruchy budú pribúdať a konektor celkom vyhorí. Keby si niekde na vrakovisku narazil na lacné rozbité svetlo so zdravým stredkom tak neváhaj a ber na výmenu. Nanešťastie je to bežný jav na novších autách, konektory sú poddimenzované, takže často dochádza k prehrievaniu (hlavne silových vodičov) a následne zhoršovaniu odporu, čo je začarovaný kruh, výsledkom ktorého je neustále zhoršovanie stavu.
 13. 307rg

  hmlovky predfacelift verzia

  Keď začnem na internete hľadať LED H1 žiarovky, tak skoro každá je iná, no a s takou, ktorá by mala zdroj svetla koncentrovaný iba do jedného ohniska, tak ako to je u originál halogénu H1 (vlákno) s takou som sa zatiaľ nikde nestretol. Akonáhle je zdroj svetla mimo pôvodného ohniska tak sa logicky premietne cez tú istú parabolu niekam inam než sa pôvodne mal premietnuť. O intezite svetla by sa dalo polemizovať, netvrdím, že niekto nevyrába aj také, ktoré majú správnu intenzitu, súdiac podľa rovnakej spotreby prúdu by som predpokladal, že svietia silnejšie, druhá vec je, kam to svieti. Okrem toho som presvedčený, že ak by nejaký výrobca vyrábal tie nešťastné LEDky tak, že vyhovujú všetkým požiadavkám tak by si ich dal aj homologovať a nepredával by ich len tak, v lepšom prípade s upozornením, že nie sú určené pre použitie na verejných komunikáciách. A ešte raz a naposledy. Ak sa máme baviť o vhodnosti nejakej LED H1 (nebráním sa experimentovaniu), tak poprosím konkrétny typ a výrobcu, pretože sú ich na trhu mraky, a čo kus to unikát. Z tej fotky 307čky tiež nikto nikdy nevykuká či to oslňuje alebo nie.
 14. Áno, ten biely stočený plochý multivodič, inakšie nazývaný aj flex vodič, tak to je ten pásik, ktorý máš pravdepodobne poškodený. Myslím že číňania už ho ponúkajú aj samostatný, len musíš presne vedieť výrobcu páčiek, existujú minimálne dva typy vzájomne nezameniteľné. Ale pre istotu skontroluj aj konektory priamo na airbagu volantu a ukončenie pásika vnútri modulu.
 15. 307rg

  hmlovky predfacelift verzia

  V tom prípade by sme sa mali baviť o konkrétnej LED H1 (výrobca, typ, najlepšie aj link), nie všeobecne, o výmene halogénovej H1 za LED H1. Na trhu je hotové smetisko LED žiaroviek, ktoré nevyhovujú ani základným parametrom.
×