Jump to content

307rg

User
 • Content Count

  1,287
 • Joined

About 307rg

 • ID člena
  16886
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307
 • Rok výroby
  2002

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Bardejov
 • Stát
  Slovenská republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No to mi na tom celom je najviac divné. Termostat nie je práve vec, ktorá sa zvykne kaziť. Pri pravidelnej výmene kvapaliny, samozrejme.
 2. 307rg

  Příspěvky

  Otázka ale bola, kam si to pripojil.
 3. Nechcem zbytočne rýpať, 100 km sa dá vydržať bez problémov aj bez tempomatu, ale zase na druhú stranu, pokiaľ sa nemýlim, tak tam stačí iba natiahnuť dva vodiče a vymeniť/pridať ten brzdový spínač, zbytok už je štandartný postup, aktivácia a páčka, tak sa mi to zase až tak veľký problém nezdá, jedine to, že ti nikto nezaručí výsledok.
 4. 307rg

  Příspěvky

  Ja som si namiesto červeného svetielka nalepil červenú reflexnú nálepku. S tou koróziou je to Bohužiaľ presne ako píšeš, nie žeby to nemalo kvalitné plechy s pozinkom, ale sú tam miesta, kde sa drží voda, a tá si spraví svoje. Pritom si myslím že sa tomu dalo predísť, keby to človek tušil pred pár rokmi.
 5. Aký je dátum výroby tvojho Jeana? Niekde som čítal, že to bola krátkodoba záležitosť pár mesiacov, že tam dávali niečo, na čom sa to nedalo rozchodiť, ale neviem či to náhodou nie blbosť. Určite to nebude výbavou auta, moje má tú najhoršiu aká vôbec existovala (bez klímy, palubného počítača, mlhoviek...) a funguje bez problémov, to skôr keď sa zíde v jednom aute vo fabrike nejaká kombinácia komponentov, ktovie. Na bežné vozenie okolo mesta a v meste to určite nie je žiadne plus, práve naopak, najlepšie je to ani nezapínať, ale na druhú stranu, novšia verzia s limitérom by sa asi dala využ
 6. Ale stále je tu šanca nechať si to urobiť u niekoho skúsenejšieho.
 7. Nikto predsa netvrdí, že sa to nedá. Akurát tam tie drátu bude treba dorobiť, ak ich tam nemáš. Určite to je v tom vlákne niekde popísané.
 8. Pri zadných svetlách by som sa okrem klasického postupu žiarovka-poistka-vodič zameral aj na kontakty priamo vo svetle a aj na konektor, hlavne ten najsilnejší pin, teda kostra. Oxidácia dokáže narobiť fakt veľké problémy, mohol by pomôcť jemný brúsny papier, kontox, prípadne jemné prihnutie kontaktov. Ak sú už kontakty viditeľne prepálené, tak je škoda času sa s tým babrať, vymeniť za nové. Núdzovo pomôže aj by-pass. Tiež je užitočné keď sa už na niečo pýtam, napísať čo najviac podrobností o probléme, napríklad nepíšeš či je to starý model (s jednou žiarovkou) alebo nový model (s dvoma žiarov
 9. S tou spojkou je to fakt zaujímavé. Menil mi ju mechanik, ktorý mal najlepšie skúsenosti práve s Luk spojkami (všeobecne, nie s peugeotami), no tak som si povedal, prečo nie. Teraz už by som určite skúsil radšej to Valeo. Len pripomínam, že žiadny problém s hlučnosťou nepociťujem, je to jednoduchá spojka (benzín). Ale pedál je oproti iným peugeotom 307 v ktorých som sedel, jednoznačne najtvrdší. A možno to nebude ani tak značkou, ako tým že to vyrábajú aj na desiatich miestach po svete, a človek niekedy ani len nedokáže zistiť kde presne vyrobili tú čo si kúpil, neviem.
 10. To som chcel tiež napísať, ja som tú izoláciu tiež vyšmaril lebo už bola v katastrofálnom stave od zatekania okolo spodku okna, ale nemôžem povedať, že by som nejako výrazne pociťoval zvýšený hluk. Pravda, ja tam mám benzín NFU.
 11. Tak riešenie by to bolo, lenže ono treba z času na čas tú izoláciu aj dávať dole keď sa niekde pod okno potrebujem dostať, a na to tá samolepiaca izolácia asi nie je.
 12. 307rg

  Kontrolka STOP

  Ale, veď meškáš iba 14 rokov, takže v pohode
 13. Ach jaj, aspoň napíš čo tam máš za motor.
 14. Keď zaváhaš, budeš nakoniec ešte zháňať odťah. V takom stave už je reálne že sa to rozsype kedykoľvek. Mne keď odchádzalo ložisko tak ma mechanik takmer presvedčil, že s tým ešte pochodím pár mesiacov, na druhý deň sa ložisko vysypalo a jeho úlomky zničili úplne všetko, prítlačnú pružinu, páku, treciu plochu. A možno že s trochou šťastia ešte pár mesiacov vydrží. Ja osobne by som to rozhodne neskúšal.
 15. Každý sa môže seknúť, no že sa takto sekne niekto v servise, keď ešte práve na tomto konektore tá kostra až kričí že je kostra, tak to je prinajmenšom na zamyslenie. Ale ok, aj majster sa môže niekedy seknúť, hlavne že už je to ok, stávajú sa aj oveľa horšie veci.
×
×
 • Create New...