Jump to content

307rg

User
 • Content Count

  1,198
 • Joined

About 307rg

 • ID člena
  16886
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307
 • Rok výroby
  2002

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Bardejov
 • Stát
  Slovenská republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 307rg

  manual jak na to

  Druhé vydanie bolo, v roku 2011, píšu tam, že je to pre peugeoty 307 z roku 2001-2008. Ale keďže mám zakúpenú knihu z prvého vydania 2007, kde sa píše pre peugeot 307 od roku 2001., a nové vydanie som ešte nemal možnosť vidieť tak netuším či to rozšírili alebo to iba prevzali tak ako to bolo. Pokiaľ ide o karosériu po FL tak máš asi pravdu, no to čo v tej knihe najviac ľuďom chýba je práve motorizácia 1,6 HDI. Edit: Tak nakoniec mi to nedalo a trocha som pohľadal - https://www.kopp.cz/jak-na-to/peugeot/peugeot-307-2001-2008-jak-na-to-c-89 V novom vydani z roku 2011 sú teda všetky motorizácie. Či tam pridali aj FL karosériu to neviem, ale tá sa práveže až tak veľmi nelíši od starého modelu. To v čom je obrovský rozdiel je sieť CAN-CAN, ale o tom predsa tieto príručky vôbec nie sú, v týchto prípadoch zvyčajne iba odkazujú aby si navštívil servis peugeot.
 2. 307rg

  manual jak na to

  Lenže ten tvoj dôkaz ešte nedokazuje, že nebolo 2. doplnené vydanie. Ale fakt je, že to neviem, len som to niekde zaregistroval, čo nemusí byť pravda. Pokiaľ ide o tie chýbajúce motory, tak tie sa predsa montovali do mnohých značiek, takže sa dajú dohľadať v iných knižkach. Okrem toho, v posledných rokoch je v týchto knížkach v skutočnosti minimum potrebných informácií, povedal by som menej ako základ. To je ale samozrejme stále viac ako nič.
 3. Nový to znamená úplne nový, alebo repasovaný, alebo zánovný z vrakoviska?
 4. No to si ho asi nepochopil, píše že tam ide 12V (resp. cca14V), ale je tam iba na veľmi krátku dobu, takže je nemožné ho odmerať normálnym multimetrom. Ja si zase nie som istý či dobre chápem teba čo si vlastne odmeral, lebo ak by bolo napätie cca 16V tak potom je asi chyba v alternátore, a to napätie by mohlo zase spôsobiť aj kopec iných problémov. Ale z vlastnej skúsenosti viem, že ak je napätie privysoké tak počítač si sám odpája niektoré okruhy (ako prevenciu), čo sa potom zobrazí aj na kontrólkach a hláškach.
 5. Ono dávať dole tú plastovú lištu nad EČ býva celkom pakáreň, kvôli prihrdzaveným šrubám, tak najprv odporúčam mať 100% istotu, že ten spínač je fakt vadný - premerať spínač, vedenie, kontakty. Tiež môže byť problém v zámku, v ktorom je elektrické servo, ktoré šnekom pohne tiahlom, lenže to je plastové a môže sa zlomiť, čo zvonka nie je vidieť.
 6. Neviem s istotou či je nutná predpríprava na tu prepážku, skôr som myslel že nie, ale na originál peugeot sieťku určite nie, tá má špeciálne úchyty ktoré sa iba nasadia do otvoru vedľa madla (sú pod tou malou plastovou kockou). Na druhú stranu, ak je potrebná predpríprava na pevnú prepážku, tak podľa zápisu v TP ešte s istotou nezistíš či tam je, pretože mnoho ľudí to malo upravené iba na papieri a fyzicky to tam nemuseli mať nikdy. Ale myslím že ak trocha pogúgliš, tak sa k tomu raz dva dopracuješ.
 7. 307rg

  servis

  Tak staré auto v autorizáku sa neoplatí servisovať, až na pár výnimiek. Pohľadaj normálny servis ktorý sa vyzná v Peugeotoch, najlepšie ak majú aj nejaké dobré recenzie.
 8. Tiež by si mohol napísať čo je to dlhšia doba. Vyzerá to na zablokovaný imobilizér, ale z akého dôvodu, to už by som iba hádal. Lenže to by potom nemohlo ísť to palivové čerpadlo, ktoré ako píšeš, si opravil.
 9. Asi to zle zložili, stáva sa niekedy aj to, ovládacie lanká alebo kĺby. Ale píšeš, že ti tu spojku niekto menil, takže nemáš o čom rozmýšľať, jednoznačne reklamácia.
 10. 307rg

  Jde vám ServiceBox?

  Čím menej toho poskytuje automobilka, o to viac sa potom dostáva na warez. Určite to nie je šťastné riešenie. Je to trend v dnešnej dobe asi u všetkých, no nemyslím že je to šťastné a rozumné riešenie, fakt by pomohol aspoň nejaký obmedzený čas na nejaké drobnosti, resp. na uistenie sa, či hľadám správny diel. Očakávam že v blízkej budúcnosti sa objavia aj nejaké ofline riešenia ako to bolo keď bol ešte net iba v plienkach. Nič s tým nenarobíme, ale nebudem im to predsa chváliť. Podľa mňa sa im tie zisky z toho spoplatnenia vrátia ako bumerang.
 11. 307rg

  Jde vám ServiceBox?

  No je to ich vec. Ale u mňa peugeot skončil. Je to presne tá pomyselná posledná kvapka, kedy moja trpezlivosť s nimi skončila. Spoplatneného tam bolo aj aj predtým dosť, diely predražené že keby som si z nich mal vyskladať auto, tak by stálo asi 20 násobok ceny auta, a to nehovorím že najviac sa nabalili na veciach, ktoré vlastne oni sami zmrvili hneď odzačiatku nesprávnou konštrukciou, tak namiesto toho, aby zákazníkom sprístupnili diely za normálne ceny, tak ešte aj na tie dali nenormálnu prirážku. Zatiaľ nemám dôvod na výmenu auta, ale raz, keď bude čas na nové, tak teraz už presne viem, ktoré si nekúpim. Človek predsa za svoje peniaze má právo očakávať aj určitý stupeň služieb a informácií o zakúpenom tovare, a tiež očakáva nejaký prístup k zákazníkom, určite nie to, čo spravili teraz. Mohli aspoň nechať nejakých 5-10 minút na deň bez poplatku alebo nejakú symbolickú sumu za hodinu.... Celé zle.
 12. 307rg

  Příspěvky

  Dá sa. Ale keby som potreboval s tým autom aj niekam ďaleko, tak ta asi radšej nie.
 13. Na youtube je tých návodov celkom dosť, ťažko odporúčať niektorý konkrétny. U mňa po výmene kolíku funguje všetko OK, no ťažko niekto od kompu zistí či si to poskladal dobre alebo či tam nebolo poškodené/opotrebené ešte aj niečo iné.
 14. Pokiaľ by si to robil čiste iba ako prevenciu pred poškodením displeja teplom, tak to by bola úplne zbytočná robota, jedine čo pomôže, neparkovať priamo na slnku, čo samozrejme vždy nie je možné. V interiéri zaparkovaného auta, ktoré je vystavené priamemu slnečnému žiareniu bude vždy privysoká teplota, aj keby si mal prístrojovku napríklad bielej farby. Okrem toho by to ešte aj hnusne vyzeralo, ako lacný tuning.
 15. Naposledy som tak riešil rozmery na Fiat Scudo v SR, ale je pravda, že je to už pár rokov. Možno sa odvtedy niečo zmenilo, no nevidím dôvod aby ti nezapísali napríklad aspoň tie 16 tky, ktoré sa bežne predávali hlavne ako hliníkové v lepšej výbave. Odporúčam informovať sa na polícii, resp. u nás to má na starosti dopravné oddelenie mestkého úradu, samotný TP potom vydáva polícia. Potvrdenie o možných rozmeroch by mal vydať priamo zástupca peugeotu pre ČR, no určite ho nevypisujú zadarmo ale za poplatok, koľko to bolo už si nepamätám, navyše dnes to môže byť iná suma.
×
×
 • Create New...