Přejít na obsah

307rg

Uživatel
 • Počet příspěvků

  1 044
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli 307rg

 • Hodnost
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307
 • Rok výroby
  2002

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Bardejov
 • Stát
  Slovenská republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. 307rg

  Peugeot 307 nejde nastartovat

  Takže potvrdzujem, ani po 14. mesiacoch bez baterky nebol žiadny problém s imobilizérom, chyba bola v zle pripojenom konektore do COM2000 (práve ten od kľúča), po správnom pripojení ihneď naskočil na brnk. Dlhšia doba bez baterky by nemal byť problém. Okrem toho, často sa spomína reinicializácia kľúča, mne sa ani za viac ako 10 rokov nestalo aby som to potreboval urobiť, ani po odpojení baterky, ani po výmene baterky v kľúči. Možno keby som mal dva kľúče s ďiaľkou a dlhú dobu by som používal iba jeden, potom by možno bolo treba reinicializovať ten nepoužívaný, inak neviem. Kon1s120 - s kľúčom sa náhodou nerobilo nič? Myslím výmena baterky, výmena krytu.
 2. 307rg

  Peugeot 307 nejde nastartovat

  Toto by teda zaujímalo aj mňa. Mám teraz jednu 307čku rozobratú na súčiastky a chcel som ešte vyskúšať motor pred demontážou (NFU) ale ten iba točí a nechytne. Pred havárkou normálne fungoval, ale auto stálo bez baterky viac ako rok. Je možné, že BSI stratí konfiguráciu? A čo s tým potom?
 3. Tak to celkom chápem, niekomu benzín vonia, niekomu smrdí. V každom prípade ak by bola príčina iná ako je zahltený filter, teda že to v nejakom spoji uniká (hoci mierne) tak by to aj tak nepomohlo. Preto je dôležitá tá kompletná kontrola.
 4. 307rg

  Rozvody

  Vlastne si rozvody mal robiť ihneď keď si to kúpil, a teraz, keď si ešte pridal 33t km sa pýtaš, kedy ich máš robiť?
 5. OK. Tak ak to je až tak cítiť, možno by to vadilo aj mne. Ja len že na mojom mám už takmer 300t km a filter výparov pôvodný a v kabíne benzín necítim takmer nikdy, vonku ho občas zacítim, ale väčšinou iba mierne, aj to iba keď je motor ešte studený. Predtým ako by som vrazil peniaze do toho filtra tak určite by som skontroloval celú trasu, hlavne čerpadlo v nádrži. Keď som mal palivové čerpadlo von, tak tesnenie išlo nekompromisne nové a originál (otlačené stvrdnuté netesní tak spoľahlivo) a už som videl aj zle nasadené tesnenie v objímke ( čo sa pri tomto priemere ľahko môže stať) a problém je na svete.
 6. Robíte z toho zbytočne problém. Občasný závan benzínu ma nedonúti vyhodiť zbytočne dve tisícky, určite sa nájde aj rozumnejšia možnosť ako to minúť na auto, napríklad hoci aj na kvalitný kabínový filter, keď už sa bavíme o ovzduší. Samozrejme pokiaľ sa nejedná o únik paliva, to už je iné kafe. Vyrástol som na autách, ktoré ani nechýrovali o nejakom filtrovaní palivových výparov, a nebol to žiadny problém.
 7. 307rg

  Dodělání tempomatu

  Ja mám BSM2, čo je tuším najzákladnejšia verzia, a tiež nemá problém s tempomatom. Neviem presne čím to je, ale nejaké malé percento jednoducho sa nedá rozbehať tempomat. Nikto dopredu nepovie či to bude fungovať alebo nie, jednoducho to treba skúsiť, myslím, že to stojí za ten pokus.
 8. 307rg

  Velká spotřeba

  Kabely a spoje (konektory) rozhodne nevynechaj, keby náhodou tie obvody mali spoločné napájanie alebo kostru (bez schémy to netuším) tak aj poistky alebo tú kostru. Samozrejme to môže byť aj to čidlo, po zmazaní chyby a po výmene čidla by sa tam už chyba nemala ukázať, v opačnom prípade to nebolo čidlo ale niečo iné v obvode.
 9. 307rg

  Dotažení svíček - následky?

  Toto je všetko pravda, ale keď mu to po dotiahnutí sviečok smrdieť prestalo a ešte sa zlepšil aj výkon aj spotreba, tak na 99% bol problém práve v nedotiahnutých sviečkach, ktoré toto všetko môžu spôsobiť.
 10. 307rg

  Velká spotřeba

  Obvod to nie je iba snímač.
 11. Kolísanie otáčok na voľnobehu je u týchto francúzskych benzínoch viac-menej ich vlastnosť, nie porucha (samozrejme v rozumnej miere). To už skôr môže stav ventilov napovedať meranie tlakov.
 12. 307rg

  Palivový filtr

  Podstatné je, že francúz verí, že naše palivo je OK. Vlastne ide skôr o čistotu ako o kvalitu paliva.
 13. 307rg

  Vrzání od spodku auta

  V tej tvojej verzii nemá čo vŕzať, teda aspoň pokiaľ ide o výfuk.
 14. 307rg

  Vrzání od spodku auta

  Originál teflónové podložky by mali pomôcť, samozrejme, opotrebované sú asi hlavne z dôvodu veľkej vôle silentblokov motora, takže by asi bolo dobre riešiť aj silentbloky, plus skontrolovať aj pružné uloženie výfuku, tam sa naopak stáva, že sú príliš napnuté alebo dokonca nejako nahradené a výfuk je potom príliš napevno. Flexi spoj (podľa Lubor1999) je na tieto problémy odolnejší, no nerád by som niečo zbytočne varil keď to nie je nutné, zvyčajne to pri tom zvare odhnije najskôr.
 15. Ak máš FaceLift, tak IMO je na doske, starý model to mal v púzdre, mimo dosku.
×
×
 • Vytvořit...