Jump to content

307rg

Uživatel
 • Content Count

  1,088
 • Joined

 • Last visited

About 307rg

 • ID člena
  16886
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 307
 • Rok výroby
  2002

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Bardejov
 • Stát
  Slovenská republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 307rg

  Predný tlmič

  V prvom rade nie som žiadny odborník, len sa snažím podať ďalej svoje skúsenosti aby niekto iný nerobil zbytočne chyby, ktoré som možno v minulosti urobil ja. Miska má byť na pevno, ja netvrdím, že je tam navarená, alebo ako to výrobca zariadil proti posunutiu (u rôznych výrobcov to môže byť vyriešené rôzne), rozhodne sa nemá pretáčať, pružina sa točí spolu s tlmičom, na to aby sa mohla otáčať pri točení volantom je tam to horné ložisko. A že si vymenil aj to horné ložisko to si napísal až teraz v poslednom príspevku, škoda že si to nenapísal hneď, je to totiž to najpodstatnejšie. Že sa pýtaš na jednu vec, a v odpovedi sa dozvieš niečo úplne iné to je tiež celkom bežné, všetko so všetkým súvisí. Mňa by napríklad aj celkom zaujímala značka toho tlmiča, na ktorom sa tá miska pretočila.
 2. 307rg

  Predný tlmič

  Bože! Koľko ľudí ti ešte musí tuna napísať, že prečo sa to stalo??? Furt hľadáš problém v tej miske dole, lenže to je iba dôsledok toho, že to ložisko čo je na opačnom konci, teda hore, nechodilo pekne voľne ako má, takže začala poskakovať pružina až nakoniec praskla a aj pootočila tú dolnú misku.... A nepíšeš ani, či si spolu s tlmičom vymenil aj to horné uloženie-ložisko (čo je najpodstatnejšie), alebo tu budeš o chvíľu zase písať, že ti znova praskla pružina?
 3. S týmto súhlasím. Lenže kontrola ventilátora, resp. spínanie relátok nič nepokazí ani nepredraží, práve naopak. Podobne ako funknosť samotnej spojky kompresora (ak je naozaj spálená cievka je zbytočné meniť celý kompresor). Predražil by si to ak by menil kompresor, k tomu znova naplnenie, a ukázalo by sa potom že to bolo zbytočné. Relátka sú niekde na sahare ukryté v plastovom boxe, stačí demotovať kryt toho boxu, po kontrole, prípadne po výmene ten kryt poriadne nasadiť, aby sa tam nedostávala voda.
 4. Ja sice takisto netuším ako to presne ferinko s dvoma saharami myslel, ale je tam jasne napísané, že musia fungovať všetky relátka aby klima zopla, takže musia fungovať obe rýchlosti na sahare, nestačí len, že sa točí.
 5. OEM kód výrobcu pre tvoje VINko je 6453 RV, resp. jeho náhrada RP 648728. Ešte ani nevieš v čom je problém a už ideš kupovať kompresor??? Len tak mimochodom, sahara točí?
 6. 307rg

  Predný tlmič

  Spodná miska je súčasť tlmiča, buď sa mu to podarí zavariť, resp. zafixovať, zvar by mohol oslabiť samotný tlmič, predpokladám že je tam iba nejako bodnutý zvarom o presnej sile prúdu (musí byť presne v správnej pozícii a otázna je aj pevnosť takej opravy) alebo treba vymeniť celý tlmič, najlepšie oba naraz. Takmer s istotou sa dá povedať, že prasknutie spôsobilo horné ložisko uloženia tlmiča, ktoré keď sa začne pridierať, tak sa ten McPhearson (vrátane tej pružiny) pri otáčaní volantom neotáča plynulo ale začne poskakovať, tzn. pružina sa v smere otáčania napruží až prekoná odpor ložiska tak poskočí (uvoľní sa), a toto sa opakuje počas celého otáčania volantom. No a práve vtedy pružiny praskajú. Nemožno sa ani čudovať že povolila aj spodná miska pružiny, na ktorú sa toto napätie tiež prenášalo, ale osobne si myslím, že na kvalitnom tlmiči by sa to nestalo.
 7. Vrakovisko, stačí aj z rozbitého svetla alebo aj z anglického auta, ktorého svetlo je u nás nepoužiteľné, alebo z bazáru na internete, ako samostatný diel to tuším nikto nepredáva, nie to ešte peugeot.
 8. Keď to bolo naozaj tak zaprasené jak píšeš, tak určite to nerobilo dobrotu. Jednoznačne tam musel niekto naliať niečo čo tam nepatrí, nie je to totiž normálne aby sa tam vytváral ten čierny sajrajt, pokiaľ tam lejem iba normálny kvalitný benzín. Pri demontáži palivového čerpadla na mojom aute bola nádrž, čerpadlo aj sitko úplne čisté.
 9. Nejde mi do hlavy, kde sa ti tam to blato vzalo. Keď som ja mal čerpadlo paliva vonku z nádrže (naštvalo ma že mi došiel benzín a palivomer ukazoval, že tam benzín ešte je), tak všetko bolo úplne čisté.
 10. No práve. Také chyby sa fakt ťažko hľadajú, navyše človek (skúsený!) musí u toho auta byť aby na to prišiel, Od klávesnice minimálna šanca.
 11. Keď prší pozrel si kam ti to zateká? Veštením z gule sa tu asi nikto nezaoberá...jak píše vena, je tam tisíc a jedna možnosť prečo to tak je. Takže je nutné pátrať priamo na aute.
 12. 307rg

  Problém s Bsi

  Ale veď ti to hore vysvetlili už, pravdepodobne sa zmazala vinou náhleho poklesu napätia (podľa popisu ako sa to stalo) takže bez kompletnej konfigurácie sa nepohneš, buď dotiahneš auto do peugeotu, alebo elektrikára ktorý tomu rozumie a má aj výbavu, dotiahneš k autu. Ináč nechcem byť hnusný, ale s pokazeným alternátorom ani so zlým akumulátorom sa fakt neoplatí v dnešnej dobe samých počítačov jazdiť.
 13. 307rg

  Problém s Bsi

  No a keď zoženieš inú BSI jednotku tak tu už nebude treba nakonfigurovať? Podľa mňa hej.
 14. 307rg

  Chyba P1351

  A aj keby neodišli a vydržali, problém je aj v tom, že ak sa žhavičky dlho nemenili, tak potom je (kvôli korózii) stále ťažšie ich demontovať bez toho, aby sa zlomili a časť potom zostala v závite. To až potom je radosti a zbytočne vyhodených peňazí! Takže jednoznačne meniť všetky naraz.
 15. Pokiaľ si vylúčil všetky ostatné možné príčiny, tak chyba môže byť aj vnútri toho čerpadlá, neodchádza ani tak veľmi samotné čerpadlo, skôr tie konektory alebo samotná elektronická doska vo vnútri, na ktorej sú aj tie konektory. Na mojom bola skorodovaná takmer centimeter na spodnom okraji. Totiž 307čka bol asi prvý model s týmto čerpadlom, ktoré bolo umiestnené veľmi nešťastne, takmer úplne dole, takže nadmerne trpí koróziou, navyše starší model bol celý obalený do protihlukového obalu, ktorý toto ešte zhoršoval, novšie 307čky majú iba čiastočné krytie a menej korodujú, novšie peugeoty už majú práve kvôli tomu čerpadlá umietnené vyššie.
×
×
 • Create New...