Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 12.12.2018 Ve všech sekcích
-
Návod: Zamrzající ruční brzda
pajas502 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele inoxing za téma
Návod vycházel z konstrukce na modelu Peugeot 307. Rozhodl jsem se vyřešit problém u zamrzajících lanovodů ruční brzdy v zimním období. Celou situaci lze vyřešit výměnou komplet lanovodů nebo nahrazením prachové třecí krytky na konci bowdenu prachovkou na lanovod. Dlouho jsem nebyl schopen sehnat vhodnou prachovku na tento typ lanka, potřebné délky a také přijatelné ceny. Vhodná prachovka je např. ze spojkového lanovodu na Favorita/Felicii (čísla: 6U0721365 , 115592803). Na originální lanovody sedí velmi dobře, délka 70mm, šířka otvoru na jedné straně 5mm, na druhé straně cca 3mm, materiál je pryž. Cena je kolem 9Kč/ks, pošta cca 30Kč (pošlou vám je i v dopise, pokud slušně požádáte). Problémem- zamrznutím lanovodu ruční brzdy v zimním období přisuzuji zatečení vody do bowdenu lanka ruční brzdy a následného zmrznutí vlivem změny teploty (např. přes noc). Takhle se stane, že odpoledne přijedete domů, zatáhnete ruční brzdu a ráno nejde odbrzdit jedna nebo obě strany a zůstavají zabržděné či přibrbžďují zadní brzdy. Hlavním problémem je, že lanovody nemají klasickou prachovku a také náklon lanovodu (voda teče dolů, tedy po lanku zateče do bowdenu), pak stačí třeba umýt auto WAPem a voda steče na lanko. Pokud se jedná o nový lanovod, je na koci bowdenu kluzná prachovka a může plnit svoji funkci, horší je to u starších a vyběhaných lanovodů. Proto jsem se rozhodl "dovybavit" lanovody prachovkou. Postup: -zajistíme auto na rovině a založíme přední kola (auto nemůže být zabržděno ruční brzdou) -zvednout zadní nápravu a sundat kola -šroubovákem se opřít o třmen a pákovým efektem tlačit páku ruční brzdy směrem k bowdenu- pak vyháknout konec lanka z vidlice (jde to celkem snadno) -plochým šroubovákem odjistit zajištění bowdenu (2 plastové zobáčky) a vytáhnout lanovod z opěrného bodu na třmenu; lanovod si položíme na vrch kotouče (pozor na nadměrné ohybání, staré se mohou lámat) -pilníkem srazíme všechny ostré hrany na koncovce lanka (váleček), lanko a konec bowdenu očistíme od nečistot a zbavíme staré třecí prachovky -nyní bowden promažeme převodovým olejem (např. za použití kousku hadice s výkrojem, viz foto), nepoužívat WD40 nebo vazelíny ve spreji! - v zimě je vazelína tuhá a ruční brzda má špatný chod a WD40 je nevhodné- lanko se může zasekávat; může se použít nějaký vhodný ekvivalent, já používal převodový olej a kousek hadice jako trychtýřek (viz foto). -nyní vezmeme prachovku a dovnitř nalijeme převodový olej a prachovku pořádně promačkáme; poté nasouváme na lanko přes váleček (chce to trpělivost, jde to blbě, lanko na konci bowdenu chytneme např. přes dvojtý hadr přes kleště, rotačním pohybem prachovky nasouváme postupně za váleček lanka), na konci prachovky je malá díra a přes válečech lanka to chce pomoct neostrým malým šroubovákem -prachovku zasuneme na bowden a na druhé straně použijeme malý stahovací pásek k stáhnutí průměru na lanko, cca 10mm od válečku (stahovací pásek je podstatné použít, opírá se pak o páku ruční brzdy a neprodíra se tímto prachovka) -očistit čističem brzd od oleje všechny zasažené díly (kotouč, desky...), protáhnout lanko záchytem a zacvaknout, obráceným způsobem namontovat lanko na páku ruční brzdy (pozor na skřípnutí prachovky do vidlice!) -nasadit kola, dotáhnout šrouby na 100Nm, spustit auto na kola a zkontrolovat funkčnost ruční brzdy Foto z montáže:3 points -
Vánoční večírek - 2018
radim.1008 a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Pepito za téma
Já se omlouvám, rád bych přijel a pobavil se s vámi, ale mám menší zdravotní problémy. Snad to vyjde příště. Užijte si to tam a moc se nepřejídejte, není to zdravé @KoudaK,tvargle a Tvůj uzený bůček mám rád Všechny vás zdravím3 points -
Vrácení poštovného
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Lucy sv 24 za téma
Dobrý den, předem bych Vám chtěla poděkovat za vaše objednávky v eshopu a zároveň bych se chtěla omluvit za komplikace s poštovným. Bohužel na straně serveru se vyskytli jisté potíže, které jsou momentálně řešeny s jeho podporou. Věřte, že mým cílem není obohatit sebe ani club takovou to nekalou cestou. Bohužel sem si toho dříve nevšimla - za to se taktéž omlouvám. Po vánočním večírku bych se ráda této problematice věnovala a zpětně objednávky zkontrolovala do určitého data a poštovné vám vrátila. Zdržení bude následovat v případech placení objednávek přes pay-pal, kdy nejsem schopná zjistit číslo účtu a budu Vás muset konkrétně kontaktovat prostřednictvím emailu. Zaregistrovali jste-li u své objednávky tento problém (poštovné vyúčtované dvakrát) a chtěli byste mi práci usnadnit - neváhejte mne kontaktovat na email lucysv24@peugeot-club.com nebo SZ a to i v případě kdybych někoho přehlédla, nebo by došlo k jinému problému. Předem děkuji za případnou spolupráci a omlouvám se za vzniklé komplikace. Lucy sv 242 points -
Peugeot 5008 1.6HDi 82kW z Ria de Žambéra - Na zimních Sava Eskimo HP2, po STK, rozvodech a oleji
Milan+ a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Zůza za téma
Kafíčko? Leda prd! To byla pouze špionáž, jestli jsi to podle fotek poznal správně, páč kdyby jsi chtěl skutečně kafíčko, tak by jsi jen zbaběle neprojel kolem, ale zastavil bys se slovy "koukám, že žena vyhazuje sníh, tvrdě maká a manžílek si sedí pěkně v teplíčku. Máš už vyházeno nebo chceš pomoct?" A poté případně "když už jsme tady, mohli bychom se stavit na kafe?" Takhle to mělo vypadat, takže kdyžtak pro příště!!!2 points -
Regenerace
pesastor a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele baffy za téma
Vymeň filter ,regenerácia /povedal by som že neúspešná / každých 200km respektíve vždy po zahriatí a to všetko po vypláchnutí ,hovorí jasnou rečou.2 points -
2 points
-
Vrácení poštovného
OK406 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Lucy sv 24 za téma
Když to nechám na "podporu" klubu tak to vidět nikde nebude - myslím tím ten řádek na hlavní stránce. Nevím jestli to jde nebo jestli to neumím, ale mohla bych to zjistit No kdyby to každý řešil sám tak by to jednodušší bylo, ale vzhledem k tomu, že chyba je na naší straně - beru to jako samozřejmost a zároveň slušnost naší chybu napravit.2 points -
Vánoční večírek - 2018
Lucy sv 24 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Klemoň za téma
@Pepito zase používá místo stromečku v autě tvarůžky2 points -
Vrácení poštovného
Laďa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Péťa za téma
Nakonec bude možná jednodušší, kdyby si každý svoji objednávku zkontroloval a pokud nesouhlasí s výší poštovného, tak to u Tebe reklamoval2 points -
Cihlář Pavel - zaplacení členství - nespárovaná platba
Péťa zvýšil/snížil popularitu uživatele Lucy sv 24 za téma
Dobrý den, prosím o výše zmíněného aby mě kontaktoval. Bohužel dle symbolů nejsem schopna platbu spárovat a ani tím pádem členství zařídit. Děkuji Lucy sv 241 point -
Kamera do auta
radim.1008 zvýšil/snížil popularitu uživatele MJSytic za téma
Z prážáků si dělaj srandu, když jsou 4cm sněhu a tam máte 3 a dodávky už jsou v pangejtu Jinak záznam vypadá slušně. Uvidíme, co bude vidět, až to bude bez sněhu1 point -
Tak vůz je dnes konečně opraven. Odvezl jsem to do Peugeot a za dvě hodiny volali že si to mohu vyzvednout že je to opraveno. Střecha se nesmí nechávat na půl otevřena a vypnout motor, může se stát že jednotka to nějak vyhodnotí a zavře zámky střechy a pustí střechu nebo víko kufru zpět dolů a nedovře se to a zasekne. Je potřeba sundat čalounění střechy a zámky střechy mechanicky otevřít. Následně se to nějak odsekne a střecha se zas zavře. Byl jsem na 100% spokojen se službou v Peugeot. Vůz mi rychle opravily, umyli, vysáli a celkově zkontrolovaly. Dolili mi chladící kapalinu a vše co bylo potřeba. Vůz byl kompletně obalen v igelitu aby se neušpinil při práci mechanika ale to jsou pouze detaily. Cena byla na to že to bylo v Peugeot poměrně slušná (2400,- Kč). Takže když je potřeba mít střechu napůl otevřenou je nutné mít nastartovaný motor vozu aby nevznikly potíže. Děkuji Všem za komentáře1 point
-
@Péťa to asi těžko, nebyl v autě sám, zřejmě spolujezdkyně1 point
-
Viděl, že jsi doma Na kafe jel k @Zůza1 point
-
"... Abych mohl nahrát češtinu (pro van), musím přehrát firmware na 5.5D. Pak teprve nahrát češtinu pro VAN..." Nikoliv. Čeština je součástí upgrade na 5.5D, je napasovaná v adresáři angličtiny. Tj. stáhnout z netu *.iso obraz disku, pomalu a bez chyb vypálit disk CD-R - nikoliv CD-RW jak tady jeden expert zkoušel, podle návodu zde ve vlákně provést upgrade. Po skončení změnit jazyk na angličtinu, pokud ji aktuálně máš nastavenou tak změnit na jiný jazyk a potom zpět na ájinu. Ostatní máš v SZ.1 point
-
Lexi umíte za dobré peníze??? No nevím nevím...... Už jste mi zde jednou reagoval na problém s otáčky motoru, že nemáte problém diagnostiku naměřit, ale po mé prosbě, kdy jsem to chtěl zaplatit, jste se už neozval... Tak mi teda prosím napište cenu za tu diagnostiku Děkuji1 point
-
Takže jsem tam volal a prodal by jedině celou sadu - 4 ks . Sehnal jsem nakonec jinde , na vrakáču z rezervy z C8 . Podle toho taky vypadal , když se vozil pár let pod autem . Ale když jsem ho potřeboval a nikde nebyl k sehnání , tak jsem přimhouřil oko a vzal ho . Stejně jsem plánoval ty moje až dojedu ty zimáky co na nich jsou dát opískovat a do komaxitu .1 point
-
Nechcem ti do toho moc kecať ,ale miešať VCDS s Lexiou je niečo ako hrušky a jablká.1 point
-
Návod: Zamrzající ruční brzda
ozzy56 zvýšil/snížil popularitu uživatele mmartinkovic za téma
Dobrá práca, Podaktori sa naučili, že v zime sa ručná brzda nepoužíva. Práve z takéhoto dôvodu, aby sa potom dalo s autom odísť. Je to síce technický problém výrobcu, ale voda sa tam dostane skoro vzdy, prípadne pri prechode vyšším snehom.1 point -
Mělo by se rozlišovat kódování (nastavení funkcí) a update jednotky. Kódování jednotek jde dělat offline, na update jednotky potřebujete originální a zaplacenou diagnostiku, která může komunikovat online se serverem PSA, kde updaty jsou uloženy. Není to tak, že si koupíte čísnou kopii a zaplatíte si licenci. Všechno nebo nic. Nemůžete si pořídit kopii kabelu a k tomu si zaplatit originalní licenci, každej kabel má svůj identifikátor a ty čínské kopie jsou zpravidla na black listu, takže dojde buď k zablokování kabelu nebo to se zaplacenou licencí nebude fungovat. Má to tak většina diagnostických nástrojů považovaných za originální diagnostiku dané značky- kontrolují se identifikátory kabelu, sw atd. a to vše online. Pokud máte kopii, musíte zpravidla být offilne. Nehledě na to, že licence a kabel nejde koupit běžně odděleně (je to složitější, ale "v kostce" to tak funguje).1 point
-
doplnění paliva z kanystru
ozzy56 zvýšil/snížil popularitu uživatele Multiplex406 za téma
Já jsem si pro tento případ, i pro případ že v zahraničí se průměr tankovací pistole může lišit, změřil na pumpě průměr pistole a vyrobil jsem si cca 10cm dlouhou slabostěnou trubku, která se zasune a odjistí klapku a už se v klidu nalévá třeba i pomocí trychtýře z plech. kanystru.1 point -
Peugeot 406
Charlie 1 zvýšil/snížil popularitu uživatele krtek 2 za téma
zmeral by som najprv spinacku na poistkovke pod volantom mas mas 3 hrube kabely od spinacky na tom vrchnoom cervenom musi byt 12 volt pri otocenom kluciku v druhej polohe na zltom musi byt 12 volt ked je klucik v polohe 1 a potom 2 a na oranzovom 12volt ked je klucik v polohe 2 a v polohe 3 (to je startovacia poloha) ak toto bude ok tak to bude zrejme vadna BSi ja pisal fery Děkuji za radu Ferry ale koukali jsme a jednotka BSI je jako nová tak tím to nebude no pohladom na BSI asi sotva zistis ci funguje alebo nie to je to iste akoby sa ti pokazil novy televizor a ty ho otvoris a povies ze chyba tu nieje lebo je tam vsetko ako nove a napriek tomu nefunguje BSI je elektronicka skrinka1 point -
Ahoj, stačí jeden dotaz, druhý jsem Ti smazal.1 point
-
1 point
-
Když nalévám z kanystru, tak nic nepřekovávám. Kolem pojistky to normálně teče do nádrže. Přesně tak, jak je to uvedené v návodu1 point
-
No tak snad je jasné koho je chyba v případě nehody ne...a vůbec...kolik těch nehod způsobilo auto s pravostranym řízením? To mě spíš statisticky sejme bílá dodávka nez pezot s volantem vpravo... Ale hádat se tu nemíním... @volvik nechť ti auto dělá radost1 point
-
Byli jsme v Panamě v půlce ledna. Za nás super, ale upřímě, s mimčem nebo děckem do 7let to nevidím jako dobrý nápad. Už jen ta cesta.Min. 12h v letadle. A letět takovou dálku se jen válet v rezortu u moře nebo bazénu jsou dle mě vyhozený peníze.1 point
-
Booze vy zase resite koniny...tak na drive thru pojede s buchtou a objednávat bude ona...to samé na parkovisti hlavní je ze to vyhovuje majiteli a ze se mu s tím dobře jezdí...1 point
-
Vrácení poštovného
Laďa zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
U mě to taky neřeš. Číslo objednávky máš v SZ z minulého týdne.1 point -
Peugeot 308SW 1.2 130k Style
MilanF1 zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
Tohle se mi ani trochu nelíbí, na tenhle motor mám políčeno v nástupci.1 point -
Vánoční večírek - 2018
kloupec406 zvýšil/snížil popularitu uživatele Klemoň za téma
Neznáte někdo recept na cukroví z pečeného selátka ???1 point -
Já dobrovolně nechám druhé poštovné na podporu klubu, pokud stím teda není nějaký problém? Takže semnou si starosti nedělej (objednávka č. 3651)1 point
-
@Veverka k dnešním kulatým narozeninám přeji vše nejlepší, hlavně hóóódně zdravíčka, štěstíčka a mnoho šťastných kilometrů1 point
-
nevím, jak je to s lízinkama a úvěrama, ale když jsem chtěl zaplatit auto hotově (2014), baba v autorizáku mi řekla, že mají dobrou nabídku na úvěr--dáte 70% hotově a 30% na úvěr s dobou splatnosti 1 rok a budete mít pojistku GAP (hav. i zákonnou) zdarma a auto nepřeplatíte ani korunu, tak jsem do toho šel na konci toho roku splátek mi volala paní z pojištovny, že mají pro mě pokračování obou pojistek za dobrou cenu, tak jsem pozjištoval u ostatních pojištoven co a jak a pak zavolal paní, že budeme pokračovat , protože nabídky ostatních pojištoven byly nesrovnatelné...1 point
-
tak spravene aj zadne tapecy tie sa robia tachsie nejde od dosky odelit ta vrchna kozenka takze je to treba zapchavat do tej skary tu latku co je osemetna robota a povodna latka je navyse presita s tou kozenkou takze je to treba roztehovat opatrnepri cisteni madla boli olupane od priesvit laku tak som ich presmirgloval vodnym smirglom a nastriekal ciernou matnou aj klucky stahovania okien1 point
-
pdf dokumenty k Peugeotu 508
janejs zvýšil/snížil popularitu uživatele TomasARN za soubor do
Version 1.0.0
952 stáhnutí
Dokumenty k Peugeotu 508: 508 demontaz tapacira predne dvere 508 sw demontaz tapacira zadne dvere manual P508 2012 - 2013 SK mnozstvo naplne oleja Náplne klímy - rozne Peugeoty plan udrzby 508 - TURBODIESEL DW10CTED4 FAP servisní knížka Vymena palivoveho filtra 508 2.0 HDI1 point