Jump to content

Multiplex406

Člen klubu
 • Content Count

  188
 • Joined

 • Last visited

About Multiplex406

 • ID člena
  22281
 • Rank
  Pozorovatel
 • Birthday 03/30/1969

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 508
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Plzeň
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  radimnemec69@seznam.cz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jozz868 zdravim Original kapalina z výroby může být bezbarvá tzv. čirá . Při pohledu do nádržky to vypadá jako by do hněda se skvrnama , taky se my to tak jevilo, ale po nasátí hustoměrem byla kapalina čirá.
 2. Tak že mi taky přestalo fungovat přiklápění levého zrcátka. Už to dělalo dříve a občas , ale dospělo to do fáze kdy to fungovalo 1 z 10. Došlo tedy na rozebraní , akorát se mi nechtělo rozebírat dveře tak jsem ho rozebral na dveřích viz foto č.1. čep jsem zamáčkl a otočil špičkama kleští na očka (zpětná montáž taktéž). Následovala demontáž motorku (zapůjčené foto od „mmmb“ foto č.2. A teď můj poznatek motorek šel rukou nezvykle ztuha protáčet a příčina ? hřídel motoru mezi šnekem a a výstupem je osazen pružinkou s dvěma třecími podložkami foto č.3. , které nevím z jakého důvodu vymezují axiální vůli hřídele a dochází zde k jistému tření a to je dle mého názoru problém, protože to bylo hodně zanesený. Po vyčištění a promazání teflononovým olejem se hřídel začal otáčet mnohem lehčeji. Po zpětné montáži zrcátko zatím funguje. A co z toho plyne. Ovládání zrcátka nemá (koncáky) ukončení odklopení a přiklopení má mechanické dorazy a elektronika na motoru vyhodnotí při dorazu navýšení proudového odběru a vypne pohon. Pokud v průběhu přiklápění nebo naopak uděláte zrcátku mechanickou překážku zastaví se opět z důvodu navýšení proudu. Motorek nemá žádnou velkou sílu a pokud je přidřený nebo nějak mechanicky omezený jeho pohyb zvyšuje se odběr proudu hned po rozběhu a elektronika ho odstaví. Dle mého názoru pokud není vysloveně jasná elektrická závada ,bych vždy hledal v mechanice.
 3. Jsem si toho všimnul v 30 tkm že se to tam šoupe, tak jsem přes hadici dal ochranu z rozříznuté hadice většího průměru a je klid. Co by jim udělalo dát to 1cm výš.
 4. Zdraím stoupa250 Jen pro zajímavost si zkusím tipnout kde se prošoupala. Je to ze spoda u chladiče o spodní kryt motoru ?
 5. Tak použij servisbox, kup si hodinu placených služeb a najdi si to co aktuálně potřebuješ, stránku si ulož offline preveď na pdf. a máš to. za hodinu tohoto stihneš hodně. platí se to online kartou.
 6. Dano656 a neříkali proč nic moc, zamrzá zimě ?, přehřívá se v létě ? rezne chladící systém ? nebo mají na ní malej rabat ? a G11 od jakého výrobce ? Je to každého věc, ale proč něco něcím nahrazovat když mám na trhu originál od výrobce.
 7. Tak tomu moc nerozumím jako kdy funguje jedna a pak zas druhá. Já je tam mám již skoro 7 let a vše je ok.
 8. Já měnil po 5 letech. Měl jsem též bezbarvou od nova. Proplach a nalitá origo https://www.citroeny.eu/chladici-kapaliny/originalni-nemrznouci-smes-citroen-peugeot-g33-5l-na-35-c-chladici-kapalina-psa-modrozelena-9735k0-glysantin-g33.html
 9. Si teda nemyslím že je to jedno jestli růžová nebo modrozelená.
 10. Jsem sundaval vanu v 130tk (ulomená olej měrka 120kw) měním olej po 10tis a byla naprosto bez bordelu. Jinak se nemusí nic kolem demontovat, těsnění je na tmel tak že dobře očistit, odmastit a dodržet postup dotažení včetně utahovacího momentu.
 11. Tak to není špatný. Kde se dají sledovat informace na tyto speciální akce ?
 12. Ještě k té 25% slevě jestli myšlena na starší vozy 7 let tak tam píšou: " Výše uvedené slevy neplatí pro kategorie: příslušenství, díly určené pro vozidla starší 5 let (řada dílů Eurorepar), repasované díly, filtry pevných částic a baterie."
 13. No to by mě teda taky zajímalo FAP na 508 za 10tis.?? jinak podle servisboxu je na 103kw o 100vku dražší než na 120kw 40 tis. a 39 932.- (nový díl ) repas je levnější cca o 10 tis na 120kw a jen 600,- na 103kw.
 14. No myslím že mu to asi nepomůže není to dokonce jak sundat střed tunel. Je třeba vyndat střed. tunel a pod loketní opěrkou na dně je položená guma a pod ní 2x šrouby na ty nezapomenout. Seřizovací táhlo viz obrázek.
×
×
 • Create New...