Jump to content

Multiplex406

Člen klubu
 • Content Count

  158
 • Joined

 • Last visited

About Multiplex406

 • Rank
  Pozorovatel
 • Birthday 03/30/1969

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 508
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Plzeň
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  radimnemec69@seznam.cz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak video jsem zkouknul , coje to za motorizaci vidět není , že tam naměřil 12 V je fakt. Podle mě E-DHI má zmíněný condenzátor 5V tudíž z podstaty nejde naměřit 12V a navíc se přiřazuje k baterii a reverznímu alternátoru do série. Ale jsou to mé doměnky , docela mě to zajímá budu si to muset naštudovat. Také je možné že si mechanik na videu někde připojil pomocný zdroj , aby pak nemusel nic nastavovat.
 2. bajza206 SW Já si osobně myslím, když byla baterie déle odpojená (nevím jak dlouho) proč by onen kapacitor měl držet napětí. Co já vím a četl jsem o principu E-HDI tak je tento kondenzátor o ohromné kapacitě cca 600 F o napětí pouze 5 Voltů který má pomáhat vyrovnat proudový náraz při rozjezdu start stop pomocí reverzního alternátoru. Navíc tento kondenzátor není přímo spojen akumulátorem ale ovládám dle potřeby přes nějakou vlastní řídící jednotku (kdy se má nabít/vybít) už proto si myslím že nelze po odpojení baterie naměřit 12V ps: video jsem neviděl .
 3. Cvrlo: zajímavé mě to na známého autě nešlo smazat jednalo se o jednotku motoru a až po vložení klíčku do čtecí šachty to šlo.
 4. Pokud je vozidlo vybaveno bezklyčkovým přístupem musí být klíč při diag. vložen v šachtě v kaslíku jak je vyklápěcí v levo pod volantem.
 5. Jeden postřeh pro zajímavost když v servisboxu nezvolím auto dle VIN ale pomocí menu "nová modelová řada" tak tam lze nalézt vozidlo Peugeot 508 2.0 HDI 138 hp (bez FAP) respektivě 103kW motor a po potvrzení a shlédnutí výfukového vedení tam opravdu FAP není ??? Proto se přikláním ke větě od MJSytic ( U těch předepsaných olejů také záleží na tom, o jaký modelový rok se jedná. Rozvoj "low saps" olejů )
 6. olej 5W-40 není vhodný pro DPF nemá snížený obsah sulfátového popela QUARTZ 9000 5W-40 Vysoce výkonný syntetický motorový olej pro benzinové a naftové motory bez technologie DPF umožňuje dlouhé intervaly výměny. Zvlášť stabilní výkon po celou dobu životnosti jak při studených startech, tak i při vysokých teplotách. ACEA A3/B4, API SM/CF, PSA B71 2296, VW 502.00/505.00, MB schválení 229.3, BMW LL -01, Porsche A40
 7. Multiplex406

  Rozvody

  Jen ještě můj osobní názor k výměně rozvodů ,jako úkonu samotnému. Pokud to neumím sám , nebo neznám 100% mechanika, který se dlouhodobě věnuje značce a má dobré reference. Nechal byh to udělat v origo servisu z jejich dodanými origo díly = velká šance na uplatnění záruky když se něco stane u rozvodů jsou ty následky většinou fatální. Hodně mechaniků kteří dělají všechny značky moc nepoužívají orig. aretační přípravky (jsou drahé a na každé auto jiné ) používají tzv. metodu značení fixou, navíc i třeba postupy napnutí řemene (přesto že dnes jsou aut. napínací kladky s předepsanou značkou napnutí) se u peugotu a třeba koncernu docela liší a td.
 8. Multiplex406

  Rozvody

  Ahoj Ozzy56 Ty si myslíš že by se měl dělat i ten řetízek mezi vačkami ve stejném intervalu jako řemen? nikde jsem tu informaci nenašel.
 9. Maro47 může to být verzí diagboxu, řeknu ti moji zkušenost s deaktivací signalizace zapnutí pásů p308 r. v 2014 ver. diag 7.7x nešlo to pouze odkaz na dálkovou konfiguraci přes net na p508 r. v2011 bez problémů. Dal jsem ver. diag tuším nižší asi 7.54 a šlo to normálně i na p308 r. v. 2014?
 10. zdravím co se zkusit poptat zde http://bazar.automedik.cz/peugeot/508/interier-vozidla-podrucky
 11. Já jsem si pro tento případ, i pro případ že v zahraničí se průměr tankovací pistole může lišit, změřil na pumpě průměr pistole a vyrobil jsem si cca 10cm dlouhou slabostěnou trubku, která se zasune a odjistí klapku a už se v klidu nalévá třeba i pomocí trychtýře z plech. kanystru.
 12. jsem koukal na 103 kW ale pro zajímavost mi můžeš dat třeba do SZ tvůj WIN a podívám se přesně. Nemám teď přístup na PC, ale myslím že 2.0ccm - 103 a 120 kW mají stejné vysokotlaké čerpadlo Dephi
 13. EnzoS těsnění jsou ty dva zelené ó kroužky které jdou koupit samostatně stejně jako 2 šrouby které drží regulátor. Pokud kupuješ regulátor jeho součástí jsou jak ó kroužky ta 2x šroub.
×
×
 • Create New...