Jump to content

Multiplex406

Člen klubu
 • Content Count

  166
 • Joined

 • Last visited

About Multiplex406

 • ID člena
  22281
 • Rank
  Pozorovatel
 • Birthday 03/30/1969

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 508
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Plzeň
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  radimnemec69@seznam.cz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak blueHDI je pokud myslím dobře euro6 tedy o proti euru5 navíc vstřikovaná močovina (ad_blue) do výfukového systému před oxidační cat. ke snížení NOx . Pak tu máme společné pro eu5 i 6 aditivu elois který se dávkuje ze samostatné nádržky do nafty při tankování toto aditivum má za úkol lépe spalovat saze v FAPU a to tak že zařídí spalování při nižší teplotě výhoda není potřeba tolik dodatečný vstřik nafty ke zvýšení teploty (neředí se olej naftou) Nevýhoda = usazuje se nenávratně v FAP filtru. A pak tu máme adiva pro zlepšení vlastností nafty nebo benzínu které si přidáváme sami nebo je kupujeme v prémiové naftě = VIF ( nafta VERVA aditivované též VIFEM) Jinak v manuálu je také napsáno jak se má člověk starat o lak karoserie a výhradně přípravky Peugeot zakoupenými v autorizované síti. A petr-svetr na otázku si zkus logicky odpovědět sám Já mám auto od 0km a používám stále VIF léto zima
 2. Tak to potom jo. Neuvědomil jsem si že máš 2.2 motor a tam je pálivák jako celek.
 3. 508gt Po kolika tkm si proboha měnil ten paliv. filtr že už to netáhlo? Já ho měním pravidelně po 20tkm.
 4. To je ta "doživotní" olejová náplň, která umřela.
 5. Noves Zkus když máš tu 3ku nebo 4ku a rachtá to, nepřeřazovat, ale jen lehce zatlačit na páku směrem k zařazené rychlosti nebo směrem k "N" jestli to ustane. Pokud ano tak zvuk z největší pravděpodobností může jít od závaží co je na táhlech řazení u vstupu do převodovky. Je to popsáno v bulletinu jako hlášení zákazníkem =řešení jedná se o vlastnost a není to závada.
 6. řekl bych spíše že egr pracuje na základě informace o průtoku z váhy vzduchu a né že ji měří. jakým měřícím přístrojem byla proměřená kabeláž ?
 7. ndone pokud myslím tak P0100 je chyba MAF tedy snímače měření průtoku nasávanéo vzduch tzv.váha vzduchu
 8. Jozz868 dnes jsem měl auto na zvedáku a koukal jsem na ten stabilizátor myslím si , když dobře namažeš že při větší snaze tam ty gumy navlečeš.
 9. Tak video jsem zkouknul , coje to za motorizaci vidět není , že tam naměřil 12 V je fakt. Podle mě E-DHI má zmíněný condenzátor 5V tudíž z podstaty nejde naměřit 12V a navíc se přiřazuje k baterii a reverznímu alternátoru do série. Ale jsou to mé doměnky , docela mě to zajímá budu si to muset naštudovat. Také je možné že si mechanik na videu někde připojil pomocný zdroj , aby pak nemusel nic nastavovat.
 10. bajza206 SW Já si osobně myslím, když byla baterie déle odpojená (nevím jak dlouho) proč by onen kapacitor měl držet napětí. Co já vím a četl jsem o principu E-HDI tak je tento kondenzátor o ohromné kapacitě cca 600 F o napětí pouze 5 Voltů který má pomáhat vyrovnat proudový náraz při rozjezdu start stop pomocí reverzního alternátoru. Navíc tento kondenzátor není přímo spojen akumulátorem ale ovládám dle potřeby přes nějakou vlastní řídící jednotku (kdy se má nabít/vybít) už proto si myslím že nelze po odpojení baterie naměřit 12V ps: video jsem neviděl .
 11. Cvrlo: zajímavé mě to na známého autě nešlo smazat jednalo se o jednotku motoru a až po vložení klíčku do čtecí šachty to šlo.
 12. Pokud je vozidlo vybaveno bezklyčkovým přístupem musí být klíč při diag. vložen v šachtě v kaslíku jak je vyklápěcí v levo pod volantem.
 13. Jeden postřeh pro zajímavost když v servisboxu nezvolím auto dle VIN ale pomocí menu "nová modelová řada" tak tam lze nalézt vozidlo Peugeot 508 2.0 HDI 138 hp (bez FAP) respektivě 103kW motor a po potvrzení a shlédnutí výfukového vedení tam opravdu FAP není ??? Proto se přikláním ke větě od MJSytic ( U těch předepsaných olejů také záleží na tom, o jaký modelový rok se jedná. Rozvoj "low saps" olejů )
 14. olej 5W-40 není vhodný pro DPF nemá snížený obsah sulfátového popela QUARTZ 9000 5W-40 Vysoce výkonný syntetický motorový olej pro benzinové a naftové motory bez technologie DPF umožňuje dlouhé intervaly výměny. Zvlášť stabilní výkon po celou dobu životnosti jak při studených startech, tak i při vysokých teplotách. ACEA A3/B4, API SM/CF, PSA B71 2296, VW 502.00/505.00, MB schválení 229.3, BMW LL -01, Porsche A40
×
×
 • Create New...