Jump to content

Multiplex406

Člen klubu
 • Content Count

  195
 • Joined

 • Last visited

About Multiplex406

 • ID člena
  22281
 • Rank
  Pozorovatel
 • Birthday 03/30/1969

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 508
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Plzeň
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  radimnemec69@seznam.cz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak závěs jsem kupoval 13.5.2020 stál 2 700,- vč. dopravného ( teď jsem koukal tam kde jsem ho kupoval je už za 2 764,- bez dopravy) , instalace typová Erich Jaeger 13 pin (LED kompatibilní) 3 200,- , montáž kodování samo-doma , ověření na STK 230,- + zapis do TP 50,- . Nakoupil jsem stylem pane google ukaž mi tažné imiola peugeot 508 sw kde je nejlevnější a hned .
 2. Ahoj mám taky SW 2012 a před 3 týdny jsem taky namonoval to nejlevnější tažné (pevný čep) zn. imiola a elektroinstalaci typovou 13 pin od Erich Jaeger. Měl jsem taky strach že to budou senzory brát kouly protože to prodejce Tz píše v popisu výrobku. Ale byl jsem mile překvapen po přidání tažného zařízení pomocí DIAGBOXU do BSI jednotky senzory kouli neregistrují ale překážku za ní ano. Po připojení přívěsu jsou automaticky deaktivovány , tedy vše funguje jak má. Když jsem zkoušel zpátečku před přidáním do BSI tak kouli brali jako max překážku za autem. kodováním se zřejmě upraví úhel záběru senzorů.
 3. Ahoj , také přispěji na mladýho 308če ( barva šedosříbrná KCA - LAK ŠEDÁ ARTENSE ) když byla nová tak mi dělali přední nárazník u kopeckýho v praze a absolutně k nerozeznání. podruhé události zadní nárazník , smluvní lakovna pojišťovny a nárazník tmavší o odstín bylo my vysvětlono že to tak plast dělá, je ale divné že né každému. Bavil jsem se s lakýrem který dělá v Plzni přímo u peugotu mají vlastní lakovnu a řekl mi že hodně záleží na dodavateli barvy že oni mají přímo originál barvy peugeot, ale že spousty značkových servisů má smluvní lakovnu a používají (míchají)barvy jiných dodavatelů) a může to hodit jiný odstín na plastech hlavně u metalických barev.
 4. Tak TonyIII, jsem to přečetl ještě jednou a jediné co je mi jasné že to píšeš asi s pozice technika ME. (že jsou nastaveny) asi myslíš jak jsi napsal otáčky homologovány v měřícím přístroji (nejsou v databázi pro daný tip vozidla) , proto si myslím že by se mělo pokračovat dál podle metodiky ručním nastavení max ot. bez zavady B, a není nutné aby importér žádal o výjimku.
 5. Zdravím hledal bych metodiky ME zde příklad z r. 2018 nebo navštívil jinou SME Referenční otáčky: pokud výrobce vozidla s dieselovým motorem nestanoví maximální nebo referenční otáčky za účelem měření kouřivosti, považují se za referenční otáčky dieselového motoru při akceleraci ty otáčky, do kterých se motor vytočí při sešlápnutí pedálu akcelerace do jeho maximální zátěžové polohy, (které řídící jednotka vozidla umožní).
 6. Ahoj mám také Thule, dávám je jak potřebuji a nemyslím že by něco neudrželi, převážně vozím serfová prkna vždy jsem je dovezl.
 7. Zdravim přidám mojí zkušenost s těmito led. Žárovky pasují používám je již 5 let. jen jednou problém žačala poblikávát byl studený spoj na té horní desce jak spojuje sloupce po 3 ledkách , asi od vybrací stačilo proletovat bylo to lupou vidět. Ale ještě jeden postřeh pro jistotu jsem si ze stejného CZ obchodu objednal 1ks té samé jako náhradní (rozdíl od první původní objednávky a nahradní žárovky cca2,5 roku) Žárovku jsem nakonec použil na jiném 508čce a ona nesvítila. Proběhla zkouška na ext. zdroji a vše OK. Přičina byla že u tohoto typu je nutná správná polarita + - no a zde byla obráceně proč? nevím u prodejce nebylo nijak rozlišeno. Nakonec jsem odpájel patici odřiznul ledkovou část, otočil , přilepil zpě, zaletoval v patici a svítí do dnes. Nevím jestli to byla vadná serie ale nedělám si iluze o nějaké čínské výstupní kontrole. Tak jenom kdyby někomu nesvítila tak vyskoušet mimo patici z obrácenou polaritou. Při běžném provozu závadu nevypisují pouze až v Diagboxu = stačí pak nastavit BSI jednotce denní svícení samostatné LED žárovky a pak vše OK ale normální uživatel bez dia nic nepozná.
 8. Jozz868 zdravim Original kapalina z výroby může být bezbarvá tzv. čirá . Při pohledu do nádržky to vypadá jako by do hněda se skvrnama , taky se my to tak jevilo, ale po nasátí hustoměrem byla kapalina čirá.
 9. Tak že mi taky přestalo fungovat přiklápění levého zrcátka. Už to dělalo dříve a občas , ale dospělo to do fáze kdy to fungovalo 1 z 10. Došlo tedy na rozebraní , akorát se mi nechtělo rozebírat dveře tak jsem ho rozebral na dveřích viz foto č.1. čep jsem zamáčkl a otočil špičkama kleští na očka (zpětná montáž taktéž). Následovala demontáž motorku (zapůjčené foto od „mmmb“ foto č.2. A teď můj poznatek motorek šel rukou nezvykle ztuha protáčet a příčina ? hřídel motoru mezi šnekem a a výstupem je osazen pružinkou s dvěma třecími podložkami foto č.3. , které nevím z jakého důvodu vymezují axiální vůli hřídele a dochází zde k jistému tření a to je dle mého názoru problém, protože to bylo hodně zanesený. Po vyčištění a promazání teflononovým olejem se hřídel začal otáčet mnohem lehčeji. Po zpětné montáži zrcátko zatím funguje. A co z toho plyne. Ovládání zrcátka nemá (koncáky) ukončení odklopení a přiklopení má mechanické dorazy a elektronika na motoru vyhodnotí při dorazu navýšení proudového odběru a vypne pohon. Pokud v průběhu přiklápění nebo naopak uděláte zrcátku mechanickou překážku zastaví se opět z důvodu navýšení proudu. Motorek nemá žádnou velkou sílu a pokud je přidřený nebo nějak mechanicky omezený jeho pohyb zvyšuje se odběr proudu hned po rozběhu a elektronika ho odstaví. Dle mého názoru pokud není vysloveně jasná elektrická závada ,bych vždy hledal v mechanice.
 10. Jsem si toho všimnul v 30 tkm že se to tam šoupe, tak jsem přes hadici dal ochranu z rozříznuté hadice většího průměru a je klid. Co by jim udělalo dát to 1cm výš.
 11. Zdraím stoupa250 Jen pro zajímavost si zkusím tipnout kde se prošoupala. Je to ze spoda u chladiče o spodní kryt motoru ?
 12. Tak použij servisbox, kup si hodinu placených služeb a najdi si to co aktuálně potřebuješ, stránku si ulož offline preveď na pdf. a máš to. za hodinu tohoto stihneš hodně. platí se to online kartou.
 13. Dano656 a neříkali proč nic moc, zamrzá zimě ?, přehřívá se v létě ? rezne chladící systém ? nebo mají na ní malej rabat ? a G11 od jakého výrobce ? Je to každého věc, ale proč něco něcím nahrazovat když mám na trhu originál od výrobce.
 14. Tak tomu moc nerozumím jako kdy funguje jedna a pak zas druhá. Já je tam mám již skoro 7 let a vše je ok.
 15. Já měnil po 5 letech. Měl jsem též bezbarvou od nova. Proplach a nalitá origo https://www.citroeny.eu/chladici-kapaliny/originalni-nemrznouci-smes-citroen-peugeot-g33-5l-na-35-c-chladici-kapalina-psa-modrozelena-9735k0-glysantin-g33.html
×
×
 • Create New...