Jump to content

Multiplex406

Člen klubu
 • Content Count

  173
 • Joined

 • Last visited

About Multiplex406

 • ID člena
  22281
 • Rank
  Pozorovatel
 • Birthday 03/30/1969

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 508
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Plzeň
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  radimnemec69@seznam.cz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ještě jednou jsem pročetl celé téma, a vyznělo mi že problém většinou nastal po výměně oleje kde nebyl dělaný poplach, je možné že nový olej rozpustil usazeniny které následně dělají v sytému převodovky problém.
 2. To jak popisuješ tak bych to fakt tipnul na vůli v pohoné soustavě, dáš R jde to jedním směrem a vznikne maximální vůle pro chod v před dáš D drcne to . kde se vůle bere těžko říct. To uložení bylo myšleno jako jedna možná varianta
 3. Jen taková úvaha k drcnutí při volbě D. je jasné že při volbě dochází k dopřednému pohybu pohoné soustavy od převodovky až k poloose, pokud je na cestě vůle jako že je, tak se při zařazení vymezí a prostě to drcne. Taky bych zkontroloval uložení motoru a prevodovky.
 4. Jestli jsi roztáčel kola na zvedáku pomocí motoru a zařazené rychlosti tak se to všechno popletlo, buď vymazat origo diag, nebo počkat a jezdit ono se to po čase zase vzpamatuje.
 5. Jsem myslel že obě počítadla jsou jen do 10tis km
 6. Zdravím Vojtaa: Není to zrovna o převodovce od Peugeota ale všeobecně o automatu a předepsaném oleji. Onehdy jsem měnil olej v automatu nejmenované značky a potřeboval jsem si něco ujasnit, byl my doporučen odbornik z Sixta prevodovky, a ten mi v rozhovoru hlavně několikrát upozorňoval ať nepoužívám žádný jiný olej (febi, meyle a podobně) přesto že má napsaná správná specifika, ale jen vždy originál od výrobce daného typu vozidla. Vzhledem k tomu že mi nic nevnucoval a jeho zkušenostem a ochotě to se mnou skoro hodinu probírat mu věřím.
 7. Ahoj Boym to EGR oklepavá bordel z klapky
 8. Tak blueHDI je pokud myslím dobře euro6 tedy o proti euru5 navíc vstřikovaná močovina (ad_blue) do výfukového systému před oxidační cat. ke snížení NOx . Pak tu máme společné pro eu5 i 6 aditivu elois který se dávkuje ze samostatné nádržky do nafty při tankování toto aditivum má za úkol lépe spalovat saze v FAPU a to tak že zařídí spalování při nižší teplotě výhoda není potřeba tolik dodatečný vstřik nafty ke zvýšení teploty (neředí se olej naftou) Nevýhoda = usazuje se nenávratně v FAP filtru. A pak tu máme adiva pro zlepšení vlastností nafty nebo benzínu které si přidáváme sami nebo je kupujeme v prémiové naftě = VIF ( nafta VERVA aditivované též VIFEM) Jinak v manuálu je také napsáno jak se má člověk starat o lak karoserie a výhradně přípravky Peugeot zakoupenými v autorizované síti. A petr-svetr na otázku si zkus logicky odpovědět sám Já mám auto od 0km a používám stále VIF léto zima
 9. Tak to potom jo. Neuvědomil jsem si že máš 2.2 motor a tam je pálivák jako celek.
 10. 508gt Po kolika tkm si proboha měnil ten paliv. filtr že už to netáhlo? Já ho měním pravidelně po 20tkm.
 11. To je ta "doživotní" olejová náplň, která umřela.
 12. Noves Zkus když máš tu 3ku nebo 4ku a rachtá to, nepřeřazovat, ale jen lehce zatlačit na páku směrem k zařazené rychlosti nebo směrem k "N" jestli to ustane. Pokud ano tak zvuk z největší pravděpodobností může jít od závaží co je na táhlech řazení u vstupu do převodovky. Je to popsáno v bulletinu jako hlášení zákazníkem =řešení jedná se o vlastnost a není to závada.
 13. řekl bych spíše že egr pracuje na základě informace o průtoku z váhy vzduchu a né že ji měří. jakým měřícím přístrojem byla proměřená kabeláž ?
 14. ndone pokud myslím tak P0100 je chyba MAF tedy snímače měření průtoku nasávanéo vzduch tzv.váha vzduchu
 15. Jozz868 dnes jsem měl auto na zvedáku a koukal jsem na ten stabilizátor myslím si , když dobře namažeš že při větší snaze tam ty gumy navlečeš.
×
×
 • Create New...