Přejít na obsah

MP

Uživatel
 • Počet příspěvků

  59
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli MP

 • ID člena 34755
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 21.5.1972

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Čechočovice
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

493 zobrazení profilu
 1. Podle VIN jsem si našel v peugeot service boxu že tam je řemenice s OEM kódem 0515V6 ... viz. obrázek ode mě o kousek výše , a na cardo autodíly pak našel že tomu kódu odpovídá FB28525 .
 2. Ta cenovka za řemenici není zas tak likvidační . Dle VIN máš kód té řemenice 0515V6 , a tady je třeba za 11 kil: https://www.autodily-cardo.cz/rozvody/remenice-klikove-hridele-febi-fb-28525/ Koukal jsem že v kelly je maj za bezmála pět tisíc Výměnu myslím zvládneš doma .
 3. MP

  chcípe při rozjezdu

  Pak napiš co tomu teda bylo a jak to proběhlo .
 4. Tak jo borci , díky za podněty . Takovejch klíčů co jsem to z nich dělal , mám doma ... nepočítám je na kusy , ale na kila . Ořech z goly tam dostanu , ale nenasunu na něj prodloužení k ráčně . Fakt je to dokonale schovaný . On každej 2.0 HDi 100 kW není jeden jak druhej . Takže rok od roku se to jak je to naskládaný liší . Pokud nechcu sundávat vše okolo , tak řešením je očkoplochej klíč s ráčnou, nebo něco co jsem udělal já .
 5. S ořechem a ráčnou se tam nedostaneš ... čti vejš pár příspěvků , koukni na fotky co jsem tam dával . Ale za dva tejdny jedu do Janskejch Lázní tak se v Trutnově můžu stavit a ukážeš mě jak se tam s ráčnou dostaneš Pokud teda nemáš na mysli očkoplochej ráčnovej klíč : https://www.naradiyato.cz/klice-ockoploche-s-racnou/klic-ockoplochy-racnovy-27-mm-yt-0204/?gclid=CjwKCAjw1tDaBRAMEiwA0rYbSGjdaM99VSx1rVkJYCyFfRCOGsL3d-4vwCmf-8xCDxkH7Ll6m2-w4BoCNosQAvD_BwE ... a ten nemám
 6. Přišel čas další výměny oleje , a protože se nespokojím s tím si takovou primitivní věc nechat od někoho dělat , zkusil jsem se na plastový víčko olej. filtru dostat . Nad šestihranem na víčku je tak 5 - 6 cm místa , tak jsem vzal trubkovou sedmadvacítku a řízl ji . Tu jsem tam nasadil , a pomocí tyčky povolil a po kouskách vytáčel . Až to šlo lehčeji , abych neožvejkal ten plastovej šestihran na víčku , tak jsem vzal jinou sedmadvacítku - to jsem "ořezal" klíč 24-27 , a tím to došrouboval ven . Takže to fakt jde vyšroubovat bez demontáže čehokoliv okolo .
 7. MP

  chcípe při rozjezdu

  Ahoj...viz. SZ
 8. Takže vyřešeno . Už vše funguje . Záser byl v kabelu mezi maxi pojistkou a velkým konektorem . To je ten tlustej napájecí kabel . Vede někde vepředu za nárazníkem , kolem té příčky . V jednom místě byla prasklá izolace , vlhkost , měděnka (Měděnka je modrozelená patina, která se vytváří korodováním povrchu měděných a předmětů vystavených vlivu počasí ) udělala za nějakou dobu svý . I když jsme tam v úterý naměřili 12V , tak to nestačilo na to aby to rozjelo čerpadlo , který má pojistku 70 A . Naštěstí to díky té měděnce nezkratovalo na kostru . Takže kus kabelu vystřihnout , udělat novej pořádnej spoj a funguje to . Takže mám na káře repasovaný čerpadlo a to původní je funkční :-) Chtěl bych ocenit snahu ferinka2 , který se snažil pomoci a poslal i nějaká schémata elektriky .
 9. Díky . Přesně to jsem měl taky . On to má taky , má vstup do jejich databáze . Ráno jsem tam byl se kouknout , všechno rozebral , konektory proměřoval ... zjistil že byla zaoxidovaná kostra MC25 ( kabel M712C ) , a doufal že to bude tam . Očistil , připojil a zase nic . Ještě je nějakej uzel mezi servem a jednotkou ESP , protože ze serva je značení vodičů 9000Z a 9001Z , a na jednotce ESP je to 9000S a 9001S , tak to říkal že najde podle dalších schémat . Než jsem odcházel ještě zkoušel připojit k velkýmu konektoru žárovku H7 a hle ... nesvítila . Přičemž já jsem na konektorech naměřil při montáži 12V , a když jsem u něj byl v úterý tak to měřil a taky naměřil 12V . Tak vzal multimetr a najednou jen 7,3 V ... a v síti normálně 12V . Takže asi záser někde na B712C nebo BB01 ( červenej od baterky ) - žárovka nesvítila ani proti jiné kostře , než té MC25 . Tak uvidíme .
 10. Tak zatim nic. Včera jsem se byl na to podivat , šel o kabelech od serva dál a hledal kde by mohl byt problem , povidal že asi bude problem od te jednotky ESP ... Zejtra se za ním zase stavím .
 11. Nevim. Až budu vědět víc , dám vědět. citace: Servo čerapadlo jsme schopni vyměnit za 1 den, tedy ráno nám přistavíte vůz a odpoledne je řízení zpravidla vyměněno, pokud nenastanou komplikace. U elektrických čerpadel bývá zpravidla nutná i konfigurace v řídící jednotce vozidla
 12. Nevím ... Třeba ? : Citace : "Servo čerapadlo jsme schopni vyměnit za 1 den, tedy ráno nám přistavíte vůz a odpoledne je řízení zpravidla vyměněno, pokud nenastanou komplikace. U elektrických čerpadel bývá zpravidla nutná i konfigurace v řídící jednotce vozidla"
 13. Nerozumím tomu , ale je to tak ... když jsem třeba měnil monochromatickej displej na C5 / 2004 tak taky nestačilo ho jen odpojit a připojit . Kupoval jsem ho v Polsku a polák to připojil na diag. , odklikal tam pár řádků a funguje . Když jsem byl s tím servem , tak jsem se ptal jestli to bude stačit namontovat , připojit , a že to bude fungovat , tak říkal že asi ne , že to bude chtít přes Lexii "pár řádků nakonfigurovat" nebo tak nějak . Ráno jsem mu to tam odvezl , zatím nevím , říkal že bude mít chvilku odpoledne .
 14. Tak mám namontováno . Ten filc co je v obalu serva jsem dal jen na tu část čerpadla , ta je v plastu . Na tu elektrickou část , co má hliníkovej obal jsem to nedával , zase by se to nacucalo vodou , v zimě se solí , a ten hliník by to sežralo . Aby ten futrál neměl vůli vlepil jsem do něj tavnou pistolí 4 ks gumové hadičky , která měla + - podobnej průměr jako tloušťka toho filcu . Čerpadlo teda zatím nejede , což mě trochu znepokojuje , ale když jsem byl na diagnostice u mechanika , tak jsem se ptal jestli to stačí přehodit , a jestli to bude cajk .Povídal že se to bude muset nakonfigurovat , že mám přijet , že to je pak otázka pár minut . Tak doufám že to tak bude . Že pak hláška zmizí a čerpadlo se rozběhne .
×