Přejít na obsah

MP

Uživatel
 • Počet příspěvků

  52
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli MP

 • ID člena 34755
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 21.5.1972

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 807
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Čechočovice
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

365 zobrazení profilu
 1. MP

  chcípe při rozjezdu

  Ahoj...viz. SZ
 2. Takže vyřešeno . Už vše funguje . Záser byl v kabelu mezi maxi pojistkou a velkým konektorem . To je ten tlustej napájecí kabel . Vede někde vepředu za nárazníkem , kolem té příčky . V jednom místě byla prasklá izolace , vlhkost , měděnka (Měděnka je modrozelená patina, která se vytváří korodováním povrchu měděných a předmětů vystavených vlivu počasí ) udělala za nějakou dobu svý . I když jsme tam v úterý naměřili 12V , tak to nestačilo na to aby to rozjelo čerpadlo , který má pojistku 70 A . Naštěstí to díky té měděnce nezkratovalo na kostru . Takže kus kabelu vystřihnout , udělat novej pořádnej spoj a funguje to . Takže mám na káře repasovaný čerpadlo a to původní je funkční :-) Chtěl bych ocenit snahu ferinka2 , který se snažil pomoci a poslal i nějaká schémata elektriky .
 3. Díky . Přesně to jsem měl taky . On to má taky , má vstup do jejich databáze . Ráno jsem tam byl se kouknout , všechno rozebral , konektory proměřoval ... zjistil že byla zaoxidovaná kostra MC25 ( kabel M712C ) , a doufal že to bude tam . Očistil , připojil a zase nic . Ještě je nějakej uzel mezi servem a jednotkou ESP , protože ze serva je značení vodičů 9000Z a 9001Z , a na jednotce ESP je to 9000S a 9001S , tak to říkal že najde podle dalších schémat . Než jsem odcházel ještě zkoušel připojit k velkýmu konektoru žárovku H7 a hle ... nesvítila . Přičemž já jsem na konektorech naměřil při montáži 12V , a když jsem u něj byl v úterý tak to měřil a taky naměřil 12V . Tak vzal multimetr a najednou jen 7,3 V ... a v síti normálně 12V . Takže asi záser někde na B712C nebo BB01 ( červenej od baterky ) - žárovka nesvítila ani proti jiné kostře , než té MC25 . Tak uvidíme .
 4. Tak zatim nic. Včera jsem se byl na to podivat , šel o kabelech od serva dál a hledal kde by mohl byt problem , povidal že asi bude problem od te jednotky ESP ... Zejtra se za ním zase stavím .
 5. Nevim. Až budu vědět víc , dám vědět. citace: Servo čerapadlo jsme schopni vyměnit za 1 den, tedy ráno nám přistavíte vůz a odpoledne je řízení zpravidla vyměněno, pokud nenastanou komplikace. U elektrických čerpadel bývá zpravidla nutná i konfigurace v řídící jednotce vozidla
 6. Nevím ... Třeba ? : Citace : "Servo čerapadlo jsme schopni vyměnit za 1 den, tedy ráno nám přistavíte vůz a odpoledne je řízení zpravidla vyměněno, pokud nenastanou komplikace. U elektrických čerpadel bývá zpravidla nutná i konfigurace v řídící jednotce vozidla"
 7. Nerozumím tomu , ale je to tak ... když jsem třeba měnil monochromatickej displej na C5 / 2004 tak taky nestačilo ho jen odpojit a připojit . Kupoval jsem ho v Polsku a polák to připojil na diag. , odklikal tam pár řádků a funguje . Když jsem byl s tím servem , tak jsem se ptal jestli to bude stačit namontovat , připojit , a že to bude fungovat , tak říkal že asi ne , že to bude chtít přes Lexii "pár řádků nakonfigurovat" nebo tak nějak . Ráno jsem mu to tam odvezl , zatím nevím , říkal že bude mít chvilku odpoledne .
 8. Tak mám namontováno . Ten filc co je v obalu serva jsem dal jen na tu část čerpadla , ta je v plastu . Na tu elektrickou část , co má hliníkovej obal jsem to nedával , zase by se to nacucalo vodou , v zimě se solí , a ten hliník by to sežralo . Aby ten futrál neměl vůli vlepil jsem do něj tavnou pistolí 4 ks gumové hadičky , která měla + - podobnej průměr jako tloušťka toho filcu . Čerpadlo teda zatím nejede , což mě trochu znepokojuje , ale když jsem byl na diagnostice u mechanika , tak jsem se ptal jestli to stačí přehodit , a jestli to bude cajk .Povídal že se to bude muset nakonfigurovat , že mám přijet , že to je pak otázka pár minut . Tak doufám že to tak bude . Že pak hláška zmizí a čerpadlo se rozběhne .
 9. Jj , některý firmy prostě nabízí repasovaný servo , ale nemaj tušení že se používalo v takovým nebo takovým autě , z určitýho roku výroby ... Jen napíšou ten a ten typ ... ale jak jsem psal , může to mít různý konektory , různý kódování ... No a evidentně ta slečna z DUPONASu měla přehled , protože během pár minut i v noci dokázala odpovědět že ano , máme přesně co potřebujete . Posílala to ČP , odesláno ve čtvrtek a v pátek kolem 10:30 to dovezli . A poštovný jsem ani neplatil .
 10. Dnes dorazilo repasovaný čerpadlo ( to vpravo na foto ) Takže nějaký zkušenosti se sháněním novýho čerpadla , tedy repasovanýho . Může se stát že si objednáte někde čerpadlo a přesto že to má být do Vašeho auta , je na něm jinej konektor , jak se stalo mě . Jak jsem později zjistil , tak v mojí osmsetsedmě je servo s novějším typem konektorů ( je to rok 2011 ) . Hledal jsem tedy eshopy kde mají servo se stejným konektorem a hledal i firmy kde dělají repas . Napsal v úterý večer pár mailů s přiloženou foto konektoru jakej potřebuju a ještě v úterý v noci mi odpověděla paní ( podle příjemného mladého hlasu z pozdějšího telefonátu spíš slečna ) z firmy DUPONAS z Frýdlantu ( http://www.duponas.cz/ ) : Dobrý den pane xxxx, repase tohoto typu servočerpadla na Peugeot 807, r.v. 2011 s novým typem konektorů, Vám mohu výměnným způsobem nabídnout za 6.900 Kč + 1000 Kč vratná záloha.Servočerpadlo Vám můžeme zaslat na dobírku za 7.900 Kč včetně pošty.Po přemontování potřebujeme staré servo zpět, což je podmínka prodeje. Z áloha 1.000 Kč Vám bude vrácena na Vámi uvedený bank. účet.Záruka na servo je 2 roky.Skladem máme také kompletně nové servočerpadlo tohoto typu. Cena: 11.500Kč +1.000 Kč vratná záloha. Cena je včetně DPH a dopravy. Co na to napsat než ať ho zabalí a pošle . Pak jsem si ještě v noci vzpoměl že by to mělo mít stejný kódování jako moje starý servo . Více o kódování zde v tomto odkaze : https://repcentral.sk/produkt/a5095965-j5095965-scudo-jumpy-expert/ Prostě aby to mělo stejný značení HPI A5095965 +J ( bejvá za číslem ještě + a písmeno A , B , C , E , G , H , J , M ). No ve středu mi hned dopoledne volala že ano , že mají to s +J , že ho chlapy složí a že ho hned ve čtvrtek pošle expresně poštou . Že tam ta nálepka se značením tedy nebude , protože ten hliníkovej obal na kterým je nalepená se čistí od oxidace a nálepka se poškodí , ale že je ta elektronika vevnitř z toho +J . A dnes došlo . Zejtra namontuju a uvidím ... pak napíšu . Ještě bych případně doporučil firmu PM-Autodily , kde tomu asi taky rozumí , protože jsem napsal dotaz s přiloženou fotkou a odpověděli mi že mám napsat jakej potřebuju konektor a jaký kódování . http://www.pm-autodily.cz Ostatní nabídky byli cenově zcela mimo , a taky některé repasy by byli na dlouho ( odeslání mnou k firmě , u nich 5-7 dní , odeslání zpět ... ) , nebo záruka 12 měsíců místo 24 měsíců .
 11. Tak jsem byl dnes pro objednaný čerpadlo . No , mělo jinej ten větší konektor . Takže jsem teď poptával dále , a ještě několik firem zabývajících se repasem elektroservočerpadel .
 12. Tak jedna nějaká univ. diag. vůbec posilovač nenašla . Jako by tam nebyl . Další ho našla a jen napsala že se s ním nelze spojit . Po vymazání a nastartování okamžitě POWER STEERING FAULTY . No a na závěr jsem si nechal odborníka přes Citroen/Peugeot s Lexií . Ta taky posilovač vůbec nenačetla . Žádnej chybovej kód , prostě jak kdyby tam nebyl . Takže jsem dojel dom , zvedl předek , sundal kolo , plastovej podběh , oddělal sání vzduchu , pak se odpojí konektory na posilovači , odpojí hadice z posilovače k řízení , odšroubují se tři šrouby M6 aby se dal trochu povytáhnout a odpojí se zbývající dvě hadice . Jak je to servo v tom plastovým futrále , kterej je vystlanej takovou tou pěnou ( něco jak je v sedadlech ) , tak se do toho hezky nacucá voda , v zimě se solí a tomu se ten hliník neubrání . Kontakty jsou mimo ten obal a ty byli jak nový , ale to těleso čerpadla bylo pěkně sežraný .Nu což ... očistil jsem ho , zabalil do hadru a zejtra vezu vyměnit za repasovanej . To by jste nevěřili , co je za tím plastovým podběhem bordelu . Prostor mezi plastem a kastlí byl pěkně vyplněnej jemným mokrým pískem a blatíčkem . Bylo toho objemově tak 3/4 litru . Nevíte kolik se tam vleze kapaliny ? Koupil jsem dnes litrovku a nějak mám obavy že to bude málo.
 13. Jj , dobíjí . Píšu 12V , ale je to víc . Po nastartování kolem 14V .
 14. Tak na velkým konektoru ( se dvěma silnýma drátama ) je stálých 12V ( i bez zapnutýho zapal. ) Na malým jsem naměřil z jednoho pinu proti kostře taky 12V ( po vyndání pojistky číslo 6 - tedy 10 Amp , bylo tomtéž pinu 0V ) Takže se obávám že se dotočilo čerpadlo :-( Uvidíme co zejtra napoví diag . Už jsem našel na netu nějaký nový čerpadlo , zjistil že by hohlo jít vyndat bez sundání nárazníku - asi bude stačit sundat kolo , plastovej podběh , vymontovat to plastový potrubí od sání a pak by mohlo bejt přístupný .
 15. Dík. Ráno ten konektor znovu změřím. A půjdu po tom kabelu jestli nebude někde prodřenej. A kdyžtak v pondělí diag.
×