Nejlépe hodnocení členové
Populární obsah
Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 31.3.2025 Ve všech sekcích
-
Co jste dnes udelali...
Péťa a 7 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele oddie za téma
Asi se mi budete smát, co jsem (nejen) dnes udělal, ale musím se pochlubit: klasickou starou provázkovou geometrii. Sice jsem nečekal, že to bude v dnešní době laserových a 3D geometrií potřeba, ale i na nich zjevně je co pos..., bohužel. Je už to skoro dva roky, co jsem dělal spojku a poté, protože byla nápravnice dole, nechal dělat geo. Dělal jsem tehdy dvě auta po sobě, jedno vyšlo krásně, druhé mělo většinu hodnot červených, ale seřizovat se dá jen sbíhavost, tak co člověk nadělá, že, jezdilo to rovně, napohled žádný problém, tak co. Jenže po delší době se ukázalo, že se víc sjíždí přední gumy na vnější hraně (=moc velká sbíhavost, příp. odklon, který je zde neseřiditelný), a k tomu málem rozbití se huby když nasněžilo, což teprve ukázalo, že se v rejdu kolo "hrne". Vyhraba jsem starý protokol a podíval se do něj pořádně i na ty doprovodné hodnoty dole, což jsem předtím (chyba!) neudělal, a užasl - bylo tam mj. 39mm (!!!) přesazení náprav, co je zjevná pitomost, že - ani kdyby to bylo zle bourané, do "rohlíku" a čtyřstopé, by se to tam prostě nevešlo. Radši jsem ještě milé auto přeměřil na zvedáku, byť s přesností +- pár mm, ale jak jsem čekal, všechno sedělo. Takže kdo tehdy dělal tu geo, zřejmě blbě nasadil snímače. Zdá se, že to holt není moc blbovzdorné. No tak jsem sebral dvě latě a na přeměření si vyrobil jednoduchý string box - mám tu tři auta, tak se užije No a samozřejmě, na předohrabu celková sbíhavost přes 6mm bodejť by se to nehrnulo. Takže nadvakrát přenastaveno a přeměřeno, teď už kdyžtak jen jemňounké doladění volantu přesně do roviny, jestli bude třeba. Převod řídící páky je 2:3, tzn. milimetr na páce udělá 1,5mm na poloměru, stoupání závitu je 1,5, takže stačí si poznačil polohu na spojovačce a dá se to krásně spočítat, o kolik poootočit. Technologie minulého století a jaký má furt ještě smysl.8 points -
Co jste dnes udelali...
regius a 6 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele BubakGS za téma
..konecne zase spravny Medvedovo fotky ..delam stojku u kompu....7 points -
zkušenosti s poradcem skuci
Charlie 1 a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Vena garážmistr za téma
Tak já jsem poprvé taky využil @skuci služby a jsem spoko. I na moje " debilní " dotazy se snažil najít regulérní odpověď a myslím si že asi postupně celý autopark který mám na povel nechám pojistit takhle. Dík za perfektní služby.4 points -
Co jste dnes udelali...
regius a 3 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
Tak jako novej povoz, a hned to votočí na střechu. No to mě vomej4 points -
Start-stop off
AlBunda a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele ChouLu za téma
Po odpojení jako první dochází k závadě v BSI, následně v ECU motoru (špatná datová zpráva CAN) a svítí kontrolka motoru. Následně dochází také ke snížení výkonu auta, jelikož auto neví jak baterie potřebuje dobít a podle snižuje výkon aby altík byl schopnej v případě potřeby dobíjet na max... Také pokud auto neví jak moc má nabitou baterii, tak skáče economy okamžitě po vypnutí klíčku, v případě aktivní funkce světel při odemknutí/zamknutí se tato funkce deaktivuje, protože "chrání baterii". Takže ano sice auto dobijí trvale stejným napětím, ale auto si žije vlastním životem3 points -
3 points
-
Co jste dnes udelali...
Klemoň a 2 dalších zvýšil/snížil popularitu uživatele BubakGS za téma
3 points -
Potkal jsem klubáka...
OK406 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Stifler za téma
@radim.1008 Jo, to bude jeho bývalka. Dneska už hodně vzácný kousek 306 2.0i 8v XSi 89kW, jestli si to pamatuju dobře.2 points -
Co jste dnes udelali...
Péťa a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Medvěd za téma
Vyzvedli a zaplatili jsme Pavlovo Mondié, bleskově ho na úřadu převedli, pořídili dálniční známku a dorazili s ním úspěšně z Jihlavy do Prahy. Pak si Pavel zajistil parkovačku a zavezli jsme auto k Trnkošovi na komplexní prohlídku a výměnu všech olejů Teď čekáme na magistrátu, aby Pavel mohl podat žádost o vydání ŘP a bude konec tohoto náročného dne2 points -
Vtipy
Milan+ a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Pepito za téma
VID-20250331-WA0002.mp42 points -
4.6.2026 Brnopokec parkoviště a restaurace Přístav u Vodů
Pepito a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Roman Bazi za téma
Já mohu přijet.2 points -
2 points
-
Start-stop off
lexxlutor a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele toru za téma
No, jak tu čtu ty alternativy, vyšlo mi že nasednu, zmáčknu tlačítko deaktivace SS a je to.Jak jednoduché.2 points -
Registrační značky na přání
zbynek..s a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele Medvěd za téma
2 points -
Co jste dnes udelali...
radim.1008 a jeden další zvýšil/snížil popularitu uživatele patt za téma
Tak sem si udělal bebí na stavbě tahali jsme kabely na malym domku a v baráčku je vykopana podlaha asi 30cm po uroven terénu. Kdyz jsem vchazel dovnitř, tak jsem šlápnul na hranu prahu, začal padat a zvrknul jsem si kotník... tak mám ortézu... ale alespoň mam teď čas na auto vyměnil jsem na 605tce na předku brzdy, bo už destičky a kotouče davaly jasně najevo, že už nemaj čím brzdit tak jsem zvědavej na brembozázrak jak budou fungovat. Předtím tam byl starline2 points -
2 points
-
Dnes si Pavel (s naší cca 50% dopomocí) pořídil své první auto - je to Ford Mondeo Kombi s motorem 2,2 TDCI s původním výkonem 147 kW zvedlým na cca 170 kW. Auto je vyrobeno v roce 2012 a ve chvíli předání tachometr ukazoval 362 266 najetých km. Z výbavy: automatická klima nezávislé topení závěsné zařízení zatmavená zadní skla subwoofer místo rezervy bezklíčkové startování tlačítkem vestavěná navigace chlazené a odvětrávané přední sedačky couvací kamera přední i zadní parkovací senzory Po kontrole v servisu Pavla výhledově čeká výměna komplet všech čtyř kotoučů a destiček, přelisování silentbloků zadních ramen a nástřik spodku. Momentálně se bude dělat "jen" kompletní výměna olejů a všech filtrů, zbytek vydrží do podzima / zimy, kdy zase budou našetřeny nějaké kačky Koupeno a foceno je auto na zimních plechách, letní hliníky půjdou na auto jakmile si je v Hronově u Péti vyzvedneme1 point
-
1 point
-
Ono to vyzera tak, ze v pripade PSA asi ani nic ine neostava a treba sa zmierit s tym manualnym vypinanim S&S po kazdom zapnuti zapalovania na displeji a asi aj s tym hlupo nastavenym dobijanim niciacim bateriu. Inak teraz pred mesiacom som menil kamoske bateriu v Skode Yeti a aj to len preto, ze zabudla zapnute svetla. Auto ma vyse 11 rokov a vytiahol som z neho original bateriu z prvovyroby (Varta, 44 Ah, Made in Czech republic). To "inteligentne" dobijanie urcite neusetri tolko emisii, kolko vznikne pri vyrobe zbytocnej autobaterie naviac a kedze auto s "inteligetnym" dobijanim znici bateriu priblizne za polovicu casu ako auto s klasickym dobijanim, tak tu mame tu ekologiu v praxi.1 point
-
807 - Vyvaříno
ozzy56 zvýšil/snížil popularitu uživatele VojtouNerCZ za téma
Tak něco už máme zasebou a auto dobrý. Spotřeba 9.5 benzínu, dost mě překvapilo, jak je to svižný, a proti RFN má tohle úplně jiný chod a lepší odezvu na plyn (mezi 307 a tímhle mám tedy rozdíl asi půl milionu kilometrů, ale i tak). Auto je objednané na montáž LPG. Půjde nakonec tam, kam obě 307. Původně jsem řešil demontáž z nabourané 307 ale finančně to nedává smysl. Nicméně na revanš za způsobené potíže mi dají mnohem lepší cenu (asi o 8 tisíc méně než normálně), tak nebudu vymýšlet blbosti. Kapotu si už určitě pohlídají1 point -
4.6.2026 Brnopokec parkoviště a restaurace Přístav u Vodů
Radek Hurvajz zvýšil/snížil popularitu uživatele Roman Bazi za téma
Počkáme. Já rád přijedu.1 point -
Takú mám aj ja. Vyhodil som odtiaľ tie nadstavce a pieskujem tak, že mám hadicu dlhšiu a piesok v vedre. Zatiaľ to funguje, len keď je piesok navlhnutý, musíš s tým stále triasť. Kompresor by to mal bez problémov utiahnuť. Ja s niečím podobným fungujem už dlho.1 point
-
@toru ..body se neberou, ty se fasuji. Maji tam normalni past na prespolni.. cucel jsem po holkach a na ty motorce je 50 na 3jku bez plynu moc a na 4ku malo... no asi jsem si trochu zatahnul za plyn ... tam je to hned - na 2 metrech o 20 km/h vic...1 point
-
@BubakGS, tam jsem nedávno také překročil rychlost když jsem před koncem obce začal zrychlovat. Někde jsem to sem dával i s fotkou.1 point
-
Bubák-hlavně že Ti nesebrali body.1 point
-
Moja prva veta bola otazka, takze nerozumiem aky nezmysel som napisal. A ani si na nu neodpovedal. Vsak ked vies tak napis ako konkretne sa rozbije power management na 2008cke ked odpojim zo zaporneho polu ten kablik. Asi to bude uzitocna informacia pre viacerych. Od toho je forum, nie? A ad to co pisali ostatni - jasne, ze je jednoduchsie po zapnuti zapalovania vypnut tlacidlom funkciu S&S nez sa hrat s tym zapornym polom na baterii, ale autor temy sa predsa pytal na to, ako to vypnut, tak len riesime moznosti, nie? A napr. ja to riesim primarne kvoli odstaveniu toho "inteligentneho" nabijania niciaceho bateriu a nie kvoli tomu, ze by som nevedel na displeji jednym tuknutim vypnut S&S.1 point
-
@PaKr joo léčivé účinky ae dostaví po pátém kousku, noha přestane bolet a můžeš i běhat1 point
-
A dle kterého auta tohle hodnotíš? určitě to nebude dle auta co má autor.. protože už první věta je nesmysl1 point
-
tak na mém si můžu navolit, které asistenty nechcu a ty pak vypnu jedním kliknutím NAFURT., takže po startu mačkám jen Start/Stop, který je hned vedle tlačítka Start motoru, to se ještě dá1 point
-
@patt tak ať jsi brzo fit. A máš dobrou podložku pod nohu to má i nějaké léčivé účinky?1 point
-
Véno - v létě mi za něj ESA i AAA nabízeli VÝKUPNÍ cenu 150 tKč - auto fyzicky viděli, tzn. že ta cena byla +- reálná Škola nemůže (nechce?) koupit ojetinu, páč výběrový řízení (nehovím tomu, ale je to tak) a kupovat NOVOU další dodávku proto, aby najela 10 000 km ročně by prostě neprošlo. Takže bychom se dostali zpět do stavu, který jsme v prosinci s velkou slávou opustili a který nikdo zpět nechceme. Zkusím se domluvit s Honzou za kolik by to udělal, event. poptám tu firmu, co mi tu postnul Oddie odkaz a uvidíme. Učňák do toho nepůjde, páč nemá tak vysokou dílnu, aby tam 2,5m vysoký auto mohli zvednout (info od Pavla)1 point
-
O odpojení hlídání na baterii ani neuvažuj nejen že ti bude svítit kontrolka motoru a neustále vyskakovat hláška se závadou motoru, ale také totálně rozjebeš power managment vozu...1 point
-
Díky...;) jak říkáš 406 už moc dobrých není bohužel. Buď skončili někde na stavbě,v rukou tuzerů jenž z nich udělali bastly nebo je sežrala koroze. Často koukám na inzerce a málokdy se najde něco slušného tato má ještě nějaký potenciál a význam udržovat tak toho ještě využívám.1 point
-
To na plechovou dodávku do skladu není potřeba. Klidně to může stříknout i ten klempíř, pomalu i sprejem, a prd se stane, v IKEA se fakt neurazej, když tam přijede takto opravená pixla Jakmile někdo bude vůbec ochotnej dělat ty lemy, tak ta povrchovka už je jen bonbónek. I kdyby to pod tím měl vzít přelakovatelným hrbolatým na podvozky, na staré dodávce je to fuk, sám bych to tak asi udělal, než se s tím leštit.1 point
-
@Weri 605 přijedeme.1 point
-
Start-stop off
lexxlutor zvýšil/snížil popularitu uživatele Radek Hurvajz za téma
Škoda a možná WV, ale vypneš tím i inteligentní dobíjení a další věci které jsou hlídáním baterie podminěny.1 point -
@Medvěd hele transit, pokid to hceš dělat fakt na čisto, tak stej ě bude načatej i v itřni lem, podběh pod baterkou a pod nádobkou ostřikovačů, nacaty kraje prahů kolem držáků zástěrek a předni trojuhelníky na blatníkách, tam se dost drži bláto. Ja sem se s tím sral několik měsíců a nechci to už nikdy dělat1 point
-
1 point
-
Potkal jsem klubáka...
OK406 zvýšil/snížil popularitu uživatele radim.1008 za téma
1 point -
Známej má "ameriku" veterána.... Myslím, že v tom má ten největší motor, co se dával v sérii.... Tvrdí, že to má psanou 28, ale pod 30 se s tím nedá dostat.... Matně vzpomínám, že by to mohlo bejt Eldorado....1 point -
https://public.servicebox.peugeot.com/APddb/index.html Na to je dobré mrknout do manuálu I když to dnes moc nefrčí1 point
-
Dakujem vam vsetkym za nazory a cenne rady bola som vcera vyskusat B6-ku a 508-ku.. passat bol krasny,ale na podbehoch uz trochu hrdza,jeden reprak nesiel,tapacirung padal...tak som bola pozriet peugeot...tak to uz bolo uplne nieco ine. Nejde natacanie svetlometov do zakrut,ale inak top stav ,tak som sa pre neho rozhodla a v stredu ho uz beriem domov tak drzte palce a kedze vidim,ze sa tu vyznate a ste ochotni poradit,tak este urcite poprosim neskor o nejaku radu1 point
-
"Konečně" jsem měl tu čest využít @skuciho služby při uzavření povinného ručení pro mladého řidiče bez bonusů. Děkuji moc za přístup a slibuji, že budu obtěžovat i nadále. Za nás perfektní služby a skvělá pojistka Dík!1 point