Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. BubakGS

    BubakGS

    Člen klubu


    • Body

      11

    • Počet příspěvků

      2 063


  2. oddie

    oddie

    Uživatel


    • Body

      9

    • Počet příspěvků

      24 637


  3. Medvěd

    Medvěd

    Člen klubu


    • Body

      8

    • Počet příspěvků

      24 071


  4. davidse

    davidse

    Uživatel


    • Body

      5

    • Počet příspěvků

      1 456


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 31.3.2025 Ve všech sekcích

  1. oddie

    Co jste dnes udelali...

    Asi se mi budete smát, co jsem (nejen) dnes udělal, ale musím se pochlubit: klasickou starou provázkovou geometrii. Sice jsem nečekal, že to bude v dnešní době laserových a 3D geometrií potřeba, ale i na nich zjevně je co pos..., bohužel. Je už to skoro dva roky, co jsem dělal spojku a poté, protože byla nápravnice dole, nechal dělat geo. Dělal jsem tehdy dvě auta po sobě, jedno vyšlo krásně, druhé mělo většinu hodnot červených, ale seřizovat se dá jen sbíhavost, tak co člověk nadělá, že, jezdilo to rovně, napohled žádný problém, tak co. Jenže po delší době se ukázalo, že se víc sjíždí přední gumy na vnější hraně (=moc velká sbíhavost, příp. odklon, který je zde neseřiditelný), a k tomu málem rozbití se huby když nasněžilo, což teprve ukázalo, že se v rejdu kolo "hrne". Vyhraba jsem starý protokol a podíval se do něj pořádně i na ty doprovodné hodnoty dole, což jsem předtím (chyba!) neudělal, a užasl - bylo tam mj. 39mm (!!!) přesazení náprav, co je zjevná pitomost, že - ani kdyby to bylo zle bourané, do "rohlíku" a čtyřstopé, by se to tam prostě nevešlo. Radši jsem ještě milé auto přeměřil na zvedáku, byť s přesností +- pár mm, ale jak jsem čekal, všechno sedělo. Takže kdo tehdy dělal tu geo, zřejmě blbě nasadil snímače. Zdá se, že to holt není moc blbovzdorné. No tak jsem sebral dvě latě a na přeměření si vyrobil jednoduchý string box - mám tu tři auta, tak se užije No a samozřejmě, na předohrabu celková sbíhavost přes 6mm bodejť by se to nehrnulo. Takže nadvakrát přenastaveno a přeměřeno, teď už kdyžtak jen jemňounké doladění volantu přesně do roviny, jestli bude třeba. Převod řídící páky je 2:3, tzn. milimetr na páce udělá 1,5mm na poloměru, stoupání závitu je 1,5, takže stačí si poznačil polohu na spojovačce a dá se to krásně spočítat, o kolik poootočit. Technologie minulého století a jaký má furt ještě smysl.
    8 points
  2. BubakGS

    Co jste dnes udelali...

    ..konecne zase spravny Medvedovo fotky ..delam stojku u kompu....
    7 points
  3. Vena garážmistr

    zkušenosti s poradcem skuci

    Tak já jsem poprvé taky využil @skuci služby a jsem spoko. I na moje " debilní " dotazy se snažil najít regulérní odpověď a myslím si že asi postupně celý autopark který mám na povel nechám pojistit takhle. Dík za perfektní služby.
    4 points
  4. Radek Hurvajz

    Co jste dnes udelali...

    Tak jako novej povoz, a hned to votočí na střechu. No to mě vomej
    4 points
  5. davidse

    Vtipy

    3 points
  6. ChouLu

    Start-stop off

    Po odpojení jako první dochází k závadě v BSI, následně v ECU motoru (špatná datová zpráva CAN) a svítí kontrolka motoru. Následně dochází také ke snížení výkonu auta, jelikož auto neví jak baterie potřebuje dobít a podle snižuje výkon aby altík byl schopnej v případě potřeby dobíjet na max... Také pokud auto neví jak moc má nabitou baterii, tak skáče economy okamžitě po vypnutí klíčku, v případě aktivní funkce světel při odemknutí/zamknutí se tato funkce deaktivuje, protože "chrání baterii". Takže ano sice auto dobijí trvale stejným napětím, ale auto si žije vlastním životem
    3 points
  7. sitler

    Co jste dnes udelali...

    pirate
    3 points
  8. BubakGS

    Co jste dnes udelali...

    ..kua drat, za 750,- takova hnusna fotka... ..a to jsem si na to vzal ty novy hadry.... ...to bylo rychle - ze soboty a hned v pondeli flastr... ... Obecni urad Unicov? ... asi slusnej oddil...
    3 points
  9. davidse

    Vtipy

    3 points
  10. Stifler

    Potkal jsem klubáka...

    @radim.1008 Jo, to bude jeho bývalka. Dneska už hodně vzácný kousek 306 2.0i 8v XSi 89kW, jestli si to pamatuju dobře.
    2 points
  11. Medvěd

    Co jste dnes udelali...

    Vyzvedli a zaplatili jsme Pavlovo Mondié, bleskově ho na úřadu převedli, pořídili dálniční známku a dorazili s ním úspěšně z Jihlavy do Prahy. Pak si Pavel zajistil parkovačku a zavezli jsme auto k Trnkošovi na komplexní prohlídku a výměnu všech olejů Teď čekáme na magistrátu, aby Pavel mohl podat žádost o vydání ŘP a bude konec tohoto náročného dne
    2 points
  12. Pepito

    Vtipy

    VID-20250331-WA0002.mp4
    2 points
  13. Já mohu přijet.
    2 points
  14. ozzy56

    Vtipy

    2 points
  15. toru

    Start-stop off

    No, jak tu čtu ty alternativy, vyšlo mi že nasednu, zmáčknu tlačítko deaktivace SS a je to.Jak jednoduché.
    2 points
  16. Medvěd

    Registrační značky na přání

    Několik hezkých bramborů z Mostu (staženo z netu - nebyl jsem)
    2 points
  17. patt

    Co jste dnes udelali...

    Tak sem si udělal bebí na stavbě tahali jsme kabely na malym domku a v baráčku je vykopana podlaha asi 30cm po uroven terénu. Kdyz jsem vchazel dovnitř, tak jsem šlápnul na hranu prahu, začal padat a zvrknul jsem si kotník... tak mám ortézu... ale alespoň mam teď čas na auto vyměnil jsem na 605tce na předku brzdy, bo už destičky a kotouče davaly jasně najevo, že už nemaj čím brzdit tak jsem zvědavej na brembozázrak jak budou fungovat. Předtím tam byl starline
    2 points
  18. PaKr

    Vtipy

    2 points
  19. Medvěd

    Pavlův první povoz - Ford Mondeo Break 2,2 TDCI 147 kW

    Dnes si Pavel (s naší cca 50% dopomocí) pořídil své první auto - je to Ford Mondeo Kombi s motorem 2,2 TDCI s původním výkonem 147 kW zvedlým na cca 170 kW. Auto je vyrobeno v roce 2012 a ve chvíli předání tachometr ukazoval 362 266 najetých km. Z výbavy: automatická klima nezávislé topení závěsné zařízení zatmavená zadní skla subwoofer místo rezervy bezklíčkové startování tlačítkem vestavěná navigace chlazené a odvětrávané přední sedačky couvací kamera přední i zadní parkovací senzory Po kontrole v servisu Pavla výhledově čeká výměna komplet všech čtyř kotoučů a destiček, přelisování silentbloků zadních ramen a nástřik spodku. Momentálně se bude dělat "jen" kompletní výměna olejů a všech filtrů, zbytek vydrží do podzima / zimy, kdy zase budou našetřeny nějaké kačky Koupeno a foceno je auto na zimních plechách, letní hliníky půjdou na auto jakmile si je v Hronově u Péti vyzvedneme
    1 point
  20. jarokare

    Zjištění výbavy podle VIN

    Mart1n.pdf
    1 point
  21. slimboy

    Start-stop off

    Ono to vyzera tak, ze v pripade PSA asi ani nic ine neostava a treba sa zmierit s tym manualnym vypinanim S&S po kazdom zapnuti zapalovania na displeji a asi aj s tym hlupo nastavenym dobijanim niciacim bateriu. Inak teraz pred mesiacom som menil kamoske bateriu v Skode Yeti a aj to len preto, ze zabudla zapnute svetla. Auto ma vyse 11 rokov a vytiahol som z neho original bateriu z prvovyroby (Varta, 44 Ah, Made in Czech republic). To "inteligentne" dobijanie urcite neusetri tolko emisii, kolko vznikne pri vyrobe zbytocnej autobaterie naviac a kedze auto s "inteligetnym" dobijanim znici bateriu priblizne za polovicu casu ako auto s klasickym dobijanim, tak tu mame tu ekologiu v praxi.
    1 point
  22. VojtouNerCZ

    807 - Vyvaříno

    Tak něco už máme zasebou a auto dobrý. Spotřeba 9.5 benzínu, dost mě překvapilo, jak je to svižný, a proti RFN má tohle úplně jiný chod a lepší odezvu na plyn (mezi 307 a tímhle mám tedy rozdíl asi půl milionu kilometrů, ale i tak). Auto je objednané na montáž LPG. Půjde nakonec tam, kam obě 307. Původně jsem řešil demontáž z nabourané 307 ale finančně to nedává smysl. Nicméně na revanš za způsobené potíže mi dají mnohem lepší cenu (asi o 8 tisíc méně než normálně), tak nebudu vymýšlet blbosti. Kapotu si už určitě pohlídají
    1 point
  23. Počkáme. Já rád přijedu.
    1 point
  24. Zabak22

    205 Rallye

    Takú mám aj ja. Vyhodil som odtiaľ tie nadstavce a pieskujem tak, že mám hadicu dlhšiu a piesok v vedre. Zatiaľ to funguje, len keď je piesok navlhnutý, musíš s tým stále triasť. Kompresor by to mal bez problémov utiahnuť. Ja s niečím podobným fungujem už dlho.
    1 point
  25. BubakGS

    Co jste dnes udelali...

    @toru ..body se neberou, ty se fasuji. Maji tam normalni past na prespolni.. cucel jsem po holkach a na ty motorce je 50 na 3jku bez plynu moc a na 4ku malo... no asi jsem si trochu zatahnul za plyn ... tam je to hned - na 2 metrech o 20 km/h vic...
    1 point
  26. Pepito

    Co jste dnes udelali...

    @BubakGS, tam jsem nedávno také překročil rychlost když jsem před koncem obce začal zrychlovat. Někde jsem to sem dával i s fotkou.
    1 point
  27. toru

    Co jste dnes udelali...

    Bubák-hlavně že Ti nesebrali body.
    1 point
  28. slimboy

    Start-stop off

    Moja prva veta bola otazka, takze nerozumiem aky nezmysel som napisal. A ani si na nu neodpovedal. Vsak ked vies tak napis ako konkretne sa rozbije power management na 2008cke ked odpojim zo zaporneho polu ten kablik. Asi to bude uzitocna informacia pre viacerych. Od toho je forum, nie? A ad to co pisali ostatni - jasne, ze je jednoduchsie po zapnuti zapalovania vypnut tlacidlom funkciu S&S nez sa hrat s tym zapornym polom na baterii, ale autor temy sa predsa pytal na to, ako to vypnut, tak len riesime moznosti, nie? A napr. ja to riesim primarne kvoli odstaveniu toho "inteligentneho" nabijania niciaceho bateriu a nie kvoli tomu, ze by som nevedel na displeji jednym tuknutim vypnut S&S.
    1 point
  29. patt

    Co jste dnes udelali...

    @PaKr joo léčivé účinky ae dostaví po pátém kousku, noha přestane bolet a můžeš i běhat
    1 point
  30. ChouLu

    Start-stop off

    A dle kterého auta tohle hodnotíš? určitě to nebude dle auta co má autor.. protože už první věta je nesmysl
    1 point
  31. ozzy56

    Start-stop off

    tak na mém si můžu navolit, které asistenty nechcu a ty pak vypnu jedním kliknutím NAFURT., takže po startu mačkám jen Start/Stop, který je hned vedle tlačítka Start motoru, to se ještě dá
    1 point
  32. PaKr

    Co jste dnes udelali...

    @patt tak ať jsi brzo fit. A máš dobrou podložku pod nohu to má i nějaké léčivé účinky?
    1 point
  33. Medvěd

    Bude to složitý zásah?

    Véno - v létě mi za něj ESA i AAA nabízeli VÝKUPNÍ cenu 150 tKč - auto fyzicky viděli, tzn. že ta cena byla +- reálná Škola nemůže (nechce?) koupit ojetinu, páč výběrový řízení (nehovím tomu, ale je to tak) a kupovat NOVOU další dodávku proto, aby najela 10 000 km ročně by prostě neprošlo. Takže bychom se dostali zpět do stavu, který jsme v prosinci s velkou slávou opustili a který nikdo zpět nechceme. Zkusím se domluvit s Honzou za kolik by to udělal, event. poptám tu firmu, co mi tu postnul Oddie odkaz a uvidíme. Učňák do toho nepůjde, páč nemá tak vysokou dílnu, aby tam 2,5m vysoký auto mohli zvednout (info od Pavla)
    1 point
  34. ChouLu

    Start-stop off

    O odpojení hlídání na baterii ani neuvažuj nejen že ti bude svítit kontrolka motoru a neustále vyskakovat hláška se závadou motoru, ale také totálně rozjebeš power managment vozu...
    1 point
  35. Nick406

    Peugeot 406 Break 1.8 16V Nick406

    Díky...;) jak říkáš 406 už moc dobrých není bohužel. Buď skončili někde na stavbě,v rukou tuzerů jenž z nich udělali bastly nebo je sežrala koroze. Často koukám na inzerce a málokdy se najde něco slušného tato má ještě nějaký potenciál a význam udržovat tak toho ještě využívám.
    1 point
  36. oddie

    Bude to složitý zásah?

    To na plechovou dodávku do skladu není potřeba. Klidně to může stříknout i ten klempíř, pomalu i sprejem, a prd se stane, v IKEA se fakt neurazej, když tam přijede takto opravená pixla Jakmile někdo bude vůbec ochotnej dělat ty lemy, tak ta povrchovka už je jen bonbónek. I kdyby to pod tím měl vzít přelakovatelným hrbolatým na podvozky, na staré dodávce je to fuk, sám bych to tak asi udělal, než se s tím leštit.
    1 point
  37. Pe.Tr

    Znovuzrození pražských minisrazů ZASTÁVKA U SRUBU :)

    @Weri 605 přijedeme.
    1 point
  38. Medvěd

    Vtipy

    1 point
  39. Radek Hurvajz

    Start-stop off

    Škoda a možná WV, ale vypneš tím i inteligentní dobíjení a další věci které jsou hlídáním baterie podminěny.
    1 point
  40. patt

    Bude to složitý zásah?

    @Medvěd hele transit, pokid to hceš dělat fakt na čisto, tak stej ě bude načatej i v itřni lem, podběh pod baterkou a pod nádobkou ostřikovačů, nacaty kraje prahů kolem držáků zástěrek a předni trojuhelníky na blatníkách, tam se dost drži bláto. Ja sem se s tím sral několik měsíců a nechci to už nikdy dělat
    1 point
  41. Pepito

    Registrační značky na přání

    ZA5 MIN12 Dnes v Šumvaldu u Uničova. Asi všude jezdí na poslední chvíli.
    1 point
  42. Medvěd

    Vtipy

    1 point
  43. MotoMoto

    Vtipy

    Co dělá muž po tom co spolkne půlku tablety Viagra? Chodí po bytě a popichuje.
    1 point
  44. radim.1008

    Potkal jsem klubáka...

    Potkal jsem dnes v servise auto bývalého klubáka. Prý si tady říkal @BOSSCZ. Auto jezdí tady v okolí. Třeba ještě nahlídne.
    1 point
  45. Známej má "ameriku" veterána.... Myslím, že v tom má ten největší motor, co se dával v sérii.... Tvrdí, že to má psanou 28, ale pod 30 se s tím nedá dostat.... Matně vzpomínám, že by to mohlo bejt Eldorado....
    1 point
  46. MJSytic

    Chcem kupit peugeot 508 sedan,r.v. 2013 ,2.0

    https://public.servicebox.peugeot.com/APddb/index.html Na to je dobré mrknout do manuálu I když to dnes moc nefrčí
    1 point
  47. Erika 216

    Chcem kupit peugeot 508 sedan,r.v. 2013 ,2.0

    Dakujem vam vsetkym za nazory a cenne rady bola som vcera vyskusat B6-ku a 508-ku.. passat bol krasny,ale na podbehoch uz trochu hrdza,jeden reprak nesiel,tapacirung padal...tak som bola pozriet peugeot...tak to uz bolo uplne nieco ine. Nejde natacanie svetlometov do zakrut,ale inak top stav ,tak som sa pre neho rozhodla a v stredu ho uz beriem domov tak drzte palce a kedze vidim,ze sa tu vyznate a ste ochotni poradit,tak este urcite poprosim neskor o nejaku radu
    1 point
  48. Péťa

    zkušenosti s poradcem skuci

    "Konečně" jsem měl tu čest využít @skuciho služby při uzavření povinného ručení pro mladého řidiče bez bonusů. Děkuji moc za přístup a slibuji, že budu obtěžovat i nadále. Za nás perfektní služby a skvělá pojistka Dík!
    1 point
  49. davidse

    Vtipy

    -1 points
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...