Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. Davis

    Davis

    Uživatel


    • Body

      17

    • Počet příspěvků

      223


  2. Verýsek

    Verýsek

    Uživatel


    • Body

      15

    • Počet příspěvků

      1 683


  3. Péťa

    Péťa

    Moderátor


    • Body

      13

    • Počet příspěvků

      24 449


  4. Pepito

    Pepito

    Člen klubu


    • Body

      9

    • Počet příspěvků

      8 248


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 21.1.2022 v kategorii Příspěvky

  1. Péťa

    Vtipy

    9 points
  2. Verýsek

    Nový Peugeot 308

    Ta recenze je z naší tiskovky, která byla ve středu...a když jsem viděla novináře jak v tom autě sedí,tak se nedivím, že pořád kritizují polohu volantu a budíků.. A Koubek se předvedl...ten si to na místě natáčel a řekl, přední část se moc nezměnila .. říkám cože? Tak buď je úplně slepej nebo tupej... stará a nová je úplně něco jiného... Pak věřte novinářům... blbý je, že hodně lidí to čte a bohužel jim věří... A spousta z nich když sedla do auta si rozsvítila světla... přitom to má automatiku.. ..a to už mají auta leta..a oni to jako neví? Nebo schválně ze sebe dělají dementy... bože bože..
    7 points
  3. MJSytic

    Peugeot 508 PSE

    Jako pěkný, akorát tomu nějak cinkají brzdy po jízdě
    6 points
  4. Davis

    Nový Peugeot 308

    Kupodivu celkem pozitivní recenze, ale opět klišé s kritikou malého volantu a i-cocpitu. Já naopak už bych auto s obřím volantem nechtěl, absolutně nechápu to neustále blbé omílaní dokola. A zase. Sednu v práci do Škodovky a mám pocit, že řídím parník. Před osmi lety na 308 II čeští novináři reptali na displej a ovládání teploty přes něj, až to v poslední generaci okopírovala oktávka, a je to najednou super. Už se tomu musím smát...
    6 points
  5. Davis

    Nový Peugeot 308

    To je prostě fenomén snad jen v ČR, Čechů, vzhlížet pořád k vw a ostatní je pod jejich úroveň, achjo. A pak vjedete do Německa a to je plné Peugeotů Samozřejmě nových. Jasně, neříkám, že vw jsou špatná auta, ale u nás se to už přehání. A pohádky o kvalitě. To radši nekomentuju, jak známý s touranem je věčně v servisu. Potichu.
    5 points
  6. Havlicek.Lukas

    Vtipy

    @Péťa to je vtip ktery koluje po FB ale ma byt urcen jen pro mobilni telefony vtit je v tom ze se na telefonu snazis rozkliknout tu zpravu a cist dal - a vtip je v tom ze IDIOT na mobilu Klikal a klikal
    5 points
  7. Verýsek

    Nový Peugeot 308

    Úplná pravda ... vždycky slýchám , že Němec by si Pežota nekoupil a pak v Německu vidím jednoho Pežota vedle druhého...hmmm divný, že?
    4 points
  8. tumas

    Navigací chybí písmeno V

    Opravano,diky moooooooc.Byla tam jiná klávesnice.Tomas
    4 points
  9. Pepito

    Vtipy

    4 points
  10. Davis

    Nový Peugeot 308

    Tak já tam z Peugeotů vidím vystupovat typický Němčoury, ale občanky a národnost jim nekontroluju. A nová 308 je tam nyní autem roku, pro danou kategorii, takže u nich oceňuju nadhled. Tady se zmůžou akorát na kritiku volantu, který už začínají kopírovat Číňani. Se těším, až to ostatní pochopí, že řídit moderní, svižně a hbité auto kormidlem od parníku není v 21. století nutné.
    3 points
  11. kemo

    Nový Peugeot 308

    Plně souhlasím já mel 308 I generace a ted mám 308 II gt a jsem spokojen , novináři občas melou kraviny hlavně aby jiná značka neby lepší než koncern WV , smula pro ně peugeot a jiné značky jim dávají na frak .
    3 points
  12. Verýsek

    Nový Peugeot 308

    @Davismáš pravdu.. obří volant je strašný... Rychle se zvyká na malý volant...mám sice 308 z roku 2008, takže obří volat a když přesednu ze služebáku do svýho,tak mi přijde, že držím mlýnské kolo...ale je to můj mazel, takže mi to nevadí a rozhodně jí nebudu kvůli tomu prodávat... protože je to skvělý parťák
    3 points
  13. Béďa

    Peugeot 9X8 Hybrid Hypercar: Finální design

    Peugeot 9X8 Hybrid Hypercar: Finální design Peugeot 9X8 je mnohem víc než závodní vůz. Jde o kultovní objekt, ztělesnění estetické a technické revoluce a vrcholného designerského dobrodružství. Matthias Hossann, šéfdesignér značky Peugeot, jej předtím, než ho v roce 2022 vyšle na tratě vytrvalostních závodů, zasadil do brutalistní architektury. Pro fotografku módy a supersportovních automobilů Agnieszku Doroszewicz to byla příležitost, aby si pohrála se světlem a kontrasty a s texturami betonu. Její fotografie jsou metaforou 24 hodin Le Mans, legendárního závodu, v němž se mění světlo s přibývajícími hodinami. Designérský tým značky Peugeot se do tvorby nového hybridního vozu 9X8 Hybrid Hypercar zapojil velmi intenzivně. Vtiskl mu všechny současné estetické principy, které jsou pro značku typické: postoj šelmy, plynulé linie umocněné znaky sportovního stylu, elegantní a strukturované boky a samozřejmě charakteristický světelný podpis se třemi drápy. Štíhlý a elegantní Peugeot 9X8 vzbuzuje emoce a ztělesňuje rychlost. VRCHOLNÝ Navrhnout závodní vůz je vrcholným snem každého automobilového designéra. Pravděpodobnost, že se tento sen někdy splní, byla až doposud velmi malá. Spíše než styl a identita značky byl vždy na prvním místě výkon, a to do té míry, že se závodní vozy z hlediska jejich morfologie velmi podobaly. Práce designérů se u nich omezila na drobné detaily a barevné pojetí karoserie. U vozu Peugeot 9X8 Hybrid Hypercar inženýři a designéři velmi úzce spolupracovali, aby sblížením stylu a technologií vytvořili soutěžní vozidlo. „Úroveň spolupráce obou týmů byla naprosto bezprecedentní,“ prohlásil Matthias Hossann, šéfdesignér značky Peugeot. „S divizí Peugeot Sport jsme byli v každodenním kontaktu, pracovali jsme opravdu ruku v ruce.“ „Pro výchozí studii našeho budoucího závodního vozu jsme nejprve vyhlásili soutěž mezi našimi designéry. Obdrželi jsme velké množství návrhů. Projekt vzbudil obrovské nadšení. Každého z nás hnala touha po tom, aby právě jeho výtvor soutěžil s nejprestižnějšími světovými značkami na nejslavnějších tratích.“ „Jakmile byl s pomocí inženýrů divize Peugeot Sport vybrán návrh, pustili jsme se společně do práce. Pro inženýry byl nejdůležitější výkon, u kterého nedovolili žádný kompromis, ale v rámci nových předpisů ponechali designérům maximální volnost, pokud šlo o kreativitu při vývoji designu Hypercaru. Peugeot 9X8 je tak zhmotněním DNA nových předpisů pro vozy kategorie Hypercar (LMH), které stanovilo sdružení Automobile Club de l'Ouest, pořadatel závodu 24 hodin Le Mans, spolu s Mezinárodní automobilovou federací, a zároveň představuje základní rysy vozu Peugeot. Tento speciál se stane milníkem v historii vytrvalostních závodů.” LEV Peugeot se v motoristickém sportu angažuje především proto, že je to ohromná laboratoř nápadů a fantastický akcelerátor inovací. Pro všechny zúčastněné profese objevuje automobilový sport nová území, která vyžadují stále originálnější a kreativnější přístup. Hybrid Hypercar 9X8, který je vrcholným dílem designerského studia Peugeot a představuje inspiraci pro budoucí vývoj, odpovídá trendům nastaveným pro vozy této řady, včetně zcela nového modelu Peugeot 308. Právě u vozu Peugeot 9X8 se poprvé objevil nový znak se lví hlavou, představený na začátku roku 2021, který byl poté použitý i na modelu Peugeot 308. „Technologie vozu Peugeot 9X8 je zcela dílem divize Peugeot Sport, což bylo třeba zviditelnit i prostřednictvím našeho designu. Aniž by to bylo na úkor výkonu, snažili jsme se dát vozu jedinečný vzhled, ale zachovat přitom myšlenku hladké karoserie, která kontrastuje s velmi geometrickými křivkami vytrvalostních vozů předchozí generace,“ vysvětlil Matthias Hossann. Dalším výraznam znakem know-how a designu značky Peugeot je kabina vozu 9X8, která vychází z charakteristického konceptu i-Cockpit značky. Podobně jako u projektu sériového modelu byla designu interiéru věnována stejná péče jako designu exteriéru. Jde o Peugeot, a jak jezdec, tak fanoušci tuto příslušnost ke značce musí bez jakýkoli pochybností a na první pohled vnímat. Celý kokpit vozu PEUGEOT 9X8 byl navíc navržen tak, aby řidiči poskytoval co nejvyšší míru ergonomie a intuitivnosti. ZLOM Laická i odborná veřejnost je zajedno: Peugeot 9X8 představuje radikální zlom oproti předchozím generacím závodních vozů všech značek. Otevírá novou éru. „Peugeot 9X8 je skutečným milníkem v motoristickém sportu,“ prohlásili budoucí jezdci, když ho poprvé spatřili: „Bude existovat doba před a po Peugeotu 9X8 a my budeme šťastní, že jsme toho byli svědky!“ „Na stěnách designového studia, kde se Peugeot 9X8 zrodil, jsme vyvěsili tři klíčová slova: ikonický, efektivní, emocionální," uvedl Matthias Hossann. „Celý tým tak mohl tyto pojmy sdílet po celou dobu, bez ohledu na to, jak byl kdo zapojen do jednotlivých fází vývoje. Hlavní důraz jsem kladl na slovo IKONICKÝ, protože jsem chtěl vytvořit vůz, který bude okamžitě rozpoznatelný a zároveň bude znamenat průlom, zásadní generační změnu!“ „I když mnoho návrhů bylo v rámci naší interní soutěže velmi kvalitních, rozhodnutí padlo poměrně rychle. Naprosto změnilo principy předchozí generace vytrvalostních vozů. Navržené auto nebylo ani tak závodním speciálem, jako spíše vozem Peugeot. Objektem, který by měl spojovat fanoušky motoristického sportu. Ale nejen to, měl být sportovním vozem, který by teoreticky mohl jezdit stejně dobře na silnicích jako na okruzích.“ BEZ KŘÍDLA Nejvýraznějším rysem tohoto konceptu, je absence zadního křídla, díky čemuž získal jedinečný tvar. Zadní křídlo se poprvé objevilo ve vytrvalostních závodech v Le Mans v roce 1967 a od té doby se stalo standardem. Od roku 1971, tedy před více než 50 lety, žádný vůz bez zadního spoileru nevyhrál. Inženýři a konstruktéři značky Peugeot se tedy rozhodli jít proti proudu, což svědčí o jejich odvaze a vynalézavosti. Při vývoji vozu Peugeot 9X8 bylo zadní části vozu věnováno velké úsilí. Na původním náčrtu vozu jakoby připraveného ke skoku se objevila mírně zašpičatělá kabina a velmi specifický tvar, který dnes vidíme nad zadním kolem. ELEKTRICKÝ Peugeot již v minulosti v Le Mans zvítězil se dvěma vozy dvou různých generací. V letech 1992 a 1993 to byl Peugeot 905 s benzinovým motorem V10. V roce 2009 se prosadil Peugeot 908 s motorem V12 HDi-FAP. I dnes představuje Peugeot 9X8 začátek nové éry díky použité technologii. „Vytrvalostní závody se opírají o předpisy, které nám umožňují předvést know-how značky Peugeot v oblasti elektrifikovaných pohonných jednotek,“ vysvětlil Olivier Jansonnie, technický ředitel projektu. Hybridním pohonem všech kol se Peugeot 9X8 podobá několika modelům řady Peugeot, jako je Peugeot 3008 Hybrid4 nebo Peugeot 508 PSE. Kombinuje vidlicový šestiválec biturbo o výkonu 500 kW (680 k) na zadní nápravě s elektromotorem/generátorem o výkonu 200 kW na přední nápravě. Olivier Jansonnie uvedl: „Peugeot s vozem 9X8 otevírá novou kapitolu v oblasti hybridních sportovních vozů. Výkon je stále více elektrický a ekologicky čistší, aniž by to bylo na úkor konkurenceschopnosti.“ „Tuto technologickou a kulturní změnu jsme chtěli podpořit i novým barevným odstínem nazvaným Kryptonite,“ dodal Matthias Hossann. „Představili jsem ho o něco dříve než náš Hypercar Hybrid 9X8, a to na našem novém sériovém modelu, rovněž hybridu, voze 508 PSE (Peugeot Sport Engineering), který kromě barev sdílí s modelem Peugeot 9X8 i řadu technologických prvků. Oba vozy přivedly v rozmezí několika týdnů značku Peugeot do éry vysoce výkonných elektromobilů.“ VIRTUÁLNÍ Tým Peugeot Design využil také špičkové technologie. „Ale nejen to,“ vysvětlil Matthias Hossann. „Práce designérů zahrnuje přecházení mezi návrhy a 3D nástroji, díky čemuž je možné využít fáze vizualizace ve virtuální realitě.“ Při vytváření 3D návrhů používají designéři 3D nástroje a CAD (Computer Aided Design). Tato technologie také umožňuje snadné sdílení a výměnu souborů mezi inženýrskými týmy. Jakmile jsou 3D modely hotové, přichází fáze virtuální reality. „Okamžik, kdy jsme inženýrskému týmu ukázali kompletní Peugeot 9X8 prostřednictvím headsetu pro virtuální realitu, byl velmi silný. Olivier Jansonnie, technický ředitel, kroužil kolem vozu poměrně dlouho s headsetem na očích. Jeho nadšení bylo rozhodující,“ doplnil Matthias Hossann. NOC „V našem týmu Peugeot Design je mnoho fanoušků vytrvalostních závodů, a zejména 24 hodin Le Mans. Protože tam byli jako diváci, vědí, že v noci u trati není příliš výrazných znaků, podle kterých lze vozy rozlišit. Některá auta lze poznat podle zvuku motorů, ale na mnoha místech se vizuální přítomnost omezuje na světelné čáry, které se ztrácejí ve tmě.“ „Abychom zajistili, že se Peugeot 9X8 nebude podobat žádnému jinému vozu a že ho každý ve dne i v noci snadno rozpozná, věnovali jsme se při práci na tvaru vozu i světelným prvkům. U světelného podpisu byl jasnou volbou motiv tří drápů, které používáme i na všech našich současných sériových vozech. S umístěním drápů na přední část našeho modelu Hypercar 9X8 jsme neměli problém, ale jejich umístění na zadní část vyžadovalo hodně práce. Tři světelné drápy jsme začlenili do samostatných kompozitních dílů s mezerami pro odvod vzduchu. Nemůžeme se dočkat, až uvidíme jejich účinek na trati.“ Potenciál světelného podpisu speciálu Peugeot 9X8 zaujal známou fotografku Agnieszku Doroszewicz, která je autorkou působivé série snímků vozu. „Rozhodla jsem se fotografování rozložit na celý den a protáhnout ho až do pozdních nočních hodin. Na fotografiích se mi tak podařilo dosáhnout dokonalé evokace závodu 24 hodin Le Mans. Denní světlo, umělé osvětlení a prudký jas světlometů se prolínají s mohutným motivem světelných drápů vozu. Samozřejmě, že nejsme v Le Mans, ale podařilo se nám atmosféry legendárního závodu dosáhnout,“ říká Agnieszka Doroszewicz. AGNIESZKA „Short. Black. Strong. Like a decent espresso.” – takto se popisuje fotografka Agnieszka Doroszewicz, která se věnuje designu, architektuře a módě. „Fotografie mi umožnila tyto tři vášně spojit. Jako fotografka jsem se však nikdy nechtěla omezit jen na jednu oblast. Pracovala jsem jak pro časopisy, tak pro módní návrháře, designéry, agentury a firmy, například pro telefonní operátory nebo firmy z elektronického odvětví. Supersporty a závodní auta přibyly téměř náhodou. Automobilová fotografie je naprosto fascinující. Klade se velký důraz na originalitu a je zde neuvěřitelná poptávka po jedinečnosti." Agnieszka, která žije v Hamburku, vystudovala fotografický design na Vysoké škole aplikovaných věd a od roku 2007 pracuje na volné noze. Podílí se na focení i postprodukci. „Často jsem byla zvána k práci na Le Mans a dalších 24hodinových závodech, jako jsou Nürburgring v Německu a Spa v Belgii. Le Mans je však historicky nejpřitažlivější a můj absolutně nejoblíbenější závod. Každou buňkou těla cítíte atmosféru, vzrušení, napětí a samozřejmě historii tohoto závodu. Nemůžete jí uniknout. Le Mans je jednou z nejčistších a nejdokonalejších forem automobilových závodů.“ „Každé focení přináší vlastní příběhy. U tohoto, s vozem Peugeot 9X8, byla strašná zima, ale nic nemohlo utlumit nadšení Matthiase a jeho týmu pro to, aby byli součástí celého focení. Jejich přítomnost byla velmi motivující, protože jsme ji využili k opravdové diskusi. K tomu je třeba dodat, že celé místo focení bylo naprosto fantastické: kontrast mezi velmi čistou estetikou vozu Peugeot 9X8 a brutalistní architekturou byl působivý. Drsná patina struktury betonu navíc dokonale evokovala svět závodních tratí.“
    3 points
  14. Shutr

    Pomoc před objednáním (výhřev, Webasto, GripControl)

    Sice pozde, ale pro dalsi procitace fora pisu zkusenosti s Grip control - puretech 1.2 110, kratka verze, 16 kola a celorocni pneu dodavane ke grip control - mod do bahna vyzkousen v lese pri kaceni a svazeni dreva vozikem. Rovinaty teren, ale po ceste kratky usek s bahnem, kolejema od traktoru a potuckem. Rifter to projel super na prvni dobrou. Bylo citit, jak se kola probrzduji a nepusti to do smyku. S Partnerem jsme si obcas museli najet, drzet to pod plynem, zatlacit apod. S Rifterem jsme nic neresili a jeli. Hodne pomohla svetla vyska. - mod do snehu vyzkousen na silnicich stazenych pluhem s pekne namrzlou spodni vrstvou (Jizerky). Ve snehu moc nejezdim, ale velky rozdil jsem oproti zimnim pneu na Mazde 3 necitil. Palec nahoru za rizene klesani z kopce (to je, myslim, ke grip control). Je to sice pomale, ale ve strmych kopcich jsem mel pocit, ze to mam pod kontrolou a dokazalo to zastavit skoro na miste.
    2 points
  15. Fishman

    Co jste dnes udelali...

    Dnes cesta do pálenice se švestkama a odpoledne je už doma 26 litrů vakcíny na všechno.
    2 points
  16. Pepito

    Vtipy

    Také jsem klikal a klikal na mobilu a nic.
    2 points
  17. MotoMoto

    Dneska vařim já

    Jak vidím že vařil @Husky tak vím, že to nemám otvírat. A vždycky tu blbost udělám. No nic, jdu si namazat rohlík s máslem.
    2 points
  18. Davis

    Nový Peugeot 308

    @Verýsek ano, chápu. 308 I jsem měl dlouho a rád vzpomínám Odvážnější design a zdá se, že se s 308 III vrací.
    2 points
  19. ozzy56

    Jaké je u vás počasí aneb počasí v ČR a SR

    tak já mám té bílé romantiky už dost, dnes zpátky domů ... , lidi jezdí jak bezmozci, cesta uježděný sníh a všichni jedou jak v létě , pak že je 40 aut v sobě...
    2 points
  20. AnotherOne

    Navigací chybí písmeno V

    To bude poľská klávesnica, oni majú to prečiarknuté L a W namiesto V.
    2 points
  21. Péťa

    Vtipy

    @Medvěd Možná to jen nechápu, ale nezapomněl jsi dokopírovat zbytek textu?
    2 points
  22. jarokare

    Zjištění výbavy podle VIN

    Miryn2.pdf
    1 point
  23. Radek Hurvajz

    Svíčky na peugeot 406

    Příště místo NAHLÁSIT napiš odpověď sem dolů. Díky
    1 point
  24. Mejla.

    nezávislé topení Bufík

    Tak jsem nastoupil na čínské stránky a fakt se jim do benzínu nechce. Je zajímavé, že Alza má nižší ceny než třeba Banggod. Moje užití topení je ráno při startu ( jsem v mrazovém údolí, takže by to bylo super) to znamená cca 15-20 minut a potom při víkendovém toulání. Jezdíme od jara do podzimu, tak jde prakticky o večerní vyhřátí auta při sychravém počasí a ráno na probrání do cca 15 minut, vozíme klasické peřiny a spacáky( jsem před 60sátkou a už to chce pohodlí ), tak v noci už netřeba topit. Takže to odhaduji na večerní provoz cca do hodiny. To by měla baterie bez problémů dát, protože denní přejezdy máme tak 50-100 km. Z toho mi vychází, že bratr chiňan by to měl zvládnout a u Alzy dokoupím rok záruky navíc. Jak si to tak sumíruju, zkusím ty servisy co to pro alzu montují s nádržkou pod auto, třeba už to řešili. Výrobce většinou uvádí podle výkonu spotřebu od 1,5 do 3 deci, to na moje účely ty například 3 litry nádržka bohatě stačí. Dík za rady, kdyby někdo na něco ještě narazil, dejte vědět.
    1 point
  25. Vena garážmistr

    nezávislé topení Bufík

    No on ten Planar je " první " kopie některého západního topení a ty číny jsou jen kopie Planara takže od toho se taky odvíjí spolehlivost a funkčnost. I když osobně si myslím že pokud k tomu nechceš takový ty vymoženosti jako start přes telefon apod. tak to je tak jednoduchý že by tam nemělo být co by zmršili aj ty čínský děti co to kompletujou. Osobně bych se na občasné použití asi nebál ani té číny a pod 807 potažmo jejímy klony je si myslím dost místa aby se to tam dalo šikovně nabastlit včetně naftové nádržky někde jsem viděl jakýsi test spotřeby a tam to vycházelo něco málo přes 1dc nafty na hodinu provozu takže i kdyby byla nádržka 3 l tak to je dejme tomu na něco slabě pod 30 hod provozu samozřejmě že bude záležet i na vnější teplotě atd. ale 3l nádržka by měla v pohodě vystačit dejme tomu na víkendovou lyžovačku. Protože zas i když to nemá bůh ví jak velkou spotřebu nafty ani elektriky ale určitě baterka nedá provoz v řádu desítek hodin tam bych to spíš šacoval tak na provoz do 12 hod. v kuse bez motoru aby bylo možné pak nastartovat a nebo přidat baterku přes kterou by se napájel bufík ale to jsou další koruny navíc. Nebo něco na tento způsob: Test střešního stanu a skutečně nezávislého topení vlastní výroby - YouTube
    1 point
  26. Charlie 607

    nezávislé topení Bufík

    Osobně bych šel do ruskýho Planara, než do číny. Ty číňani fungují jak kdy. Planar je sice dražší, ale spolehlivej.
    1 point
  27. Péťa

    porucha chlazení Peugeot Traveller

    Wordovský dokument a v něm jeden obrázek
    1 point
  28. Medvěd

    Vtipy

    Děkuji Lukáši Péto klikals aspoň myší?
    1 point
  29. Davis

    Nový Peugeot 308

    Díky za info z tiskovky, ne fakt je to otřes! Pořád to melou dokola, přitom kdokoliv ze známých polohu volantu u mě v autě zkusí, žádný problém, naopak mile překvapeni. Pro mě je to návykový, každou jízdu si užívám a pokud by Peugeot tento koncept zrušil, mě by to zklamalo, nudilo. Obří volant už nechci. A kdo je výrazně mohutnější postavy, nebo má pupek jak Trautenberk, tak si logicky musí stejně koupit auto v jiné kategorii/velikosti. Také nechápu, co je pro ně pořád v ovládání složité a je potřeba si zvykat..
    1 point
  30. MJSytic

    Jaké je u vás počasí aneb počasí v ČR a SR

    V garáži 3°C, venku -2°C a jasno. V autě webastových 13°C. Až po ceduli Praha ujetá tenká vrstva sněhu, místy náznak ledu. Pak už jen mokrá silnice plná soli No a v kanclu klasicky přetopeno, že musím větrat Každopádně včera kolem 22.hod cesta z tréninku ve vánici a s tím přezutím jsem to měl jen tak tak. Polaris5 spokojenost. Jako po kolejích
    1 point
  31. radim.1008

    Jaké je u vás počasí aneb počasí v ČR a SR

    Podhůří Orlických hor, Kunvald/Žamberk -5°C, trochu fouká a sněží. Ráno jsem odhrnul cca 7cm prašanu. Krásně se v tom jelo do práce. Silnice prohrnutá, ujetý sníh. Jedenáctka vyjeté koleje. Takhle má vypadat počasí v lednu.
    1 point
  32. PaKr

    Dotaz Peugeot 307sw 2003 2.0hdi 66kw praská pojistka

    Myslel jsem spíš odpojit relé pro ventilátor a pro topení nechat a opačně. Nebo odpoj všechny a postupně dávej zpátky.
    1 point
  33. morepower

    5G internet (na doma, třeba od O2...)

    Takže zatím myšlenku 5G opouštím. Díky všem za rady a názory, děkuju
    1 point
  34. Pe.Tr

    Stavba garáže s dílnou - v podstatě hotovo

    jak říkáš, počasí nepřeje , ale tak je zima no pomalu postupuji malými krůčky....
    1 point
  35. MilanF1

    Stavba garáže s dílnou - v podstatě hotovo

    Jak se to hýbe, staviteli? Letošní zima úplně nepřeje výstavbě. Já si hraju s interiérem a po dvou letech už to začíná nějak vypadat. Ale stejně si myslím, že ty to budeš mít hotové dřív než já.
    1 point
  36. Pepito

    Vtipy

    1 point
  37. Pajtyi

    Problém s ADBlue

    Mne sa nadrzka pokazila pred rok a pol.Vtedy sa menila a odvtedy pridavam do ad blue rescue prisadu ktora by mala zabranovat krystalizacii a mozno tym padom aj poruche cerpadla.
    1 point
  38. morepower

    5G internet (na doma, třeba od O2...)

    @gronholmm no jejda, svět je malej dík za reakci mě by ten LTE net i docela vyhovoval, já to už moc neřeším, ale děti rostou a to je samý streamování a youtube a hry a já nevim co eště...
    1 point
  39. Berle

    Závady, poruchy Peugeot Rifter

    Radous. Za mě nepopisujes závadu.zima může psát error. Zima může být on pak bliká na přístrojích zelené A a přes to nechcipne. A pak zima na startu je Auto off a na semaforu ejhle chcípne. Je tam dost proměnných včetně vysoká teplota vody nebo ještě klima. A samo slabá baterie
    1 point
  40. Pepito

    Vtipy

    1 point
  41. Pepito

    Vtipy

    1 point
  42. Péťa

    Vtipy

    1 point
  43. Medvěd

    Vtipy

    1 point
  44. FrantaCV

    Vtipy

    1 point
  45. Verýsek

    Nový Peugeot 308

    Tak to koncern asi praská vzteky, že u nich vyhrál francouz
    1 point
  46. Akoc

    Nový Peugeot 308

    Nemeckým autom roka 2022 do 25 000 € sa stal nový Peugeot 308 . https://www.gcoty.de/ https://www.aktuality.sk/clanok/eeldt5q/novy-308-francuz-oceneny-nemcami/
    1 point
  47. petrinza

    Řím - listopad 2022

    V druhém listopadovém týdnu jsme se spontánně rozhodli navštívit Řím. Letenky takhle spontánně zajistit již nešlo, i jeli jsme autem, vzali jsme P2008. Tam jsme jeli přes Brenner, zpátky kolem Villachu. Na hranicích do a z Rakouska a Německa byla snížená rychlost, provoz stažen z dálnic přes parkoviště kolem kontrolních stanovišť a namátkově probíhaly kontroly. Provoz byl poměrně slabý. První noc jsme měli ubytování ve Veroně a prošli jsme si centrum, částečně ještě za světla. Další tři noci jsme měli nocleh v Římě, pár minut pěšky od Vatikánu. Čekal jsem, že provoz v Římě bude šílený a skutečně byl. Auta se různě v křižovatkách motají ze všech směrů, kdo nenastrčí blatník, má smůlu a nikam se nedostane. Na cizince divoce troubí a gestikulují a dělají psí kusy, jen aby se dostali před něj. Parkování obtížné, všude hromady aut, naši Berušku jsme uložili v placených garážích v ulici, kde jsme byli ubytováni. Jeden den 20 EUR. Garáže jsou malé, stojí v nich auto na autě, obsluze musíte nechat klíčky, aby mohla s auty různě šíbovat. Domluva s obsluhou jen rukama nohama, neuměla jinak než italsky. Vstupenky jsme si stačili dopředu zarezervovat do Vatikánských muzeí se Sixtínskou kaplí a do Kolosea a Fora Romana. Na místě bychom nejspíš nepochodili. Kdo v Římě ještě nebyl, tak Svatopetrská katedrála je grátis a bez nutnosti rezervace. Turistů bylo všude poměrně málo, soudě podle reakcí našich známých typu "Tý brďo, fontána di Trevi bez lidí !". Jeden den jsme věnovali Vatikánu - muzeím, katedrále, Svatopetrskému náměstí, Andělskému hradu, druhý románským památkám - Koloseum, Palatin, Forum Romanum. K tomu procházky během přesunů - Fontána di Trevi, Španělské schody... Za dva dny a jeden podvečer v Římě jsme nachodili 41 kilometrů + pár stanic také metrem. Cestou zpátky jsme měli zamluvený nocleh v Trevisu, v minulosti se nám to osvědčilo jako dobrá základna třeba pro výlet do Benátek. Jen tady se covid postaral o malé překvapení - snídaně na hotelu se nepodávaly a v neděli ráno jsme pak bez kafe a něčeho k němu museli jet poměrně dlouho, než jsme našli otevřený motorest. Cestou do Trevisa jsme dali rodinnou diskuzi, zda se na odpoledne zastavíme v Benátkách nebo v San Marinu. Vyhrálo San Marino, protože jsme tam ještě nebyli. I v San Marinu nám počasí vyšlo lépe, než hlásila předpověď - podle ní a jejích každodenních aktualizací mělo celo dobu pršet, ale zmokli jsme (za to úplně durch) jen první večer v Římě a propršela většina nedělní cesty z Trevísa domů. Jen v Alpách svítilo sluníčko na čerstvý sníh. Kontroly covidových certifikátů probíhaly všude zodpovědně, často ještě měřili teplotu a někde byla kontrola i zdvojená. Tím se nám počet letos navštívených zemí zastavil na čísle 17. Těžko se teď něco plánuje dlouhodoběji dopředu, když člověk neví, jaká opatření kde budou zítra přijata. Ale nějaké plány jsou, tak uvidíme..
    1 point
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...