Jump to content

Davis

User
 • Content Count

  180
 • Joined

About Davis

 • ID člena
  4257
 • Rank
  Pozorovatel

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2015

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Praha-východ
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Davis

  Stěrače

  Také jsem koupil Bosch Aerotwin, za necelých 1000 Kč, už je to cca 3 roky a pořád stírají perfektně - ale co hlavně, nejsou slyšet, nedřou, neklapou při obracení. Originály po čase začaly tvrdnou a tedy drhnout. Za mě se nevyplatí kupovat laciné, ale originály také asi dlouho nevydrží. Nevím, čím to, že Bosch fajn.
 2. Já v srpnu také musel měnit, poté co jsem chytil úder odlítlého kamene. A nempohl jsem nechat jen opravit, bylo to ve výhledu řidiče. Do výměny se mi nechtělo.. Nešlo jinak. Chtěl jsem s parametry originálu, hledal jsem v service boxu, podle čísla pak hledal eurokód, abych si v service boxu ověřil, že mi dají správné. Ne jen "od pohledu" se senzory a atermické. Nakonec sklo AGC (6554ACDMVW3B), (sungate+senzory.+vin+enkap+akusti), S prácí to vyšlo na 12.800,- Zatím spokojen. Měl jsem připojištěno na 15 000,- (308 I má dlouhé sklo), nic jsem tedy nedoplácel.
 3. Taky si na 3008 za nějaký rok brousím. Je tam určitě víc aspektů, proč auto zaujalo porotu. Kdo se 3008 svezl, uvádí hlavní sílu při jízdě a komfortu, které jsou o třídu výš. Ostatně to ja subjektivně prožívám od 307 (taky kdysi auto roku). Když jsem do ni někdy v roce 2003 sedl a začal jezdit, ostatní auta ve třídě totálně jinde a pozadu. To same cítím i u první 308 a věřím, ze prave to je silná stránka i 3008. Je tam také rovina toho, že Peugeot se snaží zapojovat nové technologie, které jak většinou ukáže čas, postupně ostatní jen pajcují (zatím to kritizují - především konzervy, kterým vyhovuje volant, čtyři kola, roky stejná palubka). Tím třeba netvrdím, že třeba dotykáče jsou v autech ideál, ale celkově jde o posun a dát autu vždy něco navíc.
 4. Rozhodně gratulace a mám za Peugeot radost Jasně, diskuze pod články s oznámením vítěze 3008 jsou plné jedu a závisti a běžných klišé - bláboly typu nejporuchovější auta (ačkoliv dle nových německých statistik poruchovosti je Peugeot jako celek v žebříčku na předních příčkách před Škodou a ještě více před VW) , otřesný design, ... Pravda je, že brzy po 308 má zase prestižní titul a v Evropě prostě zaujal A že má 3008 odvážnější design?! Konečně - opět zase plný emocí!
 5. jj, taky se mi líbí nová 3008, už se tam zase trošku zase vrací emoce a působí jako pěkná šelma. Jinak známý si nedávno koupil původní 3008 - často je kritizovaná za design, ale mně se nakonec taky líbí. Navíc uvnitř pohodlíčko, luxus.
 6. cca 190 000 km, 1. generace, předloni měněny přední pružiny (jedna loni praskla, ale v klidu sem dojel, sedla si do talíře - poznal jsme to jen kvůli náhlé ráně), předloni měněno jedno čidlo zadního park asistenta (po zimě), loni na jaře výměna chladiče klima - dírka - nejspíš od kamínků (je dost na ráně do toho mě loňskou zimu šíleně ohodil na horách proti jedoucí sypač s inerťákem - hrůza), jinak jen spotřební věci. Celkově jsem spokojen. Auto dostává zabrat spíš kvůli otřesným silnicím, ale podvozek podle STK na nájezd a věk vynikající.
 7. Jen k tomu,že to je časovačem: neni - v mym případě se economy zapíná různě. A nemam RCZ! Někdy rádio hraje 30 minut, někdy se vypně i po deseti minutách a odpovídá tomu, že třeba často startuju a popojíždim: nákup, pumpa, krátká cesta. Za tuto ochranu ještě jednou dík, už nejednou jsem pár nešťastníků aut jiných koncernů zachraňoval startem na kabel.. Naposled jeden soused se škůdkou krčil rameny, že mu dítě večer zapnulo lampičku.. stačila noc a ráno chcíp. Před nedávnem zase s radiem Já to neřešim, přinejhoršim to spadne do economy
 8. Ahoj, potřeboval bych přední kotouče + přední desky, VIN: VF34H9HXC55366365 Zatim jsem používal desky od peugeotu - nikdy nehvízdaly, ale naposledy moc nevydržely a kotouč je po 40 000 km na výměnu společně s deskama. Jsou dobré ATE?
 9. No, musim uznat - podle dostupných fotek a informací - nová 3008 je nádherná a může být pecka!
 10. Ano, děkuji za odpověď a potvrzení správného kódu, o jedno číslo jsem se překlepl.
 11. Zdravím, prosím o doporučení, případně potvrzení vhodné sady rozvodů + pumpy pro 308, 1,6 HDi, 66 kw, motor 9HX VIN: VF34H9HXC55366365 na Vašem e-shopu mi vychází zboží pod názvem "Vodní pumpa+sada ozubeneho remene CON CT1092WP|CONTITECH " za 2 693,92 s DPH. Je to komplet sada s kladkami, která je zapotřebí k výmemně rozvodů + vodní pumpy? Děkuji
 12. Myslím, že Peugeot to v podstatě myslí dobře - pokud čerpání z energie auta podmiňuje tím, aby byla také včas zase dobíjena (nastartováno). Jestliže někdo píše, že jede málo, krátkou trasu (nebo jezdí málo), a pak chce dobíjet ještě při campingu vše možné, nejsem si jist, jestli činí dobře. Při nejmenším prostě pak nenastartuje. Komu tato ochrana nevyhovuje, asi musí zvolit vůz u konkurence, který tuto ochranu nemá. Upřímně bych ze stojícího /nenastartovaného vozu/ dlouho době nic nenabíjel, nerad někoho otravuji, aby mě pak nastartoval. A pokud bych potřeboval nějaké zařízení dobít, radši bych nastartoval, nebo nabíjel ze zařízení (baterie) která nemá nic společného s autem. Baterie je ve voze primárně kvůli tomu, aby zajistila spuštění motoru a ne osvětlení apod pro camping. A to není potřeba se urážet nebo urážet "francouzského chytráka", jak je vidět stačí čeští chytráci Dobíjet z auta, když přiznají, že moc nejezdí (resp. nedobíjejí autobaterii za alternátoru).
 13. Mně upřímně na eco modu vadí jen to, že se po cca 20 minutách vypne rádio, když se sedí v autě na místě a na někoho čeká. Ale co se týká dobíjení mobilů, apod - nijak mě to neobtěžuje, vždy to stačí za jízdy. Spíš to vnímám jako pozitivum, že se jednoduše nevybije baterka. Takových umělců znám... Svízelnější je pak startovat a z terénu vůbec odjet. Než trápit při stání auto, radši bych si na místě "dobíječů při stání" opatřil přenosné dobíjecí baterie, nebo různé solární dobíječky, už je to dostupné...
 14. Aha, to je dobrý, takže může zůstat i přes léto? Ono je fakt, že s klima se stejně v létě točí i vrtule a vzduch si někde vždy vezme.
×
×
 • Create New...