Jump to content

morepower

Uživatel
 • Content count

  805
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

morepower last won the day on July 21 2015

morepower had the most liked content!

About morepower

 • Rank
  Kecka

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 306
 • Rok výroby
  1999

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Mělník
 • Stát
  Česká republika
 • Nálada
  už to venku voní jarem :-)

Recent Profile Visitors

772 profile views
 1. Hudební koutek

  já vim, je to starý, ale dobrý!
 2. úklid/dobrý nápad

  tak jasně, ale takováhle rychlo pomůcka stojí pár sekund práce a funguje.
 3. úklid/dobrý nápad

  žejo mě taky
 4. úklid/dobrý nápad

  Nebo třeba: taky to musíme mít trochu hezký v tý dílně /garáži PVC trubka → proč ne, ale trochu vkusu: a pár dalších tzv "hacků" na organizaci vercajku ↓ a eště se mi líbí tenhle nápad ↓
 5. úklid/dobrý nápad

  Tak za prvý to vůbec není hezký, za druhý je to udělaný jak z pátý třídy v pracovní výchově, kde supluje učitelka dějepisu a navíc by mě fakt nebavilo dávat ty hrábě takle furt vysoko. Ale jinak cenim, vymejšlet takovýhle blbiny, je príma. jinak na ty hrábě trochu kultůry →↓
 6. Jaký univerzální nůž?

  tak přece když nůž nepotřebujete, tak ho nenoste
 7. Jaký univerzální nůž?

  jojo, taky sem ho pořídil manželce, nejdřív že prej ne, přece nebude nosit nůž a ještě k tomu na klíčích...pak že teda jo, ale jenom modrej , no a teď se pořád vytahuje, že jako na co všechno se jí hodí
 8. Jaký univerzální nůž?

  Nevím, jestli je to reakce na ten bushcraft, nicméně na čundru /táboře, prostě v přírodě přece musíš mít dobrej nůž. Ideální pevnej, praktickej. Já strávil mládí po čundrech a táborech taky, no a dneska když vyrazím tábořit, nebo na vodu tak tenhle nůž beru s sebou, protože je to prostě dobrej pomocník. Trošku ti nerozumím asi...Nožem dřevo nesekám, nemusím, používám sekeru, na řezání pilu, ale chleba se sekerou maže blbě, seříznout klacek, přeříznout kus provazu, na houby, prostě na všechno, k čemu se hodí mám kudlu. Si to v podstatě vyjmenoval Většinou si beru kombinaci → sekera, pevnej nůž a švýcar pro sichr (nůžky, vejvrtka, šídlo,..). Hele, třeba dneska proběhla s nožem sváča, pak sem něco šťoural, pak rozbalil krabici, která na mě bafla, když sem u sebe neměl nic jinýho a uříz sem si čouhající kus nitě, páč sem neměl po ruce nůžky a rozdělal igeliťák na kartonu PETflašek. Kdybych s sebou pokaždý měl příbor, kuchyňský nůž, šroubovák, vysouvací nůž, nůžky a pod, pak bych ho asi nepotřeboval
 9. Jaký univerzální nůž?

  Tak za mě je ten nůž hezkej, líbí se mi a mám ho ve sbírce. Na druhou stranu 420 je přežitá ocel, měkká, nedrží ostří. Péra v tom noži jsou nekvalitní a často praskají. Lícování střenek, výbrus, nýtování → všechno tragédie, které cena ani náhodou neodpovídá. Takovej nůž se z pohledu užitné hodnoty nedá doporučit. Mikov to prostě neumí, je mi to líto, ale je to tak... Vybral jsi dobře, kvalitní nůž, pracant. Jen mi prozraď, kde ho budeš nosit, protože to je fakt macek. Real Steal dělá dobrý nože za dobrý peníze, mám od nich bushcraft a je výbornej. Ideální tábornická kudla, poměr cena /výkon je parádní.
 10. Jaký univerzální nůž?

  Přesně. Mě se líbil na začátku prostě design, kdy na čepeli není žádný čep a zároveň oko na otevření palcem nečouhá z čepele jako třeba u spyderco a navíc je zezadu i flipper, takže variant otevření je víc. Jenže pak jsem zjistil, jak super ergo tenhle nůž je. Jeden můj kolega z práce má ten samej, že se mu líbil můj a mám pocit, že ho nosí pořád a nedá na něj dopustit stejně jak já Já totiž taky hledal univerzální nůž, tak trochu utopie, ale dost sem se přiblížil. Mám i několik multi-želízkových victorinoxů a wengerů, jsou super, ale buck je prostě v nošení o level výš. Ještě jsem podobné recenze četl na Ka-BAR Dozier, ten taky existuje v X variantách a prej se taky skvěle nosí, ten ale nemám, tak můžu předat kladné recenze jen z doslechu.
 11. Jaký univerzální nůž?

  No to je verze s mikartou, já mám dřevo (kolem 1300), psal jsem, že mám jinou střenku. Nicméně na trhu jsou různé kombinace ocelí a střenek, nejlevnější varianta je tuším kolem 400kč. Si vybere každej. Já ho sem hodil, protože mi přijde ergonomicky super, v kapse o něm nevíš a přitom všecho zastane. Není ani náhodou tak robustní jako RAT, což je třeba super kudla, podle mě, ale tak do batohu nebo na opasek. A tam já třeba běžně nůž nosit nechci.
 12. Jaký univerzální nůž?

  No, jestli sháníš opravdu "univerzální" nůž, tak těžko něco překoná multinástrojové nože od Victorinoxu nebo Wengeru (dneska už taky V-nox). Stačí si vybrat velikost a nástroje. A pokud sháníš nůž pouze s čepelí, pak bych raději volil takový, který budeš moci nosit s sebou dycky a nebude tě obtěžovat. Já třeba pro inspiraci nosím Buck Vantage (jen mám jinou střenku) v kapse o něm naprosto nevím, skvěle se nosí. Dobře se brousí a solidně drží ostří a hlavně cenově je přijatelný (což ale tvoje návrhy taky), takže se ho "nebojím" použít.
 13. Vtipy

  Přijde Moricko k Tasilkovi, zazvoní a Tasilko mu otevře. Stojí ve dveřích úplně nahý, úplně, jen na hlavě má cylindr. A Moricko povídá: "Poslouchej, Tasilko, proč jsi nahatý?" Tasilko na to: "Tak je něděle, klid, řikám si, že stejně nikdo nepřijde.." Moricko: "No a co ten cylindr?" Tasilko: "No, ....kdyby...přeci jenom někdo..."
 14. Problikávající kontrolka ruční brzdy

  Pomohlo mi to, díky
 15. Itálie

  Já myslím, že to je akorát, to co píšeš. Rozhodně pár dní u Gardy je príma, koupání a ty pohledy No a vzhledem k tomu, že jezdíš na motorce, tak až uvidíš ty silnice, tak ti bude cukat zápěstí Verona je taky prima, je tam i amfiteátr a pár bazilik. Na procházku pěkný. No a v benátkách se zajdi určitě podívat do baziliky sv Marka, jsou tam asi dvě nebo tři trasy a fronta, ale dá se to, když přijedeš brzy, v pohodě zvládnout. Doporučuju nechat auto před benátkama na jednom z těch mega parkovištích a jet autobusem do centra. Jezdí to furt a hodí tě to na ten jejich centrální autobusák a pak je všude blízko.
×