Přejít na obsah

destiny

Uživatel
 • Počet příspěvků

  2 188
 • Registrace

 • Poslední návštěva

  Nikdy

1 Sledující

O uživateli destiny

 • ID člena 500
 • Hodnost
  Toto forum je můj domov

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Já to tu zabalil už 3/4 roku dozadu. 1. už mi značka Peugeot moc nezajímá 2. lidi se kterými jsem tu rád prohodil pár slov sem už skoro nechodí
 2. destiny

  Lidskej nevkus

  Prodat to nemusí. Vycouvá z prodeje a maximálně dostane od AUKRO trestný bod. Nikdo ho ale právně nedonutí, aby to za vyhranou cenu prodal.
 3. Jsem pro se pomstít na autě, ale pouze takovým způsobem, abych autu nezpůsobil škodu. Například vypuštění pneumatiky. Kdysi mne štvalo u baráku jedno auto (respektive jeho řidič stylem parkování). V práci jsem si z fólie vyplotroval patřičný text a písmenka textu jsem nechal řezacím plotrem rozřezat na malinké kousíčky, aby se samolepka nedala odtrhnout v kuse. V podstatě jsem napodobil systém ochrany proti strhnutí, jaký je použitý třeba na dálničních známkách. Tento nápis jsem mu nalepil na přední sklo. Majitel vozu měl myslím na nějakou chvíli o zábavu postaráno. Tento způsob je rychlý a tichý proti vypuštěné pneu a autu nezpůsobí žádnou škodu, jen nasere majitele a o to jde především, aby si své jednání uvědomil, když klasické vzkazy za stěračem nezabírají.
 4. destiny

  Barum Polaris 2

  Tak právě dorazily Kleber Krisalp HP2. Vpadají výborně. Uvidíme, jak se na nich bude jezdit. Pak dám info.
 5. destiny

  chip tuning 407 SW

  No, jde o to, jestli si SW na úpravu map pořídil za své a stejné platí u testovacího prostředí - nebo to někde ukradl na internetu. Takový SW na editaci map stojí jako slušně vybavené auto střední třídy. SW testovacího prostředí o něco málo méně. Pokud tedy někdo pořídí SW vybavení za několik set tisíc korun, těžko bude chipovat za tak nízkou cenu. Jen kurví ceny ostatním servisům, které si vybavení pořídily legální cestou. Nechci to člověka z něčeho obviňovat, jen spekuluji, proč má poloviční cenu, než všichni ostatní. Pochybuji, že by byl takový dobrák, a dával to tak lacino. Prosě tvrdím, že úprava staženého SW z Tvého auta - přemapování - otestování - zálohování původního SW je práce na několik hodin až den. K tomu velmi drahé SW vybavení + hardware, tak je sakra divný, že by to prodával tak lacino a ještě z toho měl zisk! Jen názor selkého rozumu.
 6. destiny

  chip tuning 407 SW

  Pokud někdo chipuje za 120 éček, velikým obloukem bych ho obešel. Je to kravina. Řeknu Ti, co Ti udělá s autem. Vezme rok výroby, typ a motor a najde na internetu mapy které stáhne, Ty ti pak nahraje do auta a hurá, jezdi. 1. pokud mapy nedělá sám, je to obrovské riziko nahrávat něco do auta 2. Stažené mapy jsou univerzální řešení, nicméně i v jednom roce výroby je několik SW modifikací 3. Už jen to \"je to můj známý přes mého známého\" ...určitě důvěryhodný zdroj, na odkurvení motoru 4. Pokud Ti na to nedá 2 roky záruku (což za tyhle prachy ani omylem), není co řešit. Chipování auta se provádí stažením SW přímo z Tvého auta, ten se upraví, otestuje v simulačním prostředí a pak nahraje zpět do auta. Taková záležitost, aby to k něčemu bylo, zabere i třeba den práce. + musí být ceně zahrnuto know-how, pořizovací cena hardware, testovacího prostředí Proto jsou běžné ceny kolem 300 euro. Kdokoli to nabízí levněji, je to nějaký garážový bastler, který jen přepíše SW v autě staženým SW z internetu. Co se týká motorů, je pravda, že 1.6 je už od výroby dost vyhnaná výkonově. U 2.0 jsou mnohem větší rezervy. Zejména pak verze 66 kW, tam je obrovská rezerva. Někdo se tu ptal, proč už není z výroby tedy ten motor postavený na výkon, když má takové rezervy. Jednoduše proto, že se nevyplatí vyvíjet méně výkonné motory a v prodeji je potřeba udělat levnější verze vozů. Motor 2.0 66 kW má většinu součástek shodné s nejsilnější verzí (chybí mu hlavně mezichladič). Takže změnou SW se dá výkon hnát hodně nahoru, protože ten motor to snese.
 7. destiny

  Barum Polaris 2

  V poho, omlouvat se nemusíš. V podstatě tu padaly už od začátku srovnání s Dunlop, Michelin, GoodYear, což jsou pneu cenově jinde, než Barum Polaris. Cenově jsou tomu ty Kleber a většina je tu chválí, tak je letos zkusím. Mimochodem, na kolik sezón by měly vydržet zimní pneu? (chápu, že je to v závislosti na tom, jak moc člověk jezdí) Řekněme, že Pegina průměrně najede 30.000 km ročně.
 8. destiny

  Chip na P 306 2,0 16V ???

  Podle ceny to vypadá na firmu, která ví co dělá, ale nárůst o 45 kobyl je fakt nesmysl.
 9. destiny

  Chip na P 306 2,0 16V ???

  Nesmysl! Jen pro info, kolik za to chtějí?
 10. destiny

  Barum Polaris 2

  Sorry, ale mícháš tady jablka s hruškami. Barum Polaris 2 stojí 1000/ks. Dunlop M3 stojí 1524/ks ! Stejná cena je i pro 3D. Je tedy pochopitelné, že když stojí 50% ceny navrch, že tam bude asi markantní rozdíl.
 11. destiny

  chip nebo ne?

  Hrozně záleží u koho auto necháš chipnout. Po světě běhá spousta amatérů, kteří mají předem připravené mapy stažené odněkud z internetu a ty ti tam nacpou. Jet to pojede, ale jde pak o to, jak dlouho. Jak se od sebe liší auto dílenským zpracování v souladu s měsícem a rokem výroby, stejně tak se od sebe liší modifikace SW v řídící jednotce. Záleží i kde auto bylo vyrobeno a pod. Profesionál by tedy měl stáhnout současný SW z jednotky (zazálohovat ho pro případ návratu) a udělat modifikace přímo do tohoto staženého SW. Ten následně prověřit na testovacím programu a teprve pokud je vše v pořádku, nacpat ti ho do auta. Firmy nebo jednotlivci kteří to dělají touto metodou jsou vždy nejdražší. Nicméně máš ale záruku, že ti auto vydrží. Bohužel spousta lidí k tomu ale přistupuje, že nebude platit velké prachy, když mi to Franta v dílně udělá. Ano, Franta takto udělá jednu 406 a funguje, ale do druhé 406 naleje stejný SW a ta se zesere protože má jiné součástky v motoru od jiných výrobců.
 12. destiny

  Barum Polaris 2

  Tak je asi zkusím: Kleber Krisalp HP2 - Koncern Michelin rozměry: 195/65 R15 rychlost: T (190 kmh-1) nosnost: 91 (610 kg) cena za kus 1272 Kč s DPH
 13. destiny

  Barum Polaris 2

  No, zatím jste mi moc nepomohli. Buď jsou tu spokojené názory nebo naopak značně nespokojené.
 14. destiny

  Barum Polaris 2

  Vždycky jsme kupovali na služebáky Barumky Polaris a četl jsem na ně nekolik ne právě pochvalných recencí a komentářů. Potřebuji koupit zimní obutí, tak mi poraďte, co je podle vás dobré? Parametry (195/65 R15) Cena do 1.300,- Ks
 15. destiny

  Styling auta - jak na to?

  To já bych pochopitelně nechal udělat odbornou firmu, jen mě to zajímalo jaký je postup. A jak je to ještě s tím povrchem koupeného dílu? Je hladký nebo se musí natírat nějakým základem nebo jak je to s tím? Kdyby byl pěkně hladký, mohl bych ho rovnou polepit fólií a ušetřil bych za nástřik nemalý peníz.
×