Přejít na obsah

Radovanek

Člen klubu
 • Počet příspěvků

  950
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Radovanek

 • ID člena 47369
 • Hodnost
  Kecka
 • Datum narození 14.3.1969

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot Ion
 • Rok výroby
  2014

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Ing.
 • Město
  Ostrava-Plesná
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Skype
  radovan.burkovic
 • Webová stránka
  http://mujweb.cz/podkrovnibyt/dobijecistanice.htm

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Tak si to dohledávej sám a neptej se, když nechceš slyšet odpověď. Spalování je těžkej letitej průser, přestavovat spalovací auto na elektro je nesmysl a taky to tak dopadá. Naposledy tragédi z Mercedesu. Zkus přestavět parní lokomotivu na dýzl. Už i VW slibuje od počátku novou platformu
 2. CNG je více a jednodušeji dobyvatelné. LPG, neboli propa a butan, se průmyslově se připravují frakčním zkapalňováním ropných plynů, odpadajících při rafinaci ropy. Propan se odděluje také vymražováním při rafinaci zemního plynu, před jeho distribucí do rozvodného systému, aby se zabránilo jeho kondenzaci v potrubích. Propan se nachází rozpuštěný v ropě. V menší míře je obsažen v zemním plynu. Jinými slovy zatímco LPG je nutno vyrábět, CNG de facto dodává příroda rovnou. CNG je zkratka pro stlačený zemní plyn z anglického originálu Compressed Natural Gas. Jeho hlavní složkou je metan. Navíc Spalováním zemního plynu nevznikají škodlivé či dokonce rakovinotvorné látky, CNG vozy již dnes splňují budoucí ekologické normy EU, a to jen díky spalování zemního plynu. Navíc do CNG se nedá nic přimíchat, a tak je jeho kvalita zaručena. Ani při případném úniku nepředstavuje pro přírodu nebezpečí. Zemní plyn je přírodní hořlavý plyn využívaný jako významné plynné fosilní palivo. Jeho hlavní složkou je methan. Zemní plyn se těží z porézních sedimentárních hornin uzavřených ve strukturních pastech podobně jako ropa. Nachází se buď samostatně, společně s ropou nebo černým uhlím. LPG ani CNG neprojdou garážovým testem. Spaliny z nich jsou sice čistější než u benzínu či nafty, ale zavři se s nastartovaným CNG autem v garáži a živý nevyjdeš. Takže dojezdově možná ano, strčí elektromobil do kapsy, zvláště malobaterkáč, ale podobně jako u nafty a benzínu se i na jeho těžbu, skladování, dopravu, stlačování, přečerpávání a další činnosti použije spoustu elektřiny, na kterou už elektromobily rovnou jezdí. Reklama na elektrické Clio, tedy ZOE, jak ho Renault nazval, ukazuje samozřejmě absurdní věci, ale část z nich (žehlička, kulma, vaření, praní, pečení) byla kdysi taky doménou spalovacího procesu. Jinak se taky holím žiletkou, ale poslední 2 roky elektrostrojkem u své holičky o 2 patra pod kanclem, prostě módní třídenní strniště. Do Barber shopu chodí bratr, už vypadá jak Rumcajs.
 3. Díky za obranu Petře, ale Pesastorovi netřeba nastavovat kůži, brzy se tím dostaneš taky na řadu mezi oblíbené cíle . U StibTo to chápu, to je prostě petrolhead, objem ničím nenahradíš. Někdo rád holky, -někdo vdolky. Respektuji, jen se mýlí. Srandovní bylo, když jsme s elektromobily dorazili na sraz http://snizeno.cz/, ti se mohli z elektroaut zcela pominout. Jak to může mít takový výkon, jak to, že je to mrňavé nic předjíždí, jak to, že to v tichu vystřelí a zmizí, no prostě oni rádi spalovací motory, smrad a kravál a říkají tomu výkon (taky se tam driftovalo až pomalu hořel asfalt). Zas na druhou stranu holky měli pěkné, takže když jsme je svezli , nedej bože v Tesle, tak to bylo o hubu. Protože pak jsme je nechali řídit elektromobil. A to už členové Peugeot clubu zažili. Ženám se nesmí dávat řídit elektromobil, pak nebudou chtít nic jiného. Taky to tak dopadlo. Ale měli jsme zastání ve správci areálu, jinak by se strhla rvačka . Pak jsme s návleky vypnuli ESP a se zadním náhonem, jako bavoráky, taky udělali smrad a dým, jen potichu. No, na párty nás nechtěli, že jsme jen součást programu, ne platící členové....
 4. Fakt? A čím? Jako že mi vadí že Tvé auto ničí i moje zdraví? Takže když Ti budu parkovat pod ložnicí celou noc nastartovaný nafťák tak budeš v pohodě? Nebo je to o tom Tvoje svoboda končí u mého nosu?
 5. Řepka souhlas. Traktor viz výše. Lehká technika je dnes pravý opak, navíc se do traktorů přidávají závaží na různé strany aby měl jak adhezi tak vyvažoval napojené nářadí. Pak se mu dají širší a větší pneu, aby se ta váha co nejvíce rozložila. I tak je brutální. Linkový autobus vesnice nebo hory je jen otázka velikosti baterie, případné rychlonabíječky nebo výměnné stanice cestou či na konečné (kde se ty baterky pomalu nabíjejí nonstop, k tomu stačí stávající infrastruktura). Čínksý BYD má dojezd 400 km na 1 nabití. Továrnu na ně staví právě v Madarsku. Ostatní evropské "zkriplené" elektrobusy se pohybují mezi 100-200 km. Takže si z donucení vypomáhají právě těmi rychlonabíječkami pantografem na střeše. Právě nám jeden vyrostl v Ostravě-Svinově, využil infrastrukturu sousedící tramvajové trati a elektrifikované železnice. Jinými slovy toho, co tam, již bylo. Je tam šibenice s obráceným pantografem na konečné, bude se tam testovat Ekova Electron. I to je cesta, jak to řešit. Pak má takový autobus neomezený dojezd, pouze se střídají řidiči a občas je ho třeba vyčistit. Z dalšího pokračování je vidět, že o této oblasti toho mnoho nevíš. Nejsi sám, to je v pořádku. Že ČEZ vyrábí elektřinu a jezdí spalováky je úchylka. Pomalu to začínají měnit, zatím si pořizují auta v jednotkách kusů (mají 4500 vozidel). Ale už taky přišli na to, co jim říkám 5 let, když diskutuji s hlavouny - to jsou obrovské spotřebiče Vašich výrobků a služeb, snažte se. Důvody jsou klasické - je to novinka a nedalo by se krást. Počínaje slevami od výrobců aut, přes služby servisů a myček až po trochu paliva domů pro mně. Tyhle řetězce jsou na autoparky navázány všude. ČEZ je moloch jako státní správa, tam na to narážíme dnes a denně. Franta dojede se spalovací služební Oktáfkou, Jindra mu ji opraví a přidá olejíček pro Frantova domácího mazlíka. Nebo servis zdarma. atd. atd. Až u Tebe někdo zazvoní s kabelem v ruce, obvykle Ti nabídne totéž, co borec s kanystrem. Peníze. Ono na vesnici moc benzínek nebývá a pokud ano, tak je otvíračka většinou přes den. Postojí u tebe max. 1 hodinu, i můj slabý Ion za tu dobu nabije na 30 km, aby dojel k rychlé nabíječce. V tu dobu budeš asi běhat kolem toho elektroauta a sbírat rozumy a zkušenosti. A pak se třeba zeptáš sám sebe, proč nejezdíš čistě a tiše na palivo, které Ti denně vyrobí Tvoje střecha na baráku. Spalovací auto není normální, spalovací auto je závislost na elektřině a na dovozu paliva z veliké dálky. Protože bez elektřiny si ho na benzínce nenačepuješ. A bez dennodenní těžby, dopravy, zpracování a distribuce se k Tobě nedostane. Na rozdíl od Tvé střechy, kde si pořídíš výrobnu na desítky let pouze jednou.
 6. Jenže aktuální stav se vyvíjí. A hodně rychle. Přesvědčuj dnes chlapy na stavbě, že mají šroubovat a vrtat či řezat ručně nebo s kabelem. Pošlou Tě někam, vyžadují lepší aku nářadí, rychle si zvykli na lepší. A rádi tahají i 5 baterek a 1 nabíječku k nim. Protože jim to za to stojí. Tak to dopadne i s pilami v lese. Je to jen otázka času.
 7. Na to nemohu reagovat, to je politika, zase bych byl napomenut. Bohužel to s auty velmi úzce souvisí, je to prostě fakt, steně jako spotřební daně a jejich obrovský přínos do rozpočtu. Jestli je někdo politicky angažovaný tak, že má vliv na tvorbu zákonů a pro svůj zisk potřebuje co největší prodej jednoho druhu paliva (kapalného s povinným přimícháváním jím vyráběných biosložek), pak si budeme všichni vybírat jen z minima plynoaut (pokud dotyčnému nevyjde tah s veřejnou podporou bioplynek a bude mít nově zájem na prodeji co nejvíce plynu do dopravy, ostatně proto ta minulá miliarda do MHD na plynobusy, co se již vyčerpala, jen s tou podporou to pro odpor ERÚ nevyšlo) a ještě z menšího minima elektroaut (pokud neovládne největší výrobce a distributory elektřiny v zemi a nebude mít zájem na zvýšeních odběrech). To je byznys. Ale ne tržní.
 8. Je to otázka investice a ekonomiky. Pokud si zemědělec dneska v bioplynce ze zbytků dělá CNG, proč by jezdil na naftu nebo na elektřinu. Možná na elektřinu tehdy, pokud by u té bioplynky měl i kogeneraci a kromě paliva a tepla vyráběl i elektřinu. Je na velkou diskusi, nakolik je dnešní model zemědělství náročný na umělá paliva, umělá hnojiva, vodu a pesticidy dále udržitelný, taky jak dalece lze automatizovat. Romantická představa Franty na Zetoru je už někde jinde. Takže bych se od modelu natankévání nafty do traktoru oprostil. Lze to dělat i jinak. V lesnictví jsme na tom dnes podobně. Všechny ty "katastrofy" jsou výsledek práce našich předků z RU, první republiky, obou válek a socialismu. Les holt roste 80 a více let a my dnes lesy nemáme, jen umělé, obvykle jednodruhové plantáže na dřevo. A sklízíme je podobně jako pole. Věta: "Lidi by měli přemýšlet moudře a rozumně a né vždy ekologicky a zeleně." je rozpor. Chovat se ekologicky totiž znamená především chovat se ekonomicky a logicky, tedy hospodárně a rozumně.
 9. Spousta lidí u nás je omezena zasmrádlým českým rybníčkem, maximálně jsou ochotni jako alternativu přijmout nesmyslně plyn a současně básnit o vodíku (který se nyní převážně z plynu elektricky děsně náročně vyrábí). Stačí přitom pohled na Rakousko, a to vidíte jen nabíjecí síť EON, hezky je vidět ta čára Šumavy a trága u nás, i vzhledem ke Slovensku. Dále tam mají Smartrics, Ella a další nabíjecí sítě pro elektromobily. Už od roku 2014, kdy jsem tam byl s Peugeotem Ion. Největší problém byl dostat se z Ostravy na Rakouskou hranici (pouze 1 rychlonabíječka v Brně) a na Slovensku ze Žiliny, od poslední rychlonabíječky, zpátky do Ostravy.
 10. Automobil na elektřinu je jen přirozené pokračování elektrifikace všeho. Nebo ty se fakt holíš spalovacím strojkem, táboráku? Na Poláky se můžeme vymlouvat, ale oni si jen vyjednali v EU při vstupu výjimku zasírat si svoje okolí o 10 let déle než my. A protože je Polák obchodník, tak dělá, až musí nebo mu to někdo uhradí. Můžeme porovnat jejich rychlost v budování dálnic s podporou EU, UEFA a FIFA v rámci mistrovství v kopané s tou naší a bude to tristní. To že se na spoustě úseků může 140 km/h je jen třešnička na dortu. Otestoval jsem je v srpnu 2018 a paráda. Včetně té soukromé. Pravda, mýtné na ni je středověk - dostaneš na bráně při vjezdu papírek z automatu, na výjezdu zaplatíš hotově nebo kartou člověku v budce, cca 1,- Kč/1 km - ale pohodlíčko úžasné. Včetně spousty odpočívadel s toaletami a posezením zdarma plus spoustou těch velkých s Mekáči, KFC a Burger Kingy. Když jim teď EU přispěla na elektromobilitu, vrhli se do toho, prakticky osobními elektromobily nepolíbeni - po hlavě. Dostali dotace na rychlonabíjecí páteřní sítě v návaznosti na Evropu a obula se do toho i jejich vláda a přisypala. Slovenský Greenway tam zakázku vyhrál a realita je taková, že za 14 měsíců postavil stejný počet rychlonabíječek jako ČEZ u nás za 7 let=84 měsíců A jede dál, hlava nehlava. Města nejenže zakazují spalování uhlí v činžovních domech - ano, dodnes tam uprostřed města mají v bytech kamínka a uhlí ve sklepě - ale mohutně investují do hromadné dopravy elektrické http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=14689&secid=7 nebo http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=14407&secid=7 nebo http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=14321&secid=7 nebo http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=14291&secid=7. A kolem mořského pobřeží Baltu rostou větrné parky. Pravda, kam se v Evropě hrabeme na Čínu. Toto je jen za poslední rok http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=14218&secid=7 a pecka http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=14632&secid=7.
 11. Noc vědců 5.10.2018 17-22 h. areál kampusu VŠB-Technické univerzity Ostrava Příznivci elektromobility podporují přítomností svou a svých elektrovozidel ekologické přístupy k životu, jehož je čistá doprava nedílnou součástí Stejně jako loni a předloni se zúčastní i celostátní akce Noc vědců. Letos s tématem "Historická laboratoř: Elektromobilita v toku času". Komentované ukázky proběhnou na parkovišti a okruhu v areálu VŠB-TUO, budova CPIT, u nabíjecí stanice VŠB-TUO. Víte, že prvním automobilem byl elektromobil? Jak se vozy na elektrický pohon vyvíjely v průběhu století? Čeká nás "čistě tichá budoucnost"? Seznamte se s elektro-kočárem z počátku 20.století, Škodou/Tatra Beta electric a dalšími, až po sportovní Tesla Roadster z r. 2008. Potěžkejte si různé typy baterek od olověných po lithiové a co víc, projeďte se s námi tiše a bez zplodin! Na tradiční akci si mohou účastníci z řad veřejnosti mj. vyzkoušet svezení i jízdu elektromobilem a na elektrokole. Včetně poradenství. Pořádají Fakulta elektrotechniky VŠB-TUO a Asociace elektromobilového průmyslu - ASEP. Detaily na https://www.asep.cz/akce-asep
 12. Ekorallye Opava - Den čisté dopravy 22.9.2018 Hotel Belaria, Hradec n.M. Příznivci elektromobility se pravidelně účastní Dnů čisté mobility pořádaných Místní akční skupinou Opavsko (MAS). Zahrnují slavnostní start z některého významného místa Opavska, průjezd spanilé jízdy nebo regionální orientační elektromobilní soutěž. Končí závěrečnou přehlídkou a setkáním pro veřejnost s programem. Akce je otevřená všem elektromobilistům, koloběžkami počínaje. Veřejnosti si může vyzkoušet svezení v nich, samozřejmostí je poradenství. V odkazu je ohlédnutí za "uplakaným", ale příjemným, ročníkem 2017. Slovo pořadatele MAS Opavsko: Srdečně zveme členy ASEP a ostatní elektromobilisty na Den čisté dopravy 2018. Koná se 22.září 2018 a je pořádaný Místní akční skupinou Opavsko z. s. (MAS). Den čisté dopravy bude zahájen v 10,00 hodin v Opavě na Horním náměstí startem 2. ročníku Ekorallye (prezence závodníků je 9,00-9,45 h). Cílem ekorallye je projet co nejvíce památek Vítkovska a Opavska, udělat selfie sebe, elektroauta a případné posádky před památkou a dorazit do 14,00 hodin k hotelu Belaria v Hradci nad Moravicí. Vyhlášené jsou kategorie: pěší, běžci, cyklisté, elektrocyklisté, elektromotorky, elektroauta, a kategorie volná. Nově vyhlašujeme SOUTĚŽ O NEJZAJÍMAVĚJŠÍ EKOLOGICKÝ DOPRAVNÍ PROSTŘEDEK, do které se můžete přihlásit od 14,00 hodiny. Ceny v soutěži budou poukázky od regionálních producentů Opavského Slezska, např. poukázka do vyhlášeného řeznictví. Od 14,00 hodin do 18,00 bude před hotelem Belaria vyhlašování vítězů Ekorallye, prohlídka všech eko-dopravních prostředků, ale také pracovních elektro-tříkolek, možnost ochutnat dobroty vegetariánské kuchyně Lotos, projet se na retrokole nebo dvojkole nebo vyzkoušet boty Vivobarefoot. Pro děti bude připraveno oblíbené sportovní nářadí a jezdítka opavské sportovní půjčovny Fičíme.cz. a tvorba bylinkových panenek. Tentokrát jsme pozvali i hradeckou výtvarnici paní Hanu Víchovou s pracovní dílnou malování na hedvábí. Nebo tvůrkyni úžasných látkových panenek paní Ivanu Oršovou. K poslechu bude hrát retrokapela Apendixi. Předcházet akci bude páteční elektromobilní seminář 21.9.2018, pro kolegy ze Slovenska a další MAS Moravskoslezského kraje. Pro předem nahlášené zájemce bude k dispozici občerstvení, zázemí hotelu, je také možné vyjednat prohlídku zámku, případně zamluvit pobyt ve wellnescentru hotelu. Detaily na https://www.asep.cz/akce-asep
 13. Den čisté mobility 20.9.2018 České Budějovice, magistrát a náplavka Pozvánka na současně probíhající seminář a venkovní akci: Organizátor Energy Centre České Budějovice, z.s. ve spolupráci s Klimabündnis OÖ a Evropským regionem Dunaj Vltava pořádá ve čtvrtek 20.09.2018 od 9:30 do 12:00 hod. v zasedací místnosti zastupitelstva, nám. Přemysla Otakara II. 1/1, Magistrátu města České Budějovice PŘESHRANIČNÍ SEMINÁŘ A PREZENTACE ke Dni čisté mobility. Cílová skupina jsou zástupci měst a obcí Jihočeského kraje, studenti a další zájemci. PROGRAM: 9:30 – 9:35 hod. Úvod, uvítání Mgr. Ivana Hlinková, Energy Centre České Budějovice 9:35 – 9:55 hod. Čistá mobilita a město České Budějovice, Ing. František Konečný, Ph.D., náměstek primátora pro dopravu, územní rozvoj a architekturu, statutární město Č. Budějovice 9:55 – 10:25 hod. Elektromobilita v ČR, Ing. Jaromír Marušinec Ph.D., MBA, VUT Brno, předseda ASEP 10:25 – 10:50 hod. Mobilcard Krenglbach - carsharing a taxi na zavolanou v obcích, Norbert Rainer, Mobilcard/Klimabündnis 10:50 – 11:15 hod. Projekt „FahrRad Beratung OÖ“ – Podpora každodenní cyklistiky v obcích, Robert Stögner, Klimabündnis a Christian Hummer, Úřad hornorakouské vlády 11:15 – 11:40 hod. Auta a robotické řízení, Martin Hausenblas, MBA 11:40 – 12:00 hod. Praktická realizace projektů z oblasti e-mobility BSc. Johannes Traxler, Energiebezirk Freistadt 12:00 hod. Zodpovězení dotazů a závěr semináře PŘED BUDOVOU MAGISTRÁTU: UKÁZKA ELEKTROMOBILU TESLA A ZKUŠEBNÍ JÍZDY. Vstup na seminář je bezplatný, konsekutivní tlumočení zajištěno. Projekt je hrazen z Fondu malých projektů z projektu „Čistá mobilita pro Horní Rakousko a JČK - přeshraniční spolupráce“, KPF-01-053. V NÁVAZNOSTI NA SEMINÁŘ SE NA ČESKOBUDĚJOVICKÉ NÁPLAVCE KONÁ 3. ROČNÍK CELODENNÍ AKCE DEN ČISTÉ MOBILITY,NA KTEROU VÁS TAKÉ SRDEČNĚ ZVEME: Již třetím rokem se setkáme na českobudějovické náplavce, kde bude připraven celodenní program zaměřený na čistou mobilitu a vše, co s ní souvisí. Akce se koná v rámci Evropského týdne mobility a proběhne pod záštitou primátora statutárního města České Budějovice. Od 9 do 13 hodin se budeme těšit zejména na školní kolektivy, pro které zde bude připraveno dopravní hřiště Besipu, stanoviště Českého Červeného kříže, testy, kvízy a soutěže týkající se bezpečnosti silničního provozu a zásad první pomoci, informace o bikesharingu a carsharingu, ekologický program s Elektrowinem a různé pohybové aktivity na stanovištích Radambuku, ve stanu klauna Huga a Mateřského centra Máj a Energy Centre České Budějovice. Až do 18 hodin si budou moci všichni zájemci vyzkoušet jízdu na elektrokolech a elektrokoloběžkách, nechat se svézt v elektromobilu, prohlédnout si expozici vozů na elektřinu a CNG a moderní dobíjecí stanici společnosti Innovametall. Od 14:30 do 16 hodin proběhne prezentace parkouru a autogramiáda Taryho, následovat bude blesková soutěž o let balónem, který za příznivého počasí s vítězem soutěže přímo z náplavky vzlétne v cca 17:30 hodin. Po celou dobu zde bude skákací hrad a hry pro nejmenší. To vše zdarma. Projekt je hrazen z Fondu malých projektů z projektu „Čistá mobilita pro Horní Rakousko a JČK - přeshraniční spolupráce", KPF-01-053 a přeshraničním partnerem projektu je Klimabündnis OÖ. Přijďte všichni, těšíme se na vás!
 14. Den bez aut 17.9.2018 Uherský Brod, Masarykovo náměstí, 8-16 h. Příznivci elektromobility podporují přítomností svou a svých elektrovozidel akce, zaměřené na čistší ovzduší a lepší život. Protože elektromobily nevypouštění jedy, nehlučí a nevibrují, zúčastňují se i Dne bez aut, který je právě na tyto negativní stránky spalovacích vozidel zaměřen. Letos budou prezentovat čistá vozidla školou povinným dětem i široké veřejnosti a vozit zájemce spolu s poradenstvím o elektromobilitě na Masarykově náměstí v Uherském Brodě. Překvapením bude jistě v případě příznivého počasí svezení v otevřeném historickém elektromobilu z roku 1906, kočáru bez koní značky DORA. Při této příležitosti by měla být ve městě otevřena veřejná nabíjecí stanice. Prozatím se můžete podívat na rozmístění a skladbu aktivit loňského ročníku 2017 A také fotogalerii, ještě bez elektromobilů. Detaily na https://www.asep.cz/akce-asep Videa a fotogalerie z akce včetně krátkého popisu je na https://www.asep.cz/akce-asep v dolní části stránky Proběhlé akce.
 15. Zažít Ostravu jinak 2018 - Poruba, náměstí U Oblouku sobota 15.9.2018 14-19 h. Stejně jako v loňském roce se i letos elektromobilisté rádi zúčastní původních Sousedských slavností, dnes nazývaných Zažít Ostravu jinak. To radnice uzavře nějakou část města a různé spolky, sdružení, sportovní oddíly, místní prodejci i běžní občané obsadí prostor s prezentací svých aktivit, služeb, výrobků či zážitků. Jedním z takových míst je i Oblouk, brána do původně nově postavené hornické Ostravy-Poruby, dnes památkové chráněné ucelené oblasti staveb socialistického realismu. Členové ASEP a příznivci elektromobility zde budou čistě charitativně prezentovat elektromobilitu, vozit zájemce ve svých elektrovozech, nabídnout městu Čistě tichou budoucnost.Detaily na https://www.asep.cz/akce-asep Videa a fotogalerie z akce včetně krátkého popisu je na https://www.asep.cz/akce-asep v dolní části stránky Proběhlé akce.
×