Jump to content

AnotherOne

Uživatel
 • Content count

  10,653
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

AnotherOne last won the day on September 25 2014

AnotherOne had the most liked content!

6 Followers

About AnotherOne

 • ID člena 11512
 • Rank
  Inventář Peugeot-clubu

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 407

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
   
 • Stát
  Slovenská republika
 • Nálada
  Guru meditácia

Recent Profile Visitors

1,277 profile views
 1. Peugeot 508 2.0 HDI, 120kW

  Dík, až teraz som si všimol, že máš 3008. Tie na 508 vyzerajú inak.
 2. Peugeot 508 2.0 HDI, 120kW

  Mohol by si dať foto tých origo prahov? Podľa toho, čo som čítal na servisboxe by to mal byť plast s chrómovým resp. hliníkovým efektom. Je to tak?
 3. P407 - vrzající spojka

  Je to známa závada a robí to dvojhmotový zotrvačník. Žiadne mazanie nepomôže len výmena.
 4. Neoriginalni TPMS senzor

  Laďa: asi to chce na zimné kolesá. Dire: Kupoval som z aliexpressu na svoju 508, vyzerali presne ako tie tvoje. Ja som ale hľadal podľa čísla senzorov zo servisboxu. Fungujú normálne, nebolo treba ani prihlasovať na dia. Predpokladám, že to tiež budeš mať tak. Jediný problém bol dostať ich do diskov - majú strašne tvrdú gumu a neprejdú cez dieru. Pri jednom mi poškodil disk ako to ťahal a pri druhom sa guma urvala a prešiel skrz. Riešenie bolo dať na všetky senzory iné ventily. Inak ale všetko funguje ako má.
 5. 508 - skúsenosti.

  Napr. keď potrebuješ stiahnuť uši v umyvárke. Tiež sa mi parkrát stalo, že po odomknutí sa neodklopili, tak som im pomohol týmto.
 6. Štart stop sa neaktivuje - zlá batéria?

  Vďaka za tip, v manuáli píšu, že sa batéria nemá odpájať, lebo bude nutný zásah v servise - nebol s tým problém? Niekto tu tiež písal, že mu po pripojení batérie svietili nejaký čas kontrolky...
 7. Stěrače samovolně stírají

  Len originál.
 8. zistenie kodu farby

  Vďaka to som nevedel.
 9. zistenie kodu farby

  Áno, mám KGN bourrasque, nebude však KGNC nejaký jej odtieň?
 10. zistenie kodu farby

  Vedel by niekto zistiť obj. kód opravnej sady (nie sprej) pre kód farby KGNC. Vďaka.
 11. Štart stop sa neaktivuje - zlá batéria?

  Nikto neprispieva tak aspoň pridám najnovší poznatok, snáď niekomu pomôže. Včera som urobil 1000km jazdu väčšinu po diaľnici. Po asi 600km SS začal fungovať, pritom po 500km ešte nefungoval. Čítal som tu tému o funkcii alternátora a rýchlosti nabíjania batérie. Ale že by trvalo 6h jazdy po diaľnici, kým sa batéria nabije? Pritom som s ňou nemal sebamenší problém. Iný dôvod, že SS začal zrazu fungovať, ako stav nabitia batérie tu asi nebude. A pritom som ju asi pre mesiacom nabíjal a SS nefungoval. Takže neviem...
 12. Peugeot 407 - problém ABS/ESP

  Ak by to predsa ešte blblo nastav aj ten doraz na spínači ak si to nerobila. Treba nasilu vytiahnuť ten čudel čo sa zatláča do spínača - sú na ňom také malé zúbky, ktoré preskočia. Spínač potom vkladaj pri zatlačenom brzdovom pedáli, keď pedál po založení pustíš, nanovo sa nastaví správna dĺžka bežca.
 13. Štart stop sa neaktivuje - zlá batéria?

  Tak mám ďalší poznatok. Štart stop batérie sú dvojakého typu EFB a AGM. EFB je vylepšená klasická batéria, AGM je iná technológia výroby. EFB sa nabíja rovnako ako klasická batéria napätím okolo 14,5V. AGM sa nabíja napätím 15,2V. Moje auto má pri behu na kontaktoch napätie 15,17V to by poukazovalo na to, že mám v aute AGM batériu. Podľa servisboxu mám ale batériu s kódom 98 117 222 80 čo je Varta Blue Dynamic EFB. Takže tu niečo nehrá a prebíja mi to batériu. To by vysvetľovalo ten zlý stav. Žeby to francúzi prekombinovali?
 14. Štart stop sa neaktivuje - zlá batéria?

  Aj by som mal, ale manuál vyslovene upozorňuje, že sa SS batéria nemá odpájať, je potom nutný nejaký servisný zásah, dokonca je povolené nabíjať SS batériu zapojenú v aute.
 15. Štart stop sa neaktivuje - zlá batéria?

  Tak mi to nedalo a vediac, že funkciu SS ovplyvňuje aj stav akumulátora, som sa dal do merania. Výsledky mi hlava neberie. Akumulátor v aute po asi 5h státia napätie medzi svorkami 12,17V čiže batéria v zlom stave. Pri naštartovanom aute napätie na svorkách cez 15V!!! Zrejme je niekde nejaký problém. Neviem či SS batérie potrebujú iné nabíjacie napätie, ale 15V sa mi vidí veľa. V poslednej dobe som jazdil dlhšie trate, takže batéria by mala byť pekne nabitá. Žiadne problémy so štartovaním nemám (teda okrem toho, že SS nejde). Auto a teda aj batéria má 1rok. Kde je teda problém? Prebíja mi batériu a tá odišla? Alebo je také nabíjacie napätie pri takto slabej batérii ok?
×