AnotherOne

Uživatel
 • Content count

  10,643
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

6 Followers

About AnotherOne

 • ID uživatele 11512
 • Rank
  Inventář Peugeot-clubu

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 407

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
   
 • Stát
  Slovenská republika
 • Nálada
  Guru meditácia

Recent Profile Visitors

1,212 profile views
 1. Štart stop sa neaktivuje - zlá batéria?

  Nikto neprispieva tak aspoň pridám najnovší poznatok, snáď niekomu pomôže. Včera som urobil 1000km jazdu väčšinu po diaľnici. Po asi 600km SS začal fungovať, pritom po 500km ešte nefungoval. Čítal som tu tému o funkcii alternátora a rýchlosti nabíjania batérie. Ale že by trvalo 6h jazdy po diaľnici, kým sa batéria nabije? Pritom som s ňou nemal sebamenší problém. Iný dôvod, že SS začal zrazu fungovať, ako stav nabitia batérie tu asi nebude. A pritom som ju asi pre mesiacom nabíjal a SS nefungoval. Takže neviem...
 2. Peugeot 407 - problém ABS/ESP

  Ak by to predsa ešte blblo nastav aj ten doraz na spínači ak si to nerobila. Treba nasilu vytiahnuť ten čudel čo sa zatláča do spínača - sú na ňom také malé zúbky, ktoré preskočia. Spínač potom vkladaj pri zatlačenom brzdovom pedáli, keď pedál po založení pustíš, nanovo sa nastaví správna dĺžka bežca.
 3. Štart stop sa neaktivuje - zlá batéria?

  Tak mám ďalší poznatok. Štart stop batérie sú dvojakého typu EFB a AGM. EFB je vylepšená klasická batéria, AGM je iná technológia výroby. EFB sa nabíja rovnako ako klasická batéria napätím okolo 14,5V. AGM sa nabíja napätím 15,2V. Moje auto má pri behu na kontaktoch napätie 15,17V to by poukazovalo na to, že mám v aute AGM batériu. Podľa servisboxu mám ale batériu s kódom 98 117 222 80 čo je Varta Blue Dynamic EFB. Takže tu niečo nehrá a prebíja mi to batériu. To by vysvetľovalo ten zlý stav. Žeby to francúzi prekombinovali?
 4. Štart stop sa neaktivuje - zlá batéria?

  Aj by som mal, ale manuál vyslovene upozorňuje, že sa SS batéria nemá odpájať, je potom nutný nejaký servisný zásah, dokonca je povolené nabíjať SS batériu zapojenú v aute.
 5. Štart stop sa neaktivuje - zlá batéria?

  Tak mi to nedalo a vediac, že funkciu SS ovplyvňuje aj stav akumulátora, som sa dal do merania. Výsledky mi hlava neberie. Akumulátor v aute po asi 5h státia napätie medzi svorkami 12,17V čiže batéria v zlom stave. Pri naštartovanom aute napätie na svorkách cez 15V!!! Zrejme je niekde nejaký problém. Neviem či SS batérie potrebujú iné nabíjacie napätie, ale 15V sa mi vidí veľa. V poslednej dobe som jazdil dlhšie trate, takže batéria by mala byť pekne nabitá. Žiadne problémy so štartovaním nemám (teda okrem toho, že SS nejde). Auto a teda aj batéria má 1rok. Kde je teda problém? Prebíja mi batériu a tá odišla? Alebo je také nabíjacie napätie pri takto slabej batérii ok?
 6. Štart stop sa neaktivuje - zlá batéria?

  Na garančnej prehliadke na nič neprišli len prehrali soft a mám to sledovať. Počkám, kým neklesnú teploty, či sa to nepreberie a budem ich otravovať zas.
 7. Peugeot 407 - problém ABS/ESP

  Ten senzor neodchádza naraz ale ako keby postupne degradoval. Proste chvíľu ide, chvíľu nie až nakoniec odíde úplne. Tiež som menil všetky. Nesedí to ale s tým, že jej svietia svetlá. Bude to ten brzdový spínač, mal som dokonca aj podobný problém. Nakoniec som spínač vymontoval poriadne prestriekal kontoxom, nastavil nanovo doraz, namontoval a bol kľud.
 8. P 508 2.0 HDI

  Ja mám tieto v 18'', leštené čelo, zvyšok šedá metalíza, cenovo sú ale už inde. Brock RC 29 HGVP.
 9. P 508 2.0 HDI

  Aké žiarovky idú do osvetlenia podlahy? Rovnaké ako na ŠPZ?
 10. Šijací stroj Predom Lucznik 438 prosba o foto

  Hm tú malú časť na konci - zrejme maticu - nemám, možno je niekde vnútri stroja aj s tou pružinou.
 11. Šijací stroj Predom Lucznik 438 prosba o foto

  Asi myslia tie dve miskovité podložky pomedzi ktoré ide niť. Prvá časť je ale ten čierny plast v ktorom je pérko na niť, ten sa opačne vložiť nedá.
 12. Šijací stroj Predom Lucznik 438 prosba o foto

  Výborne, to mi veľmi pomôže. Ďakujem. Vyzerá to, že ten malý plast je z vnútornej strany stroja a ešte mi chýba tá matica a pružina.
 13. Šijací stroj Predom Lucznik 438 prosba o foto

  Čudel dotlačený na doraz, vzniká tam medzera keďže zúbok toho malého plastu nemá kam zapadnúť. V tejto zostave prvá zahnutá podložka sa nedá pretočiť keďže má zúbok na osi. Druhá plochá podložka sa pretáča voľne. Malý plastový krúžok sa tiež pretáča voľne a ja veľký plastový čudel sa pretáča voľne. Čiže je to úplne zle.
 14. Šijací stroj Predom Lucznik 438 prosba o foto

  Čiže zatiaľ 4 možnosti nasadenia. Teraz prichádza komplikovaná časť. Ten malý okrúhly plast nemôže byť na os čudla nasadený tak ako je otočený na obrázku, ten zúbok totiž nepustí aby dosadol rovno. Keď ho dám opačne zas zavadzia pri nasadení čudla do diery na stroji - opiera sa o plochú kovovú podložku ako je vidno na obrázkoch. Ten zúbok nemá do čoho zapadnúť. No a navyše tá pružinka to už vôbec netuším kde a ako má byť.
 15. Šijací stroj Predom Lucznik 438 prosba o foto

  Toto je môj pokus o zloženie. Najskôr je nasunutá podložka vpravo na hornom obrázku tak aby tá zahnutá časť prekrývala drážku proti sebe otočených podložiek, cez ktoré ide niť. Vzhľadom na zárezy môže byť na os nasadená dvoma spôsobmi (navzájom otočené o 180 stupňov). Na ňu je nasadená podložka z horného obrázka vľavo. Keďže nemá zárezy na os môže sa voľne pretáčať. Je plochá takže sa dá nasadiť dvoma spôsobmi. Tak ako je na obrázku alebo opačne.