AnotherOne

Uživatel
 • Content count

  10,617
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

5 Followers

About AnotherOne

 • ID uživatele 11512
 • Rank
  Inventář Peugeot-clubu

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 407

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
   
 • Stát
  Slovenská republika
 • Nálada
  Guru meditácia

Recent Profile Visitors

981 profile views
 1. Ledky nie sú natáčacie, takže ak funguje nivelácia, to je jediná mechanická časť, potom by to malo byť ok. Nie je problém v zadnom svetle? Tam sú tiež ledky...
 2. Ja som kúpil auto minulý rok v auguste a v navigácii boli aj veci necelý rok staré, takže sa na aktuálnosť sťažovať nemôžem. Práve si robím aktualizáciu podľa toho odkazu hore, mne už novšie mapy našlo.
 3. VIN asi nemusia zadávať do databázy, dá sa z neho určiť dátum výroby. Podľa mňa má najnovšie mapy a preto niet čo aktualizovať. To, že servis tvrdí, že sa to a iba u nich je pochopiteľné
 4. Nejde len o štýl tehla na plyn, ale napr. prejde z roviny do hornatého terénu, kde spotreba výrazne stúpne. Asi by bol nemilo prekvapený keby mu podľa priemerne spotreby auto ukazovalo bezpečný dojazd na benzínku, ale v skutočnosti by zostal niekde na horskom prechode s prázdnou nádržou. Spôsob výpočtu som mal rovnaký aj na 407 rv. 2005. Info z príručky: Jazdný dosah (autonómia) (km alebo míle) Počet kilometrov, ktoré je ešte možné najazdiť s palivom zostávajúcim v nádrži (v závislosti od priemernej spotreby na niekoľkých posledných najazdených kilometroch). Táto hodnota môže kolísať v dôsledku zmeny štýlu jazdy alebo profilu vozovky, pri ktorých dôjde k veľkej zmene okamžitej spotreby.
 5. oddie: To máš za to, že často lozíš do bazéna.
 6. To som zvažoval aj ja, ale mi príde že tým pomalým priťahovaním sa to odlepí skôr než to niečo narovná a navyše je riziko poškodenia ďalších miest. Lepšie je podľa mňa vyťahovať to trhom alebo spätným kladivom.
 7. Ja sa na opravu svojho chystám tiež. Zadovážil som si tie vyťahovacie klobúčiky, plastové tyčky s rôznym polomerom zaoblenia hrotu na zaklepanie, tavnú pištoľ a vyrobil podložku s pásikami. To čo má Celda pôjde v pohode, chce to len trochu cviku. U nás chcú za opravu jednej diery 80€.
 8. Hm myslel som, že Eolys tam nie je...
 9. Keby si v tom vlákne čítal ďalej by si pochopil, že to bolo myslené ironicky
 10. Aha takže nie som sám kdo dostal SZ. Tu máš turbo priamo zo svojho auta podľa VIN.
 11. Nemáte niekto technické informácie ako je riešená regenerácia u BlueHDi motorov? Samozrejme teóriu okolo bežných HDi motorov ovládam - meranie rozdielu tlakov na filtri, Eolys na zníženie zápalnej teploty sadzí, zapínanie spotrebičov pri regenerácii atď. BlueHDi aditívum na spôsob Eolysu nepoužívajú. Je tam síce Adblue ale to je za iným účelom. Je spustenie regenerácie tiež riadené na základe tlaku na filtri? Ako je riešené dosiahnutie vyššej teploty bez Eolysu? Zapínajú sa tiež spotrebiče pri regenerácii? Mám auto s týmto motorom a mám väčšinou jazdy v meste tak ma zaujíma trochu teórie. Vďaka za každý poznatok.
 12. Povedzme, že Brembo dodáva brzdy pre Peugeot.Potom podľa tvojej teórie sú kvalitnejšie ako pod značkou Brembo.
 13. Nemyslím si, že by značky čo uviedol Rychtar84 tam prali co se jim zachce.