Jump to content

AnotherOne

User
 • Posts

  10,857
 • Joined

Everything posted by AnotherOne

 1. Ukladá to aj keď je rýchlosť malá resp. žiadna. Vidno to čerstvo po vynulovaní keď napr. stojíš so zapnutým motorom - priemerka stúpa.
 2. Mne podobné robil vták, sedával na spätnom zrkadle a útočil na sklo. Všetko bolo dookola osraté a vyzeralo to presne ako tvoje až na tú poslednú fotku. Tým skákaním na sklo to rozťahal všade. V lesklej ploche asi videl sám seba a útočil akoby na soka bolo mi vysvetlené.
 3. AnotherOne

  RJ Sahary

  Išlo by to opraviť, je tam len pár pasívnych súčiastok. Nestojí to však za tú námahu. V nejakom ešope som našiel náhradu za 15€. Snáď vydrží aspoň toľko čo originál (5r / 30k km).
 4. AnotherOne

  RJ Sahary

  Podľa popisu na plošáku RL1 predpokladám, že ide o relé, ktoré zrejme zhorelo. Druhé výkonové relé, ktoré spína prívod do sahary a pripája/odpája predadný odpor je na prvom obrázku v ľavom dolnom rohu.
 5. AnotherOne

  RJ Sahary

  Vypálil som dieru pod tým opáleným kontaktom vpravo dole na predošlom obrázku. Takto vyzerá súčiastka vo vnútri.
 6. AnotherOne

  RJ Sahary

  Takto to vyzerá po otvrení krytu. Vpravo dole vidno teplom namáhané kontaty, z tejto strany to vyzeralo na studené spoje. Ale mohlo to vzniknúť až pri prevádzke veľkou záťažou. Pri spodnom kontakte je kvapka roztaveného plastu neviem odkiaľ. Plošák sa dá vybrať jedine odpájkovaním niektorých kontaktov, treba však kvalitnú odsávačku. Je to babračka kontakty sú ploché a po nasunutí plošáku boli pretočené a až tak pripájkované viď napr. kontakt úplne vľavo hore.
 7. AnotherOne

  RJ Sahary

  Vďaka, podľa kódu 1267.J6 by to malo byť 52€ v Peugeote.
 8. AnotherOne

  RJ Sahary

  Na to druhom riadku som sa zasmial. Keby som to originál číslo vedel tak si v servisboxe cenu dohľadám aj sám. A pekne som vopred poďakoval.
 9. AnotherOne

  RJ Sahary

  Vedel by mi niekto zistiť cenu tejto RJ v Peugeote? Ďakujem.
 10. AnotherOne

  NOx senzor

  Žijem s tým už viac než rok. Síce sa mi žiadna kontrolka ešte nerozsvietila, ale na STK našli v denníku dočasnú chybu NOX senzora. Kvôli tomu som neprešiel. Cez dia sa vymaže a potom je chvíľu kľud. Tkaže predpokladám, že aj u teba to môže takto chvíľu blbnúť kým neodíde nafurt. Opraviť sa to neopraví.
 11. Pre tento rozmer by si mal mať disky s ET40. Teoreticky by to nemal byť problém. Predpokladám, že počet dier 5 ti sedí...
 12. Takto to mám ja
 13. Podľa mňa máš v tom okamihu problém s pripojením do internetu. Skús mať trvalo zapnutý ping -t na nejakú ip adresu do sveta, či bude v tom čase problém s odozvou.
 14. 12 minút ho nabíjali?
 15. Hm, práve to plachtenie v zime na voľnobeh mi to robí. Čiže po pustení plynu auto nebrzdí motorom (spotreba 0) ale motor odpojí a ten si ide na voľnobeh aby sa zohrieval. Celkovo sa to správa ako na neutráli pri mechanickej prevodovke. V lete alebo pri teplom motore som nepozoroval žiadne plachtenie za žiadnych okolností, po pustení plynu auto vždy brzdí motorom, teda spotreba je nula, ale motor nie je odpojený. Možno tu len vznikol problém s názvoslovím, čo to plachtenie vlastne je. Je pri ňom ODPOJENÝ a VYPNUTÝ motor? Alebo je PRIPOJENÝ a VYPNUTÝ motor (brzdenie motorom)? Alebo je ODPOJENÝ a ZAPNUTÝ motor na voľnobeh "plachtenie v zime"?
 16. Vypne sa motor úplne alebo sa len odpojí a ide na voľnobeh? Lebo niekto tu plachtenie v zime popisuje práve tak - aby sa motor skôr zohrial.
 17. Pred dvoma týždňami to ešte platilo, absolvoval som to. Vek do 5r. km myslím do 150t.
 18. Pri starej nádržke som to nepočul ani ja keď som parkoval vonku. No keď som začal parkovať v garáži bolo to dosť počuť. Prestalo to práve vtedy keď bola nádrž na výmenu. Pri novej nádrži to počuť viac aj keď je auto vonku.
 19. Hmm no neviem neviem, mi to pripadá ako nejaká hora alebo sopka nie hlava leva
 20. To robila aj strará. Novám mi príde, že vrčí oveľa hlasnejšie.
 21. Neriešil som to veď to ani nič nestojí. Nejako to napokon odtiaľ musia vyliať keď to dávajú na recykláciu. Skôr som chcel poukázať na tú radu. A neprirovnávaj to k oleju alebo chladiacej kvapaline ale k nafte, tú by som očakával, že prelejú. A neviem o akých problémoch s prelievaním hovoríš, keď odskrutujem uzáver vidím hladinu, neviem teda prečo by nešlo vyliať.
 22. To som ešte nenapísal všetko. Na výslednej faktúre je aj doliatie 0,7L oleja do motora a 7L ad blue. Olej vraj bolo treba doliať (nikto ich o to nežiadal) - nechcel som sa kvôli 11€ hádať. Od poslednej výmeny oleja som prešiel asi 5t km a ani nikdy doteraz som medzi výmenami oleja nepotreboval dolievať (pravidelne kontrolujem). A zrazu chýba 0,7L, mať takú spotrebu tak je auto na GO. A tiež to adblue, pôvodná nádržka bola plná, asi bol problém to preliať do novej. Ale dostal som radu na nezaplatenie - nemám ad blue tankovať na čerpačkách, ale kupovať v bandaske. Zrejme preto mi tá nádrž odišla. Škoda len, že doteraz som ad blue nikdy netankoval a vždy mi to deci pri servisnej prehliadke doliali v servise. Tak a teraz je to celé
×
×
 • Create New...