Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. radim.1008

    radim.1008

    Vedení


    • Body

      17

    • Počet příspěvků

      16 422


  2. ozzy56

    ozzy56

    Uživatel


    • Body

      15

    • Počet příspěvků

      35 917


  3. MilanF1

    MilanF1

    Uživatel


    • Body

      15

    • Počet příspěvků

      17 042


  4. ChouLu

    ChouLu

    Člen klubu


    • Body

      8

    • Počet příspěvků

      17 078


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 16.3.2021 Ve všech sekcích

  1. Stal se zázrak. To takhle @MilanF1 vítr zlikviduje dveře a při nedělní večerní nudě koukáte, jestli někde nejsou. No a narazíte na modré páté dveře na moji 306ku. Kouknete kde jsou a hele, nějaké Klobouky u Brna. Přemýšlíte kdo je poblíž a napadne vás @KoudaK a @Radek Hurvajz. Zkusíte napsat Hurvajzovi a ten vám odpoví, jo jasně, to mám 5km. Zajedu se tam podívat... V tom jsem otevřel mapu s tím, že přece vím, kde Radek bydlí a přece, když je něco u Brna, tak je to u Brna. No podle mě to není, jen se to tak jmenuje. Během chvíle mi psal, že je domluvený s prodávajícím na úterý a světe div se, že je to jeho domovský servis 5km od baráku. No a dveře? Ty ležely nějaký ten rok, snad 10let ve skladě, který servis vyklízí. A je tam podle inzerce toho víc zajímavého. Dneska je Radek vyzvedl a tak na mě v Brumovicích čekají zdravé dveře v barvě za 500,- místo těch, co jsme v létě provizorně lakovali sprejem. Jo jsou to dveře z MKIII, podle lepeného skla, jsou špinavé, ale všechno lepší než ty moje rezatý Teď zbývá věřit, že Pažout projde v pátek STK, povede se servis a až nás omezení pustí, zajedeme si pro ně na jižní Moravu 5008kou. Snad se vejdou dovnitř do auta. Edit: odkaz na prodejce https://www.sbazar.cz/ralno Má tam i další celkem zajímavou plechařinu. I na 309, 205...
    10 points
  2. MilanF1

    P306 HDi - MilanF1 - 550 000 km - Příběh končí

    To bych to nebyl já, abych si nějaký ten čas neudelal. Odpoledne jsem si hrál s kladivem.
    7 points
  3. Sabaton

    Sabatonovo 5008 1.2 MAN 6 - červená Ultimate

    Krásný den přeji všem, když jsem minulý rok v říjnu zjistil, že budu po 3. otcem , nastalo i uvažování o změně povozu, jelikož naše OII FL je sice díky speciálnímu lakování krásné auto, ale jaksi malé pro tak početnou rodinu. Po dlouhém zvažování vhodného přibližovadla padla naše volba na Peugeot 5008. Mě uchvátil vzhledem, variabilitou a prostorností, ženu zase uchvátila červená barva Ultimate. Výbíral jsem dlouho, snad i pečlivě a dnes nakonec vozidlo závazně rezervováno. Jedná se o skladový vůz. Výbava Allure, chvilku jsem přemýšlel, zda nepočkat na jiné auto s výbavou Allure +, ale nakonec po osobní prohlídce a dodatečné slevě od prodejce jsem se hned zamiloval do auta, co stálo přede mnou. Barva zmíněná červená Ultimate. Příplatková výbava obsahuje Pack Family, vyhřívaná přední sedadla, indukční bezdrátové dobíjení telefonu a příprava na náhradní kolo. Prodejce vyšel vstříc a vykoupí i našeho deseti letého garážovaného mazla OII FL s " obrovskou " porcí 86 tis. km. Nyní zařizuji jen drobnosti, jako pojištění a pročítám si manuál k autu. Pevně doufám, že budeme spokojeni stejně dlouho, jako s mou milovanou OII. Foto mám zatím pouze od prodejce, co bylo vystaveno na prodejním serveru. Až auto převezmu, pochopitelně udělám vlastní. Můj první Peugeot, tak doufám, že mě nezklame.
    5 points
  4. ChouLu

    Vtipy

    5 points
  5. adraj

    Vtipy

    5 points
  6. radim.1008

    Poděkování za pomoc

    Dnes musím poděkovat @Radek Hurvajz za ochotu vyzvednutí dveří v jeho domovském servise. Taky musím poděkovat za jejich uskladnění, než si budu moci pro ně na jižní Moravu přijed.
    4 points
  7. Frantina

    Vtipy

    4 points
  8. ozzy56

    P306 HDi - MilanF1 - 550 000 km - Příběh končí

    Medvěd--já měl kdysi auto na zimu (Š 100), před superhyper mi couvl do dveří klučina s nějakým velkým mercedesem, vylezl z auta a říká: na kolik si tu škodu ceníte šéfe, spíše ze srandy říkám 5000 Kč, on beze slova vytáhl ruličku peněz, odpočítal 5000 a dal mi je , evidentně měl na prachy ,,tiskárnu'', když odjel, kopnul jsem zevnitř do dveří a venkovní plech dveří se vrátil do původní podoby , jinak ta Škoda mě stála 3000 a odjezdil jsem s ní 5 zim... obrat ,mozek si vyšel na procházku' znamená, že člověk nedomyslí dopad svého jednání, není to nic ostrého, neslušného
    3 points
  9. jarokare

    P306 HDi - MilanF1 - 550 000 km - Příběh končí

    Pěkný Si do toho mydlil , až to auto celý zmodralo
    3 points
  10. BiFF

    BiFFova T16 ( 350 - 450 HP )

    Pomalu se pokracuje Zacinam skladat zadni napravu
    3 points
  11. Medvěd

    Vtipy

    3 points
  12. pavelu96

    Sabatonovo 5008 1.2 MAN 6 - červená Ultimate

    Dobrá volba, ať dělá jen radost. S touhle barvou mě žena poslala do řiti - "v červeným jezdit nebudu, to si raději necháme to starý"!!!
    2 points
  13. MJSytic

    Veko ventilov

    Jsi "Uživatel" klubu. "Členem" se staneš tady
    2 points
  14. Béďa

    306 2.0 Turbo

    ještě chvíli bude slevovat a možná si pro ní zajedu.. ten motor no, to je taková polská úprava, ten by šel z auta..
    2 points
  15. KoudaK

    Co Vám dnes udělalo radost

    A ještě musím zmínit druhou věc která mi dnes udělala radost a to za velké pomoci @Péťa. Je to otáčkoměr ze 70tých let a rovněž za krásné penízky... @PéťaDíky a už se moc těším na ...
    2 points
  16. KoudaK

    Co Vám dnes udělalo radost

    Já si dnes koupil tyhle dvě krásky do sbírky za úplně luxusní peníz...
    2 points
  17. MilanF1

    renovace alu kol vč změny barvy

    Alize i XSi hotové. Do toho ještě ty Cyclony, mám toho nějak hodně. 20210315_141011.mp4
    2 points
  18. Radek Hurvajz

    Vtipy

    2 points
  19. ozzy56

    Vtipy

    Američtí vědci zjistili, že každá třetí žena je stejná p.ča jako předchozí dvě.
    2 points
  20. Milan+

    Vtipy

    VID-20210314-WA0005.mp4
    2 points
  21. Milan+

    Vtipy

    VID-20210314-WA0006.mp4
    2 points
  22. ozzy56

    Vtipy

    Včera jsem byl svou přítelkyni představit rodině. Moje žena se chovala jako úplný idiot.
    2 points
  23. Dave_k

    Myčka nádobí

    Jen taková věcná k té teplé vodě. Kolik litrů spotřebuje myčka na cyklus? A kolik litrů vychladlé vody obsahuje přívodní hadice plus popřípadě potrubí mezi myčkou a zdrojem teplé vody, pokud není odtočeno (odložený start na ráno apod.), která do tý myčky nateče než dovalí opravdu teplá?
    1 point
  24. Medvěd

    P306 HDi - MilanF1 - 550 000 km - Příběh končí

    Nebyl bych až tak ostrý. Já kdysi u 306ky trefil pravý zadní dveře o sloupek u koupaliště a to tak, že daleko víc než má Milan na fotce. Nejdřív jsem si samo nadával, pak jsem ale zajel na pojišťovnu (všechna moje auta vždycky mají HP) a nechal jsem si spočítat opravu rozpočtem. Od pojišťovny přišlo hezkých 19000, já koupil dveře v barvě na vrakáči za 1000 a s rodinkou odjel na týden do Caorle.
    1 point
  25. ChouLu

    Veko ventilov

    pod tím černým krytem víka je těsnění. Je více druhů, lze rozeznat dle VIN Překlad vaček je lepen na tmel
    1 point
  26. To je opravdu ,,zázrak" a štěstí . Vypadají zdravě.
    1 point
  27. radim.1008

    Poděkování za pomoc

    Budeme mít o jedny víc.
    1 point
  28. Multiplex406

    Rozvody

    @ozzy56 jo to máš pravdu , chce to čas a pomalu tam a zpáky a pořád dokola , tady bohužel neplatí přísloví " když to nejde silou tak se musí ještě větší"
    1 point
  29. ChouLu

    Těsnění pod hlavou

    Typuji 1.4 benzín? a cenu okolo 10 tis? A za kolik by jsi to chtěl udělat? srovnání otlakování je 2ka, origo těsnění je 1200, ostatní těsnění, gufera, matky, šrouby, spoj na výfuk, výplach motoru, výplach oleje, nový olej, filtry.. to jsi 7k ani nevíš jak.. a 3ku práce za den práce?
    1 point
  30. Ferry

    Těsnění pod hlavou

    A kam tento dotaz míří? Ano pro někoho to je jednoduché, pro někoho ne, někdo to zvládne za pár stovek, jinej dá servisu 5000. Takže na tento dotaz se dá jen poradit, pusť se do toho a nebo to dej do servisu.
    1 point
  31. gronholmm

    HanysR 508 SW GT 1.6 PureTech 225

    Fusso je super, taky používám na moto i auta. Jen doporučuji buď zamaskovat a nebo se vyhýbat různým gumám a plastům. Ta mrcha na tom drží a nechce se jí moc dolů A u Fusso pozor na jednu věc. Jak to necháš déle zavadnout tak pak se ti hodí tréninky z mládí, páč si ukroutíš ruku aby si to rozleštil
    1 point
  32. Pepito

    306 2.0 Turbo

    Pokud se někdy potkáme na nějakém srazu,tak není problém.
    1 point
  33. Rikic339

    HanysR 508 SW GT 1.6 PureTech 225

    Osobně tekutý vosk ve většině času aplikuju na wapce po umytí Už mám naučené že za stovku krásně prostřídám 3 programy (mytí s práškem, mytí s voskem a nakonec sušení/leštění), občas si před tím stříknu přípravek na kola + "clay ve spreji", když je to hodně špinavý tak po prášku objedu auto mycí rukavicí aby to víc povolilo.. Pak auto vezmu sacím ručníkem - což je mimochodem neskutečně skvělá věc šetřící práci a čas - a pak voskuju.. Zkoušel jsem zatím vosk od Meguiars a od Auto Finesse, letos plánuju zkusit zase něco nového, možná něco s keramikou? Je to hned a výsledek famózní.. Vím že když se sečte cena všech přípravků tak je to docela mazec, ale když to člověk kupuje postupně, tak to ani nepřijde Začínal jsem jen s lahví vosku a mikrovláknem.. Pak jsem zjistil že ty další věci fakt setří čas a práci Hlavně ale ve finále za půl až třičtvrtě hodinky odjíždím z wapku s nablejskaným autem až se lidi otáčí Navíc teda dávám i tekutý stěrače - přišel jsem na to že pak ani ty mouchy tolik nedrží na skle Sorry za trochu vím že to je na samostatné téma.. Ale všechny tyhle věci vřele doporučuju, kdo nechce dělat vyloženě hodinový detailing tak mu tohle bohatě stačí
    1 point
  34. Péťa

    HanysR 508 SW GT 1.6 PureTech 225

    Četl jsi postup, který tam mají? Potřebuješ dokoupit miliardu věcí a nakonec nad lakem strávíš víkend
    1 point
  35. KoudaK

    Co Vám dnes udělalo radost

    @Pepito díky... Sice Sergej už je to třetí ale za ty prachy no nekup to...
    1 point
  36. Fishman

    Vtipy

    Něco pro obdivovatele Boženy Němcové. 03-02 _ Babička _ Audiotrack 02.mp3
    1 point
  37. ozzy56

    Hudební koutek

    tak něco pro furt mladé (pamětníky)
    1 point
  38. radim.1008

    Přání k narozeninám...

    Díky @regius
    1 point
  39. VojtouNerCZ

    Co jste dnes udelali...

    Celý víkend makačka, reju a rovnám zahradu a dnes mi Lukáš přivezl druhý polštářek, hrnek na kafčo a led do couvačky. Ještě jednou díky, vypadá parádně.
    1 point
  40. Péťa

    Vtipy

    Dědeček a vnučka (sociální balada) Vyprávěj mi dědečku Co se tenkrát všechno smělo Když se ještě na světě O Covidu nevědělo. Nebudeš věřit holčičko Dneska je to k nevíře Že se tenkrát v hospodách Jedlo běžně z talíře Copak je to hospoda Můj dědečku ustaraný? Hospoda je děvenko To okénko z druhé strany To okénko dědečku Kde je jídlo v krabičce Co ho nosím v igelitce Tobě, mámě, babičce? A tam za tím okénkem Co se tam dřív vlastně dělo? Tam se bylo, jedlo, pilo … A to se dřív všechno smělo? A Červená Karkulka Když šla za babičkou k lesu … To se tenkrát ještě mohlo Jít z okresu do okresu? Je to pravda dědečku, Že když byly děti venku Nemuseli pořád mít Respirátor přes pusinku? Bylo to tak holčičko A možná zas někdy bude Že bez hadru přes pusu Budem jezdit spolu všude Sedneme si do hospody Všichni u jednoho stolu Najíme se z talíře A budeme pořád spolu Já se bojím dědečku Že se budu trochu stydět Když jsem zvyklá tolik let Se jen po WhatsAppu vidět.
    1 point
  41. Ferry

    P306 HDi - MilanF1 - 550 000 km - Příběh končí

    Aspon, ze to nevzalo oboje dvoje naraz, to slo dost tesne.
    1 point
  42. ozzy56

    P306 HDi - MilanF1 - 550 000 km - Příběh končí

    to je to, že se dlouho nic nestalo , já zajišťuju vrata garáže vždycky, i když je rok bezvětří--prostě by mě sr.lo, že jsem si svojí blbostí vyrobil problém
    1 point
  43. MilanF1

    P306 HDi - MilanF1 - 550 000 km - Příběh končí

    Za celé 2 roky, co bydlím tam, kde bydlím, se nic nestalo. Ale teďka ten vítr byl fakt silný a stalo se, co se stalo. Vyresim to delší trubkou do země.
    1 point
  44. MilanF1

    P306 HDi - MilanF1 - 550 000 km - Příběh končí

    Já teďka nemám skoro na nic čas. A řešit 306tku, úplně se mi nechce. Včera na dílně výměna okna (původní bylo železné ) a vybourani starých dvoukridlych dřevěných dveří. Dozdival se otvor, aby dveře bylo kam dát. Nové tam půjdou v sobotu. Dneska jsem makal doma, celý den... Já ani nemám čas oplachnout 308, je od listopadu pěkně zaprášená... Takže 306 zatím zůstane tak jak je.
    1 point
  45. ozzy56

    Vtipy

    Šest let jsem nepil, nekouřil a nechodil za holkama. Pak mě máma odvedla do školy.
    1 point
  46. Pozor na falosny pocit zohriateho motora. To ze Ti teplomer vody indikoval 90 stupnov po par sto metroch este neznamena, ze motor bol cely rovnornomerne zohriaty. Naviac olej bol uplne studeny napriek tomu, ze vodu si mal zohriatu. Takisto aj olej v prevodovke. Takze mysli na to a nepozaduj plny vykon hned, ale az ked sa zohreje aj olej v motore aj prevodovke, cize par km treba jazdit pokojne aj tak.
    1 point
  47. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    teď odbočuju doleva a auto přede mnou se rozjede přesto, že zelená je pro směr rovně , ten z protisměru to neubrzdil a prosvištěl kolem mě na desetiny milimetru , jenom jsem za volantem ztvrdnul , viník samozřejmě v klidu pokračoval na parkoviště před obchodem..., dojedu na parkoviště, z auta viníka vystupuje paní cca 70 let a nemá vůbec šajn, co vyrobila... tak jsem aspoň nadal manželce, že máme sedět doma na prdeli a neee se smýkat po obchodach
    1 point
  48. Péťa

    HanysR 508 SW GT 1.6 PureTech 225

    To Ti vysvětlím úplně přesně, jak jsem se dostal na autodiskuzi Dokud jsem vlastnil P309 GRD, jen jsem jezdil a jezdil. To byl dělník. Pak jsem si pořídil P406 a nastaly problémy. Tak jsem hledal na NETu co s tím a narazil v roce 2004 na tenhle klub. A ten chytí a nepustí I když už Peugeota pár let nemám.
    1 point
  49. Vena garážmistr

    Rozvody

    No tak to že pořád operují s informací od mechanika může mít nějaký důvod. Pokud jsi auto koupil starší a nevíš jaký servis mu byl dopřán tak je jednodušší a levnější nechat rozvodovou sadu vyměnit i když nemá najetý interval. Protože interval má dvě podmínky km a čas to proto že jsou auta která nenajedou km tak aby tam byla jakási pojistka že se to opravdu vymění. Ale na časovou podmínku bych teda nečekal. A za tohle mě třeba ukamenujte ale za tím si stojím. Raději dám " zbytečně " 10 000 Kč za výměnu rozvodové sady mimo interval než abych slepě dodržoval interval a pak mi na těch jetých rozvodech padnul motor. Intervaly nastavil výrobce podle nějakých zkoušek a pro ideální podmínky a pokud mám mechanika který si myslí že tovární interval je moc dlouhý že je třeba ho z nějakých důvodů zkrátit tak on k tomu určitě má důvod třeba ty motory běžně dělá a ví kde je kritická hranice nájezdu ve které je třeba se motoru pověnovat aby zase šlapal dál jak má. Ale pro tebe to pak znamená jedno máš jistotu že na rozvodech by jsi mohl to svoje auto v klidu dojezdit pokud teda nemáš nájezd ročně v řádu desítek tisíc km. U normálního člověka to většinou vychází při normálním provozu že za tu dobu co má auto udělá rozvodovou sadu a třeba spojkovou sadu jednou ano oboje je finančně náročnější ale na obou se vyplatí nešetřit za každou cenu. Však tohle bývalo dlouhou dobu zažité že po pořízení ojetého vozu se rozvodová sada měnila automaticky ano bylo to v dobách kdy se zde otevřel trh s ojetinama z venčí a kdy nikdo nevěděl kolik má ta která vrána fyzicky opravdu nalítáno ale mělo to něco do sebe ty motory fungovali. Však je to pořád do kola o té " opičce a banánech " .
    1 point
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...