Jump to content

Braver

Rookie
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

About Braver

 • ID člena
  88196
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Birthday December 3

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 508

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Hvozdec
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Toto POV z BMW M340i se kterým mají shodnou cenu. Nevím nevím
 2. Souhlas s Petr 3008. Těžko dělat soudy z tohoto videa, záleží na tom, jak dobrý to byl řidič. Evidentní je nestabilita při brzdění z vysokých rychlostí a nedostatek trakce v zatáčkách, kdy kolikrát musí korigovat dráhu uprostřed oblouku. Možná je to tím, že jde špatně dávkovat výkon. Srovnejte si toto video třeba s 308 gti na nordshleife. 308 gti nádherně drží stopu a je velice stabilní na brzdach. Problémem je pravděpodobně hmotnost, protože auto se sportovnimi geny by nemělo vážit jak almara. Tak snad toto auto ukáže, že má v sobě víc než jen ten vysoký výkon. Líbí se mi.
 3. Zajímavá strategie. Zdá se mi, že chce peugeot proniknout do prémiového segmentu a nikdy nevypadá dobře podbízet se nízkou cenou. Prezentují tím, na jaký segment a jaká auta chtějí v budoucnu cílit. Nemyslím si, že by 508 PSE mělo být pro Peugeot ziskové, je to auto o kterém se bude mluvit, na kterém bude Peugeot prezentovat svoje špičkové technologie a dělat si na něm reklamu. Ať už budou reakce pozitivní kvůli autu jako takovému, nebo negativní kvůli cenovce, v každém případě bude značka vidět.
 4. Děkuji za test HanysR. Ano, to je přesně ten jev. Je to jen při zařazení. Pokud byste to chtěli úplně elimimovat, tak po dojetí zařaďte N, zatahnete rucku a vypnete motor. Auto už je zafixovane a potom se samo přepne do P, ale už bez onoho opření do koliku. Tak jsem rád, že je to v pohodě Potvrzuju, že Aisin EAT8 je naprosto parádní automat. Teď jsem včera jel Seat Leon s 7°dsg a nebylo to špatný, ale ta jemnost a grácie řazení Aisinu tomu chybí.
 5. Ano, toto určitě funguje. Jenže pokud to udělám takto, tak stojim na brzde, vypnu motor, aktivuje se rucka, ale jakmile sundam nohu z brzdy, auto se mirne pohne smerem dopredu. Tím postupem, co jsem napsal se to a ani nehne.
 6. Tak potvrzuji, že při tomto postupu se auto při zařazení ani nehlo. Budu to testovat...
 7. Začínám tedy uvažovat, že by to mohlo byt tím. Parkuji tedy teď auto tak, že stojím na brzde, prepnu do N, zatahnu rucku a vypnu motor. Pak se auto už ani nehne. Když parkuji tak, ze dojedu, nastavim P a vypnnu motor, tak se mi zda, že se auto ještě pohne o kousek dopředu. No, uvidíme, jak se to bude chovat...
 8. No, snad to bude ok. Jedná se lehke cuknuti při prvním startu. Pak když si člověk zastavi na benzince, tak už se to neobjevuje. Říkám si, jestli to není tím, že parkuju cumakem mírně z kopce. Doufám, že je to jen vlastnost te převodovky, teď mám najeto něco přes 8000 km :).
 9. Mám dotaz na vlastníky nové 508. Stává se mi, že když je auto studené, takže většinou ráno při odjezdu do práce, že při prvním zařazení si občas auto pocukne. Někdy to udělá, někdy ne. Potom už nic, převodovka řadí jinak výborně. Stává se Vám to taky? Dík!
 10. Jezdím dost koncernova auta a pak taky onu mazdu 6, kterou mám v profilu. Vždycky vybírám auto tak, aby plnilo dobře svou roli, mělo kvalitni techniku a dobře vypadalo. K tomu sleduji vývoj spolehlivosti v poslednich cca 6 letech. A to vše v optimálním poměru cena/výkon. No a v tomto ohledu momentálně peugeot patří ke špičce, ať si říká kdo chce co chce. Celá modelová řada dava smysl. Myslim, že u pugu jde vybrat bez kompromisů od malého auta až po dodávku a to se mi libi. Sjednotili design, ale přesto jsou jednortlive modely dobře rozeznatelné. Doufám, že se 508 osvědčí, protože mě ta značka
 11. Souhlasím, že 508 je jednoduše designový skvost. To auto ale opravdu není jen o designu. Jak tu zmiňuje Hanys, jízdní vlastnosti jsou perfektní a v sw je to auto i dost praktické. Jen me mrzí, že ho často v recenzích naplno nedocenili. Často se se značkou Peugeot váže velmi neobjektivní novinarina. Furt ohrana písnička o icocpitu. Jakmile není vše konzervativní, tak je to najednou chyba v ergonomii. Kufr je menší než konkurence a další kecy, protože je to peugeot. Přitom při měření ADacu se zjistilo, že většina vyrobcu si přidává litry a peugeot má jednu z nejmenších odchylek. Pevně věřím, že
 12. Souhlasím, původně to tak bylo, nicméně to zdomacnelo i pro 5 dverove karoserie. Používá to i mercedes u řady CLA. Ja toho moc zastánce nejsem, myslím si, že ten arteon je klasicky station wagon.
 13. Tak peugeot 508 sw dostává zajímavého konkurenta a to VW arteon shooting brake. Nemůžu si pomoct, ale ta boční linie je velice podobná právě 508 sw. Je fajn, že vznikají pořád takové auta, ne jen záplava crossoverů. Peugeot by měl už přijít s 508 PSE, VW přináší momentálně do toho arteonu lepší paletu motorů než peugeot, zvlášt potom, co z nabídky vyřadili 2.0 hdi. Co se Vám osobně libí víc?
 14. Chtěl bych se zeptat zkušenějších s dieselovými motory. Jezdím teď spíš kratší trasy. Cca 60 km denně (2x 30 km). Nemůže být problém s regenerací filtru pevných částic? Indikuje nějak auto, že zrovna regenerace probíhá? Díky!
 15. Update zima. Chování na sněhu je suverénní. A to na tom nemam žádné prémiové zimáky. Mám tam polarisy 5 na sedmnactkach. Jinak auto velice rychle topí. Přesto uvazuji o instalaci nezavisleho topení. Problém se zamrzaním oken už neřeším. Když parkuju venku, splichnu do spáry okna a dveří rozmrazovač a za minutku je hotovo. Musí se na to ale myslet, to je fakt. Přikládám foto sněžné lišky
×
×
 • Create New...