Přejít na obsah

Nejlépe hodnocení členové

  1. Péťa

    Péťa

    Moderátor


    • Body

      11

    • Počet příspěvků

      24 449


  2. MJSytic

    MJSytic

    Super Administrátor


    • Body

      8

    • Počet příspěvků

      16 196


  3. Weri 605

    Weri 605

    Vedení


    • Body

      8

    • Počet příspěvků

      5 522


  4. PaKr

    PaKr

    Člen klubu


    • Body

      4

    • Počet příspěvků

      2 897


Populární obsah

Zobrazuje nejlépe hodnocený obsah 16.12.2020 v kategorii Příspěvky

  1. Weri 605

    Dopravní značky

    Člověk občas narazí fakt na perly... V Olomóci je to jasné....
    7 points
  2. OK406

    Poděkování za pomoc

    Rád bych touto cestou poděkoval členovi @MJSytic za jeho ochotu a pomoc skrze počítač (dárek pro mého otce). Děkujji i za odvezení k příbuzným, jenž mi ho dopravý. Opět se potvrdilo pravidlo, že P-C není jen klub nadšenců a znalců značky Peugeot, ale že je to klub o lidech a lidské ochotě.
    4 points
  3. Péťa

    Vtipy

    4 points
  4. PaKr

    Vtipy

    4 points
  5. Péťa

    Vtipy

    4 points
  6. MJSytic

    Poděkování za pomoc

    Rádo se stalo
    3 points
  7. MJSytic

    Potkal jsem klubáka...

    Dneska přepadovka @jarokare v práci. Kontrola, jestli se nefláká... No flákal, ale naštěstí ho brzy našli, tak jsem to nemusel nikde hlásit
    3 points
  8. Ajap

    308 1.4 70kw 8fs nestartuje

    Díky, že jsi napsal, čím to bylo - bohužel spousta lidí sem napíše dotaz a s řešením už se nepodělí.
    2 points
  9. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    ale hlavně--já pak můžu jít na pivo i s povolením...
    2 points
  10. ozzy56

    Výměna gufera automatické převodovky

    zkus na ten olej sáhnout prstem a dát k nosu--převodový olej je cítit , takže když je to převodový, je vadné gufero ve vodítku (nejčastěji) jestli olej cítit nebude, je to motorový a bude vadné gufero za setrvákem na klice (nejčastěji) gufera stojí relativ. pár kaček, ale musí se rozpůlit agregát a to už je větší oprava, při 100 tisících KM bych taky zvažoval i výměnu spojky, když je to demontované , tolik teorie... pokud to kape málo a spojka je OK, tak v čechách se to neřeší , na STK utřeš hadrem a jedeš dál, ale sleduješ stav oleje v převodech, nebo dolíváš do motoru--to je jasné
    2 points
  11. Péťa

    Co jste dnes udelali...

    Loni dostala vysavač https://www.philips.cz/c-p/XC8149_01/8000-series-aqua a letos mimo jiné podlahovou myčku https://www.karcher.cz/cz/dum-a-zahrada/podlahove-mycky/fc-7-cordless-premium-10557600.html Já loni teda nevím, ale dnes mimo jiné akuvrtačku DeWalt a pracovní ponk. Oba jsme spokojeni. Asi jsme skromní a věci do domácnosti bereme jako potřebné.
    2 points
  12. MJSytic

    oprava předního světlometu P307 /2007

    Návod ZDE Chtělo by to dodat foto, jak světla vypadají, zda je problém v zašlém plexiskle nebo je slepá parabola a špinavá čočka
    2 points
  13. KoudaK

    Vtipy

    2 points
  14. zepo

    308 1.4 70kw 8fs nestartuje

    Opraveno senzor nastaveni ventilu.
    2 points
  15. Péťa

    Co jste dnes udelali...

    Já si smontoval novou hračku Teď se učím
    1 point
  16. Agent Wet

    508 SW GT 2.0 HDI - Agent Wet

    Abych si jen nestěžoval na vůz a občas uznal svoji chybu, tak sem napíšu, že jsem zjistil, že výhřev čelního skla je funkční pouze při teplotách pod bodem mrazu. A tak je možné, že když jsem chtěl posledně rozpouštět sníh na čelním skle a pod stěrači, tak už bylo 0,2˚C a funkce byla tudíž nedostupná a bylo potřeba sníh sundat klasicky. Toto mne nenapadlo, především s ohledem na to, že zadní sklo a zrcátka odmrazují bez této podmínky a u konkurence lze výhřev skla také zapnout bez ohledu na teplotu. (Sám se podle podmínek po určitém čase deaktivuje). U 508 je to zase jinak. A zmátlo mne to, že kontrolka výhřevu vesele svítí, žádná hláška o nesplněných podmínkách se nezobrazí a člověk jen čeká a nic. Prostě to chce víc studovat návody do detailu...
    1 point
  17. Vena garážmistr

    Co jste dnes udelali...

    Tak u našich se rozhodlo že letos bude dárek opravdu hodnotný. Po havárii kotle na tuhá paliva se rozhodli že pořídí tepelné čerpadlo. Samozřejmě že spousta vyřizování a práce okolo toho spadla na mě protože ostatní sourozenci se strategicky odstěhovali z rodného hnízda jen já jsem se po pár letech "v exilu" vrátil i když ne do baráku k našim ale postavil jsem si svůj vedle nich tudíž je to na mě jim pomoct s tím na co už nestačí. Takže včera jsem vykopal základ pro podstavec TČ a dnes jsem vybetonoval stojiny zítra to zasypu makadamem a jedna část bude přichystaná.
    1 point
  18. Hafity

    Výzva všem - spam v soukromých zprávách

    Jsem myslel že pr*cat, ale nakonec jsem ho objevil také....
    1 point
  19. Béďa

    PEUGEOT HYBRID4 500KW LION INSIDE

    PEUGEOT HYBRID4 500KW LION INSIDE Peugeot a Total, kteří jsou partneři již 25 let, představili technické vlastnosti hnacího ústrojí svého speciálu Le Mans Hypercar (LMH) pro světový šampionát FIA-WEC. Týmy Peugeot Sport a Total využily své zkušenosti a know-how v oblasti hybridizace a automobilových závodů na nejvyšší úrovni k vývoji hybridního hnacího ústrojí (Peugeot Hybrid4 500KW), které splňuje nové předpisy WEC (World Endurance Championship). Hlavní vlastnosti hnacího ústrojí Peugeot Hybrid4 500KW splňují nové regulační požadavky FIA-WEC: hybridní technologie kombinující motor V6 2,6 l s výkonem 500 kW (680 k) vzadu a elektrický motor / generátor s výkonem 200 kW vpředu, vysokokapacitní baterie vyvinutá týmy Peugeot Sport a Total, pohon všech čtyř kol a sedmistupňová sekvenční převodovka, inteligentní systém řízení hnacího ústrojí a toku energie, který má pro vysoký výkon zásadní význam. Byl vyvinut pod vedením Françoise Coudraina, ředitele programu Powertrain WEC v divizi Peugeot Sport. SPALOVACÍ MOTOR 100% MADE BY PEUGEOT SPORT Peugeot Sport při vývoji nového motoru V6 Twin Turbo o objemu 2,6 litru s rozevřením válců 90° navázal na své zkušenosti z vytrvalostních závodů (motory V12 a V8 ve voze Peugeot 908) a na zkušenosti týmu PSA Motorsport ve WRC (čtyřválec). Motor o hmotnosti 165 kg, umístěný za pilotem, bude pohánět zadní kola a vyvine maximální normovaný výkon 500 kW (680 k). „Architektura hnacího ústrojí Peugeot Hybrid4 500KW byla vytvořena podle velmi podrobných specifikací, které se řídily novými předpisy šampionátu. Původně jsme uvažovali o motoru s jedním turbem, ale s tím se nám nepodařilo dosáhnout cíle snížení těžiště motoru. V6 s dvojitým turbem je nejlepším kompromisem mezi technologií, hmotností, architekturou, spolehlivostí a výkonem,“ uvedl François Coudrain, ředitel programu Powertrain WEC divize Peugeot Sport. Sedmistupňová robotická sekvenční převodovka (plus zpátečka) se bude řídit elektronicky pomocí páček na volantu. Elektronicky bude řízen i brzdový systém „Brake by Wire[1]“ z dílen Peugeot Sport. Pilot bude ovládat brzdnou sílu motoru generovanou elektromotorem během zpomalovacích fází, jakož i brzdnou sílu působící na kotouče přes brzdové destičky, aby se dosáhlo optimálního rekuperačního elektrického rozložení. Optimální hospodaření s energií, a to jak při zrychlení, tak při rekuperaci energie (limitované předpisy na 200 kW) bude proto klíčové pro výkon a účinnost vozu. MAZIVA TOTAL Chladicí kapaliny a maziva pro motor a převodovku, které bude Peugeot Sport ve voze Hypercar používat, jsou prototypy, které společnost Total vyvinula na míru a budou důležitým faktorem konkurenceschopnosti. Jsou speciálně určeny pro intenzivní použití a nabídnou vysokou životnost v širokém spektru teplot. Total také vyvinul specifické produkty, které jsou chemickou odvozeninou maziv používaných v motorsportu. Během závodů bude nedílnou součástí týmu inženýr společnosti Total, který bude odebírat vzorky a provádět analýzy. Bude tak sledovat životnost jednotlivých součástí vozu v průběhu času. VYUŽITÍ ZKUŠENOSTÍ SE ZÁVODNÍMI ELEKTROMOBILY Elektrický motor / generátor o výkonu 200 kW, umístěný na přední nápravě a pohánějící pouze přední kola, vyvinul tým Peugeot Sport. Vycházel přitom ze svého know-how a zkušeností s vývojem a řízením elektrických motorů / generátorů. Využil přitom: odborné znalosti specialistů PSA Motorsport v oblasti přípravy a řízení elektrifikovaných koncepčních vozů v automobilových závodech, nedávné uvedení značky Peugeot Sport Engineered a zkušenosti značky Peugeot a skupiny PSA ve světě hybridní a 100% elektrické mobility. „Elektrický motor bude spojen s velmi lehkým, vysoce účinným reduktorem a nejmodernějším invertorem, který převede energii z baterie do motoru. Bude schopen okamžitě využít veškerou energii, kterou mu baterie poskytne, zejména díky softwaru, který bude ovládat energetické strategie hnacího ústrojí. Zkušenosti, které společnost PSA Motorsport získala v závodech WRC a Formule E, nám pomohou při vývoji softwarů pro řízení počítačových a energetických systémů,“ vysvětlil François Coudrain. INOVATIVNÍ KONCEPCE BATERIE OD FIRMY TOTAL A JEJÍ DCEŘINÉ SPOLEČNOSTI SAFT Baterii vyvinul Peugeot Sport společně se značkou Saft, dceřinou společností firmy Total. Baterie s vysokou hustotou a výkonem 900 V je jedním z klíčových prvků výkonnosti. Proto musí být dokonale integrována do vozu a do procesu energetického řízení hnacího ústrojí. Na základě specifikace Peugeot Sport vybrali inženýři společnosti Saft nejlepší typ bateriových článků a vyvinuli akumulátory, které v souladu s potřebami vytrvalostních závodů upřednostňují výkon před energetickou kapacitou. „Nejdůležitější úkol spočívá v co nejlepším využití energie uložené v baterii. K tomu potřebujeme akumulátory, které umožní velmi rychlé dobití, články s vysokou kapacitou skladování a zároveň sestavu, která dokáže co nejrychleji dodat maximální výkon. Právě optimalizací řízení nabíjení a energie dostupné v reálném čase získáme maximálně konkurenceschopné zařízení,“ vysvětlil Kamen Nechev, technický ředitel Saftu, dceřiné společnosti skupiny Total. Nová baterie bude umístěna v uhlíkovém pouzdře pod palivovou nádrží za pilotem, uvnitř monopostové konstrukce vozu. Baterie byla vyrobena tak, aby podávala konzistentní výkon během celého závodu, který může trvat i více než 24 hodin, a proto bude mít optimální životnost. Baterie, jejíž homologaci má na starosti Total, se bude montovat v nové specializované laboratoři Peugeot Sport ve Versailles-Satory. Spolupráce mezi společnostmi Peugeot Sport a Total na programu WEC je z hlediska organizace a rozdělení kompetencí plně sladěna se systémem používaným ve společném podniku Automotive Cell Company, jehož cílem je stát se nejvýznamnějším evropským výrobcem baterií. HNACÍ ÚSTROJÍ PEUGEOT HYBRID4 500KW Spalovací motor dodává 500 kW (680 k) a elektrický motor / generátor 200 kW (272 k), ale předpisy povolují při závodech maximální výkon pouze 500 kW. Hnací ústrojí LMH proto funguje v různých situacích takto: předpisy zakazují používat elektrickou energii při rychlosti do 120 km/hod: zrychlení bude dosaženo pouze pomocí spalovacího motoru. Elektromotor bude aktivován po dosažení požadované rychlosti; výkon motoru V6 Twin Turbo je při plném zatížení omezen na 300 kW (408 k) a motor jej moduluje podle dostupného výkonu elektromotoru na 200 kW, což přímo závisí na úrovni nabití baterie; po aktivaci elektrického motoru vůz automaticky přepne na pohon všech kol. To mu dává lepší stabilitu například v zatáčkách projížděných vysokou rychlostí; když se vysokokapacitní baterie vybije, vůz používá pouze spalovací motor 500 kW (680 k) a pohon dvou kol; v závodech bude baterie před startem nabita na 100 % pomocí dobíjecího zařízení, na trati bude baterie plně autonomní a bude se dobíjet jen díky kinetické energii uvolněné při brzdění. V předpisech jsou však povoleny dvě výjimky: je-li baterie vybitá, může se výkon spalovacího motoru na konci rovinky zvýšit o 3 % na 515 kW (700 k), takže elektrický motor pracuje jako alternátor s výkonem 15 kW. Tuto konfiguraci nazvanou „End of Straight[2]” použije elektronika vozu automaticky; možnost použití spalovacího motoru nebo elektromotoru nebo obou současně při jízdě v boxech, kde je rychlost omezena na 60 km/hod. Hypercar bude dle požadavků předpisů vybaven specifickými senzory, které budou v reálném čase odesílat výstupní výkon každého z kol orgánům FIA, které tak budou schopny kontrolovat dodržování maximálního výkonu stanoveného v BOP (Balance Of Performance). Před zahájením programu traťových zkoušek na konci roku 2021 budou týmy Peugeot Sport a Total pokračovat ve vývoji vozu a během první poloviny roku 2021 by měly proběhnout testy ve zkušebně a na simulátoru. ENGINEERING SKUPINY PSA Vývoj závodních speciálů je plnohodnotnou zkušební laboratoří pro nové technologie. Výsledky tohoto vývoje a zkušenosti společnosti Peugeot a skupiny PSA s elektrifikovanými vozidly umožňují využít další synergie, především při vývoji systémů a komponentů pro sériové vozy. Peugeot Sport zaměstnává řadu inženýrů, kteří měli stejně jako François Coudrain během své kariéry příležitost uplatnit své odborné znalosti jak u sériových modelů, tak u závodních speciálů. Vzniká tak hodnotný jedinečný fond znalostí a dovedností, který posiluje také celkové know-how divize Peugeot Sport Engineered. První ukázka, Peugeot 508 Peugeot Sport Engineered, ztělesňuje nový typ nedostižného výkonu: Neo-Performance. Tato verze modelu Peugeot 508, která je dokonalou kombinací výkonu a technologie, je nejsilnějším sériovým vozem, jaký kdy Peugeot vyrobil. Jeho výkon dosahuje 360 k, točivý moment je 520 Nm, emise CO2 46 g/km (WLTP). Systémy vyvinuté týmy Peugeot Sport byly zdrojem inspirace pro program FIA WEC. Ovoce přinesla i politika sdílení informací s ostatními odděleními motoristického sportu skupiny PSA. Zejména jde o palubní počítače a software v oblasti energetického managementu hnacího ústrojí (systém rekuperace energie při brzdění, výkon při akceleraci, doba odezvy, snížení spotřeby).
    1 point
  20. Jaroslav 807

    Výměna servo čerpadla

    Ano, vše vyřešeno Byla kouslá napínací kladka na klínovém řemenu Moc vám všem děkuji za sdílení vašich poznatků a rad Především bych chtěl poděkovat Jardovi alias Jarokare který vše vyřídil a zařídil Jsem rád, že jsou zde takhle fajn lidi
    1 point
  21. Smoke_66

    Peugeot 407 SW, 2.2i 116kw, 4st automat

    Já zatím vidím buď šetření při výrobě, nebo ušetření par desítek gramů na váze. I když někdo může namítat že je to na autě jen věc která se může pokazit, na moji 406tce jsou pistnice stále původní z roku 99 a fungují.
    1 point
  22. 46reddy

    čidlo zpátečky

    airbox byl dole a nic jsem neviděl, kam by vedly drátky, ale pokud to bude někde nahoře, tak se podívám ještě jednou. nechtěl jsem demontovat půl motoru, chtěl jsem jen trochu upřesnit místo. díky moc
    1 point
  23. Sawoy

    Co jste dnes udelali...

    @Scratch & @HanysR & @KlemoňDva týdny po svatbě dostala žena k narozeninám mlýnek na maso. Taky divně koukala ... a to jsme byli mladí proletáři a prostě nám v začínající domácnosti chyběl. Nyní, poučen sedmadvaceti lety vývoje, už to dělám jinak. Předloni toustovač a překapávač, vloni robot vysavač, letos kafovar na kapsle apod. .... vyberu, objednám, zaplatím, nechám poslat (po domluvě) na jméno tatíka a řku: Aby sis nelámal hlavu, (anebo lámal a koupil kraviny, což už ovšem neřku) tady máš balíčky, on mi (sám od sebe) dá tu obálku co by byla pod stromečkem a tam místo ní budou balíčky s cedulkou Děda mladým a tak podobně. Takhle se to dělá když se chce něco do rodiny. A všichni jsou spokojený. Když chci něco pro sebe, udělám totéž tak nejdýl v dubnu, jen tatíka nahradím manželkou a řeknu Dej mi tohle pod stromeček. Ještě se mi nestalo, že bych do Vánoc nezapomněl a pak nebyl mile překvapenej. Jasně že si hned vzpomenu, že jsem si to koupil, ale překvapenej jsem a vo ... vo .... vo tom to je.
    1 point
  24. Sawoy

    Co jste dnes udelali...

    A jseš si jistej žes všecho správně pochopil? Jako třeba kdo si co přeje a pro koho? Mně občas v létě žena řekne že si něco přeje, já to zařídím, pak to zmizí a já to najdu pod stromečkem .... a nemyslím třeba kabelku.
    1 point
  25. Sawoy

    Co jste dnes udelali...

    Pěkná pípa ....
    1 point
  26. Goldinka

    Co jste dnes udelali...

    Sou jí 4, sem ráda, že umí držet pastelku a příbor myslim, že my jsme šili plsťové hračky až někdy v první, druhé třídě. Ta plsť teda nešla prošít místy ani mě (navíc strejda to neodhadl, na krabici bylo uváděno pro děti 7+)
    1 point
  27. Kdysi mi praskl výfuk u auta u katalyzátoru pod autem. V servise to svařili tak, že pak auto vibrovalo při volnoběhu a při zátahu v určitých otáčkách ještě víc. Problém byl u mne v tom, že ten výfuk byl po svaření delší a v podstatě pak nevisel volně pod autem, ale byl stlačný motorem z jedné strany a zavěšením vzadu z druhé strany. Bylo to v podstatě našponované. A jak se motor trochu hýbal (byla to 1,9D) tak se celé auto vibrovalo podle motoru. I řadící páka měla tendence tancovat, zvláště při akceleraci to na ní bylo vidět. Po následné opravě výfuku byly vibrace pryč.
    1 point
  28. smero

    Výmena rozvodov

    Dakujem za radu,pred polrokom som automobil predal a kúpil inú značku .Ale i tak sem občas zájdem ,páči sa mi ako je tento club organizovaný ,človek sa tu často dozvedel hodne užitočných informacii.
    1 point
  29. Smoke_66

    Peugeot 407 SW, 2.2i 116kw, 4st automat

    Tak po dvou a měsících a najetých cca 1200 km je potřeba to auto trošku rozebrat. Předně je potřeba říct, že je to neskutečnej koráb, a zejména ježděním po úzkých městských a sídlištních ulicích si připadám jak kapitán Titaniku. Musím vyzdvihnout posilovač řízení, tak lehce se mi neovládala ani 206ka. A když řídím 406ku, přijdu si jak kdyz posilovač nemám. To auto se ovládá s naprostou lehkostí a je to paráda. Krásně se v tom autě sedí, a i když moje nejdelší absolvováná trasa byla 70km, s takovou lehkostí a svěžestí se mi z jiného auta nevystupovalo. Pochvala patří i topení, jeho náběh předčil moje očekávání a topí po studeném startu opravdu rychle. Jízda i po opravdu rozbité silnici komfortní a rázy od kol nejsou nic hrozného. Odhlučnění kabiny od hluku zvenku famózní. Byl jsem hodně zvědav, jak si zvyknu na automat. No. Kdybych si ho měl kupovat znovu, volil bych radši 6st. Není to vůbec špatný, ale občas je fakt znát, že ty 4 stupně jsou málo a někdy sám neví co tam má hodit. Na druhou stranu neřadit jsem si zvykl hodně rychle, a fakt nevím, jestli se budu někdy chtít k manuálu vrátit. Spotřeba se ustálila na 11litrech. Je tam asi 35%delších tras a 65% krátkých jízd do 10km. Tak nevim jestli je spotřeba adekvatní nebo ne? Ale abych to to auto jenom nechválil. Co nepřekousnu, je ta náhrada zadniho tlumiče od polmostrow. Chtel jsem si zvyknout, ale nejde to. Ale už je snad konečně na cestě originální tlumic v docela dobrém stavu, tak to snad bude už dobrý. Další věc je docela umění nasednout do auta, aniž bych si neotřel nohu o práh. Vždycky jsem si myslel, že to je jen tereňáků, a ejhle. Je to i u klasického kombíka. Kufr je docela vysoko, a něco do něj dávat, je taky o bouchnutí noh do nárazníku. Ano. Je pravda že jsem skrček takže může být problém i v moji výšce. je docela sranda, kdyz si chci ostřikovačem umýt zadní okno. Motorek sepne na tak dlouho, že vám nejenom omyje okno, ale pobleje kompletně celé zadní vrata a steče to až na nárazník. a to nemluvím o tom když ostřikuju predek. Když sepnu páčku, motorek ostřikovače sepne asi s 5ti vteřinovou prodlevou. S čím mě ale peugeot 407 hodně zklamal, je otevírání kapoty. Jak já miluju 406tku a její pístnice. Tohle mě malinko mrzí. Nicméně jsou to ve finále prkotiny (krom toho výfuku) a jinak jsem s tímto korábem zatím spokojený a vždy se těším na každou jízdu. Pokud jste dočetli až sem, klobouk dolů.
    1 point
  30. Moral3z

    Přepis auta v depozitu.

    No i tak myslím, že je možnost jak, pokud se nic nezměnilo: https://www.mesec.cz/clanky/vuz-uz-prepisete-kdekoli-i-kdyz-kupec-ci-prodejce-nespolupracuje/
    1 point
  31. jarokare

    Automatická převodovka P5008

    Proboha proč ? Vždyť je to normální mechanická převodovka (co se týče vnitřku a spojky) , akorát místo táhel tam jsou serva , který se musej po zásahu na převodovce načíst ...
    1 point
  32. Weri 605

    Dotaz k objednávce

    Nějaké zásilky jsou na cestě... mrknu na to až budu doma.. tak mrkám a v "na cestě" není... a vidím jí jako nevyřízenou.... (znamená, že nebyla odeslaná) Nechápu proč... (jediný co mě napadá je, že trička objednáváme u adlera a už od něj mohlo dojít ke zdržení) Ale dost mě to dere!!! Kontaktovala sem SVéčko,.. buď ti napíše on nebo já.., jak to je...
    1 point
  33. vendelinek

    Dneska vařim já

    No a na dnešek jsem pro naše kuny vyrobil bramborový guláš je ho kotel, protože toho je u nás furt málo
    1 point
  34. adraj

    Vtipy

    1 point
  35. jarokare

    Zjištění výbavy podle VIN

    marthykral.pdf
    1 point
  36. Akoc

    Nabíjení baterie

    Predpokladám, že bežná nabíjačka meria iba napätie, rovnako ako bežný voltmeter merajúci bez záťaže, teda prakticky bez odberu prúdu. Pri plnom nabití vykazuje jeden článok približne 2,1-2,2 V, teda pre celý akumulátor cca 12,6-13,2 V. Hodnota napätia bez súčasného odberu prúdu, napr. 6 A pri 60Ah akumulátore, nehovorí veľa o kapacite akumulátora. Poškodený akumulátor, napr. sulfatáciou, pri prúdovej záťaži stráca napätie rýchlejšie ako akumulátor, ktorý je nepoškodený. Namiesto pôvodnej kapacity, napr. 60 Ah má už len 30 Ah, t. zn., plne nabitý akumulátor sa konštantným prúdom 6 A nevybije za 10 h, ale už za 5 h. Vybiť znamená, že napätie na svorkách bude asi 10,8 V. Takýto akumulátor má len 50% kapacitu a už sa naň určite nedá spoľahnúť, najmä pri štartovaní (obzvlášť za nižších teplôt). Na meranie kapacity batérie sa dajú kúpiť záťažové testery alebo nechať zmerať v servise, ktorý je na to odborne spôsobilý. V domácich podmienkach by sa orientačne stav akumulátora dal zistiť tak, že sa vývody voltmetra pevne pripoja na svorky plne nabitého akumulátora a počas štartovania motora sa zmeria napätie. Ak klesne pod 11 V, tak život akumulátora je na konci.
    1 point
  37. Milan+

    lotus seven

    Tak první test VID_20201205_193723.mp4
    1 point
  38. celda1970

    Potkávací světla - slabá stránka P307

    Předfacelift praskal to je fakt,švagrová je mění á 3-4 měsíce.....facelift už s H1 nééééé....
    1 point
  39. shark734

    Nereaguje na Plynový pedál 307 2.0 HDI - Vyřešeno

    mne sa ten spoj 72 na 2. obrazku otvoril uz 2x...asi budu v prdeli silentloky motora a preto sa to povoluje(vibracie)
    1 point
This leaderboard is set to Praha/GMT+02:00
×
×
  • Vytvořit...