Jump to content

patejrik

Uživatel
 • Content Count

  77
 • Joined

 • Last visited

About patejrik

 • ID člena
  61067
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Birthday 09/30/1993

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 508
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  .
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

921 profile views
 1. Zkontroluj, jestli nemáš uvolněné třmeny na brzdách. Mě praskl ten díl označený číslem 10 a mělo to podobný zvuk.
 2. Musím se podělit o věc, kterou jsem do teď nepochopil Bavil jsem se s @Jozz868, zda bouchání po výměně tlumičů přestalo. Přestalo, nevrátilo se, ale stále to nebylo ono. Řekl mi, že po namazání dveří silikonovým olejem to zmizelo. Nechtěl jsem tomu věřit. Proto jsem koupil silikon s houbičkou, řádně namazal všechna těsnění u dveří a kufu a ráno při jízdě do práce jsem zůstal v údivu. Po cestě 2 km klasické české silnice opravné jen nástřikem s kamínky a bouchání nikde (tlumiče ani nic podobného jsem neměnil). Může mi někdo vysvětlit, jak je tohle možné?
 3. Zjistil jsem, že když v autě sedí víc lidí a je zima, bouchaná zmizí. Teď, když je teplo, bouchaní je taky pryč. Vypadá to asi fakt na tlumiče.
 4. Mám podobný problém a už nevím co s tím. Nechal jsem vyměnit stabilizační tyčky, udělat geometrii, zkontrolovat čepy atd. a nic. Když jedu přes hrboly, tluče to vzadu a zdá se mi, že i předek u řidiče. Nedávno jsem měl půjčené Megane z roku 2008 myslím a na stejné trase jsem ani nevěděl, že po nějakých hrbolech jedu. Jediné, co mě ještě napadá, jsou tlumiče.
 5. Co tím myslíš? Je snad FAP nějak přímo závislý na EGR? Potřebuje ho k regeneracím? Vždy jsem si myslel, že EGR off není špatná věc a motoru to i trochu pomůže od bordelu, který tam EGR vrací.
 6. 1,63€ za naftu? V ČR je běžná cena okolo 33 Kč.
 7. @AlBunda začal jsem tankovat u EuroOil hned od začátku co auto mám. Je pravda, že ze začátku jsem rozdíl nepozoroval a někdy mi přišlo, že motor je hlučnější, ale po čase se to obrátilo. Motor se uklidnil, je tišší a i chod a startování mi přijde lepší. Jinak souhlasím s @ozzy56. Při jízdě se snažím držet motor okolo 1800 - 2500 ot.@ @petr-svetr Ještě jeden poznatek. Dnes jsem přezul na úplně nové letní pneu (vyrobeno 2018, ale je to Nexen) a auto se hoooooodně utišilo. Vibrace jsou fuč, tlukot od kol je pryč a i hučení dost ustalo.
 8. Hluk od kol je příšerný, ale hodně to dělají gumy. Všiml jsem si velkého rozdílu mezi zimní a letní pneu. Zimní mám nové, letní asi 4 roky staré a je to velký rozdíl. Jinak na hlučnost motoru se mi osvědčil VIF + nafta z EuroOil.
 9. OK. V první řadě bych chtěl nechat vyřadit EGR. Zdá se mi, že nefunguje korektně a nejspíš to je jedna z příčin, proč ten FAP odešel. Kontaktoval jsem strakiho, ale domluva s ním není úplně jednoduchá Nevíš ještě o někom, kdo by to byl schopen dobře udělat? Pak bych řešil vyčištění a případně výměnu filtru. Nabízeli mi alternativu od Walker, ale nenašel jsem žádné zkušenosti či recenze.
 10. Tak jsem dnes byl na diag v a Peugotu a je to filtr. Něco se tam stalo, ale neví co. Na diagnostiku je prý potřeba 4-5 hodin. Údajně to může dělat jen nějaké čidlo anebo může špatně probíhat aditivace. Nový originál filtr mi řekli 35000 Kč. Je to fakt taková raketa za filtr a je potřeba tolik hodin diag? Někdo nějaká dobrá zkušenost s firmou, která filtry čistí?
 11. Vypalovat FAP v peci je pěkná kravina. Kompletně se tím zničí. Jediná možnost, jak vyčistit FAP a nezničit ho je zpětným proplachem (už se to tu řešilo).
 12. Paráda mám z toho fakt radost. Každopádně něco je na 100% špatně. Okamžitá spotřeba leze i přes 20l (to jsem za ten rok, co auto mám, nikdy neviděl), je hrozně líný a i mi přijde, že tam je nějak moc oleje (nebo čehosí smíšeného). Nedávno jsem ho nechával měnit, nového jsme tam dali 5L (podle stavu jsem plánoval dodat ještě trochu) a po vytáhnutí měrky, otření a změření je olej pod tu malou šipku, která je na měrce. Ale možná se pletu a je to tak správně. A jako bonus občas při přidání plynu v nižších otáčkách (1700 - 2000) občas cukne. Takže se k tomu asi přidává egr ventil.
 13. Díky LED pásku jsem na to přišel, jinak bych o tom nevěděl Nedávno jsem to měl na diag a FAP ukazoval 70% a zbývající vzdálenost do cca 60 000 km. Myslíš, že přímo v Peugeotu mi to bude někdo schopen diagnostikovat přesně?
 14. Ahoj, začala se mi stávat podivná věc s regenerací a nevím, zda to má řešit nebo ne. Po najetí 160 xxx se mi začalo stávat, že regenerace probíhala po cca 300 km. Řekl jsem si ok, nejezdím poslední dobou dlouhé trasy, asi je to tím. Začal jsem s autem zas jezdit delší trasy, uběhlo cca 50 km od poslední regenerace a najednou se spustila další. Pak uběhlo 160 km a další. A nejvíce mne na tom zarazilo, že to trvá nějakých 25 - 30 km. Přijde mi, že auto je i víc hladové. Jezdil jsem pod 6l/100km a teď mi to ukazuje okolo 6.3l/100km (2.0HDi 120kW manuál). Nemá někdo podobnou zkušenost případně radu co vyzkoušet? Čeká mne cesta do zahraničí a jsem z toho trochu nervózní.
 15. Ahoj, začínám si všímat podobného problému.
×
×
 • Create New...