Jump to content

patejrik

Člen klubu
 • Content Count

  113
 • Joined

About patejrik

 • ID člena
  61067
 • Rank
  Pozorovatel
 • Birthday 09/30/1993

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 508
 • Rok výroby
  2015

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Slatina
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

1,332 profile views
 1. Jestli tím Australské myslíš Altenzo, tak to je taky Čína .
 2. Já třeba včera Horažďovice - Praha jel za 6.7 tam a zpátky za 7. Byly tam nějaké pojížďky po Praze a jinak celou cestu dálnice a silnice 1. třídy. Ale je pravda, že jsem nejel zrovna ukázkově Jinak celkový průměr mám na 7l/100 - cesty pár km do práce, na nákupy, výlet atd.
 3. Na Číny v 16" a 17" je všude po internetu poměrně dost pozitivních recenzí, ale v 18" a 19" to je o dost horší. Ale znám pár lidí, co mají něco z Číny i ve větších rozměrech a taky jsou spokojený. Asi to je fakt pneumatika od pneumatiky.
 4. Když mám mělkou šrajtofli, tak si nekoupím auto co žere 8 l a víc
 5. To je asi problém snad všech pneumatik z Číny. Je to loterie jestli dostaneš dobrou, nebo šišatou pneumatiku. Pak to není možné vyvážit. Ten samý problém jsem měl já, proto jsem měnil. Snad jediná Čína, která za něco stojí je pneu Altenzo.
 6. Nakonec padla volba na Vredestein Ultrac Satin 235/40 R19 96Y - https://www.vredestein.co.uk/car-suv-van/tyre-finder/tyres/product/3/car/summer/904-ultrac-satin Pneu jsem kupoval na pneu-kvalitne.cz. Dodání rychlé, komunikace s e-shopem úplně bez problémů i když jsem kupoval 2 ks (nejdříve jsem chtěl vyzkoušet ) a poté přes mail objednával další 2ks, protože už nebyly na e-shopu (nemají sadu, stahují z e-shopu). Pneu dorazily s datem výroby 25 a 26 týden 2020, což bylo překvapení, protože to byl nejlevnější e-shop, tak jsem čekal něco staršího. Nicméně po přezutí z čínských Rotalla to je obrovská změna. Pneu nehučí, přestal vibrovat volant při vyšších rychlostech a přejezdy přes nerovnosti jsou o o hoooooodně pohodlnější a na mokru auto skvěle sedí. Takže až bude někdo řešit pneu a nebude mít nic ozkoušeno, doporučuji
 7. patejrik

  508 a olej

  Možná, že mám špatný názor a dostanu zlynčováno, ale není lepší mít lépe promazaný motor, než řešit zanesení FAP o nějaký ten km dříve? Každý s FAP ho jednou bude řešit a v dnešní době proplach nestojí tolik. Nebo alespoň si myslím, že stojí méně než řešit problémy se špatně mazaným motorem.
 8. patejrik

  508 a olej

  Zajímavé video moc rusky neumím a překlad titulků je na ... , ale doporučuje dodržovat normu, dávat si pozor na padělky a měnit "Long life" i se správnou normou po 8 - 10 tisících anebo 1 ročně. Je to tak?
 9. patejrik

  Davidakova 508 GT

  Kousek plošňáku doma mám, tak jen zjistím co za kondenzátory a vyrobím
 10. patejrik

  Davidakova 508 GT

  Těch 5V si našel okolo zrcátka anebo je potřeba dodělat nějaký převodník 12V/5V?
 11. Ahoj, potřebuji opět radu zkušenějších. Stává se mi, že v situaci, kdy musí klimatizace chladit, hučí jak když se rozjíždí kamion Nejvíc to je slyšet při nižších rychlostech okolo 1500 otáček. Vždy to trvá pár kilometrů a pak hučení postupně zmizí. V situaci, kdy nemusí chladit moc nebo naopak topí, nic slyšet není. Při stání na místě také ticho. První myšlenka byla chladivo + olej, doplněno a výsledek pořád stejný. Druhá myšlenka byla napínací kladky rozvodového řemene, protože hučení se objevuje jen při zapnutí AC (zatížení) a řemen už vypadal dost použitě. Vyměněno v rámci dobrých vztahů zdarma a stále to samé. Klimatizace ale chladí velmi dobře. Otázka je, zbývá opravdu jen už výměna klima kompresoru (vadné ložisko) + sušič + expanzní ventil + o-kroužky + výplach anebo máme hledat problém ještě jinde? Setkal se někdo s něčím podobným u 508?
 12. patejrik

  508 a olej

  @brutall @Multiplex406 ale no tak přeci se tady nebudete tahat za slovo. To ničemu v téhle diskusi neprospěje a akorát se tu ztratí info, které má nějaký význam. Oba názory, které zastáváte, mají každý svoje opodstatnění. Výrobce samozřejmě něco určí a to by se do motoru mělo dávat jak už kvůli životnosti FAP u PSA, nebo kvůli konstrukci motoru, která neumožňuje použití něčeho jiného bez škod, tak třeba jen kvůli tomu, že to tam prostě podle výrobce patří a uživatel pak má dobrý pocit, že tam nalil to správné podle norem. Pak je skupina uživatelů, kteří naopak řeší to, co motoru vyhovuje nejvíce z hlediska mazání atd. a neřeší, zda to až tak úplně nevyhovuje normám automobily kvůli ekologii či FAP filtru. Myslím si, že ekologie určitě hraje v normování olejů velkou roli a automobilka, která musí dodržovat emisní limity je dodrží i za cenu doporučení "horšího" oleje normou, kterou nastaví. Z toho co tady čtu jsem si udělal nějaký hodně stručný obrázek o tématu "nenormovaného" oleje a přikláním s k názoru: Do auta raději dám olej, který lépe maže, ale má třeba vyšší spotřebu (C3) za cenu toho, že uškodím anebo také neuškodím FAPu. Myslím si, že pořád vyjde levněji nechat udělat výplach /výměnu FAPu po kratší době s "nenormovaným olejem" a lépe mazaným motorem, než řešit to, že mi odejde něco na motoru třeba kvůli ne úplně dobrému mazání (řídký olej / lehkoběžný) ale budu mít v pohodě FAP, který stejně jednou budu řešit. Ta oprava poškozeného motoru špatným mazáním bude určitě dražší než výplach FAPu. Než se do mě pustíte, připomínám, že jsem člověk, který tuhle problematiku absolutně nezná a udělal jsem si obrázek jen podle toho, co mi ze zdejší diskuse vyplynulo.
 13. Smiř se s tím dělala mi to 508 z roku 2011 a dělá to i z 2015. Osobně bych tipoval, že to je kvůli co největšímu toku vzduchu na sklo.
 14. patejrik

  508 a olej

  Normu PSA B71 2312, která je určena pro 2.0 bluehdi 180 Shell má, ale s viskozitou 0W30. U 5W30 samozřejmě není. Takže odpověď je asi jasná, trvat na výměně za Total anebo případně Shell, ale se správnou normou.
×
×
 • Create New...